Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5251) Nyiscsák válasza Sk8erPeter (#5250) üzenetére


Nyiscsák
aktív tag

Tény hogy hibás de van olyan tájegység ahol így használják! :)

(#5252) Kombat válasza Sk8erPeter (#5250) üzenetére


Kombat
őstag

Miért? Tegyál az van? ;] :DDD

(#5253) diegho válasza Nyiscsák (#5251) üzenetére


diegho
nagyúr

mikor annó fősulin egy kifejezetten csinos leányzó megszólalt nagyon durva tájszólással, jött is a vakarózás és a na menjünk, mert elkésünk az óráról szöveg :DDD

nem érzed a lényeget:
éngyál, tegyál, őgyál, (m)igyál :D

[ Szerkesztve ]

(#5254) Nyiscsák válasza diegho (#5253) üzenetére


Nyiscsák
aktív tag

Én tudom miről beszélsz! Én is fősulin vagyok és nekem is van csaj ismerősöm aki ha megszólal akkor....
Pedig nekem volt szakközepes irodalom tanárom azt mondta hogy a tájszólásokat meg kell őrizni mert a kultúránkhoz tartozik :D

Na de meg tudja nekem mondani valaki hogy hogy lehet gyorskötegelőt venni? A házamhoz csak 1 db-ot adtak :D

[ Szerkesztve ]

(#5255) RexpecT válasza Sk8erPeter (#5250) üzenetére


RexpecT
addikt

Ha valaha is olvastál tőlem hsz-t akkor rájöszz hogy nem szoktam így írni.Elvágtam a mutató ujjam és nem tudok normálisan gépelni(és elfelejtettem átolvasni).Mellesleg ha ránézel a billentyűzetedre akkor láthatod hogy az "á" és az "é" betű egymás mellett van.Az "oszt" - szót tényleg szoktam használni de azt is csak "élőben".Amugy meg k*bbe :DDD ;] .

Nyiscsák:
Villamossági szaküzletben lehet kapni kb 5ft/db.

[ Szerkesztve ]

(#5256) diegho válasza RexpecT (#5255) üzenetére


diegho
nagyúr

Amugy meg k*bbe

fáradjatok már át ebbe a topicba :DD :))

(#5257) nike_ válasza diegho (#5256) üzenetére


nike_
addikt

Hehe :D

(#5258) CséZé válasza csabooooo (#5247) üzenetére


CséZé
őstag

Támogatom a logout-os írást :K Jó sok képpel :)

(#5259) Sk8erPeter válasza diegho (#5256) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ez kemény, ilyen topic is van? :DDD Hát ez aztán a lényeges topic egy számítástechnikai fórumon... :U Csoda, hogy nem zárták le. Persze igaz, ilyen téma gondolom nem sűrűn fordul elő a topicok között...

RexpecT megjegyzését meg nem minősíteném. :DDD Fölösleges. Egyébként nem hiszem, hogy nagy erőfeszítésébe került volna még egyszer ránézni a hsz.-ére, és elolvasni azt az egy sort az önsajnáltatás helyett. (Képes ezt még egy topicba is beírni, istenem, hogy egyes embereknek mennyi felesleges idejük van... :Y)

Sk8erPeter

(#5260) RexpecT válasza Sk8erPeter (#5259) üzenetére


RexpecT
addikt

Önsajnálás?Tényeket közöltem.
Ha annyira okos vagy elolvashatnád annak a topiknak a címét, segítek: Off-topic.Remélem nagyjábol érted hogy miről szól(esetleg bele is olvashatsz).
Nekem van sok időm?Ki kezdte az egészet?
Tény, hogy rosszul írtam le, el is mondtam hogy miért.Remélem mostmár megnyugszol :DDD .

[ Szerkesztve ]

(#5261) nike_ válasza Sk8erPeter (#5259) üzenetére


nike_
addikt

Annak a topiknak van a legnagyobb múltja. :U

(#5262) Sk8erPeter válasza nike_ (#5261) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát pedig az első hsz. csak 2007 júliusában született, úgyhogy annyira nem régi a topic... :U Belenéztem, ha már ennyi szó van róla...

RexpecT: én eddig sem voltam ideges... :DDD Ahogy észrevettem, te annál inkább felhúztad magad, de ha ez téged szórakoztat... ;]
Igen, láttam, hogy az "Off topic"-ba írtál, de ennek a topicnak a 90%-a pont a semmitmondó hsz.-ekről szól, ez tény... :U És pl. ha én elvágnám az ujjamat, eszembe nem jutna ezt egy fórumon nyilvánosságra hozni... :W De ez én vagyok, persze szíved joga az alapelvekbe nem ütköző bármilyen megnyilvánulást közzé tenni. :U Ahogy érzed...

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#5263) nike_ válasza Sk8erPeter (#5262) üzenetére


nike_
addikt

44 OFF TOPIC volt eddig. A 43-ban 50.000 hsz. A 44-ben (mostaniban) 35.000 eddig. A többiben vagy 3.000, 4.000, 5.000 hsz.

Ebből 44. Szerinted ez nem elég nagy múlt?

Amúgy az első 2002-ben nyílt..

[ Szerkesztve ]

(#5264) RexpecT válasza Sk8erPeter (#5262) üzenetére


RexpecT
addikt

Csak megértettük egymást :) !További jó fórumozást!

(#5265) !Overdose!


!Overdose!
őstag

Üdv!

Tudtok ajánlani olyan házat, amelyik teljes mértékben szögletes?
Olyasmit, mint a Zalman!

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#5266) nyunyu


nyunyu
félisten

Multkor keresett valaki alacsony ATX tornyot.

Foxconn kihozott egy hazat TXA026 neven, amiben elol van a tap, es fuggolegesen az 5.25" eszkozok.

Mar csak a JT-n, meg a HRP-n mulik, mikor lehet itthon kapni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5267) PiciKenny


PiciKenny
senior tag

Sziasztok 1 nagy kérdésel lennétek felétek :DDD

COLORSIT 9006-C4 FEKETE legyen[ez picit nagyobb ház]
link1

vagy
Thermaltake VB6000SWSD Swing ezüst ház plexi oldallapos
link2

árban kb 1 formák, de érdekelne melyik lenne "okosabb" megvenni, colorsit jobban nézki :U
de thermaltake meg "márkásabb" [nemtudom mennyire az..de infok alapján] :R
előre is köszi a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#5268) nike_ válasza PiciKenny (#5267) üzenetére


nike_
addikt

Szia.

Én a colorsit-et venném táp nélkül.

(#5269) PiciKenny válasza nike_ (#5268) üzenetére


PiciKenny
senior tag

lehet csak ugy táp nélkül kérni? :U

(#5270) RexpecT válasza PiciKenny (#5269) üzenetére


RexpecT
addikt

Az az eladótol/üzlettől függ.Van ahol kiszerelik és levesznek az árábol annyit amennyit a tápegység ér,van ahol nem.

(#5271) PiciKenny válasza RexpecT (#5270) üzenetére


PiciKenny
senior tag

jó hát majd kiderül :DDD

(#5272) Balintt


Balintt
csendes tag

Sziasztok!
Csak azt szeretném kérdezni, hogy érdemes-e házra költeni 1 rakat lóvét, ill. hogy mivel lesz jobb, ha a konfigom 1 20k-s házban pihen, és nem egy 8k-s "no name" házban? Számít ez vmit, vagy csak azért vannak, hogy a sok gazdag, aki nem tudja hová rakni a pénzét, az vehet Chieftec házat 20-30 k-ért? Vagy ezeknek jobb a hűtése, tágasabbak? (Azt, h stabilabbak nem vitatom, de én úgyis lerakom az asztal mellé, és ott marad. :D) Szóval csak magyarázza el légyszi vki, hogy miért érdemes márkás, drága házat venni. :F

(#5273) Kombat válasza Balintt (#5272) üzenetére


Kombat
őstag

A stabilitásnak inkább az a lényege, hogy a ház nem rezonál be a ventiktől, vinyóktól, optikai meghajtóktól, így sokkal halkabb lehet. Drágább házak esetében általában jobb a szellőzés kialakítása is, plusz rendelkeznek olyan extrákkal amikkel a 6k-s noname-ek nem. pl. rezgéscsillapító gumik, csavarmentes szerelhetőség stb...

(#5274) RexpecT válasza Balintt (#5272) üzenetére


RexpecT
addikt

- Jobban szerelhetőek
- Jobb hűtésük van
- Jobb anyagból vannak
- Általában tágasabbak
- Több winchester/venti elfér bennük

[ Szerkesztve ]

(#5275) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Tudna nekem segíteni valaki abban hogy milyen gépházat vegyek, mert van pár követelményem, és ki is néztem magamnak egy :C Antec 900-at, és egy :R Gigabyte 3D Aurora 570-es házikót, de nem tudom milyenek, melyik jobb, igaz hogy a Giga nagyobb, de az Antec szebb. Nem tudom érdemes lenne-e megvenni egy :K Cooler Master Stacker 830-at?
A lényeg, és a minimum elvárások:
-fekete színű
-erős, és jó nehéz
-plexi, vagy rácsos oldalú
-jól szellőző
-nagy :))

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#5276) Kombat válasza Tothgera30 (#5275) üzenetére


Kombat
őstag

Antec Twelve Hundred ;)
1

[ Szerkesztve ]

(#5277) Tothgera30 válasza Kombat (#5276) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Hmmm, szép házikó, nekem is ilyen kell! :R

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#5278) Kombat válasza Tothgera30 (#5277) üzenetére


Kombat
őstag

Sajna még nem kapható nálunk, ha jól tudom, úgyhogy várni kell rá egy picit. (Kb. május vége-júni eleje és 40k)

[ Szerkesztve ]

(#5279) nike_ válasza Tothgera30 (#5275) üzenetére


nike_
addikt

Szia!

Ezeknek a követelményeknek bőven megfelel egy Cooler Master CM 690-es is. 20.000 Ft alatt kapható, plexi ill. sima (2 ventihely az egyik oldalon) változatban.

[ Szerkesztve ]

(#5280) Balintt válasza RexpecT (#5274) üzenetére


Balintt
csendes tag

Szerintem egy olcsó ház is lehet tágas, és abba is férhet több winchester és venti, csak olyat kell venni. Az első 3-mal viszont egyetértek.

(#5281) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Tényleg szép ez a Cooler Master CM 690-es és a tetejében még egy duplaradi is elfér, bár ezt a házat plexisben még nem láttam. Várok még a vásárlással egy kicsit, mert érdekel még a Gigabyte 3D Mercury (http://prohardver.hu/hir/gigabyte_haz_beepitett_vizhutessel.html) és ebben beépített vízhűtés is van.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#5282) Sk8erPeter válasza nike_ (#5263) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Fiacskám, olvasd már el még egyszer, mit írogatsz, azt se tudod, miről beszélsz. :W
A diegho által linkelt topicra írtam, amit írtam, kicsit figyelj már jobban oda, mielőtt okoskodsz. :DDD

Sk8erPeter

(#5283) Sk8erPeter válasza RexpecT (#5264) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Viszont! :R

Sk8erPeter

(#5284) nike_ válasza Sk8erPeter (#5282) üzenetére


nike_
addikt

Áá, bocs tényleg. :D :B

(#5285) Tombolo


Tombolo
tag

Nekem az a nagy helyzet állt elő, hogy szeretnék venni egy házat meg egy tápot is. Enermax Pandora CA-3030BS, ez a ház típusa. Viszont ezt árulják 400W-os táppal 19 körül avagy nélküle 12-ért. Ha valaki találkozott a tápos verzióval az megmondaná, hogy milyen táp van benne? Mert ha nem valami sz*r akkor inkább egybe venném meg. Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#5286) Kombat válasza Tombolo (#5285) üzenetére


Kombat
őstag

Ha Enermax táp van benne, akkor nem lehet gond a minőségével.
Előtte nézz bele, hogy milyen!
Én inkább táp nélkül venném és hozzá egy FSP 350PNF kb. 7k!

(#5287) nike_ válasza Kombat (#5286) üzenetére


nike_
addikt

Így van, ezt javasoltam volna én is. Bár attól függ milyen konfigba menne. :F

(#5288) Tombolo válasza Kombat (#5286) üzenetére


Tombolo
tag

Szívesen belenéznék, de rendelnem kellene mert ilyen a vidéki élet. :) Ezért is kérdeztem. 400-as körüli tápban gondolkodom egyébként is. Ebben meg az van. Konfigomat meg nem tudom, hogy hol kell beírni. Egyszerűen nem találtam. :D Egy 3.2-es P4-es, 7600gs, 500-as vinyó van egyenlőre. Olyat szeretnék ami már a következő konfighoz is jó. Már unom a Codegen házat a jó hangos Mercury táppal :DDD

(#5289) Rossi válasza Kombat (#5286) üzenetére


Rossi
addikt

Inkább 5,5 k az a táp, de egyetértek.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#5290) Kombat válasza Tombolo (#5288) üzenetére


Kombat
őstag

Akkor rendelés előtt e-mail-ben kérdezd meg, hogy pontosan milyen táp van benne!
A gépedhez még egy 200W-s táp is elég lenne, de ha mindenképp 400-as kell akkor FSP 400PNF!

(Lap tetején fekete sávban van olyan, hogy "adataim", ott lehet beírni a konfigot! ;) )

(#5291) Tombolo válasza Kombat (#5290) üzenetére


Tombolo
tag

Köszi szépen a segítséget! Mindkettőt :B

(#5292) jayjay


jayjay
tag

Sziasztok!
Nálam gépcsere lesz és kellene egy új ház.Valószínű négymagos lesz benne és 100% egy CM Hyper 212, 8800GTS, 3870X2.
Így elsőre ezek jutottak az eszembe.
Chieftec Bravo, Smart , Mesh -nekem most LBX-03 van
Point of View Incognito
Antec 300-as tetszik és a tesztek szerint jó is
Ha valakinek esetleg jobb ötlete van, akkor szívesen meghallgatnám.
Mindenképp olyan ház kell, amibe belefér ez a CPU hűtő, habár sztem 20cm széles elég???
20000Ft-ig vásárolnék.

HTPC: XFX HD4830 512MB, 400W Corsair, 2x2048MB Kit OCZ, E5200,Scythe Slip Stream, GIGABYTE GA-G31M-ES2L, Scythe Shuriken, APLUS CS-GL3

(#5293) Kombat válasza jayjay (#5292) üzenetére


Kombat
őstag

Szerintem Antec! Nekem is az lesz! :B
POW szerintem alacsonyabb kategória, mint Antec vagy Chieftec.

(#5294) Gyuri27 válasza jayjay (#5292) üzenetére


Gyuri27
félisten

Cm 590 14-15k környékén.

Amd - Radeon - Ryzen

(#5295) Nyiscsák válasza jayjay (#5292) üzenetére


Nyiscsák
aktív tag

Nekem is CM-212 hűtőm van egy Elit 331-es házban és eléggé neccesen fér el pedig 203 mm a szélessége! Ha biztos akarsz lenni akkor 210 est vegyél!

(#5296) Gyuri27 válasza Nyiscsák (#5295) üzenetére


Gyuri27
félisten

Annyi az 590 210mm, a 690 213mm. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#5297) z00li


z00li
senior tag

Sziasztok!

Casetek házakkal kapcsolatban tud valaki tapasztalatokkal szolgálni? Olcsó és masszív házat szeretnék. Idáig ezt a kettőt néztem:
-Hector link
-Roma link

Vélemény?Vagy egyéb javaslat max 15k-ig! Előre is köszi!

(#5298) Drang


Drang
tag

hello,

oke nem tudom, hogy odahaza Magyarorszagon ezek kozul melyik haz kaphato, de hatha van valakineki tapasztalata: szoval melyiket a harom kozul?? Mindegyik full-tower:

1. X-CLIO WTBK ADVANCED (2X 250mm venti az oldalan, egy 120 as kipufogo hatul es egy 200 as a teton. KEPEK ITT Az oldalventik asszem 2 vagy 3 allasban szabalyozhatoak, ez az a haz ami vagy bejon vagy utalod. Nekem tetszik, kicsit egy Java homokkuszora emlekeztet :D

2. APEVIA X-JUPITER S-Type. KEPEK (Egy 120 as venti elol a HD rack-nel, egy 250 es oldalt a kartyara+alaplapra fuj es 2X120 as hatso kipufogo. Tovabba bovithetro egy 120 as tetoventivel. A ventik szabalyozhatoak, igaz nem kulon-kulon. Nekem ez a befuto eddig, nagyon tetszik az X-Clio is, de eloben meg nem lattam es mi van ha megsem?

3. Thermaltake Armor+MX VH8000BWS KEPEK

Amikor elkezdtem uj hazat keresni akkor erre gondoltam eloszor, de most mar az elozo kettohoz kepest szerintem nem nyero. Volt mar Thermaltake hazam ezelott es nem volt rossz eppen. Szoval ennek elol hatul van egy-egy 120 as ventije (nem szabalyozhato) es oldalt egy 230 as. Viszont van E-sata kivezetese ami a masik kettonek nincs. Nagyon szep-kis csili-vili haz, de engem most mar inkabb a teljesitmeny (hutes konkretan) erdekel inkabb.

Szoval kinek mi a velemenye esetleg tapasztalata??
A heten valamelyik hazat megveszem az biztos :DD

[ Szerkesztve ]

(#5299) Kombat válasza Drang (#5298) üzenetére


Kombat
őstag

Mi a gond az Antec 900-al? :F
Vegyél Antec 1200-at! :D

A 2. kb ugyanolyan hűtésű, mint a 900-ad. A 3. kétszer annyiba kerül, mint az első, tehát szerintem az első a legjobb vétel! :)

(#5300) Drang válasza Kombat (#5299) üzenetére


Drang
tag

ja a 900at mar eladtam, bar a legjobb hutesu hazam volt eddig, de iszonyat mennyisegu port tolt be a rendszerbe. az sem tetszett, hogy alul volt a tap, mert valahogy termeszetellenesen tekeredtek a kabelek. :(
Amugy gondolkodtam az 1200-on, ahol mar van filter a ventiken, meg kivezettek vegre a venti szabalyozo kapcsolot a hazon kivulre, de az ara meg mindig huzos.

ez a harom most itt ahol vagyok tok egy arban van.

amugy hutesben biztos hogy az elso a nyero...bar a masodik az alu haz, es azok jobban hutenek, mint az acel hazak....

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.