Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6601) butcher eu válasza Anason (#6600) üzenetére


butcher eu
senior tag

jó kis ház,

de sokallom az árát. itt csak 16.080Ft

(#6602) butcher eu válasza butcher eu (#6601) üzenetére


butcher eu
senior tag

ja +2400ft a futár ha nem tudod átvenni a boltban, de akkor házhoz viszik

(#6603) Anason válasza butcher eu (#6601) üzenetére


Anason
csendes tag

Hmmm, köszi majd meg próbálok alkudni.

(#6604) butcher eu válasza Anason (#6603) üzenetére


butcher eu
senior tag

nincs mit

amúgy pont tegnap gondolkodtam egy ilyen házon, mert szép desig-os, csak azért nem hoztam el, mert felül van benn a táp helye.

(#6605) Anason válasza butcher eu (#6604) üzenetére


Anason
csendes tag

A másik ház amin gondolkottam COOLERMASTER RC-690 ebben lent van a táp ,van jelentősége?

(#6606) GegeWarrior


GegeWarrior
senior tag

Sziasztok
Cooler Master Elite 334-ről mi a vélemény?Mindenféle szempontból:)

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#6607) TazLeacher válasza GegeWarrior (#6606) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

A CM Elite széria az a kategória, ami olcsó, és már HÁZ-nak lehet nevezni. Annyi pénzért újat nem nagyon kapsz jobbat.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#6608) Zájec válasza butcher eu (#6599) üzenetére


Zájec
veterán

kiváló választás , elégedett leszel vele.. :K szép elegáns ház.
nálam a REBEL 9 Value üzemel...
egyébként mi a bajod a felsö táphelyel?
a REBEL 12-nél jól csinálták hogy nem legalulra tették , hanem egy kicsit feljebb...
mert ha legalul lenne akkor mint a porszivó úgy gyüjtené a port magába...

most készülök egy kis átalakitásra , kiegészitésre... épp ventiket akarok betuszkolni elöre, de nem egyszerü mert a Rebel9-be csak kettö fér el , de én 3-at akarok.. :D

(#6609) butcher eu válasza Anason (#6605) üzenetére


butcher eu
senior tag

egykét oldallal visszább beszáltük.
alacsonyabb súlypont, kissebb zejszint, mert a ház melegét nem szivja be a táp alsó ventije, és így nem melegszik és nem teker annyira a benti, és így hosszab az élettartama. és szerintem helykihasználtságban is jobb, mert ami eddíg a táp előtt maradt szabad hely, az üresen tátongott, és mivel ez most alulra került, így oda tudom tenni a szivattyút. ;)

(#6610) Zájec válasza butcher eu (#6609) üzenetére


Zájec
veterán

az hogy nem szivja be a ház melegét , azt igy nem lehet általánositani...
nálam például abszolút nem álná meg a helyét , mert nincs olyan melegedés, jól szellözik a házam , a tápom ventije az meg csak épphogy forog... mondjuk egy 620 Corsair-ról van szó,, amit nehéz megeröltetni....

(#6611) butcher eu válasza Zájec (#6608) üzenetére


butcher eu
senior tag

hosszas gondolkodás és tervezgetés után, megállapítottam, hogy ebbe a házba tudom legjobbann beletenni a vizet, úgy hogy ne legyen zsúfolt, és szépen pofásan nézzen ki. és így csak a tartály szirul ki a gép hátára. már alig várom h őssze rakhassm.

(#6612) butcher eu válasza butcher eu (#6611) üzenetére


butcher eu
senior tag

persze ez relatív dolog, de nekem még egy nagyon nyomós okom van arra, hogy alulra tegyem a tápot. mert ott még nem volt. ;]

[ Szerkesztve ]

(#6613) PaniC_ válasza z0d1AK (#6593) üzenetére


PaniC_
csendes tag

Hát a házon nem sokat de 1 kicsit szeretnék spórolni mert a többi cucc eléggé drágán jön.
Nézegettem Thermaltake házakat amik nagyon bejönnek külsőleg, pl ez:http://ipon.hu/webshop/product/thermaltake_vc6000bwa_eclipse_dv/24142
Viszont a többi elég drága. Ha tudnátok mutatni olyan 25k-ig ilyen stílusú házakat akkor megköszönném :)

[ Szerkesztve ]

(#6614) TazLeacher válasza PaniC_ (#6613) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ha jó házat keresel viszonylag olcsón, akkor Cooler Master 690. Lehet nem egy future-case, de minőségben 100-szor jobb, mint egy TT. Ha minőségi házat akarsz, akkor CM, Antec, Lian Li, Chieftec, Gigabyte. A TT nálam továbbra is felejtős, főleg a 1xK-s kategóriában...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#6615) butcher eu válasza PaniC_ (#6613) üzenetére


butcher eu
senior tag

a feltételek ha jól értem, 25k alatt legyen, világítós legyen, plexis legyen, kb ekkora méretű legyen?

(#6616) butcher eu


butcher eu
senior tag

én ezt is ajánlanám, RAIDMAX GEH-RM921.SR Sagitta Black ipon-on csak 16.080Ft

(#6617) TazLeacher válasza butcher eu (#6616) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Egész jó választás lehet a műanyagfröccsentés nagymestereitől... ;]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#6618) butcher eu válasza TazLeacher (#6617) üzenetére


butcher eu
senior tag

én azért ajánlottam ezt, mert azonos kategória mint az általa választott, és szerintem szebb.
de persze nem egy chieftec minőség.
de természetesen én inkább funkcionalitást tartom szem előtt, mert volt már széő csillogó villogó házam, ami egy idő után idegesítő. de most pl olyat rendeltem ami nem szép, de legalább nagy, és tágas. kevés olyan ház van amiben 11db 5.25-ös 7db 3.25 hely van, és ráadásul nem is ronda.

[ Szerkesztve ]

(#6619) TazLeacher válasza butcher eu (#6618) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Egy percig nem téged szóltalak le, jogos, amit írtál. De egy kis gonoszkodás jól esett...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#6620) butcher eu válasza TazLeacher (#6619) üzenetére


butcher eu
senior tag

erről valami véleményt írnál? már megrendeltem, de azért jól jönne valami infó.

(#6621) 19870820


19870820
senior tag

hali erröl valaki vélemény? [link]

(#6622) butcher eu válasza 19870820 (#6621) üzenetére


butcher eu
senior tag

jó szellőzésű, és szerintem jól design-olt modell, ami árát tekintve is széles körben elérhető lehet. én jó választásnak gondolom. nekem is tetszett, csak nem férnék bele rendesen.

(#6623) TazLeacher válasza butcher eu (#6620) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nem ismerem, és olyanról nem alkotok véleményt, amiről foggalmam sincs. Még a márkát sem. De jó, mert így legalább lesz, aki majd tud róla írni. :DDD

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#6624) 19870820 válasza butcher eu (#6622) üzenetére


19870820
senior tag

köszi a választ.Épp az elöbb rendeltem meg 11200Ft-ért.Remélem megért ennyit.Szerinted ajánlatos az oldalára még kis venti 8 vagy 12 centis? Vagy elég lehet a két venti gyárilag egyik 12 a másik 14centi?Amugy leginkább a 4850esem lehütésére cserélek házat,meg a mostani elég zsufolt.Most 68fokon megy a vga-m és remélem ennél csak jobb lesz ezzel.

(#6625) z0d1AK válasza butcher eu (#6616) üzenetére


z0d1AK
veterán

nekem ezek a műanyag kuckók annyira nem jönnek be:F

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6626) tibyke


tibyke
tag

hali,

tegnap megjott a coolermaster elite 340-es hazikom, 9e forint koruli aron, videokrol, futarral. a csomagolas abszolut sertetlen es gyari, kulserelmi nyom nem volt rajta.

kibontottam, kivettem, tenyleg minden teljesen gyari, eredeti folia, tartozekok, miegymas. kicsit jobban szemugyre vettem, es akkor tunt fol, hogy az alaplap feloli oldallapon alul leghatul van egy kis deformacio a haz _vazaban_ es magaban az oldallapban is, de akkor erre meg azt mondtam, hogy ez legyen a legnagyobb baj, ezen nem fogok fennakadni, becsomagolni, visszakuldeni futarral videkre, varni par napot, aztan meg par hetet, amig visszakerul a forgalmazohoz.

ezutan elkezdtem szepen berakni a konfiguracio reszeit (e8500, asus p5q-em, 2x(2x1) ddr2 cl4 hyperx kit, pio 216d odd, 2x640wd hdd, 2x noctua s12-1200, enermax 425 modu82+), es akkor kezdtem el furcsan nezni, amikor az egyetlen pci kartyam (egy pinnacle tuner) behelyezesenel azt vettem eszre, hogy csak ferden, es nem teljesen megy be a slotba, mintha el lenne csuszva/mer(etez)ve a haz, tovabb menve azt vettem eszre, hogy a hatlapi i/o shield sem fer be, mert ott is hianyzik egy jo centi. itt mar nem volt oszinte a mosolyom, gondolhatjatok.

tuzetesebben atvizsgalva a hazat azt vettem eszre, hogy az egeszben van egy 8-as (nem tudok jobb szot), tehat a ket oldalan a haz also es felso sikja nem parhuzamos, illetve a tap alatti es hatulso ventihely folotti reszen mintha egy furcsa torzulas/deformacio lenne benne, es emiatt az egesz torz, ez okozhatja azt a bizonyos 1-1.5 centis hianyt az alaplapnal es a bovitokartyaknal, ill. mintha a tap sem lenne teljesen parhuzamos az alaplapi talca tetejevel. szoval gaz az egesz!

azt hittem, hogy coolermastert nyugodt szivvel vehetek, ezert vallaltam be a kiszallitast videkrol (hidasnemeti, logik.hu). szerintem a kereskedo nem tehet errol, mert tenyleg kulturalt es korrekt, sertetlen volt a csomagolas, tehat majdnem biztos, h nem az o saruk.

sokkal inkabb aggaszt az, hogy most akkor jopar hetig meg mindig nem lesz gepem, ha ezt visszakuldom, es esetleg kapok egy masikat, vagy talan visszakapom a penzt. mar arra is gondoltam, hogy hagyom az egeszet a csudaba, benyelem ezt a hazat, es rendelek egy teljesen mas gyartotol egy korrekt hazat.

vegul a ket verzio kozotti arany kozeputat valasztottam: holnap beszelek a logik.hu-val, hogy ilyenkor mi a teendo, mit tudunk ebbol kihozni, es a biztonsag kedveert azert rendeltem egy Lian Li PC-7 B Plus II -t fekete szinben a pcgear.hu-tol.

volt mar valakinek hasonlo tapasztalata? hogy jott ki belole?
ha gondoljatok, csatolok tudok mutatni kepeket is a "szornyrol". :)

elire is koszi a tippeket es a velemenyeket!

t

(#6627) z0d1AK válasza tibyke (#6626) üzenetére


z0d1AK
veterán

nah,ezt azért megnézném :DD
de komolyra fordítva a szót, szerintem a házikó enyhén gyári hibás, így elvileg ki kellene cserélniük...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6628) tibyke válasza z0d1AK (#6627) üzenetére


tibyke
tag

nem vagyok egy nagy fenykepesz, igy elnezest, hogy csak ilyen kepet tudok mutatni:

http://kepfeltoltes.hu/081126/PB260231_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

t

[ Szerkesztve ]

(#6629) tibyke válasza z0d1AK (#6627) üzenetére


tibyke
tag

ez sem annyira parhuzamos:

http://kepfeltoltes.hu/081126/PB260240_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

t

(#6630) tibyke válasza tibyke (#6629) üzenetére


tibyke
tag

pci tuner bentrol nezve:

http://kepfeltoltes.hu/081126/PB260238_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

ugyanez kintrol:

http://kepfeltoltes.hu/081126/PB260239_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

ennel jobban nem tudom megdonteni, mert mar igy sem tud belemenni a pci slotba, ill. a masodik kepen is latszik, hogy ott valami nagyon nem parhuzamos.

t

(#6631) tibyke válasza tibyke (#6630) üzenetére


tibyke
tag

utolso:

http://kepfeltoltes.hu/081126/PB260224_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/081126/PB260242_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/081126/PB260236_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

mit szoltok? mi a velemenyetek?

t

(#6632) HarryPotter válasza PaniC_ (#6613) üzenetére


HarryPotter
őstag

Nekem ilyen TT házam van, és nagyon jónak tartom. Kapsz a házzal együtt egy DVD-CD kombót is, igaz, hogy írni csak CD-t ír, DVD-t nem (olvasni mindkettőt) + két TT ventit a házban (az egyik ledes). Tool-free installáció, szóval szerintem nagyon megéri. Szerintem a kicsit retrós design nagyon jó, de mint tudjuk, ízlésbeli dolgokról nem tanácsos vitát nyitni.

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#6633) HarryPotter válasza tibyke (#6631) üzenetére


HarryPotter
őstag

Fényképező is új? :U

[ Szerkesztve ]

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#6634) tibyke válasza HarryPotter (#6633) üzenetére


tibyke
tag

a fenykepezo nem, csak en vagyok bena, meg siettem is, mert a gyerek ugralt korulottem, es mindenaron bele akart nyulni csillagcsavarhuzoval a hazba :)

de azert lathato, mirol beszelek, nem?

t

(#6635) Zájec válasza tibyke (#6631) üzenetére


Zájec
veterán

végignéztem a képeket... a meglátásom a dolog iránt::::

a ház a szállitás közben megsérült... vagy egy nagyot zuhant, leset valahonnan , de látszik hogy valami nagy ütés kapott, amitöl eldeformálodott....

a gyárból nem adják igy ki.. ez tuti,, a szállitás közben kapott egy pofont.... :((

(#6636) HarryPotter válasza tibyke (#6634) üzenetére


HarryPotter
őstag

Bocs, nem tudtam kihagyni :R
Igen, látszik a deformáció. Ha neten rendelted, akkor nyolc munkanapon belül elállhatsz a vásárlástól indokolás nélkül, és a teljes vételárat vissza kell hogy adják. Szerintem állj el, gyorsan (mindenképp írásban!)

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#6637) tibyke válasza Zájec (#6635) üzenetére


tibyke
tag

de erdekes modon semmi serules nem volt a dobozon, a hungarocellen, ill. a folian.

mit lehet tenni szerinted?
ha reklamalok, elhajtanak?

iszonyu nagyot kellett kapnia, hogy ennyire eldeformalodjon....

t

(#6638) tibyke válasza HarryPotter (#6636) üzenetére


tibyke
tag

igen, neten rendeltem, a logik.hu-tol, ok pedig szlovakiabol v. csehorszagbol hozzak a cuccot, kedden kaptam kezhez (futar).

holnap felhivom oket, probalom kulturaltan lerendezni az ugyet, es termeszetesen beszamolok a fejlemenyekrol.

koszonom a hozzaszolasokat es a velemenyeket!
... es a beszolasokat is :)

t

(#6639) Zájec válasza tibyke (#6637) üzenetére


Zájec
veterán

hát ha a csomagolás abszolút sérülésmentes volt , akkor mégiscsak a csomagolás elött történt vele valami....

mindenfélképp intézd garanciába...

ha arra hivatkoznak hogy ez nálad történt, akkor mond azt hogy lehetetlen hogy egy leejtéstöl igy meghajoljon.. otthoni kürülmények közt...
ilyen deformácio csak nagy erö hatására jöhet létre..

mond azt hogy ez gyári hiba, ne azt hangsúlyozd hogy sérült !! hanem hogy gyárihibás !

ragaszkodj a dologhoz és akkor érvényesül a garancia... :K

(#6640) shteer válasza tibyke (#6631) üzenetére


shteer
titán

ez csúnyán kapott a szájára... :( sok sikert a garizáshoz, minél előbb jelezd a bolt felé

..szerintem jónak tűnik

(#6641) GegeWarrior válasza TazLeacher (#6607) üzenetére


GegeWarrior
senior tag

Oké köszi akkor valszeg az lesz, mert most többet nem akarok költeni rá:)

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#6642) devast válasza butcher eu (#6620) üzenetére


devast
addikt

Mit szeretnél tudni róla ? Nálam kb 2-3 hete dolgozik egy ilyen.

(#6643) HarryPotter válasza Zájec (#6639) üzenetére


HarryPotter
őstag

nyugi, jogszabály alapján ha nyolc munkanapon belül eláll, akkor nem is kell indokolni semmit.

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#6644) butcher eu válasza devast (#6642) üzenetére


butcher eu
senior tag

hát

anyaga, súlya, mit adtak hozzá gyárilag, mennyire masszív?

ilyesmik érdekelnének.

(#6645) butcher eu válasza 19870820 (#6624) üzenetére


butcher eu
senior tag

hát erre nem tudok válaszolni, ezt majd a tapasztalat mutatja meg. szerintem elég lehet a 2 gyári venti is.

(#6646) tibyke válasza HarryPotter (#6643) üzenetére


tibyke
tag

van valami pontosabb infod errol jogszabalyrol, hogy tudjak mire hivatkozni?

t
[szerk: ez lehet az? http://itcafe.hu/cikk/mikor_es_hogyan_cserelheto_egy_termek/nyomtatobarat/teljes.html]

[ Szerkesztve ]

(#6647) HarryPotter válasza tibyke (#6646) üzenetére


HarryPotter
őstag

utánanézek és jelentkezek hamarosan.

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#6648) butcher eu válasza tibyke (#6646) üzenetére


butcher eu
senior tag

én is úgy tudom, hogy ha még nem is sérült a termék, internetes vásárlás esetén akkor is kotelesek vissza venni 8 napon belül. ezt Kati Ati (a fogyasztóvédelem szóvivője) mondta a tv-ben.

(#6649) butcher eu válasza tibyke (#6646) üzenetére


butcher eu
senior tag

(#6650) tibyke


tibyke
tag

sziasztok,

koszonom a segito szandekot, aranyosak vagytok!

idokozben beszeltem veluk, nagyon korrektek es kulturaltak voltak (termeszetesen en is), es azt mondtak, vigyem vissza a budapesti raktarba a cucot egy reklamacios jegyzokonyvvel (a honlapjukrol letoltheto), ok bevizsgaljak a termeket, es utana vagy visszakapom a penzt, vagy levasarolhatom, vagy kapok egy masik, remelhetoleg hibatlan hazat.

en szerintem az elsot fogom valasztani, bar hangsulyozom, semmi problemam sem a forgalmazoval, sem - ez utan a fiasko utan - a coolermasterrel, egyszeruen arrol van szo, hogy kozben rendeltem a pcgear.hu-tol egy lian li pc7b plus II-es hazikot. (igaz, tobb, mint a duplajaert :)) )

az ugy tehat megoldodni latszik, mindenkinek megegyszer koszonom a hozzaszolasokat, velemenyeket, es szerintem a logik.hu internetes aruhaz is megerdemel egy thumbs up-ot a korrekt hozzaallasert es ugyintezesert. :C :R

t

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.