Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24001) Tiger. válasza Azmodan88 (#24000) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Nem kell letiltani, csak kiválasztod melyik legyen az elsődleges.
Analóg vagy optika ez jó kérdés, nekem nem volt sosem optikám.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#24002) Azmodan88


Azmodan88
csendes tag

Sziasztok,

Ma meg is érkezett :)

A kérdés még adott.
Ha optikán kötöm össze vajon vezérli e tényleges 5.1 en vagy ugyanugy viruális sorrundot fog mindegyik hangszóróra kinyomni?

Köszönöm

"I shall grind beneath my heel...all that exists."

(#24003) cinemazealot válasza Azmodan88 (#24002) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ha analóg kábelekkel kötöd össze, akkor minden flottul fog működni, legfeljebb a kábelek és a csatlakozók minőségétől függően szedhet fel egy kis zajt. A hangszín pedig nemcsak az hangfalszettől/erősítőtől fog függeni, hanem a hangkártyától is.

Ha optikával kötöd össze, akkor abszolút zajmentes lesz minden (csak a hangfalszett/erősítő saját zaját fogod hallani), viszont alapesetben csak sztereó vagy előre kódolt 5.1-et (pl. filmek DD vagy DTS hangsávját) fogsz tudni hallgatni rajta. A valósidejű 5.1-et (pl. játékoknál) visszakeveri sztereóba. Ha azonban bekapcsolod a Dolby Digital Live-ot vagy DTS Connect-et, akkor lesz valós idejű 5.1-ed is, viszont kapsz cserébe egy kis késleltetést és egy minimális minőségromlást (mivel a DD és a DTS adatvesztéses kódolás).

A döntés a Tiéd. :) Én az optika mellett döntöttem, mert nagy távolságot kellett áthidalnom és a tiszta hangzás fontosabb volt, mint a késleltetés. Ahhoz meg, hogy kihalljam a minőségvesztést, már nem elég vájt a fülem.

(#24004) Azmodan88 válasza cinemazealot (#24003) üzenetére


Azmodan88
csendes tag

Köszünöm szépen a sok segitséget.
.
Szépen szuperál ez a creative sound blaster z + Logitech Z906.

Igaz most nagyon nagyon elvesztem.
Jackel is be van dugva 1. bemeneti eszközön és Digitálisan is a 3. bemeneti eszközön.
Most probálgatom hogy mi is a különbség mind jacken 3D módba, optikán pedig ezt a DD-t és DTS-t ,de ott meg decocol a Z906. Igy tényleg foggalmam sincs :D
Hosszú éjszaka lesz ez:D

"I shall grind beneath my heel...all that exists."

(#24005) Bluerainbow


Bluerainbow
Közösségépítő

Sziasztok
Jelenleg egy Asus Xonar DGX-et használok UniXonar driverrel. Szerintetek érdemes lecserélni egy Creative Sound Blaster Z-re ? Fülessel használom leginkább , jelenleg Hyperix Cloud II van , de úton van egy Cloud Alpha. Amire használom : játék , zene.

Köszönöm a válaszokat !

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#24006) scabi78


scabi78
senior tag

Sziasztok,
Még sosem volt hangkártyám, mindig az alaplapit használtam és azon gondolkoztam, hogy ki kellene próbálni.
Pubg-zni és filmezni, zenét hallgatni szoktam. Mivel lenne más egy hangkártyával? Szebben szólna minden? Részletesebben? Esetleg hangosabban? Érdemes lenne kipróbálnom?
Hozzá teszem, hogy közel sincs abszolút hallásom, sőt... :)

Tiszta Windows, rendes ház!

(#24007) pulutodurumo válasza Bluerainbow (#24005) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A Z valamivel jobb mint a DGX, de azért nem ég és föld. Ha inkább a zenehallgatás miatt váltanál, nézz körül a DAC-os topikban. Ott csak erről van szó. Játékra maradhat az Asus kártya szerintem.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#24008) pulutodurumo válasza scabi78 (#24006) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Mi adja a hangot? Fejhallgató, sztereó hangszórók, 5.1?

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#24009) Bluerainbow válasza pulutodurumo (#24007) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Köszönöm úgy teszek.

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#24010) scabi78 válasza pulutodurumo (#24008) üzenetére


scabi78
senior tag

Fejhallgatót (logitech g430) használok 95%-ban, évente kétszer meg (logitech) 2.1 hangszórót.

Tiszta Windows, rendes ház!

(#24011) pulutodurumo válasza scabi78 (#24010) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Nem írtad, mennyit költenél. A legolcsóbb új ami már normálisabb az Asus Xonar DGX. Ez egy penge alaplapi megoldásnál nem biztos hogy jobb, de van benne fejhallgató erősítő. Aztán ott a Sound Blaster Z még mint "olcsó" belső kártya. Külsőleg: Asus Xonar U7 mk. II., Sound Blaster X sorozat, vagy a régebbi X-Fi 5.1.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#24012) scabi78 válasza pulutodurumo (#24011) üzenetére


scabi78
senior tag

Köszönöm a választ. 10k-t szánnék rá, használt is szóba jöhet.

Erre a furcsa kérdésre van válaszod? :)
„Mivel lenne más egy hangkártyával? Szebben szólna minden? Részletesebben? Esetleg hangosabban?”

Ez egy penge alaplapi megoldásnál nem biztos hogy jobb, de van benne fejhallgató erősítő.
Belépő az alaplapom: GIGABYTE GA-B150M-D3H

A kártya amit ajánlottál az jó az alaplapomba? Van még egy pci-eX4 foglalat.

[link]

[ Szerkesztve ]

Tiszta Windows, rendes ház!

(#24013) pulutodurumo válasza scabi78 (#24012) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Tízezer az nem sok. Aprón nézz körül, a DGX újan kicsit drágább. PCIe csatolós, az előd sima DG a PCI-os.

A dedikált kártya előnyei általában: jobb jel-zaj viszony, így "tisztább" részletesebb hangzás. Több erő, ezért hangosabb, jobban, precízebben hajtja a hangszórókat (fejesben is).

De! Sok múlik a fejhallgatón is, nem biztos hogy hanyatt fogsz esni, főleg hogy erősen a belépő szintet céloztad meg.

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#24014) scabi78 válasza pulutodurumo (#24013) üzenetére


scabi78
senior tag

Hangkártya vagy füles a belépőszint?

„De! Sok múlik a fejhallgatón is, nem biztos hogy hanyatt fogsz esni, főleg hogy erősen a belépő szintet céloztad meg.”

Tiszta Windows, rendes ház!

(#24015) dombi81 válasza scabi78 (#24014) üzenetére


dombi81
senior tag

Hangkártyánál gondolkozol belépőszinten.

(#24016) xmad


xmad
őstag

sziasztok!

hangkártya vásárlásán gondolkozok.

jelenleg egy creative Xi-fi extreme audio van, már ez is fényévekkel jobb az alaplapinál, de hátha kitudnék hozni még jobb hangzást a hangfalaimból egy jobb kártyával

Creativ Soundblasterx AE-5 öt néztem vagy az Asus Strix Soar-t

viszont nekem kellen a képen látható csati mivel a fejhallgatót a ház elején lévő csatiba szoktam dugni. nem tudom mi a pontos neve a képen látható foglalatnak. Asus kártyán ilyet nem látok sajnos

érdemes váltanom egyáltalán vagy mi lenne az ajánlás még?

(#24017) Bl@tty válasza xmad (#24016) üzenetére


Bl@tty
tag

A Soar-nak, ha jól tudom van control box az asztalra. Azon van fejes/miki csatlakozó. Így a ház (feltehetően zajosabb) előlapi csatiját el is felejtheted, ha ezt választod...

Persze ezzel még nem mondtam semmit, hogy ez, vagy az AE-5 a jobb választás. :D

[ Szerkesztve ]

(#24018) Bl@tty válasza Bl@tty (#24017) üzenetére


Bl@tty
tag

Hmm, tévedtem... Az előző hsz-t vedd semmisnek, bocsi. :B
A Raid kapott boxot... :(

(#24019) CabalX válasza xmad (#24016) üzenetére


CabalX
aktív tag

Az AE-5-öst én összekötöttem a ház előlapi csatlakozójával, működik de a hátsót használtom egyrészt azért mert mikrofonos a fejhallgatóm és azt is oda csatlakoztatom akkor, másrészt meg a külön árnyékolt csatlakozó (lehet hogy placebo hatása) miatt.

(#24020) xmad


xmad
őstag

zenére melyik lenne jobb?

(#24021) CabalX válasza xmad (#24020) üzenetére


CabalX
aktív tag

Fülhallgatóval az AE-5

(#24022) xmad válasza CabalX (#24021) üzenetére


xmad
őstag

hangszórón?

(#24023) CabalX válasza xmad (#24022) üzenetére


CabalX
aktív tag

Szerintem azon vegyes a kép. 2.0 esetén az AE-5, mert max annyit tud a Sabre dac, több hangszóró esetén lehet jobb az Asus.
Mondjuk zenét nem 5.1-ben jó hallgatni...

Én a támogatás és a Sabre Dac miatt vettem az AE-5öst.

(#24024) xmad válasza CabalX (#24023) üzenetére


xmad
őstag

2.0 -t használok.

Edifier R2730

(#24025) mcs válasza Bluerainbow (#24005) üzenetére


mcs
veterán

Ugyanezt a váltást léptem meg. Középkategóriás Sony fejessel picit fémesebb hangzása van a DGX-nek a Z-hez viszonyítva, de nincs akkora különbség, ami megindokolná a Z kétszeres árát.

(#24026) Bluerainbow válasza mcs (#24025) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Köszönöm , sokat segitettél. Akkor maradok a DGX-el. Megjött az új füles (Hyperix Alpha) - alapvetően szebben szól mint a régi Hyperix Cloud II. Kevesebb a magas , de dinamikusabbak a hangok.

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#24027) Tamas1007


Tamas1007
csendes tag

Sziasztok!

Logitech z906-hoz milyen külső hangkártyát ajánlatok? Laptop mellé...

Köszi :D

(#24028) Amartus válasza Tamas1007 (#24027) üzenetére


Amartus
senior tag

SB G6

Istenem, tele van csillagokkal...

(#24029) meszike91


meszike91
senior tag

Sziasztok! Van egy AB350M Pro4 alaplapom amin sose működött az alaplapi hangkártya. Eddig usb-s megoldásokkal pótoltam azt, most viszont szeretnék egy "normális" pcie-s hangkártyát vásárolni.

Hirtelen felindulásból rendeltem is egy asus xonar dg-t, csak jött a pofára esés, hogy az sima pci csatlakozós és nem megy bele az alaplapomba. Most akkor azt visszaküldetném csak nem tudom mire volna érdemes cserélnem. Olyan 10-15 k körül szánnék rá és win10-zel használnám ha ez számít. Játékra és zenehallgatásra használnám egy hyperx stinger fejessel, semmi különösebb igényem nincs.

du, du hast, du hast mich

(#24030) Tim82 válasza meszike91 (#24029) üzenetére


Tim82
nagyúr

Asus Xonar vonalon az "X"-re végződő nevű termékek a PCI-e csatlakozósak (a DG megfelelője a DGX).

Fejhallgatós használathoz a legolcsóbb elfogadható belső hangkártya a fent említett DGX, de használtan valószínűleg belefér a keretbe egy Creative Sound Blaster Z is. Xonar vonalon értelmes fejhallgatóerősítős PCI-e hangkártya a DGX-en kívül nem nagyon lesz ebben az árkategóriában.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#24031) ridiculous válasza Tim82 (#24030) üzenetére


ridiculous
aktív tag

Hali!

Adott egy Asrock B450M HDV R4.0 amiben hibás az alaplapi hangkártya, vagyis a fél hangszóró szól csak.
Nem akarok túl drága megoldást, ha veszek egy ilyen külsö hangkártyát akkor tud hasonlót nyújtani mint az alaplapi?
Játékra használom a gépet, semmi komolyabb dolog amihez szükséges lenne a hang.

[ [ [ Pain...Death...Nothing phases me ] ] ]

(#24032) meszike91 válasza Tim82 (#24030) üzenetére


meszike91
senior tag

Az asus xonar dgx hogyhogy nincs sehol se? Gyártják még? Vagy tudni róla valamit?

du, du hast, du hast mich

(#24033) Tim82 válasza meszike91 (#24032) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem néztem utána, hogy kivezetik-e, de ránézve, most augusztus folyamán tűnt el a boltokból.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#24034) mcs válasza meszike91 (#24032) üzenetére


mcs
veterán

Szerintem a Xonar AE váltotta le.

[ Szerkesztve ]

(#24035) meszike91 válasza mcs (#24034) üzenetére


meszike91
senior tag

Azt már értelmetlenül soknak érzem. Tényleg nem vágyok semmi extrára, nem kell nekem 7.1 meg hasonlók. Csak meg akarok szabadulni az usb-s megoldásoktól és rá akarom kötni a front panelt, hogy oda dughassam be a fejhallgatót.

Nézegettem pcx-en meg iponon és a Creative SB Audigy FX 5.1-et és ASUS Xonar SE 5.1-et láttam. Ezek közül melyiket javasoljátok? Esetleg megérhetné nekem a hyperx stingeremhez a xonar ae? Fejhallgatót nem akarok cserélni, többet nem is adnék egy fejhallgatóért, nem vagyok audiofil.

du, du hast, du hast mich

(#24036) nerozol


nerozol
tag

Sziasztok

Rendelkezem egy Logitech z607-es 5.1-es hangrendszerrel. Jelenleg az alaplapi 7.1 hangkártyával van összekötve 3 db RCA-jack kábellel. Mivel a bemenetek csak RCA-k.
Kérdéseim:
1.: Az RCA-jack kábel sokat vesz el a jelből?
2.: Szükséges-e inkább hangkártyával használni és akkor nem kellene RCA-jack kábel?
3.: Milyen hangkártyát ajánlotok? Sajnos nem túl nagy a keret nax 20k

(#24037) pulutodurumo válasza nerozol (#24036) üzenetére


pulutodurumo
őstag

1) Nem, ha nem valami 100forintos piacos kábel. Ezen a szinten emiatt felesleges aggódni.
2) Nem értem. Mivel csak RCA bemenet van rajta, mégis hogyan kötnéd össze egy másik hangkártyával?
Csak ugyanígy jack -> RCA
3) Ha mindenképp akarsz dedikált eszközt, ez például jó lehet.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#24038) nerozol válasza pulutodurumo (#24037) üzenetére


nerozol
tag

Köszönöm a válaszod.

2) Azt csak azért írtam, mert nem tudom, hogy létezik-e olyan megoldás, melynél a hangkártyán van RCA kimenet.
Látom a linkelt hangkártyán a front hangszórókon kívül ugyancsak jack csatlakozón megy a Rear és Csub így természetesen tárgytalan.

(#24039) pulutodurumo válasza nerozol (#24038) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Létezik RCA kimenetes hangkártya, de az inkább zenecsinálásra van. Meg ritka is mint a fehér Zorro. Másrészről ennyi csatlakozó fizikailag nem fér el egy sloton ugyebár.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#24040) nerozol válasza pulutodurumo (#24039) üzenetére


nerozol
tag

Köszi :R Most már megvilágosodtam, kissé láma vagyok a témához.

[ Szerkesztve ]

(#24041) Ewun


Ewun
csendes tag

Hali!

Hangkártya vásárláshoz kérnék segítséget!
Alaplapit használtam eddig. A kiadott hanggal nem volt különösebb bajom, amennyiben nem próbáltam drivert külön felrakni, ugyanis ekkor eltolta a balanszot. A mikrofon hangja sosem szuperált, amit nem kizárólag a kártya hibájának tudok be.
A problémák orvoslására BIOS-t frissítettem, friss Windowst telepítettem és drivereket is próbálgattam ismét, de a frissítés után a mikrofon használhatatlan lett és az előző balansz probléma sem javult meg. Szóval teljes kapufa. Meguntam.

Zenére és játékra kb. fele-fele arányban használom a gépet. A lapom Asus B85PRO GAMER (SupremeFX) és hozzá van kötve egy Thonet & Vander Kürbis 2.0 aktív hangfal, valamint a gép előlapjáról használom a Zalman ZM HPS300-as mikrofonos fülesem.

Amint írtam, a kimenő hang minőségével nem volt különösebb problémám alapból. De normális(abb) mikrofon hang kellene és a driveres problémákat is mellőzném. Árban nem mennék feltétlen 20 ezer magyar pénz fölé, amennyiben nem muszáj.
Mit tudtok ajánlani?

(#24042) agaron


agaron
tag

Sziasztok,

en is hangkartyavasarlason gondolkozok. Olvasgattam tegnap este tobbet, viszont elotte szeretnek kerdezni. Elso korben amit kineztem az a Creative Sound Blaster Z. Esetleg valakinek van vele pro/kontra tapasztalata? Milyen hasonlo, esetleg jobb alternativa van esetleg?

Amit hasznalni szeretnek vele (tobbnyire game es akkor tobbnyire headset, emellett pedig zene/filmnezes is elofordul) az jelenleg egy Asus Cerberus fejhallgato, ami 1-2 honapon belul valoszinuleg cserekoteles kesz, illetve egy Genius SW-G2.1 1250 hangfal.

Koszonom elore is a segitseget!

Steam Deck | PC | PS5

(#24043) mcs válasza agaron (#24042) üzenetére


mcs
veterán

Szia!

Szerintem egy kicsivel lehetne olcsóbb a Z, de nekem személy szerint bevált a hangzása. Xonar DGX-ről váltottam, amihez képest jócskán erősebb a fejhallgató erősítője, combosabb a basszusa, és a magas tartománya is kevésbé fémes. A hozzáadott mikrofont még nem próbáltam, de erre is sor kerül hamarosan. Kontraként az erősen világító ledjeit tudom felhozni, ami szoftveresen nem szabályozható, és a Windows főverziós frissítései után hajlamos megbolondulni a driver, amit ilyenkor újra kell tenni.

(#24044) CabalX válasza mcs (#24043) üzenetére


CabalX
aktív tag

Z esetén lehet érdemes kipróbálni az új béta drivert az általad említett problémákra [link]

(#24045) mcs válasza CabalX (#24044) üzenetére


mcs
veterán

Nálam annyi volt a gond, hogy következő indulásig nem őrizte meg az utólag beállított hangerőt, és a kimeneti módot sem. Teljesen eltávolítottam a drivert, majd újratelepítettem, és jó lett.

(#24046) Tiger. válasza CabalX (#24044) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ez új hivatalos driver?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#24047) CabalX válasza Tiger. (#24046) üzenetére


CabalX
aktív tag

Ez új Béta driver, még nincs az MS által szignózva, azért is nincs kint a Creative oldalán, csak a fejlesztői/support oldalon.
Ha problémás a "hivatalos" driver akkor érdemes kipróbálni.
Most úgy tűnik belekezdett a Creative a driver/update készítésbe.

(#24048) Tiger. válasza CabalX (#24047) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Akkor megvárom nem bétát.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#24049) MeSKA


MeSKA
aktív tag

Sziasztok! Levitték az Asus Strix Raid DLX kártyák árát, jelenleg 30e Ft. Ugyan annyi, mint a Strix Soar, amitől azért jóval jobb. Érdemes beruházni egy DLX-re? Milyen vélemények vannak róla?

(#24050) agaron válasza mcs (#24043) üzenetére


agaron
tag

Szia!

Koszi szepen! Aludtam ra 1-et, neztem teszteket, es ez lesz szerintem, meg is rendelem. :)

Steam Deck | PC | PS5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.