Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73651) abridabri válasza Raggie (#73649) üzenetére


abridabri
veterán

Miert ne lenne ertelme ? Akkor szerinted felfujodik a haz mert tobb levego megy be ? ;]
Tele van perforacioval egy haz ahol szabadontavozhat a levego (pl pci bovitoslotok )
[Nalam] 11 venti fujt befele : 3-3 db 14cm venti elol(push-pull) , 3db 18cm a teton ,2db 20cm oldalt. Hatul meg egy db 14cm venti tolta ki ;)

(#73652) Raggie válasza abridabri (#73651) üzenetére


Raggie
őstag

Hát sok értelme nincsen...
Nyilván nem fújódik fel a ház, de ha kicserélnéd a ventiket olyan konfigurációra, hogy kb ugyanakkora légszállítás menjen befelé mint amekkora kifelé, akkor sokkal nagyobb lenne a légcsere a házban és hűvösebb lenne benne ,valamint halkabb is lenne az egész. De hát mindenki azt csinál amit akar! :D

(#73650) Create. : De számít csak oda tenni is kell mindegyikbe ventit is, ami alapból nincs benne. Arra utaltam, hogy alapból úgy adják hogy két20-as be és egy 12-es ki. Ennek a konfigurációnak így nincs sok értelme.
Szerintem legalább két 14-es kifelé fújót kell tenni a két 20-as befújóval párba és akkor jó lesz a légáramlás de még mindig megmarad a pozitív háznyomás is, ezáltal nem porosodik a kuckó.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#73653) Create. válasza Raggie (#73652) üzenetére


Create.
addikt

Ja én nem feltételeztem, hogy nem fognak rakni ventit, ahova lehet. Ilyen szempontból amelyik házba egyet raknak hátra és máshova semmit, annak a háznak sincs értelme.

(#73654) Raggie válasza Create. (#73653) üzenetére


Raggie
őstag

Azok jellemzően nem a "performance ariflow" csilli-villi méregdrága házak kategóriájában indulnak. ;)
Egyébként meg annak még mindig több értelme van, mert ha csak egy ventit rakunk a házba már sokkal jobb lesz, mintha egyet sem. De nyilván azokba is célszerű legalább még egyet beletenni, hogy normál légáramlás legyen.

Valamint meglepődnél, hogy mennyien nem tesznek semmilyen plusz ventit a házaikba, csak megveszik és használják úgy ahogy van. Szóval szerintem van értelme azon elgondolkodni, hogy az alapvetően a házhoz járó ventik konfigurációja értelmes-e vagy sem.

De úgy nekem ugrottatok itt, mintha személyesen titeket sértettelek volna meg. Ilyen nem állt szándékomban szóval písz. :)

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#73655) Create. válasza Raggie (#73654) üzenetére


Create.
addikt

Dehogy, én nem rosszindulatúan írtam, csak ugye a házakhoz nagyon ritkán adnak annyi ventit, amennyi hely ténylegesen van, és magamból kiindulva én megszoktam tölteni az üres helyeket.

(#73656) boogie84 válasza abridabri (#73651) üzenetére


boogie84
veterán

Hát ezen felröhögtem! Hatalmas poén a púpos ház! :D

(#73648) abridabri
Nálam a porszűrős megoldások mindig jobban tetszenek. Tettem fel képeket, hogy anno hogy oldottam meg a szűrést. Brutál por van nálunk, és 1x tisztítottam évente. Ennek ellenére minimális por volt az alkatrészeken. Nem mondom h a leg hatékonyabb volt a légáramlás, de akkor még nem voltak kazán CPU-k és GPU-k.

(#73649) Raggie
CM H500P Mech tetején azt gondoltam baromság a plexi és az a minimális rés oldalt. Ugyanakkor a pozitív légnyomás simán kinyomja ott a meleget, annak ellenére, hogy hátul csak egy db 14cm-es venti van. Elképzelhető, hogy sokkal hatékonyabb a légszállítás ha így van megoldva, mint egy full rácsos tetős háznál.
Egyébként ha C35 lesz akkor hátulra SW3 14-es venti menne. Felülre pedig egy 20cm-es a procihűtő fölé. Vagy egy AIO lesz. (bár beszélnek le róla...)

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#73657) Raggie válasza boogie84 (#73656) üzenetére


Raggie
őstag

Persze kinyomja, nem erről van szó. De azt, hogy ez hatékonyabb legyen, mint normálisan megcsinálni kicsivel kisebb ki- mint beáramló rendes légáramlással és ventikkel azt kötve hiszem... A fizikával és a termodinamikával ellentétes volna. :)

Ha a C35-be megy majd hátra egy 14-es és felülre egy 20-as kifújó akkor már bőven jó lesz a légáram. :K

Clint Eastwood FTW

(#73658) KaitouP válasza dudu5130 (#73622) üzenetére


KaitouP
veterán

Visszatérnék ide, mert úgy döntöttem, elengedem a fordított ablakos házakat. Sajnos kevés típus van belőle, másrészt ha lehet, 40K-t csak nem adnék ki csak amiatt, hogy fordított az elrendezés, inkább megpróbálom átvariálni az asztalt, még ha kicsit szűkösebb lenne a hely. Inkább akkor olcsóbban egy klasszikus elrendezésű, de jó légáramlással rendelkező házat választanék, RGB ventik előny, az meg pláne, ha jók is, és eleve van bennük pár darab telepítve. 30K-t tartanék most plafonnak, de ha lehet, inkább 25 környékén/alatt álljunk meg.

Ahogy említettem korábban, egy Zalman Z9 Neo-t váltana, főleg látványelem okból, a légáramlásával eddig annyira nagy problémám nem volt, de ha hatékonyabb lenne az új ház, az természetesen előny. Fontos, hogy belül maximum csak tágasabb legyen, hogy minden elférjen ami a Z9-ben volt/van.

Két modell tetszene, ezek: [link] és [link]
Kérném a tapasztalatotokat, véleményeteket. Jöhet más alternatíva is. :R

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#73659) dudu5130 válasza KaitouP (#73658) üzenetére


dudu5130
őstag

A Signum szeritnem mehet. Az MB520-at nem ajánlom, inkább az MB511-et mert annak mesh az eleje az 520-nak nem. Sajnos az rgb-s ventikről nincs ismeretem, nem is tudom a hang igény szinted, de szeritnem az SPC házzal jobban jársz.

(#73660) KaitouP válasza dudu5130 (#73659) üzenetére


KaitouP
veterán

Nem probléma ha kicsit magasabb az átlagnál a zajszint, persze minél halkabb annál jobb, de a hatékonyság rovására azért ne igazán menjen. Köszi, akkor szerintem a Signum lesz a befutó! :R

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#73661) dudu5130 válasza KaitouP (#73660) üzenetére


dudu5130
őstag

Nem tudom milyen CPU hűtőd van, de a Signum csak 161 mm-ig támogat papíron.

(#73662) tasiadam válasza rasotamas (#73602) üzenetére


tasiadam
veterán

Nekem annak a Silencio változata, az S400, elöl 2db 140-es p14-el meg 1 f12-vel hátul.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#73663) KaitouP válasza dudu5130 (#73661) üzenetére


KaitouP
veterán

Az teljesen jó elvileg, CM Hyper 212 LED típusú van, tudtommal az pont 160 mm.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#73664) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

üdv!

A lehető legszellősebb házat szeretném, leváltva a Corsair 800D-t, amiben megreked a levegő (mivel az egy full vízre tervezett ház). 10700k-n van kompakt víz, és egy igazi kazán AORUS GTX 1080 Ti. A legnagyobb problémám hogy a backplate szinte izzik játék alatt és olyan mint egy hatalmas sütőlap. Az itt termelt forró levegő pedig felfele száll és fűt mindent IS. Egyszerűen túl nagy a ház és túl zárt, pedig megpakoltam 140-es EK Vardar ventikkel, de kevés. Csak alul szív be friss levegőt, ami nem elég. Olyan ház kéne ami front-back irányban is rendesen szellőzik.

RGB-hez nem ragaszkodok (sőt..), de a tepmered glasshoz és a lehető legjobb anyagminőséghez igen. Fekete szín, ATX, nagytorony.

Árban max. 60k, esetleg tudnátok ajánlani valamit?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#73667) tasiadam válasza abridabri (#73666) üzenetére


tasiadam
veterán

Cooler Master N300. Na az brutál :D :D Elöl 2 120-as, elöl, oldalon (A hdd mellett alaplapi oldalról) másik 2darab 120, felül 2darab 120, hátul 1db 120, és talán oldalra is lehet rakni egyet.

https://www.coolermaster.com/catalog/cases/mid-tower/n300/

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#73668) boogie84 válasza tasiadam (#73667) üzenetére


boogie84
veterán

Meshify C-ben volt 4db (elöl 2, felül 2) 140mm-es SW3, hátul egy 120mm-es SW3 high speed.
1 fokkal sem volt hűvösebb sem a vga , sem a proci mint egy régi HAF932-ben. Hangja viszont volt rendesen.

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#73669) fboldog válasza tasiadam (#73667) üzenetére


fboldog
senior tag

Hoppá.
Ritka az ilyen "vékony" ház, ráadásul ennyi szellőztetési lehetőséggel.
Eddigi kedvencem a MetallicGear Neo Mini V2 módosított előlappal.
http://imgur.com/a/VMXGqnJ

Egyetlen nehézség a borzasztóan szűk kábel management lehetőség.

üdv.: Boldog Ferenc

(#73670) tasiadam válasza fboldog (#73669) üzenetére


tasiadam
veterán

Regen 2 venti volt benne, nem foglalkoztam vele, rlveszett az matx h81 lap benne. Szereltem decemberben, kinyitom, es szornyulkodve neztem ezt a 120as bo itesi mennyiseget. Eltunik benne 2 arctic venti pack

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#73671) fboldog válasza tasiadam (#73670) üzenetére


fboldog
senior tag

:C

üdv.: Boldog Ferenc

(#73672) Motion_Blur válasza abridabri (#73666) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Köszi!

Phanteks Eclipse P600s ellen van bármiféle ellenvetés?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#73673) chopin42 válasza Motion_Blur (#73672) üzenetére


chopin42
őstag

Egyik legjobb airflow ház, opcionális silent panelekkel. Tágas tér, kiváló szerelhetőség. Mi kellhet még? Esetleg az új házak között a LianLi Lancool 2 mesh/Phanteks P500A (Ami a p600 S Ultra-fine mesh előlappal, illetve nincsenek silent panelek), ami játszhat, ha külföldi renelés oké (nem nagyon kaphatóak, nagyon új mind a kettő).

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#73674) looser


looser
addikt

Sziasztok!

Gyereknek rakok össze számítógépet és a belsőket rámbízta, a házat együtt néztük ki. Nagyon tetszik neki a Zalman S4 Plus a színes ledekkel, de rosszakat olvastam a szerelhetőségéről (elrepedt az oldalplexi; csak forog benne a csavar). Esetleg létezik 25e-ig olyan fekete, ledes ATX ház, amelyet ajánlanátok?

Üdv :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#73675) Paxker315 válasza looser (#73674) üzenetére


Paxker315
addikt

Spc signum sg1 evo?
[link]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#73676) looser válasza Paxker315 (#73675) üzenetére


looser
addikt

Jól hangzik, köszi!

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#73677) looser válasza looser (#73676) üzenetére


looser
addikt

Remélem jól döntöttem, olvasgattam még kicsit a témában és egy BitFenix ENSO ház lett, aminek a ledszalagja csatlakoztatható lesz az Asus TUF deszkára. Állati kíváncsi vagyok már :-)

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#73678) abridabri válasza looser (#73677) üzenetére


abridabri
veterán

Az egyik legrosszabb haz ami letezik ,0 szellozessel . Eleg bagy bakot lottel :(

(#73679) Grave_444 válasza abridabri (#73678) üzenetére


Grave_444
nagyúr

De legalább van bennr ledszalag és csilli villi, eu sokat dob a szellőzésen, sőt FPS is nő vele. ;]

(#73680) looser válasza abridabri (#73678) üzenetére


looser
addikt

Még visszacsinálható, nem fizettem ki, ha szerinted a fenti ház jobb, én kicserélem erre, a szellőzés tényleg fontos és ez is tetszik neki.

(#73679) Grave444: most őszintén, ez mire jó? Van, aki a testét pimpeli tetoválással, ékszerrel, szoláriummal, tarka ruhát vesz fel, "márkás" cipőben illeti magát vagy nagy izmokat edz magára, holott ezeknek sincs azon felül értelme, hogy a gazdájának tetszik a dolog, ezzel a ledes számítógépházzal is hasonlóképp van.

Azt esetleg nem tudjátok, hogy a fenti Spc signum sg1 evo háznak a gyári ventijei szályozhatóak, illetve milyen fordulatszámúak? A hangerő miatt érdekes.

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#73681) Grave_444 válasza looser (#73680) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Itt pont a szellőzés és az anyagminőség a fő szempont, nem az említett lényegtelen dolgok.

(#73682) looser válasza Grave_444 (#73681) üzenetére


looser
addikt

Abszolút elfogadom, amit mondtok, ezért is fordultam ehhez a topichoz. A ledes dolog egy 15 éves srácnak tetszik, én 44 vagyok, ha házat cserélek, az a fekete lyukhoz lesz hasonló :-) Sőt, úgy láttam, a fenti SPC ház porszűrőket is tartalmaz, ezt nem láttam a Bitfenix háznál.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#73683) abridabri válasza looser (#73680) üzenetére


abridabri
veterán

Letezik javitott Mesh verzio is az Enzobol , ez mar jo :
[link]

Vagy a fentebb ajanlott SG1 Evo is jo valasztas .

(#73684) looser válasza abridabri (#73683) üzenetére


looser
addikt

Csak a biztonság kedvéért, ez ugyanaz, ugye? Az Oázistól rendelek mindent, szerencsére van náluk ez a típus, csak nehogy ebben is legyen különbség :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#73685) ketele69


ketele69
tag

Sziasztok!
A Kb. 14 éves Thermaltake Swing házamban a HDD-t az oldalára csavarozott vezetősínnel kell a keretbe csúsztatni. Sajnos nincs több ilyen vezetősínem és nem is találok boltot, ahol ilyet árulnának külön.
Mi a teendő akkor, ha még egy SSD-t is szeretnék beépíteni a gépbe.
A SSD beépítő kerethez ugyanúgy kellene ez a sín, ugye?

Köszönöm,

(#73686) looser válasza ketele69 (#73685) üzenetére


looser
addikt

Nálam mondhatni lebeg a házban a 2,5" sata ssd, igazából annak a 60-80 grammos egységnek még az sem gond, ha csak egy csavarral rögzíted. Nincs benne mozgó alkatrész, így akár a gépben bárhol eldolgozgathat. Én is beépítő kerettel akartam venni eredetileg az ssd-t, de végül nem volt az eladónál (Gianni) és nem is bánom; az igazából egy 3,5->2,5"-re alakító lett volna plusz 2e Ft-ért. Ha nem is lógva hagyod a kábelen, de bárhova odarögzítheted. Persze ha a légmozgást akadályozza, az nem jó, de nyugodtan teheted akár a ház aljába is.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#73687) dudu5130 válasza looser (#73684) üzenetére


dudu5130
őstag

Elvileg ugyanaz, csak ebben 2 venti van szerelve ami nem rgb-s. Az spc ráadásul argb. Szerintem ebben az ár kategóriában nem kapsz jobbat ennyi ventivel. Azt viszont nem tudom, hogy pwm-es vagy 3 pines ventik vannak-e benn.

(#73688) C64


C64
őstag

Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy ennek a gumi kábelelvezetőnek, vagy minek mi a hivatalos megnevezése és hogy lehet-e valahol kapni? ebay vagy mittom. Köszi :R

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#73689) Maelephant válasza C64 (#73688) üzenetére


Maelephant
aktív tag

rubber grommet :)

(#73690) tasp válasza looser (#73674) üzenetére


tasp
tag

szia,
én nem rég cseréltem egy Zalman Z7 neo 4 venti mellé +1 bekerült, halk , ha kell ledes is, üveg oldalt.
Kábelek vinyó,ssd nagyon jól elfértek, szépen is néz ki.

üdv

(#73691) tasp válasza ketele69 (#73685) üzenetére


tasp
tag

Elég ha valahova lefekteted az SSD-t vagy lóg. Nem baj neki, nem mechanikus.

(#73692) looser válasza dudu5130 (#73687) üzenetére


looser
addikt

Köszönöm a válaszod! Tényleg nagyon szuper ház, de amikor felhívták a figyelmem a BitFenix Enso Mesh változatra, inkább amellett maradtam; jól együttműködik majd az Aurasynces alaplappal. Ha meg idősebb lesz és már ciki lesz neki, akkor kikötöm és kicserélem a ventiket feketére :-)

(#73690) tasp: köszi, szép a ház, amit választottál, visszafogottabb, nekem tetszik, de maradok ennél a tarka csodánál :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#73693) C64 válasza Maelephant (#73689) üzenetére


C64
őstag

csúcs :DD

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#73694) hegegabi80 válasza C64 (#73688) üzenetére


hegegabi80
addikt

Varázslóéknál lehet ilyet beszerezni ovális és kör. De lehet van máshol is, de én náluk láttam.

(#73695) tasp válasza looser (#73692) üzenetére


tasp
tag

Gombbal is vezérelhető ahogy nézem a BitFenix-nél is a tarkabarka csoda :)
Nálam se megy :DD

(#73696) Interceptor


Interceptor
addikt

Hello,

Olcsó(10k alatti) ATX vagy microATX házat keresek, viszonylag régi kis irodai szintű skylake konfighoz(MSI H110M PRO-D alaplap + Pentium G4500 proci, egy ssd és egy hdd van még benne, dvga nincs).
Szerintem egy hátsó ventis megoldás már elegendő lehetne.
Ötlet? Köszi.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#73697) tasiadam válasza Interceptor (#73696) üzenetére


tasiadam
veterán

Konkretan mindegy mibe teszed :D AIO, akyga, ilyen 5-7 ezresek. Plusz 8-9-12cm venti es meg is van a 10k.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#73698) Interceptor válasza tasiadam (#73697) üzenetére


Interceptor
addikt

Köszi, gondoltam amúgy, hogy ezt nem érdemes túlvariálni, de a megerősítésre szükségem volt :D

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#73699) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Ha esetleg valaki ilyen házat venne, és pont ez a dilemmája:

Cooler Master NR600 ODD-t vásároltam meg. Ebben az elméleti CPU hűtő magasság 166mm, a 165mm nagyságú hűtőtorony belefér úgy, hogy marad még a teteje és az üveg között 4-5mm.

Aquila non captat muscas.

(#73700) tasiadam válasza Hegyirabló (#73699) üzenetére


tasiadam
veterán

Jól kicentizted te is :D Ez S400, az NR a sima hesh front, az S meg a zárt front. Nem sokban különbözik.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.