Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66801) fogtunder válasza GoldhandRent (#66783) üzenetére


fogtunder
nagyúr

erről még nem láttam tesztet, de ránézésre még jobban be van zárva az eleje, mint a másik kettőnek.

én leginkább Fractal Meshify C-t vennék (vettem).

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66802) fogtunder válasza Bici (#66784) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem egy olyan nagy kaland egy tesztre átszerelni a gépet a másik házba, próbáld ki.

én amúgy hűtőt cserélnék klasszik toronyra, mert olcsóbban megúszod, mint egy normális házat, ha aprón vadászol valamit.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66803) fogtunder válasza Demokatona (#66789) üzenetére


fogtunder
nagyúr

V41 is mehet, vagy CM Masterbox 5, Phanteks Etnhoo Pro M (gyárilag elől nincs venti), Fractal Define S

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66804) fogtunder válasza brillians (#66786) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a Meshify kicsi lesz ahhoz a táphoz szerintem, ha két HDD-t bele akarsz még pakolni.

a Pro M TG jó választás, én leginkább azt mondanám.

a C500P Mesh se rossz, de én tuti, hogy nem fizetném ki a felárat.

ha opció a léghűtés, akkor Silverstone Primera PM01, kompakt vízhez az NZXT Noctis 450 is jó.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66805) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

Sziasztok.
Mini itx konfigon gondolkodok.

Nzxt h200i
Cryorig h7
Be quiet sfx 500w
z370-8600k/b360-8700
VGA pedig max 150-200w. Jelenleg egy 1060 menne bele.
1db SSD, 1db 2.5 hdd.

Mennyire lesz/lehet gond egy nagyobb vga-val később?

Vagy inkább minimum matx-ben kellene gondolkodnom?
Define mini c tg, meshify mini?

[ Szerkesztve ]

(#66806) fogtunder válasza DeckardCain (#66805) üzenetére


fogtunder
nagyúr

szerintem az ITX igazán akkor jó opció, ha VGA nélküli, nagyon kompakt rendszert akarsz, amint beleraksz egy 1060 körüli VGA-t, akkora házat kell venni, ami már a kompaktabb mATX házakkal vetekszik.

én vennék mATX lapot, és egy Fractal Mesify C minit, a H200i-hez képest 6cm-t buksz magasságban, viszont sokkal több hely lesz a VGA-nak, hogy kapjon levegőt, nem ott lesz fél centire a táptakarótól, ez simán jelenthet 4-6 fokot terhelés alatt.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66807) DeckardCain válasza fogtunder (#66806) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Koszi.
Rendben, akkor ezt a mini itx vonalat passzolom.

(#66808) Deer76 válasza Deer76 (#66779) üzenetére


Deer76
aktív tag

Végül a család a CM Silencio 352-t választotta, így az lesz. Ha melegedés probléma lenne, akkor plusz 1-2 ventilátorral lehet rajta segíteni (SK megfigyelési alapján).

fogtündér: tudsz-e külön kapható talpakat Zalman Z3 házhoz, vagy ez felejtős dolog?

[ Szerkesztve ]

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#66809) fogtunder válasza Deer76 (#66808) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem nagyon szoktak ilyeneket árulni, vagy legalábbis én nem tudok róla, pláne budget házaknál nem jellemző a külön kapható kiegészítő.

de házibarkács jelleggel lehet oda szerkeszteni valami bútorokhoz való dolgot.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66810) brillians válasza fogtunder (#66804) üzenetére


brillians
csendes tag

Akkor legalább jó felé nézelődtem. Nekem jelenleg vállalható a felár, de végülis a Phanteks is egyre jobban kezd tetszeni. Nehéz percek lesznek ezek a döntésre.

Köszi a választ! :)

(#66811) Demokatona válasza fogtunder (#66803) üzenetére


Demokatona
tag

Köszi.Azt hiszem a V41 lesz.

Privát üzenetre illik válaszolni , de ha ezt elmulasztod , akkor bunkónak tartalak .

(#66812) GoldhandRent válasza fogtunder (#66801) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Elvileg azt a rácsos témát elől két oldaláról ki lehet szedni, hogy több utat adjunk a légáramnak. Lehet berendelem, max 14 napon belül visszaviszem :U :D

[ Szerkesztve ]

-

(#66813) fogtunder válasza GoldhandRent (#66812) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az a baj, hogy attól még nagyon keskenyek a nyilások. a GamersNexus kimérte valamelyik tesztben, hogy ha van kétoldalt végig 2-2,5 centi rácsozás, ami nem sűrű, az normális ventikkel nagyrészt tudja kompenzálni a zárt előlap hátrányait. ugyanolyan sose lesz, mert kell egy kanyart csinálni a levegőnek, de már menedzselhető.

ez volt a CM C500P nagy baja is, hogy hiába volt oldalt meg a két sáv, a ventik a házon kívül voltak az előlap mögött és nem tudtak honnan szívni, amúgy simán jó lehetett volna.

kb. egy stock i5+1060 kombóig jók lehetnek a zárt előlapos házak, de abból is inkább a Fractal Define széria és a Corsair 400C, felette, ha nem szereted a hangos és meleg alkatrészeket, akkor ajánlott a nyitott előlap.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66814) Maelephant válasza fogtunder (#66813) üzenetére


Maelephant
aktív tag

És a CoolerMaster annyira megsértődött a kritika miatt a GN-re, hogy nem is állnak szóba velük azóta sem, ennek ellenére megcsinálták az 500P mesh változatát és eszközöltek egyéb javításokat is. A GN tesztje szerint a meshes már jó termék.

(#66815) fogtunder válasza Maelephant (#66814) üzenetére


fogtunder
nagyúr

volt már ilyen a történelemben :D

lehet egy kicsit túlzásba vitték a stílust, de teljesen jogos kritikákat fogalmaztak meg, mert annyi pénzért rettenetesen gáz volt az egész ház abban a formában. a CM-nek meg nem megsértődni kellene, hanem mérnökökkel terveztetni házakat marketingesek helyett.

a Mesh az már nem rossz, de az ára szerintem szürreális még mindig.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66816) poli27 válasza fogtunder (#66815) üzenetére


poli27
veterán

A mesh nekem is tetszik, csak kár hogy fehér :S

(#66817) Deer76 válasza fogtunder (#66809) üzenetére


Deer76
aktív tag

Vagy valami erős ragasztó kellene. A talpak megvannak, csak a belső pöcök sérült.

A CM Silencio 352 szerinted milyen hosszú kábelekkel rendelkező tápot tud fogadni?
Gondolkodtam a Chieftec ECO 400W Bronze tápon, elvileg 40cm/24 PIN, 45cm / 4 PIN a két tápvezetéke. De erről csak a bestbyte oldalán találtam infot, a gyártóin sem és a tápos topikban sincs róla info.

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#66818) fogtunder válasza Deer76 (#66817) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Akkor kétkomponensű ragasztó, az megfog mindent.

A 352 mATX, szóval nem kell bele hosszú kábel, de nekem a Chieftec és az ECO szavak együtt beindítanak egy erős elkerülő mechanizmust. Ennyi pénzért már majdnem adnak rendes gyártók is tápot.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66819) Deer76 válasza fogtunder (#66818) üzenetére


Deer76
aktív tag

Ja azért gondoltam erre, mert nem drága és a tápos topikban ajánlották. Nincs 6 PIN-es meg semmilyen VGA tápkábel rajta amúgy.

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#66820) fogtunder válasza Deer76 (#66819) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Ha ott ajánlották, akkor mondjuk nagyon rossz nem lehet, pláne netezős géphez.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66821) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Sziasztok,
idejétmúlt PC-t tennék másik házba, lényeg hogy minél kisebb helyet foglaljon, néhanapján venném csak elő retro game-elni. Egyébiránt nem érdekel hogy néz ki.
ASUS P5KPL-AM, uATX formfactor ami elvileg mATX-el egyenlő (9.6" x 8" a lap), stock cooler (Pentium E5200), GTX9400GT, és 2db 3.5" HDD, de bőven elég egy is ha nincs hely ajánlott házban. Meg egy standard korabeli táp.
Árazásilag: nem szeretném a házzal duplázni a PC értékét :)
Néztem az olcsó mATX házakat, de valahogy egykutya.

4 8 15 16 23 42

(#66822) Deer76 válasza fogtunder (#66820) üzenetére


Deer76
aktív tag

85% bronz hatásfokú
[link]

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#66823) whatnot


whatnot
őstag

Sziasztok,

Nézegettem a fő posztban levő, 20-30k kategóriás házakat. Így is el vagyok veszve.
A terv config:

Asrock Z370 Extreme4 (ATX)
Asus DUAL-GTX1060-O3G (242mm)
Intel i5 8400 (nem tervem berakni egy batár nagy hűtőt, felesleges, szóval az alaplap és a VGA lesz a döntő)

Egyelőre egy SSD és egy HDD van.
Tervben: további 2-3 HDD esetleg.

Zajszűrés nem fontos, világítás nem kell.
Porszűrés mindenhol viszont jó lenne.

Néztem ezeket:

Aerocool Aero-1000
Thermaltake Suppressor F31 Tempered Glass Edition

Nem volt dolgom még moduláris (vagy milyen) házakkal.
Nincs szükségem az 5,25"-ös helyekre. Meg lehet azt tenni, hogy pl. az SSD kereteket felrakom, a HDD-ket pedig le? És akkor lenne bőven helye még a videokártyának középen.

És mi a különbség e kettő Thermaltake között?
CA-1E3-00M1WN-00
CA-1E3-00M1WN-03

[ Szerkesztve ]

(#66824) chopin42 válasza whatnot (#66823) üzenetére


chopin42
őstag

Phanteks entho pro? Nekem az van, és imádom.
Esetleg Fractal meshify c?
Fejből írok, úgyhogy a Fractalnak nézz utána, minden befér -e (szerintem igen).
A phanteks nagyobb. Az talán még vízre is jó.
Aero 1000 is jó ház.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#66825) whatnot válasza chopin42 (#66824) üzenetére


whatnot
őstag

A nagy Enthoo Pro vagy az M-es?
Tervek szerint a víznél vásárolok, ott nincs egyik se.
Vízhűtés nem lesz.

(#66826) fogtunder válasza whatnot (#66823) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Aero 100-ben nem tudod megcserélni a HDD kereteket, az alsó fix.

Phanteks Enthoo Pro M (ebben nincs venti elől és az alap kiadásban csak 1 SSD és 2HDD hely van)
Fractal Design Meshify C (nagyobb tápokhoz annyira nem jó, egyébként elfér benne minden)
az NZXT Noctis 450 kicsit drágább, de szintén jó
Thermaltake Core X31

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66827) whatnot válasza fogtunder (#66826) üzenetére


whatnot
őstag

Kezdek elszállni a költségkerettel, 30 fölé már nem mennék a házzal.
Az X31 jónak tűnik, köszi!

(#66828) blacksir


blacksir
tag

Sziasztok.

Van valakinek tudomása olyan gépházrol amibe belefér 2 db mATX fül konfiguráció? Szeretnék egyet ha van rá esély, ha nincs akkor kezdhettem a tervezést. Bármilyen információt szívesen veszek. Gyártó típus érdekel nagyon.

Válaszokat előre is köszönöm.

(#66829) diegho válasza blacksir (#66828) üzenetére


diegho
nagyúr

(#66830) blacksir válasza diegho (#66829) üzenetére


blacksir
tag

Köszi! Egy igazi vad állat ez a ház. :)

(#66831) Kékes525


Kékes525
félisten

Szerintetek ez a ház ilyen konfiguráció mellett mekkora maximális hőmérsékletet ad a 100%-osan meghajtott hard diskeknek normál szobahőmérséklet mellett? 40 fok fölé várható, hogy elcsúszik a hőmérsékletük?

Akinek ilyen háza van az gondolom megtudja saccolni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#66832) vaakuum


vaakuum
addikt

sziasztok!

Egy ryzen 1600 procihoz és mini itx laphoz keresek kicsi házat.
Sharkoon C10 Mini ITX vagy a Bitfenix prodigy ITX változata lenne a jobban használható? MElyiknek lehet jobba légmozgása? Alapvetően vízszintes alaplapelrendezésben gondolkodom, bár nem lesz téglahűtő a procin, hogy nagyon eldeformálja a lapot, de akkor a VGA is függőlegesen állna. De akár számításba jöhet függőleges alaplapelrendezésű is, ha az optimálisabb ebben az árkategóriában.

CPU hűtésre valószínűleg a ryzen gyári coolere lenne, a VGA-ra meg még nincs terv, az lesz a legutolsó darab a rendszerben. Feltehetően egy 580 vagy egy 1060-as. Azon, hogy stock hűtésű vagy valami többventis egyedi, még nincs döntés. A méret miatt a stock tűnik jobb alternatívának, hogy ne a házba tolja a meleget, de ebben is bizonytalan vagyok.
Tudom, hogy ez nem optimális méret az alaplapok miatt sem, de egyszerűen már nincs több hely az asztalon/környékén, és egy gépet még oda kell szuszakolnom valahogy.
:R

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#66833) Create.


Create.
addikt

Sziasztok, nzxt s340 házat néztem ki, ez mennyire szellőzik jól? Nem vízhűtés kerülne bele.

(#66834) fogtunder válasza vaakuum (#66832) üzenetére


fogtunder
nagyúr

azokat a házakat kerüld messzire.

én eleve ezt a konfigot nem támogatom ITX házba szerelni, több kihívást is fog tartogatni a szerelés és a hűtés része is. nekem TT Core V1-ben volt egy i5-4440+970 kombó, a kártya lazán felment 80 fokig. talán blower hűtéssel jobb lett volna, nem tudom.
a Raijintek Metisnek van olyan verziója, ami fent ki van nyitva, az talán jó lehet, de az összes meleg levegő át fog menni a tápon is.
mITX-ből még a Fractal Define Nano S-t tudnám ajánlani, de annál már nem sokkal nagyobb egy Fractal Meshify C Mini, kb. csak magasabb valamivel, és egy csomó pénzt spórolhatsz egy mATX kiépítéssel.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66835) fogtunder válasza Create. (#66833) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem annyira, de kérdés, hogy mihez képest?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66836) Create. válasza fogtunder (#66835) üzenetére


Create.
addikt

Z9 neo-t néztem még ki, mondjuk ahhoz? Most egy zalman t3-am van, nincs vele bajom, csak atx méretű alaplapot sikerült venni jóáron, így most ház kell másik.

(#66837) fogtunder válasza Create. (#66836) üzenetére


fogtunder
nagyúr

akkor inkább az S340, stabilabb konstrukció és az adatlapon lévő konfig ellesz benne, de a jó szellőzés és a zárt front együtt nem megoldható igazából.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66838) Create. válasza fogtunder (#66837) üzenetére


Create.
addikt

[link] ez van még, ami tetszene és árban is jó lenne nekem.

(#66839) fogtunder válasza Create. (#66838) üzenetére


fogtunder
nagyúr

szerintem akkor G21, de ebben nincs elől venti egyáltalán, mondjuk legalább nem kell kifizetni, amit úgyis cserélnél később.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66840) Create. válasza fogtunder (#66839) üzenetére


Create.
addikt

Igen azzal tisztában vagyok, van itthon 2 120-as venti, ami egyelőre megteszi majd. Akkor ez szellős? Úgy tervezném, hogy ha nem sérül vagy ilyesmi, akkor több configot kiszolgáljon. Az adatlapomon egy laptop van😀

Ez megy most bele, de szépen fejlesztgetem majd fentebb:
I5 8400
2x4gb gskill ripjaws v 3200mhz
Msi z370 tomahawk
Msi 1060 3gb aero

[ Szerkesztve ]

(#66841) NdrewSunix


NdrewSunix
senior tag

Sziasztok!

Ez a ház kb olyan gagyi, mint egy Zalman Z1 Neo?

https://www.pcx.hu/kolink-aviator-v-cakl019-fekete-szamitogep-haz-418145

(#66842) Grózi válasza NdrewSunix (#66841) üzenetére


Grózi
veterán

Gagyibb,ha még lehetséges.anyaghasználat,szellőzés kritikán aluli.Legalább is én így tapasztaltam.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#66843) NdrewSunix válasza Grózi (#66842) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Még annál is, ajjajj. Pedig ez a Zalman Z1 Neo is elég gyenge. Nagyon bánom, hogy megvettem.
Azóta kicseréltem már a ventiket is, igaz nem túl drágára, de zúg maga a ház.
Kéne valamit keresnem helyette, ha lesz pénzem kicserélem.

(#66844) fogtunder válasza NdrewSunix (#66843) üzenetére


fogtunder
nagyúr

akkor gyűjts még hozzá és vegyél egy CM Masterbox 5-öt, vagy TT Core G21-et legalább. ha meg tényleg minőséget akarsz, akkor különíts el kb. 30-at ventikkel együtt.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66845) Grózi válasza NdrewSunix (#66843) üzenetére


Grózi
veterán

fogtunder majd segít valami jó kiválasztásában.Ha kicsi a büdzsé,akkor érdemes aprón is körülnézni valami márkásabb,használt házért.15-20K-ért már igen jókat kapni,ami újszerű is.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#66846) NdrewSunix válasza fogtunder (#66844) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Gyűjtögetek még egy kicsit, mert most elfogyott sajnos a gépre szánt pénzem.
2HDD -m és egy SSD-m van, ezeknek kellene beleférni egy MATX lappal és a Scythe Mugen hűtővel az 1600X procin, de ATX méretű házat szeretnék.
Tehát akkor ez a kettő már lényegesen jobb az enyémnél?

(#66847) fogtunder válasza NdrewSunix (#66846) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a Z1-nél bőven. de én a Phanteks Enthoo Pro M-et és a Fractal Meshify C-t ajánlom leginkább, mindkettő nagyon jó ház, anyagra és szellőzésre is.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66848) Lanash válasza fogtunder (#66520) üzenetére


Lanash
aktív tag

Itt is köszönöm fogtunder a segítséget :R Marha jó lett a ház :DDD És a hőfokok is :C

[ Szerkesztve ]

(#66849) diegho válasza Lanash (#66848) üzenetére


diegho
nagyúr

Üdv a Meshify klubban.

(#66850) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Üdv!

Zalman Z9 Neo lecserélésére keresek hangszigetelt házat. Amiket eddig kinéztem:

- Fractal Define R4
- Deep Silence 3
- Thermaltake Suppressor F31
- Be Quiet Silent Base 600

Neonál zavar, hogy hallom a rezonanciákat (alul lesz a gép asztal alatt földön) és a kék fényorgia is.
Olyat keresek, ami zajtalanabb, rezgésmentesebb, 2 vagy 3 db 3,5"HDD lesz benne. A konfig aláírásban látható. Tetszésre Silent Base 600 vagy Define R4 tetszene. Szerelhetőség is előny, bár 1x összerakom, aztán hagyom a fenébe, csak pucolni szeretném.
Define R4 nem fellelhető jól látom? :(

Köszi

UI: Hol lehetne elsózni egy pár hónapos Z9 neo-t? :DDD

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.