Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5901) bolic válasza engusz (#5898) üzenetére


bolic
őstag

Cosmos S-nek is vannak fekete felületei, de kérdezem hogy hogy lehet be-ki szerelni a HDD-ket? Kivülről ki lehessen szedni? Csak max. 4db+1db HDD-t lehet szerelni? Mondjuk az hogy néha tesóm HDD-t fogok beszerelni vagy megint Vista teszt miatt kell még 1 HDD-t rakom be, nehogy újratelepítsek az XP-t stb., akkor az egészet ki kell húzni kivülről és a kábeleket ki kell oldani? Az nem biztos hogy jó lesz nekem. :o

Ne felejtsd el, hogy a félszobámban nagyon magas a porkoncentráció. Majd ezen gondolkozom, nekem nemcsak az elegánsabb ház fontosabb, hanem a belső felépítés mindig a legfontosabb számomra, aztán jöhet a külső kinézet és nem pedig fordítva. De majd rengeteg külföldi teszteket olvasom a Cosmos S-ről. Egyébként megtudtam, hogy van saját boltod és nem messze a lakhelyemtől. :K

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#5902) bolic


bolic
őstag

Nicsak a Cosmos S miatt teljesen eltörpült az alaplap! :C :Y Valóban nem rossz a ház, na hoppá ennek nincs RESET gombja! :U Ez nem jó, akkor marad a VH6000SWA.

[link]

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#5903) engusz válasza TazLeacher (#5900) üzenetére


engusz
veterán

Szupi lenne kibontva tudni őket egy hatalmas asztalon.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#5904) engusz válasza bolic (#5901) üzenetére


engusz
veterán

A HDD-knek van saját keretük, amit lehet utólag is venni.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#5905) tomiee85 válasza hattrick (#5893) üzenetére


tomiee85
senior tag

Köszi
most emiatt el kell gondolkodnom. 590+2venti vagy 690+3venti éri e meg jobban

[ Szerkesztve ]

(#5906) nyunyu válasza engusz (#5904) üzenetére


nyunyu
félisten

Lehet venni?

Hooooooool? :))

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5907) bolic


bolic
őstag

230 x 230 x 20mm blue LED fan, 800rpm, 15dBA ilyen oldalventije van a TT Armor+ házon, ennek hány amperes? Sehol nem említetették róla. :U Mivel Zalman MFC1 Plus ventiszabályzóm van, max. 7W ventiket lehet leszabályozni vagyis max. 0.55A.

Légyszíves nézzenek utána, megnéztem a 23cm ventiképet, azon nincs rajta amper megjelölés! :Y

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#5908) bolic


bolic
őstag

Hogy néz ki a különálló keretek? A CM oldalán nincs semmiféle opciónális infó.

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#5909) sgergi válasza bolic (#5908) üzenetére


sgergi
veterán

pcgear.hu ;) Itt kaphatóak külön vinyókeretek, ha minden igaz, de most nem tudom megnézni, áll az oldal. :(

(#5910) Kombat válasza nyunyu (#5906) üzenetére


Kombat
őstag

(#5911) bolic válasza sgergi (#5909) üzenetére


bolic
őstag

Az sem jó, mondjuk az hogyha ki akarom venni a keretet, előbb le kell oldani akár 4db SATA kábelt és 4db SATA tápkábelt, erre mit szólsz? Fel sem fogtam, hogy miért nem térnek át az egy HDD-s keretekre? Zalman GS1000-ben megoldották a legjobb HOT SWAP keret problémát. Bár ott nincs nagy jelentős szellőzés, ez a legnagyobb baki. Sz*r ügy.

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#5912) diegho válasza bolic (#5908) üzenetére


diegho
nagyúr

[link]

[link]

amúgy jelenleg nem kapni, lassan 1 hónapja várok rá, de jövő héten lesz elvileg.

[ Szerkesztve ]

(#5913) bolic válasza diegho (#5912) üzenetére


bolic
őstag

Köszi a linket, az sem 1 hdd fiókos keret. Nagy kár, továbbra is maradok a TT Armor+ ezüst háznál. :(

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#5914) nyunyu válasza diegho (#5912) üzenetére


nyunyu
félisten

amúgy jelenleg nem kapni, lassan 1 hónapja várok rá, de jövő héten lesz elvileg.

Pont azert kerdezem...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5915) nyunyu válasza bolic (#5911) üzenetére


nyunyu
félisten

Nekem arra kene, hogy legyen egy normalis, csendes vinyofelfuggesztesem, amiben akar huteni is lehet a vinyokat.
Aztan a lent felszabadult helyre akar be is epithetnem a szivattyumat, igy vizhutesestol at tudnek koltozni a kisebb Centurion 5 hazikomba, nem kene ezt a ronda nagy batar Casetek 1099-et kerulgetni.

Felevente vinyoszerelesert meg teljesen felesleges a hotswap.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5916) diegho válasza nyunyu (#5915) üzenetére


diegho
nagyúr

akkor te is erre vársz gondolom :D nagykerből tudtam volna hozni az elődjét 2400-ért, de úgy volt lesz az újból 2 héttel ezelőttre, aztán se új nincs, meg már nagykerben sincs az elődje :))

(#5917) nyunyu válasza diegho (#5916) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha tudtam volna, hogy ez lesz, akkor mult heten hozathattam volna magamnak Tajpejbol gombokert, fonokom gyarlatogatni volt az egyik tajvani partnerunknel. :W

Meselte, hogy volt ott valami 2x Westend meretu piac, ahol csak elektronikus kutyuket arulnak. :))
Alkudni meg kotelezo.

Anyjanak keresett valami hordozhato radiot, de ilyen elavult kutyuket ott mar nem tartanak, igy vegul egy CF kartya meretu 1GB-s Ipod Nano klont hozott el kemeny 3ezer Forintert. :DD
Radiot is tud...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5918) diegho válasza nyunyu (#5917) üzenetére


diegho
nagyúr

szép :D jövő héten már remélem kapunk belőle, mert most gumival van felkötözve a vinyóm, mert alapban rezonál a ház tőle :( ez meg gumis, rezgéscsükkentő és még jól is néz ki, bedobom aztán alul is lesz hely a levegő áramlásnak, szépen megszűrőzöm a beszívó ventiket, megkapja a 7600gt az accelero s1 mellé a 12-es noctuát is (így drágább lesz a hűtés mint a kártya :DDD ) és ott rohad meg ahol van, a pénzt meg berakom bankba, mert már a tököm televan, hogy megszámolom és rájövök hogy ezen gtx280 sli-t tudnék venni qx procival és mindig elkap a fajleszhetnék, pedig totál nincs rá szükségem és ha netán szükségem lenne rá fél év múlva akkor úgyis olcsóbban jobbat kapok, hiába kísértenek a régi szép 13db vga-t egyszerre megvevős időszakok :(

(#5919) bolic válasza nyunyu (#5915) üzenetére


bolic
őstag

Hát, minél közelebb van az asztalhoz, kevesebb rezonanciát kelhet. :) A 3. winyóm mint 1TB WD Green, ekkorát rezonál a volt floppy helyén, mert az nincs több hely a 7800GTX miatt. Thermaltake Tsunami jól tud elnyelni a rezonanciát nagyrészben, bár az új videókártyák miatt már kicsinek mondható a Tsunami házam, azért sehogy sem tudtam venni legalább GTX280/4870 X2 stb. kártyát, máskülönben flexelni kell a HDD keret felét, ezt nem engedem. :U

A hotswapre elég lesz az e-sata (akár 5db-ot tud fogadni az X48 alaplapom szerint), ezt miért nem jutottam eszembe korábban. :) Sajnos ezen is kötelező az áramtalanítás, nincsen rajta tápkapcsoló. :U

Á dehogy félevente fogok be-ki szerelni (régebben gyakrabban hotswappeltem a racken, azok már kontakthibásak lettek), az 1TB HDD-n nagyfelbontású filmek vannak, csak meg kell várnom a többi pénzemre, akkor majd kötni fogok HDMI kábelen keresztül a plazma TV-vel, akkor újabb hajrázás/szórakozás jöhet szóba. :P

Szóval hogyha csendesebb gépet szeretnél építeni, miért nem választottad a lassúbb procit meg a hűtést nem igénylő winyót stb.? Pl. a fenti leírt 3. winyóm passzívan jelenleg kb. 32~40 celsius fok.

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#5920) bodlor válasza Dyno (#5851) üzenetére


bodlor
csendes tag

valaki tudna segiteni nekem mert van egy haverom aki kilódik egy karivalmég pedig egy ati radeon hd 3650 sapphirel ddr4 512mb és a gép konfigja pedig athlon 64 939 foglalat és 1 gb ram kinstonbaés egy samsung 160gb sata2 vinyó prci pedig egy 3000+ és agpeé az alaplap és a kari pedig nem rendesen mükszik mert a 3dmark 03 meg a 3d mark 05 nem indul és a san andreas pedig legjobb krafin nem megy többel mint 30 fps el és a régi karija csinálat ilyet egy ati 9800 pro 128 mb ha valaki tud segíteni az írjon privit léci fontos ja és egy 450 w shftweches tápja van előre is kösza segítcséget:D

-

(#5921) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Üdv mindenkinek. Az lenne a kérdés, hogy megéri-e egy olyan házat venni aminek az oldalán van egy 25 centis venti? Pl. Sharkoon Revenge Value-re gondolok. Jobbak az ilyesfajta házak, mintha egy sima venti lenne csak az oldallapon?

(#5922) sgergi válasza F_Zolee (#5921) üzenetére


sgergi
veterán

Nem feltétlen. Ha nagyon pörög, akkor hangos, ha le van szabályozva, akkor nem szállít túl sok levegőt. Ezenkívül teljesen tönkreteszi a belső légáramlást (előlről-hátulra). Viszont megvan az az előnye, hogy kicsit azért mindenhol keveri a levegőt, így sehol nem szorul meg a meleg.
Összeségében én inkább egy jól kialakított elől be, hátul-fölül ki kialakítás melett maradnék.

(#5923) zsoleer


zsoleer
senior tag

erröl a házrol mi a véleményetek?
[link]

(#5924) Kombat válasza zsoleer (#5923) üzenetére


Kombat
őstag

Nekem csak annyi, hogy codegen :( !
Ennyi pénzért már kapsz CM Elite-et is!

(#5925) Tombolo válasza Dyno (#5828) üzenetére


Tombolo
tag

Végül a CM 590 győzött és nem bántam meg. Szép, szeretem :D
Te végül hol kötöttél ki, maradt a Sharkoon?

(#5926) zsoleer válasza Kombat (#5924) üzenetére


zsoleer
senior tag

ennyire szarok a codegen házak? Cm kivül mit tudok még ajánlani márkát ami jo?

(#5927) Kombat válasza zsoleer (#5926) üzenetére


Kombat
őstag

Bár házaikkal nincs tapasztalatom, de a tápokból kiindulva szar!
ASUS házak vannak még olcsónn jók!
Ajánlom még az Antec 300-at, épp most hoztam haza-raktam össze és nagyon jó (13200Ft)!

(#5928) stevve


stevve
nagyúr

Azta... egy ilyen házra befizetnék (a kék nagyon tetszik), de nem 260 ezret, amennyit kérnek érte. :Y

De maradva a talajon: Aerocool AeroEngine II-ről milyen vélemények vannak? Olvasgatta és nem írtak roszakat róla. Valakinek van +/- tapasztalata ezzel kapcsolatban? :R

[ Szerkesztve ]

(#5929) baleegamer


baleegamer
csendes tag

Hali!

5-10.000 körüli áron tudtok ajánlani vmi (aránylag) jól szellőző házat?
/CoolerMaster Elite RC-331-KKN1-GP jó lenne? /

előre is Thanks

[ Szerkesztve ]

(#5930) sgergi válasza baleegamer (#5929) üzenetére


sgergi
veterán

Igen, elég jó az a CM ház.

(#5931) banderasz77


banderasz77
addikt

Sziasztok!

Erről a házról mi a véleményetek? Nem ez a kiszemelt áldozat, de most ehhez tudnék jó áron hozzájutni.

CoolerMaster Stacker RC-831-KKN1

(#5932) zsoleer


zsoleer
senior tag

Sziasztok

A Gigabyte házak milyenek érdemes beruházni? és erröl a házrol mi a véleményetek valaki ismeri?

[link]

(#5933) Cocó


Cocó
tag

Hi,

A CM Cosmos S házat milyen/mekkora táppal árulják??
RESET gomb tényleg nuku??
Ill. hány venti van beépítve??
köszi

(#5934) LLKobe válasza zsoleer (#5923) üzenetére


LLKobe
veterán

Bakker, ismerősnek vettem ilyet, pont ezt.... Messziről kerüld el!! Én azér vettem mert költséghatékonynak kellett maradni, de ez egy kritikán aluli fos...

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#5935) LLKobe válasza LLKobe (#5934) üzenetére


LLKobe
veterán

Én is házvásárláson gondolkodom, ezt néztem ki, vagy egy Cooler Master Elite-et... Valahogy az Asus jobban teccik, vélemény róla?

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#5936) sgergi válasza Cocó (#5933) üzenetére


sgergi
veterán

Nincs benne táp (opcionális).
Ha minden igaz, akkor nincs
4: oldalt, hátul, elől, fönt.

Egyébként: [link] és [link]

[ Szerkesztve ]

(#5937) Cocó válasza sgergi (#5936) üzenetére


Cocó
tag

THX :R

(#5938) zsoleer válasza LLKobe (#5934) üzenetére


zsoleer
senior tag

oké köszi:)

(#5939) Umbar


Umbar
csendes tag

Helló! Gigabyte házakról milyenek a tapasztalatok? (Én egy Triton 180-ast néztem ki táp nélkül.)

A felnőtté válás első jele, amikor felfedezzük, hogy a hangerőszabályzó gombot balra is lehet tekerni.

(#5940) Viperator


Viperator
őstag

Sziasztok!

Ezeknek a processzorhűtőknek a ventilátora (CM Z600 vagy CM 212 vagy Xigmatek 1283) az alaplappal merőlegesen áll, tehát nem lesz jó a kinézett CM RC590 vagy CM Elite 331 ház? (Mert azoknak van tölcsérszerű csöve a processzor felé. Az Asus háznak is van ilyesmi.) Lehet levenni róla? Szellőzhetőség szempontjából ezek a házak jók? Nekem elég az egyszerű ház (csak fekete legyen, elől legyenek a csatlakozók /USB, hang + mikrofon és Firewire/)

Előre is köszi a választ!

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#5941) Tombolo válasza Viperator (#5940) üzenetére


Tombolo
tag

590-en nincs olyan, de gondolom, hogy a másikról is leszedhető

(#5942) Wendelke válasza Umbar (#5939) üzenetére


Wendelke
senior tag

Olvass vissza 3-4 oldalt.

Én is a Giga Triton 180-at néztem ki, de végül a CM 590 mellett döntöttem, bár még nincs meg.( Talán már csak 1-et kell aludnom és belakom :) )

Amit tudok javasolni, olvasd el a Prohardveres tesztet "Isteni házak" , menj fel a Techpowerup oldalára, ott konkrét többoldalas tesztek vannak a házakról, fényképekkel, értékeléssel.

Én e kettő ház között vaciláltam, de a szavazatok alapján a CM 590-et választottam.

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#5943) Umbar válasza Wendelke (#5942) üzenetére


Umbar
csendes tag

Köszönöm! Főleg a techpowerup-os tippet...sok fincsi infót találni ott!

A felnőtté válás első jele, amikor felfedezzük, hogy a hangerőszabályzó gombot balra is lehet tekerni.

(#5944) Zefír


Zefír
őstag

Hellosztok!
Arra gondoltam ,hogy plexiből csinálok egy házat.De nem tudom h mit kel nézni egy ház elkészítésében. :(( :(( Micro ATX alaplapom van .,és vízhűtés készül a gépbe. Hogyan olgyam meg? Csavarozzam vagy ragaszam?

Hogyha valaki tud segíteni felvehetne msnre:Pigomba@msn.com

Kösz,kösz!
:DD :DD :DD :DD

(#5945) Zefír válasza Zefír (#5944) üzenetére


Zefír
őstag

nem igomba csak aza hülye fejecske elcseszte:D
tigomba@msn.com

(#5946) Viperator válasza Wendelke (#5942) üzenetére


Viperator
őstag

Szia!

Megnéztem az általad javasolt honlapot (Techpowerup), kiváncsi voltam a CM 590 házra. Az a kérdés, hogy vannak tartozékok is hozzá? (pl. alul winchester keret és felette másfajta winchester keret?) Igaz, hogy minden tartozék megvan?

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#5947) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Hmmm most néztem a teszteket, azota se vettem házat.... :)) de most kellesz vennem valamit... :U
Cooler Master Centurion 590-et vagy CM 690-et vegyek? Melyik a jobb? :R

(#5948) LLKobe


LLKobe
veterán

Ó bakker de faja ez a ház... Nagyon teccik, de nyaralásra, meg egy koffernyi óvszerre költöm inkább a kuporgatott lóvémat :DDD

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#5949) LLKobe válasza LLKobe (#5948) üzenetére


LLKobe
veterán

Habár most hogy jobban megnézem, kicsit túl van lyuggatva... Ugyebár az egész eleje egy szellőzőrács, ami jó 5let, de hogy a tetejére minek még az a 2 bazi nagy ventihely... Ezen tuti a legkisebb hangok is kihallatszanak, én meg csendb*zi vagyok :B

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#5950) nyunyu válasza LLKobe (#5949) üzenetére


nyunyu
félisten

Oda lehet aggatni egy duplaradit, aztan alaraksz 2 ventit.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.