Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66101) =HG= válasza fogtunder (#66100) üzenetére


=HG=
addikt

+1 :K Én is azt akartam javasolni, hogy inkább spórolj ! "Rövidebb" házat nem igazán fogsz kapni, mert általában alaplap+ Hd keret a méret a házaknál... Meshífy esetében ugye ez máshogy van.. Viszont az FX procinál elengedhetetlen a jó hűtés és ATX lapnál kisebb gyakorlatilag nincs... Meshify-t neked találták ki! ;)
( Mármint maszati...)

[ Szerkesztve ]

(#66102) maszati válasza =HG= (#66101) üzenetére


maszati
tag

Az biztos hogy MAJDNEM!! nekem találták ki (csak az ára miatt nem)
De amikor elkezdtem itt nézelődni és megtaláltam, háát úristen az tényleg egy álom ház :DD B@szott szép.

Üdv.: Ati

(#66103) Maelephant


Maelephant
aktív tag

Szia,

én is csak a csendesség (alvó asszony mellett gépezem + gyerekek egy szobával arrébb) és az ODD hely miatt választottam a Define R6-ot, nagyon-nagyon kis híja volt, hogy nem Meshify C lett.

(#66104) HoaryFox válasza fogtunder (#66081) üzenetére


HoaryFox
őstag

Bocsi, Masterbox lett, maradhat? :D

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#66105) M0ng00se válasza fogtunder (#66097) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Igazából nem ragaszkodom az üveghez, csak megtetszett. Egyébként kicsit nézegettem a házakat és "Thermaltake core v41"-re esett a választás fejben viszont nem tetszik. Ventihelyekben ez nyert, és igazából nekem az az elsődleges. Esetleg ebben az árban lenne még ilyen ház, ahol ennyi ventihely van?

V6

(#66106) fogtunder válasza M0ng00se (#66105) üzenetére


fogtunder
nagyúr

De minek ennyi venti? Elől kell 3*120,hátul 1*140, ez 99%-ban bőven elég, és ha fent telepakolod ventivel, az többnyire még rosszabb is.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66107) fogtunder válasza HoaryFox (#66104) üzenetére


fogtunder
nagyúr

A lényeg, hogy neked jó legyen, én nem vagyok nagy CM fan, de a nyitott elejű Masterbox nem egy rossz ház amúgy.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66108) Maelephant


Maelephant
aktív tag

Az R6-ban elöl 2X140mm, hátul 1X140mm van. Mint írtam, felül csak megnyitottam, de nem raktam be extra ventit. A beépített hub 1X4pin CPU, 2X4pin kieg., 6X3pin.

(#66109) Balesz1899


Balesz1899
aktív tag

Sziasztok!

Öcsém gépéhez keresek házat:

Egy 3. generációs i3-hoz (gyári hűtővel), 2 vinyó és egy 2 ventis gtx 1050 lenne benne.

Ami fontos:
plexi oldallap, odd-nek hely, első porszűrő (a táp alatti elég alap szerencsére, ahogy néztem)

A keret 15k.

Néztem a Fractal Design Focus Mini G-t, itt a HA-n van is egy 13k-ért.
Szintén itt nézegettem az Aerocool Aero 500-at és 800-at, elvileg mindkettő belefér a keretbe.

Ami miatt idegenkedem mindháromtól picit, hogy az előlap maga a porszűrő, tehát nem különálló, önállóan tisztítható valami.
Tudom, hogy ennyiért nem várhatok felső kategóriás porszűrést, de szeretném, ha lenne elöl is.

A fentieken kívül javaslat esetleg?

Köszi!

(#66110) fogtunder válasza Balesz1899 (#66109) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Aprón NZXT S340 szokott lenni ennyiért, abban van elől porszűrő.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66111) Balesz1899 válasza fogtunder (#66110) üzenetére


Balesz1899
aktív tag

Igen, csak abban meg nincs hely optikai meghajtónak :(

(#66112) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

TT Core V21-ről milyen véleményről vagytok? Lehet kiköltöznék a HAF XB-ből, mivel kicsit "összement" a vas. :)

Most menne bele egy MSI B350M mortar, Ryzen 1200 és egy GTX 1030, és egy cooler master V850. 2 darab ssd, és egy 3.5" HDD.

Elvileg a SilverArrow IB-E elfér benne, jól olvastam.

Vagy ha ez nem, akkor hasonló (ár)kategóriából mit tudnátok ajánlani? Vagyis, ehetőség szerint fekvőben legyen benne a cucc, matx. A fekvő elrendezés főként az Silverarrow miatt fontos.

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#66113) fogtunder válasza Balesz1899 (#66111) üzenetére


fogtunder
nagyúr

bocs, azt benéztem.

hát mondanám, hogy tudok ennyiért ilyen házat, de nem. a Zalman Z9 Neo-ban van elől porszűrő, de nem túl kényelmes kiszedni és nem is egy nagy szám, elég olcsó valami.

a következő lépcső a Phanteks Enthoo Pro M lenne, de az meg 24-ről indul, amikor éppen van belőle készlet.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66114) fogtunder válasza hackeeeee (#66112) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekem a kistesó volt, az áráért nem volt rossz ház, de hogy lenne értelme lecserélni ezért a HAF XB-t, azt kétlem. Corsair Air 240 van még fekvő mATX, amit szoktunk mondani, de abban 140mm a CPU hűtő limit, szóval kiesik.

én maradnék a mostani háznál inkább.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66115) hackeeeee válasza fogtunder (#66114) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A méret miatt gondoltam, hogy vennék kisebbet, de akkor nem bántom. Köszi! :)

Véleményem szubjektív...

(#66116) fogtunder válasza hackeeeee (#66115) üzenetére


fogtunder
nagyúr

méret miatt akkor már Fractal Define Mini C-be költöznék.

nem olyan vészes az a 750g-os Silver Arrow, ha jó a felfogató, nem kell félteni az alaplapot, nekem is álló házban van a Macho Rev B, nem hajlik egyáltalán az alaplap.

mondjuk a Ryzen 3-ra én nem is vennék kétventis hűtőt, szerintem egy Macho Rev B passzívan is elvinné, nekem is úgy van az i5-ön.

vagy nézni valami topflow hűtőt és akkor mehet a Corsair Air 240, ami szintén elég kicsi.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66117) hackeeeee válasza fogtunder (#66116) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Annó 932-es HAF-om volt, AM3+al, és ott volt gond azzal, hogy húzta a foglalatot. Plusz, ebből adódóan az asztal kialakításom is úgy van, hogy "kocka" fér el.

Mivel valszeg marad az matx, ezért gondolkoztam a TT-n, mert megtetszett. Plusz elől ott a 20-as venti, ami termel be, szal van kereszt irányú cúg.

Az SA ugye kéznél van, az volt a 6700k-n, holnap jön hozzá az AM4 keret, ezért is teszem rá, mert kéznél van. Szerintem az SA is el fogja vinni passzívban. Van 2 swif2 120p elől, és 1 hátul..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#66118) Balesz1899 válasza fogtunder (#66113) üzenetére


Balesz1899
aktív tag

Tudom, nekem Z9 Neom van, de annyira nem vészes takarítani, pár hetente belefér az előlap lekapása.

Az Aero 500-800 párosban az előlappal egyben lévő szűrők mennyire működőképesek?
Nagyon macera takarítani? (gondolom időnként előlap leszed és porszívó ráuszít)

Valamennyivel csak hatékonyabb ez a megoldás, mint a teljesen porszűrő mentes előlapok.

(#66119) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

Sziasztok! Be Quiet pure base 600-ról van valami tapasztalatotok? Nekem nagyon tetszik, i7 7700k és 980ti vagy 1070 kerülne bele, ezeket kéne megfelelő hőmérsékleten tartani benne.

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#66120) yerriko


yerriko
újonc

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy egy Zalman z3 plus házhoz lehet-e külön vásárolni merevlemez beépítő sint?
A válaszokat előre is köszönöm

(#66121) fogtunder válasza AllTheBest (#66119) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én erre valami nyitott elejű házat vennék inkább, Phanteks Enthoo Pro M, CM Masterbox 5, Fractal Meshify C.

nem rossz amúgy a PB600, de kicsit vaskosan fogott az árazó ceruza ahhoz képest, hogy milyenek a részletmegoldásai.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66122) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!
CM MasterBox Q300L-ról nincs infója valamelyikőtöknek?
Mikorra várható a megjelenése?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#66123) fogtunder válasza AxBattler (#66122) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nincs, de tetszik.

viszont 3,7 kg edzett üveg oldallappal, nincs benne túl sok anyag. meg a táptakarót kár volt kispórolni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66124) AxBattler válasza fogtunder (#66123) üzenetére


AxBattler
félisten

Hát igen, nem egy Chieftec Dragon, és ha már üveg a teljes oldallap, a táp kábelgubancát jobb lett volna eltakarni... de cserébe lehet, hogy olcsóbb lesz.

Esetleg valami hasonló méretű és elrendezésű ház kapható ma a piacon? :F

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#66125) RichieTri


RichieTri
senior tag

Sziasztok!

A mélyen tisztelt uraktól kérnéksegítséget
Egy ATX-s confighoz keresek házat.
1155ös foglalat,jelenleg I5/3470-GTX760WF /SSD/DVD.
Később I7/3770-780Ti a terv. Itt már a proci nem gyári hűtős lesz.
HDD- viszont nemsokára beszerzek.

Nincs igényem ablakra/világìtásra. Szellőzésre igen...
Ami egy fontos kritérium,hogy a ház a lehető legalacsonyabb (torony)
legyen.

Összeg 20ezer

Köszönöm

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#66126) Balesz1899


Balesz1899
aktív tag

A Corsair Obsidian 350D mennyire használható kuckó?
Külsőre nagyon tetszik, itt HA-n van most több is jóárasítva, megfordult a fejemben, hogy leváltom a Z9 Neot egy ilyenre. Persze csak akkor, ha lenne minőségbeli előrelépés.

(#66127) fogtunder válasza Balesz1899 (#66126) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a zárt előlap miatt a szellőzése nem túl jó, amúgy elgész korrekt ház, a szokásos Corsair felárral. a 450D-ből csináltak rácsos előlappal Airflow verziót, az jó, ebből nem tudok róla, hogy lenne.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66128) Balesz1899 válasza fogtunder (#66127) üzenetére


Balesz1899
aktív tag

16,5-17k-ért vannak most aprón, de így akkor nem sok értelme lenne váltani a Zalmanról :)
Köszi!

(#66129) hegegabi80 válasza AxBattler (#66122) üzenetére


hegegabi80
addikt

Bakker ez nagyon jól néz ki, egy új lehetséges alternatívának jó lesz. :R

súlyra nem csoda, hogy könnyű tiszta perforáció az egész.

[ Szerkesztve ]

(#66130) fogtunder válasza hegegabi80 (#66129) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Az OK, csak nehogy a strukturális merevség kárára menjen és rezonáljon a cucc, azért egy S340 mondjuk ennek a duplája majdnem.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66131) AxBattler válasza hegegabi80 (#66129) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja, és elég kompakt méretekkel rendelkezik: 230(W) x 387(H) x 378(D) mm

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#66132) AllTheBest válasza fogtunder (#66121) üzenetére


AllTheBest
senior tag

A Fractal meshify az eléggé bejön, lehet, hogy akkor azt fogom bevadászni majd :D Köszi az ötletet :)

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#66133) hegegabi80 válasza fogtunder (#66130) üzenetére


hegegabi80
addikt

Áh nem hiszem, hogy az 1 ssd, 1 hdd-től, no meg félpasszív vga-tól berezonáljon.
De akkor is jól néz ki. Max teszek az aljába még egy féltéglát. :DD

(#66134) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Jelenleg egy Bitfenix Shinobi ATX hazam van, amivel csak annyi a baj, hogy a top-flow huto ventije kb. egy centire van az oldallaptol. Emiatt hiaba van huzat a hazban, neha elegge felporog a huto, pedig alaposan tul van meretezve (95W-os proci, 160W-os huto).

Vajon a hutovel szemben egy 14cm atmeruju lyuk segitene a probleman?
Kerdes nelkul nem merem kiprobalni, mert nem tudom, hogy ezzel javitok, vagy rontok a helyzeten hatekonyseg es hang szempontjabol. :U

Illetve a selymes boritasu muanyagrol kopik le ez a selymes bevonat. De ezt tulelem, nem akkora gond.

Ha a fenti kivagas nem jo otlet, akkor 20 korul / alatt szeretnek kifejezetten szellos hazat venni.
2db HDD es 2db SSD lesz benne. Preferalom az olyan hazakat, aminek nincs elol meghajto kivezetese.
Valami racsos haz lenne jo, ami tele van venti helyekkel, mert van itthon sok 12cm/9cm venti, amit szivesen felhasznalnek alacsony fordulaton.
Ha mindez mATX meretben menne, az lenne az igazi.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#66135) abridabri válasza Bici (#66134) üzenetére


abridabri
veterán

Nyernel vele jo par fokot ha kivagnad, de egy magneses porszurot se artana akkor mar beiktatni.
20k ert van kifejezetten szellos/racsos haz sok venti lehetoseggel : hardver apron Cougar Panzer

[ Szerkesztve ]

(#66136) Zοltta


Zοltta
senior tag

Üdvözletem :B

Nah a Cooler Master sem tétlenkedett, egyből behúzott pár REMASTERED Koncepciójú házat.
Ezek annyira frissek, hogy Youtubon se találni róluk hír morzsákat. ;]

UPGRADED MASTERCASE MC500P / MC500Mt / MC500M
WITH FREEFORM™ MODULAR SYSTEM

Katt a típusra és a gyártói oldalra visz!

MC500P

MC500Mt

MC500M

A szemléltető grafikájuk végre elhozta, amit eddig kerestem.
Végre felosztott képen egy csúszka segítségével látod az alap koncepciót , és azt ahova alakíthatod a kuckót :) :R

[ Szerkesztve ]

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#66137) Bici válasza abridabri (#66135) üzenetére


Bici
félisten

Kossz!

Esetleg egy Thermaltake Core V21 nem lenne hasonloan jo?

Itt oldalt is racs van, es a plexis reszt rakhatom olyan oldalra, ahol nem olyan fontos a szellozes.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#66138) abridabri válasza Bici (#66137) üzenetére


abridabri
veterán

Jó ház a v21 is,nyugodtan veheted,ha bejön a formavilága :K

(#66139) jeni


jeni
félisten

Üdv!
Thermaltake Core X5 vagy X9
Az X5 kisebb házhoz mérten az árbeli különbség megéri-e +14000Ft a X9 PC házhoz nézve?
Az X9 +2db 3,5 HHD és 7cm hosszabb VGA tehető bele vagyis 400mm-s
valamint 2 helyett 4db USB 3.0 port van rajta. a másikon az X5 meg csak 2db USB 2.0 és 2db USB 3.0 és a kari hossza 330mm lehet amennyiben az ODD nem lesz kiszedve.

[ Szerkesztve ]

(#66140) fogtunder válasza jeni (#66139) üzenetére


fogtunder
nagyúr

400mm-es VGA-t évek óta nem gyártottak, ha valaha egyáltalán, már az X5 is baromi nagy, ha képeken nem is jön át. ha nem tervezel épített vizet, igazából mindkettő feleslegesen nagy.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66141) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Üdv!
Viszonylag jutányos áron tudtam szerezni egy Bitfenix Shinobi XL házat. Mi a véleményetek róla? Ahogy nézegettem a képeket, eléggé a légáramlat útjában van a HDD fiók, úgyhogy arra gondoltam, hogy az 5,25-es tárolókba illesztem a winyókat, ssd-t. Jobban járok vele?

V6

(#66142) HoaryFox válasza fogtunder (#66107) üzenetére


HoaryFox
őstag

Be is költöztem már az újba, nagyon jó szellőzése van, mégis csendes a gép. Nekem nagyon bejött.

Köszönöm szépen kolléga :R

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#66143) DDaniel


DDaniel
tag

A Fractal Define R5 / XL R2 elől lévő két oldali függőleges szellőző csík pontosan hova vezeti a levegőt? A ventillátoroknál a porszűrő elé, ugye? És az odd helyeknél? Ott nincs porszűrő, tehát elvben ott bejuthat por, nem?

Amúgy milyen hosszú VGA-val érdemes manapság számolni, mi az, amilyen mérettel számolva már jó eséllyel nem lesz az embernek problémája egy házzal, még ha néhány extrém VGA nem is fér bele?

(#66144) fogtunder válasza M0ng00se (#66141) üzenetére


fogtunder
nagyúr

tesztek alapján meglepő módon nem nagyon befolyásolja a Shinobi szellőzését a fix keret, én annyit csinálnék, hogy minél lentebbi helyekre raknám a HDD-ket és kész.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66145) fogtunder válasza DDaniel (#66143) üzenetére


fogtunder
nagyúr

30-32 centinél ritkán hosszabbak a mai VGA-k.

ha nem raksz az ODD helyek mögé ventit, akkor ott nem nagyon fog bemenni a levegő, így porszűrés se igazán kell, két 140-es előre meg bőven elég.

viszont ha belefér az ára, én már inkább vennék R6-ot.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66146) jeni válasza fogtunder (#66140) üzenetére


jeni
félisten

amit kerestem azok a fektetett alaplapos házak,más gyártótól ennél olcsóbban nem láttam még.
természetesen a HTPC házakat nem vettem figyelembe.
az X5 felé hajlanék az olcsóbbsága miatt.

(#66147) M0ng00se válasza fogtunder (#66144) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Köszi a választ. Egyébként mi a jobb előre? 3x12cm vs 23cm+ami befér?

V6

(#66148) fogtunder válasza M0ng00se (#66147) üzenetére


fogtunder
nagyúr

3*12, vagy 2*14

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66149) fogtunder válasza jeni (#66146) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Cooler Master HAF XB, Corsair Air 540 van még, ami jó és fekvő ATX. nem rossz az X5 se amúgy, csak harangozni fognak benne az alkatrészek, egyértelműen nagy radis épített vízhez tervezték.

a személyes véleményem meg az, hogy ATX méretben teljesen felesleges a fekvő lap, nálam a dögnehéz TR Macho semmilyen flexet nem okoz az alaplapon, és állóban sokkal kisebb házak is vannak.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66150) bogarfx


bogarfx
aktív tag

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.