Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5051) Shodan


Shodan
addikt

Nem tudjátok európába lehet valahol kapni rocketfish házat? [link] róla lenne szó.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#5052) nike_ válasza jasonka (#5014) üzenetére


nike_
addikt

Nekem pont egy 40 cm magas házam van, és belefér minden. Bár elég szűkösen, de na. ;]

(#5053) diegho


diegho
nagyúr

kb 1 hónapja akartam házat venni, de valamiért elmaradt, fogalmam sincs miért :D na mindegy, most már tényleg akarok venni valamit a sok éves codegen helyett, versenyzők:
CM elite 331 5.9k
CM centurion 534 10k
Gigabyte GZ-X3 ezüst 7.7k
nettó árak

ami érdekel: normális szellőzés és csendes legyen. gépben változott azót a vga egy passzív 9600gt-re ami most kapott egy 12-es noctua ventit, hogy ne melegedjen, úgy gondoltam, hogy az új házhoz kapok majd legalább 1db 12-es ventit, a noctuát leszedem a vga-ról és beteszem a házba és a ház oldalán lévő szellőző kap egy 8-as silentblade-et 5V-ról, elvileg ez elég lesz a vga-nak, ha nem akkor a vga kapja direktbe a silentblade-et.

GZ-X3 ventik hangosságáról tud valaki valamit? 3pin vagy molex csatisak? molexnek örülnék mert egyszerűbb átkötni 5V-ra.

(#5054) Butcher-HUN


Butcher-HUN
senior tag

Hi all! Kinéztem magamnak egy Aerocool 3D Magic házat 10 ezer Ft-ért. Kérdésem az lenne, hogy jó házat választottam? http://www.hardwarebolt.hu/termekek/haz/images/aerocool-magic-3d-kep-1-middle.jpg

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#5055) Rossi válasza diegho (#5053) üzenetére


Rossi
addikt

Ha már Gigabyte, akkor plussz 3k-ért kapsz Tritont. Én GZ-X5-öt nézegettem, aztán beleszerettem a Tritonba.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#5056) nyunyu válasza diegho (#5053) üzenetére


nyunyu
félisten

CM centurion 534 10k

Azanyja, de lement :Y
Mikor utoljara neztem, akkor meg 14+fa volt, centurion 5-omet meg nem akartam 12k alatt elkotyavetyelni.

Ugyhogy szerintem porosodik tovabb...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5057) diegho válasza nyunyu (#5056) üzenetére


diegho
nagyúr

most ment le az ára, centurion 5 is ugyanennyi. szerintem ilyen 534-est veszek, mert ezen van oldalt 12 centis ventihely.

(#5058) nike_ válasza diegho (#5057) üzenetére


nike_
addikt

Vegyél inkább egy CM RC 690-et. :)

(#5059) diegho válasza nike_ (#5058) üzenetére


diegho
nagyúr

használhatatlan számomra.

(#5060) m4rc!


m4rc!
őstag

Esetleg vkit nem erdekel egy szep par honapos Antec P182 haziko?

We are analog players in a digital world

(#5061) diegho válasza m4rc! (#5060) üzenetére


diegho
nagyúr

10-ért átveszem :DDD

(#5062) Gyuri27 válasza diegho (#5061) üzenetére


Gyuri27
félisten

táppal együtt 11-t adok érte :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#5063) diegho válasza Gyuri27 (#5062) üzenetére


diegho
nagyúr

én táp nélkül 10-et :P

(#5064) Atlantis válasza Rossi (#5055) üzenetére


Atlantis
veterán

Nekem Poseidon van, kellemesen csalódtam benne. Nincs olyan részlet, ami ne tetszene benne, nem hangos és gép is jól érzi magát benne. Eredetileg P182-est akartam, de épp nem lehetett beszerezni. Nem bántam meg, hogy ez lett helyette, spóroltam 18k-t.

Szóval tudom ajánlani a Poseidont, vagy akár a Tritont is, ízlés kérdése. A Poseidon 310 viszont már nem tetszik annyira külsőleg, mint a sima.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#5065) m4rc!


m4rc!
őstag

diegho, Gyuri27:

Koszonom a remek ajanlatokat meg atgondolom, de nem szamitottam ilyen magas osszegekre... :DDD

We are analog players in a digital world

(#5066) diegho válasza m4rc! (#5065) üzenetére


diegho
nagyúr

én 15k-ig keresek házat, ha sokat akarnék kiadni rá akkor Cosmos S-t vennék, de 15k már így is 10szer több mint amit eddig házra kiadtam :))

(#5067) m4rc! válasza diegho (#5066) üzenetére


m4rc!
őstag

Egyebkent latom CM 534-et tervezel venne, nekem volt olyanom, csak ajanlani tudom. Jo minosegeu anyagbol van es jofajta ventikkel igen csendes tud lenni.

Az Antec-emet meg remelem el tudom passzolni jo arban..

We are analog players in a digital world

(#5068) diegho válasza m4rc! (#5067) üzenetére


diegho
nagyúr

hja 534 az egyik jelölt. triron is szóbajöhetne, nagyon jó ház igen masszív, de cm-et még nem láttam és kiváncsi vagyok rá :D holnapra pedig el kéne dönteni mert beszerzési nap lesz.

(#5069) Nyiscsák


Nyiscsák
aktív tag

Üdv!

Annyi lenne a kérdésem hogy egy ATX-es ház tudja e fogadni az mATX-es alaplapokat?

(#5070) diegho válasza Nyiscsák (#5069) üzenetére


diegho
nagyúr

igen

(#5071) nyunyu válasza Nyiscsák (#5069) üzenetére


nyunyu
félisten

Tudja, mivel az ATX felulrol kompatibilis a mATX-szel.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5072) matrix23 válasza (Kolombusz) (#33) üzenetére


matrix23
tag

Gratulálok ;] :D

(#5073) Nyiscsák


Nyiscsák
aktív tag

Köszönöm! Én is így gondoltam de jobb megbizonyosodni róla!

(#5074) KMT válasza diegho (#5066) üzenetére


KMT
addikt

(#5075) diegho


diegho
nagyúr

valakinek van azzal tapasztalata, hogy elfordított vs. 5.25-el párhuzamos merevlemeztartók között hűtésben mennyi a különbség? CM 534-ben ahogy néztem elég szűkös hely van a vinyónak, nem tudom ez mennyire ront a hűtési teljesítményen. Pl elite 331-ben a "hagyomáson" felfogatás van, akárcsak a GZ-X3-ban ráadásul láthatóan szellősebb a vinyóknál a ház. lehet ez fog dönteni az elite mellett. vélemény?

(#5076) diegho válasza KMT (#5074) üzenetére


diegho
nagyúr

bocs, de nem parasztházat akarok venni (mi így hívjuk a csicsás tizenéveseknek szánt világítós codegen belsős marhaságokat)

(#5077) m4rc! válasza diegho (#5075) üzenetére


m4rc!
őstag

Az 534-ben pont ott a HDD-k elött van egy 12cm-es venti, ami szépen hűti őket, sztem az átlagnál semmivel sem rosszabb ez az elforgatott megoldás.

We are analog players in a digital world

(#5078) diegho válasza m4rc! (#5077) üzenetére


diegho
nagyúr

tudom hogy ott a venti, de mint írtam jó lenne ha a légáramlat eljutna a vga-hoz, elég szűkösnek tűnik nekem ott a hely, bár amikor a tritont szereltem nem tűnt szűkösnek a hely, a kettő pedig nagyából ugyanaz szerintem.

itt képeken eléggé szűkösnek és kevésbé szellőzőnek néz ki az 534 hdd részlege az elite-hez képest.

(#5079) KMT válasza diegho (#5076) üzenetére


KMT
addikt

Ez cseppet marhaság. :(((

Codegen belső? Miről beszélsz?

Van egy jól szellőző ház, csendes ventikkel, plusz hőmérséklet érzékelőkkel, és venti szabályzással. Csak egy ilyen szabályzós cumó majdnem ennyibe kerül, mint ez a ház. Persze, ha nincs rá szükség....

(#5080) diegho válasza KMT (#5079) üzenetére


diegho
nagyúr

nincs rá szükség, van zalman, de azért nézd már meg milyen anyagból van az a "csodaház" meg nézz meg egy cm elite 331-et, hát enyhén masszívabb a 331. nem kell nekem semmi világító okosság a házra, kinőttem belőle már vagy 10 éve, de azért poénos, hogy még egy csavarmentes rögzítés sincs a "csodaházban", szóval kösz szépen nem kérek belőle, meghagyom azoknak, akik a szomszéd pistike előtt akarnak villogni.

(#5081) nyunyu válasza diegho (#5075) üzenetére


nyunyu
félisten

534-ben nincs elforgatva a vinyohely?

Ezt nagyon birtam utalni a Centurion 5-ben, hogy a teljes ATX meretu alaplapok (25 szeles) szelebe beleutkozik a vinyo kabele.
Vagy vinyocsere eseten eloszor VGA kiepit. :W.

[szerk:]Ja, hogy a felso kep az Elite.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5082) diegho válasza nyunyu (#5081) üzenetére


diegho
nagyúr

pont az a kérdés, hogy az elfordítástól mennyire csökken a hűtési teljesítmény, de szerintem az a talán 1-2 fok nem oszt nem szoroz. azt hiszem ilyent szerzek be 12 bruttót megér.

szerintem a full fekete szebb (a világítást ne nézzétek, nem fog világítani)

(#5083) BigBear válasza diegho (#5082) üzenetére


BigBear
senior tag

Én személy szerint nem szeretem az elforgatott keretet. Oké, a háznak elég nagy mélységűnek kell lennie, hogy normál elrendezéssel ne legyen útba a vinyó vagy a kábele semminek, de vannak ilyen házak. Normál elrendezéssel sokkal jobb a hűtés is, illetve hangban is jóval kedvezőbb, csendesebb megoldás, hiszen nem ütközik (legalábbis nem olyan mértékben) a levegő egy fémkeretbe.

(#5084) Wendelke válasza Atlantis (#5064) üzenetére


Wendelke
senior tag

Szia Atlantis.

Én Gigabye Triton 180-s házat akarok majd venni, amely belülről megegyezik a Posseidonnal.

Ha annyit megtennél, hogy leírnád milyen hőmérsékleti értékek vannak a házikódban az egyes alkatrészeknél, megköszönném.

Valamint még annyit kérdeznék, amit már többen is boncolgattak, hogy van-e számottevő hátránya a 90 fokban elforgatott HDD keretnek a hűtés és a hang szempontjából.

Előre is köszönöm.

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#5085) Wendelke


Wendelke
senior tag

Ja és még egy kérdesem volna!

Ki tudja megmondani azt, hogy a Tritonban lévő ventiknek mekkora a hangereje, dbA szintje. Azért kérdezem, mert a csak annyi van az eddig olvasottakban, hogy "silent", de konkrét adatot nem találtam róla.

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#5086) Atlantis válasza Wendelke (#5084) üzenetére


Atlantis
veterán

Hello!

Nos a vinyóm erős használat után Everest szerint 32°C-os, alapból 27-28. Mindezt egy 23°C-os szobában úgy, hogy egyedül van a házban és a 12-es első venti is megy. A többire még nem néztem rá, de szerintem nem is mérvadó, mivel a proci hőfoka erősen függ az alkalmazott procihűtőtől, a VGA-é pedig a hűtésén kívül attól, hogy mennyire melegedős fajta.

Az elforgatásnak szerintem inkább előnye van, mivel így a vinyók nincsenek útban az alaplapi csatlakozóknak, illetve a hosszabb VGA-knak a rövidebb házakban. Én örültem az elforgatott helyzetnek, mivel szerintem egyszerűbb szerelni, ki-betenni a vinyót. Hűtés vagy zaj szempontjából szerintem tök mindegy, hogy elforgatva, vagy párhuzamosan vannak a vinyók.

A házban ez a ventitípus van, konkrétan az itt látható táblázatból a R121225SL érdekes. Megijedni nem kell a magas fordulattól és zajértéktől, egy közös 3 tűs csatlakozón vannak a ventik és az alaplap simán leszabályozza őket. Nekem indítás után 800 körül forognak és így gyakorlatilag nincs hangjuk. Én sajnos megijedtem a vásárlás előtt ezektől a ventiktől és vettem egy rakat 12-es ventit, amit most nem tudok eladni. :(

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#5087) diegho válasza Atlantis (#5086) üzenetére


diegho
nagyúr

én direkt olyan házat keresek ahol molex csatisak a gyári ventik, azokat csak átkötöm 5V-ra és kész.

(#5088) nyunyu válasza Atlantis (#5086) üzenetére


nyunyu
félisten

Kerdes az, hogy mennyire mer pontosan a vinyod.

Ugyanis pl. a Samsungok altalaban 4-5C-vel kevesebbet mutatnak, mint a valos homerseklet, mig a Hitachi 1-2C-vel felul szokta becsulni.

Hmm, most nezem, valamit elszurhattam nemregiben a vinyocsendesitesi kiserletkor, ugyanis most hutes nelkul csak 47C-sek a Hitachik.
Igaz, nem sikerult teljesen betolni a helyukre oket, mivel tul vastagra sikerult vagnom a kiekelesukre hasznalt radirt.
Amig gatyamadzagon logtak a keretbe teljesen betolva, addig 49C-sek voltak.
Mondjuk akkor a megnyult gumi miatt alig 1-2mm legres volt a 2 vinyo kozott, most legalabb 1 centi.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5089) Rossi válasza Atlantis (#5086) üzenetére


Rossi
addikt

Nekem a Samsung HDD-m is kb. ilyen hőmérsékleten megy, bár eddig a 45-55 fokhoz voltam szokva (notebook)... :))

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#5090) diegho


diegho
nagyúr

nah ház ügyben még mindig nem döntöttem :D
centurion 534-et megkapom 9.7+fáért, de kapnék 13.5+fáért cavalier 3-at, vagy még ott az ammo a centurion árában.

(#5091) nyunyu válasza diegho (#5090) üzenetére


nyunyu
félisten

Ranezesre a Cavalier 3 csak az ajtos elolapban ter el az ajtotlan Centurion 5-tol, belsejuk ugyanaz. :(

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5092) nyunyu


nyunyu
félisten

Nekem szemely szerint az elforgatott vinyos Centurion 532/534 vaz jonne be, a Centurion 5 elolapjaval. (534-e szerintem ronda.)

Mondjuk abba se valoszinu, hogy beferne a vizhutesem :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5093) diegho válasza nyunyu (#5091) üzenetére


diegho
nagyúr

te engem nagyon rá akarsz beszélni az 534-re, megveszem, de, ha nem tetszik ne feledd... tudok a melegbáros sztorikról :DDD

(#5094) Wendelke válasza Atlantis (#5086) üzenetére


Wendelke
senior tag

Atlantis köszönöm a kimerítő választ! :R

Én is az Everflow táblázatát néztem meg a PH-s teszt elolvasása után, és kissé megijesztett a 32 dB(A) , hiszen az jobb lenne ha ez 20 alatti érték lenne.

Na szóval mégegyszer köszönöm, úgy érzem, hogy befejeztem az Giga Triton házról az adatgyűjtést, most már csak meg kell vennem. :)

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#5095) nyunyu válasza diegho (#5093) üzenetére


nyunyu
félisten

Osszekeversz valakivel.
Nem en akartam megd*gni Amandat, hanem a kollegam. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5096) diegho válasza nyunyu (#5095) üzenetére


diegho
nagyúr

na azért a múltkori srác aki behúzott nyakkal kérdezte, hogy van-e melegbár a környéken, az kemény volt :D vagy 5 percig röhögtem rajta :DDD

házhoz visszatérva találtam 12-es SB ventiket Atlantis árulja őket :D szóval a hűtés úgy néz ki összeáll 1 elöl 1 hátul 1 noctua oldalt és a sunon maglev a procin az adda meg a tápban. asszem halk lesz a cucc :B

(#5097) Atlantis


Atlantis
veterán

Hazaértem, a gép többi részének hőmérséklete bekapcsolás után Everest szerint: a proci 28°C-os ASUS Silent Knight II alatt, a GPU pedig 38°C-os gyári hűtésével. A házventik 520-as fordulaton mennek. Nem mondom, hogy teljesen csendben van a gép, valaminek van egy kellemesen mély, búgó hangja. Viszont engem 3 év laptopozás után sem zavar a hangja.

Nem tudom, a Seagate mennyire mér pontosan, de a legutóbbi PH!-s vinyótesztekben a Seagate SMART-ból kiolvasott értéke volt a legközelebb ahhoz az értékhez, amit hőmérővel mértek a tesztelők. Szóval én megbízom benne.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#5098) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

Sziasztok!

Úgy döntöttem, hogy lassan elérkezett az idő a házcseréhez - nem azért, mert nagyon leharcoltam volna, csak egyszerűen meguntam ezt a JNC-807-est. Szóval ki is néztem néhány házat, alapvetően a <=12K tartományban keresgélek, mert annál többet nem szeretnék rászánni. Egy normál ATX-es alaplapom van, azaz sajnos a kis Codegen házak nem jöhetnek számításba.

Alapvetően a következőket kötném ki:
- 12 cm-es ventihelyek elöl, hátul (lehetőleg az árban legyen is benne 1 vagy 2db)
- 20cm-es szélesség
- tűrhető hangszigetelés (por meg ilyen hülyeségek nem érdekelnek)
- fekete alapszín, avagy lehet ezüst is, csak akkor az 5.25"-ös helyeken legyenek külső "elrejtő" lapok

Szóval ezeket néztem ki, de nyugodtan lehet másmilyet is ajánlani:
SHARKOON Revenge Economy Fekete-Ezüst
GIGABYTE GZ-X5 Fekete-Ezüst
ENERMAX CA3030 Pandora
YESICO OpenAIR Ezüst
COOLERMASTER RC-331-KKN1-GP Elite

Szerelhetőség tekintetében nincsenek extrém elvárások, általában csavarokkal dolgozom, szóval ezen nem is nagyon akarok változtatni (kivéve esetleg a ház oldalát, mert azt minden házamnál sikerült túlhúzni :((( )

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#5099) Rossi válasza TomBoy1986 (#5098) üzenetére


Rossi
addikt

Én is a GZ-X5-el szemeztem, de plussz 3k-ért kapsz fekete Tritont, ami azért nagyságrendekkel jobb ház.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#5100) TomBoy1986 válasza Rossi (#5099) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Bocsi, de házak terén enyhén szólva laikus vagyok :B , szóval kifejthetnéd, hogy mibel jobb :R

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.