Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6151) Zefír válasza old gray (#6150) üzenetére


Zefír
őstag

A véleményeiteket:D
Pl: h felül van az usb, audio. h mi a hátránya, előnye,
A táp a ház aljában van (hátrány előny)
Árban mien!?
KB ennyi:D

(#6152) Kombat válasza Zefír (#6151) üzenetére


Kombat
őstag

Itt a topikja több mint 1700 hsz-el! Jó olvasgatást! :DDD

(#6153) Zefír válasza Kombat (#6152) üzenetére


Zefír
őstag

Tyűűű o.O köszi:)

Azért hozzáfűzhetnél egy magán véleménytis :B

(#6154) Kombat válasza Zefír (#6153) üzenetére


Kombat
őstag

Magánvéleményt?
Nekem nem olyan házam van.... :U

(#6155) Zefír válasza Kombat (#6154) üzenetére


Zefír
őstag

Az senkit nem érdekel:D m1 tarcsdmagadban:D

(#6156) old gray válasza Zefír (#6155) üzenetére


old gray
addikt

Ne vegyél ilyen házat mert hamar rozsdásodik. Bár ha korrózió-gátlóval néha kívül-belül befújod akkor nem lesz gond. ;]

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#6157) Zefír válasza old gray (#6156) üzenetére


Zefír
őstag

Berozsdásodik?:D
A szobámban lesz nem a kertitóban XD

(#6158) old gray válasza Zefír (#6157) üzenetére


old gray
addikt

Vicc volt, de látom érted a poént. :)

A topicját linkelték, ott rengeteg hasznos infot találsz erről a házról.

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#6159) glaci


glaci
őstag

Sziasztok!

Gyors tanacsra lenne szuksegem. Ismeros most van Budapesten, es kb. 3/4 oram van gephazat valasztani ay uj gepnek.

Amiken gondolkodom:
Cooler Master Centurion 590
Cooler Master CM 690

Szerintetek melyik jobb? Kb. egy arban vannak, es mindketto eleg pofas is szerintem.
Ami fontos lenne, hogy jol szellozzon, ne legyen nagyon hangos, es konnyen szerelheto legyen.

Ti melyiket valasztanatok?
Elore is koszi a gyors tanacsokat!

Udv.:
Laci

Ui.: Bocsanat, sajnos angol a linux, es magyar a bill.

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#6160) glaci válasza glaci (#6159) üzenetére


glaci
őstag

Ja, azt elfelejtettem leirni, de fontos lehet, hogy 4 db. 15K -s SCSI HDD lessz benne raid 5 -ben nyuzva, csak a szellozes, meg a zajfogas miatt.

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#6161) Kombat válasza glaci (#6159) üzenetére


Kombat
őstag

A két ház között szerintem nem sok különbség van!
A 690-es eg ypicit nagyobb, de szerintem kinézet alapján valassz közülük! :)

(#6162) glaci válasza Kombat (#6161) üzenetére


glaci
őstag

Sajnos csak akkor fogom majd rendesen latni, amikor este megkapom.
Tapasztalat, hgy a kepek nem adjak vissza a valosagot rendesen. De kepeken mindketto OK.
Nekem inkabb a praktikussag szamitana. Aytan ha majd ejjel osszeraktam, akkor majd meglatom jol valasztottam-e latatlanban.
Nyertem egy kis gondolkodasi idot, igy meg kb. 1,5 oram van gondolkodni, es fogadni a tanacsokat Toletek.

Fontossag:
- Szellozes (I. P45, I. C2D E8400, ATI HD4850, 4 db. 15K -s SCSI HDD)
- Zaj benttartasa (VGA huto, HDD rezgesei, ventik)
- Praktikus, konnyu szerelhetoseg, jo elrendezes.

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#6163) Zefír válasza old gray (#6158) üzenetére


Zefír
őstag

jaja :D

(#6164) Kombat válasza glaci (#6162) üzenetére


Kombat
őstag

Szellőzésben annyi a különbség, hogy az 590-ben alól nincs venti hely, de ez szerintem nem hátrány!
Zaj benntartásáról szerintem egyiknél se álmodj, tekintve, hogy mindkét ház nagyon nyitott!

Az igazi különbség a két ház között a vinyókeret! A 690-ben elfordított, 590-ben hagyományos!
Szerintem az 590-ben jobban szellőznek a vinyók, viszont a 690-be könnyebb őket beszerelni!

Sajnos többet nem tudok segíteni, esetleg annyit, hogy én az 590-et venném, mert szerintem jobb a hagyományos vinyó beszerelés!

(#6165) glaci válasza Kombat (#6164) üzenetére


glaci
őstag

Koszi szepen!
A winyok csak 1* lesznek beszerelve, igy inkabb a szellozesuk, es az egesz rendszer szellozese a fontos.
A zajrol akkor letettem, mert ezek szerint kb. ugyanaz.
Szoval akkor eddig 1 szvazat az 590 -re, es egy jo pont neki, mert jobban huti a winyokat, bar az egsz gep szellozese szempontjabol, ha jol ertem, a 690 jobb, mert alulrol is szellozik?

1.: Szellozes (HDD, VGA, minden)
2.: Egyebb, elrendezesi, megvalositasi praktikumok.

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#6166) Nyiscsák válasza glaci (#6165) üzenetére


Nyiscsák
aktív tag

Még egy szavazat az 590-re a vinyó hűtés miatt, meg szerintebb szebb is! Amúgy meg az alsó ventihely nem hártány főleg ha azt nézzük hogy ha alulról befelé áramlik a levegő akkor csak a port viszi a gép belsejéb (meg egy kis friss levegőt is).

(#6167) Kombat válasza glaci (#6165) üzenetére


Kombat
őstag

"...ha jol ertem, a 690 jobb, mert alulrol is szellozik?"

Ha oda is raksz ventit, akkor persze, hogy jobban szellőzik, viszont szerintem teljesen felesleges!

Az én Antec 300-as házikómon is van 2 ventihely elől, egy oldalt, egy hátul, egy a tetőn, de ezekből, csak az egyik elsőt meg a hátsót használom, mert bőven elég!

(#6168) z00li


z00li
senior tag

Hali!

MicroATX-es házat keresnék. Lehetőleg jó minőségű, masszív, és jól szellőző legyen (92mm-es ventik legalább) 10k alatt. Köszi!

Z

(#6169) Nyugdíjas válasza z00li (#6168) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Csak én érzem úgy, hogy lehetetlent kérsz ezzel az árképzéssel? :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6170) Zefír válasza Nyugdíjas (#6169) üzenetére


Zefír
őstag

Veled tartok :DDD

Nézelődtem a kérdés érdekében de nemigen találtam rá alanyt:/

(#6171) Steve-0 válasza z00li (#6168) üzenetére


Steve-0
őstag

talán az Asus TM-9-es szériája ;)
(Az ATX méretű házakba is belerakhatod a MicroATX-es alaplapodat.)

(#6172) nyunyu válasza Steve-0 (#6171) üzenetére


nyunyu
félisten

talán az Asus TM-9-es szériája :)

Ez neked massziv? Olyan papirvekony lemezbol van, hogy ha ranezek elgorbul...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6173) Gyuri27 válasza z00li (#6168) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link]. Venti nincs benne, de ha vezsel 2 120-t nem sokkal leszel 10 fölött. Prima kis kuckó mondhatom. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#6174) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Van valakinek GMC R2 TOAST gépháza?
Érdemes ilyet venni? Megéri?

Vagy esetleg ez => Gigabyte GZ-X6

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6175) Gyuri27 válasza cellpeti (#6174) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ezekben nem jó a szellőzés. Alattad írtam a cm házat abba előre és hátra is mehet venti.

Amd - Radeon - Ryzen

(#6176) cellpeti válasza Gyuri27 (#6175) üzenetére


cellpeti
veterán

És ez => Xilence case X2

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6177) Gyuri27 válasza cellpeti (#6176) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem tünik rossznak, de ettől többet nem tudok róla mondani. Meg ez már nagy ház.

Amd - Radeon - Ryzen

(#6178) cellpeti válasza Gyuri27 (#6177) üzenetére


cellpeti
veterán

Köcce!

A CoolerMaster az kicsi?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6179) Gyuri27 válasza cellpeti (#6178) üzenetére


Gyuri27
félisten

Csak matx lap megy bele. [link] kicsi :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#6180) nyunyu válasza Gyuri27 (#6179) üzenetére


nyunyu
félisten

Na jo, de nem sokkal dragabban ott van a normal meretu Elite 33x.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6181) Invi


Invi
aktív tag

Van egy TT Sopranom, az lenne a kérdésem, hogy valahogy be lehet erőszakolni a tápot anélkül is, hogy ki kellene szednem a lapot? Mert ez a múltkori cserénél nem sikerült sajnos... :(

(#6182) Gyuri27 válasza nyunyu (#6180) üzenetére


Gyuri27
félisten

Igen. Ne gyilkolj meg légyszi. Oda ahova a 340 alig férbe, hogy rakod be a 33x-t? :B

Amd - Radeon - Ryzen

(#6183) nyunyu válasza Gyuri27 (#6182) üzenetére


nyunyu
félisten

Bocsi, elneztem az eredeti kerdest, ami meg mATX-re vonatkozott, csak aztan kozbekerdeztek.

Z00li kerdezett minitornyot, arra valaszoltad az Elite 340-et.
Cellpeti viszont hagyomanyos miditornyot keres, ha jol ertem, legalabbis az altala belinkelt hazak nem mATX-ek.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6184) Gyuri27 válasza nyunyu (#6183) üzenetére


Gyuri27
félisten

Először peti is kicsi házat keresett pl toast. De annak rossz a szellőzése 1 optika meghajtó ezért nem javasoltam.

Amd - Radeon - Ryzen

(#6185) Dzsiszke


Dzsiszke
csendes tag

Sziasztok!

Egy új cinfig összeállításán fáradozok és még nem találtam meg a hozzávaló házat.
A házzal szemben a következő elvárásaim vannak ;] : jó szellőzés, halk működés, az előlapi csatlakozók és optikai meghajtók akadálymentes megközelíthetősége és a mobilitást biztosító fogantyú megléte. Tudom így elsőre merész, de hátha tudtok valami jót.
Jelenleg a AEROCOOL ExtremeEngine 3T Ezüst hátaz néztem ki, de sajna ez sem teljesíti az utolsó két feltételt. Kb. 15-20 ezer forintom van az akcióra.

Előre is köszönöm a tippeket!

[ Szerkesztve ]

(#6186) nyunyu válasza Invi (#6181) üzenetére


nyunyu
félisten

Van egy TT Sopranom, az lenne a kérdésem, hogy valahogy be lehet erőszakolni a tápot anélkül is, hogy ki kellene szednem a lapot?

Ezert jo, amikor az ember dizajn alapjan valaszt hazat. :(

Valami aprosagba mindig bele lehet futni, en pl. azzal szoptam, hogy a Centurion 5-be elobb kell beepiteni a vinyokat, AZTAN a VGA-t, ugyanis a vinyot nem lehet betolni a helyere, ha hosszu VGA van a gepben.
(mar amennyire a 23 centis 7900GTO hosszunak mondhatol a mostani Radeon 4870 meg Gef 280 szornyekhez kepest...)

De a 25 centi mely elozo alaplapom szelen levo csatlakozosor is allandoan utban volt az also vinyoknak :O
Mostani GB szerencsere csak 20 centi mely.

Nyilvan ezek nem fordulhatnak elo, ha az ember nagytornyot vesz :))
Bar szivesebben nezegetem a Centurion 5 letisztult dizajnjat az igenytelen Casetek 1099 helyett.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6187) Gyuri27 válasza Dzsiszke (#6185) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link], [link]

Amd - Radeon - Ryzen

(#6188) nyunyu válasza Dzsiszke (#6185) üzenetére


nyunyu
félisten

A házzal szemben a következő elvárásaim vannak ;] : jó szellőzés, halk működés, az előlapi csatlakozók és optikai meghajtók akadálymentes megközelíthetősége és a mobilitást biztosító fogantyú megléte. Tudom így elsőre merész, de hátha tudtok valami jót.

Ha az akadalymentes megkozelithetoseg ennyire fontos feltetel, akkor miert AJTOS hazat nezegetsz?

Nem ajtos: Centurion 590, RC 690, GB Triton, Rebel 9, Antec 300

Fogantyu meg megoldhato, ha elmaszol egy barkacsboltba (pl. Obi/Praktiker/Baumax)
Csak arra kell figyelni, hogy ha vekony lemezbol van a haz (Cooler Master :( ), akkor ne kozvetlenul a tetohoz csavarozd, hanem a vazhoz, vagy erositsd meg alatta, nehogy kiszakadjon a lemez, ha megemeled a nehez gepet.

De ha mar ugyis az Obi/Praktiker/Baumaxban jarsz, ott lehet kapni aranyos kerekeket is, aztan egyszerubb guritani a hazat, mint cipelni :))

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6189) Gyuri27 válasza nyunyu (#6188) üzenetére


Gyuri27
félisten

Lanpartya guritani :o

ammo teszt

Amd - Radeon - Ryzen

(#6190) nyunyu válasza Gyuri27 (#6187) üzenetére


nyunyu
félisten

Tenyleg, meg a PH is tesztelte ezt a celszerszamot.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6191) nyunyu válasza Gyuri27 (#6189) üzenetére


nyunyu
félisten

Lanpartya guritani :o

Nekem tizeneve egyszerubb volt beguritani a nagy antracit sarkanyt a szobaba, amikor Guru taborba mentem, mint kezben cipelni a 25 kilo vasat. :))

Aztan amikor haveroknal volt Diablo party, akkor haver gordeszkajara allitottam ra a 21"-est, es ugy toltuk at a szomszed utcaba.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6192) Gyuri27 válasza nyunyu (#6191) üzenetére


Gyuri27
félisten

25 kilós ház :DDD mi volt benne 5kiló krumpli 3 kiló hús és egyebek a pörihez? ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#6193) nyunyu válasza Gyuri27 (#6192) üzenetére


nyunyu
félisten

Nagy antracit sarkany magyarra forditva: "fekete" Chieftec Dragon nagytorony. (DA-01BD, haz+tap onmagaban 19.2kg)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6194) Invi válasza nyunyu (#6186) üzenetére


Invi
aktív tag

Hát igen. Ajót lehet folyton nyitogatni, mert ugye csak belül van gomb. A gyorsrögzítők egyik oldalon rögzítik csak a HDD-t és az nem elég, a másik oldalt csavarhatom. :(. Tápot nem lehet betenni csak ha kint a lap, vagy le kell szedi a tetőről a csatalkozóköteget. És a legjobb az alaplap tartó csavarokból 2nek nem volt kielégítő a menete, hogy azt már ne is említsem, higy a gyors bővítőkártya leszorítót VGA cserénél mindig le kell szednem, mert nem megy be alá a VGA. :D :D

(#6195) glaci válasza Kombat (#6164) üzenetére


glaci
őstag

Sziasztok!

Végül is 590 -et hozattam haza magamnak.
Aranyos. a Beszerelés sima ügy volt, minden passzolt, minden 1. -re a helyén volt, ahogy kell.
Jóval kissebb, mint a régi nagytorony, de mégis szellős, mert picit mélyebb, és ötletesen el tudtam vezetni a kábelek nagy részét az alaplap mögött. Szupi. (Meg nem is pakoltam bele mindent át a régi gépből.)
Nem tudom, a 690 -es milyen lett volna, de assz'em ez is jólesz, ha már itt van. ;)
Hangja az tényleg van, mintha nem is lenne házban a gép. Olyan, mint elötte, amikor még az asztalon tartottam. :)
A hőmérsékletek nagyon jók. Igen jól szellőzik, már a gyárilag beszerelt ventikkel is.
A 4 winyó sokkal hűvösebb, hogy nyomatja őket az a venti az előlapon. (Elötte az asztalon, tűzforróak voltak, most meg lazán langyosak.)

Szóval azt hiszem meg vagyok elégedve. Köszi a még 1* a tanácsokat. (Bár azt nem tudom, tulajdonképpen miről is maradtam le ... :B )

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#6196) Mappa válasza glaci (#6195) üzenetére


Mappa
addikt

csak reset gomb nincs rajta :P

?Gigabyte Triton vs CM 590 ?

ez a dilemma árban egyforma

melyiket szeressem :F eddig gigára voks. de a CM590 is jól néz ki de nekem nagy hátrány hogy nincs reset gomb :-/

[ Szerkesztve ]

nem kötelező megadni

(#6197) glaci válasza Mappa (#6196) üzenetére


glaci
őstag

Szia!

Ha csak a rest gomb a gond, akkor elmondom én hogy hidaltam át a problémát.
Mivel még sokat állítgatom a gépet, és még nem mindíg stabil, így hirtelen a hiányát éreztem én is. (Aztán késöbb már biztosan nem fog majd kelleni, de most még megesik.)
Ezért fogtam egy régi P1 -es házat, kivettem belőle a reset gombot. Arról levettem a gomb részét, hogy csak a mikrokapcsoló kis pöckét kelljen nyomni. A kábelt bekötöttem a helyére az alaplapon, a mikrokapcsoló "pöckét" meg "kidugtam" a VGA szellőzéséhez készített jukak közül a felső sorban az egyik középsőn. Beállítottam, hogy könnyen járjon, ne szoruljon meg, majd ragasztópisztojjal belülről megtámasztottam a pozicióját egy picit. Száradás után lett egy relatíve könnyen hozzáférhető, egyszerűen használható, utólag beszerelt reset -em. (Gondolkodtam a vizes csöveknek készített jukon történő kivezetésen is, de azt akartam, hogy fixen be legyen "építve", nem akartam, hogy lógjon. Ill. beszerelhettem volna az oldallapra, vagy a tetejére is, de az volt a cél, hogy ne látszódjon, mert akkor nyomogatnák a gyerekek, így csak bekapcsolgatják, de ha használom, már nem tudják kinyomni.)

Remélem tudtam ötletet adni. Kreatívan át lehet hidalni az ilyen apró problémákat szerencsére.

Üdv.: Laci

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#6198) Mappa válasza glaci (#6197) üzenetére


Mappa
addikt

hát nekem a barkácsolás oly távol áll tőlem ...mint hogy találkozók valaha is az életben Beyoncé-val kb :DDD

de azért köszi :R

nem kötelező megadni

(#6199) glaci válasza Mappa (#6198) üzenetére


glaci
őstag

Szívesen!

Ssak azért írtam le, mert nem nagy barkácsolás, csak sokáíg tart leírni/elmagyarázni.
Nekem kb. 5 perc volt az egész, amiből 2 percig szereltem ki a gombot, és 2 percig száradt a ragasztó.
Szóval marha gyorsan és egyszerűen megvolt.
A bonyolult dolgokat én sem szeretem.

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#6200) as_Rock


as_Rock
őstag

Ezen a házon kívül létezik-e még olyan a mATX-es, ~10k, és egy olcsó htpc-nek is jó alap?
Aki találkozott már vele, az ewsetleg a 2x40mm-es venti hangjáról írjon, vagy jelezze van-e helyette valami erős, de halk és ha igen hol, mennyiért? :U
Ja és a táp az benne van, vagy opcionális, mert ez nem egészen egyértelmű a hazai árlistákban sem :(

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.