Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21001) Peppo válasza Moleman (#20996) üzenetére


Peppo
őstag

Köszi! Az egyik jelöltem ő. Sok jót olvasok róla.

(#21002) Peppo válasza Baliga Tamás (#20997) üzenetére


Peppo
őstag

Köszi, de sajnos használt nem jó. :(

(#21003) Peppo válasza zsoika (#20998) üzenetére


Peppo
őstag

Köszi!

Erre gondolsz?

https://www.arukereso.hu/hangkartya-c3140/asus/strix-soar-p313182117/

(#21004) zsoika válasza Peppo (#21003) üzenetére


zsoika
addikt

Igen a pl: Soar-ra
Teszt

(#21005) Peppo válasza zsoika (#21004) üzenetére


Peppo
őstag

A cikk óta közeledtek az árak egymáshoz. A legerősebb is 40 körül kapható. Tud annyival többet, mint a Soar, hogy megérje a különbözetet?

(#21006) DJZoliboy válasza DJZoliboy (#20989) üzenetére


DJZoliboy
aktív tag

Hello Bodz!

Max 200 euro lenne rá. de néztem külsönek az asus u7est. Arrol tudsz vmit mondani? Köszi! :)

Meg esetleg aki tud még ajánlani valamit akkor szívesen hallgatom. :)

(#21007) Baliga Tamás válasza DJZoliboy (#21006) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Szia - olvass vissza kicsit; írtam pàr szót ott az U7-emről - én szeretem de már hangkàrtya tumultus van odahaza így ezt most eladnám..! :)

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#21008) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali!!!

most volt lap csere a napokban és a régi lapon ALC 1150 integrált hangkártya volt..a mostani lapon pedig ALC 887.... határozottan gyengébb...halkabban is szól valamiért... ( Microlab Solo 7C )
nem figyeltem az új deszkán hogy milyen hangkártya van. :W
10-15000-ig milyen hangkártyát érdemes venni PCI-E-be?

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#21009) Baliga Tamás válasza Dr.Én (#21008) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

A megadott keretből használtan jót lehet venni:
1, Asus Xonar DX
2, Creative Sound Blaster Z

Mindkettő bőven "körberöhögi" az alaplapidat..! :)

Az én lapomon is egy SupremeFx S1220 fejlett sound drive van - de sajna kissé alulmarad a dedikáltak minőségétől..!
Bár a hallás szubjektív dolog - míg nem hallottam jobbat ettől is el voltam ájulva..! :D

[ Szerkesztve ]

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#21010) Dr.Én válasza Baliga Tamás (#21009) üzenetére


Dr.Én
veterán

Nagyon szépen köszönöm...már egy Creative Sound Blaster Z-re itt az aprón szemet is vettetem...

:R :R :R :R :R :R

WOT: kissio

(#21011) DJZoliboy válasza Baliga Tamás (#21009) üzenetére


DJZoliboy
aktív tag

Köszi!

Akkor nem volna értelme venni egy essence stx-et? a külsök közül ez akkor megéri az árát igaz? mármint az u7? akkor gondolom böven kihajt mindent nekem. Meg ez a hibásodási dolog mi is pontosan?

(#21012) Recon666 válasza Baliga Tamás (#21000) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Mert még nem halottál egy jó hifi fülest. ;]

[ Szerkesztve ]

(#21013) Baliga Tamás válasza DJZoliboy (#21011) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Ha kifejezetten zenélni akarsz kivàló minőségben + egy kis plusz pénzt mèg rà tudsz àldozni a gyárilag "hulladék" OPA-k cseréjére - akkor ajànlott az STX..!
Ha egy mindenes hangkártyát keresel jó minőséggel nem veszélyes àron - akkor ajánlott az U7..!

Volt anno az U7-nek egy szériàja - ami bizonyos idő utàn valamiért nem kapta meg a tiszta tápellàtást (5V) és a vezérlőchip meghülyült - villogó kék led/bizonytalan működés/hangzavarok jellemezték..! A neten talàlni rá pár trükkös megoldàst - de nincs tapasztalatom ezeket illetően..!
Én szerencsére nem talàlkoztam ezzel a hibàval - de nem is volt jellemző minden egyes darabra..! :)

...amúgy visszatérve az STX-re - az ST hangügyileg jobb választàs volna ha van mèg a deszkàdon PCI csatlakozó - de a miértje màr egy másik történet..! :)

[ Szerkesztve ]

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#21014) Baliga Tamás válasza Dr.Én (#21010) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Szivesen - csapj le rá; jó kis kari az..! :)

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#21015) Bodz válasza diegho (#20987) üzenetére


Bodz
nagyúr

Az AE egész jó hangú, de azt meg nem mondom neked, hogy szól-e egyszerre a füles meg a hangfal kimenet.

(#20988) Normi™: E10K mellé valami sötétebb, vastagabb hangú fülest kell nézni az AD500X-nél.

(#20989) DJZoliboy: A füles kimenete meh kategória az U7-nek. Amúgy okés. Fejes erősítőnek veszel egy ilyet pl. hozzá és öröm boldogság a Beyerrel. Vagy esetleg.

[ Szerkesztve ]

(#21016) DJZoliboy válasza Baliga Tamás (#21013) üzenetére


DJZoliboy
aktív tag

Esetleg van az U7esnél jobb külső is ami olyan 200 euroig bezárva lenne? vagy csak ez jöhet szóba? Köszönöm!

Szerk:

tudna 1xrre menni a külső 2.1esm a fejhallgatóval? tehát az u7esen tudok váltani manuálisan hogy a hangszóró vagy a füles menjen? vagy szoftveresen lehet csak?

[ Szerkesztve ]

(#21017) Dr.Én válasza Baliga Tamás (#21014) üzenetére


Dr.Én
veterán

meg is történt!!! köszönöm még egyszer!!! :R :R

WOT: kissio

(#21018) Baliga Tamás válasza DJZoliboy (#21016) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Szerintem ha kizàrólag a sztereó zenehallgatàst vesszük alapul - akkor tutira igen; ugyanis vannak még egyéb neves gyàrtók kàrtyái (USB - FireWire) amelyek màr stúdio munkàkra is megálljàk a helyüket..., viszont mozira + jàtékra inkàbb az U7... vagy van itthon egy ugyancsak külső Creative Sorrund USB 5.1 Pro ami ràadásul tàvvezérelhető is (notimhoz hasznàlom nèha :) ) amit ismét csak fényezni tudnék a hangja miatt - de ezeket hallani kellene..! Màs a hangja a Xonarnak és más a Creative-nak - de mindkettő rendben van..! ;)

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#21019) Baliga Tamás válasza DJZoliboy (#21016) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Az U7 tetején talàlható nagy mèretű hangerőgomb lenyomàsával manuálisan is vàlthatsz kimenetet - de szoftveresen is megteheted..! Egyszerre menne-e? Fogalmam sincs - sosem hasznàltam egyszerre..!

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#21020) DJZoliboy válasza Baliga Tamás (#21018) üzenetére


DJZoliboy
aktív tag

Köszi! És van esetleg tapasztalatod a Sound Blaster E5-röl vagy G5röl? az mivel tud többet vagy milyen az u7hez képest?

[ Szerkesztve ]

(#21021) Baliga Tamás válasza DJZoliboy (#21020) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Tapasztalatom nincs; de mindkettő jó kàrtyának tűnik - konzolokhoz is ajánlottak; jó paraméterekkel rendelkeznek - fejlett/új külső hangkàrtyák...ezek teljesen más hangchip-el dolgoznak mint az Asus kártyái; biztosan jók - szivesen meghallgatnám én is őket..! :)

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#21022) Tim82 válasza DJZoliboy (#21020) üzenetére


Tim82
nagyúr

Tudomásom szerint az E5 leginkább abban különbözik a G5-től, hogy van beépített akkuja és van BT vevője. Ezt leszámítva a benne lévő DAC, illetve fejhallgatóerősítő kb. ugyanaz.

Itt írtam egy kicsit az E5-ről, mert abból rendelkezek pár hete egy példánnyal.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#21023) DJZoliboy válasza Baliga Tamás (#21021) üzenetére


DJZoliboy
aktív tag

Köszi! Tehát egy olyan 150 euros ársávban nincs jobb alternativa külső hangkarinak csak az u7 igaz?

(#21024) Bodz válasza DJZoliboy (#21023) üzenetére


Bodz
nagyúr

Hogyne lenne... Több is. Pl. Logilink UA2011, Musiland 02 US MK 2, iFi iDSD LE, stb, stb.

[ Szerkesztve ]

(#21025) Baliga Tamás válasza DJZoliboy (#21023) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Ezt nem mondanám biztosan - U7em van; azt ismerem/szeretem/mindenre jó de ugyanezt elmondhatom a Creative 5.1 Usb Pro-ról is..de a piacon vannak még egyéb, általad is említett típusok; amelyeket nem hallottam mèg..! :)

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#21026) Baliga Tamás válasza Tim82 (#21022) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Olvasvàn a szubjektív véleményedet - már nem bànom hogy nem hallottam az E5-öt..! Azt viszont bánnàm ha nem hallottam volna még egy U7-et..! :D

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#21027) DJZoliboy válasza Bodz (#21024) üzenetére


DJZoliboy
aktív tag

Melyik az ami verné az u7est?

(#21028) Baliga Tamás válasza Bodz (#21024) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

A Logilinket hanyagolnám - a többi OK..!! :)

[ Szerkesztve ]

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#21029) Bodz válasza DJZoliboy (#21027) üzenetére


Bodz
nagyúr

Bármelyik. Egyébként a Beyer mellé talán az iDSD nanot tenném leginkább. Azt hiszem 149 euró feléd.

(#21028) Baliga Tamás: Mesélj, miért?

[ Szerkesztve ]

(#21030) Tim82 válasza Baliga Tamás (#21026) üzenetére


Tim82
nagyúr

Semmi baj nincs az E5 hangjával, csak nem is kiemelkedően jó azért.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#21031) Baliga Tamás válasza Bodz (#21029) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

A Logilinket mint màrkàt kerülném..! A Hdmi kàbelük jól megszivatott házimozin - de mint utánajártam az audió kábeleik is felejtősek..! Ezutàn nincsenek nagy reményeim a hangkàrtyájukat illetően - de ez csak az én véleményem..!

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#21032) Baliga Tamás válasza Tim82 (#21030) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Amikor azt olvasom/hallom bárkitől is hogy nem "olyan" jó a hangja valaminek - és ezt élvezhetően alá is támasztja - nekem az màr elég ok a nem-re..! Mindenesetre tetszett a gyorsteszted..! :)

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#21033) Bodz válasza Baliga Tamás (#21031) üzenetére


Bodz
nagyúr

Azt hittem hallottad...
Semmi baj az említett Logival. Teszi szépen a dolgát, praktikus, árához képest jó hangja is van.

[ Szerkesztve ]

(#21034) Baliga Tamás válasza Bodz (#21033) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

...ès persze ez is csak egy szubjektív vélemény a tesztben..! Azért összehallgatnám az adott "nem ellenfelekkel"..! :)
...ès ezek nem is kerülnek cc.30k-ba..!

[ Szerkesztve ]

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#21035) Bodz válasza Baliga Tamás (#21034) üzenetére


Bodz
nagyúr

Tégy úgy. Akkor rájösz te is. :) Természetesen részben szubjektív, de fenntartom magamnak a jogot, hogy úgyis igazam van. ;]

[ Szerkesztve ]

(#21036) Baliga Tamás válasza Bodz (#21035) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

...ja és azok/ezek nem is kerülnek cc.30k-ba..! :D

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#21037) Baliga Tamás válasza Bodz (#21035) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Bàrmilyen jogot fenntarthatsz - sőt; a Logilinket is megtarthatod..! :DD

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#21038) Bodz válasza Baliga Tamás (#21037) üzenetére


Bodz
nagyúr

Ó, már rég eladtam, csak nem tartottam meg tartaléknak. :N

[ Szerkesztve ]

(#21039) Baliga Tamás válasza Bodz (#21038) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Áhh.., akkor mègsem volt annyira penge a cucc..?! :D

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#21040) pulutodurumo válasza Baliga Tamás (#21039) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Szerintem ne erőltesd... A varnyú nem most kezdte. Kevés olyan van itt a fórumon aki több dolgot hallott mint ő.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#21041) Tim82 válasza Baliga Tamás (#21032) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem volna fair azzal érvelnem, hogy "bezzeg az elsődleges rendszernek használt Audio-GD NFB-11.32"... :DDD

Az két-három kategóriával feljebb játszott, új korában az árában is. Na, annak a hangja az, ami tényleg és persze annál is hallottam jobbat.

Az E5-tel elégedett vagyok - az akciós árát megérte és hordozható, másodlagos rendszernek nekem megfelel.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#21042) Baliga Tamás válasza pulutodurumo (#21040) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Miből gondolod hogy én "első bálozó" vagyok..?
Hidd el láttam már egysmást én is..!
Viszont már eljutottam Pc/Hàzimozi/Hi-Fi szinten odàig hogy nem szeretnék sem cserélni sem újítani semmit abból amim van - minden egyes ketyerém a legszebben szól: Nekem..! ;)
Mindezentúl nem terveztem senkivel "szembe" menni.., mivel ezt hangoztatom folyton hogy a hallása mindenkinek más és màs; mindenkinek más szól jól màs környezetben más hangszínekkel - és ez így van rendjén..! :)
Ha valaki kíváncsi a véleményemre - szívesen segítek...de tiszteletben tartom másokét is...és ennyi..! Tehát elismerésem a "Varnyúnak" is..! :D

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#21043) Baliga Tamás válasza Tim82 (#21041) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Épp ez a lènyeg - Neked tetsszen és kész..! Jöhetnék èn is a felsőbb kategóriàs HiFi.., igazi zenélős holmijaimmal de Pc-s berkekben ezek is meghaladjàk a "jó hallásúak" minimum elvàràsait..! ;)

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#21044) szabeska


szabeska
addikt

Sziasztok!

Creative hangkártya esetén, a kártya tulajdonságainál windowsban ki, vagy be pipáljam a "hangkiemelések engedélyezése"-t? Egyáltalán mint csinál/jelent ez?

:R

F1

(#21045) szabeska válasza szabeska (#21044) üzenetére


szabeska
addikt

Továbbá szükséges a control panelt is telepítenem, ha nem szeretnék semmit piszkálni, csak a hangot élvezni alapbeállításokon? A saját driver fontos, vagy elég a microsoftos?

F1

(#21046) Baliga Tamás válasza szabeska (#21045) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Melyik tip. kártyáról van szó pontosan..?
Saját drive amúgy minden esetben kell - max. a beállítàsokban mindent alaphelyzetbe hagysz/àllítasz..!

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#21047) szabeska válasza Baliga Tamás (#21046) üzenetére


szabeska
addikt

Egyelőre "csak" egy USB-s SB Play 3 :B Köszönöm a választ!

F1

(#21048) Baliga Tamás válasza szabeska (#21047) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Valahol mindenki elkezdi.., innen már csak felfelé vezet majd az út..! :D
...amúgy a Creative a drivereivel "szereti" színezni a hangokat ( CMSS3D/ Crystalizer/stb..) aztàn van ami egész jó - van ami nagyon nem.., de ezt mindenki kedvére próbálgathatja..! Ha zenét szeretnèl hallgatni - kèsőbb próbàlj ki vmi komolyabbat..! :)

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#21049) juve600


juve600
nagyúr

üdv

vettem egy ASUS Cerberus headset-et és az alaplapi hangkártyám kevés hozzá, az mikrofon része nagyon halk

azt ajánlották hogy vegyek egy hangkártyát
ez jó választás lenne : [link]

a hangszóró-zenehallgatás része jó a fülesnek csak a mikrofon rész halk,esetleg erre valami más megoldás ???

:R :R :R

(#21050) Pityu. válasza juve600 (#21049) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Szerintem érdemesebb ennél kicsit komolyabbat venni.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.