Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17051) gyenesmartin válasza SharpSA (#17050) üzenetére


gyenesmartin
őstag

A Hyperx Cloud az jó. Bár ahhoz meg egy Sound Blaster Z-től jobb fölösleges.
Ilyen Musiland vagy xonar csak egy 40-50K-s fejhallgatóhoz kell. A külsők kevesebb zajt szednek össze a gépházból.
Sennheiserek inkább 100 000 fölötti kategóriában jók, azalatt más márkáknak jobb ár/érték arányuk van.

[ Szerkesztve ]

(#17052) ricinus13 válasza SharpSA (#17050) üzenetére


ricinus13
senior tag

törölt, nem ide lett volna :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17053) SharpSA válasza gyenesmartin (#17051) üzenetére


SharpSA
veterán

A Hyperx Cloudra azt írták, hogy mélyebb tartományban lehetne egy kicsit erősebb, ezért nem választottam még azt, de rajta van a listán. Tehát akkor ahhoz elég egy Sound Blaster Z. Rendben. Akkor ez így lehet egy páros. Azonban ennél lehet kicsit komolyabb páros is.
Ezek a Musilandok térhatásban is tudnak valamit vagy csak zenében jók? A Xonarok közül melyik ami már jó arra amit írtam és melyek azok a 40-50K-s fejhallgatók, amelyekkel érdemes foglalkozni?

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#17054) gyenesmartin válasza SharpSA (#17053) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Elég az a mély. Bár még így is az a legjobb annyiért.
40-50K körül én Beyerdynamic fejhallgatókat nézegetnék DT770/880/990, amelyik tetszik, ennek érdemesebb utánanézni és meghallgatni. Ennél az árkategóriánál én elmennék fejhallgatótalálkozóra, ott kiválaszthatod a neked tetsző párost.

(#17055) SharpSA válasza gyenesmartin (#17054) üzenetére


SharpSA
veterán

Köszönöm, gyűjtöm tovább az információkat. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#17056) SharpSA válasza gyenesmartin (#17054) üzenetére


SharpSA
veterán

A Beyerdynamic DT 880-ból van egy helyen 3 különböző impedanciájú (32, 280 és 600 ohm). Ennek mi jelentősége van? Azt látom, hogy az Asus Xonar Essence STX a 600 ohmosat is meg tudja hajtani.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#17057) gyenesmartin válasza SharpSA (#17056) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Általában másabb hangjuk van, ezt a fejhallgatós témában jobban eltudják mondani.

(#17058) Tomacko válasza SharpSA (#17053) üzenetére


Tomacko
senior tag

"Ezek a Musilandok térhatásban is tudnak valamit vagy csak zenében jók?"

Bármilyen furcsa is a zenét ugyan sztereóban hallgatja a legtöbb ember, de rögzítve is úgy van, hogy legyen tere a felvételnek és a hangdobozok is, fejhallgatók is arra a célra szolgálnak, hogy minél több térhűséggel adják vissza hallgatónak az esetleges színpadképet például. Tehát IGEN VAN TÉRHATÁSA ezeknek is, sőt általában ezeknek van igazán térhatása. Jellemzően a GAMER feliratú vagy azt sugalló feliratozásokkal bíró eszközök csak jól előadott PR fogás, és mögöttes tartalommal nem igazán bírnak, de legalább 3x 4x drágábban el tudják őket adni.

Javaslom ezek tudatában tovább olvasgatni a neten, tovább okosodni a témában. Én játékra sem vennék mást mint amit használok sztereó rendszert zenehallgatásra. Fejhallgatónál meg ugye adott a fülek száma is :)

Fejhallgatók. Itt érdemes tovább nézelődni fejes tágyában.....is.

[ Szerkesztve ]

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#17059) SharpSA válasza Tomacko (#17058) üzenetére


SharpSA
veterán

Köszönöm, a fejhallgatós összefoglalót már olvastam. Egyértelmű, hogy sztereó fejhallgatót veszek, ahogy már írtam régebben is azt használtam (Sennheiser) egy Audigy Z2-vel. Most is valami ilyesmit szeretnék. Közben elcsábított - ahogy te is írod - a marketing maszlag (7.1 G35 füles), amely nem éppen adja azt, amit elvárnánk.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#17060) #47492352


#47492352
törölt tag

Sziasztok!

Egy Realtek ALC887-es alaplapi hangkarit milyenre érdemes lecserélni amivel már lenne is változás?Pl Xonar DGX-el lenne?
Esetleg régebbi,használt kártyát milyet érdemes venni ,ami még ma is jó?
10-15 ezernél többet nem akarok rákölteni,tehát ha ennyiért nem lehet jobbat venni,akkor egyelőre marad.
Főleg zenehallgatásra/szerkesztésre használom a gépet,játékra nem nagyon.Nem fontos az 5.1,7.1 stb...
Köszi!

(#17061) Tomacko


Tomacko
senior tag

hangkártya erősítő kombó ? :) Mindenesetre érdekes na :)

(#17060) ricoouj

Én a helyedben csak akkor akarnám lecserélni ha van érdemben használható fejesem. Amit írtál 10-15 eztes Xonart, az nem az a kategória. Szóval csak akkor érdemes ilyenre cserélned az alaplapit, ha zömében fejhallgatót használsz, dobozokkal az alaplapi a jobb, de mivel a xonar DG, DGX fejes erősítővel rendelkezik azon része jobb. De ha dobozokkal használod elsősorban, akkor műveleti erősítőt (OPA-t) kell cserélni rajta, hogy szóljon valahogyan.... ez a saját tapasztalatom.
Mindenképp olvasd vissza az elmúlt 2-3 hét írásait itt a fórumban, sztereóra vannak jobb márkák mint a 2 közismert túl reklámozott, agyonajnározott. Elfidelity, AIM, ESI, Audiotrak néhány márka.

[ Szerkesztve ]

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#17062) gyenesmartin válasza Tomacko (#17061) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Azért DG-n DGX-en nem annyira egyszerű műveleti erősítőt cserélni. Mégis elég sokszor olvasom ezt.
Én a D1-emen gondoltam kicserélni az OPA-t. Van itthon opa2107 és lme49720. Azt nem tudom melyiket tegyem be. LME-nek jobban tetszik a hangja, viszont elég gerjedékeny (55MHz).
Nameg kicsit kisebbek is, mint a gyári.

[ Szerkesztve ]

(#17063) #47492352 válasza Tomacko (#17061) üzenetére


#47492352
törölt tag

Értem,köszi.Átolvasom a fórumot akkor,de valószínű hogy marad az alaplapi egyelőre..

(#17064) varmi2 válasza gyenesmartin (#17062) üzenetére


varmi2
nagyúr

Azért olvasol sokszor ilyet, mert össze tévesztik a dg/x -t a ds/x-el.Mert a ds/x ben könnyű cserélni, direkt foglalatban van az műveletierősítő. Csak kipattintjuk, és mehet bele egy másik.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#17065) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Sziasztok

Van nekem egy Asus DGX-em, csak épp az vele a bökkenő, hogy az új kis alaplapomon olyan közel van a 970 G1 hűtése hozzá, hogy szinte letakarja. Szóval inkább kivettem és eladósorba került.

Így alaplapival hajtok meg egy Superlux HD681 fejest. Azért kicsit hiányzik a fejes erősítés ami a DGX-ben volt (32 Ohm-ra volt téve Uni), bár, hogy őszinte legyek én nem találtam túl sok különbséget alaplapi és DGX között. Csak hangerőben és talán teltségben volt kicsit jobb.

Amiben viszont totál laikus vagyok, az az, hogy ezekben 10K körüli hangkártyákban mi a rossebet jelent ez pl?
ASUS-exkluzív GX 2.5 játékaudio-alrendszer a 3D-játékok élethű hangeffektusaiért

Miben lesz rosszabb játék alatt a hangzásom alaplapival? Pl Rosszabb 3D hatások? GTAV, Witcher3, Deus ex, Bioshock Infinite, ilyenekkel szeretnék játszani mostanában.

Ebből következően érdemes valami hasonló tudású USB-s hangkártyát venni? Ha igen mit ajánlotok 5-10K között (használtan is) ... Legalább egy 32 Ohmos fejest kihajtson.

[ Szerkesztve ]

(#17066) gyenesmartin válasza Ren Hoek (#17065) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Tudtommal az újabb játékokban semmit nem jelent az a GX.
10K-ért talán van Creative soundblaster E1, Ebayről pedig egy XMOS USB DAC (Van többféle is általában doboz nélküli, azt vedd amelyikben van fejeserősítő lehetőleg PCM5102-es DAC-al.).

(#17067) Johnny Cage válasza #47492352 (#17060) üzenetére


Johnny Cage
addikt

én egy 10e Ft-os Slux mellé tettem DGX-et, az erősített fejhallgató kimenet miatt. nekem bevált, határozott előrelépés az alaplapihoz (és a régi au2zs-emhez képest is).

(#17068) Rison77


Rison77
senior tag

Sziasztok van egy xonar dg hangkártyám PCI foglalattal, egy superlux hdm660-al használom. Alaplap csere előtt állok ami egy MSI Z97 Gaming 5 lap lenne, ahova nem tudnám tovább vinni a kártyát. A kérdésem az lenne, hogy a lap kártyája aminek mellesleg világmegváltó leírása van, milyen módon hasonlítható a dg-hez? A közeljövőben a füles is cserélve lenne egy Takstar PRO 80-ra, vagy érdemes néznem egy új külön kártyát?

(#17069) gyenesmartin válasza Rison77 (#17068) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Abban egy ALC 1150-es chip van. Ez az egyik legjobb integrált hangchip, ráadásul elég jó (OPA1652-es) műveleti erősítő van a kimeneten. Szerintem nem nagyon hallanál minőségbeli különbséget ez és a DG között.
Takstarhoz viszont már kéne egy jobb hangkártya/DAC.

(#17070) Rison77 válasza gyenesmartin (#17069) üzenetére


Rison77
senior tag

Köszönöm a választ, és milyen vonalon kellene körülbelül a takstarhoz nézegetnem kártyát?

(#17071) gyenesmartin válasza Rison77 (#17070) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Ha belső kell akkor Sound blaster Z.
Ha csak fejhallgató, meg egy sztereo hangrendszer, akkor Creative Sound blaster HD.

(#17072) Rison77 válasza gyenesmartin (#17071) üzenetére


Rison77
senior tag

Csak a fülest szoktam használni, külső hangszórót nagyon ritkán. Mindenképp szükséges hozzá ez az árkategória hogy megfelelően menjen, vagy ez alatt már a többi egyenértékű lenne az alaplapival?

(#17073) gyenesmartin válasza Rison77 (#17072) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Ez alatt szerintem fölösleges. Ha nem az az alc1150-es lenne az alaplapi, akkor talán egy DGX-et mondanék.
Elég jó fejhallgató.

(#17074) xyz123123


xyz123123
újonc

x

[ Szerkesztve ]

(#17075) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Beugrott, hogy lehet keresnem kéne egy PCI-E 1x hosszabbítót.. Ebay-en keresgélek.
Akkor megtartanám a DGX-et, csak lejjebb tenném pár slottal, hogy ne takarja a VGA ventiket.

Vannak amúgy hosszú PCI-E -> 1x átalakítók is. bár eddig drágán találtam. Csak annak, aki emiatt akarná kukázni a DG-t.

[ Szerkesztve ]

(#17076) gyenesmartin válasza Ren Hoek (#17075) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Ilyen?
[link]

(#17077) Ren Hoek válasza gyenesmartin (#17076) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Bezony, 2 dolcsit megérhet ha ingyen kihozzák :)

(#17078) K1LLMy53Lf


K1LLMy53Lf
senior tag

Sziasztok,

PC alaplapi hangkártya helyett szeretnék valami jobbat (tudom, ennél bármi jobb általában ;] ).
Egy Kürbis hangszóróm van, ehhez keresnék valamit.

Ahogy olvastaggam itt a topic-ban arra jutottam, hogy talán a Musiland 01 US 2012 lenne a bestbuy számomra, viszont aprón most van egy Fiio E07K, ezért a kérdésem az lenne, hogy szerintetek érdemes lenne mindenképp egy Musiland-ot szereznem vagy a Kürbis-hez elég lenne a Fiio is?

Illetve esetlegesen ebben az árkategóriában (~25k) van-e más, javasoltabb hangkártya? Lehet akár belső is (de ahogy néztem főleg a külső hangkártyákat javasoljátok).

Előre is köszi a segítséget:R

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#17079) Dorien válasza K1LLMy53Lf (#17078) üzenetére


Dorien
veterán

Fiio E07K-n nincs line out, szóval inkább E10K-t vegyél újan. [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#17080) Ren Hoek válasza Dorien (#17079) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ezek a DAC-ok jok amugy jatekhoz is?

Marmint lesz valami hatranyom belole, alaplapihoz kepest, ha egy ilyen Fiot hasznalok mondjuk fejessel?

(#17081) Bodz válasza Ren Hoek (#17080) üzenetére


Bodz
nagyúr

Persze.

Semmi hátrány. Esetleg le kell mondani a mindenféle hangzásjavító(nak szánt) szoftveres bizbaszról, már ha tudott ilyeneket az alaplapi és használtad is.

(#17082) Ren Hoek válasza Bodz (#17081) üzenetére


Ren Hoek
veterán

DGX-em volt eddig, csak jelenleg nem fér be. (PCI-E flexibilis riserrel talán, csak picit lehet akkor is takarná a ventit a kábel) Annak kb a fej erősítőn kívül 99% bullshit funkciói voltak. KAraoke, meg flex bass meg koncert hangzás...etc,.. Mi a tosznak? :D

(#17083) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Asus Xonar DGX hangkarimat eladnám és valami USB-s külső és jobb minőséget produkáló megoldást keresnék. Mivel nem nagyon értek ezekhez, ezért fordulnék hozzátok, hogy mi az amit már érdemes megvenni a lehető legkevesebb ráfordítással?

Ahogy itt olvasgattam szimpatikus lenne a FiiO és az Asus is, de nem tudom mi tévő legyek. :B

(#17084) Bodz válasza Ren Hoek (#17082) üzenetére


Bodz
nagyúr

A filleres riser trefas is tud lenni... Hirtelen elkezdenek furcsan mukodni a dolgok. :)

smiti: Focusrite Scarlett Solo esetleg? Attol fuggoen, hogy mihez lenne.

[ Szerkesztve ]

(#17085) smiti válasza Bodz (#17084) üzenetére


smiti
addikt

Legfőképpen játékra és zenehallgatásra. Nagyon tetszik a külső hardveres hangerő szabályzás lehetősége.

(#17086) Bodz válasza smiti (#17085) üzenetére


Bodz
nagyúr

Igazabol arra vagyok kivancsi, hogy hangfal es/vagy fejhallgato? :)

(#17087) smiti válasza Bodz (#17086) üzenetére


smiti
addikt

Jajj bocsánat, félre értettem.

Természetesen mindkettő lenne használva, én inkább hangfalazok ( MODE COM MC-SHF120U ) a fiam pedig fejhallgatóval játszik( Sennheiser HD 201, vagy JBL Synchros E30, SHARKOON Rush CORE ) mikor melyiket találja meg.

(#17088) Bodz válasza smiti (#17087) üzenetére


Bodz
nagyúr

Ilyen a Solo. Ezzel igy egyutt tudsz elni? :)
Szoval egy kellemes hangu dac osszessegeben, csak fulessel vannak inkabb hianyossagai, de meg ezzel egyutt is jobb, mint a dgx.
Ritka szigoru hangulatban voltam, mikor irtam rola. :D

[ Szerkesztve ]

(#17089) smiti válasza Bodz (#17088) üzenetére


smiti
addikt

AZ a baj, hogy ez már sok lenne nekem a jelenlegi anyagi lehetőségeimhez mérve. Jó lenne, ha max. 25-27k.-ban megállna majd a mutatvány.

De ha meg nem megy el a DGX akkor meg nem is cserélek, csak ha jönne használtban egy visszautasíthatatlan ajánlat. :B

(#17090) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Sziasztok!
Jelenleg egy Creative Audigy ZS2 kártyám van, amire egy Panasonic SA-XR45 erősítő van kötve, (nemsokára cserélve lesz egy komolyabbra) és ez két JBL S310 hangfalat hajt meg.
A kérdés az lenne, hogy jelenleg milyen hangkártyák vannak a piacon 30k alatt amire érdemes lehet lecserélni?Használt is játszik.

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#17091) varmi2 válasza takacsbotond (#17090) üzenetére


varmi2
nagyúr

Analógon, vagy digitálisan van összekötve az erősítő, a hangkarival. Mert, ha digitálisan, akkor nincs értelme a cserének.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#17092) Gymanotheone


Gymanotheone
csendes tag

Hellosztok!

Notihoz szeretnék venni egy külső hangkártyát az 5.1-emhez.
Kerestem forúmban, de csak nagyon régi mini topicokat találtam.
Valami jó ár/értékűt szeretnék.
Nem vagyok white fülű, szóval nem kell 90 ezres tökéletes hangot visszaadónak lennie :D
De hiszek abban, hogy ha valamit vesz az ember, akkor azért azt jó időre veszi, így a minőség megfizetését vállalom. Kb max 20at szeretnék rá költeni. De ha kevesebbért ajánlotok, annak is örülök :)

Előre is köszönöm szépen!

Üdv, M

(#17093) Gymanotheone válasza Gymanotheone (#17092) üzenetére


Gymanotheone
csendes tag

http://us.creative.com/p/sound-blaster/sound-blaster-x-fi-surround-5-1-pro
https://www.asus.com/hu/Sound_Cards/Xonar_U5/

Valami hasonlóra gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#17094) varmi2 válasza Gymanotheone (#17093) üzenetére


varmi2
nagyúr

Íme, egy ár értékben igen jó darab. KATT

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#17095) aladarka


aladarka
tag

Sziasztok!

Jelenleg egy Asus Z97 Pro Gamer alaplapom van, amiben ugyebar egy SupremeFX alaplapi audio van.

A kerdesem az lenne, hogy ehhez kepest elorelepes lenne-e egy ASUS Xonar DX/XD?
Illetve javasoltak meg a ASUS ROG Xonar Phoebus Solo-t is. Miben vennem eszre a kulonbseget? Ettol feljebb semmikepp nem szeretnek menni arban.

Felhasznalasi terulet:
- tobbnyire fejhallhagatoval (jatekok) -- AKG 240M, ATH-AD700
- alkalmankent aktiv hangszorokkal

Szivesen veszem a javaslatokat.

Udv

(#17096) Gymanotheone válasza varmi2 (#17094) üzenetére


Gymanotheone
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm!

Meg is rendeltem :)

(#17097) Bodz válasza smiti (#17089) üzenetére


Bodz
nagyúr

Annyiból csak a szokásos Xonar U5, U7 és X-Fi HD USB van. Itthonról legalábbis.
Én a Creative megoldására szavazok. :)

(#17098) aladarka válasza aladarka (#17095) üzenetére


aladarka
tag

Ebben tud valaki segiteni? Koszi

(#17099) SharpSA válasza Bodz (#17097) üzenetére


SharpSA
veterán

Miért a Creative?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#17100) Atci


Atci
csendes tag

Sziasztok!

Most vásárolok egy gépet asus z97-es alaplappal, a véleményetekre lennék kíváncsi, hogy hangzás terén az integrált hangkártyája mennyire minőségi és hogy tudom bővíteni ezt az alaplapot hangkártyával, anélkül hogy új lapot kéne vennem?

Köszi

GTX980/IntelCore7490/Ram16GB/AsusZ97Pro-Gamer/Win10

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.