Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73901) szasanyi válasza Drizzt (#73898) üzenetére


szasanyi
félisten

Felülre max. 240-es fér, a 280-as nem! Előre akár 360-as is. Hátsó ventiméret 120-as, aztán venti vagy AIO radi az már mind1.
Liquid Freezer II esetén a ház választásnál különösen fontos figyelni mivel a hűtő nagyon vastag így ventivel együtt (~70mm!) nem fér be akázhová.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#73902) Drizzt válasza szasanyi (#73901) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Rendben, koszonom! Es a Lancool II-ben akkor elfer a 240-es fent a 7 centijevel? Es adott esetben ha megis a vidkarin lenne hasonlo meretu radi, felulre szerelve, akkor a 120-as liquid freezer 2 hatul elfer a vastagsaga ellenere is?

I am having fun staying poor.

(#73903) szasanyi válasza Drizzt (#73902) üzenetére


szasanyi
félisten

Alapvetően igen, befér. Talán az okozhat problémát ha túl magas a RAM és nagyon beér a hűtő alá (ami balra el van tolva, tehát olyan messze van a laptól amennyire lehet.
Egyébként annak a hűtőnek a hatásfoka azért (is) olyan jó, mert sokkal vastagabb a radiátora mint a többi AIO hűtés esetében. Milyen CPU-ra kerül?

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#73904) Drizzt válasza szasanyi (#73903) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Zen 3-at, meg Ampere kártyákat még várom. Ampere pár héten belül kapható is lesz, Zen 3 viszont sajnos még nem olyan egyértelmű, hogy hogyan alakul. Meglátjuk mennyire maradok türelmes. Ha nem maradok az, akkor 3700x tűnik az áthidaló megoldásnak.

I am having fun staying poor.

(#73905) szasanyi válasza Drizzt (#73904) üzenetére


szasanyi
félisten

Nekem is 3700X és nem tervezem cserélni - de ha most vennék, akkor ár függvényéban én is inkább az utódján gondolkodnék. Az az AIO tökéletes mind2re ez biztos.
Ampere kártya áráról van már infó? Én is várom, de félek fölöslegesen.. mármint az ára miatt, mert én nem vok hajlandó 300k+ árat kifizetni egy VGA-ért. Tudom én, hogy ez senkit nem érdekel, de már az utóbbi 2080/S árakat is túlzottnak éreztem.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#73906) Drizzt válasza szasanyi (#73905) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ami egyedül biztos, hogy 31-én lesz hivatalos bemutató. Az, hogy melyik kártya jön először, mennyibe fog kerülni, hogy fog teljesíteni, mind mind csak találgatás tárgya még. A fogyasztásról aggasztó dolgokat pletykálnak. Hamarosan úgyis kiderül. Viszont én már több, mint 5 éve vettem legutóbb videokártyát, így már nagyon kipróbálnék valami újat. RTX-re van esély, hogy jelentősen gyorsulni fog.

I am having fun staying poor.

(#73907) szasanyi válasza Drizzt (#73906) üzenetére


szasanyi
félisten

Akkor nálad nem kicsi előrelépés lesz. :) Persze attól is függ, hogy milyen felbontást fogsz használni. Én elcsábultam és 4K-s monitorra váltottam ami nagyon jó, viszont icsak nagyon drágán lehet játszani ebben a felbontáásban (GTX2080-nal is csak kompromisszummal). Mondjuk az NV új kártyái kapcsán nem túl jó az a megjelent pletyka, miszerint az RTX 3900 ~2000 USD áron fog megjelenni. No, majd meglátjuk...

[ Szerkesztve ]

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#73908) Zοltta válasza BMS (#73900) üzenetére


Zοltta
senior tag

Ez neked is jól jöhet. (#73902) Drizzt

Jobb ha ház vásárlás előtt, nézel a házba épített buildeket, nem lőhetsz úgy mellé :)

Pl ez a Lancool 2 buildek
[link]

Itt pedig külön külön ki lehet csemegézni , szó szerint mindent, lap, procihütő, stb ki milyen alkatrésszel építettek gépet.

[ Szerkesztve ]

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#73909) BMS válasza Zοltta (#73908) üzenetére


BMS
őstag

Nézegetek.
A 280-as aio miatt egy pár ház többek közt a Lancool is kilőve.
De meg akarom várni az új típusú kártyákat mind2 gyártótól és csak azután összerakni egy gépet. Hátha addigra bővül a kínálat házak terén is.

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#73910) Zοltta válasza BMS (#73909) üzenetére


Zοltta
senior tag

Mekkora a kereted a házhoz?

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#73911) BMS válasza Zοltta (#73910) üzenetére


BMS
őstag

55.000-nél nem nagyon szeretnék többet kiadni érte(pcx vagy ipon mert majd a teljen konfigot onnan akarom).

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#73912) Zοltta válasza BMS (#73911) üzenetére


Zοltta
senior tag

Ha azt vesszük ,hogy 280 ast akarsz berakni, ezek jöhetnek szóba. példának ezt állítottam be

ARCTIC Liquid Freezer II 280 [link]

NZXT Kraken X62 Rev 2 [link]

Ők szoktak még foglalkozni házakkal , akik rendelésre is hoznak .

A boltjaidnál informálódj ,hogy amit kiszemelsz, mennyi idő beszerezni, hogy mikor összerakják ne várj rá több hetet.

[ Szerkesztve ]

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#73913) BMS válasza Zοltta (#73912) üzenetére


BMS
őstag

Eddig az Arctic a favorit. Az olyan 35k körül mozog.
NZXT-t sztem nem fogok kapni ennyiért azok nagyon túl vannak árazva.

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#73914) Reflax


Reflax
tag

ÜDV!
Ha vennék ezt a félkonfigot [link] Nvidia GTX 960 2G OC-val mellé rakva és asztali SSD-vel, milyen lehető legolcsóbb házat ajánlotok hozzá? Alul tápost érdemes gondolom.
Húgomnak veszik anyámék, LoL-ára és böngészni, meg Roblox. A mostani gépe már 12 éves, és lecserélik. Elég spórolósak. Sajnos még nem tudom melyik tápot vegyék.

[ Szerkesztve ]

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#73915) Reflax válasza Reflax (#73914) üzenetére


Reflax
tag

A hely ahova bemegy, 220 mm fér be.

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#73916) la_cc


la_cc
addikt

Sziasztok!

A 3000-es VGA karik közeledtével elkezdtem kicsit foglalkozni a leendő fejlesztett setup-ommal és gondoltam a ház kiválasztása talán már nem korai... :))

Jelenleg egy ZALMAN Z11 NEO-m van, ami méretben igazából megfelel, de a bő 4 éve mióta megvettem, kicsit változott az ízlésem a környezettel együtt, ahol tartom a gépet és nagyjából a következő elképzeléseim lennének a leendő házammal kapcsolatban:

1.) 2 SSD + 2 HDD-nak (3.5") minimum kell, hogy hely legyen benne.
2.) Vízhűtéses opcióra nem lesz szükségem.
3.) Különösebb hangszigetelésre sem.
4.) Fekete / sötét tónus az elképzelés, mert mindent egyéb környezetében lévő hardware és a székem is fekete. Az összefoglaló átnyálazása után talán ezek a rácsos "mesh" design-ok jönnek be.
5.) Design szempontjából valami "fémeset" keresnék a mostani "műanyagos" helyett, illetve szeretem, ha van egy kicsi fénye is... :) Jelenleg kékesen világít
6.) Ablakkal kapcsolatban még nem jutottam döntésre, de mivel a bal oldalon van a gépház a fal mellett, ezért a bal oldai ablak opció semmiképpen nem jó, mert semmi nem látszana belőle, mint a mostaninál. Kérdés, hogy van-e szükségem nagy ablakra vagy sem... ;] Ha nem nagy elvárás, zárt és ablakos ötleteket is meghallgatnék. :)
7.) Ár is egy jó kérdés... Nincsenek semmilyen extra igényeim szerintem, 50k alatt bőven kellene maradni.

Köszönöm szépen az ötleteket előre is! :R

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#73917) Reflax válasza Reflax (#73914) üzenetére


Reflax
tag

Ezt a házat találtam az alább írottra. [link]

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#73918) szasanyi válasza Reflax (#73917) üzenetére


szasanyi
félisten

Az csak a ház TG oldallapja! Az a ház ~50k

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#73919) Reflax válasza szasanyi (#73918) üzenetére


Reflax
tag

Uh, tudtok vlmit akkor ajánlani kb 10 ezerért ?alul táp

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#73920) szasanyi válasza Reflax (#73919) üzenetére


szasanyi
félisten

Azok sajnos nagyon gagyi minőségű, rosszul szellőző házak (ált 1db gagyi ventivel). Én nem szívesen ajánlok olyat. De az igazság az, hogy az eredeti hsz-ed elolvasása után a helyes kérdés sztem ez: megéri megvenni azt 30k-ért? Szerintem nem.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#73921) Reflax válasza szasanyi (#73920) üzenetére


Reflax
tag

És ez esetben tudnál segíteni ,hogy 50 ezerből mit tudnék összerakni egy gtx 960 mellé húgomnak ?
Az erre szánt topikban írták ezt példának

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#73922) Drizzt válasza Zοltta (#73908) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Köszi, ez hasznos.

I am having fun staying poor.

(#73923) Damol


Damol
csendes tag

Sziasztok erről a házról mi a véleményetek? :) [link]

(#73924) BMS


BMS
őstag

[link]
Árához képest ez sem rossz.
Egyébként az usb 2.0-nak van 2020-ban létjogosultsága a házakon?

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#73925) rozso3


rozso3
csendes tag

Új gép vásárlása előtt állok és ház esetében szeretnék tanácsot kérni tőletek.
A tervezett konfig:
-ASUS TUF GAMING B550-PLUS
-AMD Ryzen 5 3600X 3.80GHz AM4 BOX
-GIGABYTE GV-N166SGAMING OC-6GD GeForce GTX 1660 6GB GDDR6 Super Gaming OC PCIE
-HyperX 16GB Fury DDR4 3600MHz CL17 KIT HX436C17FB3K2/16
-FSP Hydro GE 650W
-Asus Xonar DX hangkártya
-2 db SSD (M.2 és 2.5'')
-3 db HDD (3.5'')
Kinéztem egy házat:
Thermaltake Versa J24 TG ARGB
Valakinek van tapasztalata ezzel a házzal kapcsolatban?
Amit szeretnék:
ATX, edzett üveg oldal, RGB. minőségi anyagok
Ti esetleg milyen házat javasolnátok?
Köszi

(#73926) szasanyi válasza rozso3 (#73925) üzenetére


szasanyi
félisten

Milyen CPU hűtőd lesz? Gondolom nem az AMD stock hűtőjét fogod használni mert az nagyon karcsú a 3600X-re.
A magassága miatt fontos lehet a ház kiválasztásakor, illetve méginkább ha - akár később, mer rájössz mennyire melegszik a 3600X - lesz AIO és mondjuk felülre szeretnéd elhelyezni.
Ezen kívű jó lenne egy öszeghatár is.
Az említett házhoz nem volt szerencsém, de itt komoly értéketzzést írt róla Steve.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#73927) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Sziasztok!

A 20-30k-s kategóriában lévő hangszigeteltek árait ahogy nézem 30+-ba kerülnek már. 30 alatt nincs ajánlott hangiszgetelt ház már?

(#73928) chopin42 válasza KisTücsök (#73927) üzenetére


chopin42
őstag

AZ ajánló nem friss, és hangszigetelt házak helyett jobban jársz, ha egy szuper szellőzésű házat veszel, amibe csendes ventiket alacsony fordulaton is tudsz járatni, ami összességében csendesebb, mint egy hangszigetelt ház, és sokkal kevésbé melegednek benne a cuccok. Ugyanez vonatkozik a zárt előlapos házakra is.
Amik most pl bestbuyok:
SilentiumPC Signum SG1 TG SPC230
Phanteks Eclipse P400A (PH-EC400ATG) (kép nem stimmel)
be quiet! Pure Base 500DX (BGW37/BGW38)
Lian Li LANCOOL II Mesh Performance
Stb, de azok már drágábbak mint 40k. Ezek közül a legjobb a LianLi. A p400a szinte majdnem olyan jó.
A Signum1 pedig szuper ár-értékkel rendelkezik.
Bestbuy ventik: artic p12/p14 pwm pst.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#73929) Zοltta válasza KisTücsök (#73927) üzenetére


Zοltta
senior tag

Az első ami eszembe jut a Define R4, de az már kifutott széria.

30 as határon ezek mozognak ami kapható. Ezeket tudom így hirtelen mondani.

Eclipse P400

PURE BASE 500

Be quiet! Pure Base 600

Zalman Z9 Neo Plus

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#73930) szasanyi válasza KisTücsök (#73927) üzenetére


szasanyi
félisten

A hangszigetel házak hírhedtek a rossz szellőzésről... ez nem gond? Lehet a komponensek jó megválasztása is hoz annyival kevesebb zajt, miközben a hőmérsékletek - ezáltal a teljesítmény is - nő.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#73931) abridabri válasza szasanyi (#73930) üzenetére


abridabri
veterán

En is inkabb egy airflow hazat javaslok ,low rpm ventikkel, es a HDD nek pedig hangszigetelt dobozt pl :
Scythe Himuro

(#73932) szasanyi válasza szasanyi (#73930) üzenetére


szasanyi
félisten

A utoló "nő" helyett a javul a helyes kifejezés.

abridabri: egy köztes megoldás is jó lehet, és a zajszint alapvetően a ventik megválasztásán múlik (pölöA RCTIC F12 / F14 PWM olcsó és halk ventik)
És ha a HDD olyan hangos, hogy az általad ajánlott ház szükséges hozzá, akkor ott vmi gond van.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#73933) abridabri válasza szasanyi (#73932) üzenetére


abridabri
veterán

En eddig minden hazambol a HDDt hallottam ki ,igaz nem Corsair ventiket hasznaltam soha xd
Direkt valtottam az agyondicsert WD Purple hdd-re 1honapja, de ez is elviselhetetlenul hangos HDD box nelkul .

(#73934) Grózi válasza abridabri (#73933) üzenetére


Grózi
veterán

"igaz nem Corsair ventiket hasznaltam soha"
:DD :D true story

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#73935) abridabri válasza abridabri (#73933) üzenetére


abridabri
veterán

soha nem ***

(#73936) chopin42 válasza Zοltta (#73929) üzenetére


chopin42
őstag

Ezeknek mind szar a szellőzése, emiatt a cuccokon jobban tekernek a ventik, ami hangosabb, tehát ugyanott van minimum, csak melegebb minden, vagy hangosabb azonos hőfokon, hangszigetelés ide vagy oda.
Ha jót akar, azokból választ, amiket linkeltem.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#73937) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Köszi az ajánlásokat, akkor marad valami jobban szellőző szerintem.

(#73938) wollnerd


wollnerd
aktív tag

Sziasztok!
Tipikus "Milyen házat vegyek" kérdéssel írok. :)
Nagyobb házat keresek az új proci (i7 10700) és alaplap csere végett, mert a jelenlegi kicsi és a játékok alatt igen melege van a rendszernek (gépadatok az aláírásomban) Az jelenlegi házam: Cooler Master RC-K350-KWn2-EN Elite (200 x 424.6 x 479.5 mm)
A kinézett ház: Be quiet! Pure Base 600. Aminek a mérete csak 2 centivel szélesebb... Elég az így, vagy nagyobb kéne? Nekem fingom nincs, mekkora tágítás kéne hogy lehetőleg ne Videokártya: 80-85° Proci: 75-92° legyen...
A lényeg hogy hangszigeteltsége (a 1080Ti-m elég hangos...) és jó szellőzőssége kell hogy legyen, jó ár-érték áron, a fentihez hasonlóan. Árat illetően lehetőleg max. 30-35e... ha nagyon muszáj, 40e max....
Szempontjaim, ha nem (elég jó a pure base 600)
- Hangszigeteltség
- Jó szellőzősség
(Bár nem tudom hogy mennyire fér meg egymással a fenti 2... Akkor inkább a szellőzősség mint a hangszigeteltség, ha muszáj)
- Méretnek megfelelő
- előlapi csatlakozónak 2-3 usb (min. 1db usb3.0)
- Lehetőleg minél több ventihely (akár beépítettek is érdekelnek!)
- Van 2 SSD-m, 1 M.2, 1 SATA és 2 HDD jelenleg.
- Az ablakosság OPCIONÁLIS (Nem nagyon érdekel hogy belátok-e vagy sem, de tény h jól néz ki. :) )
- Sok USB porthely legyen hátul, bár lehet ez alaplapkérdéshez tartozik.
- Legyen Jack port hátul. (Elől csak nagyon opcionális)
- Világítás inkább NE. Még pont az hiányozna a készenlétben világítsanak a szobámban amíg alszok... :D
Legkevésbé fontos, de tetszik a Be quiet! márkanév :DDD

Asszem ennyi. Ha valamit kihagynék, szóljatok.
Köszi a válaszokat előre is. :)

[ Szerkesztve ]

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#73939) Hrabo86


Hrabo86
tag

Sziasztok,
az elmúlt 1-2 hét utánaolvasása utána az alábbi konfigot raktam össze, főként játékra, minimális tuninggal:

Lap: MSI B450 TOMAHAWK MAX
CPU: AMD Ryzen 5 3600
CPU hűtő: Arctic Freezer 34 (sima, nem az eSports)
RAM: G.Skill DDR4 3200 16GB RipJaws V CL16 KIT (2x8GB)
SSD: Kingston A2000 500GB M.2
Ház: SilentiumPC Signum SG1 TG SPC230
Táp: Be Quiet System Power 9 600W [80+ Bronze]
(További ventik: ARCTIC P12)
VGA egyelőre a régi rx570 marad az rtx 30xx megjelenéséig, hátha kapunk valamit jó áron. Ha nem akkor rtx 2070 Super van kinézve, hátha annak is esik az ára.

Láttam ez a ház elég jó ár-érték aránnyal rendelkezik, itt is volt ajánlva, azért választottam. Sokat költeni se akarok rá és az RGB, csillivilli cuccok se kellenek.
Ha jól néztem a proci hűtő is befér a házba és ram-ok sincsenek a RipJaws magasabb bordáival útban, az rtx 2070 Super is be fog férni... de simán benézhettem valamit. :F

Bármi meglátás, vagy esetleg egy jobb és ajánlottabb gépház ezen a 15-20k sávon?

Köszönöm előre is a meglátásokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#73940) KaitouP válasza Hrabo86 (#73939) üzenetére


KaitouP
veterán

Én ennek a háznak az ARGB-s verzióját használom itteni ajánlásra, neked az nem tetszene jobban?

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#73941) szasanyi válasza wollnerd (#73938) üzenetére


szasanyi
félisten

A hangszigetelés és a jó szellőzés egymásnak ellentmondó elvárások. Nem lehet mind2t egyszerre kielégíteni.

mHrabo86: a helyedben megnézném azt a házat mielőtt megvenném! Az ára és a súlya alapján elég gyenge minőség lehet (akár vékony, rezonálós oldalakkalÖ és csupán 2 db venti van benne ami nem elegendő a jó szellőzéshez. Hasokló áron setleg ez illetve ez jobb lenne ízléstől függően (ha nem kell akkor nem kötöd be a ventik RGB részét. Bár szerintem a legjobb szellőzésú, még olcsónak mondható és RGB mentes így lenne: Deepcool Matrexx 55 Mesh + 4db Artic F12

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#73942) Hrabo86 válasza szasanyi (#73941) üzenetére


Hrabo86
tag

Köszi a tanácsokat! A ház ennyi pénzért nekem is gyanús volt, de több helyen is ajánlották, néztem róla tesztet is, még magyar is van ahol szintén ajánlott volt. Ezek fényében gondoltam ár-érték nyertesnek, bár a BitFenix Nova Mesh TG és a DeepCool MATREXX 55 se néz ki rosszul :) Bár ezekben is csak 2 venti van gyárilag, így venni mindenképp kell mindegyikhez. Súlyra viszont (bár méret miatt is) sokkal több az általad leírt, így lehet igazad van a minőségi, vastagabb anyagra. Megnézni meg sajnos nem tudom az általam kinézet házat, így akkor marad a filózás, utánaolvasás még egyszer :F


(#73940) GhostPetya
RGB-re végképp nincs szükségem, hogy este kiégesse munka közben a szemem, így köszi de elég sok lenne a felár azért a verzióért.

(#73943) chopin42 válasza szasanyi (#73941) üzenetére


chopin42
őstag

Nem azért, de a signum1 teljesen jó ház, akinek van, nagyon elégedett vele, a deepcool semmivel sem különb, ugyanúgy ventik kellenek bele. Az msi nem nagy szám, a nova mesh tg viszont jó lehet.
Az arctic f széria helyett pedig inkább p-t vegye. Mindne szempontból jobb lett.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#73944) szasanyi válasza chopin42 (#73943) üzenetére


szasanyi
félisten

Azért azt valljuk be, hogy 20k alatti áron nem várhatóak nagy különbségek (sem anyagminőség sem ventik terén) A "jóság" tehát a jelentősebb különbségek ~30k körül (de inkább afölött) lesznek és ugye csodák nincsenek.
Az ARCTIC F12 vagy F12 PWM szvsz jobb ház szellőztetéshez, az ARCTIC P12 inkább radiátorhoz jobb (a keltett légáran más [link] ). Szerintem...

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#73945) chopin42 válasza szasanyi (#73944) üzenetére


chopin42
őstag

A p12/p14 allrounder, tehát házhűtésre épp úgy jó, mint radiátorra, más kérdés, hogy statikus nyomásra van kihegyezve, de a zaj/teljesírtmény aránya kb a legjobb a piacon (főleg ha az árat is belevesszük). Én ezeket használom, többszörösen összevetettem más ventikkkel, teszteket is találni, és mindig nyierő. Az f szériának mivel jelentősen rosszabb a zaj-teljesítmény aránya, nem igen van létjogosultsága (szerintem).

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#73946) wollnerd válasza wollnerd (#73938) üzenetére


wollnerd
aktív tag

A Fractal Design Meshify C házról mi a véleményetek?
Egész jó lenne, de ez asszem nem igazán nagyobb. A szélessége csak 1.7 cm-rel nagyobb viszont a mélysége jóval kisebb...
Ehhez hasonló nagyobb ház? :F Ugye ez még a Mid tower kategória. Muszáj keresnem Full/Big Tower kategóriát keresnem, amiknek az ára kb. 50e-ről indul?!
Hangszigeteltséget kidobtam. Szellőzősségre koncentrálok.

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#73947) boogie84 válasza wollnerd (#73946) üzenetére


boogie84
veterán

Nekem kicsi volt a Meshify C. Vettem helyette egy H500P Mesh-t. Nem egy kategoria, de a H500P jobban szellozik!

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#73948) chopin42 válasza wollnerd (#73946) üzenetére


chopin42
őstag

Meshify C jó ház, alternatívák (jobbak):
LianLi Lancool II mesh performance
Enthoo pro 2 (Ez aztán tényleg batár, bár 50k).
Amúgy minek nagyobb ház? A pure base 500 dx is nagyon jó (ha már bequiet!), de nem hatalmas, így is elfér benne sok minden.
Ezeket megnézném, ha a méretek stimmelnek (cpu hűtő, gpu) akkor vedd, amelyik szimpatikus, ventikből pedig artcic p12/14 pst, bestbuyok.
Amúgy milyen a cpu/gpu hűtésed (típus, nem az 1080ti-re gondolok, hanem a gyártó/modellre)? Mert simán lehet, hogy az előző rosszul szellőző házad+a nem megfelelő hűtések okozták a viszonylag magas hűfokaid.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#73949) rasotamas válasza wollnerd (#73946) üzenetére


rasotamas
veterán

Most cseréltem nr400-at meshify c-re, nem egy kategória, sokkal minőségibb a fractal.
Alig nagyobb, talán 3 centivel magasabb holott atx.
Sztem elég hely van benne, épített vizzel talán gond lenne de egy aio elfér benne. Szerintem kb ugy szellözik mint az nr400 csak épp porszürövel.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#73950) wollnerd válasza chopin42 (#73948) üzenetére


wollnerd
aktív tag

LianLi Lancool II mesh performance nagyon tetszik! :)
Van ventiteljesítmény állító csúszkája is.
Van nagyon hasonló verzió: Mesh RBG. (egy-két bolt szeretettel összekeveri.)
Gondolom te konkrétan a Mesh performance-t ítéled jobbnak szellőzés szempontból.
RGB-s csak akkor nem tetszene, ha megtudnám hogy éjszaka is világítanak a kikapcsolt géppel. :DDD

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.