Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17151) K1LLMy53Lf


K1LLMy53Lf
senior tag

Musiland Monitor 04 MX-el van valakinek tapasztalata? Mert ahogy néztem Aliexpress-en elég jó áron hozzá lehet jutni (~$80), ami még vámmal sem túl halálos. De ahogy rákerestem itt topic-ban nem találtam róla semmi véleményt, illetve Bodz listáján is szerepel, de semmi előny/hátrány nincs írva.
Tehát érdekelne, hogy valaki tudna-e róla nyilatkozni, esetleg arról, hogy mennyire lenne jó(/jobb) vétel.

Ami közül szeretnék választani:

- Musiland Monitor 01 US 2012
- Musiland Monitor 04 MX
- Fiio E10K

illetve esetleg belső, ha ár/értékben jobbak (Asus vagy SB). Erre akkor javaslatot is elfogadok :B De ahogy olvasgattam inkább a külső kártyák a javasoltabbak.:)

Egy pár Kürbis-hez lenne zenére/filmre, fejhallgatót évente 1-2x ha használom, tehát az nem szempont.

Előre is köszi:R

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#17152) Tim82 válasza K1LLMy53Lf (#17151) üzenetére


Tim82
nagyúr

Másik topikban mintha csöpögtetve lenne némi infó.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#17153) K1LLMy53Lf válasza Tim82 (#17152) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

ahh köszi szépen, nézegettem másik topic-okban is, de ebben úgy tűnik pont nem kerestem rá:B

Ugyanakkor még mindig fenn áll a kérdés, hogy mit lenne a legjobb megvenni :)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#17154) droti25


droti25
őstag

Sziasztok

Szeretnék venni egy új hangkártyát az integrált(alc 892) helyére!
Milyet érdemes venni egy 5.1-es Genius SW-HF-hez?
Érdemes e egyáltalán újat venni ehhez a hangfalszetthez?

(#17155) Tim82 válasza K1LLMy53Lf (#17153) üzenetére


Tim82
nagyúr

A Musiland-okkal nincs tapasztalatom, az E10K engem nem győzött meg, de én kifejezetten a fejhallgatókimenetet használtam, amikor nálam volt.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#17156) RetepNyaraB válasza snecy20 (#17150) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Teljesen oké a 8.1 driver, out of the box. Jó lesz.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#17157) snecy20 válasza RetepNyaraB (#17156) üzenetére


snecy20
veterán

Uni Xonar 1.75a driver eddig szépen teszi a dolgát. :)
Ugyanebben a hardver és szoftverkörnyezetben úgy szívtam a SoundBlaster Z-vel és a driverjeivel mint a torkosborz.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#17158) RetepNyaraB válasza snecy20 (#17157) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

lehet, de itt az essence stx-ről volt szó és az remekül megy W8.1/64 biten saját driverrrel.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#17159) gabika0013


gabika0013
tag

Sziasztok!
Hangkártyát szeretnék venni, elsősorban játékra 7.1-es fejhallgatóhoz.
A két kiszemelt: Asus Xonar DG, Asus Xonar DX/D1.
Szerintetek melyik lenne jobb választás és miért?

üdv: Gabika

(#17160) arni1


arni1
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy modecom 80u hangfalpár,kaptam kölcsönbe egy xonar-u3 usb-s hangkártyát (9k-ért tudnám megvenni). Kérdezném, hogy elég-e a cuccnak ez a hangkari, vagy hasonló áron (+- pár ezer) mi lenne a megfelelő?

Előre is köszönöm!

Üdv, Arni

(#17161) snecy20 válasza arni1 (#17160) üzenetére


snecy20
veterán

Ami már ugrást jelent minősében, az nagyjából a duplája árban.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#17162) arni1 válasza snecy20 (#17161) üzenetére


arni1
aktív tag

Rendben, koszonom! :R

(#17163) thornadoj


thornadoj
aktív tag

Sziasztok! 10 és 20 ezer ft között tudtok ajánlani hangkártyát? zene, játék és kevés videó használatra. (Jó lenne egy téma összefoglaló)

(#17164) PuMbA válasza thornadoj (#17163) üzenetére


PuMbA
titán

X-Fi HD, a megadott árkategóriában nem nagyon vennék :)

[ Szerkesztve ]

(#17165) thornadoj válasza PuMbA (#17164) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Bocsi ,elfelejtettem írni h belsőben gondolkodom.

(#17166) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Alc888 vs mostani középkategóriás okostelefon ami nem htc? Melyik szólna elvileg szebben?

invetone hd2000 fejessel, köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#17167) Normi™


Normi™
őstag

Sziasztok!

Creative E1 vagy Asus U5?

Mi a véleményetek?Nem tudok dönteni.Inkább filmezésre,ér valamit a virtual dolby?

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#17168) PuMbA válasza Normi™ (#17167) üzenetére


PuMbA
titán

Egyértelmű, hogy U5. Kis ceruza méretben nem kapsz normális hangzást :)

(#17169) Normi™ válasza PuMbA (#17168) üzenetére


Normi™
őstag

Értem,köszi szépen.A virtual dolby-ról mi a véleményed?

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#17170) PuMbA válasza Normi™ (#17169) üzenetére


PuMbA
titán

A kategóriájában a legjobb :)

(#17171) Normi™ válasza PuMbA (#17170) üzenetére


Normi™
őstag

Köszi szépen! :)

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#17172) Armando_19


Armando_19
őstag

Sziasztok.
SUPERLUX HD-662 füles mellé milyen hangkártyát érdemes venni? Nem akarok túl lőni a füles képességein. Eddig egy Asus Xonar DG-t használtam, de az új lapomon nincs PCI slot. Ugorjak át egy DGX-re, vagy van valami alternatíva esetleg?
Leginkább játszok meg retek hangfalon filmezünk.
A válaszokat előre is köszi

(#17173) Bodz válasza K1LLMy53Lf (#17151) üzenetére


Bodz
nagyúr

Mit szeretnel tudni a 04 MX-rol?
Azt vennem a felsoroltak kozul.

(#17174) aladarka


aladarka
tag

Sziasztok!

Bár lehet a szabályzat szerint nem a legmegfelelőbb a topic, de nem találtam olyat ami a konkrét hangkártyára vonatkozik. Szóval adott egy Asus Xonar DX hangkártya és egy Windows 8.1 oprendszer. Csak beta drivereket látok hozzá az Asus lapján. Jók ezek? Vagy vmi mást kellene használnom hozzá?

Mégegyszer elnézést, hogy ide írok, dehát egyrészt itt van a leginkább szakértő közönség, másrészt ha nagyon zavaró, majd eltávolíja egy admin.

Köszi,
Üdv

(#17175) smiti válasza aladarka (#17174) üzenetére


smiti
addikt

Nekem a DGX-hez is csak beta driver volt 8.1 64bit alá, de tökéletesen működött.

Egyébként van Asus hangkártyák topik. ;)

(#17176) snecy20 válasza aladarka (#17174) üzenetére


snecy20
veterán

Itt fellelhető drivereket nagyon tudom ajánlani, Xonar-okhoz tökéletesek Win8.1 alá:

[link]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#17177) thornadoj válasza PuMbA (#17164) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Köszi a segítséget, akkor úgy néz ki marad az általad ajánlott külső hangkártya. Próbáltam utána olvasni, de nem könnyű téma.

(#17178) K1LLMy53Lf válasza Bodz (#17173) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

Hát most már nagyon semmit, mivel a 01essel szemeztem sokáig, aztán megláttam, hogy ez is lényegében egy árban van vele, emiatt érdekelt a dolog. Aztán Tim82 kolléga felhívta rá a figyelmem, hogy másik topikban van 1-2infó róla, így sikerült dönteni és én is arra jutottam, hogy azt fogom venni. Reményeim szerint pár napon belül meg is rendelem:B

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#17179) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Ma végre megérkezett a Creative SB X-Fi HD hangkártyám. Nagyon nehéz szülés volt, de most egy nagyon nagy Köszönöm ! :R jár az ajánlóknak.

Aki minőségi, színezetlen, telt és dinamikus hangzást szeretne az ne adja ez alá.

Most még a gyári USB kábelt használom, bár nem gondolom, hogy ennél jobbat érdemes venni, de viszont az RCA kábel az egy ~ 10 éves dietz- kácsa, ez helyett majd veszek valami jobbat ha hazajöttem a nyaralásból.

Egyetlen negatívumot tudok megemlíteni:

A hangkártyán ugye csak rca kimenetek állnak rendelkezésre a hangfalak részére, a csomagolásban viszont 3.5mm jack - rca kábel van. Ugyan minek :F Amit még esetleg hiányolok, az a 6.3mm to 3.5mm jack átalakító. Ebbe az árba igazán beleférhetett volna .

(#17180) Tim82 válasza smiti (#17179) üzenetére


Tim82
nagyúr

A 6,3 -> 3,5 mm átalakító fejhallgatók gyári kelléke szokott lenni tudtommal, legalábbis én nem tudok róla, hogy hangkártya/DAC mellé bármelyik gyártó adna.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#17181) PuMbA válasza smiti (#17179) üzenetére


PuMbA
titán

USB kábellel nem is érdemes vesződni, mivel SPDIF-fel jobb minőséget tudsz kihozni belőle, főleg, ha az USB-d nem jó minőségű :)

[ Szerkesztve ]

(#17182) snecy20 válasza smiti (#17179) üzenetére


snecy20
veterán

Mondjuk igen, tényleg beleférhetne egy átalakító, de azt az én tapasztalataim szerint is a drágább, középkategóriás fejhallgatók mellé szoktak csak adni. Mondjuk nem nagy tétel, 2-300ft.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#17183) Lack999


Lack999
tag

Sziasztok, szerintetek melyik a jobb hangminőség terén, asus xonar d1 vagy külső creative x-fi hd hangkártya?

Másik kérdés, hogy alaplapi integrált kártya optikai kimenetéről, vagy az említett xonar optikai kimenetéről érdemes jelet adni pl egy külső hangkártyának?

(#17184) thornadoj válasza Lack999 (#17183) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Ebben az árkategoriában PuMbA kollega nekem az x-fi HD-t ajánlotta, és már várom az érkezését. Az optikai (digitális) csatlakozásokon nincs különbség.

[ Szerkesztve ]

(#17185) szasanyi


szasanyi
félisten

Létezik-e olyan külső hangkártya, ami végfokkal ellátott és képes PC-ről erősített jelet küldeni Hi-Fi (passzív) hangfalakra? Az sem baj, ha emberi áron elérhető, nem szükséges profi / high-end cucc.

MOD - ez talán megfelelő úgy látom. Tapasztalat, teszt, ajánlás érdekelne e témában.

[ Szerkesztve ]

(#17186) gyenesmartin válasza szasanyi (#17185) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Szinte minden házimozi erősítőben van már digitális bemenet (optikai, hdmi stb).
Használtan elég jó árban lehet venni őket.

Az csak egy sima sztereo erősítő, nincs benne DAC.

[ Szerkesztve ]

(#17187) szasanyi válasza gyenesmartin (#17186) üzenetére


szasanyi
félisten

De én nem olyat akarok. Kicsi a hely, és nincs is szükségem azokra a funkciókra. Van egy pár Hi-Fi hangfalam, azt szeretnem szépen megszólaltatni PC-ről (elsősorban .flac zenét, másodsorban filmet és végül a játékokat).

(#17188) gyenesmartin válasza szasanyi (#17187) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Akkor bármilyen erősítő jó lesz neked. Akár az is amit linkeltél, ha nem kell olyan amiben van külső hangkártya. De ez csak analóg jeleket erősít.

(#17189) szasanyi válasza gyenesmartin (#17188) üzenetére


szasanyi
félisten

Értem. És olyat ismersz-e, amiben - ahogyan említetted - van DAC is? Gondolom a különbség, hogy digitális jelet is feldolgoz és hallhatóvá tesz. Néztem a FiiO különböző termékeit, de azokban max fejhallgató erősítő van, ami hangfalak meghajtásához nem elég.

(#17190) duronx


duronx
senior tag

Sziasztok! Egy kis segítség kellene. Van egy sound blaster x-fi fatality gamer pro hangkártyám, amihez egy hyperX Cloud a hátsó és egy hifi az elülső jack-be van dugva. A gondom az lenne ha hallgatom a hifit a füles is szól :F Mit állítsak be/át hogy csak a hifi szóljon amikor azt hallgatom.
Köszi előre is a segítséget.

"Jobb a sorból őszintén kilógni, mint a megfelelési kényszer miatt egy életen át hazudva kínlódni"

(#17191) gyenesmartin válasza szasanyi (#17189) üzenetére


gyenesmartin
őstag

30-40 körül újonnan nincs olyan normális erősítő amiben van DAC.
Csak használtan különböző ONKYO, DENON házimozi erősítők. Sztereoban valamiért drágább, amiben van DAC.
Csak úgy jönne ki, ha veszel egy sztereo erősítőt és mellé egy hangkártyát.

(#17192) szasanyi válasza gyenesmartin (#17191) üzenetére


szasanyi
félisten

Értem, de az sajna már sok lenne. Azért köszi!

(#17193) Szöcsbi


Szöcsbi
tag

Sziasztok,

hangkártyát szeretnék venni 10-15.000Ft értékben.Főleg játékra, de rengeteg hallgatok zenét és sok filmet nézek.Most az alaplapit használom(Asrock FM2A85X EXTREME4-M) és 1 Razer tiamat 2.2 fülesem van.

(#17194) gyenesmartin válasza Szöcsbi (#17193) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Xonar DG.

(#17195) RetepNyaraB válasza szasanyi (#17185) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A Scythe gyárt pc-be szerelhető (cd slotba) kis erőlködőt, de abban nincs hangkártya. Lődd be a pénzt amit szánsz rá és nézz körül a használt piacon (avx, hififorum. Vatera ne).

(#17193) Szöcsbi
A tervezett pénzből nem lesz egyértelmű javulás, a fejeseddel pláne nem. Ha ennyi van, neten rendeld, hogy visszaküldhesd, amennyiben nem tetszik!

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#17196) Szöcsbi válasza RetepNyaraB (#17195) üzenetére


Szöcsbi
tag

Akkor melyiket ajánlanátok?

(#17197) snecy20 válasza Szöcsbi (#17196) üzenetére


snecy20
veterán

Kis kutakodással, szerencsével 25k-ért kapni használtan Xonar Essence ST / STX-et, az egy mindenféle igényt kielégítő kártya. Újonnan van 22k-ért Sound Blaster Z, hangminősége alapján az is nagyon jó. Ezek alá én speciel nem nagyon mennék...vannak olcsó(bb) fejhallgató-erősítős Xonarok, játékhoz azok biztos elmennek, de zenéhez abszolút nem.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#17198) Szöcsbi válasza snecy20 (#17197) üzenetére


Szöcsbi
tag

Én használt cuccokban nem igazán bízok.(rossz tapasztalat).Újonnan ST/STX annyi pénzért nekem abszolút felejtős.Így több mint valószínű marad a Sound Blaster, de arra is kicsit már húzom a számat.

(#17199) snecy20 válasza Szöcsbi (#17198) üzenetére


snecy20
veterán

Sound Blaster Z veri hangminőségben a 20k alatti Asus Xonarokat, úgyhogy bár nem olcsó, érdemes abba beruházni mert utána max. akkor kell lecserélned ha majd eltűnnek az alaplapokról a PCI-E foglalatok...(ami nem most lesz. :DDD )
Én 13 évig nyüstöltem egy Audigy 1-et... A mostani alaplapomon már nincs sima PCI, csak ezért váltottam le.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#17200) Johnny Cage válasza snecy20 (#17197) üzenetére


Johnny Cage
addikt

"vannak olcsó(bb) fejhallgató-erősítős Xonarok, játékhoz azok biztos elmennek, de zenéhez abszolút nem"

teljesen jó zenéhez is, attól függ mivel párosítod össze. pl. 10e Ft-os Slux fejezhez én nem vennék drágább kártyát, mint a DG(X).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.