Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6251) LamaCube válasza csabooooo (#6247) üzenetére


LamaCube
addikt

Köszi a tippet!
Nekem megfelelő amit kinéztél:)
Mégegyszer köszönöm!

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#6252) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!
Rendeltem egy gépet és ez a ház lesz hozzá:

[link]

Szerintetek kell rajta valamit moddolni (mármint a házon), hogy normális hőfokot lehessen benne elérni?
Tudom, hogy nem szipiszupicsillivilli ház, de a diákhitelből erre volt keret! :)
Válaszokat előre is köszi! :)

(#6253) gixxer-tomee


gixxer-tomee
aktív tag

Hali!

Lenne egy kérdésem. Lehet teljesen hülye vagyok már azért nemlátok különbséget 2 ház között. :F

A Gigabyte 3D Aurora 570 és az 570S -típusokról lenne szó. ;)

Szóval mondja már meg valaki mi a helyzet... :U

Köszzi!

tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

(#6254) gixxer-tomee


gixxer-tomee
aktív tag

Na megvan már megvan. :) Bocs hogy foglaltam a helyet :DD
Kiderült hogy az 570 a nagyobbik verzió, az 570mm-es. Ami régen csak "Aurora" volt az lett most 570S, azaz 510mm-es.
Azért leírtam hátha mást is érdekel. :U

tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

(#6255) gixxer-tomee


gixxer-tomee
aktív tag

Na asszem megvan a nyertes. :D Mégpedig Gigabyte 3D Mars. Ez jobbnak tűnik. Jobban is tetszik nagyobb is. Ez is alu.
Ja és 5 venti jár hozzá. És olcsóbb is mint az előző jelölt. Bocs hogy magamban beszélek, valakivel ki kell tárgyalni. :D :D

tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

(#6256) Balagex


Balagex
csendes tag

Gépújítási akcióm végéhez közeledik. Egy AMD2+-os alaplapom lesz, 2 DVD író, 2 winyó, egyenlőre egy, majd esetleg 2 videokártya, és egy TV kártya.

A táp és a ház van hátra, amiből a táp nemsokára megjön (520HX).

Nekem jelenleg egy Casetek CK1016-os házam van. Ez képes-e befogadni az új technológiát, vagy van már valami szabvány változás, bármi kizáró ok?

Függetlenül attól, hogy igen-e vagy sem, kell egy másik ház, amibe nem esetén belemennek az új cuccok, vagy igen esetén amibe a régiek költöznek át.

Olyan házat keresek, ami könyen szerelhető (azaz nem csavarozgatós), minimum USB csatlakozó van elöl (de firewire és mikrofon/füles sem hátrány), OLCSÓ, és előző kérdésemre adott nemleges válasz esetén úgy szellőzik, hogy elöl is be tudja szívni a levegőt, mivel a gépem az asztalba van építve, így hátul nem sok hely van, de elölről nincs előtte semmi.

Segítséget előre is köszi...

(#6257) Balagex válasza Balagex (#6256) üzenetére


Balagex
csendes tag

Ja, és még igen fontos méretkorlát az, hogy szélesség max 200 lehet, de inkább kisebb,
magasság 430 körül jó, de max 450, és mélység kb 460, de kicsit lehet hosszabb.

(#6258) gixxer-tomee válasza Balagex (#6257) üzenetére


gixxer-tomee
aktív tag

Első körben ez jutott eszembe. :) Mondjuk árat nem írtál.
[Ez 200-as pont]

Adnak hozzá előre és hátra is egy-egy 12-cm-es ventit.

[Meg talán még ez. Bár ez kicsit alacsonynak tűnik.]

[ Szerkesztve ]

tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

(#6259) gixxer-tomee


gixxer-tomee
aktív tag

Egy vélemény: Szerintem a kis ház + jó szellőzés nem pont túl összeillő fogalmak. Tutira Csak ekkora helyre lehet rakni? Mert picivel nagyobbak már vannak amik jónak tűnnek. :)
Csak kérdezem. :U

tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

(#6260) Aygor válasza Balagex (#6257) üzenetére


Aygor
tag

Stacker rulez :) Előbb utóbb mindenki aki épít és bontogat vagy a nagytoronynál vagy a htcp/laptop verzióig jut el :DD Persze a helyszűke mindent megszab.

Piros-pontok: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?type=-&stext=Aygor&submit=%C2%A0 http://prohardver.hu/temak/keres.php?stext=%22kivel+%C3%A9rdemes+%C3%BCzletelni%22&suser=&sival=

(#6261) kavicssli


kavicssli
addikt

Délután megjön a Giga iSolo 220-as házikóm majd írok róla egy cikket a logoutra

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#6262) Balagex válasza gixxer-tomee (#6258) üzenetére


Balagex
csendes tag

Köszi a választ.

Arra is tudnátok mondani valamit, hogy a régi házam is jó-e az új dolgok befogadására (MSI DKA780GX Platinum lap), mert ha igen, akkor a régieknek veszek házat, ahol nincs korlát (méret, honnan kap levegőt, stb).

Amúgy pl ez milyen? Ebbe csak kis táp jó?

http://www.pcx.hu/?action=termekOldal&azonosito=08608

(#6263) kavicssli válasza Balagex (#6262) üzenetére


kavicssli
addikt

iSolo 220
megjött ma a házikóm!

1 szóval összefoglalom! Igényes és gyönyörűen van kidolgozva! Levagyok nyűgőzve :B :K Külön kis gigabyteos törlőkendő,nagyon szép igényes doboz és csomagolás,halk 2db 12cm-es ventik az acél és a szálcsiszolt aluminium keveréke... :R

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#6264) kavicssli válasza kavicssli (#6263) üzenetére


kavicssli
addikt

Közben készítettem topicot is neki mert ez a ház BestBuy lesz :B :K
topic

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#6265) Rica


Rica
senior tag

Sziasztok! Sajnos nem kaptam CM Elite 331-et, még a nagykerekből is elfogyott. Vettem viszont 10 pénzért a vörös toronyban egy pofás kis házikót, aminek egy 25 centis venti van az oldalán. Este összerakom és megnézem, hogy csak marketing-e, vagy tényleg tolja a levegőt a turbina.

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#6266) Skubikázz


Skubikázz
csendes tag

Kicsit fura kérdésem lenne, de egy Thermaltake VB1000BWSD Soprano ba bele férne e egy GA-X48-DQ6 os alaplap? ... :D nem találtam sehol :( remélem ti tudjátok . előre is köszönöm :)

(#6267) Rica válasza Rica (#6265) üzenetére


Rica
senior tag

Tolja rendesen :))
Az a ház neve, hogy Turbine. Kicsit gagyi a bekapcs gomb rajta, és kell még egy 12 centis venti, ami segít kiszívni a meleget hátul, de teljesen rendben van.

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#6268) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Csákány!
Kéne nekem egy zárt házikó.Semmi extra.A lényeg, hogy jól szigetelt legyen.Ne halljak hangokat, és főleg ne rezonáljon.
Árban 10-12K körül.Jó lenne fehér, de a feka sem gáz.

THX :R

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#6269) MR. Anderson válasza Rica (#6267) üzenetére


MR. Anderson
tag

szia nem véletlenül point of view turbine? Mert az jó kis ház nekem is olyan van csak ajánlani tudom, a 25cm-es ventinek sincs túl nagy hangja :D

"Ha szép nem vagy legalább hülye ne legyél" Az intellektusukat csillogtatni vágyók, ne nekem bizonygassák szellemi fölényüket...engem nem érdekel...

(#6270) MR. Anderson válasza Ace Ventura (#6268) üzenetére


MR. Anderson
tag

hali talán ez revoltec zirconium (egy havernak ilyen van és tényeg szinte zajtalan) és nem is olyan drága ;)

[ Szerkesztve ]

"Ha szép nem vagy legalább hülye ne legyél" Az intellektusukat csillogtatni vágyók, ne nekem bizonygassák szellemi fölényüket...engem nem érdekel...

(#6271) zsolt1129 válasza MR. Anderson (#6270) üzenetére


zsolt1129
addikt

És még jól is néz ki :D

(#6272) MR. Anderson válasza zsolt1129 (#6271) üzenetére


MR. Anderson
tag

így van :K
összefoglalva: márkás, csendes, egyszerű, de mégis jól néz ki, mindemellett nem is olyan drága :D

"Ha szép nem vagy legalább hülye ne legyél" Az intellektusukat csillogtatni vágyók, ne nekem bizonygassák szellemi fölényüket...engem nem érdekel...

(#6273) Rica válasza MR. Anderson (#6269) üzenetére


Rica
senior tag

Csak simán turbine alulite. Nincs vészes hangja (ami nálam nem is szempont,mert úgy sem hallom Far Cry meg Crysis közben) és mint egy hóágyú úgy tolja be a friss levegőt. Kívül a ventin van egynagy tekerentyű max felirattal, de ha jól vágom, akkor csak a kék neon fényerőt szabályozza. Két nap után azt mondom, jó választás volt.

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#6274) Rica válasza MR. Anderson (#6269) üzenetére


Rica
senior tag

Bocs a duplázásért, pont a vörös torony árlistájában keresgéltem, ahol vettem. Aazaz :K
Neked mi húzza ki a meleget hátul? Elég egy 12 centis venti (a táp is tol ki rendesen) vagy barkácsolni kell? Mondjuk nálam minden az egekbe van húzva (kivéve a vga-t, de nemsokára az is úgy lesz, csak veszek rá egy coolink GFX Chillát), szóval van hő odabenn rendesen.

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#6275) MR. Anderson válasza Rica (#6274) üzenetére


MR. Anderson
tag

az enyémnek a hátulján van a poti és az nálam fordulatot szabályoz (ez tisztán halható)
de ha jól sejtem az enyém sima a tiéd meg v54esnézd meg melyik az hátul egy 12es venti van de elől is van egy amúgy nekem is minden agyon van húzva még a vga is :D

"Ha szép nem vagy legalább hülye ne legyél" Az intellektusukat csillogtatni vágyók, ne nekem bizonygassák szellemi fölényüket...engem nem érdekel...

(#6276) Rica válasza MR. Anderson (#6275) üzenetére


Rica
senior tag

Jéé, ez egyik sem. Nálam a venti külső burkolatán középen van egy kb 4 centis poti. A bekapcs is sokkal puritánabb, egy karika és kész. A lényeg, hogy jól fúj. Szerzek a hátuljára valami hatékony 12 centiset és megnézem mire elég. Egyébként venti nélkül is fúj kifelé rendesen, nem semmi :)

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#6277) MR. Anderson válasza Rica (#6276) üzenetére


MR. Anderson
tag

aha értem! de mi a márkája kíváncsivá tettél :D

"Ha szép nem vagy legalább hülye ne legyél" Az intellektusukat csillogtatni vágyók, ne nekem bizonygassák szellemi fölényüket...engem nem érdekel...

(#6278) Rica válasza MR. Anderson (#6277) üzenetére


Rica
senior tag

PoW Turbine Alulite, szóval rokon egy kicsit szerényebb előlappal.

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#6279) MR. Anderson válasza Rica (#6278) üzenetére


MR. Anderson
tag

ja így már értem csak azt hittem hogy csak az a kettő 25cm-es házikója van a pow.-nak de tévedtem :K megnéztem jó kis ház

"Ha szép nem vagy legalább hülye ne legyél" Az intellektusukat csillogtatni vágyók, ne nekem bizonygassák szellemi fölényüket...engem nem érdekel...

(#6280) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

Sziasztok!

Szerintetek az alábbi configuráció elfér egy ilyen házban???:

ILYENBEN???

LGA-775 Gigabyte GA-EP35-DS3
Arctic Freezer 7 Pro Cooler
Galaxy Nvidia 8800 GTS (G92) 512MB
FSP Atx-400PNF 400W

Légyszi segítsetek mert holnap kell megvennem!!!!! :R :R :R

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#6281) MR. Anderson válasza Sziszifeca (#6280) üzenetére


MR. Anderson
tag

szia ha rám hallgatsz akkor ilyen konfignál ne a házon spórolj megérdemel egy jó kis kuckót
de amúgy elfér benne :)

"Ha szép nem vagy legalább hülye ne legyél" Az intellektusukat csillogtatni vágyók, ne nekem bizonygassák szellemi fölényüket...engem nem érdekel...

(#6282) Bayzee5


Bayzee5
tag

Sziasztok!

Új házra lenne szükségem, ebbe kérek segítséget. Jelenleg Raidmax Ninja-t használok, stílusában valami hasonlót szeretnék, szóval világítson és ne legyen szokványos doboz kinézete :)
Méretre jó lenne, ha adott esetben egy Ati X2-es kártya beleférne, legyen benne min 5 db 3.5"-os hely. Ne legyen benne 12 centisnél kisebb ventillátor. Csavarmentes szerelésre meg vízhűtéselőkészítése nem vágyom, ezek nem szempont.
Árban mondjuk maradjon 30 netto alatt, aztán meglássuk mennyit is vagyok hajlandó áldozni ezért...
Tudtok segíteni?

(#6283) MR. Anderson válasza Bayzee5 (#6282) üzenetére


MR. Anderson
tag

szia nézd meg: thermaltake M9 jó kis ház és az ára is olyan 17-18ezer körül mozog :K

[ Szerkesztve ]

"Ha szép nem vagy legalább hülye ne legyél" Az intellektusukat csillogtatni vágyók, ne nekem bizonygassák szellemi fölényüket...engem nem érdekel...

(#6284) Rockybro


Rockybro
tag

Üdv! Milyen házat tudtok ajánlani überbrutál szellőzéssel überbrutál kinézettel 20K alatt? Valami olyanra gondolok, mint a Aerocool Aeroengine II...

(#6285) MR. Anderson válasza Rockybro (#6284) üzenetére


MR. Anderson
tag

hali! nézd meg ezt: Aerocool Hi-Tech 7 Pro überhűtés :DDD és olyan 20-21 k között mozog

"Ha szép nem vagy legalább hülye ne legyél" Az intellektusukat csillogtatni vágyók, ne nekem bizonygassák szellemi fölényüket...engem nem érdekel...

(#6286) Rockybro válasza MR. Anderson (#6285) üzenetére


Rockybro
tag

hmmm... ez ijesztő... akkor inkább azt mondom, hogy elég lesz simán egy jó hűtésű ház überbrutál helyett... én vmi olyat keresek, amelyben ötvöződik a jó hűtés + a marha jó, de mégis visszafogott kinézet + a minőség.. ilyen az aeroengine II, csak abból kispórolták az anyagot

(#6287) MR. Anderson válasza Rockybro (#6286) üzenetére


MR. Anderson
tag

mért nem ezzel kezdted :DDD akkor nézd meg ezt: raidmax sirius
Technikai Specifikáció:

- Szálcsiszolt alumínium előlap (Mágneses)
- Csavarmentes kártya és meghajtó rögzítés
- 1db 120mm-es Ventilátor hátul
- 1db 120mm-es Ventilátor elöl
- 1db 80mm-es Kék ledes ventilátor oldalt
- Designos kivágás felül, oldalt (Jobb szellőzés)
- Előlapi műszer (Ventilátor, Hőmérséklet, Merevlemez)
- Kézikönyv és csavarok

Méret: 51.5 x 20 x 43.5cm

Meghajtó helyek:

- 5db 5,25"
- 3db 3,5" (Rejtett)
- 2db 3,5" (Látható)

az ára: 19-20k között mozog :K

"Ha szép nem vagy legalább hülye ne legyél" Az intellektusukat csillogtatni vágyók, ne nekem bizonygassák szellemi fölényüket...engem nem érdekel...

(#6288) Rockybro válasza MR. Anderson (#6287) üzenetére


Rockybro
tag

felszereltség, minőség tetszik, viszont ez a kinézet... nekem nem tetszenek az olyan házak, amire vmi rá van rajzolva csak a design kedvéért.. legyenek rajt kézzel fogható dolgok: egy nagy ventillátor, ajtó meg ilyesmik... tudom h már harmadszor mondom de nincsen vmi aeroenginehez hasonló kinézetű, de minőségibb ház?

ui: köszi h ennyi időt szentelsz rám..

(#6289) MR. Anderson válasza Rockybro (#6288) üzenetére


MR. Anderson
tag

ez biztos jó lesszraidmax smilodon

Midi ház. Előlapon led megvilágítás, melyek a HDD és a Power állapotát jelzik. Elől 120mm-es csendes ventilátor. 2 USB, mikrofon, fejhallgató kivezetés a ház aljában. Bal oldalon nagy méretű oldalablak, melyen 80mm-es kék ventilátor helyezkedik el. Könnyedén lenyitható oldalajtók mind két oldalon, melyet nem csak lenyithatunk, akár el is távolíthatjuk. Jobb szellőzés érdekében a jobb ajtó mögött opcionálisan berakhatunk még 1db 80mm-es ventillátort. A jobb oldali ajtó lehajtásakor az alaplap tálca is lenyílik, így megkönnyítve a szerelést a házban. A gép hátuljában megtalálhatunk még 1db 80mm-es ventillátort. Csavar mentes szerelés a házban. Az alsó merevlemez keret kifordítható, illetve kivehető. A merevlemez tartó keret alatt, kis „szerviz doboz” található, melyben tárolhatjuk pl. csavarjainkat.

Adatok:
- 4*5,25 és 2*3,5 (Látható)
- 4*3,5 HDD (Rejtett)
- 52,25cm*20,5cm*45cm
- 10kg

[ Szerkesztve ]

"Ha szép nem vagy legalább hülye ne legyél" Az intellektusukat csillogtatni vágyók, ne nekem bizonygassák szellemi fölényüket...engem nem érdekel...

(#6290) Rockybro válasza MR. Anderson (#6289) üzenetére


Rockybro
tag

nah ez teccik...

(#6291) noncsika


noncsika
tag

sziasztok, eddig antec p182-n törtem a fejem, de nem nagyon találtam sehol az országban, ahol elérhető lenne :/ ehelyett felszereltségben/kinézetben/zajtalanságban mi(ket)t tudnátok ajánlani? köszi

(#6292) Rockybro válasza MR. Anderson (#6289) üzenetére


Rockybro
tag

köszönöm... valszeg ezt fogom választani... elég masszívnak tűnik, minőségi, elvileg halk is, korrekt külső... kár h extreme black színben nem kapható... az jobban tetszene..

(#6293) MR. Anderson válasza Rockybro (#6292) üzenetére


MR. Anderson
tag

Rockybro:szívesen :K
bár nem voltál egy egyszerű eset :C

noncsika: szia itt megtalálod hogy hol lehet kapni: argep.hu

[ Szerkesztve ]

"Ha szép nem vagy legalább hülye ne legyél" Az intellektusukat csillogtatni vágyók, ne nekem bizonygassák szellemi fölényüket...engem nem érdekel...

(#6294) noncsika válasza MR. Anderson (#6293) üzenetére


noncsika
tag

igen koszonom oket mar vegigprobalgattam :( deazert thx

(#6295) csabooooo válasza noncsika (#6294) üzenetére


csabooooo
aktív tag

Szia!

Próbáld meg itt. ;)

(#6296) V.L.


V.L.
aktív tag

Sziasztok!

Két Full Tower ház ötvözetét keresném, ha van ilyen. Tehát adott két Coolermaster ház: COSMOS és HAF 932. A kettő kombinációját keresném. Mivel mind a kettő Full Tower ház ezért mind a kettőben a víz rendszer elhelyezése sem okozna problémát. Viszont COSMOS-nak vannak olyan hiányosságai amik megvannak HAF 932-ben. Értem ezt az alatt, hogy: reset gomb hiányossága a HDD-k nehézkes szerelése, viszont a dizájnja kitűnő. A HAF 932 viszont nem tetszik. Csúnyácska kicsit, de benne meg van az amit én keresek. HDD-k könnyű szerelhetősége a táp elhelyezésének választhatósága.
Tehát amit keresek: egy hasonló dizájnú mint a COSMOS, és hardverek könnyű szerelhetősége mint a HAF 932-ben.

(#6297) kem válasza V.L. (#6296) üzenetére


kem
addikt

:Y Ez a HAF 932 gyönyörű... nem is ismertem eddig de most beleszerettem

Köszi!

(#6298) TazLeacher válasza V.L. (#6296) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Látom körülbelül hasonló kategórában gondolkozol, mint én.

2 hete vettem meg az új házat. Nagyon sokat matekoltam, hogy mi legyen. Nézegettem a Cosmos-t és a hiányosságok mellett nem voltam tőle elájulva. A HAF nagyon praktikusnak tűnik, de a dizájn nekem se jött be nagyon.

Hosszas nézelődés után visszatértem a gyökerekhez, és vettem egy Stacker 830-at. Mai szemmel már vannak hiányosságai a háznak, ilyen pl. a kábelelvezetés, mint olyan, egyáltalán nincs. Szellőzése remek, nekem a dizájn nekem tetszik. Ami nálam mondjuk egyből nyerő lett, hogy megfordítottam a lapot, és így a gép a jobb oldala felé nyitott, így rá tudtam tolni a bal falra.

Ja, és van reset gombja.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#6299) V.L. válasza TazLeacher (#6298) üzenetére


V.L.
aktív tag

Stacker 830 se jön be nálam. :( Akkor inkább megbarátkozom a HAF-al.

(#6300) ludla


ludla
őstag

Sziasztok tudnátok ajánlani alsó táp elhelyezésű házakat, elfogadható árban.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.