Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11001) schawo válasza MasterMark (#11000) üzenetére


schawo
titán

Én olyat írtam, hogy vegyen millás rendszert pár ezerből? Sajnos nem, pedig ez lenne a legjobb tanács, csak sajnos k..va nehéz megfogadni. :) Csak azért írtam, mert kétsége merült fel arra vonatkozóan, hogy megéri-e párezer forintnál többet költeni rá. A mondókám jelentése az, hogy nemhogy párezer forintnál érdemes többet költeni rá, de sajnos minden összegnél érdemes rá többet költeni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11002) Engineer086


Engineer086
Modder

Sziasztok! Járt már valaki közületek úgy, hogy egyik napról a másikra megbolondult az Asus Xonar DS hangkártyája? Előző nap gép kikapcs, jack dugó kihúz, mert máshol kellett a kábel, másnap jack visszadug, gép bekapcs és a hangkártya már nem működik. Próbáltam a drivert újratelepíteni, de először a folyamat közepén megállt, sokadik próbálkozásra feltelepült, de utána használhatatlan lett a gép, amint felállt a rendszer, folyamatosan gondolkozott, a feladatkezelő is kifagyott. Ezen csak a driver uninsallálása segített. :((( Az asus honlapjáról még nem prónáltam meg letölteni a legújabb drivert, de bízom benne, hogy csak ennyi baj van és nem döglött be valami miatt a kártya, garancia nemrég járt le...

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#11003) SOAD19 válasza Engineer086 (#11002) üzenetére


SOAD19
addikt

Nem mozdult ki a kártya, esetleg próbáld ki, hogy kiveszed, majd visszarakod a kártyát, hátha.

(#11004) MasterMark válasza Engineer086 (#11002) üzenetére


MasterMark
titán

Tedd át másik slot-ba.

schawo: Értem. :R

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#11005) Engineer086 válasza SOAD19 (#11003) üzenetére


Engineer086
Modder

Kivettem, betettem, majd az Asus honlapjáról letöltött drivert feltelepítve ismét működik. :)

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#11006) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Részben off-topik kérdéseim lennének:

1.) Létezik olyan szoftver, ami DTS-be, vagy AC3-ba konvertálja a játékok hangját az alaplapi hangkártya SPDIF kimenetére küldi ki? Tudom, SB és ASUS kariknál van ilyen, de azok tudtommal nem mennek alaplapival.

2.) Ha létezik a fenti szoftver, esetleg több ilyen is van, akkor a DTS vagy az AC3 a nyerő proci-terhelés szempontjából? Win8-on kell működnie egy Trinity APU-n pár éves játékokkal.

3.) Toslink vagy RCA a jobb minőségű egy alaplapi kártyánál? Tudom, hogy az optika nem szed fel elektromos zajt, de mintha olyat hallottam volna, hogy az optikaiátalakítás magasabb jitterrel jár.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#11007) MasterMark válasza Bici (#11006) üzenetére


MasterMark
titán

1. Létezik de nem úgy működik ahogy kéne. Játékoknál meg végképp nem tudtam rávenni ilyenre.

2. Kb.: 1% proci használat lehet ez.

3. Toslinkot messzebbre, koax-ot meg közelre.

Switch Tax

(#11008) Bici válasza MasterMark (#11007) üzenetére


Bici
félisten

Köszi!

Ezek szerint nem úszok meg egy hangkártyát?
Melyik a legolcsóbb, ami ilyenre képes? Valamelyik xonar? DG?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#11009) MasterMark válasza Bici (#11008) üzenetére


MasterMark
titán

A DG még nem, hanem a DS.

Meg azok a bizonyos Xi-Fi-k.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#11010) Bici válasza MasterMark (#11009) üzenetére


Bici
félisten

Oks, köszi! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#11011) drahotab válasza schawo (#10999) üzenetére


drahotab
tag

Igen, az ASIO-t hiányolja.

Van egy USB-s stúdiómikrofonom, de azt szerintem nem is érinti a hangkártya, hiszen USB-s. (már a mikiben digitalizálódik a jel)

E mellett csak jack-es headset mikrofont használok (videóhívásokhoz), viszont van, amikor egyszerre többet is szeretnék.

A néhány ezer olyan 5 körülit jelent..

Köszi! :R

(#11012) schawo válasza drahotab (#11011) üzenetére


schawo
titán

ASIO4ALL megoldja az ASIO problémát az alaplapi hangkártyán. 5ezer körül nem tudok semmit, aminek natív ASIO támogatása lenne. 12ezer forintért Xonar DS vagy 10ezerért Behinger UCA202 a legolcsóbb ASIO hangkártya. A Xonarnak egy mikrofonbemenete van, a Behringernek egy se. Ráadásul az ASIO rendszer nem teszi lehetővé több eszköz együttes használatát, egyszerre csak egy hangkártya lehet aktív. Szóval több mikrofon együttes rögzítését ennyiből nem tudod megoldani. De hirtelen nem is tudok olyan hangkártyát, ami több jackes (electret) mikrofonbemenettel rendelkezne. Ez egyszerűen nem cél hangkártyák tervezésekor. Ehhez rendes stúdiómikrofonok és stúdióhangkártya kell. Két miki felvételét mikrofonnal együtt meg lehet úszni kábé 50ezerből, ha ennél több kell, akkor 100 alatt nincs megállás.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11013) schawo válasza schawo (#11012) üzenetére


schawo
titán

Az usb mikrofon sem megoldás, mivel egyszerre nem lehet több hangkártya aktív, és egy miki egy hangkártyának számít.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11014) Bazsa$


Bazsa$
tag

Sziasztok!

Audigy 1 -emet szeretném lecserélni. Kicsit már régi a kicsike, és WIN7/8 driverekkel mindig csak szív az ember.. :)
Mindig is creative párti voltam, de sokan mondjátok hogy az ASUS jobb, driver támogatása is jobb stb...
Szóval creativból ezt néztem: Creative SB Recon3D 5.1 Bulk, Asusból fogalmam sincs. kb bruttó 20 ezret szánnék rá.
Játékra van használva, kis mértékben zene hallgatásra. Fontos hogy a 3D jó legyen rajta.
Egyenlőre Genius hangfalakon van de ide is intézek valami Z5500 szintet. Creativon látom hogy digital IN és OUT ami nem lenne rossz. Tudnátok mondani érveket mit vegyek és miért? Sokat visszaolvastam de tanácstalan vagyok.

Előre is Köszi! :R :R

üdv,
Bazsa

Asus TUF B-550 Pro, Ryzen 7 5800X3D, 32 GB G.Skill, Zotac 4080 Trinity OC

(#11015) schawo válasza Bazsa$ (#11014) üzenetére


schawo
titán

Ezt a Recon3D-t hanyagold, a felhasználói visszajelzések alapján szörnyű hangja van. Az ASUS Xonar DX gyárilag tartalmaz olyan kodeket, amivel az 5500-ra digitálisan kiviheted a játékok hangját.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11016) Bazsa$ válasza schawo (#11015) üzenetére


Bazsa$
tag

Melyiket ajánlod belőle?

Digitáális kimenete direktbe nincs a kártyának, vagy ez a codekes dolog hogy működik? :)

Asus TUF B-550 Pro, Ryzen 7 5800X3D, 32 GB G.Skill, Zotac 4080 Trinity OC

(#11017) schawo válasza Bazsa$ (#11016) üzenetére


schawo
titán

A Xonaron van digitális kimenet.
Ha a Recon3D-t kizárólag a Z-5500-hoz kapcsolod csak digitálisan, és az analód részét nem kívánod használni, akkor az is megfelelő, mert neki is van DD kodekje.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11018) Bazsa$ válasza schawo (#11017) üzenetére


Bazsa$
tag

Ha veszek akkor az analóg részeket is szeretném majd használni.
Ha jól gondolom ezek az Asuson sokkal szebben szólnak, és jobban beállíthatók.

Audigy 1 -el játék alatt sok gondom van hogy nem lehet rendesen 5.1 -be tenni nem szól a mély meg ilyenek... :( Ebből nagyon elegem van ezért is akarom lecserélni.

Asus TUF B-550 Pro, Ryzen 7 5800X3D, 32 GB G.Skill, Zotac 4080 Trinity OC

(#11019) vazol válasza drahotab (#11011) üzenetére


vazol
tag

Behringer Xenyx USB keverők 2-4-x mikrofon preamp ~25e-től, olcsóbbat nem tudok!

Ha nem vagy biztos benne, kérdezz és még bizonytalanabb leszel!

(#11020) schawo válasza vazol (#11019) üzenetére


schawo
titán

A 25ezer körüli Xenyxek analóg keverők, és egyetlen csatornát sem rögzítenek. A legolcsóbb USB-s Xenyx 40 fölött van. A legolcsóbb 2 mikrofonerősítős megoldás az Alesis IO/2 30ezerért. Ehhez még 2 mikrofon az még 2x10k így jött ki nálam az 50ezer.

Illetve Thomannon találtam egy ilyet : [link] 50 euróért.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11021) vazol válasza schawo (#11020) üzenetére


vazol
tag

XENYX Q1202USB 4miki, ASIO-t tudja legalábbis az én kicsi 302USB-m simán mükszik, bár én csak Audacity-t használok, Cubase-t nem és itthon is kapható, igaz 28900HuF (BBstudio).

Ha nem vagy biztos benne, kérdezz és még bizonytalanabb leszel!

(#11022) schawo válasza vazol (#11021) üzenetére


schawo
titán

Jó találat. :C :R

Annyiba azért belekötök, hogy a kütyü bár 4 mikrofont fogad, csak 2 csatornát rögzít. A 4 mikrofont lekeveri két csatornára, és azokat összegezve tudja rögzíteni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11024) Bazsa$


Bazsa$
tag

Szia!

Nézegetem ezt a Xonar XD -t. Szerintem ez jó lenne nekem, de ez csak low-profilal van, vagy van hozzá rendes ATX méretű hátlap is?

Erre gondolsz igaz?:
[link]

Köszi, B :R

Asus TUF B-550 Pro, Ryzen 7 5800X3D, 32 GB G.Skill, Zotac 4080 Trinity OC

(#11025) Bazsa$ válasza Bazsa$ (#11024) üzenetére


Bazsa$
tag

Hopp találtam valamit, elvileg van benne rendes ATX is.

Asus TUF B-550 Pro, Ryzen 7 5800X3D, 32 GB G.Skill, Zotac 4080 Trinity OC

(#11026) schawo válasza Bazsa$ (#11025) üzenetére


schawo
titán

Persze, van benne rendes hátlap.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11027) Bazsa$ válasza schawo (#11026) üzenetére


Bazsa$
tag

Köszi a segítséget megrendeltem netto 15k -ba. :R

Asus TUF B-550 Pro, Ryzen 7 5800X3D, 32 GB G.Skill, Zotac 4080 Trinity OC

(#11028) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Van egy régi hangkarim:
Turtle Beach Santa Cruz
Szép a hangja, nem akarom lecserélni.
A problémám, hogy XP-ről 64 bites Win7-re váltottam és nincs hozzá driverem.
Tudtommal a gyártója nem is adott ki hozzá

Tudnátok segíteni, hogy miképpen tudnám belőle kicsikarni, hogy Win7 alatt legalább sztereó hangom legyen?
Az alaplapom beépített hangkarija borzalmas.

Köszönöm szépen előre is.

(#11029) MasterMark válasza peter889 (#11028) üzenetére


MasterMark
titán

Eszközkezelőből a telepített mappára kerestetve?

Switch Tax

(#11030) peter889 válasza MasterMark (#11029) üzenetére


peter889
őstag

Szerintem nincs telepített mappa Win 7 alatt, de nem is engedte a feltelepítést az eddigi driverekkel.
Az eszközkezelő ezt írja ki:
"Az eszköz illesztőprogramjai nincsenek telepítve. (Kód: 28)
Az eszköz illesztőprogramjának megkereséséhez kattintson a Frissítés gombra."

Persze a Frissítés gomb sem hozott eredményt.

[ Szerkesztve ]

(#11031) MasterMark válasza peter889 (#11030) üzenetére


MasterMark
titán

Az XP-s drivered mi? Egy exe fájl? Egy mappa? Esetleg egy CD?

Switch Tax

(#11032) peter889 válasza MasterMark (#11031) üzenetére


peter889
őstag

TBSCruz4161s.exe fájl
Mérete:
21 499 528

(#11033) MasterMark válasza peter889 (#11032) üzenetére


MasterMark
titán

Ha feltelepíted, valahova csak telepít valamit nem?

Switch Tax

(#11034) peter889 válasza MasterMark (#11033) üzenetére


peter889
őstag

Újra megpróbáltam feltelepíteni, de ezt a hibaüzenetet írja ki:
"This driver build id NOT for Windows NT. Please make sura you have obtained the correct drivers for your system."

Szerintem nem csinál mappát, nem találom.

[ Szerkesztve ]

(#11035) MasterMark válasza peter889 (#11034) üzenetére


MasterMark
titán

Ja, akkor fel sem települ.

Switch Tax

(#11036) peter889 válasza MasterMark (#11035) üzenetére


peter889
őstag

Úgy bizony!

Akkor nincs tipped?

[ Szerkesztve ]

(#11037) RetepNyaraB válasza Bici (#10992) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

eh kicsit elavultam

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#11038) MasterMark válasza peter889 (#11036) üzenetére


MasterMark
titán

Esetleg a neten keress drivereket, nem baj ha XP-s, és eszközkezelőből próbáltasd felismertetni. Olyat keress ami egy csomagolt fájl, kibontod, és ilyen sys-ek lesznek benne, vagy telepítőt, de csak akkor jó ha valamit fel is telepít.
Próbálj a rajta lévő chip alapján keresni esetleg.

Switch Tax

(#11039) DEV_NULL válasza MasterMark (#11038) üzenetére


DEV_NULL
őstag

nem válasz akart lenni, bocs

X-Fi Elite Pro vagy D1?

[ Szerkesztve ]

(#11040) peter889 válasza MasterMark (#11038) üzenetére


peter889
őstag

Szia!

Kibányásztam a gépemből a hangkarit. Ezek olvashatóak rajta:
Chipen van:"crystal CS4630-CM EP AWALFB0044"
kártya szélén van: TB400-2541-02

Tudnál segíteni, mit töltsek le?

Az előbb már belekezdtem, de félek nehogy valami butaságot töltsek le, ami rosszab esetben elcseszé a gépem.

(#11041) gyenesmartin válasza DEV_NULL (#11039) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Én D1-re szavazok.

(#11042) DEV_NULL válasza gyenesmartin (#11041) üzenetére


DEV_NULL
őstag

miért? :B

(#11043) gyenesmartin válasza DEV_NULL (#11042) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Driverje és a hangja miatt. (Bár az X-finek sincs rossz hangja.) Meg mert ezt ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#11044) DEV_NULL válasza gyenesmartin (#11043) üzenetére


DEV_NULL
őstag

köszi! :R

Esetleg másvalaki? X-Fi Elite Pro vagy D1?

(#11045) #00137984


#00137984
törölt tag

Adott egy Xonar DX hangkártya és egy nemrég cserélt Chieftek táp (nem szerencsés) találkozása. Az elöző HKC 600W-os tápom három év elteltével gondolt egyet és nem volt hajlandó elindulni. 550 W-os Chiefteket vettem a kevés pénzemen. A HKC mellett nem volt gond a hangminőséggel és a hangképpel sem. Most meg felborult a megszokott hangzásvilág. Tolakodó középtartomány és gyengébb mélyek. Koppanósnak is nevezném, mert nem elég kitartott. A magasak egy kissé szárazabbak, de ez zavar a legkevésbé. Valami megoldás, javaslat a problémámra?

(#11046) gyenesmartin válasza #00137984 (#11045) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Valószínűleg tönkretette a HKC. De azért próbáld ki egy másik gépben is.

(#11047) Zizzencs


Zizzencs
csendes tag

Sziasztok!

Asztali gépbe szeretnék venni hangkártyát. Van egy beyerdynamic dt990-es fejhallgatóm hozzá (32 ohmos) és elsősorban azt szeretném, ha ezen szépen tudnék zenét hallgatni, filmet nézni és játékok hangjait élvezni (vagy utálni a hörgést, mindegy). Nem vágyom túl nagy hangerőre, sokkal fontosabb lenne a tiszta hangzás.

Emellett szeretnék a hangkártyára rádugni valami névtelen szutyok asztali hangszórókat is, ideális esetben úgy, hogy ne kelljen cserélgetni/dugdosni a fejhallgató és a hangszóró közötti váltáskor semmit.

Milyen hangkártyát ajánlotok ehhez?

Az anyagi keret olyan 20-30k, ami felkúszhat 50k környékére akkor, ha a fejhallgató mellett egy év vége felé vásárolandó jobbfajta hangfalkészletet (5.1-es vagy 7.1-es) is rá tudok majd dugni a kártyára.

Szerk: PCI cagy PCI-E 1X csatolóba bele kell mennie.

[ Szerkesztve ]

(#11048) #00137984 válasza gyenesmartin (#11046) üzenetére


#00137984
törölt tag

Találkoztam már sérült hangkártyával, de ez nem olyan. A hangerő normális és magas hangerőn sem torzítanak a mélyek vagy magasak. Csak az a hangkép. Gondoltam, hogy a táp nagyobb elektromos zajt generál, valahogy megnővelve a jitter értékét, de ez csak találgatás. A tápkábelre igy is raktam fel ferit magvas zavarszűrőt.

[ Szerkesztve ]

(#11049) #00137984


#00137984
törölt tag

A másik amivel próbálkoztam az a floppy csatlakozó leváltása. Molex csatlakozóról átalakítóval használva is halhatóan javult valamelyest. Mondjuk a másik ágon is megnéztem, nem volt változás.

[ Szerkesztve ]

(#11050) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Próbált már valaki ilyen külső hangkártyát?
Szerintetek jobb hangja van, mint egy alaplapinak? :u

Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.