Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17651) deadwing


deadwing
addikt

Én még mindig a Soundblaster Xfi HD USB-n rágódok, félek a drivertől.
Milyen ennek az eszköznek a supportja win10 alatt vajon?

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#17652) RetepNyaraB válasza deadwing (#17651) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Én a win10-től félnék a helyedben. Az NSA hozzá képest ovis bohóckodás. Jelenleg még semminek sincs kiforrott win10 supportja. Alapvetően ami ment win8.1-en, az futni fog ott is, esetleg a szoftverpakk nélkül, ha peched van.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#17653) Tim82 válasza kerobi (#17646) üzenetére


Tim82
nagyúr

A "komolytalan csatlakozók" pontosan mit jelent? :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#17654) Endyy válasza RetepNyaraB (#17650) üzenetére


Endyy
csendes tag

Pompas! Vegre egy vacakkal kevesebb :) Agyfraszt kapok amikor a telepito mindenfele salatat fel akar velem pakoltatni a gepre, amire egyaltalan nincs szuksege egy atlag usernak. Jah, 3-6 k-ert nem erdemes mashonnet rendelni, dacara annak, hogy 27% sarc uni-cum Europaban. Szerintem galaktikus viszonylatokban dobogos lehet a szorgos, hazai galleros bunozok altal krealt afa merteke. A xonar ara 26.5-tol indul.

(#17655) Viktor1992


Viktor1992
csendes tag

Helo
van értelme egy steelseries siberia v2 höz hangkártyát venni? vagy erősítőt?
vagy elég az alaplapi hangkártya? ASRock B85M Pro4
15.000 ig melyik a jobb hangkártya? van egyáltalán értelme venni?

(#17656) RetepNyaraB válasza Viktor1992 (#17655) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Mindennek van értelme, ha te arra szánod a pénzed. Amúgy nincs, kivéve, ha csak játékra használod a fejesed. Zenehallgatásra pl. nagyon rossz.
Sajna 15K-ig pont nincs érdemleges kártya. Asus Xonar DG/DGX, nem feltétlenül lesz egyértelműen jobb. Van aki örül neki, van, aki visszaviszi. Creative vonalon asszem nincs is fejhallgató erősítős alapszinten. Én beruháznék egy dgx-re és elállsz a vásárlástól, ha mégsem jönne be.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#17657) ViSAS


ViSAS
senior tag

Sziasztok!
5.1-es hangrendszerhez milyen hangkártyát ajánlanátok? Maximum 15-20 ezer körül nézelődnék. Felhozatal: film, játékok, zene.

[ Szerkesztve ]

(#17658) RetepNyaraB válasza ViSAS (#17657) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Asus dsx. Fejhallgatóhoz nem az igazi.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#17659) ViSAS válasza RetepNyaraB (#17658) üzenetére


ViSAS
senior tag

A DS nem jobb? Azon még optikai kimenet is van és csupán 700 forinttal drágább.
Miért van hátránya a fülhallgatóknál?

[ Szerkesztve ]

(#17660) Viktor1992 válasza RetepNyaraB (#17656) üzenetére


Viktor1992
csendes tag

köszi a válaszod?

akkor szerinted a siberia v2 nem jó?

melyik a legjobb 22.000 ig?

(#17661) WZP válasza deadwing (#17651) üzenetére


WZP
aktív tag

Itt tájékozódhatsz win10-es driver supportról a creative termékeit illetően. Elméletileg már van valami win10-hez X-Fi HD USB-t illetően.

Én most vettem meg ezt a kártyát, egyelőre win 8.1 alatt használom, és minden alkalommal amikor sleepelem a gépet elmegy a mikrofonom :DD egy előző hozzászólásomban olvashatsz erről ha érdekel. Ez előtt volt már egyszer Creative kártyám, még XP-s időkben, annak is legendásan rossz volt a drivere. Egyszer egy friss telepítést követően, amikor raktam fel a driverét, maga alatt újraindította a telepítő a gépet, amibe úgy bele is halt, hogy se le, se föl. OS reinstall mehetett is a gépre :DD

Így vegyél creative kártyát. Persze nem eltántorítani akarlak tőle, csak tudj róla, hogy vannak gondok vele....

Inter Arma Enim Silent Leges

(#17662) ViSAS válasza WZP (#17661) üzenetére


ViSAS
senior tag

Az az újraindulás valószínűleg egy kék halál volt, csak úgy volt beállítva a géped, hogy kék halál esetén automatikusan induljon újra, így nem láthattad a képernyőjét. Még az XP-s időkben nem csoda, hogy meg is halt utána.

[ Szerkesztve ]

(#17663) deadwing válasza WZP (#17661) üzenetére


deadwing
addikt

:R
Olvastam a hsz-ed. De én nem altatom a gépet soha, szóval ha csak ennyi a baj, akkor azt még kibírom :)
Volt már egy xfi gamerem, illetve még meg is van valahol porosodik. Nincs PCI slotom, meg az utolsó pár hétben volt vele valami hülyeség, azt hiszem, sokszor nem indult, mintha benne sem lett volna a gépben. Kideríteni nem tudtam , hogy rossz-e, ezért nem adtam el. De annál a karinál is volt szívás a driverekkel rendesen, emlékszem.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#17664) Dorien válasza ViSAS (#17659) üzenetére


Dorien
veterán

Asus Xonar kártyáknál a rövidítésben az "X" a PCI-Express csatolófelületet jelöli, míg a másik PCI csatolós cucc.

DS / DSX - 7.1, nincs rajtuk fejhallgató erősítő
D1 / DX - 7.1, fejlettebb kártyák, fejhallgató erősítő ezeken sincs.
DG / DGX - 5.1, belépőszint, de van rajtuk fejhallgató erősítő.
U5 / U7 - 5.1 / 7.1, USB külső kártyák fejhallgató erősítővel. Én ezeket ajánlom, ha van rájuk keret. Könnyen átrakhatóak másik PC-re, laptopra, hangerőszabályzó van rajtuk és nem szedik össze a gép belsejéből a zajt.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#17665) ViSAS válasza Dorien (#17664) üzenetére


ViSAS
senior tag

Köszönöm, ez a leírás nagy segítség volt!
Találtam is egy ASUS Xonar U5-öt 3 év garival picivel 20 ezer alatt. Amúgy még jobban is tetszik ez a megoldás a gépházba dugós verziókkal szemben, így nem ott gyülemlenek fel az 5.1-es kábelei, távolabb tudom vezetni őket és akár egy laptopból is 5.1-es hangokat tudok elővarázsolni. :) Ezzel már érezhetően jobb minőséget kapok játékban, filmben, zenében az alaplapi megoldásokkal szemben, legyen szó akár fülhallgatóról?
Továbbá nem túl valószínű, hogy lehetséges lenne illesztőprogram telepítésének hiányában, de azert felteszem a kérdést: monitor TV USB aljzatába dugva is használható 5.1-es hangok előcsalogatására?
Melegedni mennyire melegednek az ilyen egységek?

[ Szerkesztve ]

(#17666) Tim82


Tim82
nagyúr

Xonar DG kártyánál mennyire gyakori dolog, hogy nem működik a mikrofonjack? (Nem hiszem, hogy szoftveres lenne, mert a kártyára kötött előlapi mikrofon jack meg igen.)

Ennek a javítása mennyire nehéz?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#17667) M3lakH


M3lakH
tag

Nekem volt annó SB Live! om, még XP-s időkben, nem volt driver gondom, mondjuk mikrofont ritkán használtam rajta, és az XP nem is szerette a sleep módot :) Nemrégiben volt a gépemben egy Audigy4, nehezen találtam hozzá drivert (volt talán fél óra..), de utána szintén nem volt gond, mellette bent volt egy Xonar, és az alaplapi is engedélyezve, telepítve, plusz a videókártya is ugye tud hangot kiadni, mégsem akadt össze semmi, rendesen lement a gép sleep módba, és rendesen fel is kelt, semmi kékhalál, működött minden (mikrofont nem próbáltam...) bármelyik eszköz azonnal adta a hangot ha akartam.

Ezt csak tapasztalatként írtam, hogy nem mondható általánosnak a Driver gond SB oldalról.
Mondjuk én a belső hangkártyák híve vagyok, ez a "4 érintkezőn oldjunk meg mindent" nekem nem annyira szimpatikus. :)

(#17668) zenészke


zenészke
tag

Sziasztok! Tudtok nekem segíteni, hogy Aureon 5.1 USB - hez honnan lehet W7-hez drivert leszedni? Előre is köszönöm a segítséget!

(#17669) Neberu


Neberu
csendes tag

Tud valaki nem hivatalos drivert az Asus Xonárok-hoz? (Konkrétan Win 10 alá kellene egy Asus Xonar DSX-hez. A hivatalos oldalon megnéztem, és csak Win8.1-ig van driver.)
A cserélhető műveleti erősítőből mely típusokat érdemes ebbe a hangkártyába használni?
1000 köszönet minden értelmes linkért !! :R

Az emberiség megérett a kipusztulásra..

(#17670) spanglee001 válasza Neberu (#17669) üzenetére


spanglee001
addikt

[link]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#17671) SunMount3r válasza Neberu (#17669) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

OPA2604AP, OPA2134, OPA2111KP a legkedveltebbek. Ezen túl még OPA2277PA, RC4580IP amiket ajánlani szoktak. Illetve az egyik legkedveltebb még az LM4562NA, de én ezt nyugodt szívvel nem ajánlom, mert nekem nagyon nem jött be (én DS-ben próbáltam). Tapasztalatom csak ez utóbbival van, de fórumokról innen onnan ezeket az infókat gyűjtöttem össze, bár biztos nem teljes a lista...

(OPAMP, Műveleti erősítő) -hogy legyen benne a keresésben, ha lesz hasonló érdeklődő...

[ Szerkesztve ]

(#17672) Neberu


Neberu
csendes tag

Köszönöm a válaszokat! Ennyi elég is elindulni... :C

Az emberiség megérett a kipusztulásra..

(#17673) QbHead


QbHead
aktív tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék nálatok hogy egy Thonet&vander kürbis-kez milyen hangkártyát ajánlotok? Most egy Asus xonar DG van mellette de kíváncsi vagyok hogy egy drágább kártya többet ki tudna-e hozni belőle :) válaszokat előre is köszönöm! :R

szerk: illetve még van egy olyan problémám hogy ha játszok egyszerűen "hallok" minden képkockát :DDD tehát hogyha leeseik a framerate akkor lelassul ha megvan a fix 60 akkor gyorsan van egy ilyen pattogáshoz hasonló hang (5.1 mód egy speedlink medusa nx mellett de ez a kürbis mellett nem hallatszódik (előlapra van kötve)) erre is köszönöm a válaszokat, hogy mi lehet ez, gyenge szigetelés vagy mi?

[ Szerkesztve ]

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#17674) RetepNyaraB válasza QbHead (#17673) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A DG-nél jobb egy DS(X), annál többet nem érdemes költeni. Esetleg műveleti erősítő cserével. De a DG-n azt nem lehet. A pattogás valami belső interferencia, peched van. Összeszedi a kártya. De esetleg segíthet, ha egy nem használt ki-bemenet nincs letiltva - pl. midi, mikrofon, ilyesmi. Azt tiltod és eltűnik a zaj. Vagy nem :B

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#17675) Opa


Opa
tag

Sziasztok!

Laptophoz szeretnék venni usb-s hangkártya sticket.
Ismerősnek recseg a hang a beépített speakeren és ha kimenetre köti, úgy is.
A laptop nagyon régi, nem akarnak már rá költeni.
Melyik a legkevésbé rossz olcsó stick 1-2ezerért?

Előre is köszi!

(#17676) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

!!Akinek esetleg Takstar Pro80-at ajánlgattam itt, de ugye kifutó típus és nem kapható sanjnos :/ !!

Jó hírem van: a Kingston HyperX Cloud ugyanaz, mikrofonnal és egy kamu 7.1-es usb csatival ellátva. Tehát játékhoz akár jó is lehet a szoftveres parasztvakítás, míg zenéhez nem kötelező használnod sem az usb-t, sem a mikrofont és van egy huszonikszezer forintért beszerzett nagyon kellemes fejesed :K

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#17677) Tim82 válasza Opa (#17675) üzenetére


Tim82
nagyúr

Sound Blaster Play, illetve K-Mic KM720. (A kettő ugyanaz amúgy.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#17678) Opa válasza Tim82 (#17677) üzenetére


Opa
tag

Köszi!
Ezeknél ugye a proci számol ki mindent?
Egy régi mobil core2-es procit (T2370, 1,73ghz) gondolom 10%-nál jobban nem terhel le, ugye?

(#17679) Qlimax83


Qlimax83
csendes tag

Sziasztok!

Véleményetekre volnék kíváncsi, hogy volna e érdembeli előrelépés hangminőség terén egy asus xonar dgx beszerzésével.

Jelenleg az alaplapi hangkártyával, Asrock h97m Pro4 (Realtek ALC892) van meghajtva a HyperX fülesem. Zömében játék (cod, bf), kisebb mértékben film, zene a felhasználási területem.
Elgondolkodtam, hogy ezáltal lehetne e többet kihozni a hangzásvilágból...

(#17680) Tim82 válasza Opa (#17678) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem tartom valószínűnek, hogy komoly erőforrásokat igényelne. :N

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#17681) RetepNyaraB válasza Qlimax83 (#17679) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Az a fejes egy sokkal jobb kártyát is megérdemelne. Az alaplapit mindenképp cseréld le.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#17682) Qlimax83 válasza RetepNyaraB (#17681) üzenetére


Qlimax83
csendes tag

Kategóriát lépve, mobilitást figyelembe véve, esetleg egy Xonar U5?

(#17683) RetepNyaraB válasza Qlimax83 (#17682) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Akkor már U7. Egyiknek sem tigris a fejes erősítője minőségre, de utóbbi feltehetőleg jobb a dgx-nél.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#17684) deadwing válasza RetepNyaraB (#17683) üzenetére


deadwing
addikt

SB-t miért nem ajánlasz sosem? :)
Vagy a sb xfi hd usb fejes erősítője nem annyira jó szerinted?

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#17685) Anubris válasza RetepNyaraB (#17683) üzenetére


Anubris
őstag

Szia,

én is pont most tervezek egy HyperX fejhallgatót venni és az U5-U7 hangkártyákon agyalok.

Nem igazán értek a témához, ha ehhez a stereo füleshez veszek egy U5 5.1-es hangkártyát akkor 5.1 hatást tudok vele elérni a fülesnél is? U7 esetében meg 7.1-et?

Illetve a másik kérdésem az lenne, hogy ha nekem 5.1 hangszóróim vannak a PC-re kötve, akkor csak az U5 jöhet szóba, vagy ettől függetlenül az U7-re is ráköthetem őket?

(#17686) RetepNyaraB válasza deadwing (#17684) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Mert sosem volt olyanom és nem is ismerem. Egyedül a Z-t hallottam és az jó.

(#17685) Anubris @ kamu 5.1 ill. 7.1 lesz. Szoftveres hülyítés. Néhány fps játéknak jót tehet. Viszont maga a fejes meg jó minőségű darab.
A 7.1-es kártyára is rádughatod természetesen az 5.1-es dobozaid, menni fog.

A feljebb deadwing által preferált creative cucc is meghallgatásra érdemes, többen ajánlják. Csak én nem ismerem :B

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#17687) Anubris válasza RetepNyaraB (#17686) üzenetére


Anubris
őstag

Köszönöm, megnézem azt is. :R

(#17688) deadwing válasza RetepNyaraB (#17686) üzenetére


deadwing
addikt

Értem :R
A szoftveres hülyítésben nem értek veled egyet, van 1-2 videó tecsőn, ami ezt hivatott bemutatni. Szerintem játékok alatt kifejezetten hasznos, pláne ha az ember 2.0 fejesben gondolkodik.
Belegondolsz 2 fülünk van, ergo szimulálható a hátulról jövő hangok helyzete. Persze nem könnyű ezt aláírom, nem is lesz soha 100%-os, de az SBX és a CMSS sztem egész jól használható.
Igaz ettől még azt gondolom, hogy lehetne jobb ez a technológia. Sokkal :)

[link]

(#17687) Anubris: amit én kinéztem az USB HD, az csak 2 kimenettel rendelkezik, ha van otthon analóg 5.1-ed, akkor ez a kari neked lehet nem jó választás. Nekem igen, mert 2.0 a hangrendszerem.

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#17689) Opa válasza Tim82 (#17680) üzenetére


Opa
tag

A K-Mic KM720 kapható magyarországon is?
Az aliexpress-en találtam csak meg ázsiai oldalakon...

(#17690) Tim82 válasza Opa (#17689) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem itthon csak a Creative licenszelte változata.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#17691) SunMount3r válasza Tim82 (#17690) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem is eredeti Creative fejlesztés?! :F Gondolom nem egyedi eset akkor pár más kártyáknál sem...

(#17692) Tim82 válasza SunMount3r (#17691) üzenetére


Tim82
nagyúr

Gondolom, a pár ezres árkategóriába tartozó USB-s hangkártyákat egyszerűbb licenszelni kínai bérgyártóktól. Felteszem, más "nagy nevek" a piacon hasonló stratégiával dolgoznak.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#17693) Opa válasza Tim82 (#17690) üzenetére


Opa
tag

Igen, én is úgy látom...
Köszi a segítséget :R

(#17694) RetepNyaraB válasza deadwing (#17688) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Elnézést kérek, félreérthetően fogalmaztam.
Tehát a szoftveres hülyítés alatt pusztán azt értettem, hogy processzált térhangzással álunk szemben. Ettől még valóban tapasztaltam én is, hogy bizonyos játékokban érezhető hatása van (jellemzően fps-ek), ahol fontos ki merről-merre szaladgál. RPG jellegű játékoknál már inkább zavar, mert koszolja a hangzást. Zenére pedig rettenetes. :R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#17695) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Ha már itt tartunk megkérdezném, hogy van e valakinek tapasztalata az SB Play vagy az Asus U3 (Plus) szól e jobban?

[ Szerkesztve ]

(#17696) deadwing válasza RetepNyaraB (#17694) üzenetére


deadwing
addikt

Egyetértek :R

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#17697) SunMount3r válasza SunMount3r (#17695) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Igazából azt kérdezném, hogy SB GO! Pro vagy Asus U3 Plus. Most látom, hogy ezek vannak egy ár (minőség?) kategóriában... :U

Érdekelne, hogy már ezek is jobbak e, mint egy notis alaplapi hangkari...???

(#17698) RetepNyaraB válasza SunMount3r (#17697) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A notebook alaplapi mindennek az alja, ezt így hidd el. Mikor megvettem az egyébként nem nagy szám FiiO E17K-t konkrétan mellbeverően jobb hangzást kapott az ALC272 kodekes laptopom.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#17699) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok! Már régen szemezek a hangkártyákkal... (lol)
Néha kérdezek is...
Alapból játék, YT zene, néha film a felhasználás. Semmi sokpontegyem nincs, csak egy közepes füles (Phillips, félig zárt, kb. 10 k Ft volt).
Valamit kipróbálnék, sokat nem tudok róluk. PCIe érdekel inkább, 20k alatt, lehetőleg új. Mik a lehetőségek? :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17700) Dorien válasza ViZion (#17699) üzenetére


Dorien
veterán

Xonar DGX - PCI Express
Xonar U5 - USB

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.