Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72701) ribizly válasza abridabri (#72698) üzenetére


ribizly
veterán

Értem. Mondjuk ezt a zaj aspektust nem tudtam. Köszönöm a jótanácsokat. :R

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#72702) ftamas0201 válasza attiati (#72700) üzenetére


ftamas0201
senior tag

[link] ?

(#72703) Mr.Manus válasza csababarca (#72696) üzenetére


Mr.Manus
csendes tag

Na az akkor szuper. Köszi megnézem majd ezt a házat.

(#72704) zolo96 válasza attiati (#72700) üzenetére


zolo96
tag

Távtartó problémára egy megoldás lehet, hogy bemész egy kissebb számítógép szervizbe a környékeden és ott kérsz pár darabot. Én így csinálta és meglepő módon egy marékka kaptam ingyen. Igaz minden féle méretben.

(#72705) hegegabi80 válasza attiati (#72700) üzenetére


hegegabi80
addikt

Itt csemegézz egyet, vagy keress egy számtekboltot. Bár a műanyag távtartót én csak régebbi gèpekben találtam. De megnézem van e nekem otthon.

(#72706) attiati válasza hegegabi80 (#72705) üzenetére


attiati
veterán

Köszi mindenkinek, megnézem őket!

(#72707) Piftuka válasza cooi11 (#72699) üzenetére


Piftuka
veterán

A "kizárólagosságot" úgy érted, hogy melyiket lehet kizárni, vagy melyik az egyetlen a háromból, amit érdemes választani?

Szellőzés szempontjából mindegyik jó.

- Az "NR600" esetében a kidolgozás minőségét lehet felróni hibaként.

Ezen kívül nekem nem tetszik, hogy az előlap kiképzése miatt szemből jól látható a ventilátorokat tartó keret, a ventilátor kivágások.

Amelyek esetében különösen buta megoldás, hogy 120 mm-es ventire lettek méretezve, ezért a 140 mm-es ventit nem lehet szépen mögöttük elhelyezni.

A tesztek szerint ez a keret, illetve a ventik nehezen szerelhetőek.

Én ezek miatt csak azzal a feltétellel ajánlom, hogy neked "vizuálisan" ez tetszik legjobban, és elnézed a hiányosságait.

A másik kettő bármelyike megfelelő lehet.

- Az "Eclipse P400A" házból itt a fórumtagok közül is vásároltak már többen, és nagyon jó véleménnyel vannak róla. Szellős, jól szerelhető, jó minőségű, és - még - nagyon jó ár/érték arányú eszköz.

- A "Regnum RG6V" pedig a teszt szerint is egy jól sikerült ház lett. Kifejezetten átgondolt a PSU pajzs, és jó, hogy alulról, rejtve arra rá lehet szerelni a HDD-t, SSD-t (amelyre egyébként a házban számos pozíció áll rendelkezésre), és azt jól hűti az első, alsó venti.

(Persze, ha tényleg csak egy m2 SSD-t használsz, akkor ez a funkció mindegy.)

- Én azt mondom, hogy bármelyikkel jól jársz. Illetve, hogy még "könnyebb" legyen döntened... Eszembe jutott még egy, a "Phanteks Enthoo Pro M TG". ;)

Én hálás vagyok Abridabri fórumtásrunknak, hogy ennek a "nagytestvérét" ajánlotta nekem. Egészen szuper ház.
És még belefér az általad megadott 25.000 forint körüli keretbe.

A "Pro M" az általad elsőre kinézett "totyakos" vonalat képviseli. Már ami a külsejét és méretét illeti. És ebbe tudod bepakolni a legnagyobb CPU hűtőt. Egészen pontosan 194 mm magasságig tud fogadni ilyen eszközt.

Nem írtad, hogy milyen típusú CPU hűtőt használsz, de ezt az értéket azért vedd figyelembe mindegyik ház esetében. Jó, ha a hűtő kényelmesen befér, és a teteje nem "koppan" a ház becsukott oldallapján.

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#72708) attiati


attiati
veterán

Meshify C:

Küzdök a stand offok áthelyezésével. Teljesen bele vannak szorulva.

Mivel lehet kiszedni őket?

Ugye rossz helyre rakta az előző tulaj (vagy lehet, hogy mAtx-es laphoz szerelte be) és át kell raknom kettőt.

Próbáltam 20 különböző csavarhúzó fejjel.
Vagy elforog, vagy beleszorul.

Itt úgy tűnik, hogy csak belecsavarja.

[ Szerkesztve ]

(#72709) attiati válasza attiati (#72708) üzenetére


attiati
veterán

amatőr kérdés volt, csípőfogó megoldotta

(#72710) attiati


attiati
veterán

Szerintetek a front panel reset SW kábelje az audió csatlakozós kábelkötegen volt rajta?
Előző tulaj kidobta, mert nem működött neki a front audio csatlakozó.

Nekem sem hiányzik, de nem találok reset SW kábelt. Nem értem. Hol kellene lennie?

Nekem hiányzik a videón levő bal oldali csatlakozóban található színes kábeles köteg. És annak a bal felé levő 2 eres fekete kábel lenne a reset SW? Lehet, hogy ezt az audio csatlakozóra rakták rá?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#72711) stiri19 válasza abridabri (#72645) üzenetére


stiri19
csendes tag

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#72712) fboldog válasza attiati (#72710) üzenetére


fboldog
senior tag

Ezt nem tudom megmondani, de nézd meg, hogy milyen csatlakozó van a reset gombnál a front panelen. Ha sima szabvány IDC, mint az alaplapi, akkor nagyon egyszerű akár készíteni is.

üdv.: Boldog Ferenc

(#72713) Bazsy


Bazsy
aktív tag

Látom még nem volt itt említve, de kijött a Fractal Define R7 és R7 XL a napokban:
https://www.fractal-design.com/introducing-define-7-and-define-7-xl/

Bazsy

(#72714) Zadia


Zadia
senior tag

Sziasztok.
Csak egy kérdésem lenne,ha van tapasztalata valakinek,hogy a SilentiumPC házai mennyire jók?
Konkrétan erre gondolok. [link]

(#72715) abridabri válasza Zadia (#72714) üzenetére


abridabri
veterán

Kiváló ár/érték arány .Ne gondolkodj tovább ;)

(#72716) kukulec


kukulec
őstag

helló, matx-es házat keresek. erről sok jót olvastam: NZXT H400i. egy ryzen 3600 + gtx 1060-hoz megfelelő lehet?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#72717) Paxker315 válasza kukulec (#72716) üzenetére


Paxker315
addikt

kicsit gagyibb, de megnézheted az NR400-at is [link]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#72718) attiati válasza fboldog (#72712) üzenetére


attiati
veterán

Köszi, írtam Fractal supportnak, hogy hogyan lehet pótolni?

Felajánlotta, hogy küld egyet postán !
5*os szolgáltatás.

Jó volt a sejtés, hogy az audio kabelekkel együtt volt a reset kábel.
Az eladót meg nem értem, hogy ezt hogyan nem tudta, hogy nem működik a reset gombja a házon és nincs is reset sw kábel...

[ Szerkesztve ]

(#72719) abridabri válasza attiati (#72718) üzenetére


abridabri
veterán

En megertem, az utobbi evekben mar be sem kotom a resetet. Total feleslegesen foglalja a helyet mint az elolapi usb2 vagy audio /mikrofon portok.

(#72720) Paxker315 válasza abridabri (#72719) üzenetére


Paxker315
addikt

Bios reset tuskekhez is jo az. :D

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#72721) attiati válasza abridabri (#72719) üzenetére


attiati
veterán

A kikapcsoló gombot használtam reset helyett (a ram miatti fagyasoknal). Leállítás után azonnal vissza lehet kapcsolni a gépet? (Szoktam várni fél percet).

És akkor nem kényelmetlen neked a hátlapi usb-t hasznalni mindig? Vagy lassabb az előlapi?

(#72722) abridabri válasza attiati (#72721) üzenetére


abridabri
veterán

En USB2 rol beszeltem, mar minden eszkoz 3as ,de csomo ujabb hazon tovabbra is van vegyesen usb2 illetve 3 is, amit nem tudok mire velni.

(#72723) Piftuka válasza Zadia (#72714) üzenetére


Piftuka
veterán

Amikor fentebb, ~2 hete ajánlottam, akkor nekem nem hitted el?

Ezt pedig 1 hete írtam:

"Tényleg nagyon jó kis cuccok ennyi pénzért. A cimborám is most épített számítógépet egy Signum házzal a javaslatomra, és nem győzött áradozni róla."

Addig érdemes megvenni, amíg még lehet kapni. Ennél jobban - azt hiszem - nem tudnám már körülírni ezt a témát.

"Aquila non captat muscas."

(#72724) Kroni1 válasza Piftuka (#72723) üzenetére


Kroni1
veterán

Ha már Signum akkor én is kérdeznék, mert ez is a listámon van, többek közt pl. a Master Box MB520 mellett. Ebben a 10-25e közti ársávban melyik az a ház jelenleg, ami a lehető legtöbb helyen porszűrővel rendelkezik?

Csak egy kicsi, max 35W fogyasztású ITX vagy microATX cucc (még nem dőlt el melyik) menne bele 24/7 módban, 2hdd-vel. A jó szellőzés nekem talán nem is annyira lényeges, mert ezt vígan vinnie kell bármelyiknek gondolom, inkább azon lenne a hangsúly, h minél kevésbé porosodjon a belseje. Ebből a szempontból melyik lehet ajánlott házikó nekem?

:R

(#72725) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Szükségem van egy ATX-es házra mivel új konfigot éptek. Gamer gép lesz. Optikai meghajtó nem lesz, csak 2 db vinyó és egy 2.5 colos SSD. Ryzen 3600-as proci lesz benne, meg valószinüleg egy 1660 TI vagy 5600 XT. Sokat fog menni a gép a játékok miatt is, igy egy olyan ház kellene ami viszonylag hűvös, tehát jól szellőzik. A keret rá olyan 30,000 maximum, egyéb igényeim nincsenek, csak hogy ezek elférjenek benne, és jól szellőzzön.

(#72726) Stan648


Stan648
tag

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni egy olyan ház megtalálására ami megfelelne az igényeimnek.
-200mm psu hosszúság, 170mm magas cpu hűtő támogatás.
-Előre 2db 14cm-es ventit vagy 3-at bele lehessen szerelni.
-Alulra is kellene egy 14cm.
-Felülre meg 2db 14cm, nem baj ha három.
-Hátulra is 14cm ventilátort lehessen szerelni.
-A tápegységet alul belülről szívó állásba is lehessen beszerelni.
-Legyen jó kábel menedszmentje.
-Vga kártya is beférjen 300mm felett.
-Max 2-2db 2,5" és 3,5" meghajtó lesz bent maximum.
-ODD nem kell.
-Árban maximum 25k a határ, mert még ventik is kellenek bele.

Amit néztem, az majdnem jó, de nem tökéletes az a MSI Gungnir 100p.
Előre is köszi a segítséget. :R

7600X + A620 + 32GB DDR5 + 4060 Ti 8GB

(#72727) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Hali!

Mostanában inkább csak az ITX vonalat követtem.
Mi most micro-ATX-ben a best buy?

I7 8-9. gen vagy I5 és egy keveset fogyasztó GTX 1650 - 1660 kerülne bele maximum.
Elég ha vga-nak van kb 20-25 centi. 1db 2,5" SSD menne bele, de az is lehet M.2.

Szóval a lehető legkisebb, lehetőleg torony, normálisan kinéző érdekelne. Régen például Fractal 1000 volt. Ár nem szempont, lehet 10-30-ig bármi.

Cpu hűtő se szempont, hogy nagy elférjen. (Raijintek Metis volt korábban)

(#72728) Paxker315 válasza Grave_444 (#72727) üzenetére


Paxker315
addikt

Thermaltake Versa H18 (CPU hűtő csak 155mm-ig, pl. Fera3, Brocken Eco advanced, Snowman)
CM NR400

Én a versát kedvelem, 40x40cm alatt van, keskeny is, szellős is. Ki is néz. : )

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#72729) Grave_444 válasza Paxker315 (#72728) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nem rossz.

Az a helyzet menthetetlen vagyok, Fractal Nano S sokkal jobban bejön, de szerencsére az asztalba alulra nem fér be. :DDD

(#72730) Paxker315 válasza Grave_444 (#72729) üzenetére


Paxker315
addikt

InWin 301c [link]
InWin 301 [link]

extra pici, csini, minőségi kis kuckó. Sokáig én is szemezgettem vele. Gyártó oldalán

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#72731) Grave_444 válasza Paxker315 (#72730) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Köszi, mindegyik egész jól néz ki.

Az első TT a befutó. :) Majd egyszer, ha építek újra saját gépet.

A best mondjuk ez, emiatt vennék ITX lapot és akár SFX tápot is. [link]

[ Szerkesztve ]

(#72732) arcitec


arcitec
addikt

Ezt láttátok? Vagy 1 hónapja már nem volt , annak aki ilyet akarna egy príma ház:
[PH-ES614PTG_BK] Ellenben ahogy nézem minden megdrágult, pl az i5-9600K decemberben kb 74eft volt mára 84eft. stb

[ Szerkesztve ]

(#72733) Zadia válasza Piftuka (#72723) üzenetére


Zadia
senior tag

Nem ez történt,hanem teljesen elfelejtettem. :W Már majdnem megrendeltem a Coolermaster házat mikor elémtárult a Silentiumpc háza. Csak ezért kérdeztem újból. Ugyebár az ember feledékeny. Ki jobban ki kevésbé.
SilentiumPC SG1 TG SPC230 megrendelve. Majd május első hetében át is vehetem.

(#72734) Stan648 válasza arcitec (#72732) üzenetére


Stan648
tag

A spec-t megnézve egy remek ház. Csak lehetne egy 10-essel olcsóbb. Mert úgy már sok, ha még ventikkel is megpakolom.

7600X + A620 + 32GB DDR5 + 4060 Ti 8GB

(#72735) arcitec válasza Zadia (#72733) üzenetére


arcitec
addikt

TE ezt honnan rendeled, mert úgy egyébként mindenhol van...

(#72736) arcitec válasza Stan648 (#72734) üzenetére


arcitec
addikt

Minek telepakolni ventikkel , hogy ott süvítsen a füledbe? 2 van benne. Persze ha olcsó gépet állítasz össze , ahhoz ez valóban drága, annak ajánlottam, akinek erre volt igénye, csak az év elejére eltűnt, mert pl. sokunk is ilyet vett... Egyébként 2 + ventit raktam bele, előtte nem mértem , de az tuti , hogy max. pár fokot számít nem többet. Alzáról lehet akár akcióban ( Noctuát vettem úgy) beszerezni jól árasítva ... ;)

[ Szerkesztve ]

(#72737) Zadia válasza arcitec (#72735) üzenetére


Zadia
senior tag

Azért írtam a május elejét,mert akkor megyek Magyarországra. Mivel itt a ködös albionban csak az ebay-ról lehet venni SilentiumPC termékeket és akár mennyire is jól megy nem vagyok hajlandó 70 fontot adni ezért a házért.

(#72738) arcitec válasza Zadia (#72737) üzenetére


arcitec
addikt

Csak aztán arra nehogy kifogyjanak és megdráguljanak,mert már most elindult pl a proc. drágulás. A vírus sok mindent lekapcsol erre az évre ... Persze ez lehet a reklám hely is, de lehet benne igazság : [link]

(#72739) Zadia válasza arcitec (#72738) üzenetére


Zadia
senior tag

Jövő hét elején viszik rokonokhoz. Én majd onnan veszem át május elején.

(#72740) mert_csokis


mert_csokis
senior tag

Reggelt!
Jelenleg klasszikus, felső tápos házam van.
Mivel új tápot, lapot és procit kap a jelenlegi összeállítás, így gondoltam, hogy azt már egy újabb, korszerűbb alsó tápos házba építeném.
Néztem a sokak által ajánlott SilentiumPC házakat, ár-érték arányban tényleg kiemelkedő cuccok, de az összes verzió kivágott felső lappal rendelkezik, ezért nálam felejtős.
Az NZXT H510 ebből a szempontból jobb egy fokkal, ott csak egy ventinek van kivágás, az még belefér. Ráadásul gyönyörű, letisztult. Az ablak nem az én világom, de legalább edzett üveg.
A másik jelölt a Be Quiet Pure Base 500-as kuckó. Ablak nélküli, semmi sallang, szépen lezárva mindenhol, hely szempontjából veri az NZXT-t is.
Mindkét ház ugye nagyjából a 25e forintos ligában játszik, ami a fájdalomküszöb.
Viszont rátaláltam a CM Masterbox MS600-ra. Elképesztően gyönyörű, letisztult. Ablakos, de legalább szintén edzett üveg, árban még olcsóbb is az előző versenyzőktől.
Most jön a DE. Mivel nálam a ház az asztal alatt van, ráadásul egy egész vastag szőnyegen, így a tápot fordítva, a ház belseje felé raknám be.
Viszont a képeket nézegetve nem látok normális perforációt a tápot elválasztó fém burkolaton.
link
Ránéznétek ti is?
Esetleg más ajánlást szívesen vennék, az említett kívánalmak figyelembe vételével.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

Air Jordan 1 Low G (DD9315-101) 42-es méretben eladó

(#72741) arcitec válasza mert_csokis (#72740) üzenetére


arcitec
addikt

Semmiképp nem tennék fordítva be egy alkatrészt,ahhoz képest, ahogy mire lett optimalizálva elhelyezési szempontból. Miért nem lehet egy, "sima lapra,felületre" ráhelyezni a házat az asztal alatt. Egyébként jó éve nekem is így volt, - "szőnyeg" ezt alkalmaztam rá [link] ez ahhoz a házhoz megfelelően meg is emelte,van többféle is [link] . A maiak azért viszonylag elég magas lábbal szereltek.

[ Szerkesztve ]

(#72742) abridabri válasza mert_csokis (#72740) üzenetére


abridabri
veterán

A kivagott felso lap miert kizaro ok ?
Ha felsz, hogy behullik a por ;vagsz meretre atlatszo foliat ,es berakod a haz teteje meg a porszuro koze ,nem fog latszodni.

(#72743) mert_csokis válasza arcitec (#72741) üzenetére


mert_csokis
senior tag

Más házaknál figyelembe veszik ezt a lehetőséget is, az egész elválasztó kamra perforált, ha valaki fordítva szerelné be a tápot.
Vagy eleve nincs is ilyen kamra.
A legtöbb esetben a ház alján lévő porszűrő egy vicc, szinte semmit nem fog. Nagyon sokan épp ezért fordítva teszik be a tápot, nem véletlenül.
De valószínűleg veszek egy olcsóbb fémkeretes, egyszerű asztalt. Már egyébként is érik a cseréje.
Még apám csinálta nekem csikó koromban, és az akkori magasságomhoz lett belőve. :)
Így én is szépen felraknám a házat az asztalra.

[ Szerkesztve ]

Air Jordan 1 Low G (DD9315-101) 42-es méretben eladó

(#72744) mert_csokis válasza abridabri (#72742) üzenetére


mert_csokis
senior tag

Nem akarok ilyen diy megoldásokkal bohóckodni utólag.
Legyen eleve zárt, így esély sincs rá, hogy porozódik. Meg jobban is néz ki szerintem, egységesebb az egész konstrukció, de persze ez már szubjektív dolog.

Air Jordan 1 Low G (DD9315-101) 42-es méretben eladó

(#72745) arcitec válasza mert_csokis (#72744) üzenetére


arcitec
addikt

Hajrá zárt szellőzés nélküli ház rajta, kinek mi. Az a kis por ami belemegy azt max évente egy porszívó és kész. 7 éves alsó tápos gépet adtam el, ma is vígan megy tök mindegy mennyi a por benne.... Nekem fontosabb az alkatrészek megfelelő üzemi hőmérsékleten tartása. ;)
U.I: A jó minőségű házhoz jó minőségű szűrő is dukál többnyire...

[ Szerkesztve ]

(#72746) mert_csokis válasza arcitec (#72745) üzenetére


mert_csokis
senior tag

Túl van egy kicsit lihegve ez a szellőzés dolog. A jelenlegi házam egy felső tápos, olcsó, zárt lemezház.
Egyszerű, mint a bot. Venti sincs benne. Alapon a proci 33, a VGA pedig 28 fokos.
Játékok alatt sem igazán megy 65 fok fölé a VGA, a proci is megáll 50-55 fok körül.
Szerintem nem rossz egy ilyen háztól. Nincs telebaszva ventikkel, amik "tudományosan" segítenék a légáramlást. Mégis működik minden megfelelő üzemi hőmérsékleten, ahogy fogalmaztál.
Azt gondolom, hogy a 36 évemmel a régebbi generáció szülötte vagyok. Annak idején nem foglalkoztunk azzal, hogy milyen házba rakjuk a cuccokat.
Az ember arra költött a legkevesebbet. Igaz, választék sem volt túl sok.
Bementél a helyi számtech boltba, azt vettél valamit 5-6e-ért. Jellemzően valami vajszínű műanyag előlapos csodát. Mégis működött, használtuk.
A mai generáció el van kényeztetve ebből a szempontból, gyakorlatilag minden IS megvehető, csak pénz kérdése a dolog.
RGB világítás, led szalag, 80 venti, kutyafasza. És persze az erre épülő marketing gépezet.
Megmosolyogtató.
Egy kicsit eltértem a tárgytól, de a lényeg, hogy újra divat a zárt, letisztult formavilág.
Aminek pedig pont az a lényege, hogy lehetőség szerint ne legyen "megbontva" a konstrukció, alkosson egy zárt egészet.
Nem kis nevű gyártók alkalmazzák ezt, hidd el, ha nem működne, már rég elfelejtették volna.

Air Jordan 1 Low G (DD9315-101) 42-es méretben eladó

(#72747) chopin42 válasza mert_csokis (#72746) üzenetére


chopin42
őstag

A zárt forma a hangszigetelés téves értelmezése, a "gamer dizájn", az üveg végtelen alkalmazása, és a külcsín mindennél előbbre valósága miatt lett divat-de nem most, hanem évek óta. Ami most kezd "divat" lenni, az a rácsos előlap, a szellőzést segítvén, de sajnos nem eléggé. Tucatnyi házteszt van, ahol a zárt kontra mesh felállásban MINDIG jobb a mesh.
Ettől függetlenül ha neked a zárt házak tetszenek, válassz egy szimpatikusat: való igaz, nem mindig főnek a zártban sem az alkatrészek, de esetleg kevésbé boostolnak, ezáltal teljesítményt bukik az ember, vagy hangosabban tekernek a ventik, hogy adott hőmérsékleten tartsák a cuccot (ez a téves hangszigetelés: zárt lemezek, nagyobb hő, hangosabb ventik kontra nyitott lemezek, halk ventik, ami összességében halkabb, és jobb is).
A régi lemezházakon ráadásul legalább oldalt voltak néha kivágások, alul a gpu-nál, illletve a cpu hűtő magasságában is, ezektől rosszabb egy mai tipikus üvegkalitka.
Mindenesetre én a bq pure base 500-ra szavazok, ott van tűrhető szellőzés, és "csendes".
Egyébként milyen házad van most? (kép, név, ilyenek).

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#72748) mert_csokis válasza chopin42 (#72747) üzenetére


mert_csokis
senior tag

Egy régebbi CM Force 500-asom van.
link

Az NZXT nem szimpatikus? Felül és a proci hűtő mögött hátul is van egy-egy venti.
Ezek már alapból a ház részei.
link

[ Szerkesztve ]

Air Jordan 1 Low G (DD9315-101) 42-es méretben eladó

(#72749) arcitec válasza mert_csokis (#72746) üzenetére


arcitec
addikt

Nem értek veled egyet, mert talán nem ez a jelenlegi konfigod volt abban a vaj házban(nekem is volt,és ne mfoglalkoztam sokat vele). De pl az előző ház az pont olyan volt , hogy kellett az aljába is venti, mert kellett, ki lett mérve. Pl az AMD cuccok főleg régebben kályhaként is működtek. -Soha többet AMD-t. - A jelenlegi házban igaz intel/nvidia semmi energia pazarlás tökéletes a hőmérsékleti rend. Egy "vaj" házban bizton nem ez lenne. Tedd azt amit jónak látsz - a magad részére - de nem feltétlen kell a szamárságokat terjeszteni.. ;]

[ Szerkesztve ]

(#72750) DzsannyX válasza arcitec (#72749) üzenetére

Ha már Ő ne tejesszen szamárságokat, akkor Te is tudtad volna intel/nvidia/amd kiszólások nélkül is megfogalmazni a véleményedet. Jobb lett volna, és ugyanazt el tudtad volna mondani.

Kár kelteni a feszültséget a piros, zöld, kék táborok között.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.