Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17851) SharpSA válasza Felliic (#17850) üzenetére


SharpSA
veterán

Igen, olyankor váltás előtt érdemes megállítani a hangkeltőket (zene lejátszó, stb.).

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#17852) DarthSun válasza freelanced (#17847) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Örülök hogy sikerült :C

(#17853) perecKING válasza RetepNyaraB (#17836) üzenetére


perecKING
senior tag

Meg a hsz elott berendeltem egy xonar DX-et. :W

Kuldom is vissza. Hatalmas csalodas. Borzaszto....

Barmelyik(z87, z97)gaming alaplapom jobb volt ennel.

Meg is rendeltem sound blaster z-t.

:R

(#17854) Madara válasza perecKING (#17853) üzenetére


Madara
tag

Szerintem én is olyat fogok venni, kérlek majd írd le a tapasztalataidat róla.

(#17855) profchaos válasza Madara (#17854) üzenetére


profchaos
tag

Én a múlt héten jutottam hozzá egy új állapotban lévő használthoz (tényleg, mintha zsír új lenne, a mikrofon részén még rajta volt a fólia...) 12.000-ért! :C

Egyelőre azt tudom mondani, hogy BRUTÁLIS! Ég és föld az alaplapihoz képest!
November elején rendelek még egy Hyperx cluod-ot, remélem szeretni fogják egymást! :DD

(#17856) Madara


Madara
tag

Nincs valakinek SB Z-je? Vevő lennék rá :D

(#17857) ztoldy


ztoldy
senior tag

Sziasztok!

Ismerősöm keres hangkártyát. Többsávos hangvágásra használja a gépet, tehát a hangminőség eléggé fontos lenne. Mit ajánlanátok?

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#17858) perecKING válasza Madara (#17854) üzenetére


perecKING
senior tag

Nem vagyok szakerto, de az biztos,hogy szuperul szol :)

Sajnos ez a xonar-ra nem volt igaz...

(#17859) RpPRO válasza RpPRO (#17841) üzenetére


RpPRO
őstag

:F :R

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#17860) RetepNyaraB válasza RpPRO (#17859) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Eggyel feljebb a creative Z. De lövesem sincs jó lenne-e a felhasználási területedre; soha nem használtam midit. Viszont 30 alatt ez egy nagyon jó kártya.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#17861) weres78


weres78
senior tag

Üdvözlet!
Egy ATH-A900X - hez szeretnék hangkártyát, játékra, zenéhez, filmhez (ebben a sorrendben). Teljesen jó használt is... Milyet lenne érdemes keresnem? Nem tudom mennyit kell rászánnom, ezért nem mondtam árat.

(#17862) RetepNyaraB válasza weres78 (#17861) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Olyan 200k forintot dac+amp-ra. Mivel ennyit feltehetőleg nem akarsz, döntsd el külső, vagy belső. Rendes külső kártya sztereó lesz, az játékra hátrány, zenére jó. Nem rendes 20-25k között xonar u7,creative x-fi hd usb. Belső Creative Z, xonar st(x).

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#17863) weres78 válasza RetepNyaraB (#17862) üzenetére


weres78
senior tag

Köszönöm szépen!

Xonar st és stx között mi a különbség?

(#17864) Tim82 válasza weres78 (#17863) üzenetére


Tim82
nagyúr

ST tudtommal PCI, STX PCI-e.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#17865) RetepNyaraB válasza weres78 (#17863) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

St jelentősen jobban szól, mert a pcie áramkör helyén egy jitter szűrő van.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#17866) weres78 válasza RetepNyaraB (#17865) üzenetére


weres78
senior tag

Ha jól emlékszem a lapomon (Asus gryphon z87) csak pci-e van sajnos.
A külső hangkártyák usb-n keresztül csatlakoznak a géphez?

(#17867) RetepNyaraB válasza weres78 (#17866) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Tudok firewire sztereó midi kártyát, de 100 rugó körül van és nem ugrik be a neve. Viszont NAGYON jó, a kategória magasan best buy terméke.

De igen, usb a többség. A jobbak aszinkron usb-k, vagyis saját órajelgenerátoruk van. De azok is sztereók többnyire.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#17868) weres78 válasza RetepNyaraB (#17867) üzenetére


weres78
senior tag

A sztereó megoldódott.
Már csak sok.1-es megoldás kellene játszani. A keret max 30e,külső, belső, mindegy... Elsősorban itt nézelődöm az aprón.

(#17869) Montesantos


Montesantos
senior tag

Sziasztok!

Van értelme alaplapi (1150) helyett hangkártyát használni (20-30 k közötti árban gondolkodva), ha igen melyik típusra érdemes beruházni ?

Gabi

(#17870) varmi2 válasza Montesantos (#17869) üzenetére


varmi2
nagyúr

Hogyne lenne értelme, min hallgatsz zenét? Pontos típus kell, mert ha gagyi hangfalon, akkor nincs értelme.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#17871) Montesantos válasza varmi2 (#17870) üzenetére


Montesantos
senior tag

Thonet & Vander Hoch Bluetooth 2.0+ SW10

Gabi

(#17872) Kékes525


Kékes525
félisten

Milyen külső hangkártyát tudnátok ajánlani Sennheiser HD 650 füleshez, sztereó zenehallgatáshoz? Egy olcsóbbat 50 ezerig és egy drágábbat 100 ezerig.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#17873) varmi2 válasza Montesantos (#17871) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha vezetékkel ltöd össze a hangfalat a géppel, akkor minimum egy xonar dsx(opa csere után), vagy Creative Sound Blaster Z

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#17874) Montesantos válasza varmi2 (#17873) üzenetére


Montesantos
senior tag

Köszi a segítséget, megnézem a két típust

Gabi

(#17875) Kékes525


Kékes525
félisten

ESI MAYA44 USB+ megfelelő lenne Windows 7 64bit alá Sennheiser HD 650 füleshez, sztereó zenehallgatáshoz? Most Creative SB X-Fi XtremeMusic hangkártyám van. Ennél ez jobb? Ár/érték aránya milyen?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#17876) Bodz válasza Kékes525 (#17875) üzenetére


Bodz
nagyúr

Rossz helyen keresgelsz, ha a HD650-et szeretned kiszolgalni. Hardverapron van audio-gd nfb11 hasznaltan. Az megoldas lehetne.

[ Szerkesztve ]

(#17877) Kékes525 válasza Bodz (#17876) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi, megnézem! :R

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#17878) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló! Kicsit off, de mégis inkább ide tartozik:
Van egy zalman z3 plus házam, aminek van elején egy fejhallgató kimenet. Ha oda dugom be a fejest, akkor mennyit romlik a hangminőség?
Jelenleg hátulra be van dugva egy jack hosszabbító, és abba van bedugva a fejes.
alc992

Köszönöm!

(#17879) norbert1998


norbert1998
veterán

Üdv!
Vettem a HA-n egy Xonar DG-t.
Az van vele, hogy a front kijáraton brutális alapzaj van. Nem tudom hogyan, miért, de van, és nagyon rossz. "Hallom a képeket"*. Hallom, ami a képernyőn történik. Eddig ilyen semmivel sem volt még(2-féle alaplapnak az onboard-ja). Azt tudtam csinálni, hogy átdugtam a hátsó hangfalak kijáratába a dugót és quadrofonra állítottam a zenelejátszást. Egyébiránt mit tudok ezzel kezdeni? Adott a srác 1 hét garit rá. Vissza kellene küldenem?

Driver gond lenne? Legfrisebb Win10 64 bites drivere van, ahogy az OS-em is olyan.
Vagy a hangkártya kuka?

*Pont, ahogy a linken panaszolják is az első kommentben.

(#17880) Tim82 válasza norbert1998 (#17879) üzenetére


Tim82
nagyúr

Front kijárat = előlapi hangkimenet?

Nem a kártyán múlik, a gépből összeszed annyi elektromos zajt, zörejt az előlapi kimenet, hogy ilyet tapasztalsz.

Talán valami ilyen ferritgyűrű felhúzása az előlapi kimenetet és a kártyát összekötő kábelre segíthet.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#17881) norbert1998 válasza Tim82 (#17880) üzenetére


norbert1998
veterán

Nem, front hangszórók kijárata. Az előlapi panel is teljesen tökéletes. Ami nem jó, az a hátlapon a front hangszórók kijárata. Az összes többi jó, de az nem.
Ezért kellett a quadrofonos megoldás, így elvileg a frontokon és a háttereken is ugyanaz szól, és így a hátterek kijáratába dugtam a hangszóróimat.

Ui.: Sztereó cuccom van.

(#17882) Bodz válasza norbert1998 (#17879) üzenetére


Bodz
nagyúr

Esetleg kiprobalhatod, hogy letiltod a bemeneteket. Neha segit az ilyen gondon.

(#17883) norbert1998 válasza Bodz (#17882) üzenetére


norbert1998
veterán

Próbáltam, semmi.

(#17884) Bodz válasza norbert1998 (#17883) üzenetére


Bodz
nagyúr

Masik pci foglalat?

(#17885) norbert1998 válasza Bodz (#17884) üzenetére


norbert1998
veterán

Pillanat és lesem :R

(#17886) csabika0001 válasza norbert1998 (#17885) üzenetére


csabika0001
senior tag

Kíváncsi vagyok megoldódik e, nekem is van egy hasonló problémám.
Igaz az egy sokkal régebbi hangkari.

(#17887) norbert1998 válasza csabika0001 (#17886) üzenetére


norbert1998
veterán

Visszaküldöm, nem tudok vele mit csinálni. Egy erős játékos és egy harmatgyenge géppel is ugyanúgy csinálja, míg ismerősé teljesen korrektül üzemel. Visszaküldöm és veszek másikat. Még az is lehet, hogy akár újat. Nem tudom.

(#17888) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Jelenleg egy xonar D1 hangkártyát használok aminek, a hangjával én teljesen meg vagyok elégedve. Viszont amikor fejhallgató-n hallgatok zenét, hiányzik még egy kis plusz hangerő. :D Gondolom azért mert nincs benne fejhallgató erősítő.
Mire érdemes cserélni, amibe van fejhallgató erősítő ??? Remélem jól gondolom és nagyobb hangerőre képes amibe van erősítő :F :F

A fejes egy Superlux HD681 EVO

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#17889) varmi2 válasza rostiron (#17888) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mondjuk egy xonar u7-el nemmjárnál rosszul,ez usb-s csatlakozós, nem pcie.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#17890) rostiron válasza varmi2 (#17889) üzenetére


rostiron
őstag

Én az U5 -öt nézegettem, mivel csak 2.0-ra kell. Ez is lehet legalább olyan mint a mostani D1 ??
Hangosabb lenne a fejhallgató ? Van más különbség az u5 és az U7 között mint az 5.1 vs 7.1 ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#17891) Tomacko válasza rostiron (#17888) üzenetére


Tomacko
senior tag

Szia.

Én a helyedben nem hangkártyát keresnék a fejhallgató miatt, hanem egy fejhallgató erősítőt. Esetleg ha jobb hangot is szeretnél akkor érdemes lehet egy külső hangkártyát venni, DAC-t is akár. Nézz át a fejeserősítő - DAC topikba e témában. Szerintem jobban járnál ilyesmivel mint egy kommersz hangkártyával. De akár vehetnél pl. egy Audiotrak, vagy ESI hangkártyát is, olyant keress aminek van fejhallgató erősítője is.

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#17892) RetepNyaraB válasza rostiron (#17888) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Hangosabb is lesz, de főleg zeneibb. Ahogy Tomacko javasolja; viszont amennyiben sokpontegy is fontos, akkor marad egy minőségibb belső/külső usb-s változat.
Creative z, xonar phoebus (solo), külsőleg Creative x-fi HD, xonar u7. Vagy az ESI-tol amit kapni épp.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#17893) rostiron válasza Tomacko (#17891) üzenetére


rostiron
őstag

Köszi

Igazad lehet, átnézek a javasolt topikba, :R :R :R

RetepNyaraB Nem kell a sokpontegy, csak sztereó 2.0

Körbenézek biztos találok valami megoldást

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#17894) Felliic válasza rostiron (#17893) üzenetére


Felliic
tag

Sziasztok,

Külső hangkártyát keresek, két KRK Rokit 5, és egy Sennheiser HD 25-höz. Van egy Xonar U7-em, de nem vagyok vele megelégedve. Legfőképp a kimenet váltási problémái miatt.
Erre cserélném: Novation Audiohub 2x4
Tetszik a sokoldalúsága. Gondolom a hangminőség sem rosszabb mint az U7.
Van valami jobb alternatíva ilyen árkategóriában? Vagy ez overkill ehhez a setuphoz? (néha rákötünk egy NI Traktor S4-et)

(#17895) valyogvisko


valyogvisko
csendes tag

Sziasztok,

milyen külső hangkártyá(ka)t tudtok ajánlani win10 PC + sztereó aktív stúdió monitor ( perpill M-Audio BX5, tervben Yamaha HS7) mellé? Zene szólna rajta, fejhallgató kb. sosem lesz rákötve. Eddig egy Xonar U7 volt, úgy tűnik, az behalt, annál rosszabb nem kell, valamint feleslegesen drága sem, mondjuk legyen 30-100K között, ebbe remélem elég sok belefér. Használt NEM érdekel (inkább adok érte többet), és ha egy mód van rá, legyen magyar vagy legalább EU-s oldal, ahonnan meg tudom rendelni (ne Kína).

Köszönöm

HTC, LG

(#17896) Tomacko válasza valyogvisko (#17895) üzenetére


Tomacko
senior tag

Esetleg megnézheted még a focusrite termékeit p. Scarlet

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#17897) Tomacko válasza rostiron (#17893) üzenetére


Tomacko
senior tag

Ha az említett fórumon nem találod meg a megoldás, akkor belső hangkártyából merném még mondani az Elfidelity márkát is.

Bocs a duplázásrt, nem figyeltem :(

[ Szerkesztve ]

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#17898) rostiron válasza Tomacko (#17897) üzenetére


rostiron
őstag

Szia.

Az a helyzet hogy az anyagi keret és az itthoni beszerzés miatt eléggé leszűkült a kör. Vagy egy FiiO E10K Olympus2 DAC+AMP, vagy Creative SoundBlaster X-FI HD ( ez most elég kedvező áron van ) vagy nagyon max egy Xonar U7.
Olvastam pár véleményt miszerint az X-FI HD -nek jobb hangja van mint a E10k nak. Viszont az X-FI HD nál kicsit tartok driver ügyileg :F És akkor még nem tudom ezek mellet milyen egy U7 ???
Lehet hogy csak én bonyolítom túl ??

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#17899) RetepNyaraB válasza rostiron (#17898) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Túlbonyolítod, ja. Ezek egy kategória. A FiiO sem rosszabb (fejese is válogatja nyilván) , de ott nincs sokpontegy. Driver gondok egyedi problémát takarnak; nem lehet általánosítani, hogy ez, vqgy az jó és a másik meg rossz.

Ui.: Musiland us 02, ebayről

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#17900) rostiron válasza RetepNyaraB (#17899) üzenetére


rostiron
őstag

Az U7 megéri a pluszt ??

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.