Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73201) Gyuri27 válasza pingu22 (#73200) üzenetére


Gyuri27
félisten

A teli előlaposak biztosan nem lesznek hűvösebbek.
De nézd meg a tiedben a höfokokat, hömérsékleteket. Aztán adott házról nézz tesztet,
20k kategóriában nem fogsz szerintem szellősebbet találni. Ha találsz akkor meg el kell dönteni hogy némi kábel varia és csicsa miatt kiadsz-e 20-25k-t.

Amd - Radeon - Ryzen

(#73202) pingu22 válasza Gyuri27 (#73201) üzenetére


pingu22
tag

Meggyőztél, nem hiszem hogy megér annyit szóval marad a mostani. Köszönöm a segítséget! :R

(#73203) Maxell014


Maxell014
senior tag

(#73204) abridabri válasza Maxell014 (#73193) üzenetére


abridabri
veterán

30k alatt a Pure Base 500 fer bele csak. Fekete / feher verzio is van.
Ha nem lesz orult tuning ,akkor teljesen jo lesz.

(#73205) _NagyFeró_


_NagyFeró_
csendes újonc

Sziasztok!
Hosszú idő után ismét asztali gépet szeretnék.
Ezekkel az alkatrészekkel tervezek és házat keresek hozzájuk.
AMD Ryzen 5 2600 Hexa-Core 3.6GHz AM4
MSI B450 Tomahawk Max
Crucial Ballistix Sport LT 32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz BLS2K16G4D32AESB
Radeon™ RX 5500 XT OC 8G

Van egy régi gépházam: Thermaltake Shark.
Használható a felsorolt belevalókhoz?
Ha nem, akkor melyiket ajánlanátok. A látvány nem fontos. Az ár max 40k. Tuningot nem tervezek.
Köszönöm!

(#73206) Qtya123


Qtya123
őstag

Üdv!

Szeretném lecserélni a Phanteks Enthoo Lux házamat, mert kezd már az idő nyomot hagyni rajta (letörő USB előlapi csatlakozó, gyengélkedő felső porszűrő rögzítő kapocs).

ATX alaplap, Brocken 3 toronyhűtő van a gépemben, egy viszonylag hosszú 5700XT videokártyával, 1 SSD és 1 HDD. A cél az lenne, hogy a jövőben is magas toronyhűtők és hosszú videokártyák beférjenek majd.
5.25-ös helyre nincs szükségem elöl, jobban örülnék, ha végig ventik lennének.

Az egyetlen kiemelt igényem, hogy jó porszűrés legyen a házban minden irányból, illetve a jó kábelmenedzsment is fontos lenne. Árban 40-45ezer Ft körül szeretnék maximum kijönni.

Mit ajánlanátok a fentiekkel kapcsolatban?

(#73207) Pocok111


Pocok111
tag

Sziasztok,

Szeretném lecserélni a kb 13 éves hulladék gépházamat. 30 ezer forint körül a Fractal Design Define C TG illetve Be Quiet Pure Base 500 a két kiszemelt áldozat. Olyan kérdésem lenne hogy mennyire sérülékeny illetve időtálló az üveg oldal panel? Mennyire macerás a pótlása később ha esetleg eltörne? Esetleg lehet venni utólag sima oldalpanelt ami fémből van vagy ezek nem kompatibilisek az üveg oldalfalas házakkal?
Előre is köszönöm!

Asus P8B75-V+Intel i5 3450+Corsair Vengeance 2x4GB 1600MHZ+MSI GTX 1050 2GT OC+SEASONIC ECO-430

(#73208) Imilenni


Imilenni
addikt

Sziasztok!
Van egy EVGA SuperNOVA 750 G2 tápom, megfelelő lehet ebbe a házba?
A ház: Cooler Master Centurion 6
Alaplap: MSI B450 GAMING PLUS MAX
VGA: EVGA 1070 FTW

Házat vennék most, hirtelen ezt találtam, viszont félek hogy nem lenne elég a tápkábel (eddig csak felső tápos házam volt!)

Press "F" to pay respects.

(#73209) Gabesz84 válasza Imilenni (#73208) üzenetére


Gabesz84
őstag

létezik hosszabbító, ha esetleg valamelyik drót rövidnek bizonyulna. pl 24 tűs tápkábel hosszabbító

(#73210) frelife válasza Gabesz84 (#73209) üzenetére


frelife
aktív tag

Igen,akár komplett szetteket is vehetsz és akármilyen szinben is.

[ Szerkesztve ]

(#73211) Vasshammer


Vasshammer
tag

Sziasztok!

X52 krakennel kompatibilis házat keresnék 50-ig bezárólag. CÉL:
- moduláris
- Ha lehet, akkor fenn legyen a radi (perpill elől van és ráfújja a meleget a vga-ra)
- belül szép, letisztult (sok takarólemez variálhatóság legyen)
- üveg oldallap

Néztem a Mastercase H500P-ket (tetszenek), viszont hőfokokról jókat nem olvastam. Jelenleg egy Enthoo Pro M-em van, viszont előre lehet csak tenni a krakent és így a jó kis HDD case-eimnek oda :(

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Üdv, VH

(#73212) Vasshammer válasza Vasshammer (#73211) üzenetére


Vasshammer
tag

Bocsánat, rosszat írtam. X62 Krakenem van, az a baj :(

Üdv, VH

(#73213) Floyd80 válasza Vasshammer (#73212) üzenetére


Floyd80
addikt

Szia, a front radi általában jó hatással van a hőmérsékletre, főleg egy ekkora nem igazán melegszik elől. Ha fent lesz, akkor a CPU melegebb lesz, a VGA melegét még jobban felszívja majd a radi.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#73214) yennayo


yennayo
junior tag

üdv, ideiglenesen (kb1-2 hó) mennyire biztonságos egy kartondobozba építeni a gépet pár hónapra? amúgy semmi extra, athlon 3000g 35w tdp, hexa400.

(#73215) rasotamas válasza yennayo (#73214) üzenetére


rasotamas
veterán

Úr isten. Hol laksz? Adok egy régi házat egy sörért Gödöllőn.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#73216) yennayo válasza rasotamas (#73215) üzenetére


yennayo
junior tag

Az elég messze van most vp megyétől, és nem maradt egy fillérem sem. ezért gondoltam a doboz házat ideiglenesen :DDD van pwr/reset switchem + előlapi usb-k amiket kivezetnék belőle, szóval nem kellene annyira nyulkálni ott a lap körül

[ Szerkesztve ]

(#73217) KisBundi


KisBundi
őstag

Sziasztok! Van egy Fractal Design Define Mini C házam, benne egy Asus Rog 1080 Ti kártyával pont mint a képen (nem saját). Kivéve, hogy hátul egy 120-as vízhűtéses radi van Be Quiet Silent Wings 3 2200rpm-es ventivel a CPU-t hűteni. A problémám az, hogy amint a képen is látszik, a VGA-hoz nem jut elég levegő. Elől 2db 140-es Be Quiet Silent Wings 3 venti van felrakva, aminek 77,6 cfm-es légszállítása van és a gép tetejét levettem, hogy ott távozzon a meleg levegő. Ezektől sokkal jobbat nem tudnék felrakni, de így is majdnem teljes fordulaton kell menniük, hogy bírja hűteni a házat és a kártyát, ami így már elég zavaró. Van erre valami megoldás, hogy a gép hátsó traktusában is jusson elég friss levegőhöz a VGA vagy vegyek egy nagyobb házat? Ha muszáj házat vennem akkor tudtok olyat ajánlani ami hasonlóan diszkrét, szellőzik és csendes?

(#73218) Floyd80 válasza KisBundi (#73217) üzenetére


Floyd80
addikt

Szia, léghűtés topicban valószínű tudnak segíteni: https://prohardver.hu/tema/leghutes_topik_halkan_de_hatekonyan/friss.html

De először vedd le az oldallapot, előlapot és úgy mennyit változik a VGA, lehet a 120-as radit feltenném a jobb felső sarokba, de ez a kártya úgy befűti az egész házat, hogy igazából nem valószínű hogy jobb lesz. Hiába jön be alul levegő neki (eleve nem sok jön be a széleken), olyan közel van a VGA vége, hogy ott kapja is a meleget vissza a venti. VGA rácsokat esetleg kiveheted. De lehet hogy segít ha hátul nem lesz radi, csak venti.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#73219) KisBundi válasza Floyd80 (#73218) üzenetére


KisBundi
őstag

Oldallap nélkül teljesen jó. Köszönöm az infókat! :)

(#73220) Qtya123


Qtya123
őstag

Erre esetleg valaki? -> [link]

Porszűrés tekintetében melyik lenne a legjobb választás?

(#73221) stuka20


stuka20
aktív tag

Üdv.
Corsair carbide 300r (nem üveges) oldalára ugye lehet tenni 2 ventit. Videót néztem, de ott nem mondja, hogy milyet pontosan. Csak 120mm vagy lehet oda is egy 140mm ventit tenni? Valaki tudja esetleg biztosra?

(#73222) Floyd80 válasza stuka20 (#73221) üzenetére


Floyd80
addikt

Jól el van dugva, de elvileg 120.

The 300R is equipped with two fans for intake and exhaust, and the integrated dust filters on the front and bottom intakes are easy removable. There's room for you to install five more fans, including mounting points for two side panel 120mm fans for drawing cool air directly over your GPUs. If you're building a multi-GPU gaming rig, proper graphics ventilation is essential.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#73223) stuka20 válasza Floyd80 (#73222) üzenetére


stuka20
aktív tag

Köszönöm.

(#73224) abridabri


abridabri
veterán

Na vegre a BeQuiet is belepett az airflow hazak piacara :C
be quiet! Pure Base 500DX teszt.

(#73225) boogie84 válasza abridabri (#73224) üzenetére


boogie84
veterán

Már csak a rács közepéről kell kivenniük a ledes b...ást és még jobb lesz.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#73226) csucsbicep válasza abridabri (#73224) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Kérdés mennyi lesz, de én annyira nem vagyok tőle elájúlva.

(#73227) KisBundi válasza abridabri (#73224) üzenetére


KisBundi
őstag

Szerintem nem sokkal jobb mint a sima 500-as. Jó pár tesztet olvastam még a 500DX-ről és sok helyen alig volt különbség az alaphoz képest. VGA hűtésben szinte elenyésző a különbség, de csendességben az alap jobb volt.

(#73228) dj79


dj79
senior tag

Sziasztok!

Max 360-365mm mélységű házat keresek, matx alaplap+hdd+ ryzen 2400g+125w tdp vga kombóhoz.
Fekvő htpc házat kerestem elsősorban, de úgy tűnik, hogy a Silverstone gd09 az egyetlen, ami az adott helyre beférne, persze megfelelően kialakítva a belső légáramlást. Ez pont kellemesen elférne a tv alatti polcon. Az a kérdés, hogy vajon a fenti kombó mennyire élvezné a benti klímát.

Ezen felül szóba jött még a Raijintek Styx, illetve láttam még az ajánlott kisméretű házak közt a Silverstone ps15b-t is. Az utóbbit lehetne fektetve használni? Úgy látom a kialakításán, hogy a légáramlás szempontjából nem okozna nagy problémát a dolog.

Létezik még esetleg olyan alternatíva, amelyik elkerülte a figyelmemet?

Előre is köszi a megtisztelő válaszokat / véleményeket a témával kapcsolatban :R

(#73229) stuka20


stuka20
aktív tag

Valaki megtudja nekem mondani, hogy pontosan mi ennek a neve angolul? Kiszeretném venni a cd olvasót, de nincs meg a fedele, ezért vennék, ha lehetséges. (corsair carbide 300r) Láttam van talp, oldala, a teljes eleje (persze az nélkül), de olyat nem láttam még. Kell, hogy legyen rajta alapból, mert képeken nincs üresen. :/

(#73230) abdulka1 válasza stuka20 (#73229) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
5.25" Bay Cover LINK

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#73231) stuka20 válasza abdulka1 (#73230) üzenetére


stuka20
aktív tag

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#73232) olymind1


olymind1
senior tag

A Fractal Design Define R5 szépen magában tudja tartani a HDD-k hangját?

(#73233) Qtya123


Qtya123
őstag

A Phanteks P600s házakból eltűnt a piacról a plexi oldallapos változat?
Árukeresőn egyelten bolt kínálja ablakos kivitelben: [link]

Már nagyon kinéztem magamnak a P600s-t, de így lehet a Meshify S2 TG-t kell megvennem. Abból bőven van választék ablakos kivitelben. Pedig a P600s-t jobban szerettem volna, mert kicsit nagyobb, talán jobban eloszlik benne a kazán VGA hője...

(#73234) chopin42 válasza Qtya123 (#73233) üzenetére


chopin42
őstag

Plexi? A p600s sosem volt plexi oldallapos :D Vagy fém, vagy üveg. amúgy találtam 3 boltot is, ahol lehet rendelni ablakkal, szép felárért. Nézd meg jobban a linket, amit kiraktál :D

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#73235) Qtya123 válasza chopin42 (#73234) üzenetére


Qtya123
őstag

Bocsánat, üveg valóban. :)
Utána én is láttam a további 3 boltot, de jó drágán adják.

Mondjuk a legolcsóbb Meshify S2 TG 47e, a legolcsóbb üveges P600S meg 50e, szóval a nagyobb beltér lehet megér ennyire minimális különbséget. Bár nem csípem a fehéret annyira.

[ Szerkesztve ]

(#73236) csucsbicep válasza Qtya123 (#73233) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ez a P600s először nekem nagyon nem tetszett, de fehérben nyitott fronttal nagyon baba. Én tuti ezt vennem az S2vel szemben, okosabb megoldasok vannak rajta es szvsz tobbet is nyujt.

(#73237) phoenix64


phoenix64
őstag

Sziasztok.

Szerintetek szellozes szempontjabol egy NZXT H500 vagy Bitfenix Nova mesh tg jobb valasztas? Esetleg ebben a 25ezres arsavban melyik haz a legajankottabb szellozes ugyileg?

Koszi. :R

(#73238) Floyd80 válasza phoenix64 (#73237) üzenetére


Floyd80
addikt

A Bitfenix, a H500 zárt elől, nem is raknak bele gyári ventit előre.

https://www.youtube.com/watch?v=eubmc9GgJ4w

https://www.gamersnexus.net/hwreviews/3309-nzxt-h500-case-review-thermals-noise-vs-s340

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#73239) phoenix64 válasza Floyd80 (#73238) üzenetére


phoenix64
őstag

Okés, köszi. A nova mesh tg akk best buy 20k-ért? :D

(#73240) abridabri válasza phoenix64 (#73239) üzenetére


abridabri
veterán

Jo haz a nova mesh :K
Ha olcsobban szeretnel kijonni ,itt egy ujabb bestbuy haz ,raadasul a szomszedokat (lengyel gyarto) is tamogatod
SPC Signum SG1 TG 15k

(#73241) phoenix64 válasza abridabri (#73240) üzenetére


phoenix64
őstag

Ilyen van egyik haveromnak, kábel menedzsmentje elég gyatra, meg anyaghasználata sem túl jó állítása szerint. Mondjuk ennyiért best buy, de akkor már +5k-t megér nekem a bitfenix. :D

(#73242) dragon11


dragon11
aktív tag

Srácok !!

Csak 1 gyors kérdésem lenne,

Melyik házat ajánljátok a NZXT Kraken Z73 vízhűtéshez ?

Légyszi ne az 1k eur értékű Thermaltake Level 20 Tempered Glass Edition -t ajánljátok hanem vmit reálisabb áron... tudom az a legjobb de nincs rá keret..

Ez a vízhűtés 3x120 = 360-as radiátoros nagyobbik verzió, szóval teljes full size nagy ház kell hozzá sztem..

Olyan €500 - €550 MAXX van erre .. de a hűtése a háznak NAGYON- NAGYON fontos, mert erősen OC lesz benne szinte minden alkatrész .... kérlek ezt vegyétek figyelembe az ajánlásnál !!

KÖSZI !!!!

:R :R

(#73243) abridabri válasza dragon11 (#73242) üzenetére


abridabri
veterán

Cooler Master H500p mesh
Fractal Meshify S2
Phanteks P600S

(#73244) HREH


HREH
senior tag

Sziasztok!

ATX lap, Ryzen 7 3700X (egyelőre gyári hűtő, de ez később cserélve lesz, min 160-165 jó lenne, ha beférne), MSI RTX2070, illetve 4 db HDD + 1 SSD mellé keresnék gépházat, jelenleg Aerocool Aero-500G RGB van, de a hideg ráz tőle.....
mesh előlapos jó lenne, aminek az elejében rgb-s ventik vannak, illetve full TG oldallap

30k a max rá, de jó lenne, ha 25-be beleférne

Gond igazából a 4 HDD, ilyen ársávban csak 2 HDD-t fogadni képes házakat láttam...
Köszönöm az ajánlásokat! :R

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#73245) dragon11 válasza abridabri (#73243) üzenetére


dragon11
aktív tag

Csak a CM és a Fractal -t tudom beszerezni, a kettő közül a CM a drágább .. de mint irtam, van €500 a házra szóval ezek a €160-s árak nem tétel.

Viszont kérlek segíts, melyik legyen ?

Thermaltake házba ne is gondolkodjak ?? nekem azok tűntek a csúcsnak idáig.. :W

:R :R

(#73246) abridabri válasza dragon11 (#73245) üzenetére


abridabri
veterán

Fractal talan picit "minosegibb " mint a CM ,de amelyik jobban tetszik nyugodtan veheted .

A Thermaltake hazak is jok persze ,nekem is az van /volt tobb darab is, de azert nem olyan jok minosegben mint egy Phanteks / Fractal / Lian Li . Kb CM -el egy kategoria szerintem.

Egyebkent meg tok felesleges €160 nal dagabb hazat venni, hisz nem fogsz epiteni vizet . Egy AIO hoz tokeletsen eleg egy szellos midi tower is, sot egy full towerben hulyen nez ki a sok ures hely.
A maradek penzbol meg vehetsz minosegi ventiket a gyariak helyett ( BQ Silent Wings3 / NB Eloop stb )

[ Szerkesztve ]

(#73247) Rayyy válasza HREH (#73244) üzenetére


Rayyy
senior tag

Ipon-on ezt láttam most, ami a leírásodhoz passzol:
Sharkoon TG5
Nekem volt Sharkoon házam több évig, igaz, hogy minden ventit Scythe-ra cseréltem egy idő után, de nem azért mert probléma lett volna velük.

Minden a legnagyobb render!

(#73248) HREH válasza Rayyy (#73247) üzenetére


HREH
senior tag

Köszi!
Tetszetős is lenne, csak az elején nem hiszem, hogy elegendő menniyésgű friss levegő jutna be, illetve HDD-ből is csak 3 fér bele, nekem pedig 4 kell :(

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#73249) Rayyy válasza HREH (#73248) üzenetére


Rayyy
senior tag

Jaj, de gyökér vagyok, az a 2,5-ös, amiből 4 van, bocs :((

Minden a legnagyobb render!

(#73250) HREH válasza Rayyy (#73249) üzenetére


HREH
senior tag

Semmi gáz :)
Nem hiszem amúgy, hogy lenne ilyen ház, Phanteks P400 tök jó lenne, csak nem mesh+ventis az eleje, MasterBoxokból is van választék, de azokba meg csak 2 HDD fér.

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.