Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16901) Asrach


Asrach
tag

Nem nagyon találtam erről információt az lenne a kérdésem hogy van a Xonar U7 és a Xonar U7 Echelon.

Én úgy látom csak külsőleg van különbség,viszont az echelonnak más a drivere egy picit.
Az lenne a kérdésem hogy szerintetek a normál U7nél fel lehet-e tenni az Echelon driverét,hiszen a hardver ugyanaz.

Illetve nem tudom számít-e hogy míg a normál u7 aranyozott addig az echelon nem, számít ez itt most valamit,nem tudok melyiket kellene megvenni( A normál U7 letisztultabb azért).

ÜDV!

(#16902) bb0t


bb0t
senior tag

Sziasztok! Egyáltalán nem értek a hangkártyákhoz és segítség kellene. Egy egyszerű megbízható jó minőségű középkategóriás hangkártyára lenne szükségem. Csak 2 hangszóró meg egy mikrofon lenne rákötve. A főnököm panaszkodik, hogy állandóan gerjed meg vacak valószínű alaplapi integrált és megkért, hogy nézzek egyet neki. Milyet ajánlotok? :U

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#16903) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Van értelme lecserélnem egy Audigy4-et másik hangkártyára ha csak a digitális kimenetet használom? Valószínűleg őszig veszek egy másik erősítőt is, akkor már HDMI kábelen menne a kép és a hang is.

(#16904) moonguru válasza #54715584 (#16903) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Szerintem nem!

Monitor Guru!

(#16905) Tomacko válasza bb0t (#16902) üzenetére


Tomacko
senior tag

Mint márkát, én az ESI-t ajánlanám, vagy Audiotrak.

[ Szerkesztve ]

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#16906) varmi2 válasza #54715584 (#16903) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha csak a videokari hdmi-jén megy ki a hang, akkor azt is kiveheted, ami benne van. Semmit nem számít.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#16907) Rathrol


Rathrol
aktív tag

Sziasztok!

Megéri megvenni Asus Xonar Phoebus Solo hangkártyát 2.1 rendszerhez?

(#16908) varmi2 válasza Rathrol (#16907) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mi a pontos típusa a 2.1-nek?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#16909) Rathrol válasza varmi2 (#16908) üzenetére


Rathrol
aktív tag

Logitech Z623

(#16910) varmi2 válasza Rathrol (#16909) üzenetére


varmi2
nagyúr

Annál a hangfalnál mindegy.Nem lesz jobb. Ha ennyi pénzből vettél volna egy jobb 2.0 hangfalat, akkor lenne értelme mondjuk egy xonar ds/dsx d1/dx -nek. De ebben az esetben nem. Ha nem hiszel nekem, akkor nézz át ebbe a topikba. Ez, és az ehhez hasonló hangfalak nem ajánlottak.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#16911) #54715584


#54715584
törölt tag

moonguru, varmi2 köszi :R

(#16912) Rathrol válasza varmi2 (#16910) üzenetére


Rathrol
aktív tag

Én elégedet vagyok vele, nem operákat hallgatok ahol figyelek a vonóra,pengetőkre...stb! :)
De most hagyjuk milyen rendszerre van rákötve, maga a hangkártya megéri a pénzt? Mivel tudd többet adni mint amit ajánlottál xonar ds/dsx d1/dx-ek?

(#16913) varmi2 válasza Rathrol (#16912) üzenetére


varmi2
nagyúr

De épp azt mondom, hogy a te esetben felesleges, semmivel nem lesz jobb. Most alaplapin hallgatod? Ha igen, akkor esetleg egy ds/dsx, de cserélt opa erősítővel. De lehet ez sem hozna előre lépést hangzásban.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#16914) Rathrol válasza varmi2 (#16913) üzenetére


Rathrol
aktív tag

Akkor mikor lenne előre lépés milyen hangrendszerrel ami kihasználná ezt a hangkártyát?

(#16915) varmi2 válasza Rathrol (#16914) üzenetére


varmi2
nagyúr

Gyere át abba a topikba, amit írtam, és olvasd el az ott található összefoglaló, utánna ha lesz még kérdés, a topiklakók szivesen segítenek.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#16916) Rathrol válasza varmi2 (#16915) üzenetére


Rathrol
aktív tag

Rendben, köszönöm! :R

(#16917) Neubauten


Neubauten
csendes tag

Otthon akarok elektromos gitárt és jó minőségű (600-700 ohmos) fejest használni. Azt gondolom ehhez talán egy külső DAC-os hangkártya lenne a legjobb. Mit ajánlatok olcsóbb kategóriában, ami már jobb lenne mint az alaplapi? (Gépem egy régebbi pentium dual-core egy bépített Realtek ALC270A-GR audioval.) Köszi a válaszokat! :K

(#16918) Asrach


Asrach
tag

A Segítségeteket szeretném kérni: mivel tudok egy 80 Ohmos fejhallgatót meghajtani rendesen?
Olyan hangkártya kell amire 5.1-et optikai kábellel is rátudok kötni egyszerre.

(#16919) Asrach válasza Asrach (#16918) üzenetére


Asrach
tag

A ROG Xonar Phoebus elvileg kitud hajtani 600 ohmot is mit gondoltok róla?

(#16920) forras2


forras2
őstag

Sziasztok!

Hangkártyát szeretnék venni.
Az Asus Xonar DG és a DGX között van valami különbség a foglalatot leszámítva?
Már csak a döntés miatt kérdem, hogy melyik legyen :))
Illetve a DS és DSX között?
Esetleg Sound Blaster FX-ről mi a véleményetek?
Ezek közül melyik hangkártyát ajánljátok?
Játékhoz kéne, főként fülhallgatós játékhoz, illetve zene hallgatáshoz, az viszont 5.1-es hangfalakon menne :)

Köszönöm :R

(#16921) varmi2 válasza forras2 (#16920) üzenetére


varmi2
nagyúr

Csak a foglalata a különbség a kérdezett xonarok között. Ha a jövőt nézed, érdemesebb a x végződésűt, azaz a pcie verziót.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#16922) forras2 válasza varmi2 (#16921) üzenetére


forras2
őstag

És inkább melyiket ajánlod?
DGX vagy DSX? :))

(#16923) varmi2 válasza forras2 (#16922) üzenetére


varmi2
nagyúr

Attól függ, hogy mit akarsz rákötni, ha fülest, akkor dgx, ha aktív hangfalat, akkor dsx-t. Ha dsx a választás, akkor számold bele, hogy érdemes, egyből kicserélni benne az opa erősítőt jobbra, kb 2k összegről beszélünk.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#16924) forras2 válasza varmi2 (#16923) üzenetére


forras2
őstag

hááát, is-is. Játék az fülesen menne, viszont a zene, ami szintén minden napos, az meg az aktív hangfalon.

(#16925) varmi2 válasza forras2 (#16924) üzenetére


varmi2
nagyúr

Akkor lehet, hogy jobb volna a creativ, olvass it visszább, sokan dícsérik.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#16926) Tomacko válasza Neubauten (#16917) üzenetére


Tomacko
senior tag

A kommersz márkák mint Asus és Creative ezeket hanyagolhatod is kapásból. Én el mennék az ESI, Audiotrak és más egyéb gyártók közt keresni. Ugye ami "csak" DAC az nálad nem jöhet szóba, mivel a gitárral bevitelt is csinálsz. Erre majd figyelj oda a keresés közben.

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#16927) Tomacko válasza Neubauten (#16917) üzenetére


Tomacko
senior tag

Elfidelity is egy minőségi név, ugyan a linkelt kártyának sincs bejárata, de kersési alapnak megteszi talán :)

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#16928) ricinus13


ricinus13
senior tag

Üdv a kedves egybegyűlteknek. Hangkeltő vásárláshoz érkeztem. A kiszemelt egy Microlab Solo 6C. Ehhez kéne valami használható de nem túl drága hangkártya. 5-10k környékén szándékozom rá költeni.
[Link] a hangszóróhoz. Előre is köszi a segítséget. :R

(#16929) Daffchy


Daffchy
őstag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy pci-e-s hangkártyát.
Stereo fülesnél szeretném elérni a legjobb hangminőséget és térhangzást (a mély hangok nagyon fontosak).
Optikai kimenet legyen rajta (bár gondolom mindegyiken van).

A keret 20, maximum 25E Ft.

Mit ajánlanátok?

Egyébként az Asus Xonar U7 van olyan jó mint azonos áron PCI-E-s társai vagy inkább a 10-11E-res kártyákkal van pariban?

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#16930) Tomacko válasza ricinus13 (#16928) üzenetére


Tomacko
senior tag

Elfidelity, ESI, Audiotrak én ezek közt keresnék sztereóra való kártyát, tény, hogy nem a 10k-s kategóriák. De az is tény. hogy a xonar DS, DSX kategória sokszor már gyengébben muzsikál mint a mai alaplapok (tapasztalatuk már sokan) és csak OPAMP csere után tud valamit. Én a fentiek közt keresgélnék, akár használtpiacon is.

(#16929) Daffchy
"Optikai kimenet legyen rajta (bár gondolom mindegyiken van)."
Ezt pontosan mire használnád? Optikán vinnéd a hangod a fejeserősítőbe, erősítőbe amiről használod a fejest?
Ha igen, akkor neked tök felesleges hangkártyát venned, ugyanis, így digitális jelet viszel tovább az erősítőbe. Ebbe a folyamatba a hangkártya egyáltalán nem vesz részt, az analóggá alakítást az erősítő saját DAC-ja végzi majd.

[ Szerkesztve ]

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#16931) ricinus13 válasza Tomacko (#16930) üzenetére


ricinus13
senior tag

Rendben köszi, szétnézek. :R
Ja és mégegy hogy inkább külső, vagy belső?

[ Szerkesztve ]

(#16932) Daffchy válasza Tomacko (#16930) üzenetére


Daffchy
őstag

Nem nem. Az optika arra kell, ha a házimozit használom.

A fülest este használnám vagy amikor nem tudok "zajongani" és amikor TS-re is szükségem van.

Szóval ahogy most is, váltogatnám.
Jelenleg alaplapi (Asus Maximus V Gene - SupremeFX III) hangkártyáról megy a hang a házimozira és van egy USB-s fejesem és a kettő között váltogatk
Egyébként ez a SupremeFX III hangkártya mennyire jó? Jobb mint a szimpla integrált darabok?
Sound Balster X-Fi MB2

(#16933) zsoltnyiri válasza Tomacko (#16930) üzenetére


zsoltnyiri
tag

Ezek közül az Elfidelity, ESI, Audiotrak stb kártyák közül van olyan amibe paralell be lehet dugni egy sztereo hangfalpárt, egy fejhallgatót és egy mikrofont? Játékra utóbbit, zenére előbbit szoktam használni és windowsban váltogatni. Ha pedig van ilyen, akkor következésképpen ezek is tudják azt mint a konzumer stb. vackok (creative, asus), hogy pl fejhallgatóban szépen szétdobja a hangot, és pontosan megtudod állapítani mi honnan jön (kvázi térhangzás)? Lehet a kérdés nagyon bugyuta, akkor elnézést :)

[ Szerkesztve ]

(#16934) Asrach


Asrach
tag

Nem annyira értek hozzá szeretnék segítséget kérni : Sound Blaster ZXR hangkártya mennyire lenne jó egy jobb hangrendszerhez(5.1,7.1) illetve egy beyerdynamics dt 770 pro (80 ohm) vagy Beyerdynamics custom Stuido (80 ohm) fejhallgatókhoz?

(#16935) moonguru válasza Daffchy (#16932) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Írtam egy PM-et!

Monitor Guru!

(#16936) Asrach válasza Asrach (#16934) üzenetére


Asrach
tag

Kicsit tartok úgy alapvetően creative kártyáktól, mivel sose használtam ilyet.

(#16937) [Balazs]


[Balazs]
csendes tag

Hali!

A Téma alapjához szeretnék visszatérni, mégpedig, hogy milyen hangkártyát vegyek?

A történet úgy néz ki, hogy jó pár éve volt egy kis villámkár és az alaplapon elment a hangkártya a hálókártyával együtt, szerencsére a többi megúszta, bár még a mai napig nem tudom hogy jött ez össze.
Alaplapom egy Gigabyte P35C-DS3R aminek a hangkártyájával amúgy rendkívül megvoltam elégedve.

utána gyorsmentésként vettem egy creativce soundblaster 5.1-es hangkártyát :) és hát valami szörnyű..

Egy erősítővel van összekötve a pc, de iszonyat gyenge a kimeneti hangerő, és nem is szól túl szépen.

Igazából amit szeretnék, hogy szép tisztán szóljon, már nem szoktam játszani, úgyhogy nem kell, hogy játékokra legyen tervezve a kártya . Zene és film. na meg hogy a kimeneti hangerő azért normálisabb legyen, mert majdnem maximumon kell járatnom az erősítőt, hogy normális hangerővel szóljon a zene :)

Szóval ez lenne az én nagy problémám.. olyan 15, max 20ezer között szánnék egy ilyen alkatrészre, de ha megtudtok győzni jobbról figyelek :))

Köszönöm előre is

(#16938) forras2


forras2
őstag

Nézegettem az SB kártyákat.
Erről mi a véleményetek? :))

(#16939) zzola


zzola
félisten

Üdv!

Vettem egy Asus Xonar DG hangkártyát, de utólag derült csak ki, hogy nem tudom beépíteni a PC-be.Helyette árban Creative Sound Blaster X-FI Go! Pro USB-t tudnák venni! Esetleg van más USB-s eszköz, ami árban hasonló, de jobb hangzást biztosít? Gondolom egy alaplapi hangkeltőnél azért jobb ez az USB-s megoldás illetve ezeknek a külső kártyáknak mekkora processzor igényük van?
köszi!

[ Szerkesztve ]

(#16940) Asrach válasza Asrach (#16934) üzenetére


Asrach
tag

Tudnátok esetleg segíteni hangkártya ügyben: Sound Blaster ZxR
http://www.soundblaster.com/products/sound-blaster-zxr.aspx
Régen jó volt Creative, de ugye volt itt nemrégiben driver probléma meg miegymás nem tudom most milyen.
Mennyire jó ez a kártya különböző hangrendszerekhez, illetve komolyabb fejhallgatókhoz itt most Beyerdynamic dt770 80 ohm, pro vagy hasonló fejhallgatókra gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#16941) RetepNyaraB válasza Asrach (#16940) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Jó kártya; a Beyerhez nem jó :N Oda valami külsővel jobban járnál, ha megelégszel sztereóval. Amennyiben kell a sokpontegy, akkor jó lesz, legfeljebb hagy a fejesben kakaót...
Driver gondok már nincsenek, ezekkel az új szériás Creative-ekkel biztos nem.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#16942) Asrach válasza RetepNyaraB (#16941) üzenetére


Asrach
tag

Kell az 5.1 hangrendszerhez is, szerintem teszek vele egy próbát :)

[ Szerkesztve ]

(#16943) RetepNyaraB válasza Asrach (#16942) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Jó lesz, nem bánod meg akkor.
Illetve, ha ennyi lét kiadsz belső kártyára akkor megfontolandó az asus stx II is, mert annak van dedikált jitter csökkentő áramköre. A Creative-nek nem néztem utána ilyen szempontból...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#16944) Hoffer


Hoffer
őstag

Sziasztok!

USB-s hangkártyát szeretnék, 5.1 vagy 7.1.
Asus Xonar U7 vagy Creative X-Fi HD?

Melyik lehet szerintetek a jobb?

(#16945) Asrach válasza Hoffer (#16944) üzenetére


Asrach
tag

Szerintem xonar U7 a jobb választás ha sorround hangzáshoz kell mivel ott van dolby támogatás.
Pl: Dolby Home Theater v4 stb...

[ Szerkesztve ]

(#16946) #09198592


#09198592
törölt tag

Sziasztok!
Erről a hangkártyáról mi a vélemény? [link]

[ Szerkesztve ]

(#16947) varmi2 válasza #09198592 (#16946) üzenetére


varmi2
nagyúr

Semmivel nem jobb, mint az integrált.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#16948) Tomacko válasza #09198592 (#16946) üzenetére


Tomacko
senior tag

Annyit buksz csak rajta amennyiért veszed ;]

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#16949) #09198592


#09198592
törölt tag

Ehhez az alaphoz ([link]) kell egy hangkártya a jobb hangzásért, vagy elég az integrált?

(#16950) varmi2 válasza #09198592 (#16949) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem feltétlen az alaplap határozza meg, hogy érdemes-e hqngkártyát vásárolni, hanem, az, hogy milyen hangfalon hallgatod, és mi a fontos, játék, film, zene.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.