Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16651) FID válasza gxyb (#16650) üzenetére


FID
őstag

Akkor rendben! Usb nem jó?

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#16652) sittes79


sittes79
addikt

Modecom120u hoz keresek külső hangkartyat ami alkalmas lehet ps4 optikan ttörténő hang átvételér? JKérlek ajánljatok valami megoldást.

Köszönöm

(#16653) sittes79


sittes79
addikt

Modecom120u hoz keresek külső hangkartyat ami alkalmas lehet ps4 optikan ttörténő hang átvitelere? JKérlek ajánljatok valami megoldást.

Köszönöm

(#16654) gxyb válasza FID (#16651) üzenetére


gxyb
aktív tag

Az sincs kizárva. Mit ajánlanál?

(#16655) FID válasza gxyb (#16654) üzenetére


FID
őstag

Még mindig z906hoz kell? Bár nem tudom most ,hogy van összekötve, de azt szokták mondani, hogy jacken szebb a hangja a z906nak mint optikán vagy koaxon. És digitálison nem hallasz különbséget alaplapi és egy xonar között! Azért van jobb hang mert a hangkártyában lévő dac jobb minőségű mint ami a logitechben van.

[ Szerkesztve ]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#16656) Szaki Bácsi válasza eszakas (#16640) üzenetére


Szaki Bácsi
tag

Nincs bekapcsolva. Telepítés után egyből stereóra raktam.

Ne feledd az értékelést! Ha megfelelt az üzlet kérlek értékelj!! :) \"Az überbrutál SSD 8000, de a Bacsis okozta mosoly megfizethetetlen. Minden másra ott a lekvár."\

(#16657) gxyb válasza FID (#16655) üzenetére


gxyb
aktív tag

Igen Z906-hoz kellene.
Analóggal/3,5-ös jackkel van összekötve, coax kimentem nincs az alaplapon, optikai bementetek más készülékekhez használom.

"És digitálison nem hallasz különbséget alaplapi és egy xonar között!
Azért van jobb hang mert a hangkártyában lévő dac jobb minőségű mint ami a logitechben van." - igen ezzel tisztában vagyok.

(#16658) ßrainiac válasza Quent1n (#16645) üzenetére


ßrainiac
addikt

Thx, en baromi olcson talaltam OEM-et, szoval mindenkepp az lesz mar, remelem, jovo heten meg is lesz es kihajtja rendesen ezt a Medusa 5.1 fejest.

Meghat az Onkyo-t :D

(#16659) sittes79 válasza sittes79 (#16653) üzenetére


sittes79
addikt

Elnézést kérek a dupláért!

Szóval a kérdés, hogy annak a megoldására, mit tudtok ajánlani, hogy a PS4 optikai kimenetén át
kijövő jelet rá tudjam kötni az analóg hangfalaimra?

Mivel PC-hez szeretnék USB-és külső hangkártyát amin van optikai bemenet, kérdésem, hogy ez
az eszköz ellátná e azt a feladatot, hogy átkonvertálja vagy átküldi az optikai jelet a hangfalak felé?

Köszi

(#16660) FID válasza sittes79 (#16659) üzenetére


FID
őstag

Neked egy ilyen kell[link] dts dekóder néven futnak ezek általában 2coax 2optikai bemenetük van. Így 4db eszköz köthető rájuk. A kimenet pedig analog (Rca) amire a hangfalszettet kötöd vagy az optikát nemtudó erősítőket.
Sok fajta van csak egy példát linkeltem.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#16661) sittes79 válasza FID (#16660) üzenetére


sittes79
addikt

És egy ilyennel nem tudom megoldani?

CREATIVE Sound Blaster X-Fi HD

Köszi

(#16662) FID válasza sittes79 (#16661) üzenetére


FID
őstag

Nem használtam optikai bemenetet egyik hangkártyámon sem így nem tudom mit kezd vele. És az bzitos, hogy ha netalántán azt csinálja ahogy te gondoltad, a pcnek mindig mennie kell.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#16663) sittes79 válasza FID (#16662) üzenetére


sittes79
addikt

Hát igen, viszont azért lenne jó a külső usb-és pc-és hangkártya ha menne így PS4-el, mert akkor két legyet ütnék egy csapásra, kellene pc-hez egyébként is a hangkártya.

(#16664) supsupsup


supsupsup
csendes tag

Üdv! Segítséget szeretnék kérni, hogy a gagyi hangkártyámon ezek a dolgok mire valók?
Egy VIA tremor chipes vmi cmedia, Envy24 téma.

Sound effects fülnél ezek a dolgok:
Q sizzle, QX, Q rumble, aztán advanced fülnél Immezio 3d Effects, meg stereo expander.

CSGO zom, egy sima stereo pioneer fülessel, mik azok amiket érdemes bekapcsolgatnom, és miket nem?

(#16665) FID válasza supsupsup (#16664) üzenetére


FID
őstag

Semmit ;) :N Nem leszel jobb egy játékban azért mert pl víz hangzik a hangja stb stb. Ezek a dolgok 5percig jók ameddig végignyomkodja az ember őket. Jó példa erre a Creative scout mode. Az 5.1 még jó játékban mert hamar meglehet állapítani honnan jönnek.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#16666) ßrainiac válasza FID (#16665) üzenetére


ßrainiac
addikt

Visszhang*

(#16667) supsupsup válasza FID (#16665) üzenetére


supsupsup
csendes tag

Hát ezt énis tudom, azért kérdeztem, hogy bármelyik javítja-e a hangok pozicionális megszólaltatását, mert ez a cs go ilyen téren eléggé elvan maradva azt gondolom. Az 1.6 ban jobban megmondtam merről jönnek, mint itt :D Hát köszönöm, akkor végülis jól gondoltam, hogy nem valók ezek semmire! :D

(#16668) FID válasza ßrainiac (#16666) üzenetére


FID
őstag

Reggel volt :DDD

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#16669) Tim82


Tim82
nagyúr

Használ valaki Xonar DG-t Linuxszal? Pl. Linux Minttel vagy Ubuntu Studio-val?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#16670) pulutodurumo válasza Tim82 (#16669) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Én használtam DS-t. Simán ment.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#16671) mqm


mqm
senior tag

Milyen PCI Express Hangkártya ajánlott az alap kategóriában? A lényeg ,hogy az alaplapi képződményt überelje.. :) Egy Thonet-Vander Kürbis lenne ra dugva valamint készülök egy 5.1-es fülhallgató-t venni a játékokhoz.
Üdv,
P.

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#16672) Tim82 válasza pulutodurumo (#16670) üzenetére


Tim82
nagyúr

A DS-nek mintha teljesen más lenne a bele (Wolfsont írnak rá, a DG-re meg C-Mediát).

A topikban a DG-t szokták ajánlani, mint legalapabb, elfogadható hangminőségű PCI-s videokártyát.

Apáméknak akarok összerakni egy low-cost desktop gépet, nem nagyon szánnék rá többet a hangkártyára, mint amennyibe a DG kerül - amúgy is a fejhallgatókimenet az erőssége a DG-nek. Oprendszerben meg Ubuntu Studio-ban (vagy Mint-ben) gondolkodom, csak rákerestem a DG Linux-kompatibilitására és elég sok olyan panaszt találtam, hogy nem megy, legalábbis az Alsa-val (még 2014-es bugreportokat is). Ezért tettem fel a kérdést.

Persze, legrosszabb esetben ott lesz egy Fiio E10K is nekik, de alapvetően az laptop mellé van szánva, szeretném, ha az asztaliban is lenne egy fejhallgatós/sztereó aktív hangfalas komolyzenehallgatáshoz, filmhez elfogadható minőséget produkáló belső hangkártya.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#16673) F_Zolee válasza mqm (#16671) üzenetére


F_Zolee
veterán

Fülhallgatóból nehezen veszel 5.1-et. ;] Elég oda egy normális sztereó fejhallgató.
Alap Xonarok nem igazán érik meg az árukat. Akkor már jobb lehet Audigy FX, RX.

(#16674) mqm válasza F_Zolee (#16673) üzenetére


mqm
senior tag

Fejhallgató akart lenni.. :D Nokia fón szeret javítani! :| Fülesből mindenféleképpen 5.1-et szeretnék. És mert csak! :)
Az ajánlásaid meglesem! Köszönöm.

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#16675) F_Zolee válasza mqm (#16674) üzenetére


F_Zolee
veterán

De ha jól rémlik akkor ezeknek a fejeseknek külön "hangkártyája" van. Akkor meg felesleges a jó dedikált kártya. Vagy milyen fejest veszel?

(#16676) mqm válasza F_Zolee (#16675) üzenetére


mqm
senior tag

Nen tudom még.. Egyenlőre csak ötletként merült fel bennem.

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#16677) belakiraly


belakiraly
tag

Udv!

Van egy Creative X-Fi HD-m, mellette egy M-Audio BX5 Carbon. Eddig notebookkal nem volt semmi problema veluk, de amiota asztali-ra valtottam, szetreped a fejem.
Kiprobaltam mar minden USB portot, de USB 2.0-ban 8-10k hz koruli eszeveszetten idegesito sipolas jon a hangfalakbol, USB 3.0-ban meg annal is magasabb. Annyira zavaro, hogy egy sorozatot sem tudok vegignezni, mert szetreped a fejem.

Ha kihuzom az usb kabelt, akkor minden oke. Notival minden oke. Milyen megoldas van erre azon kivul, hogy kivagom az egesz szart az elso bkv busz ala? Asus p8z68-v alaplapom van. Probaltam hatlapi usb-t is, elolapit is, usb hubbol is, mindegyikkel sipol..

(#16678) F_Zolee válasza belakiraly (#16677) üzenetére


F_Zolee
veterán

Milyen tápod van?

(#16679) belakiraly válasza F_Zolee (#16678) üzenetére


belakiraly
tag

Seasonic S12-II 430W

(#16680) GabeszHUN


GabeszHUN
tag

Sziasztok.Segítséget kérnék. hangkártyát keresek max 25e forintért.Van megfelelő erősítőm hozzá, tehát nem arra a célra venném, csak arra, hogy minél jobb és tisztább legyen a forrás anyag.Teljesen mind1 hogy külső vagy belső hangkártya, de ha lehet választani, akkor külső kéne inkább.Előre köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

For Sale AKG Q701

(#16681) goamantra


goamantra
tag

hali, pc-s zene hallgatásához (44.1khz) keresek hangkártyát/DACt/ampot fejhallgatómhoz (80ohm). (kb 70-80 ezer forint-ig) pci és pcie v usb v firewire. nézelődtem, de bizonytalan vagyok. ha valakinek van javaslata v kritikája ; szívesen meghallgatom. köszi előre is.

ami kizárva:
- 2 kommersz hangkártya gyártó asus - creative ( ezek a kártyák nem zenéhez készülnek, hanem játékhoz, mozihoz, 7.1hez stb.. torzítják a hangot, zajosak, a driver-ek összecsapottak, lejátszás közben pattog recseg stb.. csak egy példa; 2 napig volt nálam egy csúcskártya asus essence st (55 ezer forint), nem elég hogy gyári op-amp -al minősíthetetlenül szarul szólt (10 éves sb live om lealázza hangzásban) de még órákig kellett állítgatnom, hogy kevésbé akadozzon a hang. nagy csalódás .. ahogy a többi is)

- régebbi stúdiókártyák : emu 0404/0202 - esi maya/juli ilyenek stb .. ezekhez többnyire már csak XP driver van. ill. ahogy hallom sorra purcannak ki, mivel már széthajtották őket az évek alatt.. elég rizikós ilyenbe tenni a pénzt.. ill némelyiknek csak a input-digitalizáló áramkörei profik, mivel arra vannak kitalálva.. a "visszajátszáson" sokszor spóroltak..
ez ma is aktuális .. pl itt az új focusrite saffire pro 14 hangkari 70ezer-ért .. itthon az egekbe dicsérik, de a külföldi fórumokon kiderül, hogy a hangja elég gyenge >
http://www.musiciansfriend.com/pro-audio/focusrite-saffire-pro-14-audio-interface
Ok, hogy nem high-end cucc, de ennyiért elvárná az ember a jó hangminőséget is..

- FIIO / project headbox termékei; hallottam párat, de nem győztek meg.

[ Szerkesztve ]

(#16682) moonguru válasza mqm (#16676) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Több dologra hívom fel a figyelmedet:

1.

A legtöbb 5.1-es (illetve létezik 7.1-es is) fejhallgatónak tényleg saját (USB-s) hangkártyája van!

Valamint néhánynak 2-nél több kis méretű hangszórója is van.

2.

Viszont tényleg létezik néhány olyan fejhallgató ami analóg bemenetű! (5.1)

Egy darab 7.1-es fejhallgatóról tudok még:

Razer Tiamat 7.1 – Analog 7.1 Surround Sound Gaming Headset (talán ez amit én kipróbálnék ha tellene rá!) :(

3.

Ha hallgatnál rám akkor talán nem kellene végig járnod az én utamat:

Először vettem egy Medusát! (Talán még mindig ez a legkevésbé rossz analóg 5.1-es headset) :)

(Ebből is két típus létezik az usb-s és az analóg)

Én az analógot választottam nagyon jó minőségű hangkártyával használtam is.

Tényleg volt valami érzékelhető térhatás de NEKEM gyenge volt a hangminősége.

Emiatt elkezdtem váltogatni:

Szinte az összes létező típus kipróbálása katasztrofális eredményt hozott! :(

Végül nekem ez vált be:

ASUS Xonar Xense prémium kategóriás játékos hangrendszer (a Sennheiser megoldásaival)

DE te ezt már sokkal olcsóbban megoldhatod:

Veszel egy jó minőségű sztereó fejhallgatót valamint egy olyan hangkártyát aminél bekapcsolható a Dolby® Headphone üzemmód!

És így sokall jobb hangminőséged lesz valamint a térhatást is megkapod! :))

goamantra:

A hang akadékozás feleselőse elsősorban a Windows, nem erre van tervezve! :W

Az Asusnál alternatív forrásból beszerezhető alacsony latecijű driver max. azzal lehet próbálkozni.

Esetleg linuxra váltani, de ott is sok probléma merül fel sajnos. :W

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#16683) Francia91 válasza goamantra (#16681) üzenetére


Francia91
veterán

Musiland Monitor 02 US Dragon?
Igaz, nem 70k-s kategória, de rosszat még nem hallottam még róla. Nekem is ilyenem van, igaz én egy ModeCom SHF-120U hangfalpárral használom, de a fejhallgató részéről sem olvastam még rosszat.
eBay-ről vettem 38k-ért, rendben ideért

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#16684) goamantra válasza Francia91 (#16683) üzenetére


goamantra
tag

@Francia91 : ez valóban jónak tűnik a specifikációk alapján és még olcsó is.. :K kár hogy itthon nem kapható..
azért felírom a nevét.. thx

elolvastam a tesztet, itt is dícsérik (ha valakit még érdekelne) >
http://logout.hu/cikk/musiland_monitor_02_zene_fuleimnek/a_megoldas_keresese.html

@moonguru: köszi az infot. én azt gondolom, hogy vannak hangkártyák amik normálisan működnek windows/linux alatt és vannak amik nem. az Asus Essence el kapcsolatban még : elképesztő, hogy ilyen pc's teljesítmény mellett (ssd, 4 magos procik stb) gondot okozzon egy 60ezer forintos belső(!) hangkártyának normálisan lejátszani egy tömörítetlen wav/flac filet. (ezesetben a jitter probléma is elhanyagolható) Nekem kell mindenféle kókány nemhivatalos driverek-el pöcsölnöm, hogy egyáltalán hallgatható legyen és ne pattogjon meg akadozzon, recsegjen.. :W

más: hogy valami pozitívat is írjak, erről a hangkariról nagyon jók a visszajelzések
kár hogy ez sem kapható nálunk>
http://www.jp.onkyo.com/wavio/se_200pci_series/

[ Szerkesztve ]

(#16685) Francia91 válasza goamantra (#16684) üzenetére


Francia91
veterán

Jó is! :K
Igaz, én nem fejessel használom, de sokkal jobban szól a hangfalam róla, mint a notim integrált megoldásával
A tesztben a sima 02-es Musiland van, amit linkeltem és ami nekem van, az a 02 Dragon, elvileg piciivel jobb

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#16686) moonguru válasza goamantra (#16684) üzenetére


moonguru
őstag

Szia ez mind szép és jó lenne...

Ha Dolby Headphone támogatás létezne, de nincs...

Sőt:

Vajon hova dugjam a fejhallgatómat? (100000 Ft.-ért azért szeretném...) :)

Monitor Guru!

(#16687) goamantra válasza moonguru (#16686) üzenetére


goamantra
tag

azt írják szépen szól és minőségi alkatrészekből van, csak rá kell nézni .. (egyébként mi az a Dolby Headphone? :DDD valszeg azért nincs rajta mivel ez nem egy mai cucc, ill ne a limitált szériát nézd hanem a "simát"

a fejhallgatóhoz meg veszel egy fejhallgató-erősítőt.. (pont ezt nézegetem most, valszeg mindenképp veszek , még akkor is, ha van a hangkártyán jack kimenet.. szal optikain vagy line rca n viszed a hangot az erősítőig .. szinte biztos vagyok benne, hogy sokkal jobban fog szólni egy dedikált fejhallgató erősítő (pl Creek, Dynavoice, Cambridge Audio stb) mint amit mostanában a hangkártyákra tesznek.
"mindenki" végezze amiben a legjobb: a hangkártya végezze a DA átalakítást -> az erősítő meg a füles meghajtását..

[ Szerkesztve ]

(#16688) moonguru válasza goamantra (#16687) üzenetére


moonguru
őstag

"Dolby Headphone – ha fejhallgatóval élvezzük pld. a több hangsávos filmet, akkor is megpróbálja ez az eljárás létrehozni a térhangzást a fejünk körül, amire elméletileg minden esélye meg is van, hiszen egyébként is csak két fülünk van"

Angolul

"Picit" jobbak pl. a filmek így fejhallgatóval hallgatva! :)

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#16689) goamantra válasza moonguru (#16688) üzenetére


goamantra
tag

aha .. ilyent még nem hallottam, de biztos jó a filmekhez.. :K thx for info !

az igazság az, hogy engem csak a zene érdekel; sztereo 44.1 khz

egyébként jogos az elvárásod a füles kimenettel kapcsolatban, itt az egyik legjobb létező hangkártya és ezen van! szal jobb kártyákon, úgy látszik van ilyen .. >

Cantatis Overture 192 Soundcard ->

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=306851
egy igazi vadállat :C

[ Szerkesztve ]

(#16690) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Sziasztok.

Most fogok venni egy SB Z-t, az lenne a kérdésem, h számít-e valamit az, hogy pci vagy pci-e? Vagy ha pci-e-t veszem, akkor bedughatom A Pci portba, vagy a vkarinak van még 2 szabad pci-e, a többi pci- túl közel van a vga-hoz sajna...

:R

(#16691) F_Zolee válasza SoulReaver (#16690) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ha jól tudom azt csak PCI-E változatban kapható. És nem véletlen van külön foglalat. Csak PCI-E portba fog menni.

(#16692) szivacs1987 válasza SoulReaver (#16690) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

Az csak pci-e slotba megy bele, de abból beteheted akár a 16x-osba is (ahova a VGA-kat tudod tenni).
Nekem is a 2. 16x-os méretű (de csak 8x-os pci-e) helyen van, pont azért, mert a vga-m egyik ventijét telibe takarta, és így melegebb és hangosabb lett.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#16693) Tomacko válasza goamantra (#16681) üzenetére


Tomacko
senior tag

Szia. Ha belső kártya is oké akkor a te barátod lehet valami jóféle Audiotrak termék is akár. Szerintem érdemes lehet a kipróbálásra. Ha a külsővel jobban jársz (erre minden esély megvan) akkor nézz át a fejhallgatóerősítő DAC topicba, ott találod meg a DAC szakikat.

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#16694) Tomacko válasza SoulReaver (#16690) üzenetére


Tomacko
senior tag

Amiben leginkább számít, hogy PCI, vagy PCIE, hogy az utóbbi tovább lesz támogatott, tehát ha számodra fontos lesz majd a Windows 10 például akkor PCIE a te csatolófelületed.

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#16695) BaLee válasza Tomacko (#16694) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Windows 10ben nem lesz támogatva a PCI?

Mostanában nézegettem az alaplapokat és szinte mindegyiken van még PCI slot, sőt sokon a videókártya PCI-E 16x slotján kívül csak PCI slotok vannak.

(#16696) SoulReaver


SoulReaver
veterán

(#16691) F_Zolee

(#16692) szivacs1987

(#16694) Tomacko

Köszönöm szépen a segítséget!

Így áll a helyzet... a Táphoz is közel lenne, meg a vga-hoz is. De jó tudni most már, hogy vga csatiba is működni fog! :R

(#16697) Tomacko válasza BaLee (#16695) üzenetére


Tomacko
senior tag

Nem a win10-l lesz a baj, hanem a PCI-s hangkártyákhoz ezek a kommersz gyártók..... Asus, Creative stb. de a nem kommerszek is ide értendőek nagyrészt.... NEM fognak kiadni win10 drivereket nagy valószínűséggel. Egyszerüen nem érdekük, mert az üzletpolitikájuk az csupán annyi, hogy vegyél mindig újat, mert azt kicsit támogatjuk. Röviden ennyi.

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#16698) BaLee válasza Tomacko (#16697) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Jah így érted. Akkor jó. :)

Ilyen szempontból mondjuk az Asus nem hiszem, hogy különbséget tesz Xonar D1 vagy DX között, mert árban ugyanaz a kategória sőt tulajdonképpen ugyanaz a két kártya csak a csatlakozó más.

(#16699) varmi2 válasza SoulReaver (#16696) üzenetére


varmi2
nagyúr

Olyan nincs, hogy vga csati. Az alaplapon van pci, és pcie csati, ennyi, hogy mibe mit teszel, az már a te saját döntésed. A pci csatiba is lehet vga-t tenni, jelentek meg ilyen pci vga kártyák, csak nem elterkedtek.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#16700) AtHoS válasza varmi2 (#16699) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hát ez "majdnem" így van, de értjük a lényeget :K

read-only mode on the forum

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.