Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66051) Lifer092


Lifer092
senior tag

Nem tudom pontosan idevaló -e a kérdésem, de olyan gondom van, hogy a gépházban (Corsair Carbide 88R) lévő 2 hdd (2x500GB), nagyon idegesítő, pulzáló-búgó hangot ad. Nem tudom igazából jól körülírni, de rezonál tőle a gépház, és ezt továbbítja az asztalomra is, ami elég idegesítő, hogy érzem a kezem alatt is ezt a pulzáló vibrálást.

Normálisan van a HDD rögzítve természetesen, próbából lekapcsoltam a két HDD-t és egyből megszűnt ez a hang. Ez ellen lehet valamit tenni? Azon kívül hogy vegyek egy 1 terrás SSD-t. :DDD Próbáltam a keret és a HDD közé habszivacsot rakni, egy kicsivel halkabb lett, de ugyanúgy baromi idegesítő még mindig....

(#66052) abridabri válasza Lifer092 (#66051) üzenetére


abridabri
veterán

En kidobnam a HDD keretet , az egyik vinyo mehet hatulra (ahogy nala is van ) a masikat meg rarakod egy szivacs/hungarocel darabra a HDD keret helyere.

(#66053) Sanchez997 válasza tpeter77 (#66047) üzenetére


Sanchez997
csendes tag

Nekem 3db nb eloop van 14esek és némák. Mondjuk 100%on van hangjuk de nem kell őket 100-ra csavarni.

(#66054) Lifer092 válasza abridabri (#66052) üzenetére


Lifer092
senior tag

Köszönöm, hazaérek kipróbálom! :)

(#66055) r92king


r92king
tag

Udv!

Valami gephaz kene max 25 ezerig, de inkabb olyan 20 kornyeke ha lehet. Most egy Cooler Master Elite Knight K350-t nyuzok, de mar kinottem.
Elvarasok:
- CPU cooler 140 mm magas.
- VGA: 27.5 mm hosszu. Lehetoleg az elso slotba bele tudjam rakni.
- Jo kabel menedzsment.
- 4 HDD es 2 SSD hely, de lehet meg bovitem, es nem muszaj kifejezetten SSD-nek szant hely..
- Lehetoleg atlatszo oldalu, es ha lehet modernebb kinezetu.
- Jo legaramlas kialakitasra legyen lehetoseg.

Zalman Z11 Plus HF1-et nezegettem. Felszeretsegben jo is lenne, de nem tetszik a designja.

[ Szerkesztve ]

À tout le monde, à tous mes amis, je vous aime, je dois partir

(#66056) betyar1974 válasza r92king (#66055) üzenetére


betyar1974
senior tag

[link], [link] ebből a keretből Én ezeket venném. Mindkettő nagytestérével van tapasztalatom(csak jó!), persze a design mennyire jön be Neked, az más kérdés! :F
Nagyon jól hűthetők és nem kell kompromisszumot kötni, a hardverekkel szemben!

(#66057) fogtunder válasza betyar1974 (#66056) üzenetére


fogtunder
nagyúr

csak nem fér be a 4HDD.

nekem hirtelen az Aerocool Aero 1000 jutott eszembe, vagy használtan lehet keresni Phanteks Enthoo Pro-t, vagy Corsair 450D-t.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66058) betyar1974 válasza fogtunder (#66057) üzenetére


betyar1974
senior tag

TT-be sem? :F 3rejtett x 3.5-ot ír a spec., fractal-ben elsiklottam hdd tároló felett, hírdetésemben szereplő(midi r2) ugrott be.

[ Szerkesztve ]

(#66059) fogtunder válasza betyar1974 (#66058) üzenetére


fogtunder
nagyúr

fel lehet pattintani 3 keretet a hátlap mögé, csak éppen nincs hozzá tartalék műanyag keret, kapni meg nem nagyon lehet. szóval technikailag van 6 HDD hely, de csak 3-nak a szereléséhez van anyag.

a midi R2 meg nagyon másik család, mint a Define C, akkoriban sokkal több HDD-re terveztek, ez manapság már nem divat, mert a felhasználók nagy része max 1-2 HDD-t használ. hozzáteszem én se tartom indokoltnak a több helyet, akinek ennél több lemeze van és tényleg kell a tárhely, az jobban jár hosszútávon, ha bedobálja őket egy NAS-ba.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66060) gmatyi88


gmatyi88
tag

Sziasztok. Tudnátok nekem mondani olyan házikót ami kocka alakú és itthon is kapható? Nem vagyok gamer csak a hely miatt gondolkodtam cube ban. Az asszony hallani sem akar a nagy toronyházamról ami majd 1m magas :D Ami benne lenne az Intel Q9450 Giga ep45 ud3P 4gb ram Ati hd 4870 corsair hx 450. Ja és nem gond ha nem kerül 30-40ezerbe :D Ha van helyette valami kisebb torony ami helytakarékos azt is mondhattok. Köszönöm.

(#66061) fogtunder válasza gmatyi88 (#66060) üzenetére


fogtunder
nagyúr

kocka házaknak nem nagyon van értelme ATX szabványú alaplap mellett, inkább vegyél valami kompakt tornyot, mint a Fractal Define C, vagy Meshify C. mivel nem írtál pontos VGA és hűtő típust, nézd meg, hogy beférnek-e a cuccaid, mindkettő nagyon jó ház és ennél kisebb ATX házat nem nagyon fogsz találni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66062) betyar1974 válasza fogtunder (#66059) üzenetére


betyar1974
senior tag

Ezzel sokat segítettél Nekem is! :C TT F51.be építettem a "cuccaim", igaz csak 2percet szántam rá, de csak néztem, hogy a fenébe rakjam(3.5hdd) hátlap mögé? Már ment is az alsó 5.25-be(4db alsó csavarral)! Én is csak 1db: m.2 és 1db:hdd használok. Ha elmennek a hírdetéseim, még 1db m.2 a lapba és a hdd-ből külső lesz. Ja a boxokat kivettem, úgy mint az elődjénél.

(#66063) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Letezik kifejezetten olcson olyan haz, amibe vagy ITX lap megy, vagy mATX, de azon belul a legkisebb a haz merete?
Egy ITX lap menne bele, 14cm magas passziv bordaval, 2db 5,25 meghajtoval, es 2db 3,5 HDD-vel.
ATX tappal szeretnem hasznalni.
Nem zavar, ha tok gagyi a haz, csak minel kisebb legyen a fentiek figyelembe vetelevel.

Kossz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#66064) fogtunder válasza Bici (#66063) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hááááááát, mITX olcsón, két 5,25" hellyel, nekem ötletem sincs erre őszintén szólva.

ha egy 5,25" hely elég, akkor bitfenix Prodigy/Phenom ITX.

mire kell amúgy két 5,25" hely egy SFF gépben?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66065) Bici válasza fogtunder (#66064) üzenetére


Bici
félisten

Egy olyan gepbe kell, ami minden olyan dologra lesz hasznalva, amit a mai gepek nem tudnak;
- IDE winyo-rol/-ra masolas egy tok segitsegelvel
- DVD iras / olvasas
- XP-s progik futtatasa

Az egesz gep egy muhelyben lesz forrasztopaka, es a bringa szerelo cuccok kozott, tehat inkabb az ilyen 6-7ezer Ft alatti kategoriaban keresek.

A b.) terv egy legolcsobb mATX haz, akar hasznaltan valami fekvo, hogy a monitort ra tudjam rakni.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#66066) fogtunder válasza Bici (#66065) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát, erre konkrét típust így nem nagyon tudok írni, HA-n szét kell nézni, mit árulnak. sajnos az ITX mATX form faktor nem arról híres, hogy sok olcsó ház van, pláne nem dual 5,25 slottal. fekvő házak is inkább az irodai gépekhez készülnek, de azokat nem árulják külön többnyire.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66067) Lifer092 válasza Lifer092 (#66054) üzenetére


Lifer092
senior tag

A javasolt módszerrel még katasztrofálisabb lett ez a hang...

De időközben megérkezett az 1 terrás WD és leváltotta a két 500 ast. HDD keretbe visszarakva, kb. néma csendben dolgozik... Fura. Végre nincs az a rém idegesítő, bugó, asztal rezgető hang.

Lehet a vinyók sem voltak már a helyzet nagaslatán, nem mai darabok voltak. :)

(#66068) juliensorel


juliensorel
senior tag

Elkepzelheto, h hamarosan beruhaznek egy ilyenre:
[link]

Ebben szerintetek miert nem lehet felulre rakni 240es radit? Azt irjak alul tamogat 240es radit csak. Ranezesre elferne felul is, foleg, h az alaplap alulra van igazitva inkabb. Ha ket 120as venti van fent akkor wtf? Lehet van ott valami keret amire nem megy ra radi?
A celom alulra ket db 120as hazventinek, felul a 240es cpu radi, felul-hatul 120as vga radi, vagy felejtos?

(#66069) fogtunder válasza juliensorel (#66068) üzenetére


fogtunder
nagyúr

háááát, ahogy nézem, nem nagyon van offset a furatoknak és a radival együtt már belelóghat az alaplapon lévő dolgokba, de nem túl jók a képek.

tesztet nem találtál róla? mondjuk ha a gyári specifikációban nem írják, akkor én nem mernék vele próbálkozni, általában büszkén hirdetik az ilyesmit.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66070) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Sziasztok!

Jelenleg egy CM Silencio 352-es gépben van a kövi konfigom:
ASUS B85M-E lap, i7 4790 BQ! Pure Rock hűtővel, EVGA GTX1070 FTW ACX3.0, CM G450M táp, 2x SSD, 1x 3,5" HDD, 3x Lepa Bol.Quiet venti (2 elől, 1 hátul).

Ezt szeretném átköltöztetni egy ATX házba (Ryzen-re szeretnék majd váltani 1-2 éven belül, de nincs értelmes mATX lap), hasonló tulajdonságokat szeretnék, mint amit a mostanival tapasztaltam, úgymint:

- Teli oldallap
- Egyszerű, letisztult design (de azért nézzen is ki valahogy :DDD )
- Hangszigetelés előny, de nem feltétel
- Jó szellőzés.
- plusz pont az értelmes kábelmenedzsment :D

Előre is köszöntem! :R

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#66071) juliensorel válasza fogtunder (#66069) üzenetére


juliensorel
senior tag

Igazad lehet, pedig nagyon adja...
Mivel a tap elol-felul helyezkedik el lehet attol nem ferne el a radi, mert ott van egy "fal" ugy latom
Tesztet nem neztem meg, yt-on egy ket video van az is indonez vagy malaj unboxing, nem derul ki semmi, vagy leghutest tesznek bele :S

(#66072) #04669952 válasza juliensorel (#66071) üzenetére


#04669952
törölt tag

(#66073) IO.sys válasza HoaryFox (#66070) üzenetére


IO.sys
őstag

CM 352-be befér a atx lap ha kiszeded alul a táptámasztó lapot. Fúró kell hozzá. Semmi más funkciója nincs, csak az hogy ne férjen be atx. A vinyókerettől is kehet, hogy meg kell válni. Majdnem megcsináltam, de inkább eladtam.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#66074) juliensorel válasza #04669952 (#66072) üzenetére


juliensorel
senior tag

koszi!
Tetszik a design es az anyaghasznalat, de eleg buta ez a haz kezdem azt erezni es igy mar foleg draga is...jol atgondolom ezt meg

(#66075) #04669952 válasza juliensorel (#66074) üzenetére


#04669952
törölt tag

Ebben az árkategóriában fényévekkel jobb házak vannak. :K

(#66076) HoaryFox válasza IO.sys (#66073) üzenetére


HoaryFox
őstag

Nem szeretném fúrni-farigcsálni a garanciás házat, akkor inkább eladnám :)

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#66077) fogtunder válasza HoaryFox (#66070) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Ha találsz, akkor Phanteks Enthoo Pro van, ami Airflow orientált.
Szigetelt, de még jól szellőző Fractal Define R6, esetleg Define C.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66078) juliensorel válasza #04669952 (#66075) üzenetére


juliensorel
senior tag

Es fenyevekkel rondabbak...nekem :K

(#66079) balintka


balintka
addikt

COOLERMASTER MasterBox MB600L fekete - pirosról van tapasztalat?

Ez legyen vagy inkább a Fractal Design Meshify C?

[link]

(#66080) HoaryFox válasza fogtunder (#66077) üzenetére


HoaryFox
őstag

Ja, igen, azt kihagytam, hogy csak midi házak jöhetnek szóba, az ilyen monstrumokat nem szeretem :N

Jelenleg 2 között őrlődök: CM Masterbox 5 vagy BQ! Pure (vagy Silent) Base 600

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#66081) fogtunder válasza HoaryFox (#66080) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Ezek közül nekem Silent Base 600, de ha kicsi kell, még inkább Define C.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66082) fogtunder válasza balintka (#66079) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Én minden esetben, amikor rajta van a listán a Meshify C, azt választanám.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66083) tpeter77 válasza Lifer092 (#66051) üzenetére


tpeter77
addikt

Nekem a Samsung 500-as vinyóm volt ilyen, aszimmetrikusan forgott, 10-15mp-enként búgó hangja volt, ami néhány mp-ig tartott aztán csend, majd ismét búgott.
Este volt zavaró. Tönkrement, vettem Wd Black 1 terást, és megszűnt a hang.

(#66084) balintka válasza fogtunder (#66082) üzenetére


balintka
addikt

Köszönöm, efelé hajlok erősen én is.

(#66085) B4ndiBuild3r


B4ndiBuild3r
tag

Sziasztok!

Ha veszek egy olyan házat, aminek 4 előlapi USB 3.0 csatlakozója van és egy USB 3.1 Type C, azt honnan tudom, hogy az alaplap mindet támogatni fogja? Különösen a 3.1-re gondolok.

ASUS MAXIMUS VIII HERO alaplapom van. A specifikációiban ez áll:

USB-csatlakozók
Intel® Z170 lapkakészlet :
6 USB 3.0 csatlakozó (2 a hátlapon, kék, 4 az alaplap közepén)
Intel® Z170 lapkakészlet : *4
8 USB 2.0 csatlakozó (4 a hátlapon, Fekete, 4 az alaplap közepén)
ASMedia® USB 3.1 vezérlő :
1 USB 3.1 csatlakozó (1 a hátlapon, Fekete, USB Type-CTM)
ASMedia® USB 3.1 vezérlő :
1 USB 3.1 csatlakozó (1 a hátlapon, vörös, Type-A)

„We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

(#66086) =HG= válasza B4ndiBuild3r (#66085) üzenetére


=HG=
addikt

Úgy, hogy a"Belső I/O csatlakozók"-at nézed meg...

(#66087) IO.sys


IO.sys
őstag

Erről mi a vélemény? Panzer

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#66088) chopin42


chopin42
őstag

Ha egyszer sok pénzem lesz...beköltözöm ebbe :D
[link]

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#66089) Beretvás válasza chopin42 (#66088) üzenetére


Beretvás
addikt

ez már egy auto ára...:DD

(#66090) =HG= válasza chopin42 (#66088) üzenetére


=HG=
addikt

Abba még egy pár vállfa is elfér...

(#66091) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Üdv!
Sharkoon TG5-t néztem ki magamnak , viszont azt olvastam ,hogy az első ventik nem fújnak túl sok levegőt. Ezt igazából venticserével meg lehetne oldani szerintem nem lenne gond. Esetleg ha tudtok ebben az árban ajánlani másik házat azt megköszönöm. Ami lényeg hogy sok ventihely legyen. TG5-ön 1 hátul, 3 fent , 3 elől igazából ez lenne az igény.

V6

(#66092) chopin42 válasza M0ng00se (#66091) üzenetére


chopin42
őstag

Ez? Bár felül csak 2 hely van, de jónak tűnik, ajánlják is itt néha.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#66093) maszati


maszati
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni ház választás kapcsán. Az elvárásom az lenne hogy minél kisebb legyen a lehetőségekhez mérten. Vagyis inkább rövid, a többi annyira nem számít. A legjobb az lenne ha a táp mellé lehetne rakni az ssd-t, maximum egy hdd-t. Alsó táposat mindenképp előnyben részesítem. Jó meleg FX-8320at kell befogadnia egy hyper tx3 hűtővel. És egy gigabyte GTX 1060 a maga 225 mm-ével.
Összeghatárt az olyan 20 pisztolyorrú Mátyásnál húztam meg. És a használt házakat sem vetem meg :D

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Ati

(#66094) =HG= válasza maszati (#66093) üzenetére


=HG=
addikt

(#66095) Milka 78 válasza IO.sys (#66087) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Jól szellőző,dekoratív ház,mindkét oldalon edzett üveg oldallapok és kb minden belefér.
Ellenben a váz egyes részei vékonyak,sérülékenyek.Érdekes módon maga a ház,nem nyeklik,nem hajlik,elég stabil teremtés.
Vízhűtésnél van egy két baki a tetőlapot illetően (fix csavar furatok,nincs lehetőség nagyon variálni,eltolni a radit),de ez léghűtésnél nem számít.
Az igen keskeny kialakításból adódóan wiring space ügyében sem ál túl jól.Egy EVGA 650 B3 24 pines főkábele alig fér el hátul.Van egy pont a vázon ahol kicsit feszül az üveglap,de ezen még lehet alakítani.Inkább szallag kábeles táp illik ehhez a házhoz.
A hátsó hdd-k elhelyezése ötletes,de annál kényelmetlenebb.Nekem sikerült egy hdd-t kinyírni,mert elpattant a sata csatlakozója,miközben próbáltam beszerelni.Mivel hűtetlen helyen vannak,szerintem nyáron magasabb lesz a hőfokuk mint egy normál házban,de ez majd kiderül...
Nálam egy régi hdd ami csapágyas volt be tudta rázni a házat és rezonált az ssd takaró lemez és a táp beépítő keret.Minimális filc (öntapadós bútorláb filc) és a táp köré egy szilikon keret megoldotta ezt a problémát.Hozzáteszem,hogy egy normális hdd-vel megszünt a rezgés.
Összességében felemás érzéseim vannak a kuckóval kapcsolatban.Egyrészt óvatos kezeket igényel a hdd-k helyzete és a vékony tetőlap miatt,ugyan akkor öröm ránézni ha készen van.Viszont 26 ropiért olyan hibái vannak ami szerintem nem megbocsáható.Ennyi pénzért én többet vártam el tőle (ha a designt nem számítjuk akkor egy 450d a lehetőségek tárháza ehhez képest,miközben anyaghasználatban is übereli ezt).Mondom ezt úgy,hogy a fenti hibák ellenére sem bántam meg a kuckó-t (igaz kellett pár hét mire összeszoktunk) és az összes hibája ellenére is bevált,de nálam fő szempont volt az air flow kialakítás,2db 240 radi elhelyezhetősége és persze az edzett üveg.

Még félkész állapot,de nagyjából így néz ki belülről.

[ Szerkesztve ]

(#66096) fogtunder válasza maszati (#66093) üzenetére


fogtunder
nagyúr

miért akarod a táp mellé rekni az SSD-t? amúgy azt istenigazából oda rakod, ahova akarod, mivel nincs benne mozgó alkatrész, rögzíteni se nagyon kell.

én azt mondom, hogy Fractal Define C, ha nagyon nem fér bele a 24K, akkor NZXT S340.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66097) fogtunder válasza M0ng00se (#66091) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Sharkoont én személy szerint ajánlani nem merem, mert náluk általában szokott lenni gond az anyagminőséggel.

Corsair Crystal 460X van, ami TG előlapos, ha ettől el tudsz tekinteni, akkor ebben a sorrendben:

Fractal Design Meshify C
Phanteks Enthoo Pro M TG
Fractal Design Define C TG
NZXT S340 Elite
Phanteks P400 Elite

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66098) maszati válasza fogtunder (#66096) üzenetére


maszati
tag

A táp mellé SSD-t úgy gondoltam mint pl a Cooler master elite 241-ben. Szóval pontosabban a táp elé rakni azt. Ez azért lenne lényeg hogy minél rövidebb legyen a ház. Apropó valami hasonlóan olcsó ugyanilyen ház csak alsó táppal nincs? :F

És sajnos a Define C-t nem tudnám megvenni, mert ha Fractal akkor csakis a Fractal Design Meshify C (Legszívesebben ezt venném...)

Üdv.: Ati

(#66099) Maelephant


Maelephant
aktív tag

Sziasztok,

csak mellékes információ: Fractal Design Define R6-nál valóban úgy van, ahogy a teszteken írják, a felső, hangszigetelt fedőlemez eltávolítása (lényegében a fém-hangszigetelő elem leválasztása a kopoltyúszerű műanyag légszűrő-részről) tényleg 4-5 fokot javít a CPU-hőmérsékleten. Cserébe a zajtöbblet egyáltalán nem zavaró, böngészés, hírolvasás, videonézés közben továbbra is nagyon csendes.

Üdv mindenkinek.

(#66100) fogtunder válasza maszati (#66098) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ja, hát az nem attól függ, akkor lehet rövidebb a ház, ha nincsenek fix meghajtó keretek az elejében, mint a régieknél.

én a helyedben gyűjtenék még a Meshify C-re, rohdat jó az a ház.

I hate morning people. And mornings. And People.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.