Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5751) sgergi válasza diegho (#5750) üzenetére


sgergi
veterán

Egye fene, de az enyémen tuti csak külön volt, mert most szedtem szét. De lehet az enyém gyári hibás. :DD

(#5752) diegho válasza sgergi (#5751) üzenetére


diegho
nagyúr

mármint pin-en ként külön kellett rádugni? csak mert szomszédnak raktam össze és a pin-enként külön állókat akkor se szoktam rádugni ha külön kérik és nekik szól az előlapi hang.

(#5753) diegho


diegho
nagyúr

hja azt elfelejtettem, hogy nem mindegy mikor vesz az ember cm házat, mert eltérések lehetnek. Pl CM 534-ben eredetileg 1 világítós venti volt elöl, most már 2 sima venti oldalt hátul. Eredetileg az előlapi venti adta a kék fényt a ház elején, most külön ledek.

(#5754) sgergi válasza diegho (#5753) üzenetére


sgergi
veterán

Igen pinenként. Gondolom mindketten igazat mondunk, valószínűleg tényleg változott közven a kábel. De ahogy írtad más is szokott, a venti nekem is feltűnt.

(#5755) galóca18


galóca18
tag

Sziasztok!

Az alumíniumból készült "ezüst" házak megtartják a fényüket hosszú távon is? Van valami hátrány annak, hogy nincs lekenve festékkel? Vagy jobb a festett (fekete)?

Légyszíves adjatok tanácsot! Találtam 2 házat, amiből választanom kéne:
Cooler Master RC-631-SSN1-GP Mystique ezüst
Thermaltake VB6000SNSD Swing ezüst
A szívem a Cooler Masterhez, a péztárcám a Thermaltake felé húz.

Mennyire halk a működésük? Melyiknek halkabb a beépített ventije? Mindkettőhöz jó a Corsair 450VX táp? És még valami: Mindkettőn van reset gomb a valóságban is? ( Ugyanis fontos lenne, hogy Windows-kompatibilis legyen! :DDD )

Légyszi válaszoljatok, mert legkésőbb csütörtökön meg kell vennem.

Köszi.

Éjszakai bagoly vagyok. Világosban ritkán netezem. :)

(#5756) galóca18


galóca18
tag

40 cm?? :D

Éjszakai bagoly vagyok. Világosban ritkán netezem. :)

(#5757) bolic


bolic
őstag

:D

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#5758) BullZeye


BullZeye
veterán

Üdv!

CM elite 331 ( RC-331-KKN1-GP Elite 331 Black )
Ebbe a házba gond nélkül belefér 1-2 HD4850 ? és Xigmatek S963 proci hűtő? Vagy nézzek egy másikat ami hasonló árkategóriában van? :S

(#5759) CséZé


CséZé
őstag

Hi!
A CoolerMaster Elite 334 mikor óhajt megjelenni?

(#5760) Gyuri27 válasza CséZé (#5759) üzenetére


Gyuri27
félisten

Már van. Csak nem kapni nálunk. :DDD [link]
[link] keresd itt a ph-n enguszt hátha tudnak hozatni.

Amd - Radeon - Ryzen

(#5761) engusz válasza Gyuri27 (#5760) üzenetére


engusz
veterán

Felviszem a webshopba, pár napon (1-2) belül rendelhető lesz.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#5762) CséZé válasza engusz (#5761) üzenetére


CséZé
őstag

Értem, majd talán a nyár folyamán megkereslek ez ügyben. Ára kb ?

(#5763) engusz válasza CséZé (#5762) üzenetére


engusz
veterán

Valahol ott lesz, ahol a többi Elite is. Holnap fogom tudni megmondani pontosan.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#5764) CséZé válasza engusz (#5763) üzenetére


CséZé
őstag

ok, thx :R

(#5765) SOAD19


SOAD19
addikt

Hello!

A Thermaltake házakról mi a véleményetek, pontosabban erről?!

Köszi! :R

(#5766) engusz


engusz
veterán

Felkerült az Elite 334! Aki nem találja, nyugodtan írjon privit.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#5767) Cocó


Cocó
tag

Egy kis segítség kellene: gépvásárlás előtt állok, az Asus s775 P5Q PRO ill. Asus s775 P5Q-E lapokat néztem ki ilyen árkategóriában.
E8400 procit szeretnék hozzá,
a VGA már fix az meg is van: MSI 8800 Ultra HD OC
később valszeg SLI-t szeretnék,eddig kinéztem a:
CORSAIR HX PSU- 620HX Modulari ll. az
CORSAIR TX PSU-650TX- tápokat.
Nos akkor a kérdések:
1. Miben különbözik a 2 ház?
Coolermaster RC-1000-KSN1 Cosmos ill.
Coolermaster RC-1100-KKN1 Cosmos S
2. Az alábbi konfignak elég e ez a ház vagy netán nagyobb kellene(méret)??
3. Van e saját tápja a 2 háznak??
4. Gondolkodtam még ezen is: Coolermaster RC-690-KKN1 690 BLACK, csak nem tom h jo e ehhez a géphez.
Ha esetleg más márkát vayg házat vennétek a helyemben légyszi írjátok le azt is
Köszönöm. :K

(#5768) Tothgera30 válasza Cocó (#5767) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Én Stacker 830-at vennék, de te tudod!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#5769) Benyadapro


Benyadapro
tag

heló!
melyik a yobb ház?
meglyik szellőzik jobban?
melyik éri meg?

Cooler Master Elite331 RC-331-KKN1-GP F
vagy asus ta 863

(#5770) Cocó válasza Tothgera30 (#5768) üzenetére


Cocó
tag

Indok?? :)

(#5771) Benyadapro


Benyadapro
tag

na valaki?:S

(#5772) CséZé válasza Benyadapro (#5769) üzenetére


CséZé
őstag

én az Elite-re szavazok

(#5773) BullZeye válasza BullZeye (#5758) üzenetére


BullZeye
veterán

Üdv!
CM elite 331 ( RC-331-KKN1-GP Elite 331 Black )
Ebbe a házba gond nélkül belefér 1-2db HD4850 ? és Xigmatek S963 proci hűtő? Vagy nézzek egy másikat ami hasonló árkategóriában van? :S

(#5774) Eagl3 válasza Benyadapro (#5769) üzenetére


Eagl3
veterán

Én az Elite 331-emmel nagyon meg vagyok eddig elégedve. Tény, hogy nem nagy ház, tehát beköltözésnél fiyelni kell az alkatrészek sorrendjére, kábelek dugdosására, de nagyon jó kis ház.

Egy dologra nem találtam még meoldást, bal alsó sarokban a videókari alatt megreked a levegő. Vannak lyukak ott a házon, de nem tudom kifújatni... még ;]

(#5775) SOAD19 válasza SOAD19 (#5765) üzenetére


SOAD19
addikt

Erről esetleg vkinek véleménye?!

(#5776) TazLeacher válasza Cocó (#5767) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Az S az fekete és kapott egy oldalsó hálós nyílást, amibe egy szép nagy (és hangos)venti került, és megváltoztatták a winyó felfogatását, szebbek lette a fölső gombok, szép fekete-pirosak. Ja, igen. És az S majdnem teljesen fekete...jóval jobb, mint a sima.

Ezek árban elég durva házak...ajánlhatom még (amennyiben esztétikailag megfelel) a Gigabyte Aurora3D-t, illetve nagyobb testvérét az Aurora570-et.

Illetve a már lentebb említett CM Stackert, annak is több változata van, nekem spec a 832-es jön be...feketében.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#5777) TazLeacher válasza SOAD19 (#5765) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Konkrétan nem tudok nyilatkozni, ugyanis eddig 2 TT házam volt, ellenkező véleménnyel. Volt LanMotom. ronda mint a bűn, de nem rossz. Volt Soprano (csak kölcsön), az egy kalap szar.

Alapvetően semmi bajom a TT házakkal, csak:
-drágák
-ku*va drágák
-a 90% műanyag
-nem túl masszív épp ezért
-ja, és a minőséghez képest elég drágák

Egy CM vagy egy Gigabyte (meg még egy pár márka) megér súlyos ezreket, de ezek nem igazán. Szerintem BÁRMELYIK TT házat "elkeni" egy 15K CM 690.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#5778) SOAD19 válasza TazLeacher (#5777) üzenetére


SOAD19
addikt

18k-ért tudnám beszerezni, amit linkeltem. Az a baj, h nagyon kevés ház tetszik+ most szeretnék plexiset, bár lehet h már kiment a divatból. :B Eddig a
Gigabyte i-Solo210, csak ez nem plexis
Raidmax Ares,
Sigma Luna,
A Cooler Master-ek közül tetszene jó pár (ELite), + ugye vannak a 590-690-esek ezek meg azért sem tetszenek mert alul van a táp, bár ez lehet nagy hülyeség. A Sigma és Raidmax meg szerintem gagyibbak még a Tt-nél is.

Esetleg Te tudnál vmi ilyesmi visszafogott, letisztult házat ajánlani max. 20 k-ig.

Köszi!

(#5779) Daert válasza SOAD19 (#5778) üzenetére


Daert
őstag

CM 590-690,egyszerű,szép,semmi csicsa.Jó szellőzést lehet bennük kialakítani,nem drágák,minőségi anyag.Ezekben bőven elférne a cuccosod.Amit írtál,vagy kevéssé jó minőségű,vagy kissebbek.

(#5780) SOAD19 válasza Daert (#5779) üzenetére


SOAD19
addikt

Amiket felsoroltam,azok már kiestek, csak példaként mutatam őket, h nagyjából milyen kinézetű házak tetszenek. Jelenleg két ház között vacilálok: Gigabyte i-Solo210 és Tt M9 között. Külföldi fórumokon mintha jókat írnának róla, amennyit a nagy angol tudásommal leszűrtem. Bár ha lenne olyan CM690-es ami plexis és "felső tápos", akkor az lenne a választottam. Neked mi a véleményed a Tt M9-esről, hasonlít a CM-esekre. :K :D

Köszi!

(#5781) SOAD19


SOAD19
addikt

Ide is beírom,hátha:
Ha van itt vki aki debreceni és tudja hol lehetne plexis oldallapot venni vagy csináltatni egy CoolerMaster 690-esre, azt nagyon megköszönném!

Köszi!

(#5782) TazLeacher válasza SOAD19 (#5781) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Látom döntöttél! :C

Van belőle plexis változat, olyat kell venni!

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#5783) BullZeye


BullZeye
veterán

Senkinek nincs CM 331 Elite ? >> belefér egy nagy VGA ? pl egy HD4850?

(#5784) SOAD19 válasza TazLeacher (#5782) üzenetére


SOAD19
addikt

Hol????????????????

MOD: A 690-esből van plexis, erre gondoltál?!

[ Szerkesztve ]

(#5785) Benyadapro válasza Eagl3 (#5774) üzenetére


Benyadapro
tag

köszi a választ
remélem jól fog szellőzni
mennyire kicsi?
remélem bele fér a konfigom
előre meg hátulra 12 centis ventiket oszt omboljon a hurrikén :C :C

(#5786) Daert válasza SOAD19 (#5780) üzenetére


Daert
őstag

Nekem csak az a bajom az M9-el és a iSolo210-el,hogy kisebb házak mint a CM-ek,és jóval drágábbak.Én is nézegettem ezeket mert plexist szerettem volna venni,de a pénz győzött.Edigital CM690:15,6K futárral
A 690 plexis ~20K körül mozog,de pici a plexi a az oldalán.Akkor már inkább Dremmel barkács és házi modding. :U

(#5787) SOAD19 válasza Daert (#5786) üzenetére


SOAD19
addikt

Tudsz dobni egy helyet, azért megnézném mekkora az a plexi. Én még nem láttam.

Köszi!

(#5788) Tothgera30 válasza Cocó (#5770) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Mert, nagy, erős, szép, elfér minden benne, jól szellőzik, rácsos mindkét oldala és az eleje is, sok meghajtó fér el benne,...
De,... egy... kicsit... drága.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#5789) Daert válasza SOAD19 (#5787) üzenetére


Daert
őstag

Pl ITT

ITT csak az oldallap

[ Szerkesztve ]

(#5790) SOAD19 válasza Daert (#5789) üzenetére


SOAD19
addikt

Hát igen, nem a legnagyobb. :O Én meg nem vállalkoznék a moddingolásáshoz. Meg nem is tudom, h hol lehetne plexit venni. Múltkor voltam egy számtech. boltban és mondta az eladó, h nem régiben volt nála egy srác aki csináltatott full plexi oldallapot minimális összegért, csak sajna már nem emlékezett, h hol. :((( :W :O Azt nem értem miért nem lehet egy normális plexis oldallappal is gyártani a 690-est(mint a Tt-nél, lehet választani sima, vagy plexis között), vagy esetleg árulnának hozzá plexis oldallapot.

Nagyon úgy néz ki, h csak a TT M9 marad.

[ Szerkesztve ]

(#5791) Daert válasza SOAD19 (#5790) üzenetére


Daert
őstag

Plexit vehetsz:OBI,BricostorePraktiker....
Ha nem mersz nekivágni a moddingnak,nézz körül apróban vagy a modding fórumban érdeklődj,biztos hogy találsz biztos kezű embert.
Ennek az előnye:egyedi lesz a géped,és akkora plexit tehettek rá amekkorát nem sajnáltok.

(#5792) engusz válasza SOAD19 (#5790) üzenetére


engusz
veterán

Nálunk van plexis 690-es...

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#5793) Daert válasza SOAD19 (#5790) üzenetére


Daert
őstag

Esetelg EZ ha maradnál a TT M9-nél?

(#5794) SOAD19 válasza Daert (#5793) üzenetére


SOAD19
addikt

Aha ezt néztem 20 k-ért.

engusz: Köszi,már mutatták, h van plexis belőle, csak kicsit lehetene nagyobb. Mármint a plexi.

[ Szerkesztve ]

(#5795) engusz válasza SOAD19 (#5794) üzenetére


engusz
veterán

Igen, a gyári már csak ilyen. Ha nagyobbat szeretnél, akkor meg kell venni a sima 690-est, vízzel kivágatni az oldallapot, majd vásárolni hozzá egy megfelelő méretű plexit. Azt pedig ragasztani vagy egyéb módon rögzíteni. Ha nagyon szép munkát akarsz végezni, akkor a plexibe is vágaszt ventilátor helyeket.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#5796) SOAD19 válasza engusz (#5795) üzenetére


SOAD19
addikt

Na ez amihez nem értek! :( Debrecenben nem tudtok vkit,aki nem túl drágáért vállal ilyet?!

Majd benézek vmelyik moddingos topicba, csak most nem érek rá,mert családi banzáj van nálunk, most is csak sunyiban írok. :U :D

(#5797) Wendelke válasza Wendelke (#5702) üzenetére


Wendelke
senior tag

Engus, ha olvasod a fórumot, epedve várnám a véleményedet az 5702 hsz-ra.

Előre is köszönöm.

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#5798) engusz válasza Wendelke (#5797) üzenetére


engusz
veterán

Legjobb tudomáson szerint, a TRITON 180-ban is csak két ventilátor van, ahogy az 590-esben is. Sajnos a Gigabyte nem adja meg ezeknek a fordulatszámát. Míg a Cooler Master-nél lehet tudni, hogy az elülső és a hátsó is rendre 1200 RPM-et forog. Ezek már halknak mondhatóak, de ha igazán csendes gépet szeretnél, akkor inkább 800-1000 RPM lenne a cél. Nem hiszem, hogy hangerőben túlságosan nagy különbség lenne a két ház között. Szerintem döntsön az ár vagy a tetszés. (Esetleg elérhetőség.)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#5799) Wendelke válasza engusz (#5798) üzenetére


Wendelke
senior tag

Köszönöm a gyors választ.

Igazán az volt a bajom, hogy mindenki a CM-ket favorizálja, mondjuk érthető módon, és kevés információt sikerült beszereznem a Triton 180-ról. Nekem a Giga jobban bejön, de ésszerűen akartam választani a csend és a jó hűtés jegyében.

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#5800) IreN!CuS


IreN!CuS
őstag

Üdv!
Szeretnék egy új házat és azt “kicsit” moddingolni.Igazából még azt sem tudtam eldönteni h milyen házat szeretnék.Esetleg ha valakinek van jó tapasztalata olyan házzal ami nem kerül 25knál többe,dobjon egy linket :) .Eddig ilyeneket néztem:
-Apevia X-CRUISER Fekete [link]
-Extereme Engine 3T, Fekete [link]
-RaidMax Ninja, Fekete [link]

Ami számomra fontos lenne.hogy legyem plexi oldal lap,csavarmentes szerelhetöség(föleg a hdd-nél),Esetleg lehesen szabályozni a ventiket,de igazából gondolkodok még egy ilyenek is[link] [link],a hdd-k legyenek elforditva lehetöleg és legalább egy venti tudja hüteni:)
Szal ha valaki tudna segiteni a választásban nagyon megköszöném.Bocs,kicsit hosszú lett:)

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.