Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5801) Dani_kp válasza IreN!CuS (#5800) üzenetére


Dani_kp
őstag

Nekem Ninja-m volt, de nem olyan ami te linkeltél, hanem ez az újabb fajta. Nagyon megvoltam vele elégedve, a hűtése is jó volt.
Esetleg Raidmax Smilodon amit még tudok ajánlani. De szerintem ezeknél a házaknál a kinézet számít neked, szóval neked kell dönteni :K .

https://ingatlan.com/33821564

(#5802) kongo válasza Wendelke (#5799) üzenetére


kongo
csendes tag

Nekem Triton 180 házam van és kb 8 hónap használat után legszivesebben kidobnám az ablakon. Ha egynél több merevlemez van a házban, akkor az egész szerkezet berezeg. Nálam 3 db merevlemeztől már 1-2 helyen már kezdenek meglazulni az illesztések (most kivettem egy merevlemezt, hogy ne rontsam tovább a helyzetet). De 1 merevlemezzel is nagy szerencse kell, hogy ne rezegjen. 1-2szer kiszereltem a merevlemezkosárt és már elforognak a csavarok. Ebből a szempontól még az öreg Codegen házam is sokkal jobb. A HDD ledtől ciripel a fülhallgató, a kék ledek idegesítően világosak, belül látszik, hogy spórolnak az anyagon. Lehet, hogy csupán gyári hibás az enyém (Lee Hong bácsi ráült cigarettaszünet közben vagy ilesmi :D ), de másoktól is olvastam sok hasonló panaszt. Ettől függetlenül jól néz ki, igényesnek is nevezhető, van hozzá 2 db elég jó minőségű és halk (leszabályozva) venti ötletes kábelezéssel. A ventilátorok fordulatszáma szvsz 1000-1500 körül lehet ([Everflow 9 blade]), de én egyszer sem próbáltam ezeket fullon alaplapra kötve, hogy lássam a fordulatszámot. Szóval én személyesen nem ajánlom, szerintem nem éri meg azt a pénzt, amit elkérnek érte. De, mint már mondtam, lehet, hogy csupán szerencsétlen példányt fogtam ki.

(#5803) IreN!CuS válasza Dani_kp (#5801) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Az igaz.hogy kinézet számit,de esetleg 1-2 házról lehet vkinek tapasztalata,szerelés hütés téren,vagy mond 1 másik házat amit esetleg még nem láttam vagy ilyesmi.Azért irtam ide:)
Ha már raidmax inkább ez[link]:)

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#5804) Dani_kp válasza IreN!CuS (#5803) üzenetére


Dani_kp
őstag

Aha igaz. de végső soron a kinézet fog dönteni.

Ha benézel a raidmax-es topicba akkor rájössz hogy ezt a fajta raidmax smilodont (full fekete zöld ledes) verziót nem kapni hazánkba.

https://ingatlan.com/33821564

(#5805) Wendelke válasza kongo (#5802) üzenetére


Wendelke
senior tag

Köszi a hozzászólást, kissé elkeserítő amit írtál. Ennek ellenére a Techpowerup teszten illetve a Prohardveres teszten is jól szerepelt, ezért is néztem ki magamnak.

Alternatívaként a CM 590 ház jött még számításba, de azon sok nyílás található, ahol bejön a por, és talán több hang jujt ki, mint egy zártabb házból.

Árban a két ház kb. egy szinten van, és nem is a külső fontos számomra, hanem a hűtés (amiben a CM 590 feltehetően jobb) és a csendesség. Ez utóbbiban viszont a Triton lehet a jobb,mert zártabb a kivitele.

Egyébként milyen HDD-id vannak(voltak) a házban?

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#5806) kongo válasza Wendelke (#5805) üzenetére


kongo
csendes tag

Samsung, Maxtor, pár WD. Ezek közül egyedül a Samsung volt az, amelyikkel vagy nem volt vagy sokkal tűrhetőbb volt a rezgés, de ez ugyebár még nem jelent semmit, mert merevlemez-példány függő a dolog. Érdekes módon én is a PH meg számos külföldi teszt elolvasása után vettem meg a Tritont, bár már akkor is sok negatív visszajelzést olvastam róla a külföldi fórumokon, de ezeket akkoriban nem vettem komolyan. Mint már említettem, nem tartom kizártnak, hogy csupán gyárilag selejtes példány jutott nekem, míg előfordulhat, hogy a tesztekben minőségibb példányok szerepeltek. Ezért én úgy gondolom, hogy nem valami jó a távolkeleti minőségellenőrzés, illetve ingadozó maga az összeszerelés minősége is. És így utólag már úgy vagyok vele, hogy ez a szerszámnélküli szerelés kényelmes dolog, de ugyanakkor a zaj/rezgés szempontjából elég szerencsétlen megoldás a merevlemezek rögzítése kemény műanyag sínek segítségével, mivel ezek jól átadják a rezdést + lögyögnek a kosárban a merevlemezek. És maga a kosár rögzítése a többi alkatrészhez sem nevezhető stabilnak. Nálam ettől az egész ház berezeg. Bár most befőttes gumikkal sikerült megoldanom a problémát, de ehhez az egyik merevlemezt ki kellett szerelnem.
Igen a Triton valamivel zártabb, mint a CM 590, de elől ott is van egy elég nagy szellőzőnyílás, amelyiken keresztül szépen kiszűrődik az elülső ventilátor, de inkább a merevlemezek zaja.
Ha fontos a csend, akkor szvsz inkább olyan házat kell keresni, amelyiknek az előlapján nem elől van a nyílás, hanem inkább alul vagy oldalt.

(#5807) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
Max 20ezerig táp nélkül milyen házat érdemes venni? Állót szeretnék és kicsit.

(#5808) SOAD19 válasza _stick_ (#5807) üzenetére


SOAD19
addikt

Nagyon felkapott a Cooler Master 690. Keress rá itt a fórumon belül, vagy van róla egy teszt, amiben különösen ajánlott címkét kapott: [link]

De azért várd meg a profik véleményét is!

Sok siker!

[ Szerkesztve ]

(#5809) _stick_ válasza SOAD19 (#5808) üzenetére


_stick_
őstag

Köszönöm. :R

(#5810) Dyno


Dyno
veterán

Sziasztok!

12K-ig kellene egy ház az adatlapomon lévő géphez, procira menne még egy AC Freezer 7PRO és még jönne 2darab vinyó.És az igényeim táp nélküli,fekete legyen és a vinyók ne egymás fölött legyenek közvetlenül minimum 1hely üresen maradjon és persze legalább 2-3darab 12Cm venti férjen bele.Köszönöm Szépen előre is. :R

(#5811) TazLeacher válasza Dyno (#5810) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Szóljatok, ha már van ilyen ház... :D

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#5812) Dyno válasza Dyno (#5810) üzenetére


Dyno
veterán

Ja javítanám pluszba csak 1 vinyó jönne szóval összesen 3 darab menne bele.

Jer1cho:Ezen mi olyan érdekes?Nézegettem házakat és vannak ennyiért max 14K-ba még jöhet.

Mindenesetre várom a segítségeket.Köszönöm. :R

(#5813) Kombat válasza Dyno (#5810) üzenetére


Kombat
őstag

Nekem ilyen jön (remélem) jövőhéten!
Ebben akár egymás alá is mehetnek a vinyók, mert elég távol lesznek egymástól.
(Bruttó: 13200Ft)

(#5814) Dyno válasza Kombat (#5813) üzenetére


Dyno
veterán

Nem gyenge jól is nézzki és a táp nem gáz ha lennt van?kap ott rendesen levegőt?Ja és honnan rendeled? :R

(#5815) Kombat válasza Dyno (#5814) üzenetére


Kombat
őstag

Épp az a jó, hogy alól van a táp, mert így nem szívja be a proci melegét és így halkabban tud üzemelni! Arra figyelni kell, hogy elég hosszú legyen a 4 pines proci kábel! (lásd: tápos topic hosszabítós esete)

Én Bobától szoktam rendelni szinte mindent, így ezt is! [link]

(#5816) Dyno válasza Kombat (#5815) üzenetére


Dyno
veterán

Vágom köszi szépen.Csak hát én igy hosszabítozni nem akarok :(

Sharkoon rebel9 Value,Enermax 3050Chakra?Ezekről mi a vélemény? :R

(#5817) Tombolo


Tombolo
tag

Antec Three Hundred. Ez a házikó még mindig csak a hírekben szerepel vagy már valahol meg is lehet venni? Valaki tudna mondani róla valami infót?

(#5818) Kombat válasza Tombolo (#5817) üzenetére


Kombat
őstag

Épp most írtam, hogy jővőhéten jön meg, ha el nem tólják megint az érkezést!

Itt egy teszt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#5819) Dyno


Dyno
veterán

Sharkoon Revenge Value/Economy jó választásnak bizonyulhatnak? :R

(#5820) Kombat válasza Dyno (#5819) üzenetére


Kombat
őstag

Nekem tetszenek és Engusz azt írta, hogy jól össze vannak rakva a Sharkoon házak.....

(#5821) Dyno válasza Kombat (#5820) üzenetére


Dyno
veterán

Szellőzésre is jók nem?Ja meg nem fog benne rezonálni a hülye csifim? Mert a mostani codegen házamban nagyon rezonál :(((

(#5822) Kombat válasza Dyno (#5821) üzenetére


Kombat
őstag

Azt nem tudom, hogy rezonálni fog-e.
Elöl-hátul egy-egy 12cm-s venti elvileg elég, de az Antec 300-ban elöl két 12-es, hátul egy 12-es és a tetőn egy 14-es van.
Ha meg van 45cm a 4 pines vezeték, akkor nem kell hosszabbító! :)

(#5823) Tombolo válasza Kombat (#5822) üzenetére


Tombolo
tag

Akkor végre tudom az árát is. A másik amit kinéztem az a cm 590-es. Az is ennyi lenne. Újra át kell néznem, hogy melyik miben jobb. A végén meg veszek egy Sharkoon Rebel 9-et :D

(#5824) Dyno válasza Tombolo (#5823) üzenetére


Dyno
veterán

Sharkoon Rebel9-ben enm tudod hogy kell átalakítani az 5,25-s helyeket 3,5-re? :R

Köszi Kombat de nem akarom rendelni az Antec-et meg lehet hogy az elkövetkezendő 1-2 napba megkell vennem.

(#5825) proof88


proof88
addikt

Hello!

Max 20 ezerig egy olyan házat keresek, aminél belül is érezhető a minőség, mint pl a CM690-nél, legyen jól szellőző, porszűrős és oldalt átlátszó oldallappal. Tehát kb cm 690, csak oldalt legyen valamilyen szinten átlátszó. Tudtok valami ilyesmit ajánlani? :)

(#5826) SOAD19 válasza proof88 (#5825) üzenetére


SOAD19
addikt

Hello!

Akkor vegyél plexis CM 690-est. [link]

A kérdés csak annyi, h neked elég-e a plexi mérete?! Én már nem tom, h mi legyen. Még megnézem, mekkora az a plexi, vmi más képen. De valószínű, h EZ lesz.

[ Szerkesztve ]

(#5827) Tombolo válasza Dyno (#5824) üzenetére


Tombolo
tag

Úgy tudom, hogy adnak hozzá három vagy négy 3,5-ös cucchoz való átalakítót.

(#5828) Dyno válasza Tombolo (#5827) üzenetére


Dyno
veterán

Ja, ha azért erre esik a választás majd felvilágosítasz hogy mit kaptál hozzá és hogyan oldható ez meg? :R

(#5829) Tombolo válasza Dyno (#5828) üzenetére


Tombolo
tag

Természetesen. Bár én csak a jövő hónap közepén tervezem megvásárolni (jobban mondva most, csak nincs keret rá). Már mindent megvettem, de ezzel a házkérdéssel vagy másfél hónapja szenvedek már. Ebben a fórumban is volt már egy-két kérdésem :)

(#5830) Illusion1010


Illusion1010
senior tag

Erről a házról mi a véleményetek ? Ez itt egy link

Nagyon gáz ? :B

(#5831) proof88 válasza SOAD19 (#5826) üzenetére


proof88
addikt

Az a baj, hogy amit a CM oldalán látok, az nVidia Special.

(#5832) SOAD19 válasza proof88 (#5831) üzenetére


SOAD19
addikt

Tudom. Biztos a pcgear-es kollegák sunyiban moddingoltak egy kicsit és így született meg a sima és az NVIDIA-s változat keveréke. :DD

MOD: Ja igen, ha tényleg így van, akkor csinálnátok egy nagyobb plexis verziót is?! :DDD

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#5833) proof88 válasza SOAD19 (#5832) üzenetére


proof88
addikt

:DD

(#5834) engusz válasza SOAD19 (#5832) üzenetére


engusz
veterán

Jó lenne, ha ennyire profik lennénk. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#5835) Dyno válasza Tombolo (#5829) üzenetére


Dyno
veterán

Igen én is már egy ideje szenvedek e kérdés miatt, de nagyon úgy nézzki a dolog hogy Sharkoon lesz belőle, bár az, hogy melyik tipus az még kérdéses.De keresgéltem panaszt nem találtam.

(#5836) Juhtúró


Juhtúró
tag

Sziasztok,
most cserélek gépet; ki is néztem már 2 házat:
Cooler Master Elite 331
Point of View Incognito
Kinek milyen tapasztalatai vannak ezekkel a házakkal? Illetve milyen olcsó ellenben nem rusnya házat tudtok mondani amin van LCD kijelző is?

[ Szerkesztve ]

http://linuxtutorialok.blogspot.com/

(#5837) ViSAS


ViSAS
senior tag

Sziasztok, éppen keresek egy új házat az ASrock P4VM800 típusú (Micro-ATX) alaplap "mellé", mert a mostani gépházban amiben van, nem éppen "méretre-szabott" neki, mert egy AGP 8x -os VGA nem fér bele: [Kép]
Ezzel kapcsolatban az a kérdésem, hogy ez a ház jó lenne neki olyan módon, hogy lehessen bele VGA -t is rakni?

(#5838) Speed® válasza ViSAS (#5837) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Itt ha megnézed a képeket, megbizonyosodhatsz róla, hogy jó :K

(#5839) Dani_kp válasza Juhtúró (#5836) üzenetére


Dani_kp
őstag

hali.

az összes cooler master ház jó, mindenhol mindegyiket csak dicsérik. Csak ezt tudom mondani.

https://ingatlan.com/33821564

(#5840) Juhtúró válasza Dani_kp (#5839) üzenetére


Juhtúró
tag

Szia,
köszi a választ, szerintem a Cooler Master-nél maradok, csak kíváncsi voltam, hátha valaki, valami extrát tud róla mondani tapasztalatból, vagy esetleg a Point of Viewről.

http://linuxtutorialok.blogspot.com/

(#5841) as_Rock


as_Rock
őstag

Sziasztok!

Valaki találkozott már Point of View M2 station házzal?
HTPC-s felhasználással kapcsolatban lenne néhány kérdésem:

- Mennyire jó a belső kialakítása (szerelhetőség, praktikus megoldások, stb.)?
- Táp helye elől van, emiatt nem hangos esetleg egy izmosabb videókártya esetén?
- 5.25"-os meghajtóhely fedele problémamentesen ki (és vissza-)szerelhető-e? (Gondolok itt iMon VFD majdani berakására, vagy egy későbbi ház eladásra iMon nélkül)
- Esetleges egyéb dolog amire oda kell figyelni?
:R

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#5842) TazLeacher válasza Juhtúró (#5840) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Mondju, ha beírod a bal felső sarokban található keresőbe, hogy Elite, kb kismillió találat lesz...próbáld ki, néha hasznos a kereső!

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#5843) code1005


code1005
senior tag

Hi,

ajánljatok már nekem házat amibe 12-14 db SATA wincsi befér, az se árt ha esetleg még hűthetők is.

Üdv.

plata o plomo

(#5844) Kombat válasza code1005 (#5843) üzenetére


Kombat
őstag

Nem hiszem, hogy lenne ilyen ház! :(

(#5845) Eagle16 válasza code1005 (#5843) üzenetére


Eagle16
addikt

Sharkoon Rebel 12.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#5846) nyunyu válasza code1005 (#5843) üzenetére


nyunyu
félisten

CM 590 aztan veszel meg bele +2 opcionalis CM vinyotartot?
Akkor elfer 3x4 vinyo benne, igaz ODD-nek nem marad hely.

Esetleg Rebel 12-be gyarilag befer 6 vinyo+3 ilyen tarto (x4 vinyo), aztan marad meg 2 5.25" helyed.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5847) Dyno


Dyno
veterán

Sziasztok!

Sharkoon Revenge Economy házat szeretnék vásárolni a közel jővőben viszont segítségetekre lenne szükségem, nézegettem róla képeket meg minden de nem találtam meg hogy hol is van rajta a LED világítás(power,hdd).Valaki felvilágosítana, hogy hol is található rajta.Köszönöm előre is. :R

(#5848) nyunyu válasza Dyno (#5847) üzenetére


nyunyu
félisten

Venti folott 2 szelen a 2 atlatszo bizbaz?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5849) Dyno válasza nyunyu (#5848) üzenetére


Dyno
veterán

Hát én is arra gondoltam.És a bekapcsoló meg a reset gomb ott ahol az USB kimenet is van a burok alatt? :R

(#5850) Kombat válasza Dyno (#5849) üzenetére


Kombat
őstag

Igen, úgy tűnik! [link]

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.