Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72201) chopin42 válasza Piftuka (#72200) üzenetére


chopin42
őstag

Nézd az elejétől...Ha cserélem az enthoo pro-t, akkor vagy a p600s, vagy a p500, vagy az enthoo pro 2 lesz (valószínű utóbbi)

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#72202) Piftuka válasza chopin42 (#72201) üzenetére


Piftuka
veterán

Hát hiszen onnan néztem. :K Éppen azért írtam, amit.

És fentiek tükrében még jobban örülök annak, hogy megvettem az "Enthoo Pro TG" változatot decemberben!

Mert most aztán nagy gondban lennék, hogy ugyan milyen más, 2-3 optikai meghajtó helyet is tartalmazó, szellős, minőségi maxi házat vegyek...

"Aquila non captat muscas."

(#72203) arcitec


arcitec
addikt

Sziasztok. Kérdezném,hogy akinek Phanteks Enthoo Pro PH-ES614PTG_BK háza van, az hogy kötötte be a ventiket. Közvetlen a lapra, vagy a ház Power HUB -ról. Utóbbival nem lehet a fordulatot kezelni. Így most nekem fullon megy mind(kivéve cpu hűtő) és ráadásul 1 venti foglalat helyet el is vesz a lapról úgy , hogy még egy kis(1 vezetékes) sata ágat és kér.
Érdekes egy megoldás,mert ma már ez kvázi fapados megoldás.
U.I Amatőr kérdés, a gyári 3 pines ventit is lehet szabályozni ha lapra kötöm, vagy nem?
A lap Giga Z390 M Gaming.

[ Szerkesztve ]

(#72204) Piftuka válasza arcitec (#72203) üzenetére


Piftuka
veterán

Én közvetlenül a lapra kötöttem őket

A CPU venti PWM-es, a két házventi pedig DC módban üzemel. (A kérdésedre: bármilyen 3 pin-es venti csak DC módban vezérelhető.)

Én a gyártó helyében alap esetben be sem építeném a kis hub-ot, hanem a dobozban hagytam volna. Engem például zavar az a két extra SATA tápkábel az oldalfal mögött, ami csak a hub beépítése miatt került oda.

Az ATX és a CPU tápkábelek éppen középen, keresztben futnak végig, és még a hub is útban van nekik. Minden mm hely számít...

(Amúgy is opcionálisan vásárolható csak meg a hub-hoz kapható kis fedődoboz, tehát ez is egy érv arra, hogy gyárilag ezt az eszközt nem kellett volna bekötniük.)

"Aquila non captat muscas."

(#72205) arcitec válasza Piftuka (#72204) üzenetére


arcitec
addikt

Köszi. Azt tudom,hogy DC módban lehet szabályozni , de TE tudod szabályozni?
Mivel a gyári az 3 pines. Egyébként nyilván csak a fenti kezelőpanelnek van értelme.
A két extra kábelt ki is veheted , hiszen mind oldható. Ha minden igaz,annyit nem nézegettem én sem. Na akkor majd nekiesek átrakom a lapra amit lehet, a többi meg megy fixen.Én raktam még egy - egy Noctuát a frontra/tetőre ,mindkettő 4 pines. A tető 1-3 fokot jelent úgy hogy nem vészes. Na de a proci sem volt még 56 foknál magasabb.

[ Szerkesztve ]

(#72206) Aurig@ válasza arcitec (#72203) üzenetére


Aurig@
őstag

Nekem is az alaplapra vannak kötve. Kipróbáltam a HUB-ot is, de semmi értelmét nem láttam.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#72207) mumtaz válasza Dzsuri89 (#72198) üzenetére


mumtaz
senior tag

Igen. Ennél nincs oldalsó takaró, mint a H500P mesh-nél. A két szekcióra osztás is más, mint annál, vagy a Maker 5t-nél, ami ennek a tesója. A Maker 5t-nél sincs oldalsó takaró, viszont a vízszintes elválasztó ott fém lap, ennél egy RGB ledezett, él világított plexi lap. A Maker 5t-hez képest én úgy láttam, csak ennyi a különbség. Illetve annál van kicsit "füstüveg" és az oldallapja kulccsal zárható. Ez nem sötétített és a zár helyén egy nagy csavar van.

Ha most magamból indulok ki, engem nem zavar, hogy látszik az alja. De ezt a "problémát" tudnám orvosolni mondjuk azzal, hogy abban az alsó sávban valami sötétítő, vagy fekete fóliát ragasztanék belülről az üvegre.

[ Szerkesztve ]

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#72208) arcitec válasza Piftuka (#72204) üzenetére


arcitec
addikt

No , akkor egy esetben mégsem felesleges a HUB. Egyébként létezik elosztó kábel is, de az is csak így tud működni ,ráadásul erre így 30w-ot lehet terhelni és 6 ventit.
Tehát ez a megoldás arra, ha az alaplapi fan csatlakozók nem elegendőek. Nyilván HUB használatával a szabályozás kiesik. Azt lehetne még, hogy ha nem elég, legfeljebb ketté osztani az alaplapit,de ahhoz azt tudni kellene ,hogy a lap azt bírja-e. Kettőt talán igen.
Vélemények?

(#72209) cucumber87


cucumber87
tag

Sziasztok! Kis lakásba helytakarékosság miatt szeretnék konfigot. Az elképzelés az hogy a gép a szekrény tetejére kerülne, tvre rákötve. Vezeték nélküli egérrel billentyűzettel és kontrollerrel. A fontos nekem az hogy kicsi és kb észrevétlen legyen kb mint egy kocka :) Szeretnék bele minimum egy 2060as tudású kártyát ha olyan kedvem van néha játszhassak is. Maximum 300 ezerig menne a konfig.

Cooler Master MCS-S400-KN5N-S00 Silencio S400 FSP 550W HYDRO GE 550 AMD Ryzen 5 3600X MSI B450M MORTAR MAX Kingston 2x8GB HX432C16FB3K2/16 3200MHz DDR4 HyperX Fury Black Samsung 250GB 970 EVO Plus MZ-V7S250BW M.2 PCIe Be quiet! Pure Rock BK009 XFX GTS Radeon RX 580 8GB TripleX Edition

(#72210) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Terítettek, fehér Enthoo Pro hirtelenjében elérhető lett mindenhol. Már csak a fekete szállítmányra várok.

4 8 15 16 23 42

(#72211) boogie84 válasza abridabri (#72193) üzenetére


boogie84
veterán

Hát en azt hittem a mai házak sokkal jobbak mint az elavult vackok. Hát tévedtem.
(Visszaküldtem a a aházat és a ventiket is.)

(#72196) Dzsuri89
várom a fejleményeket! Nekem egy dolog nem tetszik abban a házban. A felső panel full műanyag. Alig tud oldalt távozni a meleg levegő. Oda is simán befért volna felülre egy 20as venti ráccsal a tetején. De a dizájn az kell!

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#72212) Piftuka válasza arcitec (#72205) üzenetére


Piftuka
veterán

Nem tudom megnézni, mert a gépet - tápegység hiányában - egyelőre elcsomagoltam.

Mindenesetre éppen erről beszélgetünk a Ryzen topic-ban...

Egyébként én továbbra sem tartom szükségesnek a HUB alkalmazását; két ventihez legalábbis nekem nem kell.

Esetleg, ha más mód nem lesz rá (a BIOS-ban), akkor kihasználom azt az előnyt, hogy ebben a Phanteks házban van 3 darab 5.25-ös hely is. ;)

Lehet venni ilyen helyre illeszthető, potméteres, PWM szabályozó modulokat.

Az egy meglehetősen civilizált megoldás a fenti problémakör feloldására. (Legalábbis 3-4, de akár 6 ventit is kiszolgálnak az ilyen modulok. Némelyiken még LCD panel is van az adatok ellenőrzésére...)

Aztán még ilyen elképesztően komplex, univerzális megoldás is létezik.

Sőt, a Phanteks is kijött a saját megoldásával. (Bár a "zsinóros távirányítós" megvalósítás kicsit megmosolyogtató... :) )

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#72213) Dzsuri89 válasza boogie84 (#72211) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Van nekem a mostani gépemben 4 darab 140mm-es Coller Master AirFlow venti az RGB vezérlővel együtt. Felülre tervezek belőle 3 darab-ot, aztán hangosabb lesz, mint egy helikopter. :D
Én nem bánom, hogy oldalt zárt, mert legalább kevesebb helyen jut be a por még a szűrők ellenére is.

(#72214) arcitec válasza Piftuka (#72212) üzenetére


arcitec
addikt

Igen pont ezek a gondolatok kavarognak bennem is. 2020-van csili vili led, csak néztem a gpu- , az alaplap világítanak,de minek.Nálam pont a fal és az asztal között van, kit érdekeli milyen színek vannak benne. Nos visszatérve 2020 és szaros 4 fan vezérlő az alaplapon amiből 1 a cpu már marad csak 3. Amikor ha vízhűtés van azon 3 is van ,csak azon.
Nálam össz. 7 venti van. Ezekből a cpu az jó, az vezérelve működik.Bekapcsoláskor még csak nem is megy. Na de nem is gyári. 2 venti a HDD az jó fixen. Maradt 4 amik most fullon mennek és hát van kis zug zaj. Ezt a 4-et kellene vezérelni. De csak 2 hely maradt. Vicc.
Mert egyet elvisz a HUB. Az ebben a felállásban kell. 5.25" vezérlőt már nézegettem én is.
10eft. Autó tud menni, egyszer be van lőve és kész. Vagy 2 front rámegy az alaplapra a másik 2 marad fixen.(Ezért feszegetem azt a kérdést,hogy 2 ventit elbír-e az alaplapi 1.Ezeket a lehetőségeket látom. Azért továbbra is 2020 csili vili led az van elég fan vezérlő az nincs. Tudom most azt mondják kevesebb is elég lehetne, de szerintem meg nem, mert sokan meg aggódnak az nvme m2 ssd, hogy forró, de az nálam még nem volt 47foknál több és EVO.
U.I A Phanteks az 1200rpm illetve 1600rpm nem igazán tudom melyik van benne.
Ja igen ez a ház eszement hogy szívja magába a port. Szerintem havonta porszívózni kell a rácsokat. És igen, annál a potméteresnél van sokkal jobb is.

[ Szerkesztve ]

(#72215) ridiculous


ridiculous
aktív tag

Ha ezek közül mindkét ház megfelel az elvárásaimnak akkor melyiket ajánlanátok?

-Phanteks Eclipse P400A
-BITFENIX NOVA MESH TG

(az érdekelne hogy valamelyik jobb-e valamiben, például szerelhetőség, kábeleknek hely etc.)
Esetleg ha valakinek van valamelyik az is írhatja a tapasztalatait! :DDD

[ [ [ Pain...Death...Nothing phases me ] ] ]

(#72216) chopin42 válasza ridiculous (#72215) üzenetére


chopin42
őstag

Én az elsőt venném. Bár mind a kettő egy alapból zárt elejű ház újradizájnolva mesh előlappal, de a bitfenix egy használhatatlan fos volt előtte, a p400s meg tűrhető. Illetve alapvetően jó alap volt a p400s a p400a-nak, valamint a gamersexus egyik legjobban teljesítő háza lett.
Szerelésre kb egykutya, ránézésre.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#72217) Piftuka válasza tonyrulez (#72210) üzenetére


Piftuka
veterán

Ez sajnos a több éves, "1.0-ás" modell, amiben a nagy, rossz minőségű venti van!

Kíváncsi vagyok, hogy mikor lesz kapható ismét az új, "Tempered Glass" változat is!

"Aquila non captat muscas."

(#72218) boogie84 válasza Dzsuri89 (#72213) üzenetére


boogie84
veterán

Nem az oldalával van problémám, hanem h felül nem ugyan azt a műanyag panelt használták mint elöl. Úgy szellősebb lenne.

Most néztem összerelős videót, Phanteks Eclipse P600S volt benne. Azt kell mondjam nem rossz ház!
Kérdés h az elején és felül lévő háló meddig marad háló. Ott legalább el lehet távolítani a takaró paneleket, ami ennél pozitívum.
Azt nem tudom (akinek esetlen ilyen van segíthetne) hogy a pajzsszerű burkolatokat eltávolítva tárolható pl hdd vagy ssd?

Szerkesztés közben találtam videót, hogy azok a panelek kábelek eltakarására valók. [link]
Ennek ellenére feltenném az előző kérdést.

Kíváncsi lennék a Meshify S2-vel összehasonlítva melyikben lenne hűvösebb levegő.

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#72219) Shkiz0 válasza boogie84 (#72218) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nem kell eltávolítani azt hiszem és lehet tenni oda hdd-t, de az oda való hdd tartókat külön lehet megvásárolni, nem alap tartozék.

szerk:
És a P600 nyer, de csak kicsivel :)

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#72220) abridabri válasza arcitec (#72214) üzenetére


abridabri
veterán

En nem latom szukseget fan vezerlonek 2020ban, igaz nekem van egy 5,25os ,de kb csak disznek,meg a homersekletek kijelzesere.
A legtobb alaplapon van mar min 4 (cpu /cpu opt /sys1 -sys2 ) fan header.
Ezekre darabonkent 3 venti ramegy. Vagy sata-s / molex es fan HUB al joval tobb is mehet /header.
A gepemben jelenleg 20db venti megy alaplaprol ( 2db 14cm DC / 10db 14cm pwm /4db 20cm pwm /4db 20cm DC )

[ Szerkesztve ]

(#72221) arcitec válasza abridabri (#72220) üzenetére


arcitec
addikt

Köszönöm neked,ezt a választ vártam. Váó, hát az nem semmi egy konfig...
Itt egy infó,most találtam:
Általában egy alaplapon található ventilátor csatlakozó 9,6-12 W teljesítményt képes biztosítani

[ Szerkesztve ]

(#72222) arcitec válasza Piftuka (#72212) üzenetére


arcitec
addikt

Piftuka : Tehát nem szükséges az előlapi front PWM szabályzó panel,pláne nem fix potis, azt tekergetni,. 2020-ban ;]. Nálam sima ügy. 2 -2 venti az alaplapra 1-1 Y 4 pines toldóval.
A HUB meg marad a 2 HDD hűtőnek. Remélem működni fog vagy a bios,vagy a szoftveres vezérlés.A gigához van,pont most újították meg. Az a "bömhec" előlapi panel, meg mára már a múlt hírnöke. :B U.I: Kívánom neked,hogy mielőbb legyen megfelelő tápod,hogy a vadi zsír új géped, ne a sarokban porosodjon. ;)

[ Szerkesztve ]

(#72223) tonyrulez válasza arcitec (#72222) üzenetére


tonyrulez
őstag

Egyébként ha 2db 4pin PWM-es ventit (mondjuk azonos típusút) kötök egy alaplapi csatlakozóra Y elosztóval, akkor a fordulatszámszabályzás és visszajelzés ugyanúgy működni fog? Nem fog "összeakadni" a fordulatszám visszajelző sense-re érkező 2 jel?
Mondjuk én még szerencsés vagyok fan header-ök számát tekintve, 2db CPU és 4db házventi csatlakozó van a lapon, mind PWM-es.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#72224) abridabri válasza tonyrulez (#72223) üzenetére


abridabri
veterán

Y eloszton (de ugyanugy a 3/5/10 stb elosztokon is ) 1db 4pines (pwm eseten nyilvan) vegzodes van (innen olvassa majd az rpmet) ,a tobbibe csak 3pin van bekotve ,de ugyanugy vannak azok is szabalyozva ettol fuggetlenul.

(#72225) boogie84 válasza Shkiz0 (#72219) üzenetére


boogie84
veterán

Eltávolítás után tudod odatenni a HDD racket ahogy a jobb oldali képen is látszik.
De én annak a pajzs helyére tenném az SSD-t. Egyáltalán nem győzött meg az alaplap mögötti rögzítés. Max fűtésnek jó.

Megnéztem a videót. A Meshify S2 esetében levenni a front panelt nem életszerű és elvileg nem is hoz , max 2 fokot.

P600s esetében is hülyeség levenni a hálós részt: melegszik a GPU. Tudjuk be mérési hibának, mert nem gondolnám h a kevesebb légellenállású front panel kevesebb levegőt engedne be...

Szvsz a GPU azért hűvösebb a P600s esetében, mert nagyobb terület van a házban, jobban eloszlik a termelt hő. Nem a ventilátorok miatt.
Mit gondoltok?

Ventilatorok: 2000-es fordulaton mar olyan hangjuk lehet mint egy sugarhajtasu repulonek. Nem eletszeru.

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#72226) arcitec válasza boogie84 (#72225) üzenetére


arcitec
addikt

Mondjuk ez már lassan ház hűtés topik,de a légáramlás sebesség lényeges illetve vele arányosan a mennyiség. 140-es max 1500 fordulati ventik mennek -PH-ES614PTG- házban,
és nagyon is hűvös. Max 22-23 fokos környezetben. Azon túl lényegi szempont a proci hűtő,mennyire hatékony.Szóval nem kell oda 2000 fordulatú venti.

(#72227) bélanéni


bélanéni
őstag

Sziasztok,
vettem egy Phanteks P600S házat. Alapból 3db 14cm-es venti van benne, de a biztonság kedvéért további 2db-ot szerelek felülre.

Kérdés #1: így rátehetem-e a felső mágneses fehér zárólapot, vagy azzal meggátolom a levegő kifújását és csak ártok?

Kérdés #2: ha az #1-esre az a válasz, hogy ne tegyem rá, akkor ha "szívó"ként szerelem fel a 2 ventit, annak van-e értelme és így rátehetem-e a felső mágneses lapot?

A lényeg, hogy azt szeretném, hogy jó legyen a szellőzés, de az első és felső fehér mágneses fémlapot fent szeretném hagyni, anélkül nem néz ki (szerintem) jól.

[ Szerkesztve ]

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#72228) Morris


Morris
veterán

Megjött a P400S-re a mesh előlap!

(#72229) arcitec válasza arcitec (#72226) üzenetére


arcitec
addikt

Ha az a lemez teljesen lezárja,akkor egyértelmű,ha fel van szerelve,akkor vagy van venti(vagy nincs) ROSSZABB lesz ház szellőzése. Ha venti lesz szerelve oda,akkor annak kifújónak kell lennie. Elől(front) befele, hátul kifele. Létezik a neten ábra a légáramlásról. ;)
Ha az enyém lenne mint az előlapit,mint a tetejét nem tenném rá. De persze teszteld ki és majd írjad meg mi lett az eredmény,ha rajta van, vagy ha nincs rajta.

[ Szerkesztve ]

(#72230) Shkiz0 válasza Morris (#72228) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Amúgy egy ilyen szép házat miért az asztal alá "dugsz"?
Én biztosan az asztalon csinálnék neki helyet, vagy legalábbis szemmagasság környékére helyezném.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#72231) ridiculous válasza Morris (#72228) üzenetére


ridiculous
aktív tag

azoook milyen ventik elől? :DDD

ma rendeltem meg a PHANTEKS Eclipse P400A - as házat és érdekelne hogy előre 2db 140-es vagy inkabb 3db 120-as ventit erdemes tenni? (ezt úgy mindenkitől kérdezem :D )

[ [ [ Pain...Death...Nothing phases me ] ] ]

(#72232) Morris válasza Shkiz0 (#72230) üzenetére


Morris
veterán

Mert asszonypajti szerint ott van a helye :DDD

ridiculous: 2db Noiseblocker B14-PS :K

(#72233) ridiculous válasza Morris (#72232) üzenetére


ridiculous
aktív tag

Köszi a választ! :R
Ezt a házat tényleg vétek asztal alá tenni, nagyon szép letisztult!! :K :D

[ [ [ Pain...Death...Nothing phases me ] ] ]

(#72234) boogie84 válasza bélanéni (#72227) üzenetére


boogie84
veterán

Szia,
ha jó szellőzést szeretnél semmiképp se takard le a ventiket. Ebben a videóban pont ez van: ha leveszi jobban szellőzik a ház, ha felrakja halkabb a gép (de meleg van belül).

Szvsz ne tegyél felülre kettő ventit. Volt nálam egy ilyen konfig:

Igaz ez nem P600s. A fenti első ventilátor kiszívta az elöl befújt levegőt. Én csak a procihűtő fölé tennék első körben. Ha kevésnek érzed, akkor veszel hozzá még egyet. Minél több venti van a házban, annál hangosabb is lesz!

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#72235) Piftuka válasza abridabri (#72220) üzenetére


Piftuka
veterán

"En nem latom szukseget fan vezerlonek 2020ban"

Ezzel azt mondod, hogy manapság bármelyik alaplap BIOS-ában tudom állítani az akár PWM, akár DC ventilátorok sebességét, teljes mértékben nekem tetsző módon?

(Az MSI B450 Tomahawk Max lapom BIOS-ában nem találtam meg ezt a funkciót... :F )

"Aquila non captat muscas."

(#72236) boogie84 válasza Piftuka (#72235) üzenetére


boogie84
veterán

Pedig van:

Manual: [link]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#72237) Piftuka válasza boogie84 (#72236) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm!

Igen, de abban a menüben csak a CPU hűtő kapcsán tudtam beállítani, hogy "Auto", "PWM", vagy "DC" módban üzemeljen.

Nem jöttem rá, hogyan lehet a sebességet külön állítani. :( A régi BIOS-ban az pofonegyszerű volt a % megadásával.

"Aquila non captat muscas."

(#72238) Piftuka válasza arcitec (#72222) üzenetére


Piftuka
veterán

"Kívánom neked,hogy mielőbb legyen megfelelő tápod,hogy a vadi zsír új géped, ne a sarokban porosodjon. "

Köszönöm! ;)

"Aquila non captat muscas."

(#72239) nubreed


nubreed
veterán

Sziasztok!

Coolermaster Masterbox E500 [link] mennyire ajánlott ház, vannak vele tapasztalatok?
Nem egy drága ház de elég jól néz ki, nem rgb-s de az nekem nem is hiányzik. Mennyire szellőzik jól, nekem ez a legfontosabb kérdés, illetve mennyire halk?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#72240) zolo96


zolo96
tag

Sziasztok!
Egy Fractal Design Meshify S2 ház vásárlásán gondolkozok. Mielött megrendelném érdekel, hogy van e még hasonló kialakítású ház, ami elkerülte a figyelmemet. A csendes és a szellős között keresem az arany középutat. Nagyon sok számítógép ház van a piacon és nehéz döntés.
Köszönöm.

(#72241) boogie84 válasza Piftuka (#72237) üzenetére


boogie84
veterán

PDF-ből pont nem ez jön le. Azt írja default SYS_FAN-okat tudod DC üzemmódban használni, de azokat is állíthatod PWM-re. És szerintem a default PWM-et is tudod DC-re.
Sajnos azt a BIOS-t nem ismerem.

(#72240) zolo96
Szia, hirtelen ezek jutottak eszembe
Phanteks Eclipse P600S
COOLER MASTER H500
COOLER MASTER MasterCase H500P Mesh

(#72196) Dzsuri89
napok óta nézegetem a házakat, videókat. Egyik videóban azt mondta a srác, hogy nem véletlen fedett a P500H MESH teteje. Az első két 20as venti akkor tud nyomást kifejteni a bent lévő levegőre, ha kvázi zárt a ház. A túlnyomás os (meleg)levegő pedig felül kiáramlik.
Ha belegondolok nem is olyan nagy hülyeség.

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#72242) chopin42 válasza zolo96 (#72240) üzenetére


chopin42
őstag

Phanteks p600s, ebben vannak panelek, amik levehetőek, így kofigurálható silent/airflow házat kapsz. Mellesleg az egyik legjobb létező ház. Ha az s2 vagy a p600s között kellene választanom, az utóbbit venném. Mellesleg megjegyzem, hogy a p600s jelenleg nem nagyon kapható üveg oldallappal, de létezik belőle olyan is, kell érdeklődni a boltoknál.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#72243) boogie84 válasza chopin42 (#72242) üzenetére


boogie84
veterán

Simán kapható üvegessel is, több színben. [link]

Jól sejtem, hogy a hálós előlap és a tető hangszigetelésre szolgál? Hogy ne fém rácson keresztül haladjon a hang? Vagy nem értem az anyaghasználatot. Meshify S2 front panel tökéletes. CM P500H Mesh front panel tökéletes szvsz.

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#72244) boogie84


boogie84
veterán

Mindig tanul az ember!

Mégsem hülyeség a CM H500P Mesh felső műanyag panelje.

Hasonló a Phanteks P600S eseténe is van:

Airflow covernek hívják. Itt is az lehet a szerepe mint a CM esetében.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#72245) chopin42 válasza boogie84 (#72244) üzenetére


chopin42
őstag

Nem, vagy hangszigetelt, vagy airflow. [link]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#72246) zolo96 válasza boogie84 (#72241) üzenetére


zolo96
tag

Méretei végett a Meshify S2 maradt. A gyári ventiket érdemes benne majd cserélni, vagy ezek már minőségi darabok?

(#72247) boogie84 válasza zolo96 (#72246) üzenetére


boogie84
veterán

Pont a mérete miatt inkább a nagyobbat válaszottam volna! Sőt, a CM H500P Mesh talán még jobb...
Személyes tapasztalat: HAF932 vs Meshify C + 5db venti.

(#72245) chopin42
Világos! Lehet h a dizájn miatt választottak hálót, a fém rács helyett. Az a gáz h pl ebben a videóban a ház tetőpanele picit beesik, és nincs is síkban: [link]

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#72248) chopin42 válasza boogie84 (#72247) üzenetére


chopin42
őstag

Nem dizájn, a fabric mesh jobban szellőzik a sima lyuggatott fémnél. Legalábbis állítják, de valamivel tényleg jobb, ces-e volt összehasonlítás.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#72249) zolo96 válasza boogie84 (#72247) üzenetére


zolo96
tag

Az a plusz 5 cm ilyen sokat számíthat? Nem terveztem sok ventit.

(#72250) arcitec válasza Piftuka (#72237) üzenetére


arcitec
addikt

A TÁP topicban írtam ( [link] ) , hogy oldottam meg.Ma már szerintem minden alaplap gyártó ad szoftvert is,valószínű az Asrock is, vagy bármelyik, csak le kell tölteni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.