Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6951) z0d1AK válasza MmDorian (#6949) üzenetére


z0d1AK
veterán

a javítás

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6952) bozont


bozont
veterán

Sziasztok
Valami hasonló kialakítású, jól szellőző ház kellene mint a CM690, csak jó lenne ha ezüst színű lenne. Nézegettem a Gigabyte Aurora 3D-házat, nem tudom milyen lehet a CM-hez képest. 20k-nál nem nagyon költenék többet egy házra.

(#6953) z0d1AK válasza bozont (#6952) üzenetére


z0d1AK
veterán

hát újonnan drágább a giga, illetve annak ajtaja is van, de egyébként elég jó kis ház+

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6954) Lauda


Lauda
félisten

Nincs esetleg valakinek ilyen háza?: THERMALTAKE VG4000BNS Xaser VI

Jó ez szerintetek? :D

(#6955) bozont válasza z0d1AK (#6953) üzenetére


bozont
veterán

Az ajtó nem zavar, viszont az ára már tényleg húzósabb. Bár most nézegettem az árakat és a CM 690 ára is szépen felment. :( 18-19k körül láttam több helyen is, így a giga 21-23k árával már nem tűnik sokkal drágábbnak.
Esetleg még nézegettem a Gigabyte Poseidon 310-et is ez is 20k körül mozog, de tesztet nem nagyon találtam róla. Úgy látom nem úszom ezt meg olyan olcsón. :W

(#6956) z0d1AK válasza bozont (#6955) üzenetére


z0d1AK
veterán

elég jól néz így ki az is végülis

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6957) HarryPotter válasza Lauda (#6954) üzenetére


HarryPotter
őstag

nekem TT Eclispe-em van, és nagyon jónak találom. Amit kinéztél, az lényegesen komolyabb, mint az Eclipse, biztos jó is, de én kicsit drágának találom.

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#6958) z0d1AK válasza HarryPotter (#6957) üzenetére


z0d1AK
veterán

az sem néz ki rosszul!

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6959) syC válasza Lauda (#6954) üzenetére


syC
addikt

Ez gyakorlatilag akkora ház mint az elődje. de ebben az árkategóriáűban én Thermaltake Spedo-t vennék :) az már brutál..

[ Szerkesztve ]

(#6960) z0d1AK válasza syC (#6959) üzenetére


z0d1AK
veterán

elég jó, bár gondolom ez az árán is meglátszik...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6961) proof88


proof88
addikt

Üdv!

Egyszer valamikor összeraknék egy otthoni gépet, amiben lesz 2 nagy winyó, és hálózatról elérhető lesz. Az lesz a lényege, hogy mindig be lesz kapcsolva és bárki elérheti hálózaton keresztül a rajta lévő doksikat. Raid1-ben szeretném tudni a winyókat, és szeretném őket egy iszonyú halk hűtővel hűteni. Viszont szeretném, ha kicsi lenne a gép. Az lenne a kérdésem, hogy tudtok-e valami kicsi házat, lehet álló is vagy fekvő is, aminél mondjuk egy 12 centis venti előre meg hátulra szerelhető, hogy a 2 winyó örüljün neki? A többi komponens sem fog nagy hőt termelni, mert valami occsó proci és valami passzív hűtéses vga kártya lenne benne. Én még nemigen láttam kis házat, ahol meg van oldva a szívó és kifújó venti ...

(#6962) forgonati válasza forgonati (#6913) üzenetére


forgonati
őstag

Hah, megjött a Mystique házam. Hát, első benyomás, nagyon szép. Második benyomás, baaze, de k.rva szééép!
Jobban néz ki sokkal mint képeken. Ez már egy olyan ház, ami minden szempontból megfelel. Igényes, jól össze van rakva, masszív dög. Nincs kispórolva az anyag, az tuti. Nem recseg, nem nyekereg, nem zörög. Az ajtaja valami eszméletlen jó megoldás (már akinek bejönnek az ajtós házak) sokkal jobban tetszik mint a standard egyoldalra nyíló ajtók. Az alumínium ajtószárnyak vajpuhán járnak, valamiféle trükkös rásegítő mechanizmus lehet benne szerintem.
Szerelékanyag is van bőven. Vagy másfél kiló csavart meg alkatrészt kaptam hozzá, egy kisebb cipősdoboznyit. Gyárilag 2 db 12cm-es ventivel van szerelve, az elöl levő világítós. Majd holnap kiderül hogy mennyire halkak. Egyelőre csak ismerkedek vele, az első benyomások igen pozitívak :C

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#6963) z0d1AK válasza proof88 (#6961) üzenetére


z0d1AK
veterán

hát elég sok ilyen kicsit ház van tudtommal

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6964) proof88 válasza z0d1AK (#6963) üzenetére


proof88
addikt

Nem midi házra gondoltam, hanem kisebbre. Mert minimalizálnám a helyfoglalását, monitor sem lesz hozzá. Egyébként ha venti nélküli midi házra gondolok, akkor raknék 3 db 5.25"-ös egy CM 4-in-3 device modult és abba raknám a winyókat, viszont akkor meg alul lenne üres hely.

(#6966) proof88 válasza Zájec (#6965) üzenetére


proof88
addikt

nice :)

(#6967) z0d1AK válasza proof88 (#6964) üzenetére


z0d1AK
veterán

hát akkor vagy keress esetleg valami kicsi barebone házat(nekem egy aerocool aerocube volt, kis mérettel, és 12cm-es ventikkel), vagy építs/építtess egy házat, ami teljesen a te igényeidnek van kitalálva.
esetleg arra még lehet is hogy bállalkoznék én is

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6968) butcher eu válasza Zájec (#6965) üzenetére


butcher eu
senior tag

nagyon jó lett. milyen festékkel csináltad? szerintem én is meg fogom csinálni. ha megjönnek végre a ventiim, akkor úgy is szét kell szerelnem, és akkor belekerülhet végre az összes szigetelés is. Mennyi idő alatt szárad? aznap még használható lesz a masina? Hősugárzőval rásegítek akkor biztos.
gratula a cucchoz.

(#6969) Zájec válasza butcher eu (#6968) üzenetére


Zájec
veterán

köszi, :R a festék egy sima "höálló matt fekete spray" volt, és hozzá egy "selyem-matt szintelen lakk" amit a praktikerbe vettem , faust márkanevü, de bármelyik festékboltba kapható..... hamar szárad , 1-2óra múlva már szerelhetö, de csak ovatósan...
én este 7 körül fújtam le , kicsit késöbb már szereltem is , pár óra múlva már a képek készültek... ami fontos a festés elött , jó nitros rongyal áttörölgetni rendesen, bönyálal , mert különben kidobaj a hibákat, és a szorást 3 rétegben ködölve végezni...

elötte kifurtam a kábelek helyét a hátlapban ( táp , sata ) , söt még a lap mögött is fúrtam 2,5mm furatokat a kábelkötegelönek.. ezek a képen nem látszanak , max 1db ha jó látom a lap tetjénél, ami látszik talán....

(#6970) BemAnyó válasza Zájec (#6969) üzenetére


BemAnyó
senior tag

Nagyon szép, profi munka grat :R :C , és a hp -s rambordáid is nagyon brutálisak :DDD

(#6971) Valty


Valty
aktív tag

Hello!

Házat kell cserélnem, 2 jelöltem van, de nem tudok dönteni

CM 690

Soprano Dx

Megéri a Dx a +10 k-t? :)) :)) :))

[ Szerkesztve ]

(#6972) z0d1AK válasza Valty (#6971) üzenetére


z0d1AK
veterán

sztem nem, nekem nem is jön be az annyira

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6973) Valty válasza z0d1AK (#6972) üzenetére


Valty
aktív tag

Köszi!

Nekem csak a kinézete miatt tetszik, azért gondoltam erre.

Néztem még ezt az Antec házat is.

Vélemény?

Esetleg valami hasonló?

(#6974) z0d1AK válasza Valty (#6973) üzenetére


z0d1AK
veterán

elég jó ház, már magasabb kategória is, mint amit eddig említettél 2 ház.
ha van rá pénzed, akkor lehet, h ezt érdemesebb megvenni!

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6975) forgonati válasza Valty (#6971) üzenetére


forgonati
őstag

Én is nézegettem ezeket a házakat. Nekem ez a CM 690 nem jött be annyira, én inkább zárható házat kerestem. Nézegettem ezt a TT DX-et is amit te, ez nekem is tetszett, de ha kinyitod az ajtaját, hát olyan ronda hogy ihaj! Ráadásul elég drága is. Én maradtam a CM Mysique 632-nél. Vagy 5000-el olcsóbb mint ez a TT. Nyitva is zárva is nagyon szép, és korrekt ház. Most itt örülök neki :D

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#6976) z0d1AK válasza forgonati (#6975) üzenetére


z0d1AK
veterán

nekem bejött a cm690, le is cseréltem rá nemég az aerocool t40-em

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6977) forgonati válasza butcher eu (#6918) üzenetére


forgonati
őstag

Figyi, azok a hangelnyelő szivacsok amiket vettél, már benn vannak a gépedbe? Mert nekem is vannak ilyenek, anno hangfalból jöttek ki, hát gondoltam belerakom az új házamba. Nem tudom, van értelme? Írj valami tapasztalatot léci!

Keelah Se'lai!

(#6978) forgonati válasza z0d1AK (#6976) üzenetére


forgonati
őstag

Persze, jó korrekt ház a 690 is. De nekem eddig még mindig ilyen típusú házaim voltak, és akartam valami ajtósat, nekem tetszenek. Nem is bántam meg. Bakker, pénznyelő ez a PC. 3 hónapja tápot 17-ért, 2 hónapja dvd írót, most házat 22-ért, na meg valami mobil HDD is kéne... Rámegy a gatyám is. Bár mondjuk ezek hosszú életű dolgok, nem ugy mint egy videokártya...

Filozofálgatok itt magamba :DDD

Keelah Se'lai!

(#6979) forgonati válasza z0d1AK (#6976) üzenetére


forgonati
őstag

Kétszer ment. Bocsi.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#6980) z0d1AK válasza forgonati (#6978) üzenetére


z0d1AK
veterán

hát én is már-már meglehetősen sokat belevertem.
tavaszra tervezgettem egy nagy gépbelső-újítást, de sztem semmi nem lesz belőle.
így sem játszok annyira, nekem nem kell full hd felbontás, akkor meg minek?
szel megy másra a pénz :DDD

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6981) Zájec válasza BemAnyó (#6970) üzenetére


Zájec
veterán

köszi az elismerést :R a rambordák Thermalright HR-07- ek... hát ami még a ramborda alatt van, az sem piskóta.... :D

(#6982) Valty


Valty
aktív tag

Nah, köszi mindenkinek a segíséget!

Úgy néz ki Dx lesz belőle, mert a haverom azt rendelte meg, és mikor szóltam neki, már nem lehettett megváltoztatni Antec-re.

Ha esetleg nagyon csúnya lenne, akkor eladom, és megveszem helyette az Antecet.

Eddig TT M9-em volt, csak ma véletlenül letörtem róla a bekapcsoló gombot, és csak úgy indul el, ha leveszem az elejét, és ceruzával benyomom, ami megmaradt belőle. :W

(#6983) forgonati válasza Valty (#6982) üzenetére


forgonati
őstag

Hát, nekem személy szerint nem tetszett. Így néz ki: [link]
Szerintem lehetne szebb is, ahoz képest hogy bezárva milyen tetszetős, olyan semmi kinyitva. Na meg az a kígyózó kábel ott... Pedig majdnem én is ezt vettem. De ez ízlés dolga. Lehet hogy neked tetszeni fog.

Keelah Se'lai!

(#6984) Valty válasza forgonati (#6983) üzenetére


Valty
aktív tag

Hát meglátjuk...

Sürgősen kell a ház, nincs kedvem ceruzával kacsolgatni a gépet, és mivel vizsgaidőszak van, nem is volt nagyon időm utánanézni, 3 órám volt kitalálni, hogy milyen házat szeretnék.

Így a kép alapján nem néz ki rosszul, bár elég egyszerű, semmi extra nincs rajta.

Pénteken kapom kézhez, akkor majd megírom, hogy mennyire tetszik. :)) :)) :))

(#6985) Laslow válasza Zájec (#6965) üzenetére


Laslow
senior tag

Nagyon tetszik, hogy fekete a belseje. Jól eltalált árnyalat pont megfelelő mattsággal/csillogással.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#6986) forgonati válasza Valty (#6984) üzenetére


forgonati
őstag

Az enyém így néz ki: [link]
Nekem ez nagyon tetszik, kinyitva is szép, tipikus CM szitás.
Majd írj véleményt a tiedről, kíváncsi vagyok hogy mit hagytam ki.

Keelah Se'lai!

(#6987) z0d1AK válasza forgonati (#6986) üzenetére


z0d1AK
veterán

ez sem néz ki rosszul:D

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6988) butcher eu válasza forgonati (#6977) üzenetére


butcher eu
senior tag

hali

még mindenhova nem jutott belőle, mert nem jöttek meg az új ventik, és így még nem szedtem szétt. de némi halkulást így is észleltem. amint minden belekerül, megírom h mi az eredmény.

(#6989) z0d1AK válasza butcher eu (#6988) üzenetére


z0d1AK
veterán

várjuk(ha tudsz, készíthetsz teszteket is-mint a profik :DD :P )

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6990) butcher eu válasza z0d1AK (#6989) üzenetére


butcher eu
senior tag

teszteket max a hőmérséklet különdségekről tudok majd csinálni, mert nincs decibelmérőm. :B max majd el tom mondani, hogy halkabb lett e. egy tény, hogy a hangját már most sem nagyon hallom. éjszaka teljes csend mellett sem zavarja álmom. ennél már csak jobb lehet. ;]

(#6991) Zájec válasza Laslow (#6985) üzenetére


Zájec
veterán

pedig a képek vakuval készültek igy nem annyira jók... :N
élöben jobban néz ki... direkt azért tettem rá "selyem-matt lakk"-ot , hogy ne csillogjon fényesen..

(#6992) z0d1AK válasza butcher eu (#6990) üzenetére


z0d1AK
veterán

én is úgy gondolTam

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6993) z0d1AK


z0d1AK
veterán

nah, asszem én is rászánom majd lassan magam a téli szünetben az oldallap kivágására.
csak azt nem tudom, h mien formában is vágjam ki:F
valami tipp?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6994) butcher eu válasza z0d1AK (#6993) üzenetére


butcher eu
senior tag

én az előző házamat így csináltam meg. [link]
felrajzoltam alkesz filcel vagy 8 féle képpen, és ha nem tetszett lemostam. és a választott számomra tetszetős formát kivágtam dekopírral. az íveket dvd lemezzel sablonoztam rá, a nagyobb íveket pedig simán kézzel. és a szerencse az hogy a dvd lemez pont 12cm átmérőjű, így a venti helyét is könnyű volt feljelölni.

aztán beleragasztottam egy plexit sziloplaszttal, majd a piros pöttyök helyére szántam szegecseket, de aztán házat cseréltem. :P

[ Szerkesztve ]

(#6995) petrelli86


petrelli86
aktív tag

aloha!
lenne egy kérdésem fórumtársaimhoz:
Adott egy ház, egy cooler master elite 330. Ebbe szerelhető akármilyen ATX szabványú lap igaz? Akár régi PIII-as lap is szerelhető bele? Ugyanott vannak a furatok kiosztása, az alaplap
lefogatásához?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=petrelli86 Vágjál bamba képet! ÍGY! MOST JÓ!

(#6996) mmdms


mmdms
addikt

sziasztok!
véleményetek szerint lehet találni 5k-ért egy normális belső felépítésű, szép szolíd házat?
semmi különleges elvárásom nincsen, max a normális szellőzés, ami ebben a kategóriában nemigazán van megoldva

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#6997) nyunyu válasza mmdms (#6996) üzenetére


nyunyu
félisten

Tap is legyen benne?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6998) petrelli86


petrelli86
aktív tag

sehol senki?:D

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=petrelli86 Vágjál bamba képet! ÍGY! MOST JÓ!

(#6999) nyunyu válasza petrelli86 (#6995) üzenetére


nyunyu
félisten

Adott egy ház, egy cooler master elite 330. Ebbe szerelhető akármilyen ATX szabványú lap igaz? Akár régi PIII-as lap is szerelhető bele? Ugyanott vannak a furatok kiosztása, az alaplap lefogatásához?

Szerintem igen, elvegre az ATX 1.1 ota alapvetoen nem valtozott az alaplap/haz elrendezes, csak pontositottak a kovetelmenyeket, inkabb csak a tapokra vonatkozo eloirasok valtoztak.
(Na jo, 2.1-ben megszunt letezni a mini-ATX formatum, ami egy-ket IBM/HP/Dell/Compaq mini desktop gepet leszamitva sosem volt hasznalatban.)

ATX 1.0-aban meg kotelezo volt az AT-bol atvett E jelu lyuk, F meg opcionalis, 2.0 ota nincs eloirva az E, ellenben kotelezo lett az F.

P3-as, tisztan ATX lapokon altalaban az F lyuk volt hasznalva, mivel a E az ATX hatlapjan kivezetett soros port ala esne.

Hibrid AT/ATX lapot (pl. Acorp 6BX86/6ZX86) viszont jo esellyel nem fogod becsavarozni egy mostani hazba.

Viszont a P3-as alaplapod mostani szabvanyu tappal nem fog bekapcsolni, mert nincs meg egy-ket feszultseg, ami regen kellett.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#7000) ez_meg_emaz


ez_meg_emaz
őstag

Keresnék vmien itx házat. Mint pl a Modecom feel 302, vagy a Thermaltake lanbox. Max 20k értékben, ha lehet akkor táppal(bár a legtöbb azzal van). Meg 3,5-ös vinyot fogadjon ha lehet.

Még az érdeklene hogy minden itx-es házban kb 50 fokos a vinyo? Nekem kicsit magasnak tünik, de lehet nem ártalmas hosszu távon se. Vki vélemény?

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.