Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17001) FID válasza Devilhun_HUN (#17000) üzenetére


FID
őstag

Csak azért gondoltam mert némi hang volt, beszédnél meg csak tátogás. Nincs mit. :R

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#17002) Reinkz


Reinkz
senior tag

Sziasztok!

Azt hiszem eljutottam oda hogy beruházzak egy hangkártyára, első sorban mert realtek alaplapi zajos, ha nem megy semmi akkor kellő hangerőn lehet hallani, másrészt meg reménykedek némi minőségi előre lépsében, mivel hogy viszonylag sok zenét hallgatok.

Kinéztem magmnak egy asus xonar dg-t, jelnleg egy régi grunding 2.0-s hifit használok, a rádióján kívűl már semmi nem működik rajta, de szerencsére van egy aux bemente így ezt használom és ezt még fából van nem mint a mai hifik, de azért rákérdeznék hogy van esély rá hogy szebb hangot adjon vagy csak fejhallgatón keresztűl lesz érezhető a javulás? (sennheiser hd408, tudom ez sem egy prémium kategória de azért nem is legalja. )

köszönöm a segítséget.

(#17003) Reinkz válasza Reinkz (#17002) üzenetére


Reinkz
senior tag

*nem realtek via hd audio!?

(#17004) Asrach


Asrach
tag

Jók ezek az új Creative hangkártyák ma lett meg a ZXR jó döntés volt a fejhallgatókat szépen meghajtja, ezen kívül jó megoldás különböző hangrendszerekhez is.
Ez előtt egy xonar d2x-em volt és annál messze jobb szerintem, bár drágább is volt annál.

A driverre egy rossz szó nem lehet nagyon jól ki van találva.

ÜDV!

(#17005) Asrach válasza Asrach (#17004) üzenetére


Asrach
tag

Nekem tetszik ez a kis ACM modul is a potméter miatt illetve hogy nem kell a gépnél hátul játszadozni,illetve a mikrofonja is egészen korrekt.

[ Szerkesztve ]

(#17006) Asrach válasza SunMount3r (#16993) üzenetére


Asrach
tag

Eddig én is csak Asus hangkártyákat használtam volt nekem dx, dg, d1, meg d2x is.
Annyit szólnék hozzá ,hogy igen a Creative felnőtt az asushoz most az új termékeik nagyon jók driveresen most még stablilabb talán jobb is mint az Asus de biztos nem rosszabb, és ami a hangot illeti az is jó.

[ Szerkesztve ]

(#17007) PAUBEN


PAUBEN
tag

Sziasztok!

Hangkártyát szeretnék várásolni! Játékra,filmezésre,zene hallgatásra.
17 ezret szánnék rá. windows 8.1 kompatibilis legyen.
Tudnátok ajánlani párat? iponon szoktam vásárolni.
esetleg ez? [link]

Hálókártyát tudnátok ajánlani?
[link]

Köszönöm előre is

(#17008) RetepNyaraB válasza PAUBEN (#17007) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Fejhallgatóhoz nem jó a dsx, nincs benne erősítő (nem fog szebben szólni, mint az alaplapi). Kierősítve hallható a különbség, de az OPA-kt ki kell benne cserélni, mert komolytalanok (plusz párezer forint, meg a barkács).

(#17002) Reinkz@ a DG nagyon a büdzsé alja: van, aki szerint szutyok; van, aki szerint már jobb, mint az alaplapi. Fejhallgatóval jobb lesz, az erősítés miatt. Egyébként nem feltétlenül fogod hallani. Ráadásul PCI-s aljzat (nehéz eladni).

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#17009) Reinkz válasza RetepNyaraB (#17008) üzenetére


Reinkz
senior tag

Hát igen azóta már elkezdtem a D1-ben gondolkozni, de egyrejobban beleásom magam témába annál jobban azt látom hogy 20k alatt szinte fölösleges is, szóval azt hiszem ezt pénzt inkább vgaba tolom, vagy szerzek egy erősítőt ami képes a digitális jelet lekezelni.

Azért köszönöm.

(#17010) Tomacko válasza PAUBEN (#17007) üzenetére


Tomacko
senior tag

Szintén az előttem szóló erősíteném, A DG egy PCI-s régi kártya, ha túlnyomó többségében dobozon szólatatod meg akkor mindeképpen OPA csere javasolt. Ha viszont hangdobozon ritkán fog szólni akkor talán maradhat, én nem ismerem, hogy milyen lehet fejessel, azt mondják, hogy fejeserőítésben odaver az alaplapi hangoknak. Mivel 10-ből 12-n ezt mondják én hinnék nekik :) Szóval ha "hangfal" szól akkor mindenképpen számolj OPA cserével ezeknél. Fejessel meg jó lehet így is.

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#17011) PAUBEN válasza Tomacko (#17010) üzenetére


PAUBEN
tag

RetepNyaraB és Tomacko

Tudnátok ajánlani 15-20 huf között egy jó hangkártyát 5.1 füleshez(roccat kave)? Alaplapi behalt azért kell vennem :(

Hálókártyában otthon vagytok? az is kezdi megadni magát :(

(#17012) hitman,


hitman,
őstag

Sziasztok

Mi a legolcsóbb hangkari amit tudtok nekem ajánlani nyugodt szívvel egy ATH AD500X fejeshez youtube alá?
Vagy youtube alá teljesen mindegy, oda jó az alaplapi is?

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#17013) Rivyan


Rivyan
csendes tag

Sziasztok!

Most lett új headset-em (a régi Logitech G35-ömöt cseréltem le egy HyperX Cloud-ra), és míg az előzőn volt USB-s hangkártya, az újon nincs. A gépemben az integrált mellett van egy SoundBlaster VX 5.1, de erre van rákötve az 5.1-es hangfalset-em. Ahogy elnéztem, vagy egy Asus Xonar DG, vagy pedig egy Asus Xonar U3 lenne számomra az ideális választás, mivel nem tudom, hogy a két hangkártya (az 5.1 maradna a SB-n, míg a headset rákerülne a Xonar DG-re) nem akadna-e össze. Az USB-s megoldás picit drágább, viszont USB slotom van elég.

Minél olcsóbban szeretném kihozni, az időm 80%-át gémeléssel töltöm, zenével összekötve, a maradékban filmezek, de azt az esetek nagy részében hangfalon teszem, kivéve este.

Vélemény? Köszönöm előre is a segítséget! :R

Szerk.: Még annyi, hogy eléggé mély orientált zenéket hallgatok.

[ Szerkesztve ]

(#17014) Tomacko válasza PAUBEN (#17011) üzenetére


Tomacko
senior tag

Fejesből az 5.1 az én világomban parasztvakításnak és hülyének nézésnek minősül. Szóval nem tudok hozzászólni. Én csak sztereót használtam és fogok is. Még a 2.1 rendszertől is idegenkedem és visszataszítónak tartom.....egyszerüen én ezeket nem szeretem. Fejhallgatóban meg egyenesen üldözném azokat akik azt állítják, hogy az valóság.... Na mind1 is, nem indítok vitát ebből és lavínát. A véleményemet leírtam róla és ennyi, viszontválaszokat és meggyőzéseket inkább ha lehet hagyjuk ki bárkitől is jöjjön.

Egy szó mint 100, NEM tudok sajnos ilyesmiben segíteni. Vedd amit leginkább ajánottak eddig a topikban, használva a topik keresőjét elég hamar választ is kapsz, anélkül, hogy várnod, kérdezned kéne szerintem :)

Tomi

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#17015) Bodz válasza hitman, (#17012) üzenetére


Bodz
nagyúr

Soundblaster E1.

(#17016) Geresics


Geresics
addikt

A PowerColor újdonságáról mi a szakik véleménye?
Szép, hangzatos cikk, de vajon jobb a hangkártya, mint pl. az én X-Fi XtremeGamer Fatal1ty Pro-m?
Nyújt egyáltalán hardveres gyorsítást, vagy csak szépen szól? :U

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#17017) baalika


baalika
tag

Sziasztok!

Mi a különbség egy dac és egy hangkártya között? Laptophoz szeretnék zenéhez sztereó rendszert összerakni és muszáj lesz usb-ről indítanom a forrást.

[ Szerkesztve ]

(#17018) hitman, válasza Bodz (#17015) üzenetére


hitman,
őstag

És ha az Asusokból szeretnék venni valamit?
Azt olvasom sok helyen hogy a Sound blaster sok a drivergond...

[ Szerkesztve ]

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#17019) Tomacko válasza baalika (#17017) üzenetére


Tomacko
senior tag

DAC csak kimenő hangot tud kezelni, fogadni nem, tehát sem mikrofont sem egyéb mást nem köthetsz rá ami befelé küldené a jelet. A hangkártya viszont mindkét irányban képes dolgozni. Ha csak zenélnie kell akkor DAC. Ha már hangszert is kötsz rá akkor hangkártya.

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#17020) RetepNyaraB válasza Tomacko (#17019) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Illetve a DAC-ban még nem feltétlenül van erősítő rész, erre figyelni érdemes...

(#17017) baalika@ Musiland, ha kapsz használtan hardveraprón, vagy máshol. Aszinkron usb dac, nagyon megéri a pénzét.

(#17018) hitman@ manapság már nincs driver gebaszt egyi félnél sem

(#17011) PAUBEN @ csatlakozom Tomacko-hoz; miután eladtad a Roccatot egy lámának és az árából vettél mondjuk egy Takstar Pro80-at, vagy olcsóbban Invotone HD2000-et, szerzel hozzá egy Creative Z Bulkot pl. és jó lesz minden. Hálókártyához nem értek kicsitse...

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#17021) trufa12


trufa12
addikt

Sziasztok, ismerős szeretne venni hifihez , zenehallgatáshoz hangkártyát 20-40 ezer között . Mit tudnátok ajánlani?

Csak zenehallgatás a fő cél, hangzásra pedig dögös, feszes, jó mély hangzás kellene. Metál, disco, rock ezek mennek..

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#17022) Tomacko válasza trufa12 (#17021) üzenetére


Tomacko
senior tag

Audiotrak, ESI, Elfidelity, AIM, PowerColor . Én nagyjából ezekben gondolkodnék.

De igazából vegyen inkább DAC-t. DAC topik -ban van kezdő témaösszefoglaló, érdemes átolvasni először, aztán úgy könnyebb kérdezni és válaszolni is.

[ Szerkesztve ]

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#17023) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

sziasztok, ezek közül melyik a legjobb:
ASUS Xonar U5
ASUS Xonar U7
CREATIVE Sound Blaster X-Fi HD
sztereó füleshez kellene (AKG-k512 mkII)

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#17024) Gjani01


Gjani01
csendes tag

Üdv!
Kb. milyen (ár)kategóriát képvisel egy ASRock 970 Extreme3 R2.0 alaplapban lévő integrált hangkártya?

Max 10-15K-ért milyen kártyát ajánlotok, ami a következőkre megfelel?:
- Főként fejhallgatóval használnám
- minimum 2.1 (bár ez ebben az árban gondolom alap :)) )
- filmnézéshez, zenehallgatáshoz és játékhoz is egyaránt megfelelő
- mikrofon bemenet
- jack 3,5 hátlapi kivezetés
- lehetőség előlapi kivezetésre (be és kimenet is)

[ Szerkesztve ]

Légy bátor, aligátor

(#17025) trufa12 válasza kisza25 (#17023) üzenetére


trufa12
addikt

Orosz teszt szerint a creative 3. helyen van az asus 4....
előtte meg normálisabb dacok szerepelnek... szóval ár értékben mondható a creative elég jó .

Kifejezetten sztereo.
u5 5.1 u7 7.1

onnan tudom hogy bújtam pár órát a neten ezek után és találtam ezt azt, én ha vennék a creativot venném. Mert akár hogy kérdeztem itt is, azok a dacok nem jönnek be, és külföldről meg nem igen fogok rendelni ...

Szerintem vedd a hd-t bár az asus tud asiot a creative nem ... ha jól vettem ki a tesztből , de egy próbát megér ha nem tetszik meg úgyis van időd aztán vissza igényled a pénzt, veszed a másikat .

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#17026) Bodz válasza hitman, (#17018) üzenetére


Bodz
nagyúr

Asus cuccoknál is előfordul szoftveres gond... :)

Többieknek. Azóta kicsit bsezélgettünk a kollegával, így nem E1 lesz, hanem jó árasított Musiland 03 US. :)

[ Szerkesztve ]

(#17027) hitman, válasza Bodz (#17026) üzenetére


hitman,
őstag

Igen, sokat is segítettél! :R :R
Állítólag már úton is a kicsike hozzám. :))

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#17028) kisza25 válasza trufa12 (#17025) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

köszi :R

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#17029) micyke911


micyke911
csendes tag

Sziasztok!

Most építek új gépet. Az alaplapot már megvettem és érdekelne a véleményetek hogy milyen rajta a hangkártya mert a marketingesek sok szép dolgot ráírtak. :-) Zenét sokat hallgatok és sokat is játszok tervezem egy normálisabb a fejhallgató beszerzését. És esetleg milyen hangkártyát tudtok ajánlani olyan 15k környékén. :)

Alaplap [link]

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

(#17030) trufa12 válasza micyke911 (#17029) üzenetére


trufa12
addikt

Egyszóval , xar.
Audio

• Realtek® ALC1150 Codec
- 7.1-Channel High Definition Audio
- Supports S/PDIF output

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#17031) micyke911 válasza trufa12 (#17030) üzenetére


micyke911
csendes tag

És milyen kártyát érdemes venni olyan 15K környékén?

(#17032) trufa12 válasza micyke911 (#17031) üzenetére


trufa12
addikt

ott nem igazán van most mit venni , audigy fx van 11 ért, az is realtek de jól megoldották driveresen a creativnál...
meg külön nyákon van nem búg nem zúg, én olyat vettem és használom. Jobb hangja van mint ami van lapon..
pedig nekem 75 ezres lapon van alc 1150 el minden csuda jó cserélhető opamp-al -.- meg minden lószarral de 1 rakás ....

vettem audigy rx et 22 ezer -.- de az meg nagyon natur, inkább karaokehoz való meg zenét készíteni ...

vagy van a xonar dx v mi de 10 k körül mind1 melyiket veszed.. volt xonarom is az sem nagy durranás, de még 40 ért sem volt az ...

jobb magasra , meg mélyre is ez az fx mint az alaplapi csoda. Részletezőbb de ha nagyon meg eq-zod akkor túloz ... szóval el telik idő mire az ember belövi hogy tűrhetően szóljon

Benne vagyok a témában mert én szeretném a legjobban ha lehetne kapni normális hangkártyát mint a régi creativok voltak... de az az idő elmúlt , talán méregdrágán már tűrhető, de nem vagyok én hülye hogy 70 ezret kiadjak egy hangkariért ...

így beérem egyelőre ezzel az FX-el . És tanácsolom nem bonyolódj te is bele, hanem vedd meg és használd.

Bár először próbáld azért ki ami a lapodon van, mert azt másik driverrel adja az msi mint az enyémet, és lehet jobb... meg ne 192 khz en hanem 96 on használd, felesleges zenéhez legalábbis mert minden hanganyag 44 khz-es...

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#17033) trufa12 válasza trufa12 (#17032) üzenetére


trufa12
addikt

bár az fx csak 5.1 és asiot sem tud, az asus meg igen... de szerintem ha nem vagy nagy audiófil, meg nincs több száz ezres hangrendszered akkor az asio neked tök felesleges mert fos színtelen hangképet kapnál...

fx
bocsáss meg kissé elment az ára... dx..

szóval erősen ajánlom az FX-et

de ha gondolod próbáld be a dx-et lehet fejlődött driveresen nekem pár éve volt... akkor nem jött be hangra meg anno 17 ezer környékén volt az ára...
az tuti hogy sokkal jobb felépítésben mint az a kis gagyinak kinéző fx...

UI: átnéztem és a dx-et a d1-el keverem, bár lehet volt dx-em is de már nem tudom ennyi év után annyi hardverem volt :D

a d1 azt tudom nem jobb az fx-nél csak az asio van mint több funkció. Így lehet a dx jó vétel lehet...

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#17034) trufa12 válasza trufa12 (#17033) üzenetére


trufa12
addikt

(#17035) Tomacko válasza micyke911 (#17029) üzenetére


Tomacko
senior tag

Szia.

Annyit én hozzátennék Trufa írásához, hogy ez azért nem egy olyan gagyi ratyi vacak attól még, hogy az ő deszkája drágább volt. Nem az ár határozza meg a minőséget. DE...... Azt én is merem mondani, hogy 20-25 ezer alatt ne nagyon kezdj el keresgélni hangkártyát. Ha a sok.1 nem érdekes és csak a zene a lényeg akkor olvass vissza ebbe a fórumba 1-2 hétnyi írást maximum. Én helyedbe átmennék inkább a DAC,fejeserősítő topikba érdeklődni és olyan 30 ezres ár környékén keresnék külső kártyát, vagy DAC-t.

De mondom, 10-15 ezeres árban ne vásárolj hangkártyát, költsd inkább valami másra a pénzt.

Tomi

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#17036) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok!

Egy távoli skype-os élő hangadást szeretnék megcsinálni pár embernek otthonra, hogy ők is tudják távolról hallgatni az előadást.
A helyszínen van mikrofon és egy keverő. Akkor lenne hozzá egy laptop skype-al. A kérdésem csak annyi, hogy a mikrofonból a keverőbe bejövő hangot hogyan lehet egyszerűen a skype-ba vinni a laptopon, hogy majd táveléréssel élőben ezt lehessen hallani másoknak, akik becsatlakoznak a skype-ba?
A másik kérdésem, hogy valahogy meglehet-e oldani ugyan ezt esetleg egy tablettel is?
Mi kellhet hozzá?

Előre is köszi a válaszokat!

(#17037) DarthSun válasza Ice&Lime (#17036) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mikrofon > keverő > keverő line out > laptop line in > a laptopon futó Skypeban beállítod a mikrofon forrását line in- re. Tableten is elindítod a Skypeot, bejelentkezel, azon pedig a saját mikrofonjával halható leszel.

Win- es laptop + androidos telefonon megy így párhuzamosan a mutatvány + a telefonon futó Skypeban ki lehet választani hogy a front vagy a hátlapi kamera menjen, így képpel-hanggal együtt járkálni is lehet előadás közben.A telefon wifi+routerrel csatlakozik a netre, kihangosított módban. Tabletem nincsen de hasonló lehet ott is ha van rajta mikrofon+kamera.

Tehát két Skype párhuzamos futása. Ha a keverő után vannak hangdobozok, egy mérsékelt hangerőt kell beállítani hogy a hurok-gerjedés ne induljon be. A két külöböző hangfolyam latency- je miatt előfordulhat némi viszhang de nem vészes, egy kis teremhangzást visz az egészbe :)

(#17038) Ice&Lime válasza DarthSun (#17037) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Köszi a kimerítő választ!
Igen, arra a visszhangra azért én is kíváncsi vagyok, hogy milyen mértékű lenne.

Vannak olyan laptopok is sajnos, amiken csak egy bemenet van, egy fejhallgató bemenet, de nincs mikrofon bemenet. Abban az esetben mi van? (Marad a webkamera mikrofonja...?)

A skype-ban lehet olyat csinálni, hogy többen is bekapcsolódjanak az adásba?

(#17039) DarthSun válasza Ice&Lime (#17038) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Amelyiken nincs mikrofon/line bemenet annál csak egy külső USB- s hangkártya lehet a megoldás.

Konferenciahívás. Ezt nem próbáltam de működnie kell. Hívás majd résztvevők hozzáadása, a főlapon megtalálhatók az ehhez tartozó indítóikonok.

[ Szerkesztve ]

(#17040) Ice&Lime válasza DarthSun (#17039) üzenetére


Ice&Lime
veterán

És ilyen külső hangkártyából mik most a legjobb ár/érték arányban a normálisak? (csak erre a célra kellene, másra nem).

Szerinted táblát és okostelefont összelehet hozni külső hangkártyával?

[ Szerkesztve ]

(#17041) werzka


werzka
csendes tag

Üdv!

Külső hangkártyát szeretnék venni, csak nem igazán tudom milyet. :( Amit kinéztem az a Creative SOUND BLASTER X-FI SURROUND 5.1 PRO. A lényeg hogy 5.1es legyen. Mi a véleményetek róla? Esetleg hasonló árkategóriában mit javasoltok?

Előre is köszi!! :)

(#17042) DarthSun válasza Ice&Lime (#17040) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

X-Fi Surround 5.1 Pro, én ezt használom, többek szerint xar :DDD , de nekem bejött. Sound Blaster Omni és Xonar U7, melyek még jó minőségűek.

Tábla és telefon ezekkel szerintem nem működik együtt, IOS/Android/WinPhone oprendszereken tudtommal nincs hozzájuk driver.A járkáláshoz marad a mobil eszközökben levő mikrofon+kamera.

(#17041) werzka : véleményem épp most ebben a hozzászólásban, tehát nekem bejött, szép hangja van, olyan kb fél éve használom.

[ Szerkesztve ]

(#17043) Ice&Lime válasza DarthSun (#17042) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Nem rossz, de ez 16-18k, a többi meg még több. Olcsóbb, egyszerűbb, a célnak elég és jó nincsen?
Nem túlzás ez egy kicsit?. Itt nem lényeg a térhangzás, az effektek, a magas minőségű mintavételezés, mint 24-bit/96kHz vagy 24-bit/192KHz, bőven jó a 16-bit/44.1KHz(ha még egyáltalán van ilyen régiség)..bár a jó driver viszont igen (win7 és 8-ra is).

(#17044) DarthSun válasza Ice&Lime (#17043) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az egyszerűbb/olcsóbb cuccokon félő hogy zajos lesz a mikrofon bemenet, volt már aki ilyenre panaszkodott, a vége az lett hogy hasonló kártyát vett.

(#17045) Ice&Lime válasza DarthSun (#17044) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Akkor tényleg érdemesebb az említettekből válogatni.
Köszi a segítségedet!

(#17046) DarthSun válasza Ice&Lime (#17045) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nincsmit, sikeres rendszerépítést !

(#17047) Ochocinco46


Ochocinco46
aktív tag

üdv,
Van egy akg k540 fejhallgatóm, amit a gigabyte alaplapomban lévő hangkártyával használok. Filmezésnél, de főleg játéknál (pl:csgo) nem ártana egy hangkártya, mert javulást hozna gondolom. Kérdésem az lenne, hogy mennyi az a minimális összeg amiért már találni (nyilván használtan) olyan kártyát, amivel azért számottevő különbséget hallanék, és persze pár ajánlatot is szívesen fogadok.
köszi

[ Szerkesztve ]

(#17048) SharpSA


SharpSA
veterán

Szép napot!

Főleg játékhoz és filmekhez vennék egy új fejhallgatót (még nem tudom melyik lenne a jó) és ehhez egy kiváló hangkártyát. Lényeg a jó térhangzás, jó hangminőség. Ajánlottak nekem maximumnak CREATIVE Sound Blaster Zx-et vagy jó lehet még az ASUS XONAR-ok egyike? A márka nekem nem lényeg, hanem a tudása. Inkább belső hangkártyában gondolkozok, de USB-s is lehet. Mit ajánlotok és ha lenne javaslat mellé egy jó fülesre is, azt is megköszönném, ha valakinek van jó tapasztalata.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#17049) gyenesmartin válasza SharpSA (#17048) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Belső hangkártyából Essence STX
Külsőből meg Musiland 02 Dragon vagy 03 us.
Inkább külsőt.
De milyen fejhallgatóhoz?

(#17050) SharpSA válasza gyenesmartin (#17049) üzenetére


SharpSA
veterán

Köszönöm. Ezek nekem jelenleg mind ismeretlenek, akkor ismerkedek velük (van esetleg ajánlott link?). Miért inkább külsőt?
Fejhallgatónak eddig a Sennheiser G4ME ONE, amit néztem. Árban kissé drágább, bár ez is relatív, de jókat olvasok róla. Ez ügyben is kérdeztem már a másik helyen, de eddig csak HyperX Cloud ajánlatot kaptam. Ha van itt erre is ajánlat, akkor megköszönöm. :)

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.