Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17251) ReSeTer válasza ReSeTer (#17241) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Erre valaki?

Egy kicsit leegyszerűsítem akkor:

Mennyit kellene költenem külső hangkártyára, hogy elérjek egy pc alc888 szintjét?

(#17252) M3lakH válasza ReSeTer (#17251) üzenetére


M3lakH
tag

Én úgy gondolnám, hogy a 2-5e forintos kategória semmiben sem lesz jobb, mint egy integrált.Hogy mekkora az az összeg, amitől már javulás van, az X, vagyis nem tudom. Tippre azt mondanám, hogy 5-10k között nézzél valamit, aztán kiderül, de nekem speciel nulla tapasztalatom van ezügyben.

(#17253) orion1025 válasza ReSeTer (#17251) üzenetére


orion1025
őstag

Külső hangkártyára sokat, belsőre egy 2500Ft-os példány is bőven magasabb szintet képvisel. Én az SB0570-em 1000Ft-ért vettem, ami dettó ugyanaz, mint az X-Fi-s low profile társa, amit 5-6000Ft-ért dobálnak....

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#17254) Szöcsbi válasza snecy20 (#17249) üzenetére


Szöcsbi
tag

Oké, köszi.

Most nézem, hogy az a xonar néha produkál statikus zajokat.Ez mindegyik darabra igaz lehet vagy csak egy-egy szerencsétlenül kifogott példányra?

(#17255) ablack


ablack
senior tag

Sziasztok,

Szerintetek melyiket érdemesebb megvenni? Kb. azonos áron vannak.

Asus Xonar Essence ST (használt)
Creative Sound Blaster Z (Új)

Audio-Technica ATH-M40x mellé, film, játék, néha zene lenne a felhasználás.

[ Szerkesztve ]

(#17256) PuMbA válasza ablack (#17255) üzenetére


PuMbA
titán

ST magasabb kategória, de a Z fejhallgató erősítője segíthet, nehéz döntés, de inkább talán a Z, ha csak fejhallgatós használatról beszélünk :) Ez is csak látatlanba, tényleg hallani kéne, hogy mennyire kell az erő az M40x-nek.

[ Szerkesztve ]

(#17257) snecy20 válasza ablack (#17255) üzenetére


snecy20
veterán

Ugyanilyen fejhallgatóm van, Essence ST(X)-szel varázslatosan muzsikál!

PuMbA

Essence ST és STX-ek is fejhallgató-erősítősek.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#17258) gyenesmartin válasza snecy20 (#17257) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Ráadásul azon jobb erősítő is van.

(#17259) PuMbA válasza gyenesmartin (#17258) üzenetére


PuMbA
titán

Nem tudtam, direkt csekkoltam a hivatalos honlapját és szó nincs róla, ellenben a tök olcsó Xonar DG-nél csak úgy reklámozzák :) Akkor nem kérdés, hogy ST :)

[ Szerkesztve ]

(#17260) Vanos


Vanos
aktív tag

Hali!

Sztereó zenehallgatáshoz keresgélek hangkártyát a HTPC-mbe. Rotel RA985BX és JM Lab (Focal) Chorus 716S a lánc többi tagja.
Jelenleg E-MU 1212m PCI van benne (~8 éve) aminek a hangjával nagyon meg vagyok elégedve. Egyetlen gondja, hogy Win XP utáni op. rendszerekhez már nem írnak hozzá SW-t (ezért egy kicsit mérges vagyok a gyártóra).

E-MU 1212m PCIe mellett az Asus Xonar Essence STX-et találtam mint alternatíva.

Van valaki, aki hallgatta már mindkettőt? Esetleg van olyan fellelhető teszt, ahol felső kategóriás sztereó hangkártyák hangját hasonlították össze?
(Google a barátom, de csak néhány fórumbejegyzést találtam).

Thx!

HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

(#17261) orion1025 válasza Vanos (#17260) üzenetére


orion1025
őstag

Eszközkezelőből XP-s drivert nagy valószínűséggel tudsz telepíteni, rádásul teljes értékűként, azaz nem csak magát az eszközt rakja fel, hanem a körítést is.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#17262) M3lakH válasza orion1025 (#17261) üzenetére


M3lakH
tag

Nekem ez több hangkarinál sem ment, volt közötte integrált is, és a már említett live. Ugyan azt a "livePack"-et amivel XP-n használtam kicsomagoltam, eszközkezelőben megadtam neki a dll-t manuálisan, de semmi. Egyrészt írta a telepítő, hogy not supported OS, másrészt ami live os program felment meg kiírta hogy nincs meg hozzá a hardware. Mi a trükköd??? :R :R

(#17263) PuMbA válasza Vanos (#17260) üzenetére


PuMbA
titán

DAC topikba menj át, ilyen szinten már hanyagolós a belső hangkártya :) Musiland 03, Presonus Audiobox iOne stb. majd mondanak :)

(#17264) Vanos válasza PuMbA (#17263) üzenetére


Vanos
aktív tag

Köszi, de nekem megfelel a belső is. :)
50-60 000HUF-nál nem szívesen adnék ki többet.

Kicsit művelődtem.
Ami külső és tetszene az a Asus Essence One MKII MUSES Edition, de ez 250 000HUF.

Azt hiszem megvárom az Essence STX utódját. A kártyáról szóló cikkek dátumát elnézve már ~6 éves fejlesztés. Ennyi idő alatt csak sikerült csiszolni, finomhangolni valamit rajta.

HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

(#17265) PuMbA válasza Vanos (#17264) üzenetére


PuMbA
titán

Ja ok, azt hittem, hogy a hangminőség a lényeg és nem a kinézet :)

(#17266) M3lakH válasza PuMbA (#17265) üzenetére


M3lakH
tag

A külső törvényszerűen jobb mint a belső?

(#17267) SharpSA válasza M3lakH (#17266) üzenetére


SharpSA
veterán

Állítólag kevesebb zajt szed össze... Egyébként meg puding próbája... Csak sajnos ezeket nem nagyon lehet csak úgy tesztelgetni...

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#17268) M3lakH válasza SharpSA (#17267) üzenetére


M3lakH
tag

Ez spec igaz lehet, ha távol van elhelyezve a géptől, nem műanyag házban van, hanem full fémben. De ha egy fémházas kártyát teszünk a gépbe, akkor már az sem szedhet össze zajt, és egy dobozzal, pár kábellel kevesebb... :)

(#17269) Vanos válasza PuMbA (#17265) üzenetére


Vanos
aktív tag

Igen, a hang a legfontosabb.

De miért vegyek egy gagyi külsőt, ami rosszabb a jelenlegi belsőnél?
Pl. a Presonus Audiobox iOne nem tűnik előrelépésnek. Sőt!

E-mu 1212m-et hallottad már?

HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

(#17270) orion1025 válasza M3lakH (#17262) üzenetére


orion1025
őstag

Nem mindegy, hogy milyen a telepítő "formátuma". Elég sok drivert le kell szedni, mire működik. Egy kiherélt win7 is felismerte a régi T20-as notim hangkártyáját, sőt, ugyanúgy tudtam a kártya szoftverében matatni. Próbálj meg régebbi drivert leszedni (2kXP, 98, stb.)

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#17271) M3lakH válasza orion1025 (#17270) üzenetére


M3lakH
tag

Hát spec a live hoz 98-XP van csak, Vista-Win7 már nincs. Ugye amihez nincs Win7 driver, ahhoz vistát kell nézni, azt egy fokkal jobban eszi, mind az XP-t. De majd próbálkozom... Már kezemben a Xonar d-kara, de azért holnap pár1000 ért veszek még egy Audigy4-et összehasonlítani.. :) Kíváncsi vagyok :DD

A régi cuccoknál meg mindíg más, pl egy HP S478-as alaplapi hangkarijához van drivere a win7 nek, de egy 775ös- DDR1 es asrock laphoz meg semmi.. :W Brand-ekhez jobban gyártanak még..:S

[ Szerkesztve ]

(#17272) orion1025 válasza M3lakH (#17271) üzenetére


orion1025
őstag

"...holnap pár1000 ért veszek még egy Audigy4-et..." amit majd én átveszek Tőled :DDD ( "...300Ft-t adok érte és te állod a postát..." )

Mellesleg a hozzá járó külső dobozka finoman szólva is hitvány technológián alapul, elég sok elhullott példányt láttam már, egy még lehet van is otthon...

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#17273) M3lakH válasza orion1025 (#17272) üzenetére


M3lakH
tag

A hozzá járó külső dobozka szerintem nekem nem lesz, csak egy sima OEM kártya. De ha a kettőből az lesz a rosszabb, akkor meg alkudhatunk rá... :DD

(#17274) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Na valószínűleg xonar u3-ra esett a választás.

Kérdés:

win10 támogatás?, jelenleg 8.1 van, azon megy? asus oldalon beta drivereket találtam 8.1-re.

Esetleg Creative Sound Blaster X-Fi Go! Pro? ez hogy áll driver ügyileg?

Köszönöm!

(#17275) orion1025 válasza ReSeTer (#17274) üzenetére


orion1025
őstag

Ha valamire van Vista driver, akkor attól a rendszertől felfelé biztosan kompatibilis, gyanítom a 10-es windóz sem fogja megvetni ezeket a telepítőket. Egy XP-Vista ugrás nagyobb volt, mint egy Vista-Win10 lesz, így személy szerint biztos vagyok a 100%-os támogatottságban.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#17276) PuMbA válasza M3lakH (#17266) üzenetére


PuMbA
titán

Nem :)

Vanos: Mitől gagyi a külső? :) Szerintem mindenképp megfontolandó, nem mondtam, hogy azt kell venni, de meg lehet őket hallgatni és lehet, hogy olyat választanál, ha hallanád :)

[ Szerkesztve ]

(#17277) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Sajnos a SoundBlaster X-Fi topik eléggé halott itt kérdeznék egyet. Vagy kettőt:

Vettem egy CREATIVE Sound Blaster X-Fi HD hangkarit a közelmúltban. Egyelőre csak annyit tettem, hogy összedugtam USB kábellel a géppel és így simán használom. Érdemes a gyári szoftvert feltelepíteni vagy ha nem akarom a hangszín szabályzást és különböző effekteket használni akkor ez így is tökéletes?

A második kérdésem, hogy ha van az alaplapomon " S/PDIF ki tüskés csatlakozó " ( Ne nevessetek ki, így van az Asus weboldalán :DD ) akkor oda bekötve a hangkártyát úgy jobb lesz-e esetleg. Gondolok itt olyanokra, hogy ennyivel kevesebb kábel szedheti össze a különböző elektromos zajokat.

(#17278) Tim82 válasza smiti (#17277) üzenetére


Tim82
nagyúr

Érdemes a gyári szoftvert feltelepíteni vagy ha nem akarom a hangszín szabályzást és különböző effekteket használni akkor ez így is tökéletes?

Így is tökéletes.

A második kérdésem, hogy ha van az alaplapomon...

Mivel elég jó minőségű az X-Fi HD USB kábele, nem hiszem, hogy javítana bármit is az esetleges "zajosságon". (Tapasztaltál egyáltalán ilyesmit? Mert én nem.)

Annyi haszna van, hogy USB kábelről nem tudja "natívan" a 44,1 KHz-et (resampling-et alkalmaz), optikai kábelről meg tudja. Mondjuk ezzel kapcsolatban csak csatlakozni tudok Bodz fórumtárs véleményéhez. [link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#17279) smiti válasza Tim82 (#17278) üzenetére


smiti
addikt

Köszönöm a választ, akkor hagyom így :R . Még mondjuk egy kicsivel jobb RCA kábelt beszerzek hozzá. :K

(#17280) szasanyi


szasanyi
félisten

Talán tud vki segíteni, ezért itt (is) megkérdezem: ASUS Xonar U7 hangkártyávan, SPDIF csatlakozás esetén miért csak Stereo mód van, sem a 4.0 5.1 7.1 nem választható (mint a Hangszórók módban):F

(#17281) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hi!

Egyelőre csak kíváncsiságból kérdezném, de: Xonar U7 vagy az X-Fi HD szól jobban sztereó zenehallgatáshoz?

THX! :)

(#17282) Szöcsbi


Szöcsbi
tag

Megkérdezem mégegyszer hogy biztosra menjek.Asus Xonar DX/XD vagy Creative SoundBlaster Z(OEM).Játékra, zenehallgatásra és filmnézésre.Alaplapit váltana, fejesem Razer Tiamat 2.2.

(#17283) M3lakH válasza Szöcsbi (#17282) üzenetére


M3lakH
tag

Ha van egy kis türelmed, akkor tudok majd véleményt mondani. Tegnap telepítettem egy Xonar D-kara-t, és ma kerül hozzám egy Audigy 4. ugyan te nem pont ilyeneket nézel, de majd megosztom a tapasztalatokat, hogy a blaster vagy a xonar tetszett-e jobban.

(#17284) Szöcsbi válasza M3lakH (#17283) üzenetére


Szöcsbi
tag

Persze, akkor azt megvárom :)

(#17285) snecy20 válasza Szöcsbi (#17282) üzenetére


snecy20
veterán

Elbizonytalanítsalak? :DDD
Ipon-on olvastam egy ilyen véleményt az XD/DX-ről, készpénznek venni azért nem kell, mert néhol olvasni a 'SB Z'-ről is cifrákat.

"Ez a kártya egy ipari hulladék. Most meg is próbálok lebeszélni róla mindenkit.

Amúgy sem egy hűde nemtommilyen hangminőség, amit produkál, az egy régebbi alaplapi codecnél éppen jobb, egy újabbhoz képest meg nem mondom a különbséget.

DE.

A kártya néha behülyül, és iszonyatos hangerősségű statikus zaj jön belőle, de olyan, hogy megsüketülsz. Íme videón, hogy kell elképzelni: [link]

Ahogy öregszik a kártya, úgy lesz egyre durvább. Ez nem csak egyedi probléma, google-ezzetek erre "xonar dx static noise".

Senkinek nem ajánlom, kidobott pénz."

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#17286) Szöcsbi válasza snecy20 (#17285) üzenetére


Szöcsbi
tag

Igen, ezeket én is olvastam, szóval totál nem tudom melyiket vegyem meg...

(#17287) snecy20 válasza Szöcsbi (#17286) üzenetére


snecy20
veterán

De bonyolítom: Nekem a Sound Blaster Z minden kiválósága ellenére pont olyan zajokat csinált időnként, mint ami fentebb linkelve van.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#17288) Szöcsbi válasza snecy20 (#17287) üzenetére


Szöcsbi
tag

Köszi!

(#17289) snecy20 válasza Szöcsbi (#17288) üzenetére


snecy20
veterán

Használtan 25-30k-ért Essence ST/STX semmiképp nem férne bele?

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#17290) Szöcsbi válasza snecy20 (#17289) üzenetére


Szöcsbi
tag

Esetleg garival.

(#17291) snecy20 válasza Szöcsbi (#17290) üzenetére


snecy20
veterán

Nem azok a meghibásodó darabok ám... egy VGA-nak 10x nagyobb esélye van elromlani. Pár hete én használtan vettem az Essence STX-emet.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#17292) Szöcsbi válasza snecy20 (#17291) üzenetére


Szöcsbi
tag

A véleményt mindenképp megvárom.Tudnál kicsit mesélni arról a hangkártyáról?

(#17293) M3lakH válasza snecy20 (#17289) üzenetére


M3lakH
tag

Jókor hozod szóba, nekem belefért volna.... :D

(#17294) snecy20 válasza Szöcsbi (#17292) üzenetére


snecy20
veterán

Én ugye kimondottan zenehallgatáshoz vettem zárt AudioTechnika fejhallgatóhoz. Jellegzetességeiben amúgy nagyon hasonló a Sound Blaster Z-hez, vaktesztben nem tudnám megmondani melyik-melyik, de ahogy már írták az Essence fejhallgató-erősítője jóval jobb. Driverben van játékokhoz való profil is, egész komoly, és bár nem igazán szempont nálam hogy játékok alatt miként teljesít, de ezt a gyári profilt mindig benyomom játékindítás előtt, mert eléggé jól variál ilyenkor a beállításokkal. Igazából az újonnan való ára eléggé érthetetlen, mert pár éve ment 40k-ba is, de az biztos hogy az elérhető árú hangkártyák között az egyik legjobb. Amúgy iszonyat hangerőt tud átvinni, ha a 300-600Ohm-os beállításokkal használjuk...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#17295) Szöcsbi válasza snecy20 (#17294) üzenetére


Szöcsbi
tag

Vakarom a fejem...

(#17296) SharpSA válasza Szöcsbi (#17295) üzenetére


SharpSA
veterán

Inkább mosd meg... :D

Egyébként most így olvasva én is elgondolkoztam egy Essence STX-en. Korábban is néztem, de nem jutott eszembe használtan nézni.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#17297) thornadoj


thornadoj
aktív tag

Sziasztok! Itt is felteszem a kérdésem, hátha itt hamarabb választ kapok. Adott egy x fi hd hangártya ami rá van kötve a tv optikai kimenetére, de a jelet minden áron az usb-n veszi. Van lehetőség arra hogy a tv optikáját használja?

(#17298) Szöcsbi válasza SharpSA (#17296) üzenetére


Szöcsbi
tag

Megmostam, de még most sem tudom :D

[ Szerkesztve ]

(#17299) SharpSA válasza Szöcsbi (#17298) üzenetére


SharpSA
veterán

Nagy dilemma az tény...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#17300) takacsbotond válasza varmi2 (#17091) üzenetére


takacsbotond
őstag

Analog.
Elnézést, hogy csak most válaszolok, de nem tudtam hozzáférni a fiókomhoz hetekig.

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.