Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73051) abridabri válasza DaFunk1511 (#73050) üzenetére


abridabri
veterán

Zaj , statikus nyomas (bar ez mesh elolapu haznal nem annyira fontos tenyezo )

(#73052) DaFunk1511 válasza abridabri (#73051) üzenetére


DaFunk1511
tag

Értem, köszönöm. Bár zaj alatt nem vadászgép vs. Elektromos autó különbség van, nem? Csak pár db-ről beszélünk?

Attól ezt még lehet szabályozni, ugye? Esetleg milyen csatlakozóra-elosztóra keressek ha egyesíteni akarom az előlapi ventiket? Úgy értem hogy egy csatlakozót használnék az alaplapon az előlapi ventiknek. :U

(#73053) abridabri válasza DaFunk1511 (#73052) üzenetére


abridabri
veterán

Nincs orias kulonbseg nyilvan ,de azert erezheto.
3pines Y eloszto kell neked a 2 ventihez : [270FT]

(#73054) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Kolink Aviator M RGB :DDD micsoda ház, egyszerüen borzalmas volt bele építeni. Nem azt mondom hogy az a rohadtul awful cucc de áh..mondjuk a ventihubja egész aranyos. Kábelmanagementhez hely az kb 0 és a megoldások tárháza is. MicroATX es lap ment bele alig birtam elrouteolni. Még jó hogy a Front panel a lapnak egész a szélén helyezkedett el mert a kábele baromi rövid volt ellenben az usb és a hdaudio meg indokolatlanul hosszú a usb3 as belsőről nem is beszélve :D

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#73055) Diniboy


Diniboy
aktív tag

Üdv. Cserélném az ezer éves noname házamat, valami értelmes belépőszint kellene.
CPU hűtés 165 mm Brocken 2 (PCGH)
VGA jelenleg egy elég hoszú r9 290 , gigabyte windforce 3x, de ez le lesz cserélve egy rövidebbre hamarosan, valami 2 ventis 1660superen gondolkodok
Alaplap ATX egy Asrock b450 pro4
Ezt néztem ki 15 körül- Fractal Design Focus G . De ha esetleg valaki tud jobbat ebben az ársávban azt is megnézném. :R

[ Szerkesztve ]

(#73056) Atom_Anti válasza AlexFindley (#73026) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Na nekem is ilyen házam van már, nagyon szép :R . Én az Sfx PSU felé és a VGA alá be tudtam rakni egy 12cm-es 15mm es Noctua ventit. 40% erősségre állítva még semmi hangja, de érezhető a levegőáramlat a VGA alatt. Szerintem nagyon jó ház, de kicsit lehetett volna keskenyebb. Még várom bele Aio vízhűtést, azt jönnek képek, meg tuning végre.

(#73057) BogyóBP válasza Atom_Anti (#73056) üzenetére


BogyóBP
addikt

Sziasztok. Aerocool házak mennyire jók? Illetve a raijintek asterion plus rol valaki vélemény?

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#73058) Wolverine válasza Diniboy (#73055) üzenetére


Wolverine
félisten

Én is ilyet vettem lassan 2 hónapja, elégedett vagyok vele :) A 2 elöl levő gyári venti mellé egy harmadikat is tettem hátra biztos, ami biztos alapon.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#73059) Atom_Anti válasza BogyóBP (#73057) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Hello,

Itt olvashatsz róla, egész jó, ugyan szerintem nem a legszebb ház. Persze ez egyéntől függő.

(#73060) juhiimi


juhiimi
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnek venni egy CM Masterbox 5-ot, de kicsit aggasztanak a meretei.

Az iroasztalomban a gephaznak kialakitott hely merete kb, 235 mm szeles es 490 mm magas. A haz 220 x 475 mm .

Szerintetek nem lesz tul szuk a hely? Marmint nem fog nagyon beszorulni a ho es a levego jarasa akadalyozva lesz oldalt es fent?

(#73061) forguet válasza juhiimi (#73060) üzenetére


forguet
Topikgazda

Hát ezek a 'pc lyukak' nem ideálisak az biztos.
Hiába tud elöl beszívni és hátul kifújni (felteszem van hova kifújni), biztos jópár fokot jelenteni fog hogy maga a gépház nem tud hűlni, mert beszorul mellette a meleg levegő...és a táp is így melegebb levegőt szív be...de nyilván attól is függ mire használod a gépet és milyen cuccok termelik bent a hőt...netezés közben nem lesz baja az biztos:)
Gondolom nincs elég hely h simán az asztalra tedd(?)

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#73062) juhiimi válasza forguet (#73061) üzenetére


juhiimi
aktív tag

Elol, hatul nyitott, azzal nem lenne gond.

Munkara hasznalom (autocad) es jatekra.
Az asztalon nincs helyem sajnos.

A helyzet az, hogy pont azert vennek uj hazat, hogy huvosebb legyen a gep, mivel az ezer eves xenon e5450-es procim 80-90 fokig is felmegy jatek kozben jelenleg (persze ki lesz cserelve a proci huto is, de egyuttal a hazat is cserelnem mert alapozok az uj gepnek).
Esetleg valamelyest kisebb, de hasonlo aru es kepessegu hazat tudnatok ajanlani? (hasonlo letisztult designal)

[ Szerkesztve ]

(#73063) forguet válasza juhiimi (#73062) üzenetére


forguet
Topikgazda

FD meshify C, 217 x 453
Phanteks P400a, 210 x 465

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#73064) juhiimi válasza forguet (#73063) üzenetére


juhiimi
aktív tag

Koszi, de nalunk ezek Romaniaban, majdnem 2x-es aron vannak :Y

(#73065) Paxker315 válasza juhiimi (#73064) üzenetére


Paxker315
addikt

FSP CMT 110? Meshy előlap, viszonylag kompakt méret, megfizethető ár, cserébe ronda :)

https://www.compari.ro/carcase-c3085/fsp/cmt110a-p421807533/?sgst=1

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#73066) BogyóBP válasza Paxker315 (#73065) üzenetére


BogyóBP
addikt

Chieftec Stallion II még a CM H500P nél is hosszabb ha jól látom.
NZXT H510i elite meg olyan mint egy konzerv doboz nem? A szellőzése is egy kalap szar ahogy láttam. Igazából úgy látom érdemben nem nagyon van jó ház :D Egy ismerősöm most keres de nem talál semmit jót.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#73067) Paxker315 válasza BogyóBP (#73066) üzenetére


Paxker315
addikt

Na. Miért ne lehetne? Milyen méretig néznétek, mekkora lehet max mélység-magasság-szélesség? Valami igény (gondolom ODD hely ne legyen, előre férjen 3x120 v 2x140mm venti, és ATX legyen ~160mm CPU hűtőhöz legalább? : ) VGA hossz?

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#73068) BogyóBP válasza Paxker315 (#73067) üzenetére


BogyóBP
addikt

Nincs konkrét elképzelése. A VGA EGY 1080 as MSI. NZXT H510i elite et nézegeti de gamernexus szerint gyenge az airflow ja, és olyan kis virslinek is tűnik.

Ja azt lehagytam hogy max 54cm széles hely van a háznak.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#73069) Paxker315 válasza BogyóBP (#73068) üzenetére


Paxker315
addikt

Kár, hogy itthon ebből még nincs egyelőre: FARA R1 Silverstone.
De a Phanteks P300A is tetszik.
Az NR600 sem annyira randa, az ODD-s változat még olcsó is (elvileg ki lehet szerelni a keretet, "minekazoda".

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#73070) zolokas


zolokas
aktív tag

Sziasztok!

Létezik olyan ház amibe bele lehet rakni 4 db 3.5ös vinyót alapbol?Nem kell külön keret bele! + jó szellözző legyen!

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#73071) abridabri válasza zolokas (#73070) üzenetére


abridabri
veterán

Peldaul ujonnan ott az :

Enthoo Pro TG 36k

Vagy lehet bongeszni apron is hasznaltan olcsobban pl (ezek jellemzoen inkabb plexi mint uveg oldallaposak ,es egyebkent is gyengebb anyaghasznalattal rendelkeznek mint a Phanteks )
Corsair 750D airflow edition
Thermaltake Core x5 /x9 /X71 / Core V51
NZXT Phantom
stb

(#73072) juhiimi válasza Paxker315 (#73065) üzenetére


juhiimi
aktív tag

Koszi ez jol nez ki es az ara is tetszik :K

Tapasztalata van valakinek rola? Mennyire jol szellozik?

(#73073) Diniboy válasza Wolverine (#73058) üzenetére


Diniboy
aktív tag

köszi :R

(#73074) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Sziasztok!

Napokban akadt meg a szemem a Define R6 tg hazon. Nagyon tetszik, hogy varialhato. Legfokeppen, hogy a teto hangszigetelheto es a front ajto nyithato tetszes szerint. Viszont az arat most kicsit sokallom. P600-t neztem, de az nem tetszik.
Define S2 TG is tetszik, de annak nem nyithato az eleje.

40 max 45 ezerig tudtok valami alternativakat ajanlani nekem? Olyan lenne jo, amiben mar van gyarilag elol 2 db es hatul 1db hasznalhato venti.
Mereteket nezve Meshify C-bol költöznek. Cpu huto magassag 165mm eleg, vga jelenleg 280mm hosszu. 3db 2,5'' meghajtonak kell hely.
Meg annyi, hogy Tg legyen az oldala.

(#73075) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Tudnátok ajánlani az adatlapomon lévő konfighoz kifejezetten kisméretű házikót? Cpu hűtő 160mm magas, a Vga 153mm hosszú. ATX méretű táp van jelenleg CM N200 házban, de valahol akad egy sfx méretű is.

Let the Zone take me if I am.

(#73076) Re-Tech válasza csucsbicep (#73074) üzenetére


Re-Tech
aktív tag

Mi a baj a P600 kinézetével? Szerintem pofás darab, simán egy ligában van az általad felsorolt házakkal. Árban is belefér. Mérete óriási, könnyű szerelni. USB type C csati is van alapból rajta.
A fekete telioldalasban van hangszigetelés is valamennyi az oldallapokon és a tetőn (bár hátrafelé meg lyuggatott az összes slot takarólemez)

(#73077) Lordus


Lordus
senior tag

Alábbi paraméterekhez keresnék házat:

- 20E ft körül
- 50 cm magasság (több nem lehet! sokkal kevesebb se legyen)
- ATX
- kb. 20 cm szélesség, max. 25
- MSI B450 Tomahawk max alaplap
- Ryzen 7 2700 CPU
- RX 580 vga
- jelenleg egy Corsair 550w tápom van, ez menne is bele.
- 2 db dvd, 1 db 3,5-ös hdd rack (plusz 1 db ssd - még nem tudom, milyen)
- ami még FONTOS: olyasmi házat keresek, mint a Dell Optiplex MT házak (Optiplex 760-780) aminek a lényege: elöl van benne egy venti, ami óriási és hangtalan. ez hűt "mindent" a komplett gépen átjár a levegő - elöl be, hátul ki, ez hűti a procit is. - tudom, ennél több hűtésre van szükségem, lesz is, de a lényeg az, hogy elöl be, hátul ki, és halk legyen. a szerelhetőség is ilyen legyen, mint ezek a házak. mindennek megvan a helye benne, nincs kuszaság.
- design: nem érdekel semmi villogás, sem rgb led, se semmi más. sima fekete a legjobb, de nem ragaszkodok hozzá. ezüst sem kizáró, sőt, szín nem kizáró ok.
- legyen könnyen szerelhető, jól rendezhető, lehetőleg felül legyen a táp helye. ha lehet, akkor kevés csavarhúzós dolog legyen benne, de ez sem a legfontosabb.

kb. ennyi, hirtelen ezek jutottak eszembe. köszönöm az ajánlásokat!

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#73078) csucsbicep válasza Re-Tech (#73076) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Annyi a "baj", hogy nekem nem tetszik. Főleg az eleje, a többi része rendben van. Desingra a Fractal házak jobba bejönnek. Minőségre és használhatóságra elég magas szinten van ezt nem vitatom.

(#73079) BogyóBP válasza Re-Tech (#73076) üzenetére


BogyóBP
addikt

Undorító a p600 as haz megis úgy nyomjátok mintha valami szent gral lenne.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#73080) Shkiz0 válasza BogyóBP (#73079) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ízlések és pofonok...
De ha a többségnek bejön akkor valószínüleg nem az ő ízlésükkel van baj, hanem a tieddel.
Legtöbb embernek pedig nem a dizájn amúgy sem az elsődleges, hanem az ár/érték arány, és az hogy hogy teszi a dolgát. Márpedig függetlenül attól, hogyan is néz ki a P600S jelenleg a piacon lévő egyik legjobb ház a kategóriáján belül léghűtésre.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#73081) chopin42 válasza BogyóBP (#73079) üzenetére


chopin42
őstag

Mert ahogy (#73080) Shkiz0 is írja, az egyik legjobb ház, másrészt egyesek a funkció miatt vesznek házat, nem a kinézet miatt, az meg ugye ízlés dolga amúgy is. Van aki a szőkékre bukik, más a túlsúlyra, egyesek meg az rgb-re... :U

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#73082) Lordus válasza Lordus (#73077) üzenetére


Lordus
senior tag

73077-re valaki?
árban mehetünk valamivel feljebb, ahogy nézem, normális légkeringetéssel ennyiért nem nagyon kapható ház...

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#73083) Maelephant válasza Shkiz0 (#73080) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Szerintem ezen ne vitatkozzatok. Az az érv meg, hogy ötmilliárd légy nem tévedhet...ugyan már ;) . Kétségtelen, hogy a P600s jó minőségű, sokak által ajánlott ház, ahogy az is, hogy a leendő tulaj fogja éveken (évtizeden) át bámulni, tehát fontos, hogy az esztétikum (vizuális terror tűrésének képessége) is szerepet kapjon a döntésében, ne csak a funkcionalitás. Nekem is a Bauhaus-brutalista Fractal tetszik, tetszett jobban.

(#73084) HRicky


HRicky
tag

Sziasztok!

Létezik jelenleg a piacon olyan ház ami az alábbi kritériumoknak megfelel?

- ATX vagy mATX méret
- full alumínium, tehát semmi tempered glass
- rendkívüli jó szellőzés, tehát nem zárt a front panel
- előlapi csatlakozók minimum: power gomb, reset, 2db usb 3.0, 1db usb c gen2,

Köszi a válaszokat

(#73085) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy Aerocool DS Cube milyen minőségű ház? Milyen a szellőzése?
Ha jól látom teli előlapos :(
Egyik ismerősöm cserélné a belét és nem vagyok meggyőződve, hogy csak a belét kéne.
Azt mondja R9 390 még 90 fokot is látott benne.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#73086) abdulka1 válasza HRicky (#73084) üzenetére


abdulka1
őstag

:N

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#73087) d@minator válasza d@minator (#73025) üzenetére


d@minator
addikt

SPC Signum SG1 TG [link] lett. Alsótápos. A két venti nagyon halk, a teteje szellős, jól szerelhető. Az oldallap tempered glass. Pure Power hűtő belefért. Bekapcs gomb elég határozott és két USB3 van rajta. Két SSD is beszerelhető igaz olyan helyre ahol nincs légáram de ez nem akkora probléma.

(#73088) ClioRS


ClioRS
őstag

Sziasztok,

HTPC építésén gondolkozom, 4K HDR a cél, amihez minimum Ryzen 3 3200G vagy Ryzen 5 3400G kell, legalább b450-es lappal. Nem szeretnék óriási házat venni, mivel csak filmezésre lenne használva és a tv körül el kéne valahova helyezni. Segítsetek kérlek, hogy melyik kis házak lennének jók.

(#73089) kutga válasza ClioRS (#73088) üzenetére


kutga
nagyúr

Én ilyet vettem mert olcsón akartam megúszni, bár ebbe ITX méretű lap kell.

[link]

Let the Zone take me if I am.

(#73090) ClioRS válasza kutga (#73089) üzenetére


ClioRS
őstag

Ennél kisebbre gondoltam, ha van ilyen :D

(#73091) kutga válasza ClioRS (#73090) üzenetére


kutga
nagyúr

Vannak náluk kifejezetten htpc házak, érdemes megnézni, ha rászűrsz.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#73092) ClioRS válasza kutga (#73091) üzenetére


ClioRS
őstag

Köszi, megnézegetem majd.

(#73093) bazsi545


bazsi545
csendes újonc

Sziasztok!
Olyan kérdéssel fordulok felétek, hogy befér-e az alábbi hűtő a gépházba.
Hűtő: Dark rock pro 4
Ház: Fractal design focus G
Utána néztem a dolgoknak. A hűtő 162,8 mm magas, a ház 165 mm. Tehát durván 2 centi marad, és én ebben valahogy kevésbé bízok, mert nem nagyon értek hozzá, mi van ha mégis beleér a teteje, vagy nem is tudom. Viszont ami az igazság, nagyon tetszik a ház külsőre, belsőre, tehát ha kompatibilis a kettő egymással, akkor nem válnék meg tőle.

Köszönöm a segítséget! Szép estét! :)

+elfelejtettem, ATX szabványú alaplapot teszek bele, Ryzen 7 3700x-szel.

[ Szerkesztve ]

(#73094) Bodz válasza bazsi545 (#73093) üzenetére


Bodz
nagyúr

2 mm lesz az, de amúgy simán el fog férni.

[ Szerkesztve ]

(#73095) abridabri válasza bazsi545 (#73093) üzenetére


abridabri
veterán

Belefer lazan , nekem is volt Focus G-m ,benne egy Dark rock pro 4-el :
[kép]

(#73096) SzőkeKapitán


SzőkeKapitán
tag

Sziasztok,

BE QUIET! Silent Base 801 házba AMD Ryzen 5 3600 procit érdemes tenni, vagy már ez is megfől a rossz szellőzés miatt?

(#73097) bazsi545


bazsi545
csendes újonc

Köszönöm srácok, a kép teljesen megnyugtatott :D
És úristen, mennyire benéztem a mértékegységet, bocsi. Látszik nincs iskola :)).

(#73099) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Van egy Corsair 270R Windowed házam, nagyon tetszik, minden szuper vele egy dolgot leszámítva: csak a tápnál van porszűrő.
A kérdésem, hogy milyen ajánlott ház van mostanság, ami ilyen egyszerű, letisztult, ablakos vagy TG mint ez, de jobban fel van szerelve porszűrőkkel (elől, felül). Láttam, hogy van már 275R, jó is lenne csak hát az ára.. :B Új gépet építek úgyhogy lehet ATX vagy mATX is.

Köszönöm! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#73100) Spazzz


Spazzz
tag

Hali,kineztem a be-quiet pure base 500,valaki tud valamit mondani rola?gyarilag 2db 140mm 900rpm pure wings 2 jon vele. Ami elkepezeltem,hogy rakok egy dark rock pro 4 cpura de nem tudom hogy milyen plusz ventiket rakjak hogy legyen megfelelo,azt lenne logikus hogy rakjok elol meg egy ugyan ventit es felol is 2db hogy talaljanak? egyik ne legyen hangosabb mint a masik es ne aramoltasson tulsok levegot?

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.