Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16401) F_Zolee válasza _t0Mi_ (#16396) üzenetére


F_Zolee
veterán

Aha, ettől független újonnan csak kb annyit érnél vele, hogy nem lenne zaj de hangzás nem változna.
Milyen hangerőállásnál jön elő?

(#16402) _t0Mi_ válasza Tails111 (#16397) üzenetére


_t0Mi_
aktív tag

Mindig is megvolt!

Valami ötlet? :)

---

(#16403) _t0Mi_ válasza F_Zolee (#16401) üzenetére


_t0Mi_
aktív tag

Szerintem folyamatosan jelen van, csak a hangerő emelésével egyre jobban hallatszik.
Nekem pont ez lenne a jó, ha eltűnne a zaj, ez a cél. :)

---

(#16404) F_Zolee válasza _t0Mi_ (#16403) üzenetére


F_Zolee
veterán

Audigy Fx még jó alternatíva lehet, Xonar még talán rosszabbul szólhat ennyiért.

(#16405) Tails111 válasza _t0Mi_ (#16403) üzenetére


Tails111
aktív tag

Ez nem túl régi lap és a hangkártya sem rossz típus rajta. Persze attól lehet szar. Vannak olyan tápok amiket nem szeretnek az alaplapi kártyák. Lehet ez is gond de csak találgatás.

(#16406) _t0Mi_


_t0Mi_
aktív tag

Akkor azt mondjátok, hogy nem biztos, hogy a hiba megjavulna?

---

(#16407) Tails111 válasza _t0Mi_ (#16406) üzenetére


Tails111
aktív tag

Van esély rá hogy ha veszel egy belső hangkártyát esetleg azt is übereli. De ez csak abban az esetben ha a táp csinálja ezt. Lehet más is az ok. Szerezni kellene egy kölcsön tápot kipróbálni és ki tudnád zárni a tápzavarást.
De az is lehet simán ilyen az alaplapi nálad és egy külön kártya megoldaná a problémát.

(#16408) F_Zolee válasza _t0Mi_ (#16406) üzenetére


F_Zolee
veterán

Milyen tápod van?
Azért van rá esély, hogy megszűnik mivel nem szed össze annyi zajt, mint az alaplapi. Rendeld online és max visszaküldöd 15 napon belül.

(#16409) FID válasza _t0Mi_ (#16396) üzenetére


FID
őstag

Szerintem te az egeredet, a vinyót és még ki tudja mit hallasz ki a gépből az alaplapin keresztül.
Nézzél másik drivert hátha megoldja, Realteknél anno segített bár nemértettem, hogy hogyan, de abba hagyta.
Veszel egy olcsó hangkártyát ami megy a jelenlegi wineddel 2-3k ért és veszel egy komolyabbat késöbb. Viszont a zavaró hangok így megszűnnek.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#16410) november


november
tag

Sziasztok!

Laptopomhoz keresek egy olyan külső hangkártyát ami képes ezt a MICROLAB SOLO6C hangfalat kiszolgálni.

(#16411) trufa12


trufa12
addikt

Sziasztok azt szeretném kérdezni zenére milyen hangkártyák ajánlottak? 20-60 ezer forint között.

ami ténylegesen sztereo zenére kiváló, ad mély hangot, szép közepet, magasat, semmiből sem többet mint amennyi kell, esetleg ha mélybe túloz picit az nem gond , meg persze legyen win 8.1 támogatása de legalább win8

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#16412) Tomacko válasza trufa12 (#16411) üzenetére


Tomacko
senior tag

Én elkezdenék az ESI és az Audiotrak márkák közt keresgélni. Mivel írtad, hogy kimondottan a zene (sztereó vonalon) a cél így kerülném a helyedben az Asus és a Creative cuccait a sokpontegyel telepakolt "csodáikat". Lényegesen jobb hangot fogsz kapni ebben az ársávban az említett márkáktól, de szerintem lesz még pár válaszoló utánam is.
Valamint ha nem kizárólagos feltétel, hogy beépíthető legyen, hanem jó a külső is, akkor nézz át a fejeserősítő, DAC részlegbe. Valószínű, hogy ott sokkal több dolgot tudnak majd ajánlani, amik aztán tényleg sokszorosan túltesznek egy belső kártyán.

[ Szerkesztve ]

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#16413) trufa12 válasza Tomacko (#16412) üzenetére


trufa12
addikt

de az átalakítja a belső hangkártyáról kijövő jelet? mert az lenne a lényeg hogy ne arról hallgassak zenét. de mindenképpen gépről szólna...

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#16414) DarthSun válasza trufa12 (#16413) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Önálló hangkártyaként jelenik meg, független a belsőtől vagy az integrálttól. Ugyanolyan a működése, annyi a különbség hogy a nyers digit folyamot a háttértárról nem a gép buszán hanem USB- n vagy Firewire- n kapja.

(#16415) trufa12 válasza DarthSun (#16414) üzenetére


trufa12
addikt

akkor rákötöm az alaplapi coaxra és működik? de akkor fel kell telepítve legyen az alaplapi hang driver is? .S

meg rca kimeneteire kötöm az erősítőt rca-rca kábellel gondolom, mert régi erősítőm van

mert jöhet valami ajánlott típus, ami dögös hangzást ad :D mert nem diana krallt hallgatok, így szeretném ha lenne mély magas, közép, ha a mély túlozna picit az nem lenne gond, de ne legyen magas se közép többlet ne folyjon össze a hang...

van egy adott típus amit kapni is lehet itt kis hazánkban 30-60 között?

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#16416) DarthSun válasza trufa12 (#16415) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Az alaplapi koaxra felesleges, amúgy is csak akkor lehet ha van rajta digit-in. Az alaplapit le is tilthatod, a külső az egy önálló hangkártya, külön driver is kell hozzá. Az USB- n megkapja azt a jelet külön átalakítgatás nélkül amit az alaplapi a koaxon ad ki. Az alaplapi koax pedig még digit-pass esetén is xarabb minőséget ad mint egy rendes, önálló kártya, akár külső vagy belsőről beszélünk.

(#16417) trufa12 válasza DarthSun (#16416) üzenetére


trufa12
addikt

jah értem akkor usbn kapja az adatot értem ! :) köszönöm

van valami típus amit érdemes akkor meg vásárolni? mert én ehhez olyan hülye vagyok mint asztalos a tehénfejéshez.
nah meg valami jó rca elosztó mert 2 erősítőt kötnék rá aztán sztereóba lenne jó :)

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#16418) trufa12


trufa12
addikt

ez esetleg jó lehet?

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#16419) DarthSun válasza trufa12 (#16417) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem X-Fi Surround 5.1 Pro van, szépen szól, jónak mondják az X-Fi HD- t és a Xonar U7- et is, mindegyik 30K alatti árban van. A 60K- s kategóriába lehet hogy belefér valami külső DAC is, ezt majd a hozzáértőbbek megmondják.

A két erőrítő két mono vagy két sztereo? 1-1 monoblokkot simán köthetsz stereora de egy stereo jelet ha lepárhuzamosítasz akkor lecsökken a kimeneti impedancia és gyengébb, torzabb hang lesz az eredmény.

re #16418 : nem ismerem de komolynak néz ki, evvel több stereo vonal is rendelkezésre áll ha jól nézem :U

Az viszont nem derül ki hogy milyen oprendszereket támogat.

[ Szerkesztve ]

(#16420) trufa12 válasza DarthSun (#16419) üzenetére


trufa12
addikt

2 sztereo erősítő van bedugva elosztóval a hangkártyába,
szeretném úgy megoldani hogy tudjam mind a kettőt használni mert 6 hangfalam és 2 erősítőm van , és szeretem őket szólaltatni .

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#16421) Tomacko válasza DarthSun (#16416) üzenetére


Tomacko
senior tag

PC-ről "etetve" a DAC-t a legjobb kijárat az a coax talán még a firewire, aztán a következő az USB és a sort zárja az optikai. Tehát semmiképp nem szabad elvetni a coax kimenetet, SŐT az egyik leginkább ajánlott az. De mondom, át kell menni a korábban linkelt DAC topic-ba és ott tovább beszélgetni róluk, már csak azért is mert a legtöbb olvasója nem szagol bele a hangkártyás topicba....

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#16422) DarthSun válasza trufa12 (#16420) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

A hangkártya egy stereo kimenétéről van lepárhuzamosítva/szétosztva a két erősítőre? Az úgy nem javallott. Ha mindenképpen ilyen kissé kaotikus megoldást szeretnél akkor 2 kimenetről hajtsd meg a 2 erősítőt, a külsőkön van füles és vonalkimenet is és vannak olyan modellek amelyik egyszerre mindegyiken tolja a jelet. Vagy 2 egyenértékű vonalkimenet a 2 erősítőhöz.

(#16421) Tomacko : ja, DAC- okhoz nem értek, tehát ezt sem tudtam, mindenesetre érdekes lehet etetni egy silány minőségű alaplapi koaxról egy komoly DAC- ot :U

[ Szerkesztve ]

(#16423) Tomacko válasza trufa12 (#16420) üzenetére


Tomacko
senior tag

Ezek
Impact Twin
Audio GD például jóféle minőségi cuccok. Nyilván újonnan nem biztos, hogy passzol az ársávba, de a használtpiacon lehet beőlük találni. De én csak épp, hogy bele kontárkodok a "műfajnba" mint lelkes olvasó leginkább, a DAC topicban pedig tényleg hozzáértők vannak akik csípőből elmagyaráznak mindent.

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#16424) _t0Mi_ válasza FID (#16409) üzenetére


_t0Mi_
aktív tag

Lehet, hogy igazad van, mert ha mozog az egér, akkor hangosabb a dolog. Ebben az esetben mi a megoldás? Driverből nem igazán van régebbi.

Egyébként FSP Hexa 500-am van.

---

(#16425) mOta válasza Tomacko (#16412) üzenetére


mOta
csendes tag

+1 az ESInek es Auditraknak. Stereora a legalkalmasabb eszkozeik vannak.

(#16426) eszakas válasza _t0Mi_ (#16424) üzenetére


eszakas
senior tag

Semmi:)

Ezt így mindig fogod hallani :( . Én mindent kicseréltem mikor az ASUS ROG Xonar Phoebus mikrofon ugyan ezt csinálta. Szó szerint mindent. És láthatod mik lettek belőle az aláírásomban. Így is csinálta. Ugyan ebben a configban a Creative hangkártyákkal semmi bajom :)

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#16427) FID válasza _t0Mi_ (#16424) üzenetére


FID
őstag

Ez alaplapi hang kari betegség. volt pár ilyen gépem 15év alatt, de ha raktam bele normális hangkártyát elmúlt.
3-4 ezret megér venni itt egyet próbának, de olyat vegyél amire van támogatás olyan winen amit használsz most. Így nem buksz semmit vagy nagyon keveset ha tovább adod. És ha nem múlik el akkor el kell gondolkozni mi az a nagyon olcsó cucc a gépedbe ami bekavar.

[ Szerkesztve ]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#16428) Chappy


Chappy
tag

Heló!

Az az érdekes dolog állt elő, hogy szükségem lesz 2 héten belül egy olyan minőségi hangfelvevő rendszerre, amely hordozható. Mivel egy alsókateógriás lenovo b590 laptoppal kell összehozni, ezért muszáj venni egy USB-s hangkártyát és egy rendes mikrofont (vagy talán USB-s mikrofont?). Külső dobozos eszköz/asztali gép most nem megoldható. Mit javasoltok? Árban 20-30 eFt a keret. Csak beszédhangot kell felvenni videóhoz, viszont fontos, hogy ne legyen zajos. Köszi előre is a segítséget!

Üdv.

(#16429) Chappy válasza Chappy (#16428) üzenetére


Chappy
tag

Valamint ha a hangkártyás megoldás a nyerő, akkor mindenképpen olyan kell, amivel a mikrofon is jó valamint egy SP-HF1250B-t is meg tud rendesen hajtani (most az alaplapiról megy, mert az asztaliban már nincs hely a hangkártyának).

(#16430) TYÜTYI2006


TYÜTYI2006
tag

Sziasztok!
A témakérdése adott ugye. 2013 Decemberben, vettem Iponról 1 ASUS Xonar DX/XD-t. De mivel kell mégegy az új gépembe is, hogy legyen, ezért érdeklődök. Ez az ASUS is jó lenne, csak nem tudom hol melyik verzió van. [1.01] (ezt keresném, az enyém nem ez sajnos). [1.02] (az én eddigim az ez lenne). SPDIF Out az nincsen ugye, pedig nem ártana, összelehetne kötni majd a VGA-val. A VGA GTX760, 960, vagy 970 lesz. Az alaplap Asus Z97 Deluxe. I54690K processzorral, 2X8 GB 2400 MHZ rammal Ami még fontos feltétele: előlapi hangot is rálehessen kötni. Leginkább PCIE-est keresek. Ha új akkor 10000 feletti árban, kb mondjuk max. 40-ig, de az már azért drágább. Jó lenne ASUS is, még az 1.01-es Xonar DX is bőven jó lenne, csak azzal az a kérdésem, hol kapom azt meg. Játékra is, plusz minden más felhasználásra kellene. A régim az Creative XFI Extreme Gamer, de ugye csak PCI-os, illetve még csak 96 KHZ-es, 192 helyett, tehát a másik új gépbe majd nem lenne jó. Köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#16431) FID válasza Chappy (#16429) üzenetére


FID
őstag

Vegyél egy sony net md minidisc playert! De fontos, hogy net md legyen mert azon van usb! 10-15k szokott lenni akár mikrofonnal. Így letudod menteni a hanganyagot csodálatos minőségben róla.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#16432) mcmike válasza Tails111 (#16304) üzenetére


mcmike
őstag

Megfogadtam az ajánlásaidat, és végül egy SoundBlaster Z mellett döntöttem. Sajnos csak OEM változat lett EMI shiled nélkül, de így is teszi majd a dolgát. Sokkal dinamikusabb a Titanium-nál, talán egy kicsit túlságosan is. Nagyon sok a mély, és nagyon kevés a közép tartomány (alapbeállításokon), de valszeg csak állítgatnom kell hogy megtaláljam a nekem megfelelő hangszínt. Kikapcsoltam a surround effect-et és mintha jóval közelebb kerültem volna a régi hangzáshoz. Ez gyakorlatilag a régi CMSS3D-nek felel meg ugye (azt sose szerettem)? :F

Köszi még 1x a tippet, szerintem mindenképpen előrelépés volt! :R

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#16433) Julot válasza mOta (#16425) üzenetére


Julot
aktív tag

...és még egy + az ESI.-nek. Maya44e PCIe kártyám van. A soundlaster után mintha másik bolygóra kerültem volna. Minden tekintetben, és pozitív értelemben!

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#16434) Tails111 válasza mcmike (#16432) üzenetére


Tails111
aktív tag

Hát bevallom a Creative kártyáira még nem hallottam hogy túl sok lenne a mély. Nincs valami effekt még bekapcsolva? Asus ra jellemző a sok mély. Kis finomhangolással orvosolhatod. Szánd rá az időt ne kapkodj vele. CMSS3D ebben a kártyában nincs helyette SBX Prostudio van.

(#16435) Tails111 válasza Julot (#16433) üzenetére


Tails111
aktív tag

Milyen creative volt előtte?

(#16436) _t0Mi_ válasza FID (#16427) üzenetére


_t0Mi_
aktív tag

Köszönöm a választ, akkor lehet, beruházok egy kártyára! :)
Tényleg nem akarok sokat rákölteni, de azért olyan rosszat sem szeretnék.
Ezek közül melyik milyen kártya, és melyikre lehet rákötni az előlapi kivezetéseket? Melyiknek milyen a támogatottsága? Windows 10-re azért még legyen driver.. :)

Genius Value 5.1 V2 hangkártya PCI
Creative Sound Blaster Surround 5.1 VX
ASUS Xonar DG hangkártya 5.1
ASUS Xonar DGX hangkártya 5.1
Creative Sound Blaster Audigy FX 5.1

Melyiket lenne érdemes megvenni? Tényleg nem értek hozzá.. :(

Köszönöm a segítségeteket! :)

---

(#16437) Julot válasza Tails111 (#16435) üzenetére


Julot
aktív tag

Audigy-k, X-Fi-k Nem hogy egy lapon, egy könyvben sem lehet őket említeni az ESI-vel!

[ Szerkesztve ]

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#16438) Tails111 válasza Julot (#16437) üzenetére


Tails111
aktív tag

Aki szeretne kicsit többet jobbat az áldoz rá. Én sem mondom hogy rossz kártya .
ESI maya 44 PCI annak idején gondolkodtam az Xfi Extreme Music leváltásán. Nem mondom hogy nem volt jó vagy jobb de anyagilag nem érte volna meg.
ESI kártyák jó minőségűek aki bevállal kicsit nagyobb összeget annak mindenképpen ajánlott.

(#16439) Julot válasza Tails111 (#16438) üzenetére


Julot
aktív tag

Az a vicc, hogy én 20k-ért jutottam hozzá itt a hardveraprón az ESI kártyához. Ez nagyjából egy árban van az SB Z-vel, amit mostanában divat itt futtatni. Pedig szerintem az ESI magasan veri zenei téren, hangzásban. Ok, használt, de ez nem változtat a hangzásán, és vannak olcsóbb, régebbi modellek is, amik szintén kenterbe vágják az összes kommersz divatkártyát. Egy dolog igaz: az átlag alaplapi förmedvényeknél bármely kártya jobb!

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#16440) Tails111 válasza Julot (#16439) üzenetére


Tails111
aktív tag

Te szerencsés voltál kár is lett volna kihagyni. A Z-t azért sztárolják mert 21K az alap.
Új modell szerintem nem is rossz persze ebben az árszegmensben.
Mindenki azt keresi melyik az a kártya ami többet hoz az alaplapinál biztosan és még ki tudja nyögni az árát.
Sok embernek ez a 21K is sok nem azért mert nem adna érte többet. Csak hát a pénz nagy úr.
Erre a Z nagyon jó. Viszont aki nem sajnál több pénzt vagy komoly döngetői vannak zsebe nem ár érzékeny az valami profi cuccot keres és ez teljesen érthető.

(#16441) november


november
tag

Sziasztok!

Laptopomhoz keresek egy olyan külső hangkártyát ami képes ezt a MICROLAB SOLO6C hangfalat kiszolgálni.

(#16442) Julot válasza Tails111 (#16440) üzenetére


Julot
aktív tag

Én azt mérlegeltem, hogy a belőpő szint felett - a középkategória alján-közepén - mit lehet kapni és menyiért. Igazából egy belépő szintű hangkártya ( amiért érdemes pénzt adni) 7-8000 Ft ujonan a középkategória 16-17000 kezdődik. Ezek a többnyire a kommersz gyártók kártyái, Creative, Asus, stb. De a használtpiacon láttam Audiotrak Maya.-t, Régebbi PCI.-os ESI Maya.-t 15 alatt! Én úgy gondolom inkább egy ilyen mint bármi divatkártya, ha valaki komolyabban akar zenét hallgatni. Tiszta sor, a pénz nagy úr, de valamit valamiért, nem? "Aki nem issza el...." ;-) Mondjuk az is igaz, hogy van aki ( a nagy többség ) meg inkább a videokártyára költ, és ott az árak keményen megindulnak a 6 számjegy felé... Nekem meg az nincs, mert nem játszom, :) Szóval mindenki, aki nem csak "netezésre" használja a gépet valamelyik oldalra - ha nem mindkettőre - keményen kell költeni az alaplapi megoldásokon felül. Sajnos az informatika könnyen pénztemetővé válik, ha nem figyel az ember.

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#16443) _t0Mi_ válasza _t0Mi_ (#16436) üzenetére


_t0Mi_
aktív tag

Erre valaki valamit? :)

---

(#16444) Julot válasza november (#16441) üzenetére


Julot
aktív tag

Az a kérdés mennyit szánsz rá. Ragaszkodsz a külsőhöz?

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#16445) Tails111 válasza Julot (#16442) üzenetére


Tails111
aktív tag

Igen használtan tudsz jó árast venni PCI ben. Viszont a PCI solt ma már hátrány is egyben azért is tudsz olcsón venni. Akinek van még PCI sot a gépében és nem készül gépcserére vagy olyan új alaplapot választ amin még van ilyen slot annak kötelező a hardver apró meglátogatása.

(#16446) november válasza Julot (#16444) üzenetére


november
tag

Igen, mert csak egy laptopom van. Árban nagyjából a normális keretek között legyen (olyan 30-40 ezer forint).

(#16447) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Nézegettem az ESI, Audiotrak cuccokat ( mivel többen dícséritek ). Külső felé orientálódok mostanában. Ezeket csodálgattam :

ESI U24 XL
Dr. DAC prime
AUDIOTRAK DR.DAC3
AUDIOTRAK DR.DAC2 DX TE

Érdekes hogy az ESI U24 XL pld nem sokkal drágább egy Xonar U7- nél, valaki ismeri ?, gondolom jó hangú akkor ez is :U

(#16448) Tomacko válasza Julot (#16439) üzenetére


Tomacko
senior tag

"...... Egy dolog igaz: az átlag alaplapi förmedvényeknél bármely kártya jobb! " Ez nagyon nem igaz. Gyere el hozzám és hallgasd meg a Xonar DS-t, a saját műveleti erősítőjével. Egy rakás hulladék az alaplai hangkártyámhoz mérve a hangja. A lap pedig egy szimpla HTPC-hez való integrált procis Asus lap egy Realtek ALC887HD-val talán :) Szóval tényleg nem egy hangra gyúrt valami, mégis gyalázza a 15ezret kóstáló kártyát :)

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#16449) Chappy válasza FID (#16431) üzenetére


Chappy
tag

Heló!

Sajnos nem leltem fel a terméket, de végülis sikerült rájönni, hogy ami van mikrofonom annyira nem is szar, ha utána megdolgozza audacity-vel az ember a fájlt - nemegy stúdió minőség de a célnak tökéletesen megfelel.

Viszont ebben az esetben is előbb-utóbb (2 hónapon belül) szükségem van egy USB-s hangkártyára. Körülbelül egy Genious SP-HF1250 kategóriájú (és kicsit jobb) hangfalakat lenne a dolga rendesen meghajtani. Ezek közül valamelyik megéri az árát, egyáltalán képesek hozni egy használtan 10-15 eFtos PCI/PCI-E Xonar minőségét?

A fő használat egyébként zenehallgatás lenne. Ilyen szempontból a CREATIVE Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro USB és az ASUS Xonar U5 tetszik. Anyagilag az U7 is belefér, de gondolom azon túl, hogy nem 5.1 hanem 7.1 többet nem tud, ezt meg az életben nem használnám ki. Nem tudom, minőségben mennyiben térnek el, így az X-Fi a nyerő mert van hozzá távirányító.

Üdv.

(#16450) Chappy válasza Chappy (#16449) üzenetére


Chappy
tag

Ami spec alapján eltér, az ugye az SNR (100 vs. 104, ezt tuti nem venném észre) illetve a mintavételezési frekvencia (96 khz vs. 192 khz) - nekem a 48 is elég.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.