Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16251) -FLY->


-FLY->
őstag

Mostani Creative szoftverekkel szokott gond lenni vagy van valami ismert problémájuk? Zajok, fagyások, stb. Bocs, de már szívtam meg hangkártya vezérlőkkel, voltak játékok ahol gyors volt a hang, vagy éppen szaggatott, régi sb live újabb windows kombo.

(#16252) sityu17


sityu17
tag

Sziasztok!

Van egy szintim, amit midi billentyűzetként használok, usb porton keresztül, de a latency az ASIO4all feltelpítése után is jelen van (annyira nem zavaró, de lehetne jobb is). Kérdésem az, hogy milyen kártyát tudnátok ajánlani zeneszerkesztés célra?
Nézegettem az ASUS Xonar DG/DGX-et illetve a Creative Audigy FX/RX-eket (asio támogatás), vagy ezekkel nem lennék előrébb? inkább E-MU kártyákban kellene gondolkodni? Esetleg mi lenne a legolcsóbb megoldás?

Köszi!

(#16253) Halley


Halley
csendes tag

Sziasztok!

A fejhallgató topikból keveredtem ide.
Alaplapi hangkártya helyett keresek valami jobbat.
A lényeg:
- csak zenehallgatásra szeretném használni(tehát se játék, se film,se 28féle kimenet, se stb.).
-a számítógép küldi a jelet egy Yamaha RX395-nek, ebbe dugom a fejest.
-csak eredeti CD, vagy bedigizett bakelit játszik, mp3 , s hasonlók nem érdekelnek.
A lényeg egy megfelelő fejhallgatón élvezzem a zenét, megfelelő minőségben.

Na erre keresek hangkarit.
Várom a javaslatokat.
köszönöm

(#16254) eszakas válasza Halley (#16253) üzenetére


eszakas
senior tag

Hát nem nagyon értem a "csak zenehalhatás" fogalmát. Nálam az a tiszta hangzást és a megfelelő hangerőt jelenti.
Nekem volt ilyen kártyám nagyon tisztán és szépen szólt minden zene vele.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#16255) Halley válasza eszakas (#16254) üzenetére


Halley
csendes tag

Igen, és is a tiszta hangzásra és hangerőre gondolok.
.
Kezdet:
- egy új fejhallgató beszerzése
- fórumon jelezték, alaplapi hangkari nem fogja meghajtani a minőségi fejest
- erre kitaláltam hogy nem közvetlen gépről fogom használni, hanem egy asztali erősítőről(Yamaha RX395)
- de a fejhallgatós topikban azt tanácsolták akkor sem lesz elég az alaplapi hangkari

Na ezért keresek valami megfelelő kártyát.
A csak zenehallgatást úgy értettem, nem kell hogy 5.1 legyen, vagy kifejezetten alkalmas legyen valami játékhoz, mert ezek ne érdekelnek.
Az egyetlen fő terület hogy az új fejes jól szóljon, a kedvenc zenéimmel.

(#16256) eszakas válasza Halley (#16255) üzenetére


eszakas
senior tag

Én is csak ismételni tudom önmagam, ha zene akkor az XtremeMusic-ot ajánlom neked. Olcsón tudod megvenni használtan. Igényes felépítésű és még van driver támogatottsága W8-hoz is. Én egy orion erősítővel és egy AKG 530LTD fülessel hajtottam. Nem egyszerre a füles közvetlenül a kártyára volt kötve.

[ Szerkesztve ]

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#16257) mOta válasza Halley (#16255) üzenetére


mOta
csendes tag

Audiotrak prodigy hd2 is megfelelo lehet. Apron nezz utana. Stereo hangkartya es veri az osszes asust vagy creativeot a maga terepen.

(#16258) Mityu_76


Mityu_76
tag

Sziasztok.
Most elég jó áron van az u7, az lenne a kérdésem hogy tud a dolby headphon-t ?
Az Asus oldalán itt sajnos erről nincs infó.
Még esélyes a soundblaster z is, csak az a gépházban közel lenne a videókártyához. Tudásban a "z" és az "u7" milyen viszonyban vannak?
Csak játék eseteg film fülessel a szempont.

[ Szerkesztve ]

"HONDACRX4EVER"

(#16259) Tartály válasza Tartály (#16236) üzenetére


Tartály
csendes tag

Köszönöm a válaszokat és a megerősítést, akkor az XtremeMusic lesz.
Végülis az újabb kártyáktól főként a játékokkal kapcsolatos technológiákban marad csak el (pl. EAX), de az a része úgysem igazán érdekel.

Persze jobban belegondolva a mostani gépemen (P4 3,2 + 2GB DDR1 + 128MB 6600GT) még elfutó régi játékok úgyis kb ezeket a "szabványokat" támogatják.

[ Szerkesztve ]

(#16260) Tails111 válasza mOta (#16257) üzenetére


Tails111
aktív tag

Drivert meg majd hegeszt hozzá?

(#16261) mOta válasza Tails111 (#16260) üzenetére


mOta
csendes tag

Latom ertessz hozza... Azsiaban meg forgalmazzak... Oktoberben del-koreabol kuldte nekem a forgalmazo windows 8as driver cdvel. linux alatt is tokeletesen lehet hasznalni.
[tessek]

Raadasul ezert is best buy. Legtobb kartyanak a win 7es driver is bonyolult.

(#16262) Tails111 válasza mOta (#16261) üzenetére


Tails111
aktív tag

Gondold el ha most veszi meg évekig akarja használni gondolom. Ja és már ott tartunk hogy minden évben új windows jön lassan.
Nem a kártya tudásával van baj de sokszor lesz zsákutca a driver támogatás miatt.

(#16263) Tails111 válasza Tails111 (#16262) üzenetére


Tails111
aktív tag

Amit ő nézeget ahhoz van win 8.1 x64 is.

(#16264) mOta válasza Tails111 (#16263) üzenetére


mOta
csendes tag

nem nezeget semmit , csak ajanlottak neki. de akkor leirom megegyszer. a karytat meg forgalmazzak megha europaban nehez is hozza jutni. tehat lesz meg friss driver hozza, ha jonnek az ujabb windowsok! (amugy meg nem hinnem, hogy olyan hirtelen valtana egy otthoni user.. sokan meg xp-rol sem tertek at win7-re..)
8.1 x64? es?
Tudasban ver mindent ezt elismerted, tamogatasban is ugyanott van mint a tobbi kartya. akkor mi is a problema? ;)

szerk.:
raadasul most latom csak, hogy az x-fivel hasonlitgatod. az x-fi inkabb jatek teren eros, a hd2 meg a zeneben. tehat emiatt is jobb valasztas.

[ Szerkesztve ]

(#16265) Tails111 válasza mOta (#16264) üzenetére


Tails111
aktív tag

Az xfi extreme music az nem játékokhoz való az zenéhez!!!! X - FI Xtreme Gamer Fatal1ty a játékosoké.
Teljesen megfelel zene hallgatásra és bár fejes erősítője nincs tökéletesen meghajt keményebb fejeseket.
Mivel ilyen kártyám volt tudom mit tud. SENNHEISER HD 600 fülest használtam hozzá. Az xfi a creative egyik fő kártyája így támogatást így ad hozzá egy jó darabig. Nem kell a világ másik részéről drivert kunyerálni letöltöd a honlapjáról. X64 ma már nem extra valami és én pont most win 10 bétát használok. A win 7 meg már sokan el is felejtették.

Mint írtam is semmi baj hd2 vel remek kártya ez nem is vitás csak rizikós.

[ Szerkesztve ]

(#16266) mOta válasza Tails111 (#16265) üzenetére


mOta
csendes tag

de konyorgom miert rizikos? gyartjak, forgalmazzak a kartyat, csak europaban nincs importor. driver meg ugyanugy fennt van a honlapon.
most kicsit jobban megneztem, az x-fit mar ujonnan sehol sem lehet kapni. akkor megis mirol beszelunk?
[xp es win7 meg mindig tulnyomo tobbsegben van

[ Szerkesztve ]

(#16267) Tails111 válasza mOta (#16266) üzenetére


Tails111
aktív tag

Ha így haladunk a tényleg évente lesz új windows. Win 10 a nyakunkon. A rizikó a terméktámogatás nem ma holnap. Persze ezt ő dönti el bevállalja vagy nem. Ha bevállalja a hd2 tőt biztos hogy minőségre nem lesz panasz.

(#16268) mOta válasza Tails111 (#16267) üzenetére


mOta
csendes tag

ez igy van. remek kartya.
de win helyett en inkabb linuxot hasznalok. netezni, filmet nezni nekem ez is eleg ;)

(#16269) Tails111 válasza mOta (#16266) üzenetére


Tails111
aktív tag

Aki xp használ ott a vas miatt is van. Mert sok hardverhez nincs új driver belekényszerül az xp be. A win 7 remek oprendszer de már 8.1 sok mindenben gyorsabb. És elárulom a win 10 béta nagyon gyors már most.
Ha a géped nem függ diverek miatt régi oprendszerektől akkor könnyebben tudsz váltani. A vista bukása óta folyamatosan csökken a gépigénye a winfosoknak így egyre gyorsabbak.

(#16270) Mityu_76


Mityu_76
tag

Valaki a 16258-ra?

"HONDACRX4EVER"

(#16271) F_Zolee válasza Mityu_76 (#16270) üzenetére


F_Zolee
veterán

Kellene tudnia a doly fejest is mivel nem fapados. Z is jó meg az U7. Bár lehet alapban a Creative hangzása több embernek bejön de az már szubjektív.

(#16272) Nestor16 válasza Tails111 (#16250) üzenetére


Nestor16
senior tag

Köszönöm a segítséget.

Asus U7-et rendeltem legjobb áron az eMagnál. A többi bolthoz képest tényleg lejön az a 7k és ingyenes szállítás. Csak gondolom megosztom, aki ilyesmit nézeget.

Egy-két rövid kérdés-válasz még, ha megengeditek :B
- USB 1.1 alatt is ugyanolyan (jó) lesz a zenei minősége? Ha esetleg Linux alatt rendetlenkedne.
- hmm más nincs is egyelőre. az összekötőkábelek jutottak még eszembe, hogy kell-e még külön valami hozzá, de az úgyis egyedi, meg még utána fogok olvasni.

Üdv, Dávid

(#16273) bombibmw válasza Nestor16 (#16272) üzenetére


bombibmw
veterán

Köszi,rendeltem egyet én is! :R
U5-öt vettem pár napja,de akkor vissza is viszem.
Az U7 ennyiért igencsak jó ajánlat.

Nem lesz gond az USB 1.1-el sem.

[ Szerkesztve ]

(#16274) FID


FID
őstag

Elgondolkoztam most hogy így istenítitek a Z-t De nézvén a spect:

Output
5.1 Channels
Audio Processor
Sound Core3D
Signal-to-Noise Ratio (SNR)
116dB

Miszerint ez egy jel/zaj arányban kicsivel felturbózott Sound Blaster Recon3D

Output
5.1 Channels
Audio Processor
Sound Core3D
Signal-to-Noise Ratio (SNR)
102dB

Nekem ugye Asrock Gameblaster van:

Így nem látom értelmét lecserélni a Z-re.

Viszont evvel szemezek egy ideje:

Sound Blaster Omni Surround 5.1 usb

Output
5.1 Channels
Signal-to-Noise Ratio (SNR)
100dB

És ezek érdekelnének:
Melyik mit takar?:
Audio Technologies
DTS Connect / Dolby Digital Technology

Mert a z-nél nincsenek ilyenek. És az én értelmezésemben ezek csak annyit takarnak, hogy digitális kábelen átnyomja a jelet, de semmi több. Mert akkor a Creative extigy hiába 12éves cucc, de legalább
valóban dekódolja a dolbyt és nem kell hozzá windows. Így régi 5.1 erősítőt okosítani jobb vagy sima 5.1 hangrendszert géphez.

[ Szerkesztve ]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#16275) Halley


Halley
csendes tag

köszi a hsz-ket.

A driver támogatás fontos lehet.
Bár jelenleg w7 64 van a gépen, de esélyes a csere 8.1-re mert a laptopon már használom egy ideje,s elég jónak látszik.

Kicsit barátkozom az ajánlottakkal még nem köteleztem el magam.

(#16276) sityu17


sityu17
tag

Helló!

Erre valaki?

[link]

(#16277) F_Zolee válasza sityu17 (#16276) üzenetére


F_Zolee
veterán

Láma vagyok a témához de ha külső eszköz miatt van nagy késleltetés akkor másik hangkártya se fog javítani ezen szerintem. :F

(#16278) sityu17 válasza F_Zolee (#16277) üzenetére


sityu17
tag

De, erre való az E-MU kártyák, vagy Focusrite ... csak drága, azért érdekelt volna olcsóbb megoldás...

(#16279) Doner


Doner
aktív tag

Üdv!
Nekem egy gyors és egyszerű kérdésem lenne, melyik hangkártyát használjam melyik jobb?

Egy a fiókból most elővett soundblaster live! ct4832

Vagy az alaplapomra integrált: "Realtek RTL8201 phy Realtek ALC662 Audio Codec"

Nem értek a hangkártyákhoz, nem vagyok vájtfülű, de ha lehet mégis inkább a jobbnak mondottat használnám, természetesen tudom hogy egyik sem valami nagy durranás de mégis....az integráltról annyit halottam hogy szokták a procit terhelni és azért jobb a dedikált, na most nem tudom ennél a konkrét típusnál ez mennyire igaz, de jó lenne tisztánlátni, ennyi minimálisat tudni hogy ezek közül melyik jobb. :R

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#16280) Tails111 válasza Doner (#16279) üzenetére


Tails111
aktív tag

Nem írtad milyen oprendszered van. Ha a soundblaster live modellhez van drivered akkor jobb választás lehet.
Nem mai darab az biztos de az integráltaknál még most is jobb választás lehet.

(#16281) Doner válasza Tails111 (#16280) üzenetére


Doner
aktív tag

Linux mint-et használok, windows alá nem találtam egyszerűen hozzá drivert

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#16282) Tails111 válasza Doner (#16281) üzenetére


Tails111
aktív tag

A Linux átka. Ha hivatalos oldalon nem találsz azért nézz szét pár Linux fórumban ez régi kártya hátha drótoztak hozzá valamit.

(#16283) mcmike


mcmike
őstag

Sziasztok,

Lenne egy elég egyszerű kérdésem a szakértőkhöz:

Érdemes lenne lecserélnem egy Creative X-Fi Titanium (sima, nem HD) PCI-E hangkártyát egy SoundBlaster Z-re? :F

Viszonylag igényes fejhallgatóval lenne használva: Sennheiser HD-555

Válaszokat előre is köszönöm! ;)

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#16284) Tails111 válasza mcmike (#16283) üzenetére


Tails111
aktív tag

Mivel fejest is használsz hozzá lehet már jobb lenne. A z. nek van fejhallgató erősítője is. És igaz Xfi-d van de az elég butított verzió.

(#16285) Fenn3gyer3k


Fenn3gyer3k
tag

Sziasztok
Milyen hangkártyát érdemes venni 10-15ezer forint között ? Vagy volna úgy értelme, hogy a gépre egy erősítő van rákötve és úgy a füles ? Hallható lenne a változás ?

Előre is köszi a segítséget !

(#16286) varmi2 válasza Fenn3gyer3k (#16285) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha az erősítő digitális porton van a gépre kapcsolva, akkor nincs jelentőssége. Akkor felesleges másik hangkártyát venni, ha azon is digitális kapcsolaton lenne összekötve.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#16287) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Egy kérdés srácok!
A genius 5.1-emhez vettem egy egy kapcsolós konnektort, mikor kikapcsolom pattan egy nagyot, bekapcsnál nem. Lehet nem kéne így használnom?! Az a baj, hogy ennek (6000-es), nincs készenlét, csak hátul a főkapcsoló s mivel olyan helyen van, körülményes a ki be kapcsolás. Ezért vettem egy ilyet, de nem tudom ezzel nem-e okozok kárt?!
Ha előtte lenémítom akkor nem pattan.

[ Szerkesztve ]

(#16288) Fenn3gyer3k válasza varmi2 (#16286) üzenetére


Fenn3gyer3k
tag

Nem digitálisan van rákötve. Technics sa-ax 530-as erősítőm van és az még nem tudja úgy-hogy 3.5 jack / 2 rca-val van rákötve. A fülesem pedig egy Superlux HD 681 EVO.

(#16289) varmi2 válasza Fenn3gyer3k (#16288) üzenetére


varmi2
nagyúr

Akkor viszont lenne értelme. Ebben az árkategóriában én a asus xonar ds/dsx -t ajánlom, bár még nem árt, rajta kicserélni a műveleti erősítőt. De tuti más mást fog ajánlani. Másik út, ha kihagyod az erősítőt, és csak a fejest használod közvetlenül a hangkarira kötve, akkor az asus xonar dg/dgx, mert ebben van fejes erősítő, és 10k körüli az ára.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#16290) DarthSun válasza Goldmen75 (#16287) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Nem okozol semmi kárt sztem. Nekem még az 5000- es van, évek óta billenőkapcsolós elosztóval kapcsolom. Monjuk én a távszabival standbybe kapcsolom és utána az elosztó, így nem is pattan nálam.

(#16291) Fenn3gyer3k válasza varmi2 (#16289) üzenetére


Fenn3gyer3k
tag

ez mit jelent ? " bár még nem árt, rajta kicserélni a műveleti erősítőt "

(#16292) Tails111 válasza Fenn3gyer3k (#16291) üzenetére


Tails111
aktív tag

Asus xonar ds műveleti erősítője cserélhető. És ha eredeti van benne kell is mert hányni való a hangja. Két három ezresél tudsz venni jobbat amivel nem lavór hangon szól. Ezután még használható is.

(#16293) Goldmen75 válasza DarthSun (#16290) üzenetére


Goldmen75
őstag

Na ez az! Neked van stand by...

(#16294) FID válasza Goldmen75 (#16293) üzenetére


FID
őstag

Nem lesz baja! És majd mikor szépen eltűnik egy hátsó vagy egy első hangszóró hangja az sem ez miatt lesz.

[ Szerkesztve ]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#16295) DarthSun válasza Goldmen75 (#16293) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Ah, nem olvastam figyelmesen, meg nem is feltételeztem hogy a 6000- esen nincs ilyen, akkor nemtom, attól függ mekkorát rúg a hangszórókra, a magasak érzékenyebbek rá. Ha keresztváltón vannak akkor védettebbek, ha csak kondival vannak leválasztva akkor veszélyesebb a dolog.

(#16296) Goldmen75 válasza FID (#16294) üzenetére


Goldmen75
őstag

:) Frappáns válasz:)

De ha lenémítom, kussol, kikapcsol, nem pattan, na majd beszélek egy elektroműszerész ismerőssel, mit mond.

(#16297) szivacs1987


szivacs1987
aktív tag

Beruháztam egy Sound Blaster Z-re (OEM).

Analóg kimeneteket használom.

Ég és föld az alaplapihoz képest.

Házilag összeállított 4.2-es rendszer:
2db Jamo 210 sub
1db márkáját nem tudom ( front 2.0: 2x(1db 20cm mélyközép, 1db 10cm közép, 1db 1" dóm) )
1db márkáját nem tudom ( surround 2.0: 2x(1db 13cm mélyközép, 1db 5cm közép) )

A mély szebben/pontosabban és egyenletesebben szól. A magas hangosan nem "sípolás", hanem "zene". A közép sokkal élesebb. Összegezve: minden sokkal tisztább, "lágyabb" és dinamikusabb. Hangerő tekintetében kb 10%-al lehet hangosabb, de mindvégig sokkal szebben szól. Alaplapinál volt egy nagyon kicsi súgás a surround hangszórókon, ami most teljesen megszűnt.

A fülhallgató is végre életre kelt. Az alaplapival eq kiemeléssel(nélküle semmi) sem volt ilyen szép, mint ez eq nélkül. A hangerőről nem is beszélve. Alaplapi max hangerőn simán hallgatható volt, ezzel 50% már hangosabb mint az alaplapi max, és így sokkal tisztább is marad a hang.

A VGA melletti PCI-e 1x-es helyre tettem, mert nem akartam PCI-e 16x(4x)-es helyre tenni. Nálam szerencsére eddig hiba(IRQ ütközés(hangsávok összekeverednek)) nem jött elő, amit a külföldi fórumokon sok helyen olvastam, pedig össze vissza indítgattam el játékokat egyszerre többet(5.1/2.0) is és váltogattam köztük, mellette ment 2 film(5.1/2.0) és zene(2.0) és youtube, váltogattam fejhallgató és hangfal között közben. Ezt kb 4 órán át, és nem jött elő hiba.

Képes az 5.1-es hangot 4.1-re alakítani (centert->FL-re és FR-re teszi), ami nálam fő szempont.

Jó, hogy lehet profilokat készíteni, csak az nem jó benne, hogy az eq-t és a hangsáv/hangszóró(sub) halkítást nem menti a profilba, így ezek fixek sajnos.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#16298) mcmike válasza Tails111 (#16284) üzenetére


mcmike
őstag

Elméletileg egy Logitech Z4 szettre van kötve az X-Fi Titanium, amiből csatlakozik a Sennheiser HD-555 fejhallgató (az állítható hangerőszabályzó poti miatt, ill. hogy ne keljen dugdosnom a kábeleket). Az esetek 90%-ában a fejhallgatót használom, a maradék 10%-ban magát a hangfal szettet. Így is megérné a váltást szerintetek? :F

Azért nagyon tetszik a Soundblaster Z kinézete is, de csak ezért nem szívesen adok ki pénzt. ;)

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#16299) Doner válasza Tails111 (#16282) üzenetére


Doner
aktív tag

A linuxnak nincsen átka, nem mondtam hogy nem működik csak azt hogy windows alá nem találtam drivert, de most már arra is találtam, de alapvetően arra voltam kíváncsi hogy jobb e mint egy ilyen integrált realtech

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#16300) Goldmen75 válasza szivacs1987 (#16297) üzenetére


Goldmen75
őstag

Megerősíteni tudom, nagyon jó vétel volt!!! Igaz nekem "csak" 1 genius 5.1 6000-hajt meg, de bocs: Qrva szép hangokat ad! A mély meg eccerűen döbbenet!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.