Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17101) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Sziasztok!

Téma összefoglalót nem nagyon látok, úgyhogy kérdezek;

6-7-8e Ft-os kategóriában kapni olyan értelmes hangkártyát, amit már érdemes megvenni az alaplapi helyett? Lehet használt is, csak legyen megbízható hardveresen és driveresen is. Csak PCI csatlakozós játszik. Superlux HD681 Evot és Genius SP-HF1250B-t hajtana meg.

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#17102) Rison77


Rison77
senior tag

Végül megérkezett az új alaplap, így kispadra került a xonar dg egy superlux hdm660 mellől így most az alaplapi ALC 1150-el fut, ami nekem hangzás téren a dg után eléggé csalódás. Olyan doboz hangja van a zenének, túl sok magas, állítgattam az alap sample alapján is, illetve saját belátásom szerint, de sehogy se tudtam javítani. A mélyet ha felhúztam 100%-ig is, alig hallatszott valami. Így a holnapi nap érkezik az ajánlott Creative Sound Blaster X-FI HD, bár így utólag támadtak kételyeim, több véleményt is elolvasva róla, de majd kiderül.

(#17103) bob143255


bob143255
csendes tag

Sziasztok :) van egy asus p8z68vpro/gen3 alaplapom a hang része érdekel mert elég jól szola mostani 5.1 es Genius SW-HF 5.1 6000 hangfalam és kiváncsi vagyok ha beruházok egy hangkártyára vajon mitörténik? elösször is mennyi pénzt kéne rá áldozno mhogy a hangminöséget a csucsra vigyem és milyet ? mert nekem volt egy CREATIVE Sound Blaster Audigy SE OEM amit eladtam kellet a pénz amit az a hangkártya nyujtot plusz hangminöséget az észrevehetö volt ráadásul az összes hangszoró szol atto lfüggetlenül hogy youtuboztam játszottam media player vagy játék
na most azt szeretném hogyha van rá lehetöség ami nyilván van mert az elözö hangkártya is képes volt rá hogy fokozzama hang minöséget ami alapból kirás és nyilván a jobb sose rossz a másik hogy ne csak 5.1 es filmeknél szoljon mindegyik hangszoro hanem mindig mit szolto khozzá mennyi mpénzt kéne befektetnem hogy a hangra azt mondhassam hogy ez igen persze a tipus lényeg mert akkor rá is keresek iponon hogy mennyibe kerül esetleg valami tapasztalat az alaplapommal kapcsba esetleg valami beálitás modoitás is jó kezdetnek mert nem értem hogy kell profi szinten be hangolni az alaplapot windows 8.1 en a legujjab szoftverral amennyi pénzt nekem megérne a plussz hangminöség az max 8 ezer talán 9
láttam hogy a youtubos tirexihd nek van egy sb recon3d fatal1ty pro kártyája és most tényleg ennyi pénz kel lahoz hogy elégedett legyek? mert nagyon úgy tünt pff

[ Szerkesztve ]

(#17104) aladarka válasza aladarka (#17095) üzenetére


aladarka
tag

Senkinek nincs tapasztalata mind a Phoebus Solo mind a DX/XD Xonarokkal? Vagy legalabb egy SupremeFX vs. valamelyik Xonar osszehasonlitasaban.

(#17105) Tomacko válasza bob143255 (#17103) üzenetére


Tomacko
senior tag

Szia.

Ugyan én érdemben nem tudok hozzászólni sajnos a kérdésedhez de.......
A helyesírás mint olyan fórumokon nem annyira szokott zavarni, de amit te itt "írtál", nem tudtam megállni, hogy ne szóljak rád. Legalább ennyivel tiszteld meg a fórumozókat, hogy megpróbálsz olvasható mondatokat írni. Ez itt több mint gyalázat, mégegyszer mondom, pedig nem vagyok rá túlérzékeny.

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#17106) ricinus13 válasza bob143255 (#17103) üzenetére


ricinus13
senior tag

Van baj :DDD

(#17107) smiti válasza Bodz (#17097) üzenetére


smiti
addikt

És erről a FIIO-ról mi a véleményed?

(#17108) Epiph


Epiph
tag

Üdv!

Milyen hangkártyát tudnátok ajánlani?
Amire használnám: "minőségi" Zenehallgatás, illetve főleg gitár felvételre (ASIO)
Érdekelne a legolcsóbb verzió is(Hogy mi az ami még jó) , és az ajánlott is :)
Köszönöm!

(#17109) F_Zolee válasza Bjørgersson (#17101) üzenetére


F_Zolee
veterán

Van itt aprón Audigy Fx esetleg vagy Xonar DGX.

(#17100) Atci: elég könnyű a dolgod, mert PCI és PCI-E-s hangkártya is belemegy. A lap hangzása meg kiderül ha megvetted. De ha cserélnéd akkor 10k+ feletti kategóriát kell nézni.

[ Szerkesztve ]

(#17110) bob143255


bob143255
csendes tag

sziasztok szeretnék segitséget kérni hogy miylen hangkártyát vegyek Genius SW-HF 5.1 6000 hangfalam van zene halgatáshoz szeretném használni és film nézéshez egyaránt

(#17111) F_Zolee válasza bob143255 (#17110) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ahhoz a hangfalhoz nem kell különösebb hangkártya, többet már nem igazán tudsz kihozni belőle sokkal drágább hangkeltővel se. Audigy Fx jó lehet.

(#17112) bob143255 válasza F_Zolee (#17111) üzenetére


bob143255
csendes tag

annyi kérdésem van ezzel kapcsolatba hogy volt nekem egy audigi se hangkártyám és driver probléma volt windows 8.1 alatt ezzel is lehetséges ilyen probléma?
magyarán azt a hangkártyát csak windows 7 el vagy régebbivel lehetett használni
vagy ezt így nem tudod megmondani?

[ Szerkesztve ]

(#17113) F_Zolee válasza bob143255 (#17112) üzenetére


F_Zolee
veterán

Fx az már újabb széria. És a support oldalán van 8.1 driver is.

(#17114) bob143255 válasza F_Zolee (#17113) üzenetére


bob143255
csendes tag

:)) hát szerintem képes lennék beválalnia vásárlását amint lessz rá pénz:) a jó hangzás az az isten ajándéka
és amit az isten ad az jár

[ Szerkesztve ]

(#17115) gyenesmartin válasza aladarka (#17104) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Nekem D1 van (ugyanaz, mint a dx csak pci-s), valamint hallottam haverom Phoebusát, de csak egy Superlux HD 681 evo-ról, már azzal is lényegesen jobb hangja volt a fejhallgatómnak, mint a D1-emről (természetesen van egy pár fejhallgató erősítőm így az nem szempont, hogy ebben nincs).
Supreme fx-től még egy DX is sokkal jobb.
Szerintem, ha csak fejhallgatóhoz illetve sztereo vagy 2.1-es hangrendszerhez kell, inkább nézz egy Musiland 02 US dragont vagy 03 US dragont.
Esetleg FIIO E10k.

[ Szerkesztve ]

(#17116) bob143255 válasza gyenesmartin (#17115) üzenetére


bob143255
csendes tag

Megmondom nektek hogy nekem egy asus p8z68 vpro gen 3 alaplapom van és a hangzása az igényeimet 100% osan kielégiti természetesen az emberi természet ilyen hogy bármennyire is jó mindig érdekel hogy milyen ami annál is jobb igazából ezért nyitottam ebbe az irányba a beszélgetést

(#17117) aladarka válasza gyenesmartin (#17115) üzenetére


aladarka
tag

Köszönöm szépen, olvasgatok tovább a leírtak fényében.

(#17118) Atci válasza F_Zolee (#17109) üzenetére


Atci
csendes tag

Igen, már kinyomoztam, de nagyon köszönöm a választ, még esetleg annyi hogy milyen kártyát lenne érdemes venni, filmezésre, játékra, zenére kéne, szeretem a jó hangzást, max 50 ezer lenne rá, vagy a 10 ezres kategória bőven megfelel?

[ Szerkesztve ]

GTX980/IntelCore7490/Ram16GB/AsusZ97Pro-Gamer/Win10

(#17119) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Annak idején nagyon dicsérték az alaplapom SupremeFX hangkeltőjét. Egy ideig használtam egy Asus Xonar DGX hangkarit, de most fentebb szeretnék lépni egy kategóriát. A DGX-et kiszerelve kifejezetten dobozhangja van a Mode Com hangfalaknak.

Hallgatván az itteni tanácsokra, most egy USB-s hangkártyában gondolkodom.
A két kiszemelt az Asus Xonar U7 USB és a Creative Sound Blaster X-FI HD.

Vagy még talonban van egy ASUS Xonar U5 USB is, amit it az apróban hirdetnek 14k.-ért.

Már van egy "erős" szavazat egy fórumtárstól a Creatíve termékére, de jó lenne több vélemény is, hogy melyiket érdemesebb. Pro és kontra mindkettő mellett , ellen.

(#17120) gyenesmartin válasza smiti (#17119) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Creative.
Jobb hangja van, mint az U7-nek.
U5 inkább ne, az nem lenne nagy előrelépés.

(#17121) F_Zolee válasza Atci (#17118) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ha max 50 a keret akkor feléből kb megúszod egy SB Z-vel. Többiből meg veszel fagyit. ;]
Ez PCI-E-s, a x16-os foglalatba is beteheted, nem kell benyomorítani az x1-es foglalatba ha olyan helyen lenne(már nem néztem ezt meg).

(#17122) Bodz válasza SharpSA (#17099) üzenetére


Bodz
nagyúr

Jobban szól, illetve még a Creative drivert se muszáj hozzá telepíteni, jól elvan a win sajátjával.

(#17107) smiti: Nem éppen a kedvencem, de hallottam már szépen zenélni is, pl. Superlux HD681 Evoval. 25e pénzt nem ér szerintem. Kissé felfelé húzó hangja van amúgy. Inkább az X-Fi még mindig.

[ Szerkesztve ]

(#17123) smiti válasza Bodz (#17122) üzenetére


smiti
addikt

Először nem igazán esett le, hogy konkrétan melyikről is írsz? Akkor most egyik sem ér meg 25k-t? Az első szavazat az a tied volt a Creative Sound Blaster X-Fi HD USB-re.

Egyetlen ami zavar az X-Fi-vel, az a nagy üles és mikrofon csatlakozó. Nem nagyon szeretem az átalakítós dolgokat, de biztosan együtt tudnék vele élni ha megbarátkozom a hangzásával. :K

(#17124) Bodz válasza smiti (#17123) üzenetére


Bodz
nagyúr

A Fiio nem ér 25000 forintot. Arról írtam az előző hozzászólásomban. :)

[ Szerkesztve ]

(#17125) smiti válasza Bodz (#17124) üzenetére


smiti
addikt

Akkor teljesen félre néztem, mert azt hittem a (#17119) hsz.-ben írtakra reagáltál és már az Asusról beszélünk.

Már csak az X-Fi és az U7 van a játékban. :B

(#17126) fotobolond


fotobolond
tag

Sziasztok!

Hangkártya vásárlás elött állok, de nehezen tudok dönteni a típusok között. Elsősorban zenehalgatás céljából keresek egy jónak mondható megoldást. A 2-3db típus mellyel szemezgetek: Soundblaster Z és Xonar DX illetve esetleg Xonar D2x.

Ahogy olvasom megoszlanak a vélemények. Egyesek a Soundblastert tekintik jobb választásnak, mások a DX-t.

Van e számottevő különbség a két modell között zenehalgatás oldaláról nézve?. Emellett a D2X nyújt e annyival többet, hogy érdemes legyen rááldozni azt az árkülönbséget.

Köszönöm, üdv:

Eladó cuccok: LG V10 - RINGKE Fusion Crystal Clear tok - Új http://hardverapro.hu/apro/ringke_fusin_crystal_clear_tok_lg_v10_-_uj

(#17127) F_Zolee válasza fotobolond (#17126) üzenetére


F_Zolee
veterán

SB hangzása populárisabb. Mélyeket jobban "kezeli". Z-nél többet hangkártyára pénzt kiadni nem feltétlen szükséges.

(#17128) SharpSA válasza Bodz (#17122) üzenetére


SharpSA
veterán

Miben, hogyan szól jobban?
Eddig én is Creative-os voltam, gondoltam kipróbálom az Asus-t (leginkább mert a honlapok alapján a driverek utóbbinál mintha jobban alakulnának).

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#17129) fotobolond válasza F_Zolee (#17127) üzenetére


fotobolond
tag

Köszi!

MIvel nem klasszikus zenét fogok hallgatni, így hangkártya tekintetében sem szeretnék 50-60-100ezer Ft-t költeni.
A D2X tekintetében ami lényeges különbséget mutatott számomra a 118 dB-es jel-zaj arány, mind a hang be- és kimeneténél, illetve a Coax digitális kimenet. A kérdés csak az, hogy ez 2dB mennyire nyilvánul meg a hangzásban.

Mit értesz az alatt, hogy az SB Z hangzása populárisabb?

Eladó cuccok: LG V10 - RINGKE Fusion Crystal Clear tok - Új http://hardverapro.hu/apro/ringke_fusin_crystal_clear_tok_lg_v10_-_uj

(#17130) F_Zolee válasza fotobolond (#17129) üzenetére


F_Zolee
veterán

A mélyebb tónusokat többen szeretik.

[ Szerkesztve ]

(#17131) fotobolond válasza F_Zolee (#17130) üzenetére


fotobolond
tag

Értem

Amit még kérdeznék, hogy a Z esetében az OEM és a dobozos verzió között mi a különbség? Én amit leszűrtem, hogy nincsen tartozék mikrofon, piros védőborítás és a piros ledek.

Más esetleg?

Eladó cuccok: LG V10 - RINGKE Fusion Crystal Clear tok - Új http://hardverapro.hu/apro/ringke_fusin_crystal_clear_tok_lg_v10_-_uj

(#17132) Bodz válasza SharpSA (#17128) üzenetére


Bodz
nagyúr

Szerintem sokkal jobb az összkép hangzás terén. Az Asus nekem kissé zavaros. Az X-Fi HD USB-nél jobban a helyükön vannak a zenészek, valóságosabb az énekesek hangja, kellemesebbek a mélyek. Illetve úgy összességében is simább.
Driverrel ne foglalkozz továbbra sem, nem kell feltelepíteni, igazából csak pár felesleges szoftveres bizbaszt vesztesz, ami a Creative vezérlőpultban van.

(#17133) SharpSA válasza Bodz (#17132) üzenetére


SharpSA
veterán

Értem, köszönöm. Kíváncsi vagyon milyen lesz.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#17134) F_Zolee válasza fotobolond (#17131) üzenetére


F_Zolee
veterán

Jól látod, ezek a különbségek. Nem tudom mennyi haszna van a "pajzsnak" de ha OEM is elég azzal se lesz bajod.

[ Szerkesztve ]

(#17135) Bjørgersson válasza F_Zolee (#17109) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Köszönöm, Xonar DGX lett.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#17136) fotobolond válasza F_Zolee (#17134) üzenetére


fotobolond
tag

Köszönöm!

Még annyi kérdésem lenne, hogy kb mennyit jelent hagmínőségben ha kártyát az optikai kimenetén keresztül hozzácsatlakoztatom egy DAC-hoz?
Érdemes ezzel később foglalkozni vagy ha már DAC akkor USB-n keresztül?

Eladó cuccok: LG V10 - RINGKE Fusion Crystal Clear tok - Új http://hardverapro.hu/apro/ringke_fusin_crystal_clear_tok_lg_v10_-_uj

(#17137) Epiph válasza Epiph (#17108) üzenetére


Epiph
tag

Üdv! Erre esetleg valaki? :) köszönöm!

(#17138) F_Zolee válasza fotobolond (#17136) üzenetére


F_Zolee
veterán

DAC-os témában nem tudok mit mondani(topikjában érdeklődj szerintem). De ahogy olvastam optikának sincs túlzott jelentősége.

Kovy: tesztelted is már?

(#17137) Epiph: szerintem valami másik topikban kellene ezt a gitáros témát körbejárni. Esetleg a hifis részlegen hátha tudnak útbaigazítást adni.

[ Szerkesztve ]

(#17139) Bjørgersson válasza F_Zolee (#17138) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Persze, tegnap délután már be is szereltem a gépbe, nagyon szépen szól, viszont azért van egy-két dolog amiben butább, mint az alaplapi. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#17140) F_Zolee válasza Bjørgersson (#17139) üzenetére


F_Zolee
veterán

Olyat én is tapasztaltam, hogy vannak funkciók amik csak drágább típusoknál érhető el de egy integráltnál elérhető. De nem haltam bele. :)

(#17141) fotobolond válasza F_Zolee (#17138) üzenetére


fotobolond
tag

Még 1x köszi az eddigieket is, a többit megpróbálom odaát.

Eladó cuccok: LG V10 - RINGKE Fusion Crystal Clear tok - Új http://hardverapro.hu/apro/ringke_fusin_crystal_clear_tok_lg_v10_-_uj

(#17142) Epiph válasza F_Zolee (#17138) üzenetére


Epiph
tag

Rendben! Köszönöm!

(#17143) Bjørgersson válasza F_Zolee (#17140) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Szoftveres dolgokra gondolok, azon a plusz pár sornyi programkódon nem múlt volna semmi. :N

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#17144) Cadee


Cadee
csendes tag

Kérdésem az lenne hogy egy logitech z906 hangcucchoz milyen hangkártyát ajánlotok. Végigolvastam a fórumot de csak még jobban összekevert. Egyik haverom hozott egy xonar u7et próbára és meglepetésemre optikán ég és föld az alaplapihoz képest. Tehát optikán lenne összekötve és filmezésre illetve zenére lenne használva. A Creative SB Z, Zx vagy Asus Xonar D2X között vacillálok. Egyáltalán mi különbség van a Z meg a Zx közt? Sokan szidják ezt is azt is. Nekem a creativ mintha modernebb felépítésű lenne de szidják a szoftveres részét. Ez a probléma még aktuális vagy megoldódott? Tudom hogy szebb hangja lenne analóg összekötéssel ami későbbiekben meg is fog történni de egyenlőre most az optika megoldható beépített kábelezés miatt. Segítsetek mert teljesen elvakultam már a gyártóban is nem hogy a típusban :D

[ Szerkesztve ]

(#17145) gyenesmartin válasza Cadee (#17144) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Az SB Z jó lesz.
Driverekben jobbak, mint jelenleg az ASUS. Szerintem.

(#17146) Cadee


Cadee
csendes tag

Oké. Tehàt driverekbe jobbak. Hardverbe melyik a jobb? Na meg a Z és a Zx közt mi a különbség. Meg hogyhogy az Asuson annyi kütyü van a creativokon meg alig alig. Csak az a nagy buffla chip

(#17147) gyenesmartin válasza Cadee (#17146) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Hardverileg a Z jobb egy Xonar DX-től D2X-től már nem. ZX-et nem ismerem.

(#17148) Cadee


Cadee
csendes tag

Köszönöm az eddigi válaszokat. A Z és a Zx közt külföldi forumban azt irják hogy csak a tartozék a különbség. Akkor szűkült a kör. Már csak 2 van játékban. Xonar d2x vagy Zx egy árban vannak csak dönteni kell. Akinek van tapasztalata írja meg legyen olyan jószívű 😉😂

(#17149) Patrikb10


Patrikb10
csendes tag

Sziasztok,

Fejhallgatóhoz(Audio Technika ATH M50, illetve Sony MDR XB 910) szeretnék hangkártyát zenehallgatásra(főleg elektronikus), illetve házimozira. A zenét PC-ről hallgatnám, filmezésnél házimozi erősítőhöz kötném. Először Sound Blaster e1-et néztem, tetszett, hogy kicsi és könnyen lehet hordozni, nem tudom ettől mekkora minőségi javulás várható? Illetve mit ajánlanátok kb 25 000 Ft-ig?

(#17150) snecy20


snecy20
veterán

Sziasztok!
A napokban egy PCI-e ASUS Xonar Essence STX hangkártyához fogok hozzájutni, és egy kis tapasztalat érdekelne, akinek van ilyenje, hogy Windows 8.1 64bit alatt miképp muzsikál a kártya illetve a drájvere, kell-e valami alternatív megoldásokhoz folyamodni vagy egyből jó lesz minden.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.