Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5601) joshua7 válasza sgergi (#5600) üzenetére


joshua7
veterán

A két Antec kisebb, leginkább rövidebb (emiatt ki is esnek, mármint nem akarok a mostaninál kisebb házat :( ). Marad a két említett CM, de láttam 23-ért Nine Hundred-et is, azon is elgondolkodtam.

[ Szerkesztve ]

Semper Fi

(#5602) sgergi válasza joshua7 (#5601) üzenetére


sgergi
veterán

Nálam a cm590 a nyerő, kinézet alapján, és nagy előnye, hogy nem a tetején vannak a csatlakozók, gombok. Illetve nagyon jól felszerelt, egyelőre csak a rövid tápkábelek miatt nem vettem meg, de lassan új konfig, új ház. ;]

(#5603) Menahem válasza sgergi (#5602) üzenetére


Menahem
tag

De ha asztal alatt van a kuckó, akkor viszont a fenti előlapi panel a nyerő, kvázi felhasználó kérdése.

(#5604) Menahem válasza joshua7 (#5592) üzenetére


Menahem
tag

Szia!

Nem mértem le, de az FSP HLN400-as tápom kábelei rövidnek bizonyúltak, most egy Corsair VX-450-es tápom van, ennek meg bőven elég hosszúak a kábelei.

(#5605) sgergi válasza Menahem (#5603) üzenetére


sgergi
veterán

Azért írtam, hogy nálam. :) Egyébként az enyém is asztal alatt van, de a gép teteje és asztallap között kicsi a hely, így nem férek hozzá semmihez.

(#5606) Randall1017


Randall1017
tag

Csocsi!!!

A Gigabyte Poseidon házról mi a véleményetek?? Összesen hány db ventit lehet belerakni??

Nem sírok, csak izzad a szemem

(#5607) Wendelke válasza Randall1017 (#5606) üzenetére


Wendelke
senior tag

Gyárilag van benne elöl és hátul 1-1 db kék ledes 12 cm-s silent venti, elvileg nem is megy bele több, mert az oldalára vagy plexi megy, vagy pedig egy rácsos szellőző.

Véleményt nem tudok róla mondani,mert én is a Gigabyte Triton 180 és a CM 590 között szeretnék majd választani, de hiteles infót még arra vonatkozóan nem találtam, hogy melyiknek jobb a szellőzése, illetve melyiknek halkabbak a gyári ventillátorjai, és ebből kifolyólag melyik a csendesebb ház.

A Gigabíte Triton és a Posseidon felépítése megegyezik, csak a Posseidon dizájnosabb.

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#5608) joshua7 válasza sgergi (#5602) üzenetére


joshua7
veterán

Miért, milyen hosszúak? Nekem egyedül a Reset gomb hiánya zavaró abban a házban. Máskülönben tetszetős. Legszívesebben egy fekete Antec P180-at vennék (tetszik a stílusa, elegáns), csak az ára...

Semper Fi

(#5609) pcmatyi


pcmatyi
tag

Üdv!
Nem tudjátok, hogy a Gainward 8800GT belefér egy Cooler Master Centurion 5 házba?

(#5610) nyunyu válasza pcmatyi (#5609) üzenetére


nyunyu
félisten

Milyen hosszu a 8800GT?

Centurion 5-ben mar a 23 centi hosszu 7900GTO is alig fert el, PEG tapkabele beleakadt a legfelso helyre rakott vinyo kabeleibe.
Ha az oda rakott vinyot akartad cserelni, akkor elobb a VGA-t kellett kiepiteni...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5611) nyunyu válasza nyunyu (#5610) üzenetére


nyunyu
félisten

Also 3 vinyohelyre rakott vinyo eseten a vinyobol kiallo tapcsatitol hatrafele 24.5 centi hely van, floppy+azalatti helynel viszont csak 23 centi.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5612) pcmatyi válasza nyunyu (#5610) üzenetére


pcmatyi
tag

Egy csávónak van fent itt egy aeroengine 2-ről kép,ahol belefért egy Gainward 8800GT
csak az meg zajos!
A f*szom már kivan,hogy egy értelmes házat nem találok,most figyuztam hogy a centurion 5 táppal kapható,nem nélküle :F
Tudnátok mondani olyan házat ahol van elöl hátul 12 centis venti,és a magassága nem nagyobb 440mm-től,és a szélessége nem szélesebb 210mm-től? ....és jó mély lenne,annyira, hogy minden belemenyen? (a számítógép asztal miatt fontos a méret)
Egyszerűen nem találok,kérlek segítsetek! :O

ez menne bele ha belefér:
INTEL CORE 2 DUO 3,0/1333/6MB/E8400 proci
Gigabyte P35 DS4
Gainward 8800GT 512MB
ENERMAX LIBERTY 400W-os táp
Kingmax 2×2GB 800MHz memória
1db WD 160GB RAID EDITION vinyó
1db floppy meghajtó
1DVD író
1DVD olvasó

Köszönöm előre is a fáradozásotok!

[ Szerkesztve ]

(#5613) nyunyu válasza pcmatyi (#5612) üzenetére


nyunyu
félisten

Ja, ha csak ennyi kutyu megy bele, akkor cipokanallal belefer.

Hosszu VGAkartya a floppy alatti helyet uti ki egy az egyben, also 3 vinyohely szabadon marad. (De akkor is tapkabellel egyutt max 28 centis kartya fer csak bele, ha az adott helyen nincs vinyo)

P35-DS4 24.5 centi melysegevel meg fogsz kuzdeni, mivel az alaplap szelen levo PATA kabel az a vinyok moge lesz begyurve, SATA kabelt is izgi lesz olyan kis iven meghajlitani.

Raadasul az also 3 5.25" hely is korlatozottan hasznalhato, 20 centinel hosszabb ODD oda nem fer be a mely alaplaptol...
Szerencsere a felso 2 hely az alaplap folott van, ott nincs hossz korlat, igy oda elfer a 2 ODD-d.

Tap egyebkent nem jar hozza.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5614) nyunyu válasza nyunyu (#5613) üzenetére


nyunyu
félisten

PEG tapcsati ~1 centit log ki, igy max 26.5-27 centis VGA fer el a Centurion 5-ben.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5615) SOAD19


SOAD19
addikt

Hello!

Új házat kellene venne, mivel a kiszemelt XIGMATEK HDT-S1283 cpu hűtőm nem fér be a mostani "felsőkategóriás" Mercury :D házamba. :W ( az a gáz, h különben tetszik ahogy kinéz)

Régebben nagyon megtetszett a Sigma Luna fekete háza, szerintem gyönyörű. :B :U
Csak az előbb olvastam itt az egyik tulaj nem épp túl pozitív véleményét róla. Ezért kiváncsi lennék más tulajok véleményére is, vmint lenne egy olyan hülye kérdésem, h meg lehet-e változtatni az ajtó nyitási irányát. Vajon hol lehet a legolcsóbban beszerezni?!

Különben azért nem a Sigmás topicba írok, mert az halottnak látszik.

Esetleg várom más hasonló, letisztult házakra a tippeket.

Köszi! :R

(#5616) Benyadapro


Benyadapro
tag

hello!
neke mien házat ajánlatko a konfigomra?
p35-ds3
e2180+tx2
2giga ram
9600 gt xfx
yol szellőző kéne
és 20k alatt
és persze esztétikusat

(#5617) Neoteric válasza Benyadapro (#5616) üzenetére


Neoteric
addikt

cm 690 / 590 / 331 elite

PSN: ne0teric_sAN

(#5618) pcmatyi válasza nyunyu (#5613) üzenetére


pcmatyi
tag

Jó, de azt nem mondtad, hogy te milyen házat ajánlanál a fenti mérethatáron belül! ;)

(#5619) jenei92


jenei92
senior tag

Sziasztok!Szeretnék építeni egy Mini PC-t és egy Micro ATX-es alaplapot szánok a házba!
Ilyen feltételekkel tudtok valamit ajánlani?6k allatt legyen ha kérhetem :B :R

[ Szerkesztve ]

(#5620) Tothgera30 válasza jenei92 (#5619) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Neked az AeroCool M40-et akartam ajánlani, de az nem jön ki 6 ezerből. De én a helyedben ezt venném.
- MicroATX formátum
- Meghajtó beépítőkeretek: 1x külső 3,5 col, 2x külső 5,25 col, 2x belső 3,5 col
- 4x USB 2.0 csatlakozó
- Csatlakozók: fejhallgató, mikrofon
- Ventillátor
- Kijelző
- Méret (SZ x M x H): 295 x 233 x 348 mm

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#5621) jenei92 válasza Tothgera30 (#5620) üzenetére


jenei92
senior tag

Ahogy így elnéztem az árakat,vagy elmegyek valami bontóba keresgélni,vagy építek egyet magamnak... :DDD :(( :((

(#5622) Tombolo


Tombolo
tag

Neten szeretnék rendelni egy házat. Cm 332 elit lenne a kiválasztott, de nem találtam róla egy normális méretű képet.Még a gyártó honlapján is csak bélyeg nagyságúak vannak. Ha valaki linkelne be róla egy szép nagy fotót azt megköszönném :)

(#5623) Speed® válasza Tombolo (#5622) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

(#5624) Akos1994


Akos1994
aktív tag

15k-ért szeretnék ennél nagyobb(485*182*425mm) házat,lehetőleg plexivel,jó szellőzéssel.ötlet?

(#5625) Speed® válasza Akos1994 (#5624) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

(#5626) SOAD19


SOAD19
addikt

Hello újra!

Mint fentebb írtam kellenne nekem egy relatív olcsó (max.15k) és jó házikó. Eddigi kiszemeltek: Sigma Luna Bár ez vszinüleg kiesett mert, ha jól tudom balra nyílik az ajtaja (nekem pont fordítva kellenne, mert fent van a gép az asztalon a jobb oldalamon) és nem írták, h megfordítható a nyitási irány.
Raidmax Ares Bár ez is kiesik, ha ennél se lehet megváltoztatni az ajtót.

És lennének még a Cooler Master Elit család tagjai: 330, 331, 332, 333. (a 690 nem jön be a táp helye miatt) Nekem ezek,közül a 333 tetszik a legjobban, de azt írják, h a mélysége 188 mm és a házba szánt Hyper 212 vagy Xigmatek cpu hűtő kb. 160 mm-s. Kérdés milyen mélységű ház kell ezeknek a hűtőknek?!
Vmint lenne még egy olyan problémám ezekkel, h mivel az előlap rács, a ház nem vmi nagyon hangszigetelt.

Köszi!

MOD: különben lehet ezekre plexi oldallapot kapni? (tudom divatmajom vagyok :D )

[ Szerkesztve ]

(#5627) leyo76


leyo76
senior tag

Nekem egy Aerocool aeronengine II -es házam van tizenezerbe került, két aerocool venti van benne és még a hely is elég. Ha ettől nagyobb házat szeretnél, javaslom néz szét szerver házak terén, azokban már van elegendő hely (meg hűtés is) ;)

(#5628) Akos1994 válasza SOAD19 (#5626) üzenetére


Akos1994
aktív tag

nekem is ez a bajom hogy nem tudom hogy befér-e egy xigmatek s1283 hűtő...a nagy házakba meg nincs plexi. :((

(#5629) jenei92 válasza Akos1994 (#5628) üzenetére


jenei92
senior tag

Plexit ti is rakhattok bele...itt ;)

(#5630) superecneB


superecneB
őstag

Sziasztok!
Tudtok ajánlani valami olyan olcsóbb kategóriás (táp nélküli) házat amibe 12cm-es ventik beleférnek?

(#5631) sgergi válasza superecneB (#5630) üzenetére


sgergi
veterán

Cooler master elite 331. 2 Db 12-es elől-hátul, oldalt 8 cm. 8k.

(#5632) #41635072


#41635072
törölt tag

Sziasztok!
Most keresek új házat, Apevia X-cruiserről váltanék, meguntam a ledes, neonos csillivilli cuccokat.

Én Full towerben gondolkodtam, mert a mostani házikóban kissé szűkös a hely.
Ti mit ajánlanátok max 25.000Ft-ért?
Ami tetszik az a Chieftec Bravo házikó, csak 90mm-es ventikkel lehet teletűzdelni, ami nem valami jó.
Ha esetleg van házik vízhűtéssel, amit egyszerű is szerelni, akkor max 60K-t tudnék adni érte. (Eladnám a mostani vizemet)
:R

(#5633) Daert


Daert
őstag

Új ház vásárláson gondolkozom,és keresgélés közbe találtam egy szép példányt.
A neve: Gigabyte iSolo 3134
Dimensions 200 x 440 x 505 mm (W x H x D)
Front bezel material Aluminum
Color Black
Side panel Ventilated steel mesh / Transparent acrylic
Body material SECC
5.25" drive bay (External) 5
3.5" drive bay (External) 1
3.5" drive bay (Internal) 3
Expansion slots 7
Form factor ATX / Micro ATX
System Fan (front) 1 x 12cm silent fan
System Fan (rear) 1 x 12cm silent fan
I / O ports 2 x USB 2.0 / 1 x IEEE1394 / 1 x Audio Set (AC'97/HD)

Nagyon tetszik,de sajnos mint olvastam,csak Coming Soon :(
Nagyon megnéztem volna 1 belső képet.Bár attól tartok Triton és Poseidon belseje lesz :U
Most még a CM 590 és 690 közt vacillálok.

(#5634) Daert válasza superecneB (#5630) üzenetére


Daert
őstag

CM RC590
Antec Three Hundred
Neked mit takar az olcsóbb kategória?

[ Szerkesztve ]

(#5635) SOAD19 válasza Daert (#5633) üzenetére


SOAD19
addikt

Hello!

A várható áráról nem tudsz vmit?

Köszi!

(#5636) diegho


diegho
nagyúr

Sharkoon rebel9-ről kinek van tapasztalata? Mennyire masszív? Vinyórögzítése mennyire van jól megcsinálva? Látom, hogy valami távtartók kellenek hozzá.

(#5637) Balintt


Balintt
csendes tag

Sziasztok!
Szerintetek milyen?

Enermax ECA3052-BS Chakra
hivatalos oldal
ára

Sztem nem rossz, nekem tetszik, és nem is annyira drága.

(#5638) superecneB válasza sgergi (#5631) üzenetére


superecneB
őstag

Ez tetszik köszi! Ilyenre gondoltam. Az olcsóbb kategória nálam ~10k.

(#5639) bmoboy


bmoboy
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek melyik a jobb választás?

1. ASUS TA-951
2. CoolerMaster Elite 331

Segítségetek köszönöm. :F

(#5640) #41635072


#41635072
törölt tag

Szerintetek melyi ka jobb?
CM cosmos 1000
Zalman GS 1000

A cosmosban tetszik a VGA burok. Szvsz nagyon előnyös tud lenni, mert nem marad a házban a VGA hője. :U

(#5641) engusz válasza #41635072 (#5640) üzenetére


engusz
veterán

Cosmos S. :K

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#5642) diegho válasza engusz (#5641) üzenetére


diegho
nagyúr

Ha már itt vagy megragadom a kérdezési lehetőséget :D milyen házat tudsz nekem mondani amiben úgy van megcsinálva a vinyófelfogatás, hogy ha beteszem akkor nem rezonál tőle az oldallap? CM 534-ben rezonál. Megoldottam végülis, de ha tudsz valamit mondjuk 15k-ig akkor lehet ledobom.

(#5643) engusz válasza diegho (#5642) üzenetére


engusz
veterán

Ebbe az árba belefér a - most akciós - Cooler Master 590-es. Abban és a 690-esben sem rezonál, mert műanyag keretben fekszenek.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#5644) diegho válasza engusz (#5643) üzenetére


diegho
nagyúr

pont ez a baj, a műanyag keret rezonál, ha nem illeszkedik mikron pontosan. CM 534-ben is ez a gond, ott a lefogató keret és a hozzá kapott műanyagok lötyögnek benne, a triton felfogatójával szintén. :F most hogy gányoltam vinyó felfogatást síri csendben van a cucc, de ahogy a keretbe kerül a vinyó már búg. :(

(#5645) harylmu


harylmu
őstag

Sziasztok! Egy best-buy házat keresek 10-12ezer forint környékén. A táp jó lenne ha ezt tudná szolgálni alássan :D :
procc: E2180
alaplap: P5K
ram: Kingston DDR2 2x1024MB PC800
VGA: 9600gt oc
router
winch: Western-Digital Caviar 160GB
egér meg bill.

[ Szerkesztve ]

(#5646) engusz válasza diegho (#5644) üzenetére


engusz
veterán

Szereltem néhány 590-est, de annál több 690-est, de a HDD-k rezonálásával még nem találkoztam. Otthon 80 Gb-os Seagate-Maxtor-ok vannak RAID0-ban, azok kifejezetten csendesek a 690-esben.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#5647) #41635072 válasza engusz (#5646) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nekem pl csavaros megoldással vannak rögzítve a winyórim, ráadásul csak ez egyik oldalról, és semmit sem rezeg. :)

Amúgy nézegetem ezt a cosmost, és szerintem megéri a vízhűtésért cserébe.
Legalábbis elég jónak tűnik a szellőzése, és ezáltal sooak többet ér a léghűtés is.

[ Szerkesztve ]

(#5648) engusz válasza #41635072 (#5647) üzenetére


engusz
veterán

Igazából ház, néha széria függő. (Vannak gyenge darabok.)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#5649) #41635072 válasza engusz (#5648) üzenetére


#41635072
törölt tag

Most látom, hogy a VGA catornában befelé megy a levegő. (Mondjuk tényleg, mert a VGA-k többsége befelé fújja :( ) Akkor annak mi értelme?
Amúgy a ventiket lehet nenne szabályozni valahogy, mert az a 17 decibel nekem sok. :(

[ Szerkesztve ]

(#5650) engusz válasza #41635072 (#5649) üzenetére


engusz
veterán

Valamennyi friss levegővel csak ellátja a kártyát. Bár, ez a rendszer másképpen és (szerintem) hatékonyabban teszi a dolgát a Comos S-ben. A CM ventilátorai érdekes darabok. Vannak, amik finoman, szépen járnak, leszabályozva nem kerregnek. Viszont a nagy részük kerreg, morog, ha letekered a fordulatszámukat. Ha csendes gépet szeretnél, akkor le kell cserélni a ventilátorokat.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.