Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16301) Tails111 válasza Doner (#16299) üzenetére


Tails111
aktív tag

De van a LINUX nak is átka ezek a driverek szoktak lenni! Azaz hogy nem szoktak lenni hozzá.
Semmi bajom a LINUX al.

A kártyád jó kis hangkari és ha találtál hozzá drivert akkor remek szolgálatot tesz neked LINUX alatt is.

(#16302) Tails111 válasza mcmike (#16298) üzenetére


Tails111
aktív tag

Ha sokat fejest hallgatsz akkor helyedben külső hangkarit vennék. Én Creative xfi HD használom de nagyon jó az ASUS U7 is. mind kettőben van fejhallgató erősítő és hangerő szabályzó is van rajtuk.

(#16303) mcmike válasza Tails111 (#16302) üzenetére


mcmike
őstag

Nem elvetendő javaslat, de így hogy most már megvan a Z4 hangfalszett (és ennél nekem nem kell jobb) ezért valszeg maradna. A kérdés a fejemben továbbra is az, hogy megérne-e +10-12k-t az upgrade az X-Fi Titanium-ról SoundBlaster Z-re... :U

X-Fi-ről X-Fi HD-ra biztos nem váltanék, ASUS-al meg nincs tapasztalatom. Még rágódok egy kicsit... :DDD

[ Szerkesztve ]

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#16304) Tails111 válasza mcmike (#16303) üzenetére


Tails111
aktív tag

A külső hangkártya az nem csak fejhallgatóhoz való. Hangfal szettedhez is jó. Ugyanúgy működik mint egy belső hangkártya csak kint van nem bent. Elején van fejhallgató és mikrofon kimenet hátulján meg RCA kimenet erősítőhöz és még optikai kimenet is van. De ha gyakran fejest hallgatsz ez akkor jobb választás.
Kevésbé szedi össze a zajt mert nem a gépben van és közvetlenül tudod a fejest rákötni.
De persze te döntesz. A Z is remek kártya.

Xfi és xfi azért hatalmas különbség. A creative e név alatt adott ki nagyon profi kártyákat és nagyon mezeit is.
A tiéd minden paraméterében az utóbbi kategória.

(#16305) FID válasza Goldmen75 (#16296) üzenetére


FID
őstag

csak azėrt ìrtam mert a hangeltünès sajnos gyakori jelensèg ezeknèl. Baja nem lesz.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#16306) Goldmen75 válasza FID (#16305) üzenetére


Goldmen75
őstag

hangeltűnés??? Gyakori? Ne idegelj!:D
Volt lassan 10 éve egy 5000-esem, az évekig bírta, még lehet most is menne ha nem ejtem pofára a mélyládát s törik szét az elektronika:)

(#16307) FID válasza Goldmen75 (#16306) üzenetére


FID
őstag

Hát 5000ezresem volt nekem is és havernak is. Elsőnek a hátsók szálltak el nekem is neki is. 3. Havernak meg a center. Pedig nem voltak széthajtva. Egy időben nagyon sokan vettünk és gar után nemsokkal szinte mindnél lett ilyen hiba. Aztán vetttem gembirdet ami igényesebb volt az több mint 8 évig ment, de az 5.1ből a végére már 2.1 lett. Haver 2éve vett 6000ret aminek elszállt az egyik hátsó és a mély. Utána lett logitechem 1évig amit elajándékoztam. Most Yamaha van. Inkább megéri venni egy használt házimozi erősítőt És egy normális hangfalszettet hozzá használtan. Lehet egy kicsivel többe van mint egy genius 6000 ami most nem sokkal 40felett van, de bírja is.

Pl ez 62k volt nemrégen és évekig az ember barátja:

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#16308) duronx


duronx
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek egy Creative SB X-Fi Xtreme Gamer Fatal1ty jobb választás mint egy asus sonar dg?
10ezer forintot megèr a creative?

Köszi

"Jobb a sorból őszintén kilógni, mint a megfelelési kényszer miatt egy életen át hazudva kínlódni"

(#16309) Tails111 válasza duronx (#16308) üzenetére


Tails111
aktív tag

Egyértelműen jobb!! A két kártya nem egy kategória.

(#16310) duronx válasza Tails111 (#16309) üzenetére


duronx
senior tag

Köszi :R

"Jobb a sorból őszintén kilógni, mint a megfelelési kényszer miatt egy életen át hazudva kínlódni"

(#16311) SP!T válasza Motion_Blur (#15541) üzenetére


SP!T
addikt

Áááá ezt kerestem! Így visszamenőleg is köszi! :)

There's a device that I've been using called a whoop.

(#16312) duronx válasza Tails111 (#16309) üzenetére


duronx
senior tag

Egy kérdésem még lenne :) Creative SB X-Fi Xtreme Gamer Fatal1ty-et bele tudom tenni egy Asus h97 gamer lapba?
Köszi

"Jobb a sorból őszintén kilógni, mint a megfelelési kényszer miatt egy életen át hazudva kínlódni"

(#16313) Tails111 válasza duronx (#16312) üzenetére


Tails111
aktív tag

Alsó két slotod PCI slot abba való.

(#16314) varmi2 válasza duronx (#16312) üzenetére


varmi2
nagyúr

Igen beletehető. Az alsó kettőbe, és felülről a 3.-ba tehető.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#16315) Yagen


Yagen
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek a mostani Giga z87 hd3 lapomon lévő alaplapi hangkártya helyett milyen hangkártyát vegyek?
A lapba RCA-3,5 mm-es jack-kel van bekötve egy komolyabb Sansui erősítő, és egy sztereó rendszerem van négy hangfallal. Körulbelül 25-30 ezer forintom van rá és belsőnek örulnék jobban. Hallható volna-e a különbség, mit javasoltok?

(#16316) Tails111 válasza duronx (#16312) üzenetére


Tails111
aktív tag

Ha Külön VGA is van a gépben ne tedd a harmadikba mert ez nagy méretű kártya és a VGA nem szellőzik jó.
Ha egyáltalán be férne oda mert lehet a VGA dupla helyet foglal hűtés miatt.

(#16317) duronx válasza Tails111 (#16316) üzenetére


duronx
senior tag

Igen van bent VGA is, az alsó pci foglalatban pedig egy asus xonar dg, amit a craetive-ra akarok kicserélni.
Az alsó foglalatban talán befér a creative és jó helye lesz ott :)

Köszi a választ varmi2 és Tails111 :R

"Jobb a sorból őszintén kilógni, mint a megfelelési kényszer miatt egy életen át hazudva kínlódni"

(#16318) LiteCross91 válasza LiteCross91 (#16189) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Ha érdekel valakit, akkor megoldottam a gondot. Az 1.63b AC3Filterrel tökéletesen működik. A legfrissebbel pedig egyáltalán nem. Hátha másnak is okozott ez bosszúságot.

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#16319) csuki00


csuki00
tag

Sziasztok!

Felváltva használok egy macbookot munkára és egy pc-t játékra. Szeretném megoldani, hogy ne kelljen az összes eszközt átkötögetni, ezért szeretnék venni egy usb-s hangártyát is, hogy a füles-t se kelljen külön.
Rendszeresen hallgatok zenét, de szerintem annyira nincs jó fülem ehhez. És egyáltalán nem értek hozzá.

Kérdésem az lenne, hogy milyen usb-s hangkártyát vegyek?

Lényeg, hogy osx és windows alatt is működjön.
Amikor keresgéltem én ezt találtam: CREATIVE Sound Blaster Play! 2. 8-10 körül.
Érdemes ezt megvenni? Vagy ha már rászánok akkor érdemesebb egy kicsivel komolyabbat?
Csak fülessel használom egy Sennheiser hd518-asom van.

(#16320) SP!T válasza csuki00 (#16319) üzenetére


SP!T
addikt

Semmi, véletlen hsz! :)

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#16321) SP!T


SP!T
addikt

Audigy 2 ZS-n lehet valahogy az előlapi csatin kicsavarni a hangot? :)

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#16322) FID válasza csuki00 (#16319) üzenetére


FID
őstag

A sima playnek is nagyon szép hangja van! azt nem tudom, hogy mind a két oprendszeren használható-e, de a 2sem lehet rosszabb. Nekem egy yamaha stereo erősítőt hajt meg. Se zaj se sistergés.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#16323) FullGas


FullGas
aktív tag

Mi a véleményetek egy 3 hónapos, garis Asus Xonar DX megér 17 ezer forintot?

[ Szerkesztve ]

(#16324) FID


FID
őstag

Kérdés valaki próbálta már a hangkártya digi bemenetét? A bele vezetett hangot továbbítja e optikán?

Mert akkor csinálok egy htpc-t megint a tornyomhoz netezésre és filmhez.

Ebből a magno deckből ami a tornyomhoz illik.

és ilyen volt:

Vagy létezik optikai duplázó? Persze nem egyszerre járatva a 2db gépet.

[ Szerkesztve ]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#16325) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

Sziasztok!

Segítségetekre van szükségem.
Azt szeretném megtudni, hogy az Athlon 5350-en esetén hdmin-n keresztül lehet e dsd;dsf fájlokat bitstreamelni?
Az AMD-nek van erről fóruma ahol ezt meg tudnám érdeklődni?

Üdv.

(#16326) Primary92


Primary92
senior tag

Sziasztok!
Most vettem egy Asus U7-et. A problémám az, hogy eddig semmit nem állítgattam, csak azt, hogy 5.1 a csatornák száma, de a MediaMonkey-ből érkező anyagot felmixeli 5.1-re, pedig csak sztereo az anyag. Youtuberól nem csinálja ezt. Eddig az integrált kártyával, egy Terratec Aureonnal, és egy Creative USB 5.1 Pro-val is jól működött.

(#16327) sarasota123


sarasota123
aktív tag

sziasztok, 20-25k-ig milyen hangkártyát ajánlanátok? filmezés, zenehallgatás sztereóban. :R

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#16328) Tails111 válasza sarasota123 (#16327) üzenetére


Tails111
aktív tag

fejhallgatót használsz?

(#16329) sarasota123 válasza Tails111 (#16328) üzenetére


sarasota123
aktív tag

viszonylag ritkán, néha játékhoz.

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#16330) Tails111 válasza sarasota123 (#16329) üzenetére


Tails111
aktív tag

Gondolom PCIE slotba szánod?

Creative Sound Blaster Z
ASUS XONAR-DX

[ Szerkesztve ]

(#16331) sarasota123 válasza Tails111 (#16330) üzenetére


sarasota123
aktív tag

igen, azt elfelejtettem. ez a soundblaster Z jónak tűnik, köszönöm :R

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#16332) Yagen válasza Yagen (#16315) üzenetére


Yagen
csendes tag

[link]
Erre valaki?

(#16333) F_Zolee válasza Yagen (#16332) üzenetére


F_Zolee
veterán

Alaplapitól mindenképp jobb egy ilyen kategóriájú.
Amúgy SB Z.

(#16334) Tails111 válasza Yagen (#16332) üzenetére


Tails111
aktív tag

Igen nagyon hallható volna. Az alaplapi az alaplapi. Sokat fejlődtek az idők során de csak saját magukhoz képest. Egy 20-30E kártyával nem lehet egy lapon emlegetni őket.

Creative SB. Z.

(#16335) Tomacko válasza Tails111 (#16334) üzenetére


Tomacko
senior tag

Annyit fejlődtek az alaplapi hangok, hogy a Xonar DS csak abban az esetben tud jobb lenni náluk, ha cserélve van a műveleti erősítő, a gyárival sokkal rosszab hangja van.

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#16336) Tails111 válasza Tomacko (#16335) üzenetére


Tails111
aktív tag

Asus xonar DS nem 20-30E árral rendelkezik.
Annyit fejlődtek az alaplapik hogy olcsó 15E alatti kártyákhoz közelebb kerültek.
Egy ALC1150 es alaplapi hangkártyám van állítólag ez most a legjobbak egyike.
Hát inkább nem ecsetelem milyen fejlődésen ment keresztül. Xfi HD amit használok helyette.

(#16337) eszakas válasza Tails111 (#16336) üzenetére


eszakas
senior tag

Háát az alaplapi hangkártya minősége függ az alaplaptól, egyes alaplapokba elég jó integrált hangkeltő van.

Abban viszont igazat adok neked, hogy ég és föld az Asus xonar DS És a Creative Sound Blaster Z között a különbség :)

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#16338) Tails111 válasza eszakas (#16337) üzenetére


Tails111
aktív tag

Te magad írtad egyes alaplapokon. Van pár jó megoldás primőr alaplapokon primőr áron.
Egyedi megoldások csak kevés és drágább alaplapon jelennek meg.
Hogy ilyened legyen már az alaplap vásárlásánál el kell döntened mit veszel.
Az alaplapok nagy százalékán Realtek ,IDT stb hangkodek van. Természetesen ezek is fejlődnek.
Minőségi zenehallgatáshoz viszont nagyon kevés a tudásuk.

[ Szerkesztve ]

(#16339) core12


core12
újonc

Sziasztok!

Nekem olyan problémám van,hogy alaplapi hangkártyám van,de hallom a proci hangját zene közben és játék közben is venni szeretnék égy olyat amin nem hallok semmit csak a zenét vagy pl a játék hangját szoval semmi proci hang semmi,full tiszta...
ilyen 8k körül vagy max 10k körül ennyit szánok rá

Gépem:
Alaplap: Gigabyte GA-G31M-ES2L
Processor: Intel Core 2 Quad Q8300 2.5Ghz
Memoria: CSX 6GB 800Mhz
VGA: Asus GTX 750 1GB
OS: Windows 8.1 Pro 64 Bit

Elöre köszönöm válaszotokat!

[ Szerkesztve ]

(#16340) Tails111 válasza core12 (#16339) üzenetére


Tails111
aktív tag

Ez neked való jó kártya jó áron.

http://hardverapro.hu/apro/creative_soundblaster_x-fi_xtrememusic_sb0460

(#16341) core12 válasza Tails111 (#16340) üzenetére


core12
újonc

Sajnos nem szeretnék használtan venni ujonan nem tudsz jó kártyát? jah amugy USB-s vagy PCI? Audio Box ok ugyan ugy jok?

PCI ben amugy egy ASUS Xonar DG vagy ez DELOCK 89252 PCI-Express Sound Card 7.1
USB ben pedig egy SPEEDDRAGON USB 2.0 7.1 Channel Audio Box

[ Szerkesztve ]

(#16342) Tails111 válasza core12 (#16341) üzenetére


Tails111
aktív tag

Asus U5 vagy U7 esetleg Creative Xfi HD ezek jók de drágábbak. 10K alatti termékeket nem ismerem így ajánlani sem tudom.

(#16343) FID


FID
őstag

Van olyan kártya ami az összes dts hd stb.... Megoldja magának és csak az erősítőt kell mögé rakni? Nem kell közé decoder?

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#16344) Tomacko válasza Tails111 (#16336) üzenetére


Tomacko
senior tag

Xonar DS PCI-E változata a DSX 17.000 forittól rajtol újonnan, tény hogy nem a 30.000 forintos kategórai és nyilván hangban sem közelít hozzá ez nem is vita tárgya sehol :) Én csak leírtam, hogy ezeket már lekörözték az alalapok bőven...... saját tapasztalat szóval engem nem kell győzködni, hogy mi milyen. Nem is vita témának írtam, tényt közöltem. A belső hangkártyák normális megszolalása sokban műlik még azon, hogy melyik gyártó lapjára integrálták, ha integrált, megkata-e a zavarszűrűs védelmet vagy sem. Milyen minősgű, szűrűsű táp biztosítja a PC-nek a tápot és még ki tudja mi minden tehet keresztbe akár a drágább PCI-E kártyáknak is.

Ha zene hallgatásról beszélünk, mint legfontosabb kitétel és a film, játék csak sokadrendű tegyük fel, akkor én ESI, vagy Audiotrak kártyák közt keresgélnék legközelebb ha belsőt vennék.

De persze ez mind saját vélemény és tapasztalat. Nyilván más mást látott, hallott. Szigoruan a saját élményeim írtam le, illetve még, hogy merre indulnék el legközelebb :)

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#16345) Tails111 válasza Tomacko (#16344) üzenetére


Tails111
aktív tag

Persze én értem a véleményed. És tisztelem hogy saját tapasztalatod írod.

Én próbáltam magam meggyőzni hogy ma már egy alaplapi is lehet jó, de nem sikerült.
ALC1150 es van az alaplapomon amit ma szoktak isteníteni. Gépcserekor nem vettem új hangkártyát mert gondoltam talán az alaplapi is megteszi. Nincs extra hangfal szettem egy Logitech 2.1 es és két fejhallgató lapul itthon Sennheiser HD518 ez egy 35K teljesen átlagos füles és van egy HD600 105K ez már nem átlagos. Az alaplapi sajnos képtelen mindkét fejest meghajtani habár tiszta hangot ad hangdinamika elvérzik teljesen. Érthető hisz nincs fejhallgató erősítője az alaplapinak. Sajnos a hangfal szett is hasonló gondokkal küzd az alaplapival tiszta de teljesen dinamikátlan és nincs zenei tér. Sokat fejlődött alaplapi kártyák jó része már kevésbé vagy egyáltalán nem szenvednek elektromos zavaroktól. Tisztultak a hangok is nagyon sokat. Használni viszont csak akkor tudod jól
ha van külső erősítőd amihez tartozik egy jó digitális vagy analóg hangszín keverő. És elviselik egymás társaságát tudnak jól együtt működni.
Külön hangkártyában van egy alsó határ hozzávetőlegesen az a 20K ami felett érdemes nézegetni. Innentől már te döntésed melyiket mennyiért. Ez alatti kártyák nagy része inkább pótcselekvés amik arra jók hogy a hibás vagy rosszul működő esetleg régi típusú alaplapi kártyákat helyettesítse.
A Xonar DS pedig nem jó hangkártya sosem volt az max ár érték arányos volt kompromisszumokkal ezért ver rá pár új alaplapi.

Az én véleményem hogy egy jó zenehallgatáshoz alaplapi nem jó! Persze ebben lehet vitatkozni de én saját tapasztalatom ez. És ha már vesz valaki hangkártyát akkor minimum 25K szánjon rá. Az hogy kinek mi a szájíze ASUS Creatíve esetleg kicsit többért valami profi kártya az már legyen az ő dolga.

(#16346) #00137984 válasza Tomacko (#16344) üzenetére


#00137984
törölt tag

Tápegység és a hangkártya hangminőségének összefüggéséről régebben én is tettem itt a fórumon említést. HKC 600W tápegységem még az alaplapon található 7.1-es ALC888 hangkártyával is türhetően szólt, de az Asus Xonar DX megvételével kimagaslóan jó hangminőséget kaptam. Aztán a HKC 2 év után tönkrement és az új Chieftec 550W táp cseréje után azt hittem valami tönkrement a gépben. Vékony hangzás és torzitó mélyek, szük sztereó tér fogadott. Variáltam a kábelezéssel, de sosem éreztem tisztának a hangját. Most cseréltem le a Chieftec tápot Corsair HX650W tipusra és nagyban megjavult a hangja. Még néhány hónap járatás következik, majd utána ez még jobb lehet mint a HKC, legalábbis a hangra gyakorolt hatása okán.

(#16347) Nestor16


Nestor16
senior tag

Szerintetek, ha nem hallok különbséget alaplapi hangkártya és az U7-es hangkártya között, akkor az mit jelenthet? Tényleg botfülű lennék?
Laptop, amivel összemértem: Samsung NP300-E5Z-S03HU
Hangfal: R1900TII

Kipróbáltam windows alatt driverrel is és ott sincs sok különbség, szinte ugyanolyan, mint Ubuntu alatt, kivéve, ha a sok vackot bekapcsolom, de én nem szeretném torzítani a hangot. Idáig nekem nem érte meg ez a vétel...
Még abban reménykedem, hogy csak a hangfal kevés hozzá, és mondjuk egy Modecom 120U-val többet ki lehet hozni, mivel azt eléggé dicsérik a fórumban.

Üdv, Dávid

(#16348) Tails111 válasza Nestor16 (#16347) üzenetére


Tails111
aktív tag

Beállítottad a hangszín szabályzó részét? Igen ott valami gond van annak sokkal jobban kellene szólni.

A sok vacak között ott van a grafikus equalizer ezt muszáj beállítani mert alapon 100.000K kártya is szarul szól.
Azt hogy a többi hangszín kiemelést egyéb digitális beállítást nem használod az nem gond.

[ Szerkesztve ]

(#16349) HANDO88


HANDO88
senior tag

Hali mindenkinek. Egy kérdés. Teljesen tudatlan vagyok a témában.
Szóval adott az Asus M5A97 EVO R2. alaplapom és hozzá egy Ozaki B5 5.1 cucc.
Érdemes hang karit vennem vagy ezzel a régi cuccal nem lesz érdemi javulás a karival sem??
Válaszokat előre is köszönöm. :R :R :R :R :R

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#16350) FID válasza Tails111 (#16348) üzenetére


FID
őstag

Pont az lenne a lényeg zenénél, hogy nem piszkálni eq-t És amennyire lehet csökkentjük az olyan dolgokat amik módosítják. Creativenál asushoz képest több az alap mély hang.

Viszont meg kellene hallani a különbséget! Esélyes, hogy ott a hangcucc a ludas. Youtube teszt sem rossz:
Jó hangkarival észre lehet venni melyik az amit eddig szeretett az ember,de most már hallgathatatlan.

[ Szerkesztve ]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.