Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16851) Joezyka válasza eszakas (#16830) üzenetére


Joezyka
senior tag

Szia!

Norbek cipőjében járok én is, annyi a különbség, hogy 5.1em van (ami jó sz...) azt 2.1-nek használom jelenleg ( de nemsokára úgy is veszek egy értelmes 2.0-ás hangfalat) viszont rá kellett döbbennem, hogy az alaplapi hangkártyát is cserélni kéne valami értelmesre. Tudnál ajánlani egy "alap" hangkártyát amivel már azért élvezhető lesz a hangzás? Összeget nem tudok írni, de természetesen minél olcsóbban meg szeretném úszni.

jelenleg az asrock Fatality B85 killer alaplaom van (ennek a hangkártyáját használom).

többnyire játszok rajta (dota, d3, cs ) de rengeteg zenét halgatok (pop, house, electro, néha punk, rock), időnként filmet is nézünk (azt jelenleg nem tudunk sajna, mert a 2.1 nem szereti valamiért.... )

köszi a segítséget.

u.i.: mástól is szívesen fogadok javaslatokat, csak ez pont témába vágó volt :)

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#16852) trufa12


trufa12
addikt

Audigx RX kurva jó . :R

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#16853) gergely909 válasza Hauptmann (#16847) üzenetére


gergely909
csendes tag

Asus B85 PRO GAMER alaplapi SupremeFX (ALC1150) chipje nem egy nagy szám. Nem tudom, hogy a Maximusé ugyanez-e. Én külön vettem bele egy Xonar D1-et, az nagyon szépen szól.

(#16854) Hauptmann válasza gergely909 (#16853) üzenetére


Hauptmann
addikt

A hangchip ugyanaz. Nekem is D1 van, meg vagyok vele elégedve, nem is kellene másik, de úgy néz ki, a hülye gyártók lassan mellőzik a hagyományos PCI slot-ot.

(#16855) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

sziasztok! mi az ami egy régi audigy2zs-hez képest előrelépés lenne hang tekintetében? kizárólag fülessel használom.

(#16856) goamantra válasza Johnny Cage (#16855) üzenetére


goamantra
tag

szvsz külső dac+amp.. creative/asus játékszereivel tuti nem leszel előrébb (hiába drágák
+ olcsón nem fogod megúszni, erre készülj

[ Szerkesztve ]

(#16857) Johnny Cage válasza goamantra (#16856) üzenetére


Johnny Cage
addikt

az a bajom, hogy ez egy kényszermegoldás lenne (új deszkát vettem és túl közel van a VGA a PCI slothoz, gyakorlatilag elzárja a levegőáramlás útját a VGA-tól).. ha legalább annyira jó mint a az AU és PCI-E-s, már azzal is előrébb vagyok..

(#16858) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

Üdvözlet, azt szeretném kérdezni, fejhallgatós zenehallgatáshoz mivel járnék jobban?

FIIO E10K DAC http://www.fiio.hu/index.php/webshop/d-a-atalakito-dac/fiio-e10k-dac-amp-fejhallgato-erosito-d-a-konverterrel-detail

vagy Egy Soundblaster Z?

Esetleg más megoldás 25k körül?

A fejhallgató egy akg k272-es darab :))

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#16859) 4264adam


4264adam
veterán

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni olyan hangkártyát melyen Két azonos kimenet van, hogy ne elosztót használjak a fejhallgató és 5.1-rendszer alaplapra való kötéséhez, mert sajnos nem stabilan áll az elosztó az alaplapban így van mikor be kell másznom az asztal mögé megigazítani. Mit ajánlottok?

[ Szerkesztve ]

(#16860) F_Zolee válasza 4264adam (#16859) üzenetére


F_Zolee
veterán

Előlapi kivezetésre kötve nem lenne egyszerűbb?

(#16861) 4264adam válasza F_Zolee (#16860) üzenetére


4264adam
veterán

Inkább vásárolnék hangkártyát, szebb hangzása van mint az integráltnak ahogy olvasom. Illetve nem akarok kábel dzsumbujt előröl látni(igény).

(#16862) varmi2 válasza 4264adam (#16861) üzenetére


varmi2
nagyúr

Senki nem beszélt az integráltról, hanem a házon lévő előlapi kivezetésről, amit a hangkártyára is köthetsz.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#16863) F_Zolee válasza 4264adam (#16861) üzenetére


F_Zolee
veterán

Értem, viszont nem tudom van-e ilyen amin két analóg függelten kimenet lenne.

(#16864) 4264adam válasza F_Zolee (#16863) üzenetére


4264adam
veterán

ASUS XONAR D1-ről mi a véleményetek?

(#16865) F_Zolee válasza 4264adam (#16864) üzenetére


F_Zolee
veterán

Olyan van nekem. Jó választás. Bár azt nem próbáltam, hogy az S/PDIF-re kötöm a fejhallhatót külön.

(#16866) Nxn908xxx


Nxn908xxx
őstag

Sziasztok, segítségre lenne szükségem!
Beszereztem egy Xonar DX hangkártyát. Az a problémám hogy sehogy se tudom feltelepíteni normálisan a Dolby Home Theatret. Mindig egy illesztőprogramot hiányol és nem akar elindulni. Már mindent kipróbáltam. Leszedtem az alaplapi Realtek HD audiót, felraktam a kártya lemezén található drivert. Ezzel nem működött, próbáltam UniXonarral is, úgy is hogy fent van a RealtekHD, de sehogy se akar elindulni. Egy csomó verziót kipróbáltam de semmi. Windows 8.1-em van.
Valaki tudna segíteni? Nagyon meghálálnám mivel már semmi ötletem nincs.

(#16867) Nxn908xxx válasza Nxn908xxx (#16866) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Vagy esetleg elnéztem, és a XD nem is támogatja a Dolby Home Theatre v4-et?

(#16868) F_Zolee válasza Nxn908xxx (#16867) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ha S/PDIF-re kötöd akkor ott lehet állítani, hogy Dolby-ba küldje.

(#16869) Nxn908xxx válasza F_Zolee (#16868) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Razer tiamat 7.1-et dugtam rá. Jól gondolom hogy mivel ez analóg, mindegy hogy dolby vagy nem?
Illetve ehhez a kártyához akkor nem lehet letölteni külön Dolby v4-et? Ilyet.

Egyébként gyönyörűen szól alap driverrel, Unixonarral nem ilyen szép.

(#16870) F_Zolee válasza Nxn908xxx (#16869) üzenetére


F_Zolee
veterán

Külön nem kell szerintem. De ennek nem saját "hangkártyája" van amúgy?

(#16871) Joezyka válasza Joezyka (#16851) üzenetére


Joezyka
senior tag

erre valaki tudna válaszolni? :F

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#16872) F_Zolee válasza Joezyka (#16871) üzenetére


F_Zolee
veterán

Audigy FX, RX.

(#16873) trufa12 válasza Joezyka (#16871) üzenetére


trufa12
addikt

FX olcsó bár az is realtek, de kellemesen sikerült a crativnak meg moddolni, türhetően szól, egész dinamikus, részletező ....

11 ezer magyar forint a bolti ára
az rx inkább karaoke, zenei kártya, azon equalizer sincs,20 k ért nem ajánlom a te esetedben, utána meg van 22-5 ezer körül már a Z az is megfelelő lenne.

szóval vagy fx 11 ért v z 22-5 ért.

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#16874) Joezyka válasza trufa12 (#16873) üzenetére


Joezyka
senior tag

köszi szépen a magyarázatot is.
F_Zolee neked is köszi !

[ Szerkesztve ]

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#16875) GabeszHUN


GabeszHUN
tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani külső hangkártyát 30 ezer forint körül?Mehet plusz minusz pár ezer forintig.Írhattok többet is, utána majd mazsolázok, mi lenne megfelelő az igényeimnek.

Előre is köszi a segítséget!

For Sale AKG Q701

(#16876) csakdzsó


csakdzsó
tag

Üdvözletem uraim!

Hangkártyát szeretnék venni a szgépembe,meguntam az integráltat.Mindenképpen használtat akarok innen az apróból.Az ár ameddig elmegyek olyan 10 000 Forint plusz minusz 1-2 ezer.

Játékra(AAA),filmekre(HD) és zenehallgatásra egyaránt használnám.

Windows7 64 bit--,Windows 8 és 8.1 alá kéne a kártya.

Kétfajta közül szeretnék választani:

Creative X-Fi széria.

Asus Xonar széria.

Ezek kel használható fejhallgató?

Véleményüket várom.

Üdv:Henrik. :R

köztudottan ugyebár a nácik árja atlantisziak, tehát valójában magyarok is nyilván és persze gyíkok is... Mé? Nem tuttad? :D

(#16877) goamantra válasza csakdzsó (#16876) üzenetére


goamantra
tag

egy 10ezres kártya nem lesz előrelépés.. inkább 20 felett egy külső dac/amp (inkább a creative, mint asus )..

(#16878) varmi2 válasza goamantra (#16877) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ez nem igaz, a használt 10k ár, az aszt jelenti, hogy újjanon 15k, és igen is van különbség az alaplapi hangkarihoz képest. Én próbáltam. Xonar dsx-m van, és volt hallható különbség az alaplapihoz képest, és mikor műveleti erősítőt cseréltem rajta, az is hallatszott.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#16879) Nxn908xxx


Nxn908xxx
őstag

Hi
A GX mód mit jelent xonar hangkártyákon?

(#16880) Tomacko válasza varmi2 (#16878) üzenetére


Tomacko
senior tag

Nekem pedig Xonar DS van és sokkal rosszabb volt a hangminúőség amíg nem cseréltem műveleti erősítőt benne. Azt is hozzá kell tegyem, hogy nem dedikált drága hangra hegyezett lapom van hanem egy egyszerű E450-s ráadásul Asus(hirhedten gyenge minőségben tudták szerelni a realtek cuccokat a lapjaikra) márkájú mATX lap. De rajtam kívül még elég sokan tudják ezt elmondani.

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#16881) csakdzsó


csakdzsó
tag

Sziasztok.

A tízezer forintos kategóriát használtan értettem.Tulajdonképpen ezek újan 20 000 ft körül vannak.

A lapom egy GA-Z68XP-UD4 (rev. 1.0) amin egy Realtek ALC889 chip foglal helyet.

Mindenképp előrelépés lenne egy dedikált kártya.Tehát újan húszezres kategória,de használtan akarom.

1. Asus Xonar d1 (mert csak pci helyem van)

2. Creative X-Fi Xtreme Music

Ez a két kari lenne az alaphelyzet.Win7 64 bit alá.Sok játék,hd film és zenehallgatás.

Mitszóltok? :)

köztudottan ugyebár a nácik árja atlantisziak, tehát valójában magyarok is nyilván és persze gyíkok is... Mé? Nem tuttad? :D

(#16882) F_Zolee válasza csakdzsó (#16881) üzenetére


F_Zolee
veterán

D1 talán jobb lehet a driver miatt későbbiekben.

(#16883) csakdzsó válasza F_Zolee (#16882) üzenetére


csakdzsó
tag

Köszi :R

köztudottan ugyebár a nácik árja atlantisziak, tehát valójában magyarok is nyilván és persze gyíkok is... Mé? Nem tuttad? :D

(#16884) GabeszHUN


GabeszHUN
tag

Sziasztok.Tudnátok ajánlani külső hangkártyát vagy DAC-ot 30e Ft.-ig?Csak a jo hangminőség az egyetlen lényeg, laptophoz használnám az alaplapi gyötrelem helyett.

For Sale AKG Q701

(#16885) Tim82 válasza GabeszHUN (#16884) üzenetére


Tim82
nagyúr

Bodz fórumtárs ajánlóját nézd meg, a 10-100.000,- Ft közötti árkategóriában lévőket (ne ijedj meg, nagyobb részük benne van vagy közel van a kerethez).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#16886) GabeszHUN


GabeszHUN
tag

Sziasztok.Ha én tegyük fel, veszek egy Creative SB x-fi hd usb-s hangkártyát laptophoz, és rákötöm usb-n keresztül, attol , hogy használható maga a Hangkártya fejhallgató erősítőnek, attól énmég rákothetem a saját erősítőmet ugye?

For Sale AKG Q701

(#16887) Tim82 válasza GabeszHUN (#16886) üzenetére


Tim82
nagyúr

Gondolom, úgy érted, hogy az X-Fi HD saját fejhallgatókimenetét (ami erősített) használnád. Igen, csak a kettő (fejhallgatókimenet + rákötött erősítő) egyszerre nem fog szólni. Ha a fejhallgatókimenetébe dugsz egy fejest, akkor lenémítja az RCA-kimeneten rákötött erősítőt.

Azt nem tudom, hogy optikai kimeneten kötve erősítőt az RCA helyett is ugyanígy viselkedne, de feltételezem, hogy igen.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#16888) GabeszHUN


GabeszHUN
tag

Akkor én azt hogyan tudom megoldani, hogy laptopról másik hangkártyával,tehát nem az integrál alaplapival, saját erősítővel tudjak zenét hallgatni, vagy azt már csak DAC - kal tudom megoldani?Egyébként ugy értettem, hogy a külső hangkártyát rádugnám a laptopra, aztán a hangkarira rákötnék egy erősítőt, és abba dugnám a fejhallgatót.vagy ezt egyáltalán nem lehet kivitelezni?

[ Szerkesztve ]

For Sale AKG Q701

(#16889) Tim82 válasza GabeszHUN (#16888) üzenetére


Tim82
nagyúr

De, lehet.

Nekem is ilyen a láncom:
laptop -> X-Fi HD (USB porton) -> Presenter 2 fejhallgatóerősítő (RCA-val rákötve) -> Beyerdynamic DTX910.

De ha az X-Fi HD saját fejhallgatókimenetébe dugnék bele egy fejhallgatót, akkor az X-Fi HD elnémítaná a Presenter 2-t, az nem szólna, csak az X-Fi HD saját fejhallgatókimenetébe dugott fejes.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#16890) GabeszHUN válasza Tim82 (#16889) üzenetére


GabeszHUN
tag

Aha, értem, Köszi a segítséget!

For Sale AKG Q701

(#16891) Andrej1


Andrej1
aktív tag

Sziasztok .

Érdeklődnék,hogy az alaplapi hangkártya helyett érdemes e venni külön hangkártyát . Mennyire számít jónak az Asus Maximus Formula V int hangkarija ? Ilyen néztem Xonar DSX 7.1 vagy a Xonar DSX 5.1 a kettő között csak a hangfalak száma vagy más különbség is van ? Az 5.1 helyben lenne garival 7k-ért . Jelentene valamiféle előrelépést a Xonar vásárlása ?

Egy Genius SW-5.1 Home Theater-t hajtok majd vele . Nem mai darab de tökéletesen meg vagyok vele elégedve.

Az tényleg igaz, hogy mi-újság van veled ? :D

(#16892) Tomacko válasza Andrej1 (#16891) üzenetére


Tomacko
senior tag

Az említett kártyák, csak fejhallgatóval jelentenének előrelépést. Nekem Xonar DS van ez ugye annyiban különbözik a DSX-től, hogy sima PCI csatolós. Egészen konkrétan az alaplaihoz mérve visszalépés volt a Xonar, műveletierősítőt cseréltem rajta, akkor már jó lett a hangja.

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#16893) Andrej1 válasza Tomacko (#16892) üzenetére


Andrej1
aktív tag

Köszi a választ.
Akkor a két kártya közül melyik lenne a jobb választás ?
Xonar DSX 7.1 VAGY Xonar DGX 5.1 ?
Zenét és filmet csak a Genius hangfalakon hallgatok . Viszont fülessel játszok , szempont lenne a jó térhangzás játékok alatt.

Vagy esetleg egy Creative Soundblaster Z OEM jó választás lehet ? Melyikkel járnék jobban ? Egyik kártyát sem ismerem . Mibe jobb a Xonaroktól az SB Z ? Mert az SB ára cirka duplája . Megérné kifizetni a többlet pénzt a Z-ért ?

Az tényleg igaz, hogy mi-újság van veled ? :D

(#16894) Oryctolagus


Oryctolagus
tag

Nem tudom hogyan lenne helyes technikailag ez a kérdés:

A dts hiánya a xonar essence st/stx hangkártyánál mennyire lehet érezhető?

Filmnézéskor az angol dts hangsávot mindig részletesebbnek találtam mint a dd-t.

Per aspera ad astra.

(#16895) moonguru válasza Oryctolagus (#16894) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Milyen DTS hiányról beszélsz?

Mert én ilyet nem tapasztaltam, részleteznéd? :)

Monitor Guru!

(#16896) Oryctolagus válasza moonguru (#16895) üzenetére


Oryctolagus
tag

Az asus oldala nem ír dts támogatást.
Azért is érdekelne mert elvileg a dolby digitalnak alacsonyabb a bitrate-ja mint a dts-nek.
Nem tudom hogy ettől szebb, részletesebb-e számomra pl egy film dts hangsávon, vagy mástól is függ.

[ Szerkesztve ]

Per aspera ad astra.

(#16897) moonguru válasza Oryctolagus (#16896) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Igazad van, tényleg nem tud DTS CONNECT-tet, és akkor mi van? :)

"Ennek lényege, hogy a lapka képes bármilyen hangot (tehát több csatornát használó játékok hangját is) egyetlen DTS-jelfolyamba tömöríteni, amely aztán digitális úton – egyetlen optikai vagy koax kábelen – továbbítható a házimozi-erősítő felé, ami a jel dekódolását követően a hangot szétosztja a megfelelő kimenetek között. Ezzel a módszerrel kiküszöbölhető az analóg átvitel hátránya, vagyis a zaj, viszont a tömörítés és átalakítás következtében fellépő veszteség miatt a hangminőség romlik (ezt nem fogjuk észrevenni, főleg nem MP3 forrás esetén).

De erre neked maximum játékok esetén lenne szükséged, és kell hozzá egy DTS képes erősítő is (házimozi!)

Lejátszani a DTS hangsávot minden gond nélkül tudod és ha a házimozid tudja a DTS-t akkor a filmeket is hallgathatód digitális csatlakozással is. (persze DD-ben is)

Analógon viszont nincs semmiféle korlátozás!

Ui:

Régen elmúlt már az az idő, mikor még DTS hangsávot nem lehetett lejátszani! (én is azt szoktam ha van) :)

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#16898) moonguru válasza moonguru (#16897) üzenetére


moonguru
őstag

A lényeg:

" Dolby Digital and DTS decoding supported. " :))

Monitor Guru!

(#16899) Oryctolagus válasza moonguru (#16897) üzenetére


Oryctolagus
tag

Rendben.Köszönöm!
Csak kicsit zavaró hogy az alaplapi integrált is tud legalább egy ilyen dts technológiát.
Ehhez képest ez majdnem annyiba kerül mint egy alaplap.
Elég nagy dilemma ez most számomra több okból is, például hogy windows 10-re lesz e driver, esetleg előállnak asusék vagy a többiek egy jobb kártyával már win 10 re.
Szerintem várnom kellene egy évet.

Egyébként az mennyire lehet igaz hogy ez a kártya(essence st) képes passzív hangfalat is meghajtani?

Per aspera ad astra.

(#16900) moonguru válasza Oryctolagus (#16899) üzenetére


moonguru
őstag

Semennyire se igaz! (az utolsó kérdésedre a válasz) :)

Ui:

"Szerintem várnom kellene egy évet" ez az érv számítástechnikában általában mindenre igaz...

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.