Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23001) jolti válasza cinemazealot (#23000) üzenetére


jolti
senior tag

Sajnos ez van. Más, fontosabb prioritások is vannak, mint a számítógép. De most szeretném apránként egy kicsit. fejleszteni. Most kapott új tápot, ( az előző 12 éves helyett... ) , meg az X-fi HD hangkártyát. Jövő hónapban kap egy SSD-t. Aztán majd látjuk.
Amúgy egy AMD Athlon II X3 435, 2900 MHz proci van benne.

(#23002) cinemazealot válasza jolti (#23001) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nehogy félreérts, egyáltalán nem akartam kritizálni a prioritásaidat. Hidd el, én is elég komolyan le vagyok maradva az adott korszakokhoz képest. :) Csak ugye az is tény, hogy anno jóval kevésbé volt szempont az energiatakarékosság asztali PC kategóriában, ma már inkább. És míg ma az alacsony áramfelvétel mellett esetleg nem okozhat egy ilyen bekapcsolási tranziens gondot az eszközök bebootolásában, addig régebben (régebbi vason) talán többször előfordulhat... bár a tápod izmos, szóval még ez se nagyon indokolná a dolgot.

Mindegy, csak hangosan gondolkozom. Egyelőre nincs ötletem. :(

(#23003) Baliga Tamás válasza jolti (#23001) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Ez "csak" a Creative driver és a win10 közös kooprodukciójának egy sajnálatos eredménye - remélhetőleg egyszer majd egy driver frissítéssel orvosolják; addig sajnos nem tehetsz egyebet a ki-be húzgálásnál..!

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#23004) jolti válasza cinemazealot (#23002) üzenetére


jolti
senior tag

Ja ok! Akkor félreértettem. Biztos azért, mert pont a napokban b@szott le egy ismerősöm, hogy milyen őskövület gépem van... Mondom neki, hogy könnyű neked, csak arra bizonyos testrészedre van gondod, de nekem az egyik gyerek az egyetem tanul, a másik meg nemsoká megy iskolába...
Az áramfelvétel nem izgat. Nyilván nem utolsó szempont, de első a minőség. ( Ezért is nézek pl plazmát.) :K

(#23003) Baliga Tamás
Bakker ez eléggé sajnálatos hír. Mennyi időközönként szoktak kiadni frissítést, kb?

(#23005) Baliga Tamás válasza jolti (#23004) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Ha a Creative-ra gondolsz - cca. 2-3 évente.., ha w10-re akkor 1-2 havonta;
és nem tudni melyik segíthet majd..!

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#23006) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Milyen hangkártyával lehetne kihozni a maximumot egy Genius SP-HF1250X-ből? Tudnátok ajánlani valamit? Az árra nincs ötletem, jót szeretnék, ha kell, inkább gyűjtök még rá.

(#23007) jolti válasza Baliga Tamás (#23005) üzenetére


jolti
senior tag

A Creative-ra gondoltam. De nekem mindegy melyik, csak megoldódna ez a szívás.
Akkor nem sokat kell várni... :DD

(#23006) C. s.
Abból bármelyik... :DDD

(#23008) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Hello milyen hangkártyát ajánlotok egy Cloud Alpahoz? Soundblaster Z-t néztem. Esetleg van ennél jobb olyan 40kig?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#23009) Baliga Tamás válasza kalozhun100 (#23008) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Milyen területen hasznàlod főként a fülest..?

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#23010) Baliga Tamás válasza C. s. (#23006) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Egy Xonar DS vagy DSx elég lehet a Genius-aidhoz; esetleg kicseréled majd rajta az Op-ampot ha mégjobb hangot szeretnél - és àrban sem kell nagyon zsebbe nyúlnod..!

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#23011) C. s. válasza Baliga Tamás (#23010) üzenetére


C. s.
addikt

Köszönöm szépen! Megrendeltem, és utánajárok az Op-ampnak is. :)

(#23012) itroh


itroh
tag

Üdv nektek!
Ps4-hez van egy Cloud Alpha-m, egy Xonar U3-al. Viszont a mikrofont így nem ismeri fel. Külön-külön megnéztem, működnek. Viszont így párban nem működnek. Ha vennék hozzá egy U7-t, akkor előfordulhatna-e ez a probléma ott is. Tapasztalt valaki ilyet?
Ui: Ps4 fórumon már kérdeztem, nincs válasz.

(#23013) kalozhun100 válasza Baliga Tamás (#23009) üzenetére


kalozhun100
őstag

Játék, zene, film. Zene+játék:D

Samsung Galaxy S7 Edge

(#23014) Baliga Tamás válasza kalozhun100 (#23013) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Akkor jó vàlasztàs a Z - vagy nézz utàna egy Xonar STX-nek; az is fincsi egy fejhallgatóhoz..!

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#23015) Baliga Tamás válasza itroh (#23012) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Nekem a HyperX Cloud Revolverem jól működött együtt az U7-el anno - nem volt semmi problémàm vele..!

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#23016) kalozhun100 válasza Baliga Tamás (#23014) üzenetére


kalozhun100
őstag

SoundblasterX AE-5 mennyivel jobb, mint a Z? Mert néztem a ZxR-t is, de nem tudom mennyivel ad többet. Később tervezek venni komolyabb fejhallgatót is, meg hangfalat(jelenleg egy Genius HF1250B HANGFALAM VAN)

Samsung Galaxy S7 Edge

(#23017) Baliga Tamás válasza kalozhun100 (#23016) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Az AE5-ben ugyanaz a hangchip dolgozik mint a Z szériàban - viszont van benne egy prémium minőségű Sabre DAC; ami sztereo zenélésnél kicsit ott van..!
ZxR-ben nincs ilyen Dac - viszont cserélhető Op-ampokkal van felszerelve, van hozzá egy digitàlis tàrskártya - ez jelenleg a SoundBlaster zászlóshajója minőség tekintetében - na ezért (is) használok én is egyet nagy megelégedésemre..! :K
Ezért pedig ne haragudj meg - de a Genius csodákat nagyjàból semmibe sem nézem..! :N

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#23018) kalozhun100 válasza Baliga Tamás (#23017) üzenetére


kalozhun100
őstag

Tudom, hogy a Genius elég gagyi, de anno mikor vettem, még nem voltam keresőképes, szóval nekem megfelelt. Azért akarom majd lecserélni. Hosszútávra nem érné meg jobban számomra az AE5? Valamivel újabb technológia, a ZxR-t meg szerintem lassan lecseréli valami újabbra a Creative.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#23019) Baliga Tamás válasza kalozhun100 (#23018) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Semmivel sem újabb technológia - egy újraöltöztetett Z szèriás kártya egy beépített Dac-kal..! Szval ha majd minőségi hangfalaid lesznek és főként zenélés a cél - akkor mindenkèpp..!
Az "új" kàrtyára pedig még vàrni kell - még a fasorban sincs se híre se hamva - tehát az még messze van; vagy mèg ott sem..!

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#23020) kalozhun100 válasza Baliga Tamás (#23019) üzenetére


kalozhun100
őstag

Akkor jobb választás az AE5?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#23021) Emperor_


Emperor_
addikt

Sziasztok!

Hangkártyát keresek, valami komolyabbat. Valamelyik ASUS-ra gondoltam.

Ez a láncom van:
Acoustic Research S20 hangfal
Alisca Orange sárga hangfalkábel
4 csatornás erősítő Farkas Péter készítette(nano audio)

Korábban egy kis Jazz eszközt használtam, ami a Coax-on digitális jelet fogadott a számítógépből és bontotta 5.1 csatornára (AC3/DTS).
Sajnos nem nagyon találtam olyan kütyűt, ami ugyanezt tudja és a Jazz kütyü döglődik.

Olyan hangkártyát keresek, amin 5.1 analóg kimenet van. Ennek a jelét vinnén valami jobb kábellel a fenti erősítőhöz.

Keret: 15-40 e Ft.
Felhasználás: játék, zene, film.

Mit tudtok ajánlani?

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#23022) Baliga Tamás válasza Emperor_ (#23021) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Szia - Xonar Dx/D2X

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#23023) kalozhun100 válasza kalozhun100 (#23020) üzenetére


kalozhun100
őstag

Berendelve egy Alapjával együtt. Csütörtökön adják fel remélem a hétvégére ideér. Remélem matx lapon elfér még 1080 mellett.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#23024) C. s. válasza Baliga Tamás (#23010) üzenetére


C. s.
addikt

Szia megint!

Először nem akartam égetni magamat, és arra gondoltam, hogy majd a netről kiokosodom, de nem így lett. Odáig jutottam, hogy az op-amp a műveleti erősítő, és hogy valószínűleg van a hangszóróban és a hangkártyán is. Te ugye a hangszóróéra gondoltál? :B Nagyon kb. mennyiért cserélik ki? 2000 Ft, 10000 Ft?

(#23025) duronx


duronx
senior tag

Sziasztok, egy kis segítség kellene. Vettem Egy SB Xfi hd külső hangkártyát és nem jövök rá hogyan tudnám úgy összekötni hogy a hifim audio in bemenetén keresztül szóljon a hifi.
Egy 3.5mm Stereo to Dual RCA Audio Cablel próbáltam.
Az első két bemenetre a füles van kötve. Előre is köszi a segítséget.

"Jobb a sorból őszintén kilógni, mint a megfelelési kényszer miatt egy életen át hazudva kínlódni"

(#23026) Rogiii


Rogiii
aktív tag

Szisztok!
Egy kérdéssel fordulnék hozzátok.
Van egy Audiotrak Prodigy Hd2 hangkártyám ami Pci foglalatú, de sajna gépcserét követően már csak pci-ex csatlakozó van az új alaplapon.
Létezik erre megoldás, hogy tudjam használni a régi kártyámat? (nagyon szerettem a hangját)
Ha nem akkor 20 ezer forintig mit tudnátok ajánlani?
Üdv!

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#23027) Tim82 válasza duronx (#23025) üzenetére


Tim82
nagyúr

Lehet, hogy nem egészen értem, mit szeretnél. Ha azt, hogy X-Fi HD legyen a forrás, akkor az X-Fi HD hátoldalán van 2 db RCA kimenet (a képen a line out), tehát egy 2xRCA-2xRCA kábel kellene a kettő közé.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#23028) Baliga Tamás válasza C. s. (#23024) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

:P
Szia; én a kártyán található Op-ampra gondoltam - a gyárit azonnal dobd ki a kukába és vegyél pl. egy 2604AP típust - de a neten találhatsz még egyéb ajánlásokat is - viszont többek szerint az előbbi típus vált be leginkàbb hangzás terén..! A cseréjèt egy erősebb csipesszel vagy hegyes kúp fogóval tudod megoldani - simán csak kihúzod a foglalatból és betolod az újat; a behelyezés irányára viszont nagyon ügyelj - figyeld meg a gyárit mielőtt kiveszed majd..!
Kérdezni viszont sose szégyellj - én is így kezdtem..! ;)
Viszont az Opamp 1500-2000 Ftért szerezhető be a gugli szerint..!

[ Szerkesztve ]

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#23029) Baliga Tamás válasza Rogiii (#23026) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Szia - elvileg létezik PCI - PCIe riser kábel; viszont a működőképesség és hangminőség esetleges vàltozás tekintetében nincsenek információim..!
Mire használod/használnád főként a kártyát..?

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#23030) Baliga Tamás válasza duronx (#23025) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Bocs - de én sem nagyon fogtam fel mi is a kérdésed lényege; pedig nekifutottam párszor..! :F :D

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#23031) Rogiii válasza Baliga Tamás (#23029) üzenetére


Rogiii
aktív tag

Szia!
Általános felhasználás. Zene, youtube. Játszani nem szoktam.
Genius hf1800 aktív hangfalpár lenne rákötve. Minőségre nekem a Hd2 megfelelt. Ezt a minőséget szeretnén vagy ha belefér
20 ezerbe akkor kicsit jobbat.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#23032) Baliga Tamás válasza Rogiii (#23031) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Mivel a kàrtyád màr anno sem kevés értéket és minőséget képviselt - jelenleg 20k-ból nem tudok sajnos hasonló tulajdonságokkal bíró kàrtyát ajánlani..! :N
Talán minimum egy Xonar DX-et - de szívem szerint egy Xonar STX-et ajànlanék Neked; meg egy kis keret bővítést..! :K
De nèzz szét sztem a külső DAC-ok között is - mivel aktív hangfalaid vannak..!

[ Szerkesztve ]

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#23033) Rogiii válasza Baliga Tamás (#23032) üzenetére


Rogiii
aktív tag

Köszi a segítséget.
És az a vicc, hogy a régi kártyának kutya baja, csak elavult a foglalat.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#23034) C. s. válasza Baliga Tamás (#23028) üzenetére


C. s.
addikt

Mondhatni eltaláltam! :DDD
Köszi szépen! :K
Ez a buherálás nem jár garanciavesztéssel? Vagy ha nem azonnal dobom ki a kukába, meghibásodás esetén visszarakható úgy, hogy nyoma sem marad, és mehet a gari?

(#23035) Baliga Tamás válasza Rogiii (#23033) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Igen - és sajnos a támogatottság is..!
Szívesen..!

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#23036) Baliga Tamás válasza C. s. (#23034) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Ezért hívjàk cserélhető műveleti erősítőnek - hogy bármikor vàltoztathass/javíthass a hangzásán kedvedre..! Ez nem buheràlás - ezért van alatta egy foglalat (DIP8) hogy egyszerű legyen a csere - és nem jàr garancia vesztéssel sem..!
Igazad lehet - csak emiatt ne dobd ki a gyárit..! ;)

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#23037) C. s. válasza Baliga Tamás (#23035) üzenetére


C. s.
addikt

téves, bocsi

[ Szerkesztve ]

(#23038) C. s. válasza Baliga Tamás (#23036) üzenetére


C. s.
addikt

Köszönöm szépen! Ez jó hír! :))

(#23039) Emperor_ válasza Baliga Tamás (#23022) üzenetére


Emperor_
addikt

Köszi!

A D2X jónak tűnik. Jelenleg w7-et használok. Néztem, hogy win10 driver csak beta van.
Erről van esetleg információd?
Stabilitásra gondolok.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#23040) Baliga Tamás válasza Emperor_ (#23039) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

UniXonar drivert használj majd hozzá - hanyagold a gyáriakat..! ;)

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#23041) duronx válasza Tim82 (#23027) üzenetére


duronx
senior tag

Bocs ha félreérthető voltam, amúgy értetted miről beszélek :D
Adott egy [ilyen] kábel és ez a hifi. Ezt a kettőt szeretném valahogy összekötni (ha lehetséges) Hiába dugtam a két rca bemenetre (line out) a kábel egyik végét, a jack vége pedig az audio in bemenetbe, nem szólalt meg :(((

[ Szerkesztve ]

"Jobb a sorból őszintén kilógni, mint a megfelelési kényszer miatt egy életen át hazudva kínlódni"

(#23042) Tim82 válasza duronx (#23041) üzenetére


Tim82
nagyúr

Adódik a kérdes: ugye az X-Fi HD fejhallgatócsatlakozójába nincs bedugva fejes/füles? Akkor ugyanis arra ad ki hangot, a line out-ra nem.

A Sony minihifi távirányítóján nem lehet a bemenetre vonatkozóan valamit állítani?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#23043) duronx válasza Tim82 (#23042) üzenetére


duronx
senior tag

X-Fi HD fejhallgatócsatlakozójába van bedugva a füles. A hifit audio in-be raktam, kábelek a helyükön mégis síri csend :F Lehetséges hogy valahol a windowsba vagy a creative kezelőfelületén át kellene valamit állítanom? A hifi távirányító nagyon kis egyszerű, mint maga a hifi.

[ Szerkesztve ]

"Jobb a sorból őszintén kilógni, mint a megfelelési kényszer miatt egy életen át hazudva kínlódni"

(#23044) Tim82 válasza duronx (#23043) üzenetére


Tim82
nagyúr

Még egyszer: akkor húzd ki a fejest fülest. :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#23045) duronx válasza Tim82 (#23044) üzenetére


duronx
senior tag

Neeeeeeeeeeeeeee, megszólalt. Ezek szerint ki kell húznom a fülset ha használni szeretném a külső hangfalakat? Ez kicsit vicces. Az Asus kezelőfelületén egy kattintás és átváltható anélkül hogy kihúznám a fülest. Ettől függetlenül ezer köszönet hogy megoldottad a rejtvényt :R

"Jobb a sorból őszintén kilógni, mint a megfelelési kényszer miatt egy életen át hazudva kínlódni"

(#23046) Tim82 válasza duronx (#23045) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem volt rejtély: volt X-Fi HD-m, tudom, hogy ha be van dugva füles/fejes, nem ad ki hangot a line out-ra. Az X-Fi HD ilyen, azt mondjuk nem tudom, hogy a driverében, szoftverében átváltható-e, mert én anélkül használtam.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#23047) C. s. válasza Baliga Tamás (#23040) üzenetére


C. s.
addikt

És a Xonar DSX-hez melyik meghajtó szoftver az ajánlott W10 alá?

(#23048) poirot


poirot
senior tag

Tényleg, van olyan hangkártya, ami a fej hallgatóra és a hangfalakra egyszerre kinyomja a hangot ?

Köszönöm a válaszokat.

(#23049) darvin555


darvin555
tag

Sziasztok egy olyan kérdésem lenne hogy kinéztem 2db hangkártyát az egyik egy Asus Xonar AE a másik pedig egy Creative Sound Blaster Z, a kettő közül melyiket ajánljátok illetve a kettő márka közül ha nem ezeket a típusokat nézzük akkor melyik márka a mérvadóbb? Egyébként egy Logitech Z625 2.1 hangfalhoz lenne optikán keresztül. Egyébként Optikán tényleg jobb a minőség? Illetve szükséges egyáltalán a hangkártya ehhez a hangrendszerhez érezhető bőséges minőségi különbség vagy elenyésző? Vagy elégséges lenne egy olcsóbb hangkártya is? Érezhető hallható a különbség pl egy olcsó hangkártya és egy alaplapi integrált között? (Sok pénzt nem szeretnék rászánni) Bocsi a sok kérdésért csak még idegen kicsit a téma eddig egy 15ezres full alap Creative 5.1 volt eddig ezt tervezem lecserélni a Logi Z625re. Köszönöm előre is a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#23050) Baliga Tamás válasza C. s. (#23047) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

UniXonar 1.81

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.