Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6051) Dyno válasza Kombat (#6048) üzenetére


Dyno
veterán

Köszi.Hát igen akkor megnyugodtam nem csak én szívok samu vinyóval még egy normális házba is. :((( Mindegy következő az lesz megvállok töllük :U

(#6052) Prego válasza nyunyu (#6049) üzenetére


Prego
senior tag

találtam két iégretes cuccot:
http://prohardver.hu/apro/chieftec_sg-01b_haz_tap_nelkul/friss.html
http://prohardver.hu/apro/aerocool_engine_2/friss.html
Bár az utóbbi kissé használt már és a HDD keret sem könnyen szerelhető, de talán egy mobilrack könnyíthet a szitun.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#6053) nyunyu válasza Prego (#6052) üzenetére


nyunyu
félisten

Ez az SG01 semmit nem valtozott faterom 4 eves DG01-ehez kepest, ugyanugy egyenes vinyoelrendezesu, nem forditott.

Egyedul az elolapot csereltek modernebb dizajnura, illetve iden Chieftec vegre attert a fekete szinre az eddigi sotetszurkerol.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6054) nyunyu válasza nyunyu (#6053) üzenetére


nyunyu
félisten

DG01-rol meg a regi torzshelyemen irtam anno egy szosszenetet.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6055) Tonyk


Tonyk
veterán

Látott már valaki közelebbről , ne adj isten használ valaki Thermaltake VB1000SNSD Soprano házat?

Vélemény, tapasztalat?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#6056) m@x


m@x
csendes tag

Sziasztok nagy gépvásárlás elött állok és kinéztem magamnak egy Mozart TX-t!
azt szeretném kérdezni h ha ebbe bele akarnék tenni egy asus hütöt akkor az megzavarná e a légáramot?
A másik hogy mennyire jok a thermaltake házak?

Asus maximus II formula,Intel Core2 Quad Q9300,Samsung 640 hdd,Radeon HD6870,ASUS Silent Square EVO ,Geil 4Gb DDR2-800,Logitech Mx 5500 Revolution ,CORSAIR PSU-620HX,Gigabyte 3D Aurora,Cowon D2+Sennheiser cx500

(#6057) Zefír


Zefír
őstag

Hali!
Egy plexi házban gondolkozok!
Mien fajtát ajánlatok?
Ami megéri :D

(#6058) Steve-0


Steve-0
őstag

hi, e kettő között gondolkodmom: Gigabyte GZ-X4 vagy COOLERMASTER RC-331-KKN1-GP Elite vagy esetleg hasonló árfekvésűt is ajánlhattok :)) ! thx

(#6059) TazLeacher válasza Steve-0 (#6058) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Most jön ki az új Elite 335. Szerintem korrekt lesz. PCGear-en 8500-ért lesz asszem 19-étől.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#6060) Zefír


Zefír
őstag

Hát senkisem válaszolt..M1
Mi a vélemény az álványos megoldásról?plexi álvány micro ATX lap megy rá:D
Majd szép vízhűtés. A csöveket jobban ellehet rendezni,jobban hűthető :DD

(#6061) nyunyu válasza Zefír (#6060) üzenetére


nyunyu
félisten

Vizhutes topikban tavasszal be volt linkelve Nyugdijas kollega allvanyos megoldasa kepekben.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6062) Zefír válasza nyunyu (#6061) üzenetére


Zefír
őstag

HMM most megis keresem:D köszi

(#6063) sagesz93


sagesz93
addikt

Sziasztok!
Uj házat szeretnék venni a gépemnek. a méret: ATX
max 10k! A cooler master elite 331-eset akartam de a pcx-be nincs és ott van egy hibás cuccom amit levásárolhatok ezért veszek onnan!Sürgösen kéne válasz
PCX
köszi! :R
Mod: ja és tápegység nélkülit !!! fekete-ezüst szin lenne a legjobb!

[ Szerkesztve ]

(#6064) TazLeacher válasza sagesz93 (#6063) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Kérd vissza a pénzt, és vegyél máshol. Nem kötelezhetnek, hogy ott vásárold le, ha nem tudják kicserélni, vagy javítani.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#6065) sagesz93 válasza TazLeacher (#6064) üzenetére


sagesz93
addikt

Ja igaz ez is egy megoldás :) akkor a cm 331-es lesz az iponból :) csak az a baj hogy győri vok :(

(#6066) TazLeacher válasza sagesz93 (#6065) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Várj egy kicsit...tudom ilyenkor nehéz. De szerintem kimondottan szép lesz az új Elite 335. PCGear szept. 19-re ígéri.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#6067) gooool


gooool
őstag

Tudnátok ajánlani egy jó szellőzésű,halk,olcsó,jó minőségű házat,táp nélkül 10K körül?Kösz a választ!

Üdv, Balázs

(#6068) engusz válasza gooool (#6067) üzenetére


engusz
veterán

Cooler Master 590-es, 13 körül?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#6069) gooool válasza engusz (#6068) üzenetére


gooool
őstag

Nekem tetszik,egy német oldalon már néztem róla képeket.Nekem furcsa,hogy a tápot alulra kell tenni.Gondolom,hogy ez a jobb légáramlás miatt van,de a tápot normálisan a ventivel lefelé kell berakni?[link]

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#6070) engusz válasza gooool (#6069) üzenetére


engusz
veterán

Itt van írás róla. A tápegységet nem muszáj úgy elhelyezned, hogy kintről szívja a levegőt. De ha mégis, akkor könnyedén szerelhetsz rá porszűrőt.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#6071) kariad


kariad
senior tag

Hy all!

Valami jó kis extrém plexis ház jött mostanába...... :U

(#6072) gooool válasza engusz (#6070) üzenetére


gooool
őstag

Mit szólnál inkább egy Thermaltake Mambo házhoz.Közelebb van a 10K-hoz,ami nálam fontos szempont,szolidabb hűtése van,de még így is megfelelő nekem.Van benne egy 12-es venti alapból,meg még tennék hozzá előlre egy 12-est.A konfigomat alul olvashatod,szerintem bőven kielégítő ez a ház is.

Üdv, Balázs

(#6073) Nyiscsák válasza gooool (#6072) üzenetére


Nyiscsák
aktív tag

Szerintem egy Elite 331 jobb mint a Mambo! A 331-et bártan tudom ajánlani neked!

(#6074) gooool válasza Nyiscsák (#6073) üzenetére


gooool
őstag

És az Elite újabb változatairól mi a véleményed:334-es főleg,mert már nézegettem azt is.

Üdv, Balázs

(#6075) Nyiscsák válasza gooool (#6074) üzenetére


Nyiscsák
aktív tag

A 334-es szélességben kisebb és pl. egy Hyper 212-vel gondba lennél vele! Meg van egy kis CM 690-es beütése is.Nekem 331 van és jobban bejön mint a 334, de kinek a pap kinek a papné! A választás rajtad áll!

(#6076) gooool válasza Nyiscsák (#6075) üzenetére


gooool
őstag

A középút az Elite 332 lesz.Szélesebb a 334-esnél és szerintem szebb a 331-esnél.Ha jól tom hátul van benne egy 12-es venti és ha még előlre veszek egy halk 12-est le is van tudva a 10K-ból és azért csak egy CM-ben ketyeg a gépem,nem igaz?

Üdv, Balázs

(#6077) Nyiscsák válasza gooool (#6076) üzenetére


Nyiscsák
aktív tag

Így van. Sok sikert a hát vásárlásához! Ha beköltöztél akkor dobhatsz majd képet is róla :D

(#6078) engusz


engusz
veterán

A bőség nagy kék madara segítségével kaptunk két (azaz összesen kettő) darab 334-es CM-et. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#6079) MmDorian


MmDorian
őstag

Üdv !

Kérdés lenne, hogy érdemes-e ezt a házat lecserélni valami másra ? annyiért szeretnék, amennyiért elmegy, 13-14k

(#6080) Kasza08 válasza MmDorian (#6079) üzenetére


Kasza08
őstag

Ebben az árban én a CoolerMaster CM690-est venném:)
Mellesleg van egy eladó Gigabyte 3DAurora 570-es házikóm!

(#6081) MmDorian válasza Kasza08 (#6080) üzenetére


MmDorian
őstag

tehát érdemes lenne lecserélni ?

(#6082) T-unit


T-unit
őstag

CM centurion 590 jó választás 13k-ba?Szellőzésileg és halkságban még ez a legjobb vétel?e2180@3ghz+hd4850 hőfokot vinném lejjebb vele,most egy aerocool aeroengine van,szegénykém tuninghoz már picit kevéske szellőzésileg.Max. 13at szánnék rá.

üdv.

(#6083) gooool válasza T-unit (#6082) üzenetére


gooool
őstag

A CM Centurion jó választás,de mivel sok rajta a ventiknek szánt perforált rész ezért több zaj szűrődik ki,mint más házaknál.A szellőzése viszont remek,csak figyelj,hogy a befújó ventiken legyen porszűrő.Gyárilag 2-t adnak,de ajánlatos kicserélni.Összeségében még egy pár ezer ráfordításával az egyik legjobb házat kapod meg a piacon.Szerintem.

Üdv, Balázs

(#6084) T-unit válasza gooool (#6083) üzenetére


T-unit
őstag

Kösz a választ,viszont ventikben nagyon nem vagyok ott, mit érdemes venni akkor a gyári helyett ha az nem elég jó?Ami nekem a lényeg:minél halkabb,ezáltal kis fordulatszámú legyen alapból,és ugye 120mm-es,és ne súrolgassa darabja a 2k-t,de a legtutibb lenne ha a 2lenne 3k(ugye ennyiért +ba már CM 690 is van).Ja és karácsonyfa égős venti se kell,hanem tegye azt ami a dolga rendesen. :)

üdv.

(#6085) nyunyu


nyunyu
félisten

El sem hiszem.

Potom 5 ora alatt sikerult atkoltoztetnem a vizhutesemet a tulmeretes Casetek 1099-bol a Centurion 5-be. :W
Mondjuk ha nem lenne ennyire apro a haz, akkor nem szivtam volna ennyit...

Modularis tapom kabeleinek a fele be se lett dugva, de igy is mindenhol a hulye kabeleket kell kerulgetni...

Power LED-et persze sikerult rosszul radugnom az alaplapra, sebaj, legalabb nem veri ki ejszaka a szememet a gyari kek LED ;]

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6086) gooool válasza T-unit (#6084) üzenetére


gooool
őstag

Ha félreérthető voltam,akkor bocs,én csak a porszűrők cseréjére gondoltam,ami kb.2200Ft-ból megvan.Amúgy a gyári ventik 17 decibellje szerintem bőven elfogadható.

Üdv, Balázs

(#6087) Zefír


Zefír
őstag

A közeljövőben vennék egy házat.
én erre gondoltam
[link]
vélemény?

(#6088) gooool válasza Zefír (#6087) üzenetére


gooool
őstag

Én a Cooler Master RC Elite szériájából ajánlanám valamelyiket.A Mode Com-ról én,speciel még sosem hallottam.A CM ezen szériája ugyanabban az árban van.Remélem tudtam segíteni.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#6089) Zefír válasza gooool (#6088) üzenetére


Zefír
őstag

Persze hogy segítettél:D jo nagy a palettája enneka szériának:D
Franko házakvannak ( és ezek közül meiket ajánlanád?)

Jo lenne ha jol szellőzne,és azért nelegyen egy dromedár,a plexi is előnylenne

(#6090) gooool válasza Zefír (#6089) üzenetére


gooool
őstag

Ennek a szériának az összes tagja remekül szellőzik,mérete átlagos.Sajnos plexis modellről nem tudok.Én egy Elite 332-est fogok venni.Jól néz ki és nincs rajta semmi felesleges maszlag.Hátul van benne egy 12-es venti,de ajánlott egyet még venni előre is.

Üdv, Balázs

(#6091) Zefír válasza gooool (#6090) üzenetére


Zefír
őstag

meiket?
[1.]
[2.]

Nekem az 1. jobban fekszik:D

hogyha hülyeséget kérdeztem bocs :R

(#6092) gooool válasza Zefír (#6091) üzenetére


gooool
őstag

Én a 2-esre gondoltam.De az 1-es 13K ezt remélem te is tudod.Amúgy olvasd el a T-unit nevű taghoz írt gondolataimat,abban ez a ház szerepel.

Üdv, Balázs

(#6093) Zefír válasza gooool (#6092) üzenetére


Zefír
őstag

és alapból menyi ventit adnak hozzá?

(#6094) gooool válasza Zefír (#6093) üzenetére


gooool
őstag

Elől és hátul is van egy-egy12-es.Ráadásul az első kék ledes.Amúgy a tápegységet a Centurionnál alulra kell tenni.

Üdv, Balázs

(#6095) nyunyu válasza gooool (#6094) üzenetére


nyunyu
félisten

Amúgy a tápegységet a Centurionnál alulra kell tenni.

Hmm, akarhogy probaltam, enyembe sehogy sem sikerult alulra rakni...

Csak a legujabb 590-esben van alul, regebbi Centurionokban (5/530/532/534/540/541) felul van.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6096) T-unit válasza gooool (#6086) üzenetére


T-unit
őstag

Elvileg meg is rendeltem az 590-et köszi,remélem majd betudok szerezni egy 4pines hosszabító kábelt is táphoz,és minden kábel elér az alaplapi csatlakozásig. :)

[ Szerkesztve ]

üdv.

(#6097) Zefír válasza gooool (#6094) üzenetére


Zefír
őstag

Különben hol lehet megveni?És aaz hátrány hogy lentre kel tenni? :F

(#6098) Zefír válasza Zefír (#6097) üzenetére


Zefír
őstag

Kérdések megoldódtak :R :R

(#6099) Prego


Prego
senior tag

Leteszteltem a házikómat, akit esetleg érdekel
[link]

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#6100) begrebela


begrebela
csendes tag

amit tiltunk fórumunkban:

szakmai topikokban való hirdetést, saját apróhirdetés, vagy bolt linkelését, vagy bármilyen termék eladásra kínálását.

[ Módosította: Foglalt név ]

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.