Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16551) Yagen


Yagen
csendes tag

ESI Juli@ -mennyire éri meg, ebben az árkategóriában van-e nála jobb ? Jobb-e az xte a simánál?
Ha van jobb 40-45 ezer környékén ki mit ajánl?

[ Szerkesztve ]

(#16552) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Sziasztok!

Ezt a hangkarit néztem ki megvételre, most az alaplapit használom, az sajna nem tud csak virtuálisan gagyizni...

Az érdekelne, hogy használ-e ilyet valaki AV erősítővel.

És, hogy digitális kimenetre kötve, tudna egy kezelő felületet mutatni nekem, hogy mik a lehetőségek.

DTS vagy Dolby encodingot tudja, azt látom.

Köszi előre is :R

(#16553) Wapi


Wapi
csendes tag

Sziasztok!
Tanácsért jöttem. Szükségessé vált egy hangkártya beszerzése. Egy ASRock Fatal1ty Z97 Killer alaplap PCI-E x1 csatolófelületén tudnék neki helyet szorítani egy r9 290x fölött. Mi a véleményetek, káros mennyiségű hőt kaphat ott a videokártyától? Érdemesebb lenne inkább külső hangkártyában gondolkodni? Vagy a videokártya foglalat alatti slotok egyikébe helyezni a videokártya és a táp (alsó tápos házam van ->zalman z3 plus) közé?

Ár tekintetében semmi esetre sem szeretném túl lépni a 25K-t. jelenleg egy Cloud fejessel és egy 2.1-es Logitech csipogóval használnám. Ez utóbbi, amint a hely és az anyagiak engedik, cserélődne valami komolyabbra.

Eddig ezek mozgatták meg a fantáziám:
Creative Sound Blaster Z
Creative Sound Blaster Audigy Rx
Creative Sound Blaster Audigy FX
Asus Xonar DGX (ASM)
Asus Xonar DSX
Asus Xonar D1
Asus Xonar DX/XD 7.1

Felhasználását tekintve kb azonos arányban használnám játékra, zenehallgatásra és filmezésre.
Fentiek közül vagy ha tudtok ajánlani mást, mi lenne az, amibe érdemes lenne belevágni?

A segítségeteket előre is köszönöm!

"A szenvedélyek alkotnak és rombolnak mindent. Ha az ész uralkodna a földön, semmi sem történne rajta."

(#16554) F_Zolee válasza Wapi (#16553) üzenetére


F_Zolee
veterán

PCI-os kártya is jó erre a célra így legalább nem főzeted a vgat meg a hangkártyát se. Itt aprón van olcsón D1, nem jársz rosszul vele. De Z-t is vehetsz ha költesz mégis rá annyit. A legalsó x16-os foglalatba is teheted amúgy nem kell a vga fölé tenni.

(#16555) Quent1n válasza Wapi (#16553) üzenetére


Quent1n
senior tag

Semmi gond nincs a hővel ott, annyit nem kap :D Akkor nem terveztek oda PCI-E slotot :)

Nekem a VGA fölött van, semmi baja nincs van venti fölötte és alsó tápos a ház. De ahogy írták be lehet tenni a másik hosszú PCI-E foglalatba is. Én azért nem oda tettem mert az nekem túl közel van a VGA-hoz és nem akarom, hogy zavarja a hűtését.

Ezek közül speciel az SB Z-t ajánlom én azt vettem nekem abszolút bejött. Sokáig filoztam, hogy Xonar vagy Z de szinte mindenki Z-t ajánlott és nem bántam meg tényleg jó cucc, bár a hangzásjavító cuccokat kikapcsoltam.

[ Szerkesztve ]

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#16556) Wapi válasza Quent1n (#16555) üzenetére


Wapi
csendes tag

Az SB Z pont határeset az általam meghatározott keretösszeghez. Megfontolandó. Amennyire utánaolvastam, és Te is írtad, eléggé megoszlik az internetes fórumozók véleménye világszerte, hogy SB vagy Xonar? Én is vacillálok. Érdekelne azoknak a véleménye, akik bármelyikkel rendelkeznek, hogy zenében melyik nyújt többet? Ez egy fontos szempont lenne még nekem. Számomra úgy tűnik, hogy a SB Z egy kicsit inkább játék orientált kártya, ami nem hátrány, sőt(!), de nem szeretnék kompromisszumot a zenehallgatás élményében.

Quentin: Van lehetőség annak beállítására, hogy a SB Z felismerje és kezelje a gépház elején lévő csatlakozókat? Hangfalat hátulra kötném, de a fejest szeretném néha lehúzni a gépről és nem akarok minden alkalommal mögé mászni. Esetleg más kártyánál van ilyen opció? Úgy rémlik, olvastam egy hsz-t korábban, amiben azt írták, hogy az egyik Xonar képes rá, de meg nem tudnám már mondani, hogy melyik volt az?

[ Szerkesztve ]

"A szenvedélyek alkotnak és rombolnak mindent. Ha az ész uralkodna a földön, semmi sem történne rajta."

(#16557) F_Zolee válasza Wapi (#16556) üzenetére


F_Zolee
veterán

Az, hogy melyik kimenetre küldje a jelet az nem csak egy Xonarra vonatkozik. Összesre szerintem mivel már nem úgy vannak, hogy kiküldi mindenhova így neked kell belőni. Én így használom a D1-et. Hátul hangfal, elől fejhallgató.

(#16558) Quent1n válasza Wapi (#16556) üzenetére


Quent1n
senior tag

Én eddig kb csak zenére használtam és maximálisan meg vagyok vele elégedve. A drivere vajsimán megy és szépen szól.

A bekötésnél nagyon jó, hogy külön van 5.1 csati meg fejhallgató, illetve mic/line-in. Én úgy oldottam meg, hogy két hosszabbítóval előrevezettem ez utóbbi kettőst és bármikor át tudom dugni egyik fejhallgatót a másik helyére. És szerencsére be lehet állítani, hogy a hangfalrendszer vagy a fejhallgató szóljon. Az előlapi kivezetést én rá se dugtam pont ezért, illetve nekem ezek a ház tetején vannak (a a ház meg az asztalon) így elég hülyén állnak a kábelek és törésre hajlamosabbak. Mindenesetre én ajánlom a kártyát Audigy 2 ZS-ről váltottam és eddig bevált. :)

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#16559) Loresz


Loresz
tag

Üdv, skacok! Nos , nekem lenne egy Audiotrack Prodigy HD 2 Advance DE hangkarim, ami gyönyorű szép hangzással van megáldva, viszont akadt vele egy két problémám! Az első mindjárt az, h hiányolom belőle a dinamikus basszust! Mindenevő vagyok zenében de 4/4-es DJ múltal rendelkezvén elvárnám ettől a jószágtól, h odategye magát hamár nem kevés időt vártam rá míg ideért Kóreából pár hónapja! A másik, h a driver vezérlőpultjában nem tudom előcsalogatni az equalizert! Ha valaki jártas ilyen szituban akkor adjon némi infót, h hogyan tudom a tartozkodási engedélyét ennek a karinak megoldani mielőtt a hallószerveim hazatoloncolják!

[ Szerkesztve ]

Üdv, Lóránd!_____Loresz_Hun !!!**Hackintosh építés**!!!____

(#16560) Quent1n válasza Loresz (#16559) üzenetére


Quent1n
senior tag

Ez nem segít esetleg? -> [link]

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#16561) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Nincs valami ötletetek arra, hogy most cseréltem le a Creative X-fi Gamer hangkártyámat egy szintén PCI-os Asus Xonar D1-re és míg előzőnél simán működött az, hogy a ház előlapi csatlakozójára ha rádugtam a fejhallgatót akkor abban szólt (vagy beállítás esetén a másikat tudta mute-olni) az Asusnál viszont hiába dugom rá nem szól benne a zene.

Használtan vettem a kártyát de létezik az hogy az előlapi konnektor nem jó? Vagy mi lehet ennek az oka? A ház HD Audio feliratú csatlakozóját természetesen rádugtam a hangkártyára.

(#16562) moonguru válasza BaLee (#16561) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Ha átállítod az audio centerben FP headphonéra akkor szólni fog! (analog out)

Automata váltás sajnos nincs.

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#16563) F_Zolee válasza BaLee (#16561) üzenetére


F_Zolee
veterán

Szimplán 3hsz-el előtted írtam le erre a megoldás. :)

(#16564) BaLee válasza F_Zolee (#16563) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Igazságod van csak nem találtam hol lehet átállítani és most is csak másodszorra vettem észre, hogy van olyan hogy FP Headphone.

Jobb mint a semmi, kösz mindkettőtőknek! :R

(#16565) duronx


duronx
senior tag

Sziasztok!

Találkozott már valaki olyan problémával hogy az Asus xonar DG hangkártya mikrofon része, egyszer csak gondolt egyet s nem működik. A barátom gépében is ilyen hangkártya van és az övében se működik :F
Szinte egy időben vettük és egy időben romlott el. Lehet vele valamit csinálni hogy működjön?
Köszi

"Jobb a sorból őszintén kilógni, mint a megfelelési kényszer miatt egy életen át hazudva kínlódni"

(#16566) F_Zolee válasza duronx (#16565) üzenetére


F_Zolee
veterán

Esetleg az előlapira kötve ki kellene próbálni. Persze a vezérlőpulton át kell állítani, hogy a kivezetésen keresztül használod...

(#16567) duronx válasza F_Zolee (#16566) üzenetére


duronx
senior tag

Előlapin keresztül működik, már kipróbáltam úgy, és ezért sem értem mi lehet a baj.
(azért köszi a tippet) furcsa hogy 2 kártyánál is fennáll a probléma.

"Jobb a sorból őszintén kilógni, mint a megfelelési kényszer miatt egy életen át hazudva kínlódni"

(#16568) F_Zolee válasza duronx (#16567) üzenetére


F_Zolee
veterán

Akkor csak tipp. Driver uninstall, kártya másik slotba, feltelepít. :F

(#16569) duronx válasza F_Zolee (#16568) üzenetére


duronx
senior tag

Köszi a tippeket, végigpróbálgatom őket, hátha csak valami apróság okoz gondot :)

"Jobb a sorból őszintén kilógni, mint a megfelelési kényszer miatt egy életen át hazudva kínlódni"

(#16570) gxyb


gxyb
aktív tag

Sziasztok!
Logitech Z906-hoz keresek hangkártyát.
Asus Xonar D2X nem lenne túlzás hozzá?
Azt 40-42 körül láttam webshopokban, viszont többet nem szeretnék költeni rá.
Milyen eszközzel lehetne maximálisan kihasználni?
Köszönöm!

(#16571) F_Zolee válasza gxyb (#16570) üzenetére


F_Zolee
veterán

Mivel az a hangfal erősen mély túlsúlyos így nem feltétlen kell drága hangkártya hozzá. SB Z is megteszi, vagy Xonar D1.

[ Szerkesztve ]

(#16572) gxyb válasza F_Zolee (#16571) üzenetére


gxyb
aktív tag

Hangban mi a különbség a kettő között?

(#16573) F_Zolee válasza gxyb (#16572) üzenetére


F_Zolee
veterán

SB talán jobban rámegy a mélyre. D1-et be kell "hangolni" ha kevesled. Összetett összehasonlítást nem tudok leírni, mert nem volt még nálam Z.

(#16574) gxyb válasza F_Zolee (#16573) üzenetére


gxyb
aktív tag

Mélyből nincs hiány, még vissza is kell venni belőle.

Van valakinek tapasztalata ezekkel a kártyákkal?

(#16575) F_Zolee válasza gxyb (#16574) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nekem D1 van de ha visszanézel pár oldalt akkor vettek Z-t és pozitívan értékelték. Szóval nem jársz rosszul egyikkel se.

(#16576) cheatergs


cheatergs
senior tag

Hali!
A külföldi fórumokon nagy a káosz a Blaster Z-t illetően. Hol mindent emuláló kártyának írják, hol Ti HD-t verő hardvergyorsításosnak.

Nem lehetne letisztázni, h mit tud a Z? A Creative oldalát fenntartásokkal kezelem.

Van vkinek tapasztalata a kártyával?

[ Szerkesztve ]

Mindig minden mindegy

(#16577) gxyb válasza F_Zolee (#16575) üzenetére


gxyb
aktív tag

Igazán kölcsönadhatnád egy tesztre :DDD
Köszi a segítséget!

(#16578) F_Zolee válasza gxyb (#16577) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ha eljössz érte és vissza is hozod. ;]

(#16579) FID válasza duronx (#16569) üzenetére


FID
őstag

És nem lehet, hogy a mikrofon kimenet nem akként funkcionál? Gondolok itt arra ,hogy ha 7.1be teszem a reaconomat akkor csak az első kimenetet tudom használni mert a hátulsó mikrofon hangfal kimenet lesz. Remélem érted.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#16580) redhunter


redhunter
senior tag

Sziasztok tudna v.ki segiteni abban hogy Creative sound blaster x-fi surround 5.1 usb - nél hogy tudom elérni azt hogy ne kelljen a fejest kihuzni ha a hangfalakat akarom hallgatni.Mert hiába állitom át consolban a headphonesról hangfalra nem szól.Még egy kérdés a távjának bármilyne progit irányitaani kéne?Mert az sem igazán müködik.Még egyszerü hangerő sem.

PSN - RedFoxHun

(#16581) redhunter


redhunter
senior tag

A táv már megoldódott de a hang az igy elég érdekes hogy ki kell huzni a fejest hogy szólhasson a hangfal.

PSN - RedFoxHun

(#16582) mcload21


mcload21
tag

Sziasztok. Szeretnék egy új, minőségi hangkártyát venni. Asus Xonar DSX 7.1-re gondoltam.
https://www.pcx.hu/termek/asus-xonar-dsx-hangk-rtya-103896
Az érdekelne, hogy az megoldható, hogy a nagyfelbontású hangsávokat: DTS, DTS-HD Master Audio, Dolby TrueHD, Neo X, stb (ha egyáltalán támogatja őket) feldolgozva küldje az analóg jack csatikra (mint egy erősítő) és kötnék rá egy minőségi pc-s 7.1-es rendszert? - mivel nem akarok házimozi erősítőt, amire menne a digitális jel
Ez a kártya mind a 7 csatornára tudja egyszerre biztosítani a 192 kHz-es/24 bit- jelet?

[ Szerkesztve ]

(#16583) BaLee válasza mcload21 (#16582) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Szerintem DTS-HD hangok analóg kimeneten felejtősek bárminél. Ezek csak HDMI-n mennek át az ezt feldolgozni képes erősítőre.

Persze javítson ki valaki ha tévedek de úgy tudom ez így van.

(#16584) mcload21


mcload21
tag

Ez benne van a kérdésben. Pont az érdekelne, hogy a hangkártya fel tud-e dolgozni ilyen jelet és utána analóg kimenetre továbbítani, amire már csak fejhallgató vagy sima hangrendszer kell ...

(#16585) redhunter válasza BaLee (#16583) üzenetére


redhunter
senior tag

Nem feltétlen ,nekem is 7.1 analóg kimenetes bd lejátszóm van és 7.1 analóg bemenetes erősitő.Egy régebbi nagy vas.Szval ebben az esetben lehet a hdmi-n kivül is hd hangot hallgatni.Ha van is ilyen hangkártya az nem a 10-20 ezer forintos kategória sztem.Bár kitudja,gyártói honlapon biztos felvan tüntetve hogy melyik ,milyen kimeneten ,milyen hangot tud.

[ Szerkesztve ]

PSN - RedFoxHun

(#16586) FID válasza mcload21 (#16584) üzenetére


FID
őstag

Amiről tudom, hogy képes erre az az Asus xonar Hdav 1.3 Ettől függetlenül Hd filmeket szoktam nézni gépen pont ez miatt. Jelenleg soundblaster reacon 3d (i-m) van. 3rca val összekötve az erősítővel. Csak olyat töltök le ami dts vagy hd audio. Nem érzem azt, hogy kevesebb lenne mint egy rendes hdmi dekoderes erősítővel.

De házimozi topikot olvasgatván 300ezer alatt azt mondják, hogy tökmindegy mert nem hallod meg a hd audio többletét. Bár szerintem a dts és hd között sem hallják meg csak jól hangzik. Ha rossz egy film keverése azon a hd sem segít.

Viszont abban igazuk van ,hogy az ilyen kis pc 5.1 7.1el nem sokra mész. Akár genius akár logitech z906 vagy a creative szettek.

Pl z906 100k ennyiből olyat összeválogatsz ami 50x jobb.

Veszel egy erősítőt 25-30ért normálisakat lehet venni használtan szép állapotban. Hangfalszett 5.0 nem rég volt itt 30ért jbl karcmentes állapotban. Aktív mély láda 15-20k ez mondjuk 80k már csak kábel kell amit 10k-ból megúszol.

Nekem is 3 hónapba telt mire összeállt a rendszer, de nem bántam meg, hogy ez lett. Sokat vártam és vadásztam arra ami van most 30ezernél is több apróhirdetést átnézve ebay,olx,jófogás,vatera stb.
Végül yamaha lett yamaha 5.1el +kifért még egy stereo szett is a pénzből. Még 2db yamaha hangfalpár előre és meg is vagyok. Így megvan a zene és a házimozi is. Szépen szól remek hangjuk van. Többre meg nincs szükségem.

Lényeg a lényeg ne ugorj bele mindenbe elsőre.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#16587) redhunter válasza FID (#16586) üzenetére


redhunter
senior tag

Igen, pontosan igy van ahogy mondod.Az a többlet hangzás amit kapna mondjuk a hd audio hangsávoktól az elveszne a pici pc hangfal rendszereken.

[ Szerkesztve ]

PSN - RedFoxHun

(#16588) Bodz válasza mcload21 (#16582) üzenetére


Bodz
nagyúr

Persze, ennek semmi akadálya.

[ Szerkesztve ]

(#16589) moonguru válasza BaLee (#16583) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Nincs teljesen igazad, vannak olyan hangkártyák amikkel analógon is elég jó minőség érhető el, és semmilyen formátum nem akadály nekik :)

Ezért pihen a szekrényemben a hivatalosan támogatott Xonar HDAV1.3 Deluxe
kártya!

" Complete Dolby True HD & DTS Master Audio support"

Mivel csak beledugom a Xonar Xensémbe a fejhallgatómat és nem kell semmiféle HDMI-s erősítő! (vagy HDMI-s fejhallgató, ami tudomásom szerint nincs is)

Persze nem muszáj fejhallgatóval használni mehet rá akár 7.1-es analóg erősítő is. (az enyémre sajnos nem, mert annyit használtam állandóan fejhallgatóval + dohányfüstös szobában hogy már beoxidálódtak a reléi)

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#16590) FID válasza moonguru (#16589) üzenetére


FID
őstag

Írhatnál róla egy tesztet! Sehol nem találtam magyart. A második kártyán az rca kivezetések a center sub stb?
Fáj a fogam egyre, de így egy részletes teszt nélkül nem akartam venni.

[ Szerkesztve ]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#16591) mcload21


mcload21
tag

Jó kártya, de csak az ArcSoft TotalMedia Theatre lejátszót említik meg, ami jó hozzá. Nem tudom, hogy másik programmal működne -e rendesen. Videókhoz kizárólag VLC-t használok már 9 éve, zenehallgatáshoz pedig csak Winampot. A nagyfelbontású, veszteségmentes audiofájlokkal nem tudom, hogy tud -e valamit kezdeni - 24 bites flac stb.
A Deluxe csomag árából már egy nekem megfelelő Pioneer erősítőt tudnék venni, ami tudja az összes dolby és dts formátumot. A neo x-et, flac, stb sajnos nem. Persze ehhez még hangfalak is kellenek, amin spórolhatok, mert csak fejhallgatót használok ...

(#16592) AtHoS válasza mcload21 (#16591) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"...zenehallgatáshoz pedig csak Winampot. A nagyfelbontású, veszteségmentes audiofájlokkal...."

Ezt tudom linkelni számodra, elgondolkodtató amit írtak a winamp-ról

read-only mode on the forum

(#16593) Francia91 válasza mcload21 (#16591) üzenetére


Francia91
veterán

Ha tisztességes zenelejátszót akarsz (kvázi van egy normális hangfalad és hangkártyád), akkor a Winampot el lehet felejteni....
Foobar2000 vagy JRiver Media Center

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#16594) domedee


domedee
senior tag

Sziasztok, kerestem a neten, de eddig nem találtam direkt összehasonlítást arról, hogy hangminőségben (2.0 és 5.1) mi a különbség a Creative Sound Blaster Omni Surround 5.1 és az X-Fi Surround 5.1 között. Megéri zenehallgatás + néha egy kis házimozi tekintetéből az Omni? Vagy nincs igazi különbség az X-Fi-vel? Az Omni jobb a beépített mikrofon miatt, de az nem érdekelne annyira, amiatt nem választanám azt.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#16595) AtHoS válasza Francia91 (#16593) üzenetére


AtHoS
nagyúr

(#16596) Panthera


Panthera
őstag

Üdv!

Nem vásárlással kapcsolatos a kérdésem, de nem találtam jobb helyet...

A házimozi erősítőt szeretném összekötni digitálisan a pc-vel, de valamiért nem jön össze (hdmi sehol nincs).
2 hangkártya van a gépben, az egyik egy SB live 5.1 digital, amin engedélyeztem a digitális kimenetet. A kimenet az 3,5 jack, amihez elvileg egy mono jack-RCA átalakító kell + a koaxiális kábel. Jó kimenetre van dugva, de nincs hang.

A másik hangkártya az alaplapi, valamilyen 7.1-es realtek hd audio, de nem jövök rá, melyik lehet a digitális kimenete. Általában milyen színnel jelölik rajtuk - ezen is csak jack van - ?

[ Szerkesztve ]

(#16597) AtHoS válasza Panthera (#16596) üzenetére


AtHoS
nagyúr

SB-hez egy bővebb leírogatás [link]

Az alaplapinál optikai digitális kimenet keress, azt bizonyára fel fogod ismerni. Nem hinném, hogy raktak hozzá koaxiális digi kimenetet. Milyen alaplapról is lenne szó amúgy?

read-only mode on the forum

(#16598) Panthera válasza AtHoS (#16597) üzenetére


Panthera
őstag

MSI 945P Neo5 alaplap

"Audio Port Connectors
The left 3 audio jacks are for 2-channel mode for stereo speaker output: Line Out is
a connector for Speakers or Headphones. Line In is used for external CD player,
Tape player, or other audio devices. Mic is a connect orf or microphones.
However, there is an advanced audio application provided by Realtek ALC888 to
offer support for 7.1- channel audio operation and can turn rear audio connectors
from 2-channel to 4-/5. 1-/7.1- channel audio
."

Csak az nem tiszta, hogy mit értenek ők a "rear" szó alatt, a hátsó hangszórók kimenetét vagy csak úgy a kimeneteket. Vagy az is lehet, hogy az alaplapi hd audio portot kellene használni?

Sajnos csak ezek a portok vannak itt is...

[ Szerkesztve ]

(#16599) Panthera válasza Panthera (#16598) üzenetére


Panthera
őstag

Végignéztema manualt, az analóg csatlakozási módok le vannak írva. Az spdif-ből pont csak ezt a részt hagyták ki, hogy mit hova... - a szoftveres beállítások le vannak írva. :(((

[ Szerkesztve ]

(#16600) AtHoS válasza Panthera (#16599) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ezek itt mind analóg csatlakozók. Magán az alaplapon nincsenek ott az spdif tüskék?

Szerk.

MSI detail specnél ez olvasható:

Internal I/O Connectors
"SPDIF-out connector for HDMI "

[link]

Szóval nem a jack csatikkal kell foglalkozni

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.