Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73851) chopin42 válasza Jostee (#73849) üzenetére


chopin42
őstag

(#73850) szasanyi ajánlatához ccsatlakoznék egy lianLi lancool 2 mesh rgb-vel, a legjobban szellőző ház manapság a phanteks p500a-val együtt, de ez az új enthoo pro is nagyon bitang, de az előző kettő olcsóbb.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#73852) Szeleya válasza szasanyi (#73850) üzenetére


Szeleya
tag

Jòl látom hogy abba a házba 2 gép fér?

(#73853) szasanyi válasza Szeleya (#73852) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#73854) Jostee válasza szasanyi (#73850) üzenetére


Jostee
tag

Ennek a gépháznak nem tetszik a kinézete sajnos. Ettől függetlenül tetszik a tágas tér és a sok szellőzési lehetőség, a kérdésem ezzel kapcsolatban is az, hogy épített víz nélkül is megfelelően ki lehet használni (hasonlóan mint az O11D XL-t)?

(#73851) chopin42
LianLi házba szintén csak az elejébe tudnám beszerelni az AIO-t, valamint nem igazán kompatibilis a 140mm ventikkel.
A P500A az tetszik, viszont nem lehet itthon kapni :F

[ Szerkesztve ]

(#73855) szasanyi válasza Jostee (#73854) üzenetére


szasanyi
félisten

Az előzőleg linkelt YT videót nem nézted?

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#73856) rasotamas válasza szasanyi (#73853) üzenetére


rasotamas
veterán

Azt hittem 30 ezer, mert annyiért a nagyon b*zmeg kategória lenne :D aztán látom az a sima nem a kettes :D Az nem duál ugye, csak ez?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#73857) Szeleya


Szeleya
tag

[link] én ezt néztem ki magamnak.
Esetleg valaki véleményezné akj ismeri?

(#73858) szasanyi válasza rasotamas (#73856) üzenetére


szasanyi
félisten

Csodák nincsenek. :N Aszem nem dual az elődje, de utánanézhetsz ha az tetszik.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#73859) rasotamas válasza szasanyi (#73858) üzenetére


rasotamas
veterán

Már tizen éve vonz, hogy egyszer építek egy gépet amiben kettő van :D
Csak a mai gépek idle fogyasztásával meg dual monitorral és alt+tab-bal olyan fölösleges kiadás amit egy erősebb vga-ba, prociba lehet invesztálni inkább.
Másrészt az ITX költséges móka, még ha microATX lenne (aminek nem kéne sok plusz hely ha jól láttam, illetve mATX-ből is létezik 20x17 centis is nem csak 24,4x24,4-es) át lehetne pattintani egy előzőkonfigot letöltős/netezősnek.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#73860) szasanyi válasza rasotamas (#73859) üzenetére


szasanyi
félisten

Tudjuk, hogy ez sem egy olcsó hobbi. Éppen ezért az, akinek nincs teletömve a buxa - és/vagy meg van a magához való esze - mérlegel. ;)

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#73861) Jostee válasza szasanyi (#73855) üzenetére


Jostee
tag

Néztem, tényleg tetszik a szellőzésképessége meg úgy az egész házikó, viszont mivel nincs dual rendszerre szükségem, ezért akkor már inkább az O11D XL felé hajlanék.

(#73862) Zοltta válasza szasanyi (#73848) üzenetére


Zοltta
senior tag

Jobban megnézve Steve Gn-nél elég érdekes bakira bukkant, hogy az alja nyitott és ott meg simán bemehet a por.... [link] Meg ha ki akarod nyit az ajtót kicsit bohockodni kell, ha alulról akarod nyitni :D

[ Szerkesztve ]

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#73863) Zοltta válasza Jostee (#73861) üzenetére


Zοltta
senior tag

Pont ezért mondtam le én is a Pro 2 ről :/

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#73864) chopin42 válasza Jostee (#73861) üzenetére


chopin42
őstag

A gép egyedül sem lesz szomorú abban a kuckóban, a dual rendszer opcionális... ;]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#73865) SunMount3r válasza SunMount3r (#73846) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ezekben az RGB-s házakban amúgy ki lehet kapcsolni ezt a világítást TELJESEN? Mert engem kifejezetten zavarna...-> Szóval ez kérdés lett volna az előbb, nem állítás. Pl. a Lian Li Lancool II Mesh RGB-ben ki lehet? (Bár nem hiszem, hogy ilyen drága házat fogok venni, szóval úgy általánosságban is érdekelne).

(#73866) Zοltta válasza SunMount3r (#73865) üzenetére


Zοltta
senior tag

Ha ugyan azok a funkciók, mint a nem meshnél, szerintem ki lehet [link]

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#73867) szasanyi válasza Zοltta (#73862) üzenetére


szasanyi
félisten

A tökéletes ház - ha létezik olyan - nem ~32k Ez a ház ezért az árért nagyon jó, de nyilván nem mindenkinek és főleg nem hibátlan kialakítású. És ha nem felel meg (bármi miatt) akkor nézelődni kell (és persze mélyebben zsebbe nyúlni). ;)

SunMount3r: ált. igen, de ha nem akkor nem kötöd be (nem adsz tápot az RGB LED-eknek) és kész. Vagy eleve olyat veszel... mik is a fő szempontok amiknek meg kell felelnie? Hátha tudok vmi infóta ami neked is érdekes lehet.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#73868) Zοltta válasza szasanyi (#73867) üzenetére


Zοltta
senior tag

2015 óta nézelödök :U és eddig se felső kategória sem a közép nem hoztak azt a szintet amit keresek.
Moddingolni nincs kedvem . :DD

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#73869) boogie84 válasza Jostee (#73849) üzenetére


boogie84
veterán

H500P Mesh-sel meg vagyok elégedve! Úgy látom 70K a keret. Online rendelésből ki is bróbálhatod...

(#73857) Szeleya
Ha nem a fent említett CM ház lett volna, akkor valószínűleg olyanom lenne. RAdiátor méretekkel lennél kicsit korlátozva, léghűtéshez sztem jó lenne! A 2db 200mm-es venti igen is jól nyomja a levegőt! Sztem sokkal jobban mint a 3db 120-as vagy 140-es.

(#73850) szasanyi
Nekem az a ház akkor lenne best buy, ha elöl 200mm-es ventik lennének. Van olyan széles, hogy simán befértek volna.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#73870) chopin42 válasza boogie84 (#73869) üzenetére


chopin42
őstag

A 200mm-es ventikkel az a baj, hogy nincs igazán választék belőlük, ami jó lenne, és mivel nagyok, 800-nál nem forognak többet, ami nagyon kis statikus szívóerőt/nyomást generál. Ezért ha vastag szűrés van előttük klasszikus ráccsal, akkor kevésbé hatékonyak, mint 3 140mm-es venti. Ez tény. Így én kifejezetten örülök, hogy az enthoo pro II-be nem eröltették bele a 20x200mm-t, hanem megy helyette akár 480-as radi, vagy 4x120 befújás. Az több, mint elég.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#73871) boogie84 válasza chopin42 (#73870) üzenetére


boogie84
veterán

H500P Mesh-ben erőteljesebbnek éreztem a levegőáramlást (nyilván levett oldallappal) a VGA előtt, mint egy Meshify C-ben amiben elöl 2db SW3 140-es volt. :K
Előbbi hatékonyabban öblíti át a levegőt. Ezt a kettőt össze tudom hasonlítani.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#73872) chopin42 válasza boogie84 (#73871) üzenetére


chopin42
őstag

Sajna kézzel nem lehet mérni. Ez tapasztalat. Vagy egy anemométer kell, azonos szobahő, és lemérni egy szélcsatornában, vagy azonos szobahő, azonos terhelés, azonos ideig, és grafikonnal összenézni. Saját tapasztalat, csinálom/csináltam mindkettőt.
Amúgy a meshify-ben elég vastag a porszűrő, míg a h500p mesh-ben a cm elég jól megcsinálta az előlapot, GamersNexus is nagyon dicsérte, és valóban brutál jól szellőzik. Ha nálam lenne mindkettő, én is letesztelném, de inkább a következőt:
A helyedben megnézném a 3x140 befelé kombót a h500p mesh-ben, és lehetőleg azonosan tesztelném a 2x200/3x140 felállást, fix fordulatú ventikkel, szobahővel, terheléssel, adott ideig. Ehhez klíma kell, hőmérő a beszívó elé/mellé, kifújót fixre, cpu-t fixre, és mondjuk firestrike 10 percig, közben hwinfo log, majd prime 95 20 percig, hasonlóan. Mind a két kombinációval kijön a különbség. A zajszint az más tészta, a 2x200 maxon halkabb lesz, mint a 3x140. Ahhoz ajánlott decibelmérő, de egy telefon is megteszi, összehasonlításra jó (decibelX alkalmazás, nem lesz valós, de ugyanúgy téved majd). Mindenesetre a h500p mesh egy brutál jó kuckó, használd egészséggel, és ne rotsd el azzal, hogy lefojtod extra szivacsokkal :R
Ventilátor témában nem offolok tovább.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#73873) szasanyi válasza boogie84 (#73871) üzenetére


szasanyi
félisten

Az a ház nagyon nagy és szvsz drága is (igaz, mind2 egyénfüggő kvázi relatív) és ha nincs kihasználva (nincs víz/AIO, sok HDD, stb.) fölöslegesen akkora. Ahogy látom nálad is kábé a fele üres. Én pölö e két fő ok (ár és méret) miatt választottam a Lian Li LcII Mesh RGB-t. Ami szellőzésben még talán jobb is és majd' fele annyiba kerül, plusz könnyebb elhelyezni a kisebb méret miatt.
Ezzel nem a választásodat akarom kritizálni, csupán arra utalok: hiába jó egy ház az mégsem felel meg mindenkinek. :R

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#73874) BMS


BMS
őstag

Hali

1, [link]
2, [link]
3, [link]
4, [link]
5, [link]
6, [link]
7, [link]
8, [link]
9,DeepCool CL500

Ezek közül szemezgetek.
A jó szellőzés számít,porszűrők,jó kábel menedzsment.
Nem számít a hang,rgb,mennyi ventit adnak hozzá alapból

Felülre egy 280-as AIO-t tervezek,max 2db m.2 SSD,Hdd nem lesz,moduláris táp,kezdetnek 2x8 giga ram de utána bővíteném még 2x8-al,ATX-es alaplap,1 videókari(3 ventis)

A keret max 55k(az enthoo pro 2 tg miatt,nagyon bejön a ház :D ).
Érdekelne a véleményetek,hogy érdemes-e 50+ ezreket kiadnom egy házért vagy alatta is van hasonló minőségben.

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#73875) chopin42 válasza BMS (#73874) üzenetére


chopin42
őstag

Ezek közül a 4, 6 ami szuper a 8 mellett. De ha fontos a pénz, akkor ez (lenne a tuti, ha kapható lenne, hátha lesz újabb belőle): [link]
Ez ugyan az, csak kicsit drágább, és nem rgb, valamint 2x140+1x120, nem 3x140 elöl (csak az ára miatt javasolnám az rgb verziót, de később szerintem az is drágább lesz): [link]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#73876) BMS válasza chopin42 (#73875) üzenetére


BMS
őstag

Fú tényleg ennek van egy ilyen változata is :D
Meg voltam róla győződve,hogy az a 2es amit belinkeltem .
Biztos,hogy lesz még belőle.

Minél szélesebb egy ház annál jobb a kábel menedzsmentje vagy az csak a léghűtő nagysága miatt számít?

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#73877) chopin42 válasza BMS (#73876) üzenetére


chopin42
őstag

Széles házakban ahogy írod, több a hely a kábeleknek (többnyire), nagyobb hűtő fér be, hátra/felülre is mehet 140mm-es venti (nem mindig), illetve néhány típusnál el van fordítva a táp (lian li o11), így alulra is mehet radi/venti.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#73878) BMS válasza chopin42 (#73877) üzenetére


BMS
őstag

a Lian Li-s air verzióját és nézegettem de van egy Gamer Nexus-os teszt róla ami lehúzza a szellőzését a dust filterek miatt.

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#73879) Zοltta válasza BMS (#73878) üzenetére


Zοltta
senior tag

Azt húzzák le ,hogy alul ahol letudod venni az előlapot, ott akadálytalanul be tud jutni a por és így kb semmi értelme a szűrőnek elöl.

Steve itt magyarázza el szépen ,hogy mi is a gond. [link]

Ha így szépen letakarod, akkor még több levegő jut be egyenletesen és nem csak a por

Én is ezért raktam ezt a házat második vágányra. , pedig tetszik.

[ Szerkesztve ]

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#73880) chopin42 válasza BMS (#73878) üzenetére


chopin42
őstag

[link] Amit linkeltem, itt van tesztelve, nincs benne szűrő elöl. Nézd meg, döntsd el, tetszik-e :)

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#73881) BMS válasza chopin42 (#73880) üzenetére


BMS
őstag

Tetszik a ház csak nem támogatja a 280-as radiátort a tetejébe,én viszont egy AF II 280ast akarok belepakolni :/

Mondjuk így egy pár ház amit belinkeltem még kiesik :/ fene,,,

[ Szerkesztve ]

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#73882) BMS válasza Zοltta (#73879) üzenetére


BMS
őstag

Tehát akkor az összex ilyen háznál ahol így alul le tudod szedni,ott érdemes letakarni?

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#73883) BMS


BMS
őstag

Ezeknek a házaknak(típusú) amiket én belinkeltem jobb hűtése van mint pl az ilyen típusú házaknak: [link] vagy [link] ?
Tehát ahol elől egy csík vagy még annál is kisebb a levegő beszívására alkalmas terület?

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#73884) Zοltta válasza BMS (#73882) üzenetére


Zοltta
senior tag

Tökéletes ház nem létezik , mindegyiknek akadnak hibái, ha létezne nem lenne sokaknak munkája :D
By: Steve Burke

Tehát akkor az összex ilyen háznál ahol így alul le tudod szedni,ott érdemes letakarni?

Én amióta nézem a házakat, ez ajánlott is volt ,hogy csak a szűrön menjen be a levegő . Remélhetőleg Lianék észbe fognak kapni , mint ahogy Phanteks tette mikor sok visszajelzést kaptak Evolve háznál ,hogy gyatrán szellőzik az eleje és később kiadtak valamivel jobban szellőző első panellel szereltet. ( Ez nem szerepel a kínálatban az oldalukon. Nem is tudom ,hogy miért.. )

Lásd Phanteks Enthoo Evolv ATX Flow Edition
Persze ezt 20%-al drágábban alap model felett kapni..

(#73883)

Akkor kapsz jó légáramot ha minden feltétel teljesül. Amit linkeltél azok nem a legjobb szellőzésről híresek, de azért a H710 is jó , de az In Win már nem annyira.

Én ezek körül szemezgetek. Bár senki sem egyforma.

MasterCase H500P

Enthoo Pro M Tempered Glass

Meshify C Tempered Glass

Enthoo Pro 2

Attól függetlenül ,ha tetszik a Lancool 2 széria , nyugodtan megveheted. :)

[ Szerkesztve ]

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#73885) BMS válasza Zοltta (#73884) üzenetére


BMS
őstag

[link]
Ezt a cikket olvasgatom és ott az általad linkelt H500P-nél az van ,hogy " The H500P was a colossal failure for Cooler Master that also became a relationship ruiner for us...."
A többi ház nekem is tetszik.

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#73886) Zοltta válasza BMS (#73885) üzenetére


Zοltta
senior tag

A plexis része nem is lett a legjobb.(mintha a fejedre húznának zacskót és azon át próbálj levegőt venni kb.)
Ezért is mondtam a Mesh verziót. A cikkben is írják ,hogy a HAF szériát akarták leutánozni , de nem a legjobban jött össze. Leginkább ezért is fordultam el tőlük, mint ház választás.
Jó szép a könnyített szerelés, de ....

Vannak még ezek is.

Eclipse P500A

ECLIPSE P400A

Enthoo Pro TG

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#73887) szasanyi válasza Zοltta (#73879) üzenetére


szasanyi
félisten

Valahol be kell nyúlni és megfogni, hogy le lehessen venni. Egyébként akit zava leragaszthatja egyszerűn és nem is látszik. Nehogy ez legyen már komoly ok egy amúgy kiváló ház ellen... :U

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#73888) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Szeretnék majd venni új házat, meg minden mást is. Viszont kb. 15 évvel lehetek lemaradva.
Amit szeretnék:
- Gyakorlatilag a legkevesebb dolgot raknám bele: CPU, cpu hűtő(lég és víz is érdekel), GPU, ami potenciálisan lehet nagy is, memória, s m.2 ssd.
- Kábelből minimálisat szeretnék. A fenti bekezdésem alapján csak tápkábelek lesznek a házban.
- Az lenne a legjobb, ha a ház hűtése alapból jó lenne. Jóféle ventik, minél nagyobbak és csendesebbek.
- Ár: mondjuk 40e-ig.

I am having fun staying poor.

(#73889) Zοltta válasza szasanyi (#73887) üzenetére


Zοltta
senior tag

Én is ezen csodálkoztam , mikor ebbe kötöttek bele :D

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#73890) Drizzt válasza Drizzt (#73888) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Eddig nézelődtem, Corsair 270r az első tippem. Ebbe milyen magas cpu hűtő, s milyen hosszú video kártya fér? Nem találtam erre konkrét infot a honlapjukon.

I am having fun staying poor.

(#73891) szasanyi válasza Drizzt (#73890) üzenetére


szasanyi
félisten

CPU hűtőből 170mm magas fér be, és 370mm hosszú VGA. De zárt az eleje, nem szellőzik jól. Jelenleg az egyik legjobb és legszellősebb ház a Lian Li Lancool II Mesh ennek RGB-s verziója. Ezeket nem nézted?
AIO jelenleg a legjobb ár/teljesítmény szempontjából az Arctic Freezer II

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#73892) BMS válasza Drizzt (#73890) üzenetére


BMS
őstag

Hali
cpu hűtő: 170mm
gpu: 370mm

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#73893) BMS


BMS
őstag

[link]
Nekem ez a ház is bejön.
Még emlékszem kb 3 éve lehetett kapni a g nélküli verzióját(pcx-en) és ha jól emlékszem ilyen 36.000Ft volt.

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#73894) Drizzt válasza szasanyi (#73891) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Koszonom mindkettotoknek! Lian Lit meg nem neztem, de megnezem azt is.

I am having fun staying poor.

(#73895) .Farkas.


.Farkas.
tag

Sziasztok,
Milyen hazat ajanlotok ehez a konfighoz:
Ryzen 5 3600
Gigabyte B450 GAMING X
Corsair Vengeance LPX Black 32GB, DDR4
1db SSD
3x4TB HDD
Radeon RX 5500 XT
Seasonic Focus 450FM, 80+ Gold, 450W

Semmi csicsa nem kell legyen, valszinuleg el lesz dugva a gep :D
Lenyeg hogy legyen benne 1SSDnek es 4HDDnek hely.

(#73896) szasanyi válasza .Farkas. (#73895) üzenetére


szasanyi
félisten

Mekkora CPU hűtő férjen bele, esetleg AIO tervben van-e, mekkora dVGA férjen bele (a jelenlegi hossza sem ismert, de akár cserélheted is később) plusz nem ártana egy anyagi keret sem (elég nagy a választék, árban is nagy a szórás).

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#73897) .Farkas. válasza szasanyi (#73896) üzenetére


.Farkas.
tag

Gyari huto szerintem, AIO nincs tervben vga az RX5500 XT marad mivel csak Dota2-ot jatszok neha-neha.
20-30k kozott kellene. :)

(#73898) Drizzt válasza szasanyi (#73891) üzenetére


Drizzt
nagyúr

A Lancool II mesh-ben az is eletkepes, hogy felul 280-as liquid freezer 2, hatul meg videokartya aio 120-as?

I am having fun staying poor.

(#73899) szasanyi válasza .Farkas. (#73897) üzenetére


szasanyi
félisten

Valahol kompromisszumot kellene kötnöd, mert ezen az áron nem ismerek mázat ami...
- normális szellőzéssel rendelkezik,
- nem kell plusz költségen ventiket bele tenned,
- mindbe max. 2db 2,5" SSD + 2db 3,5" HDD hely van (ha ez elég, akkor ez egy jó ház)
Esetleg várj, hátha lesz aki ismer olyan típust ami minden kritériumnak megfelel és kapható is. Ami megfelelne az a Phanteks Eclipse P400A Digital ami most csak egy helyen, és drágán érhető el (ami hasomló, csak picit jobb minőségű mint a Deepcool ház + több HDD fér bele).

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#73900) BMS válasza Drizzt (#73898) üzenetére


BMS
őstag

Én a gyártó oldalon úgy olvastam,hogy felülre csak 240-est támogat csak.
Top: 1 x 240mm (aligned to the left)

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.