Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66501) HoaryFox válasza zetsupoet (#66497) üzenetére


HoaryFox
őstag

Most vettem én is Masterbox 5-öt, igaz, ablak nélkülit, de minden elvárásomnak megfelelt, részemről ajánlott :K

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#66502) syIex


syIex
veterán

Sziasztok! Ismét asztali PC-t használok, viszont amit sikerült beszereznem kicsit alakítanék rajta. Szóval egy kis ITX-es kuckóban van az egész szerkezet amit én nem igazán kedvelek, mert a nagyobb házakhoz vagyok szokva. A lényeg, hogy váltani akarok és legalább egy ATX, de akár EATX házat szereznék be. Az alaplap is ITX most, viszont azt tervezem egy ATX méretűre lecserélni (valószínűleg Asus Maximus VIII Hero) amikor meglesz a ház. A gépben egy EVGA vízhűtés van aminek 280-as radiátora van szóval olyan ház kellene amibe az kényelmesen elfér az Asus 980 Ti mérete mellett. 50 ezer forintot adnék a házért maximum, de azt sem bánom, ha nem kerül annyiba! :DDD Letisztultabb dizájn párti vagyok. Volt már NZXT H440-em és Phanteks Entho Luxe-m is. Ilyesmit szeretnék most is, mint ezek csak nem ugyan ilyet! :U Köszönöm előre is. :R

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#66503) CSB29


CSB29
aktív tag

Sziasztok!

https://www.alza.hu/cooler-master-masterbox-q300l-d5263683.htm

Ez az új házikó nem egy bomba vétel ennyiért?

(#66504) fogtunder válasza syIex (#66502) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Fractal Define R6?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66505) fogtunder válasza CSB29 (#66503) üzenetére


fogtunder
nagyúr

alapvetően nem sokat tudni róla. a felépítés nekem személy szerint tetszik és a design is, viszont az alacsony tömeg, illetve az ár nem teszi túl biztatóvá a képet. persze lehet nincs semmi baj vele, de amíg nem olvastam/láttam megbízható helyről tesztet, addig ajánlani nem merem.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66506) hegegabi80 válasza CSB29 (#66503) üzenetére


hegegabi80
addikt

Pont ezt néztem én is tegnap előtt. El is gondolkoztam a beszerzésén, de közben akadt más (Jonsbo C3).
Viszont ha nem jön be a C3, én tuti kipróbálom.
A súlya miatt valóban nem lehet túl jó, de maga az elrendezés és elképzelés nagyon jó.

(#66507) #58682368


#58682368
törölt tag

Sziasztok!

Melyik a legolcsóbb, legjobb ár/érték arányú mATX ház?

(#66508) fogtunder válasza #58682368 (#66507) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Melyiket keresed a kettő közül? Merthogy nem ugyanaz lesz a kettő.

Amúgy meg összefoglaló plus.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66509) #23998720


#23998720
törölt tag

Deepcool Smarter értékelés:

Röviden: szar. :)

Hosszabban:
Annyira vékony lemezekből készült és instabil konstrukció (szinte nincs súlya a háznak, már a dobozt tartva éreztem, h bajok lesznek), hogy kézzel kellett hajlítgatnom a ház hátsó részét, hogy egyáltalán betudjam szerelni az alaplapot. Köze sem volt az alaplapi takarólemezhez alapból.
A front panel gyalázatos. Full laza, gagyi csatik.

dVGA nem került a gépbe, de azzal is megszenvedtem volna szerintem.

Nem vártam csodát 6600-ért, de ez használhatatlan.

[ Szerkesztve ]

(#66510) olle válasza #23998720 (#66509) üzenetére


olle
senior tag

Szia. Gondolom nem itt ajánlották ezt a házat. Nyilván ezeknek is megvan a piaca, árérzékeny vásárlóknak jó vétel lehet. Ennyi pénzért nem kapni jót az ajánlóban is 10K+ tól vannak házak. Jó esetben csak egyszer kell összerakni.

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#66511) fogtunder válasza olle (#66510) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát nem itt :D

amúgy ja, kb. én is ezt tudom mondani, ha már mindenképpen 10K alá kell menni, akkor legalább valami értelmes gyártótól választanék, Zalman, Bitfenix, de 10K körül kezdődnek igazából a vállalható házak.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66512) olle válasza fogtunder (#66511) üzenetére


olle
senior tag

Ennyi pénzért néztem volna valami régi TT házat használtan. Sokkal jobb vétel.

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#66513) syIex válasza fogtunder (#66504) üzenetére


syIex
veterán

Nem tűnik rossznak. Valakinek tapasztalat? :)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#66514) #23998720 válasza olle (#66510) üzenetére


#23998720
törölt tag

Képben vagyok a házakat illetően, gondoltam, hogy lesznek gondok. Kockáztattam.
Másnak építettem a gépet és spórolnom kellett.

Csak azért dobtam azt a kommentet, h ha vki rákeres, lássa mi a helyzet. :)

Saját részre, egy Zalman Z9 alá nem adnám.

(#66515) fogtunder válasza syIex (#66513) üzenetére


fogtunder
nagyúr

keress rá, valaki vett itt.

amúgy az egész sajtó el van ájulva tőle, szar biztos nem lesz.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66516) kecsawi


kecsawi
senior tag

Tegnap láttam p300-akat, ami mára eltünt. 17-18000 között. Van valakinek ezzel a phanteks házzal tapasztalata?

(#66517) zetsupoet válasza kecsawi (#66516) üzenetére


zetsupoet
tag

COOLER MASTER MASTERBOX 5 WINDOW MCX-B5S1-KWNN-11 vélemény!

Epic durva méretek, és extrém jó minőség. Aki teheti és a méret is lényeg, ezt vegye! :R

(#66518) Maelephant


Maelephant
aktív tag

Én továbbra is fenntartom, hogy Fractal Design Define R6 (nekem sima acélfalú van). Lecseréltem az utolsó HDD-m is SSD-re, néma csend sima netezés közben, oda kell nézni a bekapcsológombra, ha a képernyő sötét, hogy be van-e kapcsolva egyáltalán a gép. Akármennyire nem volt olcsó, abszolút megérte (nekem).

(#66519) Lanash


Lanash
aktív tag

Sziasztok!

Szeretném lecserélni a gépemet a házammal együtt. Mit tudtok javasolni?
Ami biztos Ryzen 5 1600X lesz benne a meglévő R9 380X-el. 1 HDD és 2 SSD lesz a gépben.
Amiket néztem:
- NZXT Source 340 Elite
- NZXT H400i
- PHANTEKS Enthoo Evolv Micro ATX Tempered Glass antracit
- FRACTAL DESIGN Meshify C

Ami nem tetszett az NZXT-ben, hogy nincs rezgés csillapítás a HDD résznél, és nincs hűtése sem.
Az biztos, hogy szeretném majd harisnyázni a kábeleket, fehérre (fehér-fekete).

(#66520) fogtunder válasza Lanash (#66519) üzenetére


fogtunder
nagyúr

R9 380X mellé én nem nagyon néznék zárt előlapos házat, szóval ezekből marad a Meshify, vagy Phantejks Enthoo Pro M, CM Masterbox 5 Mesh.

ez egy általános tévhit, hogy a HDD_nek aktív hűtés kell. SSD mellett eleve nem megy folyamatosan, illetve az asztali lemezek bőven elvannak passzívan is, rengeteg S340-et adnak el, nyilván tele lett volan már a net azzal, hogy megfőzi a lemezeket. persze ha valami 12000-et pörgő állatság van a gépben, akkor más a helyzet.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66521) DeckardCain válasza Lanash (#66519) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Most jelent meg a meshify mini c is. Ha az is érdekelne esetleg.

(#66522) Lanash válasza fogtunder (#66520) üzenetére


Lanash
aktív tag

Köszönöm. Nem tudtam, hogy a kártyám ennyire tud fűteni.

(#66521) DeckardCain
Neked is köszönöm. A fractalban az a vicces, hogy hiába hívják mininek kb ugyan akkora mint az ATX méretű :DD :DDD

(#66523) fogtunder válasza Lanash (#66522) üzenetére


fogtunder
nagyúr

azért, mert az ATX méretű is baromi kicsi, úgyanúgy, ahogy Define C és Define Mini C, csak magassában térnek el. de ha egy nagyobb mid tower mellé rakod a Meshifyt, úgy néz ki, mintha mATX ház lenne. ha nem moduláris a tápod, illetve venni akarsz hozzá hosszabítót, akkor mondjuk lehet kicsi is lesz a Meshify, nekem az 5-ös pwm elősztóval és a 24Pin harisnyázott hosszabbítóval már kihívás volt feltenni a hátlapot.

a kártyáról annyit, hogy nekem a GTX970 is 80 fok körül járt, rohadt hangosan egy Phanteks P400-ban, zavaró még nem volt, meg throttling se jött képbe, de azért jobb, ha van rendes légáram, a 380X pedig ennél azért melegedősebb.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66524) Redneck


Redneck
veterán

Továbbra is vergődök a Silencio 352-vel kapcsolatban. Hasonló koncepciójú házat (rejtett DVD, aránylag kompakt, porszűrős, 3 ventis) nem nagyon találtam, max jóval nagyobbat.
Ezt írta egy korábbi tulaj a kábelezéssel kapcsolatos kérdésemre:
"Szóval: valóban nagyon kevés hely van az alaplapi tálca mögött, nekem egy fél-moduláris táp (CM G450M) volt benne, annak a fő kábelcsoportja éppenhogy elfért, egy idő után látszódott is a zajszigetelőn a kábelek nyoma."

Egy moduláris CM 550G táp menne majd bele, 1 DVD, 1 HDD és 1 SSD. Ezeket kéne valahogy kultúráltan bekábeleznem. A hátsó helyhiány sajnos a 452-es nagyobbat is érinti.

Tud valaki hasonló házakat? Vagy ne agyaljak, vegyem meg, és ha nem jó, álljak el? Nem szokásom... :U

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#66525) DeckardCain válasza Lanash (#66522) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Jomagam is elkezdtem nézni a hazakat. Hasonló a listam:) másik gépet rakok majd össze később.
Jelenlegibol csak a VGA és a RAM marad.
Mindenképpen tg lesz..
S340 Elite, sima s340em van.
Define mini c
H400i
Meshify mini c.

(#66526) fogtunder válasza Redneck (#66524) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Nanoxia Deep Silence 4

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66527) Redneck válasza fogtunder (#66526) üzenetére


Redneck
veterán

Nem rossz, de az előlap design nem igazán szimpatikus. Szellőzés és hangerő tekintetében vajon milyen a 352-eshez képest? Komolyan 1-2 centi miatt megy a variálás...

Ne haragudj hogy ezekkel traktállak, majd küldök csokit vagy valamit. ;)

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#66528) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Nem teljesen idevágó, de volt már róla szó itt is.Füst színű plexit érdemes fóliázni? Honnan lehet venni méretre?

(#66529) r92king


r92king
tag

Üdv!

Valaki tudna ajánlani valami jó kis házikót maximum 20 ezerig, amibe a Corsair H100i belemegy? Most egy AEROCOOL STRIKE-X ONE, és a ventik nem férnek el bentre csak fentről tudom rászerelni a radiátorra :O

À tout le monde, à tous mes amis, je vous aime, je dois partir

(#66530) tankraid


tankraid
aktív tag

Sziasztok,

Új ház vásárlásában szeretnék segítséget kérni:

- legyen silent
- minden nyíláson porszűrő
- max. 20k környéke
- alaplap : Asus M5A97 EVO R2.0
- hűtő - SCYTHE Katana 4 Multi
- VGA: ROG-STRIX-RX560-O4G-EVO-GAMING RX 560 4Gb DDR5 PCIE
- 2 HDD + 1 SSD
- jó lenne ha venti lenne benne jó, hogy ne keljen venni vagy ne legyen benne, hogy ha már veszek a benne lévőt ne keljen polcon parkoltatni (tudom nem ez a topic de esetleg adott házhoz venti ajánlatot is elfogadok :D )

Én CORSAIR Carbide Series 100R Silent Edition néztem. Valami hasonlót szeretnék nem tudom ott mennyire szerencsés a csak két hűtő bár amint látjátok olyan óriási nagy vasak nem lesznek benne, hogy annyira izzadjon....(a jövőben sem)

Segítségeteket előre is nagyon köszönöm!

(#66531) fogtunder válasza r92king (#66529) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Előre, vagy fentre szerelnéd a radit? Apróról új jöhet?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66532) fogtunder válasza tankraid (#66530) üzenetére


fogtunder
nagyúr

röviden annyi, hogy nincs ilyen, legalábbis amit ajánlani is mernék.

a legolcsóbb amiről tudok a Nanoxia Deep Silence 3, az egyetlen hibája, hogy hátul kicsit kevés a hely a kábeleknek, de megoldható még a sztori, ebben a ventik is jók, a következő a BQ Silent Base 600, Fractal Define R4.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66533) fogtunder válasza hegegabi80 (#66528) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én elvinném egy műhelybe, ahol autó ablakokat fóliáznak, pár ezer forintból szépen megcsinálják. karcolódás szempontjából mindenképpen jó ötlet, az edzett üveg nem csak úri hóbort, tényleg nagyon sérülékenyek a plexik.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66534) fogtunder válasza Redneck (#66527) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az a baj, hogy az értékhatár nem nagyon van összhangban az elvárásokkal. én biztos nem venném a Silenciot, szellőzés szempontjából az egyik legrosszabb szigetelt ház, ellenben a Nanoxia meg tök jó, a gyári ventik is, amiket raknak bele.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66535) Redneck válasza fogtunder (#66534) üzenetére


Redneck
veterán

Csak annyit akarok hogy szellőzzön, de ne brutális szélzajjal. Nem extrém halkat vagy nagyon szellőzőt akarok. A jelenlegi gagyi, szélzajos házban a CPU és a GPU elvan 70 fok alatt terhelve, 30 fokban is.
Pár plusz fokon még nem stresszelek.
Az hogy a kábelezés hátul rejtve legyen minimum szerintem 20 rugóért. Egy igényem túlzás, a rejtett DVD, ez valóban extra. Szerintem ocsmány ha a szép előlapot csúfítja.

Végülis nem rossz a Nanoxia, majd megbarátkozom a dizájnnal. Vagy tesztelek egy Silenciot, és ha nem jó elállok. Csak jókat írtak róla, leszámítva a tálca mögötti helyet.

Köszönöm a segítséget! Egy-két héten belül jelentkezem. :R

Szerk:
Tudom, de a szigetelés annyira nem is fontos. Nem kell zajszűrős legyen, elég ha jó a kialakítás. Ha nem egy b*szott nagy nyíláson szív a ventilátor, máris elviselhető a hangerő. Ha a jelenlegin lefogom az alsó 12-es szellőzőjét, már nem idegesít.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#66536) fogtunder válasza Redneck (#66535) üzenetére


fogtunder
nagyúr

értem én, csak a normálisan megcsinált szigetelt házak inkább 30K körül kezdődnek, a többinél meg már az 5,25" hely se nagyon divat, nem hogy ajtó mögé rejtve.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66537) r92king válasza fogtunder (#66531) üzenetére


r92king
tag

Lehetőleg fentre,új használt mindegy, havernak kell, és nem szereti ha fúj a lábára a szellő :DDD

[ Szerkesztve ]

À tout le monde, à tous mes amis, je vous aime, je dois partir

(#66538) hegegabi80 válasza fogtunder (#66533) üzenetére


hegegabi80
addikt

ok, köszi. sajna itt a világ végén elég nehéz ilyet keríteni, de majd utána nézek.

(#66539) fogtunder válasza r92king (#66537) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem nagyon találtam semmi érdekeset aprón, 20K alatt pedig többnyire front-mountra alkalmas házak vannak.

Top mountra Phanteks Enthoo Pro és Pro M, Fractal Design Define S, Thermaltake Core X31 az, amibe tuti belemegy így és lesz hely bárminek az alaplapon.

Front mountra Aerocool Aero 800, NXZT S340, Zalman Z9 Neo, Fractal Design Focus G, ez utóbbiban lehet elfér fentre is, de nem merem biztosra mondani.

amúgy ha nem szereti, hogy a lábára fúj, akkor rakja fel az asztalra ;]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66540) Kábel


Kábel
újonc

Sziasztok!

Valaki esetleg ismer egy megbízható Budapesti helyet ahol beszerezhető a Fractal Desig Define R6 blackout TG verziója? Mert egy kis keresgélés után, csak a Merlinhardvert találtam, de arról nem tudok semmit és eléggé messze is van tőlem (személyesen szeretném átvenni).

(#66541) fogtunder válasza hegegabi80 (#66538) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát ők is veszik valahonnan fóliát, de hogy honnan, azt passzolom. méretre vágni amúgy nem egy nagy sztori, a fúliázáshoz úgyis ki kell szedni a helyéről, akkor meg már felrajzolni a fóliára és egy éles késsel kivágni nem sokból tart.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66542) fogtunder válasza Kábel (#66540) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a Merlin teljesen megbízható, de Pécsre azért én se mennék le.

Alza

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66543) Kábel válasza fogtunder (#66542) üzenetére


Kábel
újonc

Hát sajnos Alzában csak március végén lesz. Na nembaj, akkor marad a Merlin kiszállítás. Azért köszi a tippet.

(#66544) Zοltta válasza Kábel (#66543) üzenetére


Zοltta
senior tag

Szia!
Majd egy beszámolót is kérne a csoport, nem sokat vettek ilyen házikót, a csoportban azt hiszem :) Köszi a nevükben is :D :))

Arra figyelj ha posta pontra vitetnéd, akkor (50.000 HUF értékű kosárösszeg felett nem érhető el.)(5 kilogramm feletti rendelésnél nem érhető el.)Szállítási infó
Trans o flexel nem volt még , dolgom, de sok jót nem olvastam róla, feltétlen, kommunikálj Merlinékel, a csomagolást illetően, sok rosszat olvastam a futárcégről....

[ Szerkesztve ]

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#66545) fogtunder válasza Zοltta (#66544) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Szerintem ha nem szúrják bele egy targonca villáját, nem sok baja lehet, max a külső doboznak.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66546) Zοltta válasza fogtunder (#66545) üzenetére


Zοltta
senior tag

Az , lehet, de tv-vel kapcsolatosan, hasonlót olvastam.. :D

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#66547) Maelephant válasza Zοltta (#66544) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Nézd meg a hsz-eim, lényegében ez a házam van, csak nem az üvegfalú, hanem lemezoldalú (nincs RGB-s cuccom egyáltalán és a lényeg a csend) és nem a full fekete, hanem a fekete fehér ellenpontokkal (az alapváltozat). Nagyon jó ház, teljességgel elégedett vagyok.

(#66548) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Üdv mindenkinek. A gépem lassan kinövi a jelenlegi házat, ezért nagyobba kell költöztetnem. Sok HDD helyre van szükségem az egyre duzzadó méretű animék tárolására, valamint a jelenlegi házamban a hátsó panel és az alaplaptálca mögött keskeny a rés, így a kábelmenedzsment még moduláris táppal is gondot okoz. 60K körül szerettem volna egy jó nagy házat nézni, amiben van bőven hely a kábeleknek és HDD-nek, és kinézetre is tetszik.

Az összefoglaló elolvasását, valamint több YouTube-os bemutató megtekintését követően végül úgy döntöttem, hogy a Corsair Graphite 780T fehér házát rendelem meg. Ez tetszik és az ára is a megcélzott szegmensben van.

Jövő héten hozzák, kíváncsi vagyok, tényleg akkora-e, ahogy mondják. :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#66549) tankraid válasza fogtunder (#66532) üzenetére


tankraid
aktív tag

Köszönöm az ajánlás! Szerintem Be Quiet! Pure Base 600 lesz azt találtam 20+ -ért. Annyi kérdésem lenne még, hogy egy SCYTHE Katana 4 belemgy simán nem?

(#66550) fogtunder válasza tankraid (#66549) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Simán, 160mm sincs az a hűtő, nyugodtan rakhatsz bele nagyobbat, egy TR Macho, vagy BQ Dark Rock Pro is elfér.

I hate morning people. And mornings. And People.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.