Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16701) Tim82


Tim82
nagyúr

Sziasztok!

A Xonar DG esetében a front panel audio kimenetet is erősíti a beépített fejhallgatóerősítő? Ellentmondásos információkat olvastam erről, bár az Asus saját fórumának egyik topikjában azt írják, hogy igen.

A másik kérdésem: milyen zajszűrést lehet és érdemes alkalmazni az előlapi kimenet esetében? Ha az előlapi audio drótjára/kábelére egyszerűen ráteszek egy ferritgyűrűt, az elég lehet?

Előre is köszönöm. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#16702) TheProb válasza Bodz (#16634) üzenetére


TheProb
veterán

Xonar v Creative Sound Blaster X-FI Go! Pro közül melyik a jobb? 1 árban vannak.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#16703) szivacs1987 válasza SoulReaver (#16696) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

Én a táphoz közelebbibe tenném.

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#16704) SoulReaver válasza szivacs1987 (#16703) üzenetére


SoulReaver
veterán

Miért? Nem kell levegőznie?

(#16705) F_Zolee válasza SoulReaver (#16704) üzenetére


F_Zolee
veterán

Hangkártya úgy nem melegszik.

(#16706) szivacs1987 válasza SoulReaver (#16704) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

Ha egy minimális légmozgás van a házban, az bőven elég ennek a hangkártyának.
A pci-e 1x-es foglalat max 10W-ot tud leadni. Tehát ennél többet nem fogyaszthat. A 10W, ha mind hővé is alakulna, a hangkártya akkor is simán elvan.

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#16707) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Rendben, megnyugodtam! Köszi a segítséget! :R

(#16708) FID


FID
őstag

Nem hagy nyugodni a téma: Miszerint filmezésnél nyerek valamit avval ha a házimozi erősítő és a hangkártya közé beteszek egy dts dekódert. (erősítő nem tud optikát) És így vajon jobb szebb hang lesz dekóderrel optikán mert így a dekóder végzi a munkát vagy jobb a hangkártya az erősítővel összekötve jacken.
Sajnos az adatlapokon hangkeltőnél eléggé szeretnek játszani a dolgokkal és a legtöbbnél csak az van írva hogy a dts-t átengedi digi kimeneten. De azt, hogy jacken mit csinál semelyik nem írja oda.
Ha érdekel valakit akkor logoutban is megírom. Mert ez érvényes az összes géphez való 5.1 szettre is amiben nincs optika vagy koax bemenet dekóderrel.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#16709) somasz


somasz
addikt

Üdv!

Egy Thonet-Vander Kürbis hangfalra szeretnék beruházni. Mi az a minimum kártya, ami ajánlott hozzá és egy normál alaplapi hangkártyán túlmutat? Gépfejlesztés előtt állok...
Nem tudom, hogy külsőt, vagy belsőt érdemesebb-e vennem, vagy egy olyan alaplapot, amire egy jobb kártya van építve. Keretem konkrétan nincs, de nem akarok többet költeni, mint amennyi feltétlenül ajánlott ehhez a hangfalhoz. Ja és nem vagyok vájtfülű! :)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#16710) DarthSun válasza FID (#16708) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Kíváncsi lettem én is, most hallgatgatom van-e különbség. Az erőlködőmön vannak digit optikai, digit RCA és anlog 5.1 bemenetek is. DTS hangsávos filmmel > analogon jól szól, talán kicsit bágyadtabb, bár a hangerőket össze kell egyeztetni mert digiten hangosabban szól, elevenebbnek tűnik a digit de lehet hogy csak bebeszélem, az átkapcsolás után hangosabb és amiatt. Hangerő visszavétele után is jobbnak tűnik.....

[ Szerkesztve ]

(#16711) FID válasza DarthSun (#16710) üzenetére


FID
őstag

Én a jàtékra leszek kivàncsi. Mert a creative decoderes 5.1el januàrba nem volt az igazi. Holnap veszem meg a dekódert ami szintén creative. 20k az olyan decoder amin van analog 5.1 bemenet az jàtéknàl jobb lehet. Mert akkor csak àtkapcsolom a bemenetet. És îgy jacken meg digin is össze lenne kötve. Majd kiderûl bevàllik e a creative.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#16712) AtHoS válasza DarthSun (#16710) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ha a hangkártya jó minőségű DAC-al rendelkezik, akkor éri meg analógon kötni erőlködőre. Ha az erősítőben lévő DAC a jobb, akkor inkább valamilyen digit módon.

FID
"Sajnos az adatlapokon hangkeltőnél eléggé szeretnek játszani a dolgokkal és a legtöbbnél csak az van írva hogy a dts-t átengedi digi kimeneten. De azt, hogy jacken mit csinál semelyik nem írja oda."

Analóg módhoz mégis mit kellene írni? Áteresztésről nem beszélhetünk, mivel a kártya dekódol, tehát triviális mi is kerül a kimenetre.

#16711
Azt azért érzed, hogy analógon már dekódolva van az előbbiek fényében a DTS és társai, tehát minek mögé DTS és társait tudó dekóder?

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#16713) TheProb válasza TheProb (#16702) üzenetére


TheProb
veterán

erre vki?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#16714) FID válasza AtHoS (#16712) üzenetére


FID
őstag

Én értem hogy dekòdol a hangkàrtya, de hw szinten vagy szoftveresen. Viszont arra a célra tökéletesek, hogy több digitàlis dolgot egy hangfalszettre kössünk.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#16715) F_Zolee válasza TheProb (#16713) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ebben az árban Creative.
Bár azt nem írtad meg milyen Xonar...

[ Szerkesztve ]

(#16716) TheProb válasza F_Zolee (#16715) üzenetére


TheProb
veterán

ott van...
Bodz ajánlotta az U3-at

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#16717) F_Zolee válasza TheProb (#16716) üzenetére


F_Zolee
veterán

Jah, az elkerülte a figyelmem, hogy nem a sajátodra "válaszoltál".
Ha akarsz jobb fejhallgatót rákötni akkor valóban U3 az erősítés miatt, ha nem számít a dolby meg ez akkor a Creative is jó lehet.

(#16718) TheProb válasza F_Zolee (#16717) üzenetére


TheProb
veterán

HD2000et vettem végül.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#16719) F_Zolee válasza TheProb (#16718) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ha ennél feljebb nem lépsz akkor SB simán jó lehet. Bár azt nem írtad melyik felé húz a szíved.

[ Szerkesztve ]

(#16720) Bodz válasza TheProb (#16718) üzenetére


Bodz
nagyúr

Akkor az U3 inkább.

(#16721) TheProb válasza F_Zolee (#16719) üzenetére


TheProb
veterán

lévén, hogy egy árban van mind2 és hangkártyákban egyáltalán nem vagyok otthon, így egyék felé se tendálok. Ezért kérdezlek titeket, hogy melyik a jobb. Bár ahogy kiveszem kb egyforma a kettő, illetve te inkább SB-t, Bodz inkább az ASUS-t preferálja :DDD

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#16722) F_Zolee válasza TheProb (#16721) üzenetére


F_Zolee
veterán

Az sb-t a populárisabb hangzásvilág miatt mondom. De én az csak írtam, hogy jó lehet az is. ;] A Xonar-t gondolom az eq-val is be tudod állítani ahogy jónak érzed ha kevés a basszus alapon.
De ha későbbiekben valami jobb fejest vennél akkor jobb lesz a Xonar meghajtás szempontjából.

[ Szerkesztve ]

(#16723) FID


FID
őstag

Na megvettem nem is néztem, hogy ezen is van analóg rca bemenet így tökéletes lesz ez is össze hasonlítani a digit és az analóg közti minőség különbséget.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#16724) peq


peq
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy régi fusi esprimo v5515 laptop. A hangszórók tragikusak, ezeket - a sokoldalú felhasználása végett - egy TDK A12 hordozható mono szóróval helyettesítettem. A kis kütyü méretéhez képest remekül zenél, csak nem ezen a szaros laptopon.. Az alaplapi integrált realtek 268 drámaian ótvarul szólaltatja meg a pici dobozt. Kérdésem az integrált hang helyettesítésével kapcsolatos. A pár ezer forintos usb-s hangkártyák valamelyike jobb hangot produkálna? Nem zavarná semmi elektromos zaj? A kis méret arra enged következtetni, hogy a lapi integrálthoz hasonlóan a procit dolgoztatja meg a hangért, kérdés, hogy a gép többi alkatrésze mennyire fogja zavarni?

Köszi

ui.: ami miatt leginkább cserélni szeretném és roppant frusztrál, hogy egy bizonyos hangtartományban kissé recseg. Nem a szóró, asztali gépem dedikált hangkártyájáról megszólaltatva uazt a zenét semmiféle torzulást nem produkált, tehát biztos, hogy a realtekkel van gond

[ Szerkesztve ]

(#16725) Yagen


Yagen
csendes tag

[link]

Erre valaki?

(#16726) domedee


domedee
senior tag

Sziasztok!

Most jött meg és üzemeltem be az SB Omni Surround 5.1-et. Tetszik...:) Eddig egy X-Fi volt (SB0790). Nem volt rossz, de aztán egyszercsak fura hangokat kezdett kiadni, majd elhallgatott. Mondhatni egy csendesebb vidékre költözött. Ekkor váltottam az alaplapira (Realtek ALC662). Hááát, mondhatni fájdalmas volt.

Aztán előnévnapi ajándéknak magamnak, rendeltem egy Omni-t. 2,5 nap alatt megjött házhoz Hollandiából és egy 8-cal olcsóbb volt (szállítással együtt), mint az átlagos magyar ár (18 vs 26). A webshop meg a Creative oldala volt. Bár ma már 59-ről felugrott az ára 69-re. De megéri nézegetni, mert már golndolkoztam a váltáson és pár hete már volt ilyen ugrás az árban náluk.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#16727) FID válasza domedee (#16726) üzenetére


FID
őstag

Egy beszámolót majd írhatnál :K

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#16728) domedee válasza FID (#16727) üzenetére


domedee
senior tag

Pár szóban megpróbálom összefoglalni, bár nagy művet ne várjatok.

A csomagoláson a cucc nevében minden szó más betűtípussal van írva. Tudom, nem ez a lényeg, meg biztos csak én nem értek a designhoz, de akkor is. :N

Ami feltűnt elsőre, hogy kicsi. Pedig láttam képet róla, de mégis. A lecserélt X-Fi-m sokkal nagyobb és furi elvárni jobb hangminőséget egy kisebb cucctól. Pedig tiszta, hogy lehet, sőőőt. Mondjuk, annak aki laptophoz használja, vagy sokat utazna vele, előny a méret. A mellékelt USB kábel elég hosszú, kényelmesen leér az asztal alatt levő gépig. Ami jó, mivel a front-ok csatlakozója 2 RCA, adnak hozzá egy (szemre, fogásra) elég jó jack anya-2RCA apa átalakítót.Így rögtön lehet csatlakoztatni a meglévő hangfalhoz. A külseje is eléggé jó, nem kell elrejteni. :) És végre nem kék led van benne. A tetején levő csíkban van egy piros led. Kellemes, visszafogott fénye van. Este sem vakítja az embert, mint némely led a mai elektronikai cuccokban.

Na de a lényeg, a hangja... :K

Kellemes, nem érzem, hogy elvinné hangot direktben. Egyenletesnek tűnik. A hangfalam miatt (Thonet Hoch, túúdom :P ) a mély az arányaiban több, de ez a hangfal miatt van. A sztereóban a bal-jobb nagyon szépen megkülönböztethető. Mozi alatt is hozza azt, amit kell. Azt tudnám rá mondani, hogy tiszta hangteret hoz létre. 2.0/5.1 mindkettő kellemes.

Az X-Fi alatt sem volt rossz a hangzás, de utána mondhatni fizikai fájdalmat okozott az alaplapommal a zenehallgatás.

Ami nagyon látványos volt, ha lehet így mondani. (Vagy inkább "hallványos". A szó általam levédetve... :DDD ) A Nightwish-től az Imaginaerum albumról a Taikatalvi című dal. Amikor a férfi énekes "dörmög", meg a dobból jön a mély és a kis cintányérok, meg mindenféle csingilingik bejönnek... :R Nem vagyok zenész, nem tudom milyen hangszerek, de tisztán körbeveszik az embert.

Összefoglalva, nem tud mibe belekötni az ember. Ok, biztos jobb egy Musiland vagy bármi, ami többször ennyibe kerül és a hangfalról még nem beszéltünk ekkor, de azt mondanám, hogy ennyit még bőven megér.

Bár az asszonyka azt mondja, hogy neki nincs különbség közte, de ez az ár (18-ért kiszállítással a hivatalos Creative webshopból) még a női ingerküszöb alá tartozik. ;)

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#16729) Leati


Leati
csendes tag

Sziasztok !

Szeretnék egy kis segítséget kérni tőletek!

Van 1 Gigabyte UD3-R alaplapom benne egy Asus xonar xense hangkártyám.
A kérdésem egyben a problémám az lenne hogy a hangkártyán lévő digitális kimeneten nem tudok hangot kicsikarni viszont a fejhallgató kimeneten minden gond nélkül szól. Az alaplapi digitális kimenetről használom ami egy Denon 6,1-es erősítőbe megy.Kérdésem még az lenne hogy van-e különbség ha az alaplapi digitális kimenet és a Asus hangártyán lévő digitális kimenet minősége között ha mindkettő digitális és a Denon erősítőbe megy. Tehát van-e értelme az asus kártya digitális kimenetelének. Remélem érthető voltam :R

Válaszaitokat előre is köszönöm.
Üdv Leati :)

(#16730) DarthSun válasza domedee (#16728) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Hasznos a véleményed, én gyűjtöm a Creative kártyákat. Evvel is szemezek. Bár egy Xonar U7 lenne a következő hogy legyen más márka is, nemtom melyik lesz végülis. U7- et esetleg hallottál már, milyen ehhez képest ?

(#16729) Leati : az én véleményem az hogy a normálisabb dedikált kártyák digit kimenete is veri az alaplapi digit kimeneteket. Viszont sok vélemény ennek ellentmond, én azonban vakon is megmondom melyik szól.

(#16731) dobobazsy


dobobazsy
őstag

sziasztok!
tudnátok ajánlani nekem hangkártyát?
nem kell túl profi, a lényeg, hogy zeneszerkesztő programokkal megbirkózzon. az alaplapival akadozik néha a hang.
nem nagyon értek a zene készítéshez, még csak ismerkedem vele.
még nem tudom, hogy külső vagy belső hangkártyát vegyek ezért ha tudtok ajánlhattok nekem mindkettőből.
ár kb 15 a plafon, ha van ennyiért.

köszönöm előre is! :R

(#16732) domedee válasza DarthSun (#16730) üzenetére


domedee
senior tag

Sajna, nem hallottam még másikat. Az ismerőseim 95%-a alaplapi kártyát használ, valami kis műanyag hangkeltővel. A maradék meg a rendes Hi-Fi vonalon mozog. Úgyhogy még esélyem sincs hallani valami jobb PC-s cuccot.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#16733) FID válasza domedee (#16728) üzenetére


FID
őstag

Köszönöm! :R A driverben az advanced feature-nel miket lehet állítgatni?

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#16734) ßrainiac válasza dobobazsy (#16731) üzenetére


ßrainiac
addikt

Azt hiszem, az Asus Xonar DSX jo lehet erre a celra.

(#16735) dobobazsy válasza ßrainiac (#16734) üzenetére


dobobazsy
őstag

köszi :R
Creative van esetleg ami jó lehet? és/vagy usb-s hangkártya?
lehet, hogy külsőt kéne vennem, mert akkor a laptopomon is tudnám használni

(#16736) ßrainiac válasza dobobazsy (#16735) üzenetére


ßrainiac
addikt

En is nezegettem a kulsoket, de kompromisszumosnak tuntek, annak ellenere, hogy meg dragabbak is a belsoknel :/

(#16737) DarthSun válasza dobobazsy (#16735) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Én az X-Fi Surround 5.1- el megvagyok elégedve, USB- s, külső, távszabis, szépen szól.

(#16738) domedee válasza FID (#16733) üzenetére


domedee
senior tag

Mire gondolsz pontosan, vagy hol van ez?

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#16739) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Szerintetek melyiket érdemesebb megvenni?

Asus Xonar DSX-et vagy Asus Xonar DX/XD-t?

https://ipon.hu/webshop/product/asus_xonar_dsx/201964
https://ipon.hu/webshop/product/asus_xonar_dx_xd/152499

Vagy hasonló árkategóriában valami mást tudtok ajánlani PCI-E-s csatolófelülettel?

(#16740) troland26


troland26
őstag

üdv

Van a gépemben egy xonar dg hangkártya . Mivel gépfejlesztés előtt állok az lenne a kérdésem , hogy van-e olyan alaplapi megoldás amivel ki tudom váltani a hangkártyát . Pl ez mennyire lenne jó megoldás ? [link]

(#16741) Tomacko válasza troland26 (#16740) üzenetére


Tomacko
senior tag

A DG egy nagyon alap kártya mint a DS például (nekem az utóbbi van). Ezeket a mai alaplapi cuccok simán leszólják ha nincs moddolva a Xonar. Szóval igen, amit linkeltél például az is vélhetően jobb mint a DG és ugyanúgy van fejeserősítés rajta mint a DG-n.

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#16742) FID válasza domedee (#16738) üzenetére


FID
őstag

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#16743) domedee válasza FID (#16742) üzenetére


domedee
senior tag

Nekem ilyen:

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#16744) DarthSun válasza domedee (#16743) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam pedig :

(#16745) FID válasza domedee (#16743) üzenetére


FID
őstag

Szerintem a cinematicban van ami engem érdekel :D
Az az sbx pro studio elcseszi a zenét és a filmet is :K De nem rossz próbálkozás jobb mint az asus ilyen megoldása. Csak van még hova fejlődni vele.

DarthSun Ez melyik karid?

[ Szerkesztve ]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#16746) dobobazsy válasza DarthSun (#16737) üzenetére


dobobazsy
őstag

köszi, ez elég jónak tűnik. :R
utolsó kérdés: melyik a legjobb creative belső (pci-e) hangkari kb 15 ezerig?
feltétel: zeneszerkesztő programokkal elbánjon, jó hangminőség (régi sztereó erősítővel használnám jack-en), és ne hallatszódjon bele a vga erőlködése játék közben.

köszönöm

(#16747) DarthSun válasza FID (#16745) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

X-Fi Surround 5.1 Pro USB. Filmnél némelyik pont hasznos. A Surround poti remekül lebegteti a teret stereo fülesen. Van egy 5.1 fülesem de annak természetesen felejthető a hangja, inkább a 81- ben vásárolt superhifi Akai stereo. Zenére meg minden kikapcs, linear, stereo, Foobar+SoX+Wasapi....

(#16748) FID válasza DarthSun (#16747) üzenetére


FID
őstag

Stereon nem próbáltam, de 5.1el igen és megöli a hangzást :DDD

Bár most coaxon be sem tudnám kapcsolni a dekóder miatt. Kell még 3jack rca a teszthez. Majd pénteken minden kiderül. Az biztos, hogy játékhoz jobb az analóg jack hd-full hd filmekhez meg a coax vagy optika.
Sokat dobott az egészen ez a dts decoder. Zenére fos :K De arra meg ott a stereo erősítő. Vagy csak digin fos zenére még nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#16749) DarthSun válasza FID (#16748) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Persze mert ha az 5.1- hez adsz még egy virtuális 5.1- et akkor egy nagy maszlag lesz a végeredmény :D

Ja és ehhez a kártyához nem kell DDLive licenszet sem venni :

(#16750) domedee : látom az Omnihoz sem kell :)

[ Szerkesztve ]

(#16750) domedee válasza FID (#16745) üzenetére


domedee
senior tag

A cinematicban ez van:

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.