Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) Piftuka válasza John Rose (#4997) üzenetére


Piftuka
veterán

Én természetesen az Intel honlapjáról töltöttem le hozzá a legfrissebb drivert:
Realtek HD Audio Driver 6201

A program felhasználói felülete természetesen nekem is ugyanaz, mint az általad belinkelt oldalon látható képen.

"Gondom" nekem sincsen vele, azon kívül, hogy szoftveresen valahogyan kompresszálja a hangot.

Tutti, hogy ez valami eldugott beállítás. Ahogyan írtam... jól hallhatóan egy "tudatos" dolog. Lehet hallani, ahogyan beavatkozik a hangerőbe, s folyamatosan szabályozza automatikusan. (Jelentősen visszavéve belőle.)

Mivel zenész vagyok, ezért hasonlítottam a kompresszorhoz ezt a dolgot.

Jó lenne tudni, hol és mit kell kikapcsolni, hogy ne szabályozza le a hangerőt. :F

"Aquila non captat muscas."

(#5006) trickyy


trickyy
senior tag

Sziasztok!

Asus Xonar DS-t néztem ki magamnak ,ezen is van headset erősítés 150 ohmig mint a DG-n?

Milyen opamp-ot ajánlotok hozzá? TI-től rendeljem?

(#5007) trickyy válasza mayercc (#5005) üzenetére


trickyy
senior tag

Veled mivan? :DD

(#5008) Chrys_ válasza Chrys_ (#4821) üzenetére


Chrys_
addikt

Ma megérkezett a Xonar HDAV 1.3 Slim. Az optikai kimenet O.K., de a HDMI-n nem szól semmi. Az ATI kártyánál minden rendben volt, de ezen nem akar működni. A legfrissebb drivert tettem fel.

(#5009) DemonDani


DemonDani
addikt

Szeretnék hangkarit venni, igazából csak költői kérdés, így a topikot végig lapozva, hisz mindenki az Asus termékeiről (na meg Prodigy de ilyen profi eszközre sem keret sem szükségem nincs) beszél, 10k környékén nézelődök úgy látom ti is csak a DG mellett tudnátok megerősíteni...

esetleg ha mégis tévedek jöhet az ajánlás :DDD

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#5010) Archer válasza DemonDani (#5009) üzenetére


Archer
őstag

Ennyiért Xonar DG-t vegyél :DDD Vagy D1/DX-et használtan.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#5011) DemonDani válasza Archer (#5010) üzenetére


DemonDani
addikt

a Xonar DS az miféle cucc? eléggé keveset találkozni vele:D de drágább mint a DG illetve inkább félúton van a DX/D1 és a DG között...

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#5012) Archer válasza DemonDani (#5011) üzenetére


Archer
őstag

Ránézésre a D1/DX a legkomolyabb a három közül, minőségibb felépítés. A DS olcsóbb de az egyik opamp cserélhető rajta így valamelyest még lehet javítani a minőségén, a DG-ben meg van beépített fejhallgató erősítő, előnyösebb ha ilyesmiben gondolkodsz. Igazából attól függ mit kötnél rá. Ha fülest akkor DG, ha hangfalat akkor DS ha meg szánnál rá kicsit többet vagy találsz használtan jó áron akkor D1/DX. Szerintem. Valaki hozzáértőbb majd kijavít ha hülyeséget írtam :)

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#5013) DemonDani válasza Archer (#5012) üzenetére


DemonDani
addikt

forrasztás útján sem cserélhető az opamp?

amúgy fejhalgatóra tervezek majd, de azért nem hátrány ha annélkül is jó

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#5014) Archer válasza DemonDani (#5013) üzenetére


Archer
őstag

Megfelelő szakértelemmel (SMD) gondolom semmi akadálya de egy garis kártyát (amennyiben olyat veszel) én nem forrasztgatnék. Akkor szerintem jó lenne neked a DG, esetleg az Audiotrak Prodigy 7.1 HiFi vagy HD2, ezekben is van beépített erősítő bár ezek már a 20k-hoz vannak közelebb mint a 10-hez.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#5015) DemonDani


DemonDani
addikt

Amikor átváltok fejhallgatóra akkor a relé kattan a hangkártyán?

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#5016) Draken


Draken
őstag

sziasztok

Laptopnál szeretnék elérni egy kicsivel jobb hangminőséget. hangfal hozzá csak egy kicsit olcsóbb logitech z323 lenne. ki mit ajánl? árban inkább az olcsóbb kategória érdekelne, köszi

(#5017) Dave™ válasza Draken (#5016) üzenetére


Dave™
nagyúr

Z323-hoz nem érdemes, még egy drágább külső hangkártyával sem nagyon hallanál különbséget. Szerintem. Inkább vegyél hozzá egy jó fejhallgatót (vagy jobb hangfalat), ha szeretnél jobb minőséget :)

[ Szerkesztve ]

(#5018) Archer válasza DemonDani (#5015) üzenetére


Archer
őstag

Milyen kártya? Ha Asus, akkor szerintem normális, be/kikapcsoláskor azokon kattan relé, gondolom ilyenkor is amikor kimenetet vált.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#5019) redspot


redspot
tag

Sziasztok!
Egy Logitech Z-506-hoz (5.1) kéne nekem hangkártya...
Leginkább zene van rajta hallgatva, játék és film csak ritkán.
Sajnos elég bénán van elrendezve a lap szóval PCI-s kéne, hogy legyen...
Használt cuccokban gondolkodom és olyan kb 5k-t tudnék rááldozni :U
Mit ajánlotok?
Előre is köszönöm a segítséget.

(#5020) malwy válasza John Rose (#4980) üzenetére


malwy
senior tag

kx driverrel működik a live win7 64 bitesen is.
Hasonló kört jártam be én is:
Realtek ALC888-->Creative SB Live 5.1 (sb0220)-->Asus Xonar DG-->Audiotrak Prodigy HD2

Az integrált és a live közel vannak egymáshoz, integrált icipicit részletesebb talán, jobb magasban, viszont fejhallgatóval a live volt használhatóbb a basszusa miatt. Több erő is van benne. Xonar DG hatalmas előrelépés az előző kettőhöz képest, míg végül az utolsó kártya valóban minőségi ugrást jelentett. Úgyhogy már eladom az elődöket hardveraprón, bár integrálttal nehéz kivitelezni :DDD
Amúgy az a realtek nem is olyan rossz. Sokkalta rosszabbak voltak a régi integráltak.

Terratec Aureon 5.1 csak is akkor megfelelő választás, ha nem a FUN típus.

(#5015) DemonDani: xonar dg ugyanígy viselkedett. Bár még szép hogy kattan, működési elvét figyelembe véve.

[ Szerkesztve ]

(#5021) DemonDani


DemonDani
addikt

Köszi Malwy, Archer!
DG és gondoltam hogy a NEC relé de nem vok ilyesmiben túl jártas:D

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#5022) DemonDani


DemonDani
addikt

Amúgy nagyon meg vok elégedve eddig a DG-vel, szép tiszta hangja van, de inkább a negativat írnám le, dicsérni mindent lehet :)
1, Nem értem miért nem kapott külön kimenetet a Fejhallgató... de ez tényleg annyira gáz azért, mindig dugdosni, holott pont erre találták ki ezt a hangkártyát :DDD

2, Érdekes alapzaj mikor némelyik ablak felületén mozgatom az egeret, nem mindennel, pl Böngészők alatt csinálja, MSN ablak felett nem... Meg úgy eleve amíg nem kapcsolok át Headphone üzemre addig nincs alapzaj, de innentől halkan sistereg a füles.

Ez a Füles miatt is lehet gondolom, remélem az M1-gyel nem lesz ilyen gondom :)
hozzáteszem, hogy ezek a zajok zene sem tűnnek el csak úgye el lesznek nyomva. ez normális lenne? :DDD

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#5023) schawo válasza DemonDani (#5022) üzenetére


schawo
titán

Próbáld meg másik PCI-ban.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5024) dudika10 válasza DemonDani (#5022) üzenetére


dudika10
veterán

SVN gomb nem világít kéken véletlenül?

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5025) DemonDani válasza dudika10 (#5024) üzenetére


DemonDani
addikt

Nincs bekapcsolva, de néztem az sem igazán változtatott semmin, azon kívül hogy megette a részleteit a zenének :N

Másik PCI hogyan segíthetne?
de ha "2 Speaker"-en van akkor semmi zaj nincs

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#5026) kpal


kpal
veterán

Hali !

Melyik a jobb Creative Sound Blaster X-Fi XtremeGamer Fatal1ty Pro 7.1 vagy CREATIVE Sound Blaster X-Fi Extreme Audio SB0790 ?
És használhatók lesznek ezek még a jövőben (kb. 3-4év ) ha használtan veszem ?

(#5027) Archer válasza kpal (#5026) üzenetére


Archer
őstag

Egyértelműen a Gamer, az Audio egy vicc. Ha a használhatóságon a meghibásodás esélyét érted, nem nagyon szoktak a hangkártyák elromlani, legalább is én nem igazán hallottam még ilyen estről. Csatlakozók a sok ki-be dugdosástól esetleg kikophatnak, kontakthibásak lehetnek de azt lehet javítani. Amúgy persze minden el tud romlani. Más kérdés a Creative support politikája, ha esetleg addig kihoznak valami új szériát, mint már ismeretes, nem érdekük az előző támogatása. A másik, hogy ugyan nem tudom mennyiért vennéd a Gamert de drágább hangkártyát én már csak PCI-e csatolóval vennék, a komolyabb Intel lapokról már most lehagyják a PCI slotot, AMD-nél még egy azért szokott lenni de 3-4 év múlva már nagyjából teljesen eltűnnek szerintem.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#5028) kpal válasza Archer (#5027) üzenetére


kpal
veterán

Most még nézelődök egyenlőre . A támogatottságra gondoltam idővel ha kijön a Win8 azzal is hibátlan legyen a működés . Akkor azt mondod csak PCI-e lesz a jövő .
Ezekböl a Creative Sound Blaster X-Fi XtremeGamer -böl létezik PCI-e csatis ?
És mi a kölönbésg a Creative Sound Blaster X-Fi XtremeGamer és Music között ? Mert láttam az itt az apróban kétfélét is ,

[ Szerkesztve ]

(#5029) dudika10 válasza kpal (#5028) üzenetére


dudika10
veterán

Ezt senki nem fogja garantálni, mindegy ki a gyártó, azt nem tudhatja senki előre, hogy meddig szándékoznak támogatni a kártyákat. :U

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5030) kpal válasza dudika10 (#5029) üzenetére


kpal
veterán

Akkor jobb az alaplapi ha ezt nézzük ?

(#5031) Dave™ válasza dudika10 (#5029) üzenetére


Dave™
nagyúr

Annyit mindenesetre tudunk, hogy a Creative supportja botrányos, MINDEN téren (mp3 lejátszók is nyugodtan ide vehetők). Szerintem sokkal inkább egy Xonar, én arra inkább építenék a jövőben. A Creative már "bizonyított" a Vista-nál meg a Win7-nél is.

kpal: alaplapi pl. realtekek tuti jobb támogatással fognak menni, ez szinte biztos. Pontosan azért, mert az sokkal többeket érint és kvázi muszáj biztosítani.

[ Szerkesztve ]

(#5032) dudika10 válasza Dave™ (#5031) üzenetére


dudika10
veterán

Persze, én is az asusra fogadnék inkább.
Alaplapi más téma ilyen szempontból, az alaplap gyártók nem úgy akarják lecseréltetni veled az alaplapod, hogy nem adnak hozzá hangkártya drivert. Elég szemét üzletpolitika a creative részéről...

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5033) kpal válasza Dave™ (#5031) üzenetére


kpal
veterán

Na akkor emiatt is jobb választás az alaplapi szerintem le is teszek hangkari vásárlásról .
Sokan szidják az alaplapi hangot szerinted az X58 -as lapok már csak jobb hang van mint a régieken pl: p35 ? Mennyire terheli le a procit ha az alaplapi hang észrevehető játékokban ?

[ Szerkesztve ]

(#5034) dudika10 válasza kpal (#5033) üzenetére


dudika10
veterán

ALC888 már használható, 889 már már majdnem jó, 1200-as is egész jó. Ma már nem használhatatlanok az alaplapik. :N
Bár az asus által integrált chipek nem a legjobbak, realtekek jobbak szvsz.

E miatt is? Miért, mi miatt még?

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5035) kpal válasza dudika10 (#5034) üzenetére


kpal
veterán

" E miatt is? Miért, mi miatt még? " A támogatottság hiánya miatt mert én nem 1évre vennék hangkarit . Ezeket néztem X58 -bol a Gigbyte X58-Ud5 és AsRock Extreme3 /Extreme6.

(#5036) DemonDani


DemonDani
addikt

Akinek Xonar DG van dobjon már PÜ-t légyszi! :R

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#5037) schawo válasza kpal (#5035) üzenetére


schawo
titán

Giga 889A-val egész jó, az Extreme6 892-vel még jobb, az Extreme3 viszont számomra ismeretlen via codecet (VT2020) hordoz, nem erőltetném.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5038) malwy válasza DemonDani (#5022) üzenetére


malwy
senior tag

Nálam pont h 0 alapzaj lett a DG-vel. Realtek+DG zajtalan, Live az összeszedett néha egyet s mást.

(#5039) #35104512


#35104512
törölt tag

sziasztok

5.1 -es füleshez szeretnék valami hangkártyát venni, mit tunátok ajánlani? nem akarok csúcsszuper minőséget, csak, hogy ki tudjam használni az 5.1 -et, illetve leginkább játékra használnám

köszi, üdv

(#5040) Dave™ válasza #35104512 (#5039) üzenetére


Dave™
nagyúr

Alaplapi integrált nem elég? Az pont ezt tudja amit írsz :)

(#5041) #35104512 válasza Dave™ (#5040) üzenetére


#35104512
törölt tag

hát, elég lenne ha lenne rajta annyi csatlakozó, mint a headset -en :)
az alaplapin csak egy vonalkimenet, egy vonalbemenet és egy mikrofon van, a headset -en pedig összesen 4 (egy a mikrofon ugye)

5042: végülis akkor ebből a szempontból mindegy, mert kellene a mikrofon is :)

a kérdés akkor tovább is él, milyen hangkarit (win7 32bit alá)?

[ Szerkesztve ]

(#5042) Dave™ válasza #35104512 (#5041) üzenetére


Dave™
nagyúr

Milyen alaplapod van? Elég soknál "átprogramozhatóak" a bemeneti csatlakozók kimenetekké. Bár mikrofonod még nem lesz tőle, az is igaz :D

Szerintem egy használt olcsó audigy is megtenné, csak a driverrel ott szívás van. Ami új és jó lenne, az a Xonar DG.

[ Szerkesztve ]

(#5043) DemonDani válasza malwy (#5038) üzenetére


DemonDani
addikt

lehet a Koss the Plugom miatt? más ötletem már nincs, régi fejhalgatóm mellett mintha nem lenne, meg ott az ellenálások melletti változtatások is valósan is erősebben szólnak de a Koss mindegyik mellett ugyan úgy szól, mjuk csak 16ohm nem is kell neki a nagyobb de elvileg akkor is több hangot kéne küldenie a kártyának :(

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#5044) malwy válasza baluka26 (#3398) üzenetére


malwy
senior tag

Pont most kaptam 2db LT1364, meg 2db LT1361-t a sample program keretében. Ők is nagyon korrekten, egyszerűen kezelték a dolgot. Igaz postán küldték bubis borítékban, és eltartott egy hétig, de megérkezett ingyen és bérmentve. Texasnál meg ugye futárszolgálat hozza dobozban:)
Szerk: Sikeresen írtam egy fél évvel ezelőtti hszre. :W :)
Üdv. Malwy

[ Szerkesztve ]

(#5045) Ti4x válasza DemonDani (#5043) üzenetére


Ti4x
aktív tag

Sziasztok!

Nemsokára veszek a gépem köré egy 5.1es házimozi rendszert és egy olyan hangkártyát szeretnék majd venni a gépbe, ami átadja az erősítőnek a megfelelő hangminőségű jelet. Nem értek hozzá, de ez lenne az erősítő : [link] Egy olyan hangkártyát szeretnék, ami kiszolgálja rendesen a szolgáltatásait. Milyet lenne érdemes venni?

nem vagyok mostanában gépnél , nem tudom , mikor érkezem...

(#5046) Ti4x válasza Ti4x (#5045) üzenetére


Ti4x
aktív tag

Jajj, nem válasznak szántam, félrenyomtam, sorry...

nem vagyok mostanában gépnél , nem tudom , mikor érkezem...

(#5047) Piftuka válasza Ti4x (#5046) üzenetére


Piftuka
veterán

Sziasztok!

Otthoni felhasználásra, milyen külső hangkártyát ajánlotok, amelyen van jack vonalbemenet hangszernek, s igen alacsony a késleltetése?

A betonstabil működés, kiváló driver (ellátottság) Windows7 alatt alapvető követelmény.

A hangkártyára gitár lenne rákötve, otthoni felvételek készítése céljából.

Milyen gyártók, milyen modelljeit tudjátok javasolni?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv: Piftuka

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#5048) Ti4x válasza Piftuka (#5047) üzenetére


Ti4x
aktív tag

Egyik ismerősöm mutatott egy speciálisan gitárokhoz, gitár felvevéshez készített hangkártyát úgy két éve. A márkáját már sajnos nem tudom, nagyon jól nézett ki, és persze minden mást is tudott, amit egy hangkártyának kell tudnia. Akciósan volt 50 körül akkor, azt akarta megvenni, mert gitározott. Ha gondolod, megnézem, mert ha meglátom a képét, biztos ráismerek.

nem vagyok mostanában gépnél , nem tudom , mikor érkezem...

(#5049) Ti4x válasza Ti4x (#5048) üzenetére


Ti4x
aktív tag

Engem is érdekel egyébként, mert dobolok, bármikor szükségem lehet hasonlóra, jha szeretnék vagy szeretnénk felvenni valamit. Épp azon vacilálok, hogy most vegyek-e egy annyira komolya hangkártyát, amivel már házilag jól fel lehet venni zenekari dolgokat is. Így kettő az egyben jól járok a házimozihoz is és a zenéléshez is.

Gyorsan rá is kerestem arra a hangkártyára, amit mondott ismerősöm régebben. Azt nem találtam meg, viszont találtam speciálisan gitár felvevésre pár hangkártyát, amit máshol ajánlottak. Itt vannak a linkek, ha gondolod : [link] [link] [link]

Ezeket csak mint érdekesség linkeltem, én nem értek hozzá...

[ Szerkesztve ]

nem vagyok mostanában gépnél , nem tudom , mikor érkezem...

(#5050) Archer válasza Piftuka (#5047) üzenetére


Archer
őstag

ESI, E-MU, M-Audio termékei között nézelődj. Ezek itt az általánosan ajánlott márkák stúdió jellegű használathoz és nálunk viszonylag könnyen beszerezhetők. Ami még eszembe jut, az az Auzentech, nekik is vannak ilyen cuccaik viszont ezeket valószínűleg csak külföldről tudod beszerezni.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.