Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66151) Maelephant válasza DDaniel (#66143) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Szerk: az alábbi válasz az R6-ra vonatkozik, sorry, elnéztem a típusszámot. (az R6-ban beépített a 2X14 cm venti elöl és 1X14 cm venti hátul).

A porszűrős frontrész oldalához, amely rész kissé ívelt, tehát a porszűrőkre viszi a levegőt, azaz gyakorlati szempontból "elé". Az ODD helyeken nincs porszűrő, de le vannak zárva, ha nem pattintod ki a védőlapocskát, szerintem nem könnyen jut be por, bár valóban lehet egy kis esélye.

[ Szerkesztve ]

(#66152) fogtunder válasza bogarfx (#66150) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Hoppácska, annyiért lehet veszek is egyet, régóta szemezek vele. Viszont ennyiért kb minden más értelmét veszti 30 alatt átlagos felhasználásra.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66153) bogarfx válasza fogtunder (#66152) üzenetére


bogarfx
aktív tag

A sors iróniája, hogy már vagy egy hónapja néztem az árát, hátha lemegy, aztán végül tegnap rendeltem az Alzától 28k-ért, mert amúgy is kellett onnan valami, így a postaköltség úgymond ingyen volt :W . Ma meg már fel is adták, úgyhogy visszamondani nem tudom. Vissza is küldhetném mivel netes rendelés és megrendelhetném az Ipontól, de az ilyesmi nem szokásom.
Mindegy, más most jól járhat vele ennyiért :K

[ Szerkesztve ]

(#66154) Bici válasza bogarfx (#66153) üzenetére


Bici
félisten

Az ilyesmit el kell engedni. :)
En egy idoben lestem a leges-legjobb ajanlatokat mindenbol, aztan egy ido utan rajottem, hogy ha az erre szant idot tanulassal, vagy plusz munkaval toltom, az tobbszorosen jon vissza. :)

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#66155) balintka válasza bogarfx (#66150) üzenetére


balintka
addikt

Köszi h szóltál. Kb. 1 hét múlva akartam rendelni, de ennyiért nem hagyom ott, mert biztos h visszateszik az árát.

(#66156) jeni válasza fogtunder (#66149) üzenetére


jeni
félisten

ráadásként délutánra 4000Ft-al megugrott az ára. :Y
szinte csak fémlemezekből áll,és 1db plextiből.
megint romlott a Ft?

(#66157) jeni válasza bogarfx (#66153) üzenetére


jeni
félisten

nincs benne ODD-nek hely ez szerintem ma még hátrány egy háznál.

(#66158) fogtunder válasza jeni (#66156) üzenetére


fogtunder
nagyúr

biztos a BTC zuhanó árfolyama miatt :D

az ODD hely hiánya mindenkit egyénileg érint, én kb. 7 éve elengedtem ezt az őskövületet. az elmúlt két évben konkrétan egyszer volt rá szükségem, beraktam asszony laptopjába, lerippeltem ISO-ba és feltöltöttem a NAS-ba. amúgy már HDD sincs a gépemben, csak SSD, mert minek oda egy plusz mozgó alkatrész?
2017-ben szerintem ez már nem egy komoly hátrány, de az se, hogy nincs 5-6HDD hely egy gépházban.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66159) Zοltta válasza M0ng00se (#66141) üzenetére


Zοltta
senior tag

Ha már megvetted, akkor miért a vásárlás után kérdezel róla ? :D Nem előtte kellett volna utána nézni ?:)

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#66160) IO.sys válasza fogtunder (#66152) üzenetére


IO.sys
őstag

Nem tudok dönteni Meshify C és Enthoo Pro M között... Van valami a Meshify C-ben, amitől az nagyon Must Have? (az árát nem nézve)

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#66161) fogtunder válasza IO.sys (#66160) üzenetére


fogtunder
nagyúr

több meghajtóhely gyárilag, karcálló edzett üveg plexi helyett, kompaktabb méret, plusz ha nincsenek ventik bele otthon, akkor ehhez mégiscsak adnak két egész használható darabot.

plusz 22-ért annyira best buy, mint nagyon kevés dolog.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66162) M0ng00se válasza Zοltta (#66159) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

mert remekül rendezem a dolgaim :DDD

V6

(#66163) IO.sys válasza fogtunder (#66161) üzenetére


IO.sys
őstag

Dánke sőn rányomok a vásárlásra. :R

bogarfx-nek pláne dánke sőn!

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#66164) fogtunder válasza IO.sys (#66163) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én 10 perccel azután megrendeltem, hogy megláttam az akciót :D

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66165) =HG= válasza fogtunder (#66164) üzenetére


=HG=
addikt

Én folyamatosan vacilálok a FRACTAL DESIGN Meshify C és az Inwin 101c között... Most mi legyen? :W

(#66166) IO.sys válasza fogtunder (#66164) üzenetére


IO.sys
őstag

Én is aggódtam, hogy addig nyammogok egy kiegészítő (szállítási díj felező) biszbasz kiválasztásán, hogy hirtelen elfogy.

De amúgy érdekes a dolog, 1 hete 30k volt a minimum ára az árukeresőn.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#66167) abridabri válasza =HG= (#66165) üzenetére


abridabri
veterán

En egy esetben tudnam elpekzelni ,hogy Inwin hazat vegyek (zart elolap , also levegobeomlo nyilasok; amit a VGA szepen le is blokkol ) : ha nem letezne mas haz a Foldon :B

(#66168) =HG= válasza abridabri (#66167) üzenetére


=HG=
addikt

A "leblokkolás" nem hiszem, hogy jó kifejezés, de minden házban leblokkolja a vga alatti légáramlást a vizszintes vga... Viszont közvetlen a vga hűtése kapja a friss levegőt.. Úgyhogy nem feltétlen rossz ez az alsó befúvás... Ha vizezed a procit, akkor pláne, mivel annak a hőjét hátrafelé kikergeted... Úgyhogy elhamarkodott ítélet.....Én inkább a felső tápos elrendezést nem díjazom benne...
Azért rendeltem egy Meshify-t... :K Ha mégsem jön be, akkor aprón megtaláljátok... :K

[ Szerkesztve ]

(#66169) abridabri válasza =HG= (#66168) üzenetére


abridabri
veterán

front befujas eseten a VGA ugyanugy friss levegot kap , csak epp a procinak is jut levego .
Az inwin hazakban a procihutonek (leghutes vagy radiator mindegy ) nem jut friss levego , csak a VGA rol lefujt forrosag.

Also befujasnak akkor van ertelme ha az alplap el van forgatva 90fokkal (Silverstone Raven /fotress szeria)

(#66170) magedla válasza fogtunder (#66164) üzenetére


magedla
tag

Igen, én is lecsaptam rá, amint megláttam. :) Azt tudod esetleg, hogy a Define C TG-nél látott ModuVent felső takaróelem kapható-e külön és ha igen, kompatibilis-e a Meshify C-vel? Köszi.

True victory is victory over oneself

(#66171) =HG= válasza abridabri (#66169) üzenetére


=HG=
addikt

Radiátor esetén a jobb oldali alsó venti pont a radi elé dolgozik... Nem vagyunk egy véleményen, de nem baj... ;) Nekem például abszurd az előlapnál elhelyezett befelé meleget fujó radiátoros hűtés.... ( Pl :
Meshífy..)

[ Szerkesztve ]

(#66172) Zοltta


Zοltta
senior tag

Nem is tudtam ,hogy hivatalosan is léteznek ezek ,de mégis :D edzett üveggel.... De meg is látszik az árán.

Varázslónál.

Phanteks Enthoo Evolv ATX Flow Edition Midi-Tower, Tempered Glas

[ Szerkesztve ]

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#66173) jeni válasza fogtunder (#66161) üzenetére


jeni
félisten

Néztem és egyre több üveglapos házak vannak 30000Ft alatt.

ez már trendi?

gondolom 2 célból vannak: egyben amelyiket néztem,láttam egyik sem tartalmazza az 5,25 egység beszerelését.

1. látvány szerint.
2. a ház merevítésére szolgálnak?

(#66174) fogtunder válasza jeni (#66173) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Igen, most az edzett üveg a trend éppen, meg a befalazott előlapok, ez utóbbinak nem nagyon örülök.

Az üveget alapvetően azért kezdték el használni, mert az ablakra van igény, de a plexi nagyon karcolódik, míg az üveg nem és jól is néz ki. A merevséget jobb esetben nem az oldallap adja, hanem maga a váz, amire azt is szerelik, szóval az nem szempont.

Az 5,25" helyeket már évekkel ezelőtt elkezdték kihagyni, mert egyre több felhasználónak fölösleges, cserébe nagyobbra kell tervezni miatta a házat és amúgy lehetne ventit is rakni a helyére.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66175) DDaniel válasza Maelephant (#66151) üzenetére


DDaniel
tag

Köszi a választ (meg fogtundernek is)!

Jól sejtem akkor, hogy az odd lapocska oldalára (belső rövidebb rész) megy a levegő a résen át?

Gondolom nincs nagy különbség az R5 és R6 között ebben a tekintetben.

Az R6 hdd kereteit bárhová fel lehet rakni a sínen (ha jól látom van tíz lyuk), vagy csak ez a 4+2 megy, mert bezavar a videókártyának? Picit szellősebben pakolnám, és az alsókat feljebb, a venti útjába...

(#66176) cyberkind


cyberkind
félisten

Szép napot!

A Fractal Design Meshify C elejébe belehet valahogy pakolni 3 14-es ventit, vagy ez totál esélytelen? :D
Jelenleg 14-es Akasa Viper ventiket használok, ezek a hagyományos, kocka alakúak, de bármire cserélek ha úgy van.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#66177) =HG= válasza cyberkind (#66176) üzenetére


=HG=
addikt

Nem tudom, hogy fizikálisan befér-e..Talán ha nem kocka lenne... Nézd meg ezt a videót: [link]

(#66178) cyberkind válasza =HG= (#66177) üzenetére


cyberkind
félisten

Annyi videót néztem, hogy ezzel álmodok lassan, ezért is kérdeztem meg, max még ír valaki de ha nem akkor elvileg kedden megtudom. :)

Paranormal Cocktivity

(#66179) =HG= válasza cyberkind (#66178) üzenetére


=HG=
addikt

Én is megnéztem az összeset, de még mindég nem vagyok biztos benne, hogy ez kell nekem...Majd kiderül jövő héten... :K

(#66180) cyberkind válasza =HG= (#66179) üzenetére


cyberkind
félisten

Nekem a Define R6 kéne de kb két Meshify-t vehetnék azon az áron, ennyit meg nem akarok kiadni, pláne, hogy az se tökéletes. :D :)

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#66181) fogtunder válasza magedla (#66170) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Passzolom, szerintem nem lehet külön kapni, de van fent porszűrő, a hang meg úgyis kijön elől.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66182) fogtunder válasza cyberkind (#66176) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Nem, 2*14, vagy 3*12

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66183) cyberkind válasza fogtunder (#66182) üzenetére


cyberkind
félisten

Ebből a Thermalright TY-147A-ból se tudnék 3-at bevarázsolni, vagy esetleg más 12-es furatú ventiból?

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#66184) fogtunder válasza cyberkind (#66183) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Nem, a TY-147A egyik oldala ugyanúgy hosszabb. De abból 2 bőven elég előre.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66185) cyberkind válasza fogtunder (#66184) üzenetére


cyberkind
félisten

Oké, ha ebből bőven elég akkor az Akasa-ból meg pláne, az jobb teljesítményben még ha hangosabb is, köszi. :)

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#66186) =HG= válasza cyberkind (#66183) üzenetére


=HG=
addikt

Csak a felfogatása 120-as... Külső méret nagyobb...

(#66187) cyberkind válasza =HG= (#66186) üzenetére


cyberkind
félisten

Ez is igaz, na mindegy, majd kiderül, hogy lesz, annyi biztos, hogy a vinyókat hűteni akarom csak nem tudom elég lenne-e egy 14-es a házba levegőt tolni (egy maradna szabadon a vinyók miatt), vagy inkább vegyek 3 12-eset.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#66188) fogtunder válasza cyberkind (#66187) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Normál consumer HDD-nek nem kell külön hűtés, rakj be minél fentebb két Vipert, aztán kész.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66189) cyberkind válasza fogtunder (#66188) üzenetére


cyberkind
félisten

Szeretem ha hideg, de már mindegy, 5mm-el hosszabb a tápom mint amit tud fogadni a Meshify így lemondom a rendelést, szomorú vagyok, az R6 meg rohadt drága, pedig jó volna az a méret. :DDD :(

(#66190) =HG=
Már mindegy, írtam nekik, így legalább meggondolhatom az R6-ot, azt akartam alapból is csak drága. :)

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#66190) =HG= válasza cyberkind (#66189) üzenetére


=HG=
addikt

Csak ajánlott méret, hogy a kábelek kényelmesen elférjenek.. 5mm-től ne ess kétségbe.... Bár itt nem ajánlotta még senki, de kukkants rá a másik kiválasztottamra...[link]

[ Szerkesztve ]

(#66191) cyberkind válasza =HG= (#66190) üzenetére


cyberkind
félisten

Köszi az ajánlást de az In Win házak nem az én világom. :R

Paranormal Cocktivity

(#66192) fogtunder válasza =HG= (#66190) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Én értem, hogy neked tetszik, amúgy nekem is, de már a 303 szellőzése is elég vacak, ez még nyilvánvaló okokból, amit már tegnap leírtak, még rosszabb lesz. A segítséget szívesen vesszük, de gyakorlati tapasztalatok, vagy teszteredmények nélkül ha lehet ne tukmáljuk másra a saját szerelmünket. Csak felelősséggel ajánljunk házakat, mert ha más megveszi és csalódás lesz, akkor mit csinálsz?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66193) mézi123


mézi123
tag

Űdvözletem!

Én csak azt szeretném meg kérdezni, hogy van-e Magyarországon forgalmazója a Gamemax és a Rosewill termékeinek.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#66194) Zola007


Zola007
veterán

Kérnék ajánlást számítógépházra az alábbiak figyelembe vételével:

• <15e Ft
• fekete/sötét színben
• mATX/ATX

Amit inkább kerülnék:
• ablak
• világítás
• színes díszek, peremek

Beltartalma lesz:
• mATX alaplap
• nincs és nem is lesz VGA
• 1db 12cm és 1db 9-12cm 25mm magas ventit, de ez háztól függ
• 2db HDD
• 1 SSD
• max. 1 DVD-író, de nem létszükség

Jelenleg egy Antec NSK-3480 házam van, hasonló egyszerű, konzervatív designra gondoltam.

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#66195) =HG= válasza fogtunder (#66192) üzenetére


=HG=
addikt

Senkire nem tukmáltam és nem is úgy vezettem fel, hogy ajánlott ház.. pusztán az én másik jelöltemként aposztrofáltam... Ez is bűn egy fórumon? :U És úgy ahogy mondod, nincs teszteredmény..Úgyhogy nem csak az én, hanem másnak a véleménye is csak feltételezés...

[ Szerkesztve ]

(#66196) fogtunder válasza =HG= (#66195) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Ahol kell 90 fokot fordulni a levegőnek, hogy kijusson a házból az sose fog jól szellőzni. Itt az oldalsó szellőzés a kábelek miatt korlátos, a hátsó lyukhoz a VGA miatt nem is jut el rendesen a levegő. Ez józan parasztész, nem kell hozzá aerodinamikai tudás. Ha valahol letesztelik és fantasztikus lesz, akkor megkövetlek, de erősen kétlem, hogy így lesz.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66197) mézi123 válasza Zola007 (#66194) üzenetére


mézi123
tag

Neked a leg jobb vétel az iBOX Passion V4 lenne. Árukeresőn meg találod.

(#66198) abridabri válasza Zola007 (#66194) üzenetére


abridabri
veterán

Deepcool Kendomen lehet neked pont bejon a formavilag.

(#66199) mézi123 válasza abridabri (#66198) üzenetére


mézi123
tag

Egyébként az IBox tartozéka 4 darab RGB Led ventilátor + vezérlő + távirányító és egy led szalag. Az egyik leg jobb vétel az alsó kategóriában. Bár szerintem verne komolyabb házakat is.. Kinézetben biztos.

(#66200) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Vegul teljesen mas gepem lesz, mint eredetileg gondoltam. :D
Most egy mATX hazat keresek, ami a Chieftec Mesh szeriahoz hasonloan nagy oldalso szellozovel rendelkezik.
1db 5,25 es egy db 3,5" kulso nyilas kell ra.
Ebbol a CM N200 lenne az egyik befuto, de az oldalso nyilasa pent nem a top-flow ventinel van, hanem sokkal lejjebb.
A Chieftech Mesh hazzal az a gondom, hogy csak egyik oldalon rogziti a winyot, es egy 7200rpm-es hdd neha berezonal abban a hazban, ami elegge idegesito.

20k alatt szeretnek minimal design hazat, semmi csicsa.

Kossz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.