Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16001) FID válasza Tomacko (#16000) üzenetére


FID
őstag

Cyborg rat7, És Rat 7 mmo. Már nem tudom melyik képet láttad. Logoutomba ott van aszem mind 2db

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#16002) gyenesmartin válasza Francia91 (#15999) üzenetére


gyenesmartin
őstag

USB3.0-ába én nem dugnék semmilyen DAC-ot.
Ezzel szerintem sokan vannak így.

(#16003) Francia91 válasza gyenesmartin (#16002) üzenetére


Francia91
veterán

Valami magyarazat, hogy miert?
Amugy mostmar mindenkeppen marad az USB 2.0-as portban, nincs a serceges meg pattogas.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#16004) dreizwanzig


dreizwanzig
tag

sziasztok!

Olyan dolgot szeretnék megvalósítani, hogy egy 5.1-es SPDIF-en jövő hangot szeretnék kinyomni 6db RCA-ra (vagy 3db jack-re). Az xbox 360-on csak optikai kimenet van, de a házimozimon meg RCA a bemenet. Kérdés, ogy egy külső hankártya tud ilyet? erre gondoltam konkrétan. USB-n adnék neki tápot, egy hálózati adapterrel, de vajon PC nélkül is képes ez üzemelni? Egyáltalán használható ez erre, vagy teljesen vakvágányon vagyok? :D

[ Szerkesztve ]

(#16005) F_Zolee válasza dreizwanzig (#16004) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ezekhez kell pc.

(#16006) dreizwanzig válasza F_Zolee (#16005) üzenetére


dreizwanzig
tag

thx!

(#16007) nemethbalazs


nemethbalazs
tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Adott egy házimozi erősítő, 5 darab méretes hangfallal és egy mély ládával. Az erősítőn nincs analóg 5.1 bemenet, így szeretném a digitális kábelen összekötni úgy, hogy működjön a játékokban, filmeknél az 5.1. Azt hiszem addig értem, hogy ezek a digitális szabványok csak a sztereó hang tömörítetlen átvitelére valók. A kérdésem az lenne, hogy létezik-e olyan hangkártya, ami a hangot a CPU terhelése nélkül realtime betömöríti DD vagy DTS formátumba amit az erősítő értelmezni tud. Ha jól tudom az ezer és egy éves PS3-am is így működik, ugyanis digitális kábellel DTS vagy DD hangot kap játékfüggően. Remélem nem írtam, kérdeztem nagyon láma dolgot. Előre is köszönöm a segítséget.

(#16008) RetepNyaraB válasza nemethbalazs (#16007) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem nagyon ertelek. Pc-d van? Abba kell a kartya? Mar az alaplapi redva is kepes (többnyire) optikain kitolni a nyers digit adatfolyamot, melyet aztan a HM erösitöd szepen oda konvertal, ahova akarja es tudja. Ez mindig igy fog müködni, hacsak nem a hangkartya analog kimenetet hasznalod es az erösitö analog bemenetere kötöd, de akkor az sztereo lesz es a kartya kodolja az adatfolyamot az erösitö helyett. Akar DTS, vagy DD vagy barmi mas formatumbol, sztereoba. Persze az erösitön at lejatszhatod 5.1-en, de az akkor is sztereo jel marad.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#16009) nemethbalazs válasza RetepNyaraB (#16008) üzenetére


nemethbalazs
tag

Ezek szerint nem voltam érthető :)
Igen, pc-m van. És azzal játszom. És szeretném ha a játékok 5.1-ben szólnának, nem sztereóban. Mindezt digitális kapcsolaton. De jelen formájában csak sztereóban szól digitális kimeneten, mert pcm-et kap. A sztereó jelből nem lesz sem DD sem DTS, semmi 5.1-es. Max. Pro Logic.

(#16010) RetepNyaraB válasza nemethbalazs (#16009) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Tehat alaplapi kartyad van? Az többnyire nem tud DTS-t még optikain se kitolni, ami a jatekokhoz elengedhetetlen volna. Viszont jo hir, hogy mar a legolcsobb Asus Xonar DGX, is megfelel erre a feladatra. Akar hasznaltan. Nem egy titan, de 5.1-et kapsz belöle.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#16011) nemethbalazs válasza RetepNyaraB (#16010) üzenetére


nemethbalazs
tag

Persze alaplapi HD szutyok. Meg egy agyon hackelt Audigy II, de elég vacakul működik Win8 alatt. Szóval a Xonar DGX fogja és DTS-ben kitolja a hangot? Nem tudtam, ezért is kérdeztem, köszönöm a segítséget :)

(#16012) FID válasza dreizwanzig (#16006) üzenetére


FID
őstag

Ment pű! :R Van egy extigy-m fölös.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#16013) piRate_nEx


piRate_nEx
aktív tag

Akad itt egy Xonar DG, aminek a zöld jackje meghalt, többi jó. Első kérdés: mennyire az én hibám? :D Hangfalból kihúztam az RCA-t, miközben be volt dugva a jack. Azóta elég jó kis zajokat ad ki.

Második kérdés: megéri lecserélni az alaplapi Realtek ALC889-et egy 10-15 ezres hangkártyára? Ezt a Xonar DG-t 3000-ért szereztem még anno, akkor nem is gondolkoztam rajta.

[ Szerkesztve ]

The glass is already broken.

(#16014) trufa12


trufa12
addikt

Sziasztok van egy gigabyte z97x g1 gaming lapom, amin cserélhető a műveleti erősítő,
azt szeretném megtudni hol tudok vásárolni, és melyik típus az ami lágy hangokat ad , legyen rajta szép mély, kevesebb magas....

gondolom ezért felel a műveleti erősítő , ha tévedek akkor valaki világosítson fel v irányítson át ha van ennek foruma. Előre is köszönök mindent .! :R

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#16015) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Egy Creative X-Fi XtremeMusic és egy Asus Xonar DGX hogyan viszonyul egymáshoz? Melyik a jobb hangfalas használathoz? Érdemes esetleg 7k-ért megvenni az Asust, hoz érdemleges hangzás javulást az alaplapihoz képest?
Egy Modecom MC-SHF120U-t hajtanék vele.

(#16016) #48613632


#48613632
törölt tag

Sziasztok, hangkártyát szeretnék vásárolni, ehhez kérnék tanácsot.

A jelenlegi integrált hangkártya (valamilyen Realtek, gép az adatlapomon) mikrofonos hangfelvétel esetén legkevesebb 30ms delayt produkál, real time monitoring közben.

Szoftver: Adobe Audioton CC

Hankártya vásárlását ajánlották, illetve fórumok lapozgatása közben jutottam erre a következtetésre.
A kiválasztottam egy Asus Xonar DS PCI foglalattal. A PCI-E nem tökéletes, mert a kártya, nagyságtól függően, betakar a hűtésemnek a VGA-n, ami egy MSI HD7950, téglahűtős, középen 1db hűtőventivel.

Használt kari is tökéletes. ha esetleg van valakinek valami, az UK-ban élek.

gép az adatlapomon
Köszönöm :R (Nem vagyok profi)

szerk: jelenleg van egy SB1040, ami nem akar megszólalni, de rendes drivert sem találtam még, viszont nem látszik az eszközök között, és a Driver Genius 14 sem találja. (legális)

[ Szerkesztve ]

(#16017) F_Zolee válasza smiti (#16015) üzenetére


F_Zolee
veterán

Kártya minőségre XFi jobb. Lehet, hogy hangzásra is, mert az az Asus a fapados fajtából való.

(#16016) pitepeti71: D1 már nem férne bele?

(#16018) smiti válasza F_Zolee (#16017) üzenetére


smiti
addikt

Akkor ezt a fapados Asust nem is érdemes megvennem? :U

(#16019) F_Zolee válasza smiti (#16018) üzenetére


F_Zolee
veterán

Alaplapitól biztos jobb, kérdés van-e értelme ilyenre váltani. De ha többet nem akarsz rászánni akkor jó az is.

(#16020) #48613632 válasza F_Zolee (#16017) üzenetére


#48613632
törölt tag

Hmmm ... de, belefér ;) Csak abból most nincs használt az UK-ban. (ebay, amazon) Miben jobb, mint a DS?

(#16021) F_Zolee válasza #48613632 (#16020) üzenetére


F_Zolee
veterán

D1nek jobb a jel/zal aránya plusz ha számít akkor Dolby-t is tud.

(#16022) Bodz válasza #48613632 (#16016) üzenetére


Bodz
nagyúr

Megfelelő eszköz. Xonarral ne bohóckodj jelen esetben. De akár egy olcsóbb firewire vagy usb interfész is szóba jöhetne.

(#16015) smiti: Akár már a DG is hozhat javulást.

[ Szerkesztve ]

(#16023) #48613632 válasza Bodz (#16022) üzenetére


#48613632
törölt tag

Találtam is egyet :C Köszönöm. Egyébként játékok is megszólalnak dx-en keresztül? Sima stereo elég, nem kell térhangzás.

F_Zolee
Köszi, Dolby/DTS nem annyira szükséges, ám DS tud DTS-t. Akkor ez kizárja a Dolby-t?

[ Szerkesztve ]

(#16024) trufa12


trufa12
addikt

ezen van az a piros burkolat ? vagy ilyen natur nyák aztán jóccakát? :F

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#16025) Bodz válasza #48613632 (#16023) üzenetére


Bodz
nagyúr

Persze, megszólalnak.

(#16024) trufa12: A dobozos változaton van, az oem ilyen csupasz. A boltot kérdezd, hogy melyik változatot van a linken.

[ Szerkesztve ]

(#16026) F_Zolee válasza #48613632 (#16023) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ebben nem vagyok jártas. Ha stereoba tolod akkor nem számít gondolom.

(#16027) trufa12 válasza Bodz (#16025) üzenetére


trufa12
addikt

van kirakva oem és 5 ezerrel drágábban ez .
szóval akkor ez a dobozos, és mikrofont is kapok elméletben .

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#16028) smiti


smiti
addikt

Köszönöm mindenkinek! :R

Végül is úgy gondolom, hogy 7k nem túl nagy kockázat és ha nem válna be minimális bukóval ki lehet belőle szállni. :))

(#16029) trufa12 válasza smiti (#16028) üzenetére


trufa12
addikt

vagy meg veszed boltból aztán ha nem válik be vissza kéred a pénzed .

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#16030) #48613632 válasza F_Zolee (#16026) üzenetére


#48613632
törölt tag

inkább csak kiváncsiskodtam :B

(#16031) Yllgrim


Yllgrim
őstag

Sziasztok, egy Beyerdynamic MMX 300 at neztem ki magamnak, ehez keresek valami hangkartyat, adatlapomon a jelenlegi kartya, ha ennel jobbaat ajanlotok, melyiket javasolnatok? Innen tudunk szemezgetni.

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#16032) RetepNyaraB válasza nemethbalazs (#16011) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Utána néztem, mert gyanús volt: a DG/X hivatalosan NEM tud DTS-t, az a DS/X-től felfele van Asus vonalon!
De feltehetően kinyomja spdif-en a szignált, azonban erre ne építs, csak ha valaki megerősíti :R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#16033) nemethbalazs válasza RetepNyaraB (#16032) üzenetére


nemethbalazs
tag

Ohh nagyon szépen köszönöm a segítséget. Ezért szeretem a prohardvert, mert segítőkészek vagytok. :)
Még kicsit olvasgatok aztán veszek valamit :)

(#16034) #48613632


#48613632
törölt tag

Nem akarok belekotyogni, de szerintem a játékok nem Dolby vagy DTS szabványokat használnak a térhangzás előidézésére.
Mintha a SB alkalmazta volna az EAX-ot (korábban futottam bele a témába, így ez lehet, hogy már nem aktuális adat)
Az Aureal pedig az A3D-t, ám ez utóbbi, piaci problémák miatt tönkrement.
A Dolby Labs és a DTS szabványai szerintem filmek hanganyagának a dekódolására vannak, semmi közük a játékokhoz, vagy csak ritka esetben. :F

(#16035) F_Zolee válasza #48613632 (#16034) üzenetére


F_Zolee
veterán

Újabb játékoknál ott figyel mégis a Dolby logó. Nem mintha annyira számítana de nem csak úgy van az.

(#16036) #48613632 válasza F_Zolee (#16035) üzenetére


#48613632
törölt tag

Igen, ez elképzelhető, de belegondolva, a Dolby szabvány nem alkalmas egy hangforrás térbeli meghatározására, mindössze arról van szó, hogy a digitális adatok tartalmazzák a csatorna számát és hangerejét, illetve még pár adatot.
Azt hiszem térbeli pozicionálásra a Dolby Atmos képes csak, egyelőre.
Amit Te mondasz, az az lehet, hogy a digitális jel egy Dolby szabványú erősítő rendszeren képes a játék hangját térben megszólaltatni.De ebben az esetben ezt a számítási manővert már elvégezte egy API vagy subrutin ... akármi.
Ezen feature nélkül pedig 3db stereo jelet kapsz, amit egy PC speakeren keresztül tudsz megszólaltatni, így Dolby/DTS erősítő nem használható digitális jelen keresztül.

De a tévedés jogát fenntartom.

[ Szerkesztve ]

(#16037) nemethbalazs válasza #48613632 (#16036) üzenetére


nemethbalazs
tag

Na igazából a lényeg mint már korábban írtam, hogy 5.1-es játékoknak térbeli hangja legyen, úgy hogy digitális kábellel van összekötve. :)

(#16038) #48613632 válasza nemethbalazs (#16037) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ehhez tudni kellene, mi van a kábel másik végén ;)
DD vagy DTS hangkártyára akkor van szükséged, ha a kábeled másik végén ennek megfelelő erősítővel rendelkezel.
Azonban ha sima PC cucc, pl Genius, Logitech, Altec Lansing ... stb van, az nem fogja tudni dekódolni a DD vagy DTS jelet. (Kivéve, ha ezt külön jelzik rajta)
De mondom, nem vagyok profi a témában, csak ez így logikus. :B

(#16039) nemethbalazs válasza #48613632 (#16038) üzenetére


nemethbalazs
tag

Egy 12 éves házimozi erősítő, amin nincs analóg 5.1 bemenet, csak optikai és az rca-digitális, annak nem tudom mi a neve :) Valamint rengeteg sztereó analóg rca. vannak hozzá tisztességes hangfalak is, és mélynyomó. Nagyon szépen szól. Ezért szeretném megoldani, hogy ha játszok, legyen már térhatású hang :)

[ Szerkesztve ]

(#16040) #48613632 válasza nemethbalazs (#16039) üzenetére


#48613632
törölt tag

Az RCA digitális lesz a digitális koax ;)
12 éves házimozi erősítő, az nem mond sokat. :( Tudja DD 5.1 esetleg DTS-t digitális bemenetről?

(#16041) nemethbalazs válasza #48613632 (#16040) üzenetére


nemethbalazs
tag

Jajj persze bocsesz. Igen mind a DTS és mind a DD szabványt ismeri. PS3-ról játszva is DTS vagy DD hang jön. Filmeket is DTS-ben nézem amennyiben a film tartalmaz olyan hangsávot.

(#16042) #48613632 válasza nemethbalazs (#16041) üzenetére


#48613632
törölt tag

Na akkor ...
Annak kellene utána nézni, kicsit később meg is teszem, hogy ezek az Asus karik, amik DD vagy DTS szabványt ismernek, egyértelműen a térhangzású hangokat átkonvertálják e DD vagy DTS szabvánnyá?

Amennyiben igen, úgy használni fogod a rendszered, ha meg nem, hát nem. Most van egy kis dolgom, de ha nem sürgős, utána nézek ennek a kérdéskörnek, mert voltaképp engem is érdekelne. De most mennem kell, estefelé leszek, ha megfelel.
Amúgy meg szerintem jönnek majd olyanok, akik csuklóból vágják ezt a kérdést, illetve ismerik a Xonar sorozatot.

(#16043) #00137984


#00137984
törölt tag

Asus Xonar DX hangkártya és a windows hangkezelése, meg egy Yamaha RX-V377 és az S/PDIF digitális csatlakozás kapcsán megtörtént fejleményekről és egy megoldásról írnák néhány sort. Ha nem érint valakit vagy nem érdekel a téma nyugodtan hagyjátok figyelmen kivül. :U Majd egy héttel ezelőtt nyugodtan filmeztem, játszottam és használtam a PC-t és hangtechnikát gondtalanul. Aztán váratlanul elkezdödött a BSOD sorozatos random előfordulása. Böngészés, filmnézés vagy csak simán a windows feladatkezelőben használtam az egeret vagy fájlokat helyeztem át. Gondoltam tápegység. A Chieftec 550W-os tápegység majd egy éve került hozzám és nagyjából 60-70%-ra voltam képes leterhelni játék közben, de ez a tápnak nem okozott akkora terhelést hogy letiltsa a 12V-os ágat és hüvősnek és halknak is nevezhetem nyugodtan. Azért szereztem egy Corsair HX650 tápegységet (90% hatásfok és minimális feszültség ingadozás erős terhelésen) és ezzel is jöttek a BSOD fagyások. Adtam neki egy friss windows telepitést, majd elkezdtem visszarakni a drivereket és programokat: 14.12 Catalyst driver és a Leadtek PVR 2100 tévétuner dolgainak telepitése után megint BSOD. Majd egy felismerés a Net-en kutakodva (ez nálam egy Windows hiba). Optikai kábelen megy az 5.1-es hang és ez eddig nem okozott gondot nálam. Majd feltünt, hogy tv nézés után a windows-ban egyáltalán nincs hang. MPC-HC filmnézés közben minden rendben (DTS és DD 5.1-ben dekodolta a hangot). ASUS Audio Centerben átirtam DD Live-ra az S/PDIF kimenetet, majd az AIMP3 erre nem adott hangot és minden forrásból csak Dolby Digital jel érkezett. Majd két nap állitgatás következett... és BSOD... megint friss windows 7 telepités. Most itt megadtam egy a régitől merőben eltérő beállitásokat a PC-re és most megszüntek a fagyások és az erősitő is a forrásnak megfelelően kódolja le a hangot. A windows hiba forrása a két csatornás hang kezelés alapértelmezése, ami esetenként a S/PDIF Pass-through beállitást is letiltja vagy magszakitja. Erre az esetemben ezt a megoldást ajánlották: alapértelmezett Hangszórók lejátszóeszközök és Asus Audio Centerben DD Live. MPC-HC lejátszóban az S/PDIF Pass-through most megy forrásnak megfelelően kódolva a hangot. Nem tudom miért lett egyik napról a másikra használhatatlan a PC, és ezeket a beáálitásokat már véglegesnek tudhatom-e...

(#16044) nick_kell


nick_kell
újonc

Sziasztok!

A fórumban teljesen nulla (idő, belépések száma, hozzászólások, stb.) mutatókkal, vagyis most regisztráltként kérek segítséget e közösségtől:
D2990-A21 alaplapomon az integrált hangkártya kissé megadta magát. Van ugyan hang, de a hálózati 50 Hz búgófeszültség ott van mindenhol. (És el is nyom minden mást.) Mivel az alaplap csak PCI express slot-tal rendelkezik, egy másik hangkártya beszerzése bizonytalan. (Ilyen csatlakozású kártyához képest a fehér holló tucatáru. :( )
USB-kártyát ajánlottak; a Sabrent-USB-SND8 állítólag jó lenne.
Mint vájt fülű, de hardveresen láma régi zenék digitalizálására használnám.
Ami kell: 1 line-in stereo, 1 line-out stereo (ezek a magnóhoz), 1 mic-in stereo (vagy 2X mono, akkor nem közösítővel oldom meg; a lemezjátszóhoz ez kell, mivel a tűzajok miatt kb. 1/100 az impedancia a vonalbemenethez képest), 2 audio out stereo (hangszórókhoz és a fejhallgatóhoz; de ez egy is lehet, majd dugdosom).
Kérdés, hogy az ajánlott eszköz tudja-e ezeket? (Más területen biztos erős, pl. surround-házimozit varázsol a gépből, de ilyen igényem nincs.) Vagy milyen eszköz lehet alkalmas?

Ha tudtok tanáccsal segíteni, előre is kösz!

Üdv mindenkinek!
nick_kell

(#16045) Julot válasza nick_kell (#16044) üzenetére


Julot
aktív tag

Szia!

Arról nem esett szó, hogy milyen árkategóriában mozognál, de van PCI express-es megoldás is, és nem is olyan ritka mint a fehér holló. Ha digitalizálásra is használnád a kártyát, akkor szerintem ez egy nagyon komoly alternatíva: ESI Maya44xte Bár nem olcsó az tény, de nagyon megéri! Itthon újonnan is beszerezhető, de a használt piacon, külföldi aukciós oldalakon is érdemes körülnézni!

Üdv.:
Julot

[ Szerkesztve ]

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#16046) nick_kell válasza Julot (#16045) üzenetére


nick_kell
újonc

Kösz, Julot! Utánanézek a dolognak. A Sabrent-ről, mint vázolt alternatíváról mi a véleményed? (Mivel HiFi hangszerbemenetet nem használok, a MAJA ára pedig mintegy 8X Sabrent.)

(#16047) #48613632 válasza nemethbalazs (#16041) üzenetére


#48613632
törölt tag

Na, EZT találtam, szerintem elég meggyőző. Én, a biztonság kedvéért, ráírnék a kollégára, hogy támasszon alá, vagy cáfoljon.

(#16048) FID válasza #48613632 (#16047) üzenetére


FID
őstag

Nekem Creative inspire digital 5700 erősítőm van. Optikán van összekötve a géppel. Filmnél (Divx) automatikusan átkapcsol 5.1 dolbira. Ha a film hangsáv dts akkor arra ezt egy led jelzi, hogy éppen milyen hang jelet kap. Viszont játékoknál ami 5.1 nem kapcsolt át még soha. Csak lenyomta a sima 5.1et Ami a hangkártya driverekbe van audigy, vagy x-fi-nél digitális kimeneten és bepipálod a dolby digitalt az csak egy emuláció hogy a stereo jelet lekeveri 5.1be (aszem) Creative-nél lehet még így jelölve: cmss audio ,cmss movie.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#16049) Julot válasza nick_kell (#16046) üzenetére


Julot
aktív tag

Sajnos nem tudok róla véleményt mondani. De az árából következtetve nem lehet nagy durranás. Ha minőséget akarsz, akkor az ESI szintjén kell keresgélned.

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#16050) #48613632 válasza FID (#16048) üzenetére


#48613632
törölt tag

Mert a filmek audio anyaga eleve DD vagy DTS szabvány szerint van a hangsávon.
Ám a játékok 5.1 hangzása teljesen más, azt előbb át kell alakítani DD vagy DTS jellé, hogy a házimozi erősítők is értelmezni tudják. (Elvileg erre jó a Xonar)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.