Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26801) pulutodurumo válasza ANOka (#26800) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Szerintem kezeli a standard USB audiót. Elméletileg (!).

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#26802) Lizard0828


Lizard0828
tag

Sziasztok!
A jó öreg Xonar DGX-emet szeretném lecserélni valami komolyabb belső hangkártyára,ebben kérném a segitségeteket!
A lényeg,hogy van egy erősitős 5.1-es rendszerem amin megy a mozizás és amit a gépről szolgálok ki optikain keresztül.
Max 50ezer-et szánnék rá, évek óta nem követem a hangkártya piacot úgyhogy szeretnék kérni 1-2 ajánlott hangkeltőt.
Gyors keresgélés után egy Sound Blaster Z SE jött velem szembe ami szimpatikus volt,nem tudom ez megfelelő lenne e ,illetve ti mit ajánlanátok még.
köszönöm előre is!

"All The Best And Fuck The Rest"

(#26803) tomcat78 válasza Lizard0828 (#26802) üzenetére


tomcat78
őstag

Ha optikáról eteted, sok értelme nincs cserélgetned....

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#26804) Lizard0828 válasza tomcat78 (#26803) üzenetére


Lizard0828
tag

Rendben, akkor marad a DGX :DDD ;)

"All The Best And Fuck The Rest"

(#26805) tvamos válasza tomcat78 (#26796) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nos... vasaroltam egy hasznalt Lexicon Alpha-t is, ez mondjuk draga volt, de ez USB-s. Nohat ez azert mashogy szol, mint a Scarlett, de nagy hangeron ez is elverzik. Gondolom az USB 5V-ja a korlat.
A Presonus sajnos egyelore pihen, meg nem talaltam megoldast a firewire problemara.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#26806) tomcat78 válasza tvamos (#26805) üzenetére


tomcat78
őstag

Nem ismerem. Régebben nézegettem, még a Cubase időkben, de instant elvetettem, mert nem volt külön szabályzója a fejes kimenetnek. Igazából nem tudom milyen jelúttal oldották meg a dolgot, de emlékeim szerint mindent IS egy hangerő szabályzó állít. Nem ismerem a belső felépítését, de adott esetben ez lehet hátrány.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#26807) tvamos válasza tomcat78 (#26806) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ezen 4 szabalyozo van:
- Line 1 / Inst.
- Line2 / Mic
- Monitor Mix
- Output level
Lexicon Alpha 2x2x2 Desktop Recording Studio

Sajnos nem tud 48V-ot, azt valahogy meg kellene tudnom oldani.
Meg egy kis + hangero kene a fejhallgatohoz, hogy hangosabban szoljon, mint a fulzugasom. (Valojaban tud hangosabban szolni, csak ott mar torzit. Vagy a fejes torzit... vagy a fulem... Ezt nem tudom.)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#26808) tomcat78 válasza tvamos (#26807) üzenetére


tomcat78
őstag

Azt mikrofon cserével tudod orvosolni leginkább. Vagy egy keverővel, amin van fantom táp. Az out level az összes kimenetet szabályozza rajta. Hangfallal próbáltad?

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#26809) tvamos válasza tomcat78 (#26808) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nincs hangfalam.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#26810) tomcat78 válasza tvamos (#26809) üzenetére


tomcat78
őstag

Hm..... Másik fejessel is torzít magasabb hangerőnél?

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#26811) tvamos válasza tomcat78 (#26810) üzenetére


tvamos
nagyúr

Igen, masikkal is. De eddeg ez szol a legjobban, amit mostanaban hallgattam.
De tervezem, hogy veszek valami hasznalt hangfalat, csak nagy cuccokat nem akarok venni, eloszoris folosleges, masodszor meg el se fer itt.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#26812) tomcat78 válasza tvamos (#26811) üzenetére


tomcat78
őstag

Valami studio monitor ideális lehet mellé. Azért nem túlságosan az alsó polcról válogatva. Azokkal sincs feltétlen baj, de jellemzően inkább tartalom fogyasztásra vannak kitalálva. Mindenesetre érdemes lehet úgy keresgélni, hogy meg tudd hallgatni. Üzlet is van ilyen. Én fejest sem vennék máshogy egyébként.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#26813) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Külső, sztereo hangkártyát szeretnék vásárolni használtan, ami mini pc-cel, és egy Denon erősítővel lenne összekötve rca-n, vagy ha a hangkártyán van optikai kimenet, akkor azzal.

A kiszemelt példányok:

1. Behringer U-phoria UM2
2. Soundblaster Extigy
3. SoundBlaster X-Fi HD (erre várni kell, jelen pillanatban nem tudom beszerezni.)

Csak veszteségmentes zenét akarok hallgatni, foobar2000-rel.
Melyiket ajánljátok jobban és miért pont azt?

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#26814) pulutodurumo válasza Satyricon (#26813) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Optikához elég egy USB transzport. Ott csak átalakul a digitális jel. Nincs DAC funkció. Az csak akkor kell, ha analóg jelet akarsz vinni.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#26815) prtvlogan


prtvlogan
aktív tag

Sziasztok!
Hangkártya vásárlás után szeretnék egy kis személyes tapasztalatot leírni, hátha valakinek segít a későbbi vásárlás során. Mielőtt az alaplapi hangkártya leváltása előtt döntöttem, olvasgattam az itteni fórumot, és más fórumokat is abból a célból, hogy az alaplapi hangkártyát érdemes-e lecseréni, vagy nem. Röviden, igen, nem nem igen, igen, de felesleges, nem igen stb. (ezen a fórumon kb ezt olvasni)
Saját tapasztalat következik: Az alaplapi hangkártyát használtam, nekem tökéletesen megfelelt. Ha be van állítva, igény, és fül szerint, kb felesleges cserélni egy átlagember szintjén elérhető hangkártyára. Azonban elkövettem azt a hibát, hogy frissítettem a realtek driverét, és .. Realteknek van egy alap szoftvere, amit zenehallgatás során be tudtam állítani, viszont az általam keveset játszott, de azért heti szinten 3x, 4x elindított cs go ban ( illetve cs2-ben) a hangok fakók lettek, és ezen nem tudtam állítani semit. Előtte jó volt, utána meg sehogy sem. Hiába állítottam fel a magas hangokat az egekbe, ahogy a cs2 elindult, újra fakó lett.. Volt már ilyen máskor is, azonban akkor be tudtam állítani, most meg nem . Ezért vettem egy Sound Blaster AUDIGY FX V2 hangkártyát. Beszerelve azt kell mondanom, hogy a 80 Ω -os fejhallgatóm zene alatt ( amit nagyon keveset hallgatok pc-n) szinte életre kelt az új hangkártya alatt. Itt a fórumot nézegetve olvastam, hogy van akinek a 250 Ω-os fejhallgatóját is meghajtja az alaplapi hangkártya, .. lehet, ...elhiszem ,de nálam nem ez történt.
Beállítás szerint sokaknak fapados a creative program, nekem egyszerű, gyorsan beállítható. Scout módot próbáltam még ki cs2-ben. Érdekes, de működik. Úgy kell elképzelni, hogy a kártya felhangosítja a hangokat. Ezért pl kör eleji zene hangosabb, viszont annak gyorsan vége, cserébe , és ez tényleg csak egy példa, de ha pl Dust2 pályán középről B felé tartasz, és az ellenfél zajt ad ki, például újratölt, akkor azt felhangosítja, tehát pontosan be lehet határolni, hogy melyik részen van éppen. Ez azért elég nagy előny, és pontosan ezért nem kell komolyan venni ezeket a játékokat, mert ki tudja, hogy a másiknak milyen setupja, gépe van.
Véleményem szerint elég jók átlagfelhasználásra az alaplapi hangchippek, azonban tovább tart "beállítani, egyénre hangolni" őket, mint a dedikált hangkártyák profiljait.
És ha sikerült beállítani az alaplapit, én nem frissíteném, mert utána már nekem nem lett olyan, mint előtte volt...

(#26816) tvamos válasza prtvlogan (#26815) üzenetére


tvamos
nagyúr

Erdekes, amit irsz. Eddig nem is gondoltam bele ebbe, hogy jatekban a hangok ilyen elonyoket tudnak nyujtani.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#26817) prtvlogan válasza tvamos (#26816) üzenetére


prtvlogan
aktív tag

Attól függ, milyen játék, ..Single playerként nem számít az, hogy előbb hallatszódjon valaki "sunyogó" jelenléte.
Viszont pubg-ben nem egy hátrány, ha épp benyitsz házba, ami látszólag lootolatlan, és meghallod, hogy valaki épp kaparászik a fürdőkádban. És ráadásul ezt a kártya fel is hangosítja. magyarul az ajtó lőtt állva rutintalan játékosként is hallani, hogy van valaki a ház kis szobájában az ágy mellett, és épp a 4x scopot rakja ki csalinak.

Ismétlem, ettől nem leszel jó játékos, főleg, ha nem tudsz lőni például, de ha már játszottál pár órát pontosan tudni fogod a hangok alapján, hogy a közeledben ki hol helyezkedik, mit csinál.

Amit vettem, szinte a legalapabb cucc, ki lehet próbálni, és legfeljebb visszaküldeni, ha nem jön be, vagy nem tetszik.

(#26818) Satyricon válasza pulutodurumo (#26814) üzenetére


Satyricon
addikt

Közben az optikai lehetőséget elvetettem.

Esetleg tudsz adni választ a kérdésemre?

Illetve az is érdekelne, hogy Az X-FI sorround Pro kártyáknál honnan lehet megtudni, hogy az V3-mas széria? Mmiben különbözik a nem V3-mas szériától? Van pár eladó a neten, és azt olvastam az egyik fórumtagtól, hogy az említett széria már egész jónak számít.

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#26819) pulutodurumo válasza Satyricon (#26818) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Miért akarsz surround kártyát venni sztereó zenére? Egy szimpla DAC erre jobb megoldás. Például egy SMSL Sanskrit 10th. Vagy más. Bármi normális, egyszerű cucc. Az X-Fi HD egész jó volt amikor kijött, de ma már nem akkor szám. A hangja okés, van nekem is.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#26820) tvamos válasza prtvlogan (#26817) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem szoktam jatszani, csak erdekesnek talaltam a meglatast. Meg legalabb lesz valami tema, amit fel tudok vetni a gyereknek. O szokott jatszani, es lehet, neki jol jon ez az info. De amugy a Bose QC eleg jol szol, annal gondolom nem kell jobb. Vagy nagyot tevedek?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#26821) Satyricon válasza pulutodurumo (#26819) üzenetére


Satyricon
addikt

Egyrészt azért gondoltam, mert 3db 5.1-es rendszerem van, és lehet, valamelyiket rákötném, ha olyanom lesz.

A másik pedig, hogy a sorround pro-t is lehet 2.0-ra állítani.

Harmadrészt pedig hardverapro-n hirdettek X-Fi HD-t, csak túl sokat gondolkodtam rajta, sajnos elvitték előlem...

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#26822) prtvlogan válasza tvamos (#26820) üzenetére


prtvlogan
aktív tag

Nem ismerem a Bose márkát, még sosem volt ilyen termékem. Nyilván típusától is függ, de játékra azért nem feltétlen kell "stúdió szintű" füles. ( szerintem )

(#26823) BTom1970


BTom1970
tag

Tervezek venni egy Sound Blaster Play 3 vagy 4 -et laptophoz és fülhallgatóhoz.
A 3-mas sima USB-s, a 4-es USB C-s.

Most úgy van, hogy ha csatlakoztatok egy fülhallgatót, akkor az lekapcsolja a laptop saját hangszóróját. Egy USB-s eszköznél ez hogyan lesz? Akkor külön kell tiltanom és kiválasztanom, hogy mikor melyik szóljon? Akár lehet állandóan csatlakoztatva a fülhallgató és mégis szólhat a saját laptop speaker?

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#26824) BTom1970


BTom1970
tag

Különben a Play4-es miben jobb? Melyiket érdemesebb venni?

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#26825) Williams


Williams
aktív tag

Sziasztok!
Ajánlást szeretnék kérni, hogy jelenleg mi lenne a legolcsóbb hangkártya, amin van line-in, tehát analóg hang bemenet. Nyilván a kimenet alapból van mindegyiken (?). PCI-E, vagy usb megoldás érdekelne, de lehetőleg minél olcsóbban. Elpusztult alaplapi helyett kellene valami. Köszönöm!

(#26826) purti


purti
csendes tag

Sziasztok!

Van egy asztali gépem amiben egy Asus Xonar D2X hangkártya figyel.
Tökéletesen működik a jack csatlakozós fejhallgatómmal.
Viszont arra gondoltam, hogy cserélem valamilyen wireless megoldásra.

A problémám az, hogy ezek a fülesek valamilyen USB-n keresztül csatlakoznak a géphez, melyet így nem tudok rákötni a hangkártyára. Így csak az alaplapit tudnám használni.

Vagy nem?
Hogy műküdik a rendszer ebben az esetben?
(elnézést ha noob a kérdés, nem értek hozzá nagyon)

Köszönöm szépen!

(#26827) pulutodurumo válasza purti (#26826) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A fejhallgatóban van minden elektronika, a DAC is. Mindegy mi van mellette.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#26828) Goblin12


Goblin12
őstag

Hali,

előre is elnézést ha nem jó topikban keresem a célhardware-t.

Tudtok olyan mixerről, ami teljességében letudná váltani fizikális változatra a Voicemeeter Potato-t?

Rode Rodecaster Duo-t nézegettem de nem vagyok benne biztos, hogy azt kapnám vele mint amit keresek.

XLR bemenet kellene rá Shure SM7B-hez.

Köszönökm a segítséget.

(#26829) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Helló,

PC-hez keresek belső hangkártyát. Nagyon nagy igényeim nincsenek, csak legyen megbízható, lehetőleg márkás, pl ASUS, Creative stb. Hosszan támogatott. Régebben volt Creative Xtreme Music-om, az volt az utolsó belsős hangkártyám. Most van ASUS Xonar U5-öm, de van egy kisebb gondom vele:

Aki érdekel, itt a leírása a problémának:
Olyan problémám van, hogy ASUS Xonar U5 külső hangkártyát használok már évek óta, 2021-ben vásárolt laptopom mellé vásároltam. Ez USB-s hangkártya. Az alaplapom ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI. Eredetileg az volt a terv, hogy ezt a hangkártyát fogom használni, de ha nincs használatban a Windows által, pl nem szól rajta a zene, akkor zúg kegyetlenül. Tehát visszatértem az ASUS Xonar u5-höz. Akkor nem volt hang a Xonar u5-ön, egészen addig ameddig a BIOS-ban le nem tiltottam az alaplapit. Azóta volt.
Ma szereltem be az XFX Speedster SWFT 319 Radeon RX 6800 CORE videókártyát. Hetekig nem volt dedikált VGA a gépben, a Xonar u5 rendben szólt is, és Steam-nél amit el tudtam indítani, pl TF2-t ott volt hang. Viszont Team Fortress 2-nél sem volt eleinte, az alaplapi hangkártya letiltása javította meg.
Szóval beszereltem vagy 40 perce az XFX Speedster SWFT 319 Radeon RX 6800 CORE-t. Indítanám el a Company of Heroes 2-t nincs hang! Aztán a Company of Heroes 3-at ott sincs hang. Team Fortress 2-nél sincs hang. Letiltottam az XFX-en az AMD hangcuccait az Windows 11 eszközkezelőben, de Steames játékok alatt nincs hang.
EA Appal letöltöttem a Battlefield 2042-t, már szinte félve indítottam el, de ott szerencsére van hang, szól az ASUS Xonar U5-re kötött analóg 5.1 hangfalrendszer. Tehát EA Appban van hang, Windows-ban van hang, csak Steames játékoknál nincs.

Az alaplapi Realtek 4080 zúg alapjáraton kivéve, ha fut az OBS :D, szóval kellene egy hangkártya ami lehetőleg nem 40K...

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#26830) -BG-


-BG-
csendes tag

Sziasztok,
Küldjetek olyan külső hangkártyát amivel audiophile minőségben lehet zenét hallgatni.
Tehát a prioritás a zenén van nem a gamelésen.
Lehet csak USB-vel működőt, vagy hálózatit, és jó lenne SPDIF kimenet rajta.
24bit 192kHz minőségű zenéim is vannak a laptopon.
Olyan beugró/közép típusú hangfalakon hallgatnám mint front-ra kötve Dali Zensor 7, hátul surround back-en Dali Zensor 3, és egy Dali E-12F mélynyomó.
Előre is köszi!

(#26831) pulutodurumo válasza -BG- (#26830) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Az RME ADI 2- től az ifi Zen Dac Air-ig elég széles a skála. Egy maximum pénz sokat segítene.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#26832) -BG- válasza pulutodurumo (#26831) üzenetére


-BG-
csendes tag

Ebben a 40-80 ezres kategóriában tudnál még példát küldeni?

(#26833) pulutodurumo válasza -BG- (#26832) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Legyen valami kínai is akkor.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#26834) kutyek válasza -BG- (#26832) üzenetére


kutyek
senior tag

Bármelyik Topping, ami feature-ök alapján OK. Pl. Topping D10s (nincs rajta hangerő szabályzó, tehát ezt digitálisan, szoftverből kell megoldani). Ezeken tipikusan sztereó RCA output van, így azt az erősítődnek kell megoldania, hogy upmixelje több csatornára (surround).

SPDIF kimenet mihez kell? Coax vagy optika?

(#26835) -BG- válasza kutyek (#26834) üzenetére


-BG-
csendes tag

5.1-hez, de ezt nagyon ritkán használom, a zenehallgatás lenne a prioritás.
Bár ha tudna 5.1-et is az még jobb lenne.
Denon erősítő az megoldja az upmixet az nem probléma.
Optikai kábel van most, CREATIVE Sound Blaster X-Fi Surround.
Hallom is hogy rock zenénél megadja magát, sztem ez is inkább gamelésre van, meg szoftveresen amit nem tud azt feljavítja, egy alsó kategóriás kis régi hangkártya.

(#26836) kutyek válasza -BG- (#26835) üzenetére


kutyek
senior tag

Ha digitális outputot használsz, akkor a Soundblaster kizárólag szoftveresen (surround effektek, EQ) szólhat bele a hangba, hiszen ilyenkor a tulajdonképpeni hangkártya (azaz DAC) a Denon-ban van.
Ha a Denont így is, úgy is digitálisan hajtod meg, akkor semmilyen hangkártyára nincs szükség (SB is felesleges), csak ha a PC-n nincs coax / optikai output. Természetesen ahhoz, hogy az optikai output multichannel (pl. 5.1, DTS stb) tartalmat is tudjon továbbítani, ahhoz szoftveres támogatás is kell.

(#26837) -BG- válasza kutyek (#26836) üzenetére


-BG-
csendes tag

A laptopon nincs coax/optikai output.
És ha veszek pl egy TOPPING D10S-t, optikai SPDIF kábellel használom, akkor filmnél az 5.1-et az tovább adja a Denon-nak? Vagy csak a jó minőségű stereo-t adja le ott is?

(#26838) pulutodurumo válasza -BG- (#26837) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Csak bizonyos tömörített formátumok mennek át optikán, mint pl. a DTS. A többire most hirtelen nem emlékszem.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#26839) Gorneck


Gorneck
titán

Sziasztok,

Elnezest, ha nem jo topikba jarok.

De kaptam (meg Karacsonyra) egy ATH-M50xSTS XRL fejest. Amit viszont eddig nem tudtam, hogy ezt PCre kotni nem is oly egyszeru.

es ha mar ez ellen tenni szeretnek, akkor gondoltam az Edifier MR4et is rakotnem, nem tudom mennyire gondolom jol, de En az alabbi 2 kulso interfacet neztem:

Focusrite Scarlett Solo (3rd gen)
MACKIE ONYX ARTIST 1.2

Illetve akkor ha jol sejtem szuksegem lesz 2 TRS kabelre is.

Mennyire jo valasztas az emlitett ket eszkoz, illetve a 10-12k difit megeri e a Scarlett.

Gorneck#1239

(#26840) kutyek válasza -BG- (#26837) üzenetére


kutyek
senior tag

Csak a sztereó jelet fogadják / dekódolják a DAC-ok (eltekintve néhány speckó típustól). Nem is tudnak továbbadni 5.1 jelet. Ha ilyen setupot akarsz, akkor AV processzorra (házimozi) van szükséged. Ezek mindenféle digitális csatornán fogadnak jelet (HDMI, coax, TOSLINK, USB stb.) és a multichannel tartalmakat (5.1, DD, DTS, Dolby Atmos stb.) is tudják dekódolni, illetve up/downmixelni. Kapsz ilyet önállóan, illetve erősítővel egy egybeépítve is (házimozi erősítő).

Ha a zene a prioritás, akkor ezt elengedném, és vennék bármilyen jó USB DAC-ot (aktív monitorokkal, adott esetben ez lehet 2.1 setup is, és úgy filmre sem rossz).

[ Szerkesztve ]

(#26841) kutyek válasza Gorneck (#26839) üzenetére


kutyek
senior tag

Mindkettő tudja, amire használni akarod. Ha nem kell egyszerre 2 mikrofon vagy két hangszer, akkor a Mackie is elég. Emiatt én nem venném a Focusrite-ot, de pl a szoftveres támogatás (Win driver) is lehet döntő szempont - fogalmam sincs, ezen a téren hogyan áll ez a két eszköz.
És valóban, 2 TRS kábel kell majd, hogy csatlakoztasd az MR4-et.

(#26842) Gorneck válasza kutyek (#26841) üzenetére


Gorneck
titán

Koszonom. En is azt lattam, hogy legtobb esetben inkabb a korites design alapjan dontenek, mert alapvetoen rendben vannak ezek a cuccok. Akkor meglesem driver szinten mizu...

Gorneck#1239

(#26843) kutyek válasza Gorneck (#26842) üzenetére


kutyek
senior tag

Most megnéztem Julian Krause összehasonlító videóját, ez alapján a Scarlett(ek) fejhallgató kimenete nem a legacélosabb (gyengébb teljesítmény, nagyobb torzítás). Mondjuk az M50x széria viszonylag könnyen hajtható, szerintem ez nem lesz gond.

(#26844) Gorneck válasza kutyek (#26843) üzenetére


Gorneck
titán

Semmi extra az a fejes es az MR4se...azt neztem meg tul is tolom ezzel, de ha mar megvan szeretnem hasznalni mindenfele szopas nelkul.
Driver miatt ahogy nezem jobban jarok a kicsit magasabb aru Scarlett-al.

Gorneck#1239

(#26845) DarthSun válasza kutyek (#26841) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A Mackie- t tudom, mivel használom, Win10/11 alatt a driver felmegy, jól műkszik. Igaz hogy egyszerű, puritán, de sztem nem is kell több, lényeg hogy szóljon. Mondjuk akkor is működik a cucc, ha nincs fent a driver, valamint az árához képest, szép tiszta hangja van.

[ Szerkesztve ]

(#26846) Gorneck válasza DarthSun (#26845) üzenetére


Gorneck
titán

:R

Gorneck#1239

(#26847) -BG- válasza kutyek (#26840) üzenetére


-BG-
csendes tag

:R

(#26848) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Sziasztok! A most beszerelt CPU két slotos, így a hangkártya és közte kb. fél centi hely maradt és a fele ventijét takarja, gondolom hűtés szempontjából nem a legjobb. [kép]
Kérdésem, hogy az Asus Xonar DGX kártya jobb annyival, mint a lap integrált (AMP-UP Audio with ALC1200) eszköze, hogy megérje azt használni, vagy megteszi az integrált cserébe jobb hűtés a GPU-nak?

Lehet hülye a kérdés, meg szubjektív is… 3.5 jackel van egy nem high-end hangfal rákötve (ebből gondolom, hogy nem biztos észlelhető, ha van is előnye a Xonar-nak).

Illetve van arra megoldás, hogy kicsit odébb kössem be hangkártyát? Helye ugye nincs, de videókártyát is lehet a lappal párhuzamosan a gépbe rakni valami bővítővel, ha jól tudom. :))

[ Szerkesztve ]

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#26849) DarthSun válasza kriszwells (#26848) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

ALC1200 már tűrhető, de tuti elmarad a Xonartól. Xonar nincs nálam, de van jópár más dedikált belső-külső, mindegyik egyértelműen veri a 1200- át(B450 Asus lappal fülelve). Halgasd meg, akinek van füle, hallja meg :)
A viedokártya forgatók gyengusok sztem, hangkártyához elég a kis PCIe sáv, tehát azt forgatnám be inkább. Pld én Zenhez Win98 esetén a régi SBLive- t forgattam be, kínai PCIe->PCI konverterrel, amúgy biztos megköveznek de sztem még a retro SB0060 is jobban szól, mint a modern 1200 :D

(#26850) kriszwells válasza DarthSun (#26849) üzenetére


kriszwells
aktív tag

Köszi! Nem a videókártyát szeretném forgatni, a xonarra gondoltam én is, mivel kisebb, meg a csatlakozója is. Csak ugye a lapon annyi van feltüntetve, hogy az is PCIe foglalt, de hogy valami külön neve van, ami megkülönbözteti a hosszú slottól?
[kép] Viszonylag szépen el tudtam rendezni a kábeleket is. Az elforgatott hangkari kicsit becsúnyítana a látványba, de annyi baj legyen :D
Bár lap aljánál még lenne hely, ha alsóbb helyre raknám a házba, ugyanúgy vízszintesen valami bővítővel. Vagy az alsó, hosszabb slotba, ha bele lehetne tenni.

[ Szerkesztve ]

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#26851) DarthSun válasza kriszwells (#26850) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Hosszabb slotba mehet. Akár a PCIex16- ba is a PCIex1 hangkártya, működni fog.
Én a kábeleket nem rendeztem jobban, lehetne, de akkor feszülnek, az nem jó. SB0060 pont elfért a táp és a HDD öböl között sufnirögzítéssel.

(#26852) kriszwells válasza DarthSun (#26851) üzenetére


kriszwells
aktív tag

Akkor, ha simán beleteszem a hosszabb slotba, akkor is működni fog? Mert az ott van, adott, és akkor lesz vagy 3-4 centi a GPU és hangkari között.
Korábbi gépemben nekem is ez az SB0060 volt, csak eladódott a géppel. Ez a Xonar valamivel keskenyebb amúgy.
Köszönöm a segítséget! :))

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#26853) DarthSun válasza kriszwells (#26852) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Persze mehet a hosszabba nyugodtan, működni fog, annyi sávot kap, amennyit fed a hkártya csatija.
Nincsmit...!

(#26854) VanAzAPénz


VanAzAPénz
junior tag

Sziasztok!
Jelenleg egy Sound Blaster X-Fi Titanium-m van, amit S/PDIF-n keresztűl használok 5.1-l.
Van olyan ? :R

[ Szerkesztve ]

(#26855) KaszkóPalkó


KaszkóPalkó
kezdő

Sziasztok,

Kisebb gondban vagyok az 5.1-es cuccal. Egy SB AE5 Plus hangkari, optikai kábellel az erősítőbe, 5.1 es hangfal szett. Csak sztereóban megy. Analógban ment eddig (3db jack - jack kábellel) egy edifier 5.1-es aktív szettel, de a mélynomó és benne a vezérlés elszállt.
Erre van megoldás? Optikán keresztül 5.1?

Bocs ha buta kérdés, de ha a vga kártya hdmi kimenetét dugom az erősítőbe, ott is átmegy a hang? Az a hang a hangkártya hangja, vagy honnan van?

köszi
üdv
Pali

(#26856) venom8888


venom8888
őstag

Sziasztok. Van egy Creative Sound Blaster X4 kuldo hangakrtyam, es most vettem egy Hyper x cloud 3 as vezetekes fjhalgatot, most jelenleg a mikrofon helyere van bedugva a jac a hangkatya oldalan. A kerdes az, hogy mivel van hozza egy usb csatlakozo is, akkor ha azt dugom be a pc be, akkor mar a PC integralt hangkartyajarol fog menni a hang, nem a Creative Sound Blaster X4 rol? Mert tud DTS-t is a fejhalgato,hogy azt csak a kulso SB vel fogja tudni?
Illetve kell letoltenem kulon fulhalgato drivert, vagy csak siman jo igy hogy bedugtam a Creative Sound Blaster X4 be?

(#26857) pulutodurumo válasza venom8888 (#26856) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Gondolom az X4 is tud dts-t és hasonló varázslatokat. Valamint a Cloud USB izéje egy kicsi hangkártya. Én maradnék az SB-nél.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#26858) venom8888 válasza pulutodurumo (#26857) üzenetére


venom8888
őstag

En is arra gondoltam,hogy marad benne, jobb mint az 10 eves alaplapi sound card. Kosoznom

(#26859) fap333 válasza KaszkóPalkó (#26855) üzenetére


fap333
aktív tag

Helló!
Az optika tömörítés nélkül csak két csatornát visz át. Ha 5.1-et szeretnél áttolni, akkor azt csak valami veszteséges tömörítéssel tudod elérni, amit támogatni kell mind a két oldalon az eszközödnek... Nagyon én sem értek hozzá, csak sokat szívtam egy spdif/analóg átalakítóval, és én sem értettem, hogy miért csak szeretót ad ki, amikor elvileg 5.1-es hang a forrásfájl...

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#26860) victorhun7 válasza DarthSun (#26849) üzenetére


victorhun7
tag

Nekem egy SB0220 van :D
Lehet nekem is be kéne üzemelni ha ennyire jól szól az alaplapi és a fejhallgató usb-s cucca ugyan úgy cicereg :))

(#26861) DarthSun válasza victorhun7 (#26860) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

SB0220, 0100, Win7- ig működik biztosan, meg a 0060 is. Én Win98/XP- hez tettem a modern gépbe. Win10/11 alatt nem próbáltam, majd kipróbálom. 0220, 0100, és egy Yamaha amúgy nem indult B450- ben, a kínai konverterrel, amiatt lett a 0060.

(#26862) Hopo82


Hopo82
tag

Üdv mkinek!
Logitech Z906-hoz milyen hangkártyát ajánlanátok? Főleg a film és gaming a fő prioritás. Lehet külső és belső is, jelenleg optikán használom alaplapi hanggal. (Gigabyte B550 AORUS ELITE V2-vel) Köszönöm előre is! :R :R :R

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#26863) tomcat78 válasza Hopo82 (#26862) üzenetére


tomcat78
őstag

Szia! Én csak akkor gondolkodnék ilyesmiben, ha nem optikán vagy koaxon akarod hajtani. Ha rca-n akarod, akkor lehet értelme. Viszont a gyári kábeleit akkor kukázd, ha érdemi javulást is szeretnél. Azok maximum kutyát dobálni alkalmasak.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#26864) DarthSun válasza tomcat78 (#26863) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Alaplapi koax/optika?, szakértő vagy, tudnod kéne hogy a digit jelfolyamot sem mindegy mi küldi ki. Gyakorta pattogtam vele :B Alaplapi - a konyhából is meghallom hogy lassít a basszus, cserébe a közép meg mosott. Rendes dedikált optika - sokkal jobban szól. Gyakorta felbukkan ezirányú tévedés, többhelyen találkozni vele, talán utoljára említem, hátha valaki megjegyzi, és ki is próbálja a kettő közti különbséget.
DAC+analóg, ott nyilván egyetértek hogy jó kábel kell, de az másik kategória.

(#26865) Hopo82 válasza tomcat78 (#26863) üzenetére


Hopo82
tag

a gyári hangfalkábeleket? És mire lenne érdemes lecserélni? rca-n is leadja az 5.1-et?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#26866) Stema


Stema
tag

Hello! Van egy Sound Blaster Z a gépemben és egérhúzásra meg néhány dologra elkezdett ciripelni, hasonlóan mint a régi gagyi alaplapi hangkártyák. Vennék sztem egy külsőt, max 20-30-ig. Néztem a Sennheiser GSX300at, BEHRINGER UMC22-et. Egy sima sennheiser sztereo fülest akarok rátenni, legyen minél inkább hanghű, nem kell térhatás meg ilyenek mert úgy gondolom hogy azt játékban úgyis megoldják, nem kell plusz effekt. Más alternatíva is jöhet de ezeket találtam hirtelen. Köszi!

(#26867) pulutodurumo válasza Stema (#26866) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Simán lehet, hogy azon is át fog jönni a zaj. Nekem a régi gépem kussba volt, pedig semelyik alkatrész nem volt prémium, sőt. A mostani meg néhány USB porton ugyan úgy cicereg mint nálad. Esetleg vehetsz elé plusz tápszűrőt, de az HiFi, ezért k**va drága ahhoz képest ami alkatrész benne van.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.