Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17801) Clickbait


Clickbait
aktív tag

Sziasztok!

Átlag felhasználásra szeretnék egy hangkártyát vásárolni.
Egy Thonet and Vader Hoch-ot mozgatna később, és felváltva használnám a kártyán keresztül a Skullcandy fülesem, jack hosszabbitó segitségével.

Jelenleg egy Asus Maximus VII Hero alaplapi hangját használom, de van itt bőven interferencia, meg vannak gondok még a Realtekkel..

Melyik kártyát ajánlanátok a legjobb ár/érték arányban. Nem különösebben értek hozzá, olcsó legyen és ne legyne inerferencia meg "pop" hang ha elkezdek valamit hallgatni.. :DDD

You got clickbaited.

(#17802) SharpSA válasza DarthSun (#17800) üzenetére


SharpSA
veterán

Így érthető. Az Audigy jó, nekem is van egy valahol, de azon már valamelyik csatorna nem úgy szól, ahogy kellene.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#17803) pucz


pucz
senior tag

Szevasztok.

Tudnátok ajánlani egy jó hangkártyát?
Jelenleg alaplapit használom, e helyett kéne valami combosabb forrás (Gigabyte-990FXA-UD3).

Játékokhoz szeretném virtualizálni a hangzást stereo fejessel. A többi meg adja magát, csak jobb legyen az alaplapinál. Hi-Fi van a gépre kötve, stereoba.

Csak használtan gondolkozok, jobb lenne a legjobb árban megúszni, mert még fejest is veszek mellé, meg kondis mikit.

(#17804) neilszab válasza RetepNyaraB (#17779) üzenetére


neilszab
őstag

Mint mondtam, 20-ig is elmegyek, ha van bármi értelme. ;)
Tisztában vagyok azzal is, hogy az igazán durva cuccok ennél jóval magasabb árszegmensben indulnak, de nyilván 10-15-20 ropit is lehet venni, jót, kevésbé jót, meg rosszat is... :B

Szóval a kérdésem az volt, hogy van-e érdemi/kihallható különbség egy 10 ropis (Xonar DG) és egy 15-20 ropis hangkari között és ha van, akkor ár/érték arányban mit érdemes megvenni a 15-20 ropis mezőnyből?

Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#17805) Maksifül válasza varmi2 (#17789) üzenetére


Maksifül
senior tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat :)

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#17806) kaviat


kaviat
tag

sziasztok, egy régebbi modellt egy Tascam US - 200ast használunk ( http://tascam.com/product/us-200/ ), kicsit más felhasználási célokra mint általában szokás, főleg zenélésre, zenehallgatásra, de játékra nem igazán. az elvárások és hangsúlyok kicsit el vannak tolódva a latency, stabil driver és a jó minőségü bemenetek irányába (midi, xlr mikrofon bemenetek szükség esetén fantom táp).

rövid blabla : 2 évtized soundblasterezés után (hobbi muzsikálás, csak a magunk örömére) valami megbízhatóbb, stabilabb jobb hangú eszközre vágytunk, ami win és mac környezetben is megbízhatóan működik (alig vannak sb driverek os-x alá) . fókuszálva, hogy utóbbi időkben laptopokon zenélünk - de desktopon is rengeteg problémánk volt a elcsúszó soundblasterekkel, a pingpongozó audió és midi csatornákkal. elégedettek vagyunk a Tascam-al, korrekt fejhallgató kimenete van, végre elfelejthettük a latency-t (hozzá teszem, a macbook saját hangjártyája is nagyságrendekkel korrektebb, gyorsabb volt mint amit a windowsos laptopoknál eddig láttam).

(#17807) pete_21


pete_21
addikt

Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, hogy az Asus H170 PRO GAMING alaplapon található SupremeFX hangchip mennyire marad el minőségben egy Audigy 4-től? Jelenleg Audigy 4-et használok, teljesen meg vagyok vele elégedve. De gépvásárlás előtt állok, és ha ezt az alaplapot választom, akkor PCI csatoló hiányában nem tudom használni a hangkártyámat. Szeretném megkérdezni, hogy hangminőségben ez hol van az Audigy4-hez képest? Mert ha érzékelhetően gyengébb, akkor inkább másik alaplapot nézek. :)
Nem vagyok nagyon vájtfülű, de ha szembetűnő lenne a minőségromlás, azt biztosan észrevenném. Genius SW 5.1 hangfallal használom, hobbiszintű zene és film-lejátszásra. (+néha játék)
Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#17808) SharpSA válasza DarthSun (#17794) üzenetére


SharpSA
veterán

Leteszteltem a beállításokat. Az erősítő és a hangfalak ugyanazok.
Átraktam az USB-s Sound Blaster X-Fi Surround 5.1-et a laptopra, erre állítottam a leírásod alapján a foobar 2000-et. A beépítetten kikapcsoltam a Dolby-t, erre lett beállítva az AIMP DirectSounddal. A két lejátszóban igyekeztem a hangerőket egyformára állítani. Az egész vége az lett, hogy mindkettő ugyanolyan jól szól. Ugyanolyan hangszín, dinamika, stb.
A következőnek megnézem majd ugyanezt az asztali pc-n is.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#17809) DarthSun válasza SharpSA (#17808) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Nem semmi, nálam meg nagy különbség van a DS és a Foobar+Wasapi+SoX kombináció között.

(#17810) SharpSA válasza DarthSun (#17809) üzenetére


SharpSA
veterán

Lehet, hogy pc-n az alaplapi és a külső között van különbség. Na majd ha meglesz az U7, akkor is megcsinálom ezt a tesztet. Mert azért a Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 nem mai.
Ja és ugyanazt a flac-ot raktam mindkét lejátszóba, tehát nem mp3 szólt.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#17811) Free04


Free04
tag

Üdv!

HD555 (szivacs kivéve) és egy 1250B-hez milyen kártya passzolna?
Nem hallgatom hangosan, inkább a minőség a fontos.
Mindegy h külső v belső, win10 lesz, átlag felhasználásra PC-n játék/film/zene.
Meddig bírják átlagosan a strapát? (gondolom a kondik öregszenek el)
Érdemes a cuccaim alá tenni ilyesmiket vagy csak komolyabb hangkeltőknél van értelme?
Ezeket néztem eddig:
-Prodigy HD2 (javít a hangfalon is?)
-U7
-X-fi HD

(#17812) Joezyka válasza Free04 (#17811) üzenetére


Joezyka
senior tag

én csak az U7-ről tudok nyilatkozni, hogy az túlzás a 1250B-hez képest. ha későbbiekben erősebb hangfalakt is szeretnél venni, akkor okés a dolog, de a kettő jelenleg nem egy kategória, nincs kihasználva az U7, atttól függetlenül egy nagyon jó kártya.
(én is U7-et és 1250B-t vettem, de tervezem idővel a 1250B-t lecserélni valami komolyabbra)

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#17813) Clickbait


Clickbait
aktív tag

Sziasztok!

A lehetőségeim egy használt Xonar DX, egy DGX vagy egy DSX.
Jelenleg játékra egy Skullcandy fülest hazsnálok, és egy 2.1-es hanguccot, alaplapi Maximus VII Hero hanggal (custom Realtek 1150)

Szeretném lecserélni interferencia és egyéb okok miatt, viszont a maximumot szeretném kihozni.

Szeretnék később vásárolni egy Thonet and Vader Hoch-ot, és egy Siberia V3 VAGY. egy Sennheiser HD 518-at.

A DXben és a DSXben nincsen fejes erősitő, nem tudom, hogy ez mennyire baj pl az 50Ohmos Sennheiserre vagy a 35Ohmos Siberia V3-ra nézve.

A DGXben van erősitő, de valamivel gyengébb a hangzása mint a DX-nek vagy a DSXnek.

Melyiket lenne érdemes választanom? Egy DSX képe slenne meghajtani ezeket a cuccokat? Mennyire számit az erősitő?

[ Szerkesztve ]

You got clickbaited.

(#17814) norbert1998


norbert1998
veterán

Üdv, újra!
Visszatértem, egy év után, és nem vettem semmit sem :B
DGX vagy DSX? ALC898 van most alaplapin.

Plusz tud-e valaki valamit mondani a Wolfson (WM)5110-ról valamit?

Füles akg k518 (az ára ne tévesszen meg senkit, azért olcsó mert nincs tere és kényelmetlen, viszont nagyon dinamikus, éés a szhelyi mediában még nem tudtam jobbat hallgatni idáig), meg egy magnat párom van. Viszont aneten semmit sem találni róla

[ Szerkesztve ]

(#17815) varmi2 válasza norbert1998 (#17814) üzenetére


varmi2
nagyúr

mivel fülessel akarod hallgatni, így a dsx kiesett, nincsfejes erősítő benne,, esetleg megfontolnám a helyedben a xonar u7-t, bár ez usb-s, de az egyik legjobb, 20k körüli árban.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#17816) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Valaki össze tudná nekem foglalni, hogy a
ASUS Xonar Essence One
és a
ASUS Xonar Essence STU
Között m a különbség? :R

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#17817) Smith Ügynök


Smith Ügynök
tag

Üdv!

Tudtok abban segíteni, hogy az USB-s hangkártyákon a hangerő állító gomb szoftveres vagy hardveres?
Tehát a windows hangerőt állítja csak, vagy pedig effektív a jel erősséget.

Köszi

(#17818) norbert1998 válasza varmi2 (#17815) üzenetére


norbert1998
veterán

u7 nekem nagyon drága, még használtan is, elllenben 6k-ért van egy dg, sima dg. az még ajánlott darab? 1 éve még az volt, azóta nem tudom, mik változtak.
digitális kimenettel nem foglalkozom, csak analóg sztereó kell nekem, fejes és hifi terén is.

(#17819) varmi2 válasza norbert1998 (#17818) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha kell a füles erősítő, és 6k körül, akkor nem tudok mást, mint a dg/dgx

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#17820) norbert1998 válasza varmi2 (#17819) üzenetére


norbert1998
veterán

Köszi :R
Előkarácsony :D

[ Szerkesztve ]

(#17821) spanglee001 válasza Smith Ügynök (#17817) üzenetére


spanglee001
addikt

szoftveres, vagyis ha tekered akkor a windowsban állitgatja a csúszkát.

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#17822) Smith Ügynök válasza spanglee001 (#17821) üzenetére


Smith Ügynök
tag

Jajj, az nekem nem jó...
Tudtok olyat, hogy valahogy a jelerősséget lehessen állítani?

(#17823) RetepNyaraB válasza Smith Ügynök (#17822) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Fejhallgató erősítős kártya. Konkrétan az u7-ben nem tudom állítható-e az előerősítés, keress rá. Pl essence stx és bandája állítható, megbolondulsz olyan hangos. Ezenkívül általában az Asio driver is nagyon hangos.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#17824) Madara


Madara
tag

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni hangkártya ügyben, ugyanis vásárolni szeretnék egyet.
Nemrég vásároltam a hangfalaimhoz egy erősítőt, amin otikai kábelen szeretném megvalósítani a jelátvitelt.
Az alaplapi kártyámon optikai kimenetben csak 2.0-tud a kártya, nekem 5.1 kellene, ilyen célra milyen kártyát ajánlotok?
2 jött szóba eddig, ezek közül alkalmas-e valamelyik erre a célra?

EMU 0404
Terratec DMX 6 FIRE 24/96

(#17825) RetepNyaraB válasza Madara (#17824) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Linket küldj légyszíves, ne csak nevet. Mennyi pénzt szánsz rá? A konzum márkák (leginkább Asus, Creative) termékeivel mi a probléma?

ui.: a legolcsóbb (belső) kártya is tudja az 5.1-et, ha optikain tolod ki, akkor nagyjából mindegy, mit veszel. Tehát Asus DGX.
Ha sok pénzt akarsz költeni (100+ K Forint) akkor már nem, de gondolom nem ez a helyzet...

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#17826) RetepNyaraB válasza DonThomasino (#17816) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Egyek abban, hogy nem érik meg az árukat. A kommersz cégek "prémium" termékei kivétel nélkül lehúzások.
Az One jóval komolyabb, önálló belső táppal (persze parasztvakítás, de azért jobb, mintha sima, hagyományos tápja lenne) és balanced XLR kimenettel.
Egyiket sem hallottam viszont.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#17827) #41285888


#41285888
törölt tag

Sziasztok!
Hangkártya vásárlásban kérném a segítségeteket?
Logitech Z906-hoz és Roccat Kave headsethez kellene. (Jelenleg az alaplapi van használatban: Asus Crosshair V Formula-Z) Többnyire játékra használnám.

Az alábbiakat néztem ki:
ROG Xonar Phoebus Solo
Xonar D2X
Xonar Essence STX

[ Szerkesztve ]

(#17828) Madara válasza RetepNyaraB (#17825) üzenetére


Madara
tag

(#17829) M3lakH válasza Madara (#17828) üzenetére


M3lakH
tag

1-1 negatívum, pl a terratecnél én ki lennék ha a gép elejéből jönne ki bármilyen kábel az erősítőhöz, és itt optikai csak a dobozból jön... Az EMU-nél meg nem tudom mennyire problémás a win2000/XP-s támogatás manapság. Amúgy sztem optikain filmezni bármelyik Xonar megteszi, vagy creative amin van optikai kimenet. Ha nem eredeti BD-ről nézed, az MKV-k hangminősége úgyis sokszor hagy maga után kívánni valót.

(#17830) RetepNyaraB válasza #41285888 (#17827) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Bármelyik jó. Illetve az stx-nek csak digitális sokpontegyes kimenete van, ezt vedd figyelembe. Hangilag ugyan az a legjobb a háromból, de ez nagyjából játékra mindegy.

Illetve, jut eszembe egy xonar u7-tel, vagy Creative x-fi HD-vel sem járnál rosszul. Ezek külső usb-k, de relatíve nem drágák és kellemes cuccok.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#17831) RetepNyaraB válasza Madara (#17828) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Én nem tokolnek ezekkel, régi, pci csatlakozós, isten tudja mennyire támogatott kártyák. Bevallom persze, h egyiket sem láttam élőben. De 2015-ben 2004-es hardvernek csak nagyon indokolt esetben lehet értelme.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#17832) Relo


Relo
tag

Sziasztok

Tudom egyik sem mai kártya, de egy Audigy SB0090 (Sb1394) arany csatis hangkártyát érdemes 1:1ben lecserélni egy sima színes csatis Audigy 4 -re (sb0610)?

Ha igen, miben nyílvánul meg az előnye?

(#17833) M3lakH válasza Relo (#17832) üzenetére


M3lakH
tag

az Audigy4 nekem nagyon nem jött be, sztem rosszabb a hangja mint egy régi sb0100 as live-nak (a 1394-est nem ismerem..). A mély és magas hangok erőtlenek és buták. Középben viszont jó.

(#17834) Madara válasza RetepNyaraB (#17831) üzenetére


Madara
tag

És egy ilyenről mi a véleményed?

Audiotrak Prodigy HD2

[ Szerkesztve ]

(#17835) perecKING


perecKING
senior tag

Sziasztok!

Egy Msi Z87 Mpower sp integralt realtek 1150 odajat hallgattam eddig.

Elegem lett a "sugasbol"...

Egy Roccat Kave 5.1 (regebbi modell, most solidnak csufoljak asszem) a fulesem.

Csak cs:go val jatszom. Ami meg zavar, az a stream alatt hallhato zugas.

Arban £35 korul nezelodtem ebayen. a xonar DX ami ennyiert megy. Esetleg £50-tol a xonar D2/PM vagy D2X(ezek fasz@n vilagitanak is :D)

Menyik lenne jobb?

Koszonom!

Bocs, hogy mobilrol.. :R

(#17836) RetepNyaraB válasza perecKING (#17835) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Egyik sem, mert nincs fejes erősítjük.
Xonar dgx
Creative Z
Xonar Phoebus/solo
Kulsoben xonar u7
Creative x-fi hd

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#17837) RetepNyaraB válasza Madara (#17834) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ez se mai, de szimpi cucc.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#17838) reaperw810i


reaperw810i
csendes tag

Üdv mindenkinek tanácsot szeretnék kérni szeretnék venni egy pci-os hangkártyát olyat amihez van win 10-es driver.Nem kell hiper szuper csak tegye a dolgát és ennyi.Max 10 ezer forintom van a témára ezért abba bele kéne férnie.Mit ajánlanátok ebben az árkategóriában?

(#17839) profchaos


profchaos
tag

Creative Sound Blaster Z-ről mi a véleményetek? Külföldi oldalakon nagyon jókat olvasni róla.

HyperX Cloud I mellé szeretném, leginkább játékra és filmre kellene...

(#17840) varmi2 válasza profchaos (#17839) üzenetére


varmi2
nagyúr

Itt is ajánlva van ez a hangkari.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#17841) RpPRO


RpPRO
őstag

Sziasztok!

Van egy Roland dobszerkóm, szeretném Cubase-ben rögzíteni midivel, amit csörömpölök, illetve gitársávok rögzítéséhez vsti pluginokat használni, Ehhez keresnék hangkártyát. Tudom a minőség ára a csillagos ég, van valami bestbuy 30e Ft alatt?

Ezek a hangkártyák megbirkóznak az ősrégi EAX2-vel is, ugye? Csak mert FPS-esek szeretek játszani. :)

[ Szerkesztve ]

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#17842) freelanced


freelanced
addikt

Hello!

Újra felmerült a gond, a Creative külső X-Fi Hd kártyám újra crasheli a windowst. Most telepítettem frissen újra. Eddig nem volt gond egyáltalán. Most viszont folyamatosan "kékhalál" amíg be van dugva.

"driver irql not less or equal (ksaud.sys)"

Mi lehet a gond / megoldás?

Az alaplapi hangot, és az Nvidia hangot is letiltottam de semmi. Lehet, hogy az újratelepítés segítene, de ahhoz nem sok kedvem van. Van ötletetek? Kicsit már unalmas, hogy ennyire használhatatlan a creative support illetve a driverek támogatása és működése. Az emberek nagyjának persze működik de akinél előjön az nem tud mit kezdeni vele. Ha így megy meg fogok válni tőle bármennyire is szeretem, de ez a plusz idegeskedés nem kell.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#17843) DarthSun válasza freelanced (#17842) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Uninstalláld az X-Fi- hez tartozó drivert és programokat, tehát az egész csomagot. A könyvtárában hátramaradó fileokat is töröld a könyvtárral együtt. A registryből szedjél ki minden Creative- hoz kapcsolódó bejegyzést ( én JV16PowerTools- al szoktam ). Indítsd el az msconfig programot, onnan vedd ki a Creative- hoz tartozó pipákat az automatikus indítás fülnél, utána újraindítás, majd ismét telepítsd a driverét/programjait és jónak kell lennie.

(#17844) Madara


Madara
tag

Sziasztok!

20ezer forintért szeretnék hangkártyát venni, újonnan, vagy használtan.
Felhasználási cél:
Erősítőn keresztül optikai kimeneten 5.1-ben zenét hallgatni, és filmet nézni.
Milyen típusokat nézegessek?

(#17845) QbHead válasza Madara (#17844) üzenetére


QbHead
aktív tag

Ha optikán hallgatod akkor szinte teljesen mindegy milyen kártyát veszel ugyan az a jel megy ki :) (én így tudom ha nem akkor javítsatok ki és várom a kövezést :DDD )

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#17846) RetepNyaraB válasza QbHead (#17845) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

En is ezt mondtam neki par napja, mikor mashogy tette fel a kerdest...
Illetve persze van az a penz, ahol mar nem mindegy az optikai minösege, de az nem a 20k környeken van :N

ui.: amugy pedig zenet egyaltalan nem tul jo sokpontegyben hallgatni. Ha muszaj az optikai kimenet, akkor sem. Összekoszolja es farasztova teszi a hangzast. Meg az olcso szutyok hazimozi cuccokon is van direct gomb, amely a lehetösegekhez kepest az eredeti hanganyagot adja vissza, sztereoban. Az a jo megoldas hosszu tavra. Ez nem okoskodas, csak jo tanacs. Amelyet nem kell figyelembe venni :DDD

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#17847) freelanced válasza DarthSun (#17843) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm, sikerült megcsinálni ezzel illetve pár másik dologgal amit a neten olvastam, de most jó! :)

:R :R

Szép napot!

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#17848) Madara válasza RetepNyaraB (#17846) üzenetére


Madara
tag

Amiatt kell az 5.1, mert egy 3.1-es Bose Accoustimass 7-em van, és jó lenne ha menne a center is, nem 5.1-en hallhatnám a zenét, de jó lenne ha a mozizás miatt támogatná az 5.1-et optikain, mert ott viszont kellene a center.

(#17849) RetepNyaraB válasza Madara (#17848) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ebben az esetben pl mehetne a zene vagy analóg line outon, vagy koaxon (ha van olyan bemeneted; utóbbi esetben az erősítő dekódol), a mozi meg az optikain.
S akkor vehetnél egy használt st(x) - et, némi előerősítő varázslás és van egy elég jó alapod.
De ez kilóg a 20k-bol. Ami belefér, az kb egy xonar dsx, amely szintén opa csere után nem rossz. Előtte döglött kissé.
Vagy 25 körül a külső xonar u7, belsőből a creative Z. Uff.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#17850) Felliic


Felliic
tag

Sziaszok,

Kicsit off topic, de itt talán több ember tud válaszolni.
Ma vásároltam ASUS Xonar U7-et. Ha kimenetet váltok a rajta lévő gombbal, elmegy a hang pl. soundcloudon és játék közben is. Csak böngésző, vagy a játék újraindítása oldja meg. Ez normális?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.