Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17301) banshee4ever


banshee4ever
újonc

Sziasztok!

Pár napja vettem egy Lexicon ALPHA stúdió interface/hangkártyát, de bajban vagyok mert egyszerűen nem tudom összekötni a hangfalammal. Elég sok módon próbáltam már...az eredmény viszont vagy az volt, hogy nem volt bemeneti jele a gitárnak, viszont hang mindenhol volt, vagy pedig bemeneti és kimeneti jele szintén volt a gitárnak, de hang nem. Lehet én vagyok a béna, de már annyi vezeték van körülöttem, hogy lassan fel se tudok kelni a székből. Ha valakinek van valami javaslata, állok elébe :)

Hangkártya: Lexicon ALPHA
Hangfal: Genius Gaming GX

"don't play guitar with your neck bro...play it with your bum bum..."

(#17302) snecy20


snecy20
veterán

Van most hardveraprón két PCI-os Essence ST is. Aki hangkari vásárláson gondolkodik, csapjon le rájuk, 30k-ra biztos lealkudhatóak.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#17303) Johnny Cage válasza snecy20 (#17285) üzenetére


Johnny Cage
addikt

ugyan már, az ilyen véleményezésekhez bárki írhat. vérpistikék is teleírhatják marhaságokkal ("... hűde nemtommilyen hangminőség ..." :D)

a zúgáshoz nem tudok hozzászólni, én nem tapasztaltam ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#17304) orion1025 válasza Johnny Cage (#17303) üzenetére


orion1025
őstag

Illetve azt is kifelejtetted, hogy nem mindegy milyen az erősítő, illetve milyen a hangfal/hangrendszer. A hangkártya csak egy pont, nem rajta múlik a legtöbb dolog, hanem az erőlködő a legfontosabb tényező, utána jön a sorban a hangkártya, majd a dobozok. Persze egy kicsit lesarkosított elrendezés, mindegyik komponensen sok múlik, de ez a sorrend.

Az ilyen kommenteknek meg én sem nagyon hiszek, biztosan van valóság alapja, de érdemes külföldi fórumokon is körbejárni az ilyen témákat.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#17305) snecy20 válasza Johnny Cage (#17303) üzenetére


snecy20
veterán

Persze. Elég egyértelműen lehúzós vélemény, jó ha a negyede igaz.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#17306) Thiefgold88


Thiefgold88
csendes tag

Sziasztok!

10000-20000 ft-os sávban milyen hangkártyát javasolnátok? Elsősorban játékhoz kellene, másodsorban zenehallgatás, filmnézés elfoglaltságokhoz. Alaplapi befuccsolt, gondolom ilyen árban már lehet jókat találni. Köszi a segítséget!

(#17307) M3lakH válasza banshee4ever (#17301) üzenetére


M3lakH
tag

MIC In-be dugod a gitárt, és Line Out-ra a hangfalakat.

(#17308) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sziasztok, ide is bemásolnám a kérdésemet, mert ez talán pörgősebb a másik topic-nál:

A következő probléma állt elő (újra) az elmúlt pár napban:
A zene lejátszás során, apró, randomnak tűnő pattogások ("popping"), rövid kis "berecsegések" jöttek elő zenelejátszás közben. Változó, hogy mikor jön elő, de főleg a halkabb részeknél (pl. csak ének+szinti) és néha akkor is, ha a hangszerek "hirtelen bele csapnak a lecsóba". :(

Technikai adatok:

Samsung R528, 2.1GHz Pentium Dual Core, 4GB noebook, alaplapi Realtec hangkártyával. (Hangszórók a Jack kimenetre kötve).
Lejátszó: Jriver (legfrissebb).
CPU használat: kb. 40-60% között folyamatosan
Ebből: a Chrome.exe-ek esznek a legtöbbet 40% körül.
audiodg.exe: 1-4%-ig
dwm.exe: 0-9%
Media Center 20.exe 1-2%, de ritkán max 5% (ez a Jriver)
Lcore.exe 20% (Ez a Logitech Gaming Software az egeremhez)
CPU hőmérséklet: 88-91 fok körül. :F (az Aida szerint)
HDD: 41 fok

Memória:
2040MB használatban, 1700MB Standby, 250MB szabad. (Ez normálisnak mondható?) :F

Mindez úgy, hogy a Jriver lejátszó mellett, csak 1 tab Chrome és a Skype fut, semmi más. (Van még egy Norton IS, meg az említett Logitech Gaming software a háttérben.)

Régebben is csinált már ilyet a notim, de pár nap múlva meg szűnt magától és nem is jött elő kb. jó fél évig. Most meg újra hallom ezeket a zavaró pattogásokat a zene lejátszás közben.
A leg szembe tűnőbb, mikor bebootol-t a Windows, és mikor feljön a bejelentkező képernyő, az akkor szokásos Win-es kis rövid csilingelést is rendkívül "recsegősen" játssza be, mintha már felálláskor lenne valami ami lefoglalja az erőforrásokat.

NIS fut a gépen, vírus szerintem kizárva.

A Jriver mellett még Winamp és Foobar is van telepítve a gépen, de sose futnak egy időben. Esetleg mégis összeakadhatott valami? (Nem hinném.)
Az alaplapi Realtec hangkártyám driver-e tudomásom szerint a legfrissebb, de ezzel eddig se volt gond. Csak most valami relytélyes oknál fogva újra elő jött ez a probléma.

Kérdezném hát, hogy vajon mivel lehet a gond? Mi a legjellemzőbb diagnózis erre a "ropogó pattogásra"? :F

(A CPU használat szerintem indokolatlanul magas, igaz nem egy csúcs gép, de ennek a pár kis alkalmazásnak nem kellene ennyire megterhelnie. És a CPU hőmérséklet is nagyon magasnak tűnik, kb. 1 hónapja mértem és akkor még legalább 10-15 fokkal alacsonyabb volt terhelés alatt is.)

A válaszokat köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#17309) SunMount3r válasza SunMount3r (#17308) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Illetve lenne még 1 kérdésem, ami lehet nem kapcsolódik az előzőhöz:

Realtec HD Audio alaplapi hangkártyám van és a driver-ében a Speakers->Default format fül alatt 24bit/48KHz van beállítva, mint default format. Ezt nem kellene inkább 16bit/44.1KHz-re állítani? Mintha úgy olvastam volna, hogy ez a legjobb beállítás. Vagy ennek nincs hatása a minőségre? :F Amúgy a driver-ben a 24bit/48KHz a default beállítás, mert ha a "Restore defaults" gombra nyomok, akkor is ez marad.

(#17310) M3lakH válasza SunMount3r (#17309) üzenetére


M3lakH
tag

Én megkeresem hol szól jobban, De általában ha bírja a kártya, akkor a legmagasabb :D Van amelyik nem szereti...

[ Szerkesztve ]

(#17311) M3lakH


M3lakH
tag

Na, ma 1 hét Xonar D-kara után bedugtam az audigy 4 et is a gépbe.Összes hangerő csúszka szigorúan 90% on, mind2 kártya 24 bit, maxi mintavételezéssel.(Xonar 96KHz, Blaster 192KHz) Tapasztalat:

A Xonar hangja nekem nagyon tetszett elsőre is, szépen megvan a hangkép alja és teteje is, mélyei kifejezetten jók szerintem, erőteljesek, és megvan a legalja is. A magasok is jók, szépen hallani a legfelső tartományt is, megvan a dinamikájuk, de a cintányérok néha kásásnak tűnnek.Közepei is jók, énekhang szép, nem lehet rá panasz... 5.1-nél is jól teljesített, a center-sub csatornája nem halk, külön jó pont hogy sztereó zenehallgatásnál (amikor az erősítőm a front csatornákból szedi a mélyet a subnak), és 5.1 nél (ilyenkor 1 az 1 ben a hangkari sub jelét küldi tovább) sem kellet a mélynyomó hangerejét csesztetni, mind 2 mód ugyan azzal a beállítással jó. :))
Audigy4:
Sokkal-sokkal hangosabb ez a kártya, pedig hasonló 106 dB körüli Jel/Zaj viszonyt ígér mindkettő....
Inkább a közepek dominálnak, olykor zavaróan a mélyközepek. Magasai kicsit nyaltabbak, a teteje halkabb, ezért nem is tűnik/tűnhet kásásnak... Mélyei is hurkábbak, megvan a legalja, de ugyan az szindróma mint a magasoknál, hogy szerintem a többihez képest halk, és még pluszban néha buta is. A hangkép közepe viszont nagyon-nagyon jó, erőteljes, dinamikus,élettel teli, még jobb is mint az Asusnak! Válogatósabb a trackek tekintetében, van ami jobban szól mint a másikkal, van ami viszont sokkal rosszabbul ( főleg a magas, illetve a mély hangok miatt). Filmet ezzel nem teszteltem. Néha generált egy kis torzítás szerű zajt, ha csak egy halkabb hangszert kellet megszólaltatni(lehet beállítás, vagy csak ez a példány okozza)..

Az audigy-t hallgatva az járt a fejemben, hogy az Asus jobb, de visszakötve kicsit hiányzik az audigy közepe, és a hangerő különbség is elgondolkodtató.. Viszont a magasok-mélyek itt sokkal szebbek.

Bocs a hosszú komment miatt, csak ígértem.... :R

(#17312) orion1025 válasza M3lakH (#17311) üzenetére


orion1025
őstag

A vicc az egészben az, hogy ma én is kártyákkal kínlódtam, de a végén visszakerült a mókolt SB0570. Ellenben a megszokott driver nem akartal elindítani a Control Panel-t, többszöri reinstallra sem, így kerestem másik driver. Az a legdurvább, hogy a jelenleg telepített verzióval valami röhejesen sz@rul szól, ugyanazon beállítások mellett, mint amit használtam a másik kártyával. Bár sokat nem matatok benne, 24/96 sztereóra beállítom, a felesleges humbugokat kikapcsolom, de az a driver arcon csapott, olyan gagyisztikus hangzásvilágot hozott magával.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#17313) M3lakH válasza orion1025 (#17312) üzenetére


M3lakH
tag

Ha esetleg tudod a verziószámát a beváltnak, akkor megpróbálom azzal is! Jelenleg a 2 kártyát kéne összegyúrni, az SB közepét és hangerejét az asus összes többijével :D

(#17314) orion1025 válasza M3lakH (#17313) üzenetére


orion1025
őstag

Ezt használom 0570-hez:

SB24_PCDRV_LB_WIN8_1_04_0090

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#17315) M3lakH válasza orion1025 (#17314) üzenetére


M3lakH
tag

Én ugyan onnan ezt szedtem le, SBA4_PCDRV_LB_WIN8_2_18_0018.exe
de majd megnézem, hátha megy azzal is. :)

(#17316) orion1025 válasza M3lakH (#17315) üzenetére


orion1025
őstag

Ez nem a hivatalos oldalról származik, azoknak szintén más a számozása.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#17317) M3lakH válasza orion1025 (#17316) üzenetére


M3lakH
tag

http://support.creative.com/Products/ProductDetails.aspx?catID=1&CatName=Sound+Blaster&prodID=14103&prodName=Audigy+4

Ez nem hivatalos?

(#17318) orion1025 válasza M3lakH (#17317) üzenetére


orion1025
őstag

De, ez a hivatalos, csak én az internet bugyraiból halásztam össze anno, elég sok driver minden kártyához. Próbáltam azt is, ami X-Fi drivert használ az SE-hez, de az is elég katyvaszos. Szerintem nézz körbe fórumokba, mert mint írtam, elég sok driver kering.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#17319) M3lakH válasza orion1025 (#17318) üzenetére


M3lakH
tag

ja oks, csak a hivatalos oldalon az van fent az SE hez, amit te írtál.. :)

(#17320) thornadoj


thornadoj
aktív tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Vettem egy x fi hd hangkártyát, ami jól műkösik usb-ről (pc usb-ről megy), viszont az optikai benetére érkező hangok időközönként elmennek. Ilyenkor segít, ha a hangártya programjában az spdif in-t ki-be kapcsolom, vagy a tv (ennek az optikai kimenetére van dugva a hangkártya) bemeneti jelei (hdmi1, hdmi2, scart, tv stb.) között váltogatok, vagy a set-top boxot (ez csatlakozik hdmi-n a tv-vel, és ez miatt kell az optikai csatlakozás) kapcsolom ki-be. Mi lehet a gond? szoftveres, vagy a kütyüvel lehet gond, és küldjem vissza gariztatmi? Minden segítségért, meglátásért köszönet! :R

(#17321) DarthSun válasza thornadoj (#17320) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Triviális de azért megkérdem : a rögzítőeszközöknél az SPDIF in be van állítva alapértelmezett eszköznek?

(#17322) thornadoj válasza DarthSun (#17321) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Nem is olyan triviális, erre nem gondoltam. Beállítottam alapértelmezettnek, és most tesztelem hogy így is elmegy-e a hang. Hálás köszönet. :R

(#17323) DarthSun válasza thornadoj (#17322) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Nincsmit, remélem jó lesz !

(#17324) thornadoj válasza DarthSun (#17323) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Több mint 2 óra hibátlan működés után, óvatosan ki merem jelenteni hogy ez volt a hiba. :) Köszönöm mégegyszer! :R

(#17325) thornadoj válasza thornadoj (#17324) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Kár volt kijelenteni. A hiba továbbra is jelentkezik. :(

(#17326) orion1025 válasza thornadoj (#17320) üzenetére


orion1025
őstag

Próbálj meg másik szoftvert feltenni hozzá.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#17327) thornadoj válasza orion1025 (#17326) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Gyorsan rákerestem, és csak ezt az 1.02.0021a verziót találom neten. :(

(#17328) orion1025 válasza thornadoj (#17327) üzenetére


orion1025
őstag

Látom van hozzá firmware is, esetleg azt is érdemes lenne megnézni, hátha.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#17329) thornadoj válasza orion1025 (#17328) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Köszi :) , azt majd a végső esetben frissítem, otthin megnézem nekem milyen verzió van fent, és mik találhatók a neten. :R
Egy hülye kérdés: az garancia szempontjából nem para?

[ Szerkesztve ]

(#17330) orion1025 válasza thornadoj (#17329) üzenetére


orion1025
őstag

Ha az lenne, akkor nem lenne fenn a hivatalos oldalon. Mindenesetre érdemes letöltés előtt elolvasni a mellékeket, de ilyen esetekben én még nem hallottam garancia vesztésről.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#17331) Szöcsbi


Szöcsbi
tag

Végül az Xonar-t választottam.(régebben írtam már ide)éééééés azta mindenit. Eddig is volt erő a fejesemben, de most mintha kicserélték volna :D

(#17332) thornadoj válasza orion1025 (#17330) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Köszi! :R

(#17333) thornadoj válasza orion1025 (#17330) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Megvan a gond! A delock kábellel van valami. Végső elkeseredésemben lecseréltem a dac-om kábelével, és a dac hangja kezdett el időközönként akadozni (viszont a dac hangja nem megy el). Az x-fi meg most egy 300 ft-os kábellel működik hibátlanul.

(#17334) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Gondoltam ez a legrelevánsabb topic, úgyhogy itt kérdezném meg:

Zene lejátszás közben a Jriver 0-8%-on az audiodg.exe is 0-7%-on ingadozik a CPU használatot tekintve.

Ezek normális értékek, nem túl magasak egy picit? :F

Alaplapi Realtek hankártyám van a legfrissebb driver-el és a hangjavító cuccokat, effekteket (elvileg) mind kikapcsoltam.

A válaszokat köszi! :)

(Minek az a fránya audiodg.exe egyáltalán, úgy emlékszem a régi driver-el még nem is volt a process-ek között?.) :F

(#17335) orion1025 válasza thornadoj (#17333) üzenetére


orion1025
őstag

Érdekes dolog, lövésem sincs, mi lehet annak a kábelnek a gondja, ami ilyet okozna. Mindenesetre megoldottad, na meg filléres "javítás" lesz, ha veszel egy másik madzagot :K

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#17336) banshee4ever


banshee4ever
újonc

-

[ Szerkesztve ]

"don't play guitar with your neck bro...play it with your bum bum..."

(#17337) thornadoj válasza orion1025 (#17335) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Mégsem a kábel, pedig most sokáig húzta. A frimware, meg az alapprogram a legújabb verzió szóval megy vissza gariztatásra.

(#17338) snecy20 válasza SunMount3r (#17334) üzenetére


snecy20
veterán

Az alaplapik mindig jobban terhelik a CPU-t. Nálam dedikált hangkártyával, foobar lejátszóval 0.3%-on terheli csak a procit.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#17339) banshee4ever válasza M3lakH (#17307) üzenetére


banshee4ever
újonc

Nem ilyen egyszerű a dolog. A hangfalnak van egy vezérlője, amire rá van kötve a bal, jobb illetve a mélynyomó. Ennek a vezérlőnek az AUX kimenete megy az alaplapi kártyára, a küldő pedig Line out-ról vonalszintűbe. Közben fellépett egy olyan hiba is, hogy nem ismeri fel az Alpha ASIO-t.

"don't play guitar with your neck bro...play it with your bum bum..."

(#17340) M3lakH válasza banshee4ever (#17339) üzenetére


M3lakH
tag

Nem teljesen értem ezt így. Szal a hangfalak "vezérlőjéből" szeretnél visszamenni a hangkártyába? Csak mert ez egy loopot/gerjedést okozhat, ha mind2 eszköz egyszerre a bejövő jelet adja kifelé.. :F Elvileg ilyen egyszerű kéne hogy legyen. "Line out" al mész kifele a kártyából, az erősítő/aktív hangfal "line in" jébe. A gitárnak meg ugye a MIC bemenet kell, vagy ennek híján még asztali erősítő esetén a "Phono"-val is be lehet érni, de a mikrofon a tuti.

Ha leírod milyen cuccok vannak, rágooglizok, aztán úgy okosabb leszek énis.

(#17341) pappesz válasza M3lakH (#17340) üzenetére


pappesz
tag

huh, bocsi. nem ide akartam

[ Szerkesztve ]

A sakk szabályok nélkül játszhatatlan, azonban a néhány szabály a játék szabadságának szinte végtelen lehetőségét nyitja meg.

(#17342) pappesz


pappesz
tag

Sziasztok,
nem igazán tudom, hogy hová is írjam a kérdésem, de talán itt kapok rá értékes választ. Minap beszélgettem egy SONY centerben egy eladóval aki említette, hogyha számítógépről szeretnék filmet nézni akkor is érdemes HDMI kábellel összekötni az erősítőt a számítógéppel. No itt leesett az állam. Nem is értettem, hogy miért. Elmagyarázta, hogy KOAX kábelen csak sztereóban szólal meg a tömörítetlen hang veszteségmentesen míg HDMI-n keresztül mind az 5.1 sávon is akár. Azt mondta, hogy HDMI a legjobb, aztán KOAX, utána OPTIKAI, aztán rca és jack.
NO a kérdésem az lenne, hogy 5.1-es filmek élvezéséhez elegendő a videokártyámban (AMD R9 290) lévő hangkártyát használnom? Az onnan kijövő hang szebb lesz mint egy Asus Xonar Xense hangkártyával hallgatott PCM 5.1 film? (esetleg DTS)

A sakk szabályok nélkül játszhatatlan, azonban a néhány szabály a játék szabadságának szinte végtelen lehetőségét nyitja meg.

(#17343) varmi2 válasza pappesz (#17342) üzenetére


varmi2
nagyúr

Többször meg lett már beszélve, hogy sem az amd, sem az nvidia karikon nincs, ismétlem nincs hangkártya. Csak digitáLis adatfolyamban továbbítja az audio jelet is hdmi-n. Ennyi.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#17344) M3lakH válasza pappesz (#17342) üzenetére


M3lakH
tag

Szerintem full faszság amit neked az eladó mondott, és ezen valahogy nem is lepődök meg. Eleve az hülyeség, hogy mi honnan megy, mert digitális jelet tol ki mindegyik csatlakozáson keresztül, az erősítőd kódol ki, így elvileg ugyan azt a hangminőséget kapod. szintén nem tartom reálisnak hogy a coax jobb lenne az optikai kábelnél(hiszen spdif minden hoki kártyán van, optikai csak a drágábbakon).... Én az optikaira szavazok, mivel az fénnyel kommunikál, kizárt hogy bármilyen elektromos tényező bezavarja.... De lehet más meg tudja cáfolni.. :)

(#17345) DarthSun válasza M3lakH (#17344) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

A koaxon a nyers digit jel indul, az optikainál ezt fel kell ültetni fényre, +1 átalakító a jel útjában, vagyis kettő, mert a fogadó eszközben vissza is kell alakítani elektromos jelfolyammá. Bár hogy meg lehet-e hallani a különbséget......
Valamint a digit kimenetek között is vannak különbségek, a digitális jel is torzulhat és így az analog jel nem lesz hű másolat. Jó példa erre hogy egy alaplapi szutyok digitális kimenethez képest egy normális dedikált kártya digit kimenete szebben szól és ezt már bizony jól ki is lehet hallani.

(#17346) RetepNyaraB válasza DarthSun (#17345) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Az optika vs koax is hallható az utóbbi javára (rendesen felvett, rendes zenével), már közepes házimozi sztereó sávján is akár. Filmre teljesen mindegy, ott más az elvaras.

Persze létezik igazán jó minőségű optikai rész, de azt kevesen fizetik ki :)

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#17347) DarthSun válasza RetepNyaraB (#17346) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt még nem füleltem ki, majd pótolom :)

(#17348) M3lakH válasza DarthSun (#17345) üzenetére


M3lakH
tag

Ebben végül is van igazság, bár, ha nyers tüskés digitális jelet nem sikerül rendesen kivillogtatni, akkor valszeg analóg jellel rendesen baj lesz ugyanazon technikánál.. :D Szóval akkor elvileg a coax a legjobb. Hmmm. Viszont visszakanyarodva a kérdező eredeti kérdésére. Jobb lehet-e egy videókártya digit kimenete egy rendes hangkártyánál, főleg egy Essence ST/STX nél, (ha jól emlékszem a típusra) vagy az "csak" egy alaplapi szintnek felel meg. Ez engem is érdekel.

(#17349) DarthSun válasza M3lakH (#17348) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Nem rossz a video HDMI kimenet hangja ( Asus laptoppal és desktopon HD6850- el próbáltam ) de pld már az X-Fi Surround 5.1 Pro digit kimenete is körbeveri, pedig azon csak optikai van. A régebbi kártyáim: Audigy NX és Audigy2ZS Platinum Pro is jobbak digiten - ezeken van koax digit is.

[ Szerkesztve ]

(#17350) biigi


biigi
tag

Sziasztok!

Jelenleg egy TV Kurbis hangszóróm van. Ehhez keresek egy usb-s hangkártyát.
Milyen usb-s hangkártyát ajálott most venni? Új és használt egyaránt érdekel.
Előny ha driver telepítése nélkül és tud minimál szinten működni.

Minden tippet előre is köszönök! :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.