Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6501) z0d1AK válasza butcher eu (#6500) üzenetére


z0d1AK
veterán

jónak tűnik, csak a táp elhelyezése nem tetszik nekem benne.
Amert ha lefele néz a venti, akkor nem kap levegőt a vinyótartó keretétől, hogyha pedig felfele néz, akkor nem jó a hőelvezetés:F

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6502) Pitterix


Pitterix
őstag

Én pár hónapja vettem Thermaltake Mambo-t, de érdekes módon már nem találom a honlapukon.....Szép, olcsó, elég nagy házikó.....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#6503) z0d1AK válasza Pitterix (#6502) üzenetére


z0d1AK
veterán

szép, kis egyszerű ház.
csak az ajtó nem tetszik nekem.
eddig az AC t40emen volt csak úgy az ajtónyitás, hogy az jó is legyen

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6504) butcher eu válasza z0d1AK (#6501) üzenetére


butcher eu
senior tag

erre én is gondoltam, de van olyan ház is amiben teljesen lent van a táp, és mégi működik.
amúgy a táp alatti vinyókosarat tuti kiflexelem ha megveszem. :R

(#6505) strife válasza butcher eu (#6500) üzenetére


strife
tag

Nekem is ajánlották már, biztos jó ház, de valahogy nekem a táp ott a winyók fölött valamiért kicsit érdekesnek tűnik. De ez az én bajom, ha neked bejön akkor hajrá :)

(#6506) butcher eu válasza strife (#6505) üzenetére


butcher eu
senior tag

ennek utána kérdezek, de sztem ki flexelem, ahogy mondtam. nem fog ki rajtam. ;]

(#6507) z0d1AK válasza butcher eu (#6506) üzenetére


z0d1AK
veterán

csak kérdés, h utánna hogy fog kinézni:F

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6508) strife válasza butcher eu (#6506) üzenetére


strife
tag

Azt viszont megnézném ;] Egy előtte és utána képet azért mellékelj :D

(#6509) butcher eu válasza z0d1AK (#6507) üzenetére


butcher eu
senior tag

nem tudom, de mm-es korongal szépen lehet dolgozni, de az is lehet (sőt valószínű) hogy kiszedhető a 2 kosár egyben, vagy kükön-külön.

[ Szerkesztve ]

(#6510) butcher eu


butcher eu
senior tag

melóztam olyan helyen ahol server-eket raktunk össze, és ott olyan megoldás volt, hogy az asztalon beleszereltük a vinyókat a kosárba, majd a kosarat bele kellett pattintani a helyére. lehet h ez is olyan.

(#6511) BalintUG


BalintUG
tag

Sezavasztok segítségre lenne szükségem. Jelen pillanatban egy AeroCool Aeroengine 1es házam van ami kicsinek bizonyul mostanra. elveszi a helyet a sok borda hűtés... Scythe Ninja 2 Accelero s1 stb... szóval kinőttem. MAximláisan 20 ezer forintot szánnék gépházra de nem találok olyat ami az elvárásaimat teljesíti ezért írok ide. Tehát ami fontos lenne Nagy széles és magas ;] mostani házam 430magas 190széles 440 mély. Fontos lenne, hogy alul legyen a táp illetve örülnék ha plexi lenne az oldallapja az egyik... Nézegettem ezt a házat Sharkoon Rebel 12 Economy de erről hol jót hallottam hol rosszat... szóval nem tudok dönteni.. akinek van valami más ötlete ossza meg velem megköszönném.

alma = vitamin = erő = hatalom = pénz = nők = sex = AIDS = halál... Kérsz almát?

(#6512) butcher eu


butcher eu
senior tag

csatlakozom az előttem szólóhoz, én is várnék tapasztalatokat, mielőtt megrendelem. :R

(#6513) BalintUG válasza dmenyusd (#6483) üzenetére


BalintUG
tag

Szevasz saját tapasztakllatból mbeszélek. Aerocool-ok mindőségiek bazi nehezek semmi rázkódás van bennük cucc de nekem nem tetszik az elrendezésük illetve moddinghoz nagy hűtőkhöz nem túl jók mert nekem pl amint bement a Scythe ninja lekellet szednem a plexiről a ventit mert nem férnek el egymástól. Aspire szép... és maradjunk is ennyiben. Raidmex amilyen csicsa olyan szar... úgy fogalmaznék hogy egy feketére festett Codegan... Katasztrófa nem túl időtálló sérüléken vékony a lakkozás kopok nyeklik nyekereg. Sigmáról annyit tudok hogy az árához képest jó ház. XG Eagle Night Hawk pedig passz.. lehezt olyat kapni az országban ? De tetszik mert alul van a táp :D

alma = vitamin = erő = hatalom = pénz = nők = sex = AIDS = halál... Kérsz almát?

(#6514) BalintUG válasza butcher eu (#6512) üzenetére


BalintUG
tag

NEkem az elrendezése tökéletes lenne a vinyó keretek meg nekem külön örülök hogy ott van ahol :D... De azt hallottam efelől is, hogy nagyon zajos ház... és nem túl stabil .. illetve hogy ha beszereled a cuccaidat akkor valamejest stabilabb lesz de szeles zajos vékony és gagyi a minőség... De lehet h végetvetek a kétejeknek és bemegyek egy üzletbe ma fogdosni :DD :DD

alma = vitamin = erő = hatalom = pénz = nők = sex = AIDS = halál... Kérsz almát?

(#6515) butcher eu válasza BalintUG (#6514) üzenetére


butcher eu
senior tag

akkor ha megfogdosod várom az észrevételeket. nekem nem hiszem h hangos lesz, mert nekem mindenen vízhűtés van. nekem csak a rengeteg hejre van szükségem a tartálynak radinak szivattyúnak, csöveknek. ezért esett a választás erre a toronyra.

(#6516) z0d1AK válasza butcher eu (#6509) üzenetére


z0d1AK
veterán

szerintem valami sima popszegeccsel van rögzítve.
azt meg csak megfúrod, és ki is jön

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6517) butcher eu válasza z0d1AK (#6516) üzenetére


butcher eu
senior tag

igen erre is gondolta, remélem valami könnyen oldható kötésű lesz.

(#6518) Pitterix válasza butcher eu (#6504) üzenetére


Pitterix
őstag

Miért jobb az, hogy lent van a táp? Attól még mennek össze-vissza a kábelek, vagy tévedek?
esetleg hűtés szempontjából???

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#6519) TazLeacher válasza Pitterix (#6518) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Így nem a táp szállítja ki a házból a forró levegőt. Ez egyrészről megnöveli a táp élettartamát, másrészről halkabb működést eredményez.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#6520) butcher eu válasza Pitterix (#6518) üzenetére


butcher eu
senior tag

nekem személy szerint egy okom van rá, az hogy alacsonyabb lesz a ház súlypontja, és könnyebb eltűrni a maradék kébeleket, mert nem lógnak lefele, hanem elfekszik a padlón. Ja de egyszerűbb modulári tápot venni, mert arról le tudod húzni a nem használt "tyúkbeleket".

és nem szólva az előttem szóló indokról. talán ez a leg nyomósabb érv.

[ Szerkesztve ]

(#6521) TazLeacher válasza butcher eu (#6520) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Meg ahogy azt elképzeled. A fordított elrendezés miatt a kábelek hosszával lesz gond. Leginkább az alaplapra rádugni valókkal. A 8 pines nekem is keresztűlmegy a lap fölött. Nem túl esztétiku. Holnap megyek, és veszek hozzá hosszabítót. :(

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#6522) Pitterix válasza butcher eu (#6520) üzenetére


Pitterix
őstag

Na ezt én már elcsesztem, mert sima egyszerű mezei tápot vettem...:(
De, ha vmikor cserélem, akk csakis olyant fogok venni!!!
Ha nem saját hibájából tanul az ember, akkor úgy, ha kérdez. :K

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#6523) strife válasza Pitterix (#6522) üzenetére


strife
tag

Ezért vettem én is modulárisat. Sokkal jobban el lehet rendezni a házban a kábeleket +még le is vannak harisnyázva gyárilag.

De ha már normál tápot vettél ott is szépen össze lehet fogni gyors szorítóval a szálakat, vagy esetleg még tudsz rá venni kábel harisnyát is, szóval nem kell elkeseredni, jó kis táp a tied :)

(#6524) butcher eu válasza TazLeacher (#6521) üzenetére


butcher eu
senior tag

nekem a mostani tápomon is olyan hosszúak a kábelek, hogy nem győzőm eltűrni és össze tekergetni és csomózni őket. ha az új tápon is ilyen lesz, akkor nem lesz gondom szvsz

(#6525) TazLeacher válasza strife (#6523) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Azért az sem garancia. Corsair-éknél is. Min. 1 tápkábel fog fölöslegesen lógni. Pedig az én tápm nem az alsó kategória, de mégis. Sokkal előbbre nem jutottam, hogy moduláris...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#6526) Pitterix válasza strife (#6523) üzenetére


Pitterix
őstag

Kösz a vígasztalást! :C
Marad ez, már úgysenem tudok mit csinálni.....Csak vére kapjam vissza gari után....
Aztán had pörögjön 1000-rel!! :)

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#6527) norbalia87


norbalia87
tag

Lenne egy kerdesm adott kb 12k brutto es ebbol kene a baratomnak egy szamitogephaz. Neki az a lenyeg hogy csicsas legyen :D kozben en is keresgelek vmi normalis hazat de gondoltam tobb szem es gondolom ti tapasztaltabbak vagytok ezen a teren. Amit en szeretnek abban 12cm-es ventik lennenek az idealisak. Gondolom ezt nem kell mondanom hogy miert. Nekem egy cooler master elite c331 hazam van ami neki nem tetszik mert a szamara olyan egyszeru es nem "csicsas" legyen ez a viszonyitasi alap :D

(#6528) norbalia87


norbalia87
tag

Nah kozben diskuraltam vele es a max ar az 15k de tenyleg az a plafon. Azert ha valaki valami jo hazat mutat 16k-ert arra meg csak-csak rabeszelem :D

(#6529) strife válasza norbalia87 (#6528) üzenetére


strife
tag

Munka közbeni unaloműzéskor nézelődtem, találtam: ezt
esetleg ez. Mondjuk ők nem valami profi házak, de szerintem legalábbis csicsásak.

Jobb kategória: Aerocool vagy itt van Raidmax gondolom ebből van fekete verzió is.

Én így elsőre gyorsan frissen ezeket találtam, Iponon.

(#6530) lumx


lumx
csendes tag

sziasztok
az lenne a kérdésem hogy szeretnék új gépet venni de házra nem akarok külön költeni de van egy régi gépházam (kb 8-9 éves... lehet hogy hülyén hangzik de nekem tök mind1 hogy néz ki a gépem) abba bele menne az alaplap meg a táp?
szóval a régi alaplapoknak is ugyan ekkorák voltak mint a mostaniak?
előre köszi a Válaszokat :)

(#6531) norbalia87 válasza strife (#6529) üzenetére


norbalia87
tag

koszontem a linkeket ezeket en is neztem + meg:1 2 3 4

Az a gond hogy en nem nagyon tudok ezekben a tul csicsas hazakban gondolkozni szerintem egy haz legyen komoly legyen morcos :D tukrozze a benne rejlo fenevadat a benne rejlo kispaks zabalo uberbrutal vasakat. Ne legyen tul szines az inkabb csak a hazra van hatassal de egy nagyon jol megvalasztott morcos haz szerintem jobban tukroz egy eros gepet :DD Egy sotet gonosz szineket viselo haziko. De egy piros kek sarga lila fekete barna stb..... szinek keverekebol ah itt nincs olyan figura ami epp hannya magat osszefele szal kepet nem tudok dobni :DD

(#6532) norbalia87 válasza lumx (#6530) üzenetére


norbalia87
tag

Milyen gep? atx-es? mert ha igen a lapok gond nelkul belemennek ill a normalisabb hazakban tobb lyuk is ki van alakitva a kulonbozo tipusi alaplapokhoz. Ill atx vagy matx az alaplapokon a jukak talan szabvany szerint ugyan ott vannak.

(#6533) butcher eu


butcher eu
senior tag

ez egy jó alternatíva lenne, de nekem nem fér bele a vizes cucc, de ha nem lenne vizem, én belevágnék.

(#6534) z0d1AK válasza butcher eu (#6517) üzenetére


z0d1AK
veterán

ha meglesz írd meg majd az eredményt

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6535) norbalia87 válasza butcher eu (#6533) üzenetére


norbalia87
tag

Az a rosz a hazban, hogy alul van a tap. Es mint ahogy talan az elso hozzaszolasok kozott szerepelt ha a venti lefele nez ugy nem nagyon tud normalisan zoxigenhez jutni :D
Ha pedig felfele akkor meg szerintem esetleg a vga miatt kap meleg zoxigent. Bar ez nem minden esetben esetben igaz. pl az a dual slot ami alapbol kivezeti a meleg hot. De ami csak keringeti a benti levegot.... Hat en szerintem ha hamegyek meglesek egy tesztet errol a hazikorol.

(#6536) nyunyu válasza butcher eu (#6533) üzenetére


nyunyu
félisten

Na, ne vicceljetek mar.

Nalam CM Centurion 5-ben van a vizhutes, pedig az ennel kisebb haz :))

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6537) butcher eu válasza norbalia87 (#6535) üzenetére


butcher eu
senior tag

nekem a vga-n is van víz úgyhogy az nem melegszik. ;] a táp alatt meg van annyi hely hogy tudjon szívni leverőt. Szerintem ez jó megoldás. jua és pont van ott venti az oldalfalon, uh tudok esetleg oda küldeni levegőt ha tényleg kevés lenne. :F

ja és mellesleg direkt olyan házat kerestem amiben alul van a táp. ;)

[ Szerkesztve ]

(#6538) butcher eu


butcher eu
senior tag

itt van a mostani gépem, de ez kicsikét kicsinek bizonyult.

[ Szerkesztve ]

(#6539) z0d1AK válasza butcher eu (#6538) üzenetére


z0d1AK
veterán

nekem nagyon nem jó a link:F

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6540) butcher eu válasza z0d1AK (#6539) üzenetére


butcher eu
senior tag

sorry (de ma használtam először azt az oldalt.)

talán így?

vagy így

[ Szerkesztve ]

(#6541) z0d1AK válasza butcher eu (#6540) üzenetére


z0d1AK
veterán

nah, így már minden jó.
egy ilyen vízhűtés az én gépemben is elférhetne... :D

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6542) norbalia87 válasza butcher eu (#6540) üzenetére


norbalia87
tag

Azta gratula :R
En is szeretnek egy vizhutest osszedobni. Kerhetnem a vasak homersekletet? Alapon ill. teheles alatt?
Es ha nem vagyok pofatlan megkerdezehetem hogy egy ilyen kabelrengeteget mennyibol lehetne az en gepembe is bedobni? Ahogy latom neked is ati 3xxx szeriad van. Akkor gondolom hasonlo arbol meg lehetne oldani nekem is.

(#6543) butcher eu válasza norbalia87 (#6542) üzenetére


butcher eu
senior tag

hőmérsékletek

üresjárat
proci 3ghz-en 38-40°
north bridge 28-30°
gpu 777/1124 26-27°

emelt órajeleken. ( proci és videókari is 100%-on terhelve)

proci 4,25 Ghz-en 1,5V feszen 58-62°
north bidge nem igazán változik
gpu 910/1171 (15 perc furmark után) 38-40°

A cuccokat nagyrészt innen ph-ról válogattam össze, meg innen . rengeteget segített hakos 1984 kolega, ezúton is köszönet neki.

radiátor: 4500 ft
cpu blokk: 4000 ft
nb blokk: 3000 ft
gpu blokk: 6250 ft
pumpa 3000 ft
tartály 4500 ft
10/8-as csatlakozók: 350 ft/db
(mert a tartályhoz, gpu blokkhoz, radihoz nem adtak) 6db 2100 ft
10/8-as cső: 500 ft/m 2m:1000 ft
10/8-as uv aktív csőtörés gátló: 629 ft/m 2m: 1258 ft
+ 6000-7000ft köröli szállítási költség.
összesen:: 29600 ft + szállítás

ja és vettem még egy elosztót, ami 1 elsődleges 4 másodlagos dugóval van szerlve. a másodlagos csatlakozók akkor kerülnek áram alá, ha az elsődleges áramot vesz fel. Tehát ha bekapcsolod a gépet, az összes többi eszköz, monitor, nyomtató, szivattyú, hangfalszett, stb rögtön áram alá kerül. ez volt 4000. ft de ezt most épp árulom mert megcsinálom egy relével a szivattyú kapcsolást.
és kb 2 hónap alatt jött össze szépen apránként. először kezdtem csak a procival, majd nb, majd gpu.

hát röviden ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#6544) norbalia87 válasza butcher eu (#6543) üzenetére


norbalia87
tag

Gondolom a vizhutesnek vannak bizonyos szabajai pl: ha csak a cpu-t akarom huteni akkor nem kell akkorta tartaj, nem kell olyan nagy teljesitmneyu pumpa es nem kell egy hutoszekreny nagysagu radiator :D
A pumpa es a radiatoron talahato venti is a taprol megy? A konfigom az adatlapomon es ehez meg hozzacsapni egy pumpat elbirna egy superb 460?
Erosen gondolkozom hogy legalabb a cpu-t be kene nedvesitenem :D

(#6545) butcher eu válasza norbalia87 (#6544) üzenetére


butcher eu
senior tag

szerintem elbírna még egy pumpát, de nekem hálózatról megy. a venti pedig alaplapról üzemel. én is csak proct akartam hűteni, de látod mi lett belőle. Érdemes kicsit túlméretezni a radiátort, hátha bővítesz, de ha nem akkor is legalább jobb hűtést biztosít. de ebben a topikban rengeteg segítséget kaptam én is.
amúgy a tartályom nem minősül nagynak, sőt sztem elég kicsinyke.

(#6546) Zájec válasza butcher eu (#6543) üzenetére


Zájec
veterán

és megérte ez a nagyságú beruházás ? tuningban elörébb jutottál ?

kiváncsi vagyok milyen haszna van vagy volt részedröl a vizrendszer kiépitésének..

(#6547) norbalia87 válasza Zájec (#6546) üzenetére


norbalia87
tag

Szerintem a vizhites sok esetben nem csak a tuning miatt van. Pl en sem tuning miatt csinalnam, en csak azert mert mar regota szeretnek egy vizhutest kiepiteni. Szerintem jo moka :D De ez sajat velemeny Ha igy nezzuk nincs szukseg vilagitos ventikre nincs szukseg kulonbozo fenycsovekre. Mindenki azert csinalja mert igy jobban erzi magat. Es ha tenyleg jobban erzi magat tolle mer azert meg volt az ertelme :D

[ Szerkesztve ]

(#6548) butcher eu válasza Zájec (#6546) üzenetére


butcher eu
senior tag

ez a beruházás szerintem megérte, ha másért nem a, tapasztalat gyűjtés miatt. úgy gondolom, hogy mindent ki kell próbálni, és a saját "káromon" (tapasztalataimon) okulni. ezt a döntést egyenlőre nem bántam meg. 15°-os telj. növekedést szerintem simán elértem, de még közel nem feszegettem meg a végét a gépemnek, csak egyszerűen jobb körülményeket biztosította az alatrszek ideális működéshez. értem itt azt hogy ugyan olyan paramétereken használom a gépem mint előtt, ( nagyon keveset emeltem az órajeleken, mert igazából teljesítmény növekedésre nem voltszükségem) csak jelentősen alacsonyabb hőfokon. a gpu eddíg folyamatos játék terhelés alatt 90° is lehetett most meg max 36° szernintem ez lényeges különbség. amit leírtam árakat azok a hírdetet árak voltak. ha azt veszem nekem nem került pénzembe, mert az előző CF projektből eladott 3870-em, és egy 3 éve meglévő de nem használt 5.1-es ZALMAN fülesem, egy CM Hiper tx2-m, egy ramhűtőm, és gyári intel hűtőm, és régebbi tápom, és még pér fölös cucc eladásával, még pénzem is maradt az akción.
ergo: ha előrébb nem is jutottam volna, akkor sem vesztettem volna semmit.

szerk: és az előttem szólóhoz csatlakozva, ez a hobbim, ha jól működik a rendszer akkor is tökölök vele. pl vágok a gép oldalába egy mintát, ragasztok bele plexit, stb. a CF re sem volt szükségem, de legalább elmondhatom hogy azt is próbáltam.
Erre azt szoktam mondani, hogy olyan mint a tetoválás. először csak egy pici nonfi, egy éven belül meg a tested 90%-a. ;]

[ Szerkesztve ]

(#6549) butcher eu


butcher eu
senior tag

és egy kérdés hozzád: ezeket az egyedi arcokat, mint neked a nyúl, azt hogy lehet beszerezni? bizonyos hsz fölött? vagy hogy?

(#6550) Zájec válasza butcher eu (#6548) üzenetére


Zájec
veterán

végülis ha a hobby szempontjából nézzük akkor jogos..

csak egy kicsit sok a macera vele... legalábbis én úgy gondolom...
ahogy nézem a procidnak egy kicsit sok az 1.5v ,, hiába van hütve.. :U

#6549:: igen , őstagság kell hozzá... nézz be ebbe a topikba itt mindent megtalálsz.. :)

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.