Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17551) thornadoj válasza M3lakH (#17548) üzenetére


thornadoj
aktív tag

jack az analóg. az spdif digitális ami lehet koax meg optikai is. a koaxból meg létezik spdif meg analóg is.

(#17552) RetepNyaraB válasza M3lakH (#17550) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

az egy jack formájú optikai. Átalakítós. Általában sima jack fejhallgatókimenetet szoktak kombinálni spdif out-tal, pl. notikon. Vagy pl itt is; nem látom jól a fotót. szerk: egen, ez vagy 7.1 esetén a hátsó, vagy spdif out.

(#17551) thornadoj@ ööö a koaxiális az kifejezetten digitális kimenet típus, de javíts ki, ha mégsem :U

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#17553) M3lakH válasza RetepNyaraB (#17552) üzenetére


M3lakH
tag

Szintén igazad van, és kb megőrülök ettől a megoldástól.... :))
Viszont azért nem gondoltam teljesen rosszul, van akik így oldották meg, Jack kimenetel Coax. (jack-rca kábellel) Úgy látszik gyártója válogatja.

(#17554) thornadoj válasza RetepNyaraB (#17552) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Használhatók a digitális kábelek analóg alkalmazásban? Igen, teljes mértékben, a szoros tűrés, ami elengedhetetlen a digitális alkalmazásoknál, tökéletessé teszi a digitális kábeleket analóg alkalmazásokhoz. Az SDI koax kábel többe kerül ugyan a hagyományos analóg koax kábelnél, de felülmúlja az analóg kábel minden mutatóját.

(#17555) M3lakH válasza thornadoj (#17554) üzenetére


M3lakH
tag

Coax KÁBEL használható analóg célokra is, és digitálisra is. Itt csak magáról a kimenetekről folytattunk eszmecserét, amiből számomra lejött hogy ez a "Jack-es SPDIF" csatlakozó elég sokféle képen van kialakítva. Egyesek mögé rejtik az optikai kimenetet, egyesek simán coax csatlakozónak használják, és találtam ilyen multi-channel SPDIF jack et is, ahol 2 nél több szálon folyik a digitális kommunikáció.

(#17556) thornadoj válasza M3lakH (#17555) üzenetére


thornadoj
aktív tag

tudom h kimenetről volt az eszmecsre, de még mindig nem értem hogy a jack aljzat hogy lehet spdif.

am. az rca is koaxiális.

(#17557) forras2 válasza RetepNyaraB (#17547) üzenetére


forras2
őstag

Én nem rúglak szájba érte :) Maga a füles már 2 hónapos, és igazából meg vagyok vele elégedve... Igazából, itt a PH!-n, az erre "szakosodott" fórumban ajánlották a G430-at sokan, azért ez mellett döntöttem.
De amit leírtál, felkeltette a figyelmemet, megpróbálok vadászni 1 ilyen fülest, már csak a kipróbálás kedvéért, mert bogarat ültettél a fejembe :))

(#17558) M3lakH válasza thornadoj (#17556) üzenetére


M3lakH
tag

Úgy, hogy effektív a jelnek mind1, hogy milyen alakú csatlakozón közlekedik. Ahol optikai, ott van a jack aljzat mögött egy led, ehhez be kell dugnod egy úgymond "vak" jack dugót,ami műanyag, a közepében egy kb plexi rúdal, a vége pedig optikai kábel ajzat.

Jack-Optical adapter
Jack-Optical kábel adapter nélkül
Jack-RCA Coax
Multichannel Jack SPDIF nemtudommi :DD

Hogy az elektromos digit jelet RCA, vagy monojack csatlakozón használod, már kialakítás kérdése. Minden esetre jól meg van bonyolítva hogy a 2 digitjel hányféle képen csatlakoztatható...

RetepNyaraB
Köszi az eszmecserét, ha nem mondod hogy a jack lehet konkrétan optikai is, akkor kb sosem keresek rá hogy ilyen is van..

[ Szerkesztve ]

(#17559) thornadoj válasza M3lakH (#17558) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Áhá, már értem! Szóval semmi köze a jack aljzathoz, mindössze a formája, hogy beférjen a helyszüke okán több megoldást egybezsúfolt foglalatba. köszi az infót! :)

(#17560) M3lakH válasza thornadoj (#17559) üzenetére


M3lakH
tag

Optikainál igen, de a coax is így van kivezetve bizonyos kártyákon, ott rendesen a jack aljzatot használja.
Most előkaptam egy SB0100 (live 5.1) kártyát, a narancs sárga jack a digital out, és látszódik hogy nincs mögötte semmilyen optikai cucc :)

(#17561) Tim82 válasza Tim82 (#17537) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem, nem megy együtt a kettő, legalábbis a Windows nem engedi együtt használni. Ha be van dugva a fejhallgató, a fejhallgató szól, állítási lehetőség nincs.

(Külön driver nincs a Behringer kártyához, tehát a Win saját beállításaira lehet csak hagyatkozni.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#17562) thornadoj válasza M3lakH (#17560) üzenetére


thornadoj
aktív tag

tehát belemegy a jack, meg a koax digitális csatlakozó is, vagy jack csatis koax kábel?

(#17563) eviss


eviss
újonc

Szisztok!

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy most vettem egy Logitech z906-os hangcuccot és laptophoz akarom hozzákötni, de mivel nem igen értek a hangkártyákhoz és az összekötéshez, ezért szeretném kérni segítségeteket , hogy hogyan is lehetne, milyen usb-s hangkártyát ajánlotok és milyen csatlakozással. Segítségeteket , válaszotokat előre is köszönöm.

(#17564) DarthSun válasza M3lakH (#17558) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Nem semmi, ezek az információk nekem is újak :B

Jack-Optical adapter : nem is láttam ilyet
Jack-Optical kábel adapter nélkül : ezt sem tudtam hogy van
Jack-RCA Coax : saját összeszerelésűt használok, nem is tudtam hogy készen lehet kapni ( live- hoz használom )
Multichannel Jack SPDIF nemtudommi : én sem tudom :DDD

Optical-optical : ez kapható, használom is ( külső és belső hangkártyákkal is, erősítőre )
RCA-koax digital : saját összeszerelésűt használok, ezt sem tudom hogy lehet- e kapni összeszerelve :U ( külső USB- s Audigy2NX- ről erősítőre és az Audigy2ZS Platinum Pro külső egységéről erősítőre )

(#17563) eviss : nem egy olcsóság az a hangszórókészlet, szerinten ahhoz már érdemes egy X-Fi Surround 5.1 Pro- t ( én ezt használom, szeretem a hangját ), Sound Blaster Omni- t ( ez állítólag jobb, kicsivel drágább is ) vagy Xonar U7- et ( nem ismerem a hangját de sokak szerint megéri az árát ) venni. Mindegyik USB- s és tudja az 5.1- et analogon és digiten is - a hangfalszetted 5.1- es, amiatt ajánlottam ezeket.

(#17565) M3lakH válasza thornadoj (#17562) üzenetére


M3lakH
tag

Jack csatis a koax kábel :)

(#17566) thornadoj válasza M3lakH (#17565) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Érdekes konstrukció. Kiváncsi lennék a minőségére, mert a jack nem a legideálisabb csatlakozás. (analógban sem) mindenesetre érdekes megoldás :)

(#17567) Kal-El


Kal-El
senior tag

Hello!
Egy külsős USB-s hangkártya hangminőségén mennyit ronthat egy USB hosszabbító/elosztó?
Vagy ronthat-e egyáltalán?

(#17568) DarthSun válasza Kal-El (#17567) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

A sok gép miatt a távolabbiról 2m- es hosszabbító megy HUB- ra, abba van bedugva 2 külső nálam. Amiatt kell így hogy a koax és az optikai rövid maradhasson. A hosszú USB kábelnél nem vettem észre romlást, ha viszont az RCA-koax digitkábel túl hosszú, akkor rögtön hallani a minőségesést.Az optikai meg gyári, adott a hossz, közel kell lennie a kártyának az erősítőhöz. Hozzáteszem hogy azért a saját tápos USB HUB ajánlott hogy nehogy kevés ampert kapjon a kártya, bár az újak kevéssel is beérik de én azért saját tápost használok.

(#17569) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Sziasztok! Hangkártya vásárlás előtt állok. Kb 5ezer Ft lenen a keret erre. Mivel nem vagyok teljesen tisztában a témával. Érdekelne hogy milyen különbség van az integrált, egy 5ezer Ft-os és mondjuk egy 50ezer Ft-os hangkártya között? :R

(#17570) DarthSun válasza zsolti_20 (#17569) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Az integráltnak kritikán aluli hangja van, az 5 ezres felejthető, 50 ezerből meg már nagyon szép hangú kártyákat lehet választani. Nemrég belehallgattam a laptopom integrált kártyájába - tragédia :DDD . Régóta egy USB- s X-Fi- t használok, és ez csak 17k volt de nagyon nem egy klubban játszik az alaplapival.

(#17571) zsolti_20 válasza DarthSun (#17570) üzenetére


zsolti_20
senior tag

"de nagyon nem egy klubban játszik az alaplapival."
Ezen hatalmasat nevettem. :DDD Dee ha az 5ezres felejtős akkor érdemes 50ezerért választani minimum? Nekem már az is elég lenen hogy ha fülesen hallgatom a zenét, ne recsegjen ropogjon.

(#17572) DarthSun válasza zsolti_20 (#17571) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Nos, akkor az említett igényeidet ez biztos teljesíti és 50k- ig sem kell menni, elég lesz 18k is. Szép hangzása van és lustáknak is jó ( mint pld én :DDD ), távszabályzós.

(#17573) spanglee001 válasza DarthSun (#17572) üzenetére


spanglee001
addikt

tényleg jó nekem is volt évekig :K , viszont a xonar u7 nyomába sem lép, ott azért a fejes erősítő megadja a löketet :DDD és nem sokkal drágább

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#17574) DarthSun válasza spanglee001 (#17573) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, sokak szerint az U7 jobb, ki is fogom próbálni. Bár az X-Fi is jól szól fülessel is, én erősítőre kötve hallgatom, bitang nagy dobozokon ;] Mindenesetre a ne recsegjen kategóriát bőven teljesíti :DDD

(#17575) kerobi


kerobi
senior tag

A Xonar U7 most az emagon 21900. Csak szólok :DD Én már meg is rendeltem :)

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#17576) kerobi válasza kerobi (#17575) üzenetére


kerobi
senior tag

Mellesleg akit érdekel egy ilyen eladó kari, érdeklődjön priviben. Ez is oem verzió. :K

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#17577) SharpSA válasza kerobi (#17575) üzenetére


SharpSA
veterán

Emagot messzire kerülöm, másnak is ezt ajánlom... Van tapasztalat bőven...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#17578) DarthSun válasza kerobi (#17576) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Egyébként érdekes mert ez már közel van az említett 5k- hoz és még mindíg jobban szól mint egy alaplapi.

(#17579) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!

Olyan probléma van, hogy alc888 alaplapi nem tud fejhallgató módban mélyet, csakis hangszóró üzemmódban, de annak meg a minősége nem fejhallgató szint.

Ezt szerintetek megoldhatja egy modded driver?
[link]

(#17580) M3lakH válasza ReSeTer (#17579) üzenetére


M3lakH
tag

Hogy érted, hogy nem tud mélyet?

(#17581) ReSeTer válasza M3lakH (#17580) üzenetére


ReSeTer
senior tag

A hd audio managerben átállítom fejhallgatóra, és csá mély. Csak magas tartomány van szinte. Mint egy hordozható rádió. A magasak amúgy viszonylag szépek, csak hát a mély az nincs.
Ha átrakom "első hangszórók kimenete" opcióra, akkor lesz mély, csak a hangminőség nem lesz olyan jó mint fejhallgató módban, na meg a hangerő is csökken.

[ Szerkesztve ]

(#17582) M3lakH válasza ReSeTer (#17581) üzenetére


M3lakH
tag

Valahol a fejhallgató beállításainál kéne nézelődni. Ilyesmi opciók nincsenek a tulajdonságokban?
Tulajdonságok[/L]

(#17583) ReSeTer válasza M3lakH (#17582) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Nincs kiemelés fülem, javítás néven van csak egy, ami hasonló a képen láthatóhoz, de ott sincs mély hang opció.

(#17584) M3lakH válasza ReSeTer (#17583) üzenetére


M3lakH
tag

Az első ablakban a beállítás fülön hogy szélessávú-e vagy sem?

(#17585) ReSeTer válasza M3lakH (#17584) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Kiválasztottam hogy sztereó (fejhallgató nem volt), aztán bal első és jobb első-re (csak az volt választható) nyomtam pipát. Semmi változás.

[ Szerkesztve ]

(#17586) RetepNyaraB válasza ReSeTer (#17585) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Mindenesetre a moddolt driver semmire sem jó, próbáltam. Rettenetesen műanyag hangot ad ki magából...
Megpróbálhatod letölteni a legfrissebb drivert a kártyához, majd a mostanit komplett deinstallalni, reboot és az "unknown device" - ra feltelepíteni amit letoltottel. Néha vannak ilyenek.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#17587) ReSeTer válasza RetepNyaraB (#17586) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Ez egy elég régi alaplapi chip, a legújabb driver 2008-as ha jól tudom, és az van fent.

(#17588) RetepNyaraB válasza ReSeTer (#17587) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ismerem, nekem is volt. Simán lehet arról szó, hogy bemorcosodott valamiért és egy reinstall megoldja. Ennek tiszta volta miatt javasoltam előtte a komplett meghajtócsomag tölést. Egyébként a modolt driverrel az is gond hogy leszedi a mikrofos driver aláírását és emiatt mikor vissza akarod tenni mongyuk az eredeti meghajtót, akkor aszongya nem lehet, mert nem a tiedhez való. Valahogy megoldottam, de rohadjak el, hogy hogyan és nem szeretném újra...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#17589) ReSeTer válasza RetepNyaraB (#17588) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Megcsináltam, még a microsoftét is leszedtem, piros x volt a hangerő ikonnál lent, aztán rátelepítettem a legújabb drivert, megint újraindítás, induláskor leszedett valamit a windows is, és újra eltűnt a piros x, vezérlőpultban megkerestem a hd audio managert, benyomtam neki, hogy fejhallgatót csatlakoztattam, erre megint elment a mély.

Tehát nem vált be :)

Ebből lehet hangkártya vásárlás lesz....
Jelenik meg valami új hangkártya 15 alatt még idén?
Ha nem, akkor xonar dgx-nél van jobb 10 körül?

(#17590) RetepNyaraB válasza ReSeTer (#17589) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nincs dgx-nél jobb abban a kategóriában. De az sem egyértelműen jobb az alaplapinál többek szerint. Sztem jobb, mert van benne fejes erősítő rész. Csodát ne várj.
A kártyád eddig jó volt és most változott meg? Ugyanezzel a fejessel?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#17591) ReSeTer válasza RetepNyaraB (#17590) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Eddig nem volt fejhallgatóm, egy 8 ezer forintos 2.1-en hallgattam mindent. Szóval igazából nem is tudtam, hogy létezik ez a hiba.

Egyébként p31-ds3l az alaplap

Egy taskstar/invetone hd2000-es fejessel akarnám hallgatni. Melyik kártyát lenne érdemes venni hozzá maximum amit meghallanék vele különbséget?

[ Szerkesztve ]

(#17592) M3lakH válasza ReSeTer (#17591) üzenetére


M3lakH
tag

Hasonszőrű lapom van ezzel a HD cuccmákkal,és hallhatóan jobb lett egy xonartól.

(#17593) deadwing


deadwing
addikt

Érdekelne 2 hangkari közötti különbség. Creative Soundblaster Z és a Creative Sound Blaster X-FI HD USB
Amit szem előtt szeretnék tartani az az SBX -multis játékokhoz kellene- illetve zenehallgatás line outon, nem tudom ezeket az opciókat mennyire befolyásolja, hogy nem ugyan olyan core chipek vannak bennük?
Az USB okoz-e bárminemű előnyt/hátrányt?
Jelenleg az USB verzió felé húzok mivel nagy előny lenne, ha nem kéne folyton kihúzgálnom a fülest, épp ezért tetszik a dedikált RCA vonalkimenet, továbbá nincs szükségem az analóg 5.1-re jelenleg.
Gondolom nem fogok mellényúlni ha ezt választom, de érdekel a véleményetek :)

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#17594) Fluke


Fluke
tag

Azt szeretném kérdezni sound blaster omni 5.1 tud 24/192 usb-én? Jobb lenne mint az xfi hd vagy a xonar u7? Vagy jó kérdés ?

(#17595) SunMount3r válasza Fluke (#17594) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Számomra az a kérdés mire kell neked 24/192? A 24/44.1 - 48 általában bőven elég mindenre (film, játék, zene).

Az X-Fi HD ha jól tudom nem tud 5.1-et, ezt leszámítva szerintem ez van a legjobb ár/értékben és bizonyára mások is ezt ajánlanák.

[ Szerkesztve ]

(#17596) Tharkoul


Tharkoul
tag

Üdv!

Ha a lehető legjobb minőségben szeretnénk hangfelvételeket készíteni (természetesen majd normális mikrofonnal), és a lehető legtöbb háttérzajt és interferenciát szeretném kiszűrni, akkor jobb választás a külső hangkártya a belsőnél? Amik eddig felmerültek:
-Xonar U7
-Xonar DX/XD
-SB X-Fi HD

Jelenleg egy Realtek 1150 van, és úgy konkrétan a hangzásával nincs problémám, így is nagyon szép a 887 és 889 után, szóval nem tudom mennyire releváns kérdés a "Lehet, hogy ha már külső, akkor kevesebb az áthallatszódás, de vajon mennyivel rosszabb a minősége, mint a belsőnek (DX/XD)?", mindenesetre gondoltam rákérdezek, mert ahol eddig olvastam, erősen megoszlanak róla a vélemények. Persze, nem stúdiófelvételeket várok el 20-25e forintért, de tényleg szeretném a legtöbbet kihozni belőle minden téren, mert édesanyám elég sokat tervez "felmondani" (ne menjünk bele inkább, de ha már komolyan gondolja, szeretnék a kedvében járni). Amit eddig olvastam, hogy az U7-nek gyenge/nincs fejhallgató erősítője, viszont a Creative meg még rosszabbul áll a Win10 támogatásával, mint az Asus. Mivel nekem egyelőre csak egy Superlux HD681Evo-m van, ami 32 Ohm-os, nincs szükség nagy erősítőre, így kicsit jobban az Asus felé húz a szívem, mindenesetre minden lehetőséget meghallgatok.

[ Szerkesztve ]

(#17597) Fluke válasza SunMount3r (#17595) üzenetére


Fluke
tag

Csak azt hozzák fel a x-fi hd usb hatranyanak hogy azt nem tudja a 24/192 usbén, de amugy pont neked válaszolt a Bodz és mondta hogy nem ezen mulik az élet, hogy az igy is jó kártya, De akkor máshogy kérdezem meg, van nekem egy xonar dg, de kérdés hogy érdemes e váltani hogy van annyival jobb a x-fi hogy éreznék minőségi ugrást? Itt már olvastam olyat hogy valakinek dg volt és vett egy xonar u7et és hogy csalodott semmivel se lett jobb a hang.

[ Szerkesztve ]

(#17598) Dorien válasza Tharkoul (#17596) üzenetére


Dorien
veterán

Az ADC részüket nem ismerem, de az X-Fi HD USB kimeneti impedanciája a legkisebb, tehát lejátszásnál az fogja a legjobb damping factor-t adni a 681 EVO-nak. Xonar DX-ben nincs fejhallgató erősítő rész és belső kártya, szóval én azt kihagynám a szórásból. Az U7-ben van fejhallgató erősítő rész csak a viszonylag nagy kimenő imp. miatt nem biztos, hogy pont jó lesz a 681 EVO-hoz. Viszont ez 7.1-es cucc, míg az X-FI HD USB csak sztereó.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#17599) deadwing


deadwing
addikt

Ezt a 3 modellszámot találtam hazai kiskerek listájában:
70SB124000001
70SB124000002
70SB124000005
Tudja valaki mi a különbség a verziók között?

A Creative honlapján 1 féle verzió van, ez valószínű az első vagy a 2. lesz, nem értem mi ez a kalamajka.
SB XFI HD USB

Továbbá ha esetleg valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban, azt megköszönném ha megosztaná.
Sajnos az XFi topic nem nagyon pörög.

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#17600) Endyy


Endyy
csendes tag

Udv mindenkinek!

Idaig kimaradt az eletembol a hangkartyazas, igy gozom nincs mi a nyero a helyzetemben. Neha ciripel az alaplapi hangkartyam. (kulonosen az elolapi csatlakozaskor)

Adott egy meglevo gep. Acer predaor G3610-es. Ebbe egy Acer ipisb-vr rev 1.01 alaplapot tettek gyarilag.

[link]

[link]

Ha jol olvastam, egy ALC662 5.1 Channel High Definition Audio Codec chipset csucsul benne.
Hogyan lehet 5.1 csatornas ez az alaplap, mikozben 3 csatlakozo jon ki a gepbol hatul?

[link]

[link]

Amint latjatok elegge zsufolt a belter. A vga karit is ugy kellett betuszkolnom. Kitorni az egyik rezonancia csokkento betetet, a masikbol pedig vagdalkozni.
A kepen a vga alatt mar nincs tobb slot. Mindent kitolt a kicsike. Hutesileg nincs semmilyen problema. Ez a vga extrem halk, szinte be sem kapcsol a venti.

Most, hogy ismeritek a helyzetet, legyszi mondjatok javaslatokat a hangminoseg javitasara, a szuk keresztmetszet figyelembevetelevel!

Prioritasilag kizarolag az FPS-jatekok terhatasu hangzasat helyezzuk eloterbe.
Keret 25-70k
Nem mondom, hogy nem fogok rajta zenet hallgatni, de az masodlagos. Erositore nem lesz kiteve a jel. Hazi mozi nem szempont. Aktiv hangfallal rendelkezem (EDIFIER Studio R1900TII 2.0) ha neha a fulesen kivul szeretnek zenet hallgatni.

A tervek szerint fules is lesz vasarolva a hangkartya minosegehez igazitva (pl. Audio-Technica ATH-AD700 vagy Takstar HI-2050 majd ezt az relevans rovatban kerdezem), mert tobbetek hozzaszolasa szerint a gamer 7.1-es fejhallgatok nem erik el azt a hangminoseget, amit egy jo minosegu mikrofon nelkuli fejhallgato + hangkartya nyujt.

Olyan tudasu 7.1-es hangkartyat vasarolnek, amely altal FPS jatek alatt azt is meghallom ha kidurrant a pattanasa az ellenseges katonanak, es precizen terben elhelyezi nekem ezt a hangot.

Jelenleg win 7 64 bites rendszert hasznalok. Egyenlore a win 10 varhat egy ideig, de azert jo lenne, ha megfelelo support allna rendelkezesre win 10 driver ugyben a kesobbiekben.

Tobb hozzzaszolast olvastam lefagyasokrol, hang csuszasokrol. Orulnek neki ha olyan gyartmanyt mondanatok amelyik megvasarlasa utan nem lesz pl. mikrolag, mert akkor nincs ertelme az egesz mokanak, penz az ablakban.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.