Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16201) eszakas válasza Goldmen75 (#16200) üzenetére


eszakas
senior tag

Semmi. A linkelt példánnyal volt bajom, az első hozzászólásban meg is látod amit írtam.
Mindent kicseréltem a gépben még az asztalon is elindítottam a lapot. De csak zúgott a mikrofon. Alaplapi VGA-val is másik gépben is. Lehet egyedi eset is de elálltam a vásárlástól és az iPonnál rendesek voltak vissza akarták küldeni az árát, de levásároltam.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#16202) Tails111 válasza Goldmen75 (#16200) üzenetére


Tails111
aktív tag

Ha az Asus DSX vagy a Creative Z között gondolkodsz akkor az utóbbit. Kicsit drágább de jobb.
Nincs bajom az Asus kártyákkal azok is nagyon jók de inkább a magasabb árfekvésben.

(#16203) Tomacko válasza Goldmen75 (#16198) üzenetére


Tomacko
senior tag

Xonar DSX vásárlást csak úgy tervezd be ha cserléed rajta a műveleti erősítőt is. Ha ezt nem teszed meg akkor nagy csalódás lesz és NEM pozitív. Ez saját tapasztalat részemről is, bár én tudtam, hogy egy viszonylag alap kártyát veszek tehát nem is számítottam semmi jóra, és azt is tudtam, hogy 2000 forintomba fog kerülni. Ugyan az enyém a régi PCI foglalatos Xonar DS, de gyakorlatilag a foglalaton kívül teljesen egyformák. Szóval még a kártya megvétel előtt rendeltem bele egy jóféle műveleti erősítőt. Csak így lesz jó vétel evvel számolj mindenképpen.

Szerk: #16205:

próbáld meg használni a szerkesztés gombot. A műveleti erősítő ára a 7-800 forintostól indul és ezek is kategóriákat javítanak már a DSX-n, a határ pedig a sok 10.000 forintos darabokig megy. Én mivel a sztereó rendszeremhez leginkább az passzolt részemről amit rendeltem is egy bkercso fórumtársunk fejlesztette OPAGREEN-t vettem. Ez nekem 5000 forintba volt postával mindennel....nagyon megérte. Érdemes utána olvasni a vásárlás előtt ezeknek is. Mert ahány darab annyiféle különböző hangkép.

[ Szerkesztve ]

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#16204) eszakas válasza Tomacko (#16203) üzenetére


eszakas
senior tag

Mibe kerül egy jobb műveleti erősítő?

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#16205) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Akkor legyen inkább Z a tuti?

(#16206) varmi2 válasza eszakas (#16204) üzenetére


varmi2
nagyúr

2-3k környéke, attól függ, hogy milyet akarsz.

A z biztos jobb, de az kétszer drágább, mint a dsx, úgyhogy szégyen is lenne, ha nem lenne jobb. De az a kérdés, hogy 2x jobb-e, mint ahogy az ára is kétszerese.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#16207) Tails111 válasza Goldmen75 (#16205) üzenetére


Tails111
aktív tag

Én ha nem a külső USB xfit vettem volna meg akkor biztos hogy Creative Z lett volna. Természetesen lett volna ott jó Asus karesz is csak arra már sajnáltam a pénzt.

(#16208) eszakas válasza Goldmen75 (#16205) üzenetére


eszakas
senior tag

Nekem teltebb a hangja mint az assusnak az asus hangja jobban emlékeztet egy jó minőségű alaplapihoz addig amíg műveleti erősítőt nem cserélsz. Ja gondolom azt tudod, hogy csak a drágábbakba tudsz cserélni :)

[ Szerkesztve ]

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#16209) zsoltnyiri


zsoltnyiri
tag

A Z-be be lehet egyidejűleg kotne egy 2.0 asztali hangfalpart es egy fajhallgatot + annak mikrofonjat? Szeretem valtoztatgatni pl fejes egy kis jatekhoz aztan hangfal zenehez/filmhez.

(#16210) Goldmen75


Goldmen75
őstag

na skacok, kösz mindent, jön a Z
(csak asszony meg ne lássa)...

[ Szerkesztve ]

(#16211) eszakas válasza zsoltnyiri (#16209) üzenetére


eszakas
senior tag

Nekem füles van rajta annak a mikrofonja és erősítő. Csak át kell kapcsolnom mit akarok, fülest vagy külső erősítőt.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#16212) FID válasza Goldmen75 (#16210) üzenetére


FID
őstag

Köss üzletet! Megengedtem, hogy legyen macska. Cserébe nincs ugatás mire kőltök ;]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#16213) zsoltnyiri válasza eszakas (#16211) üzenetére


zsoltnyiri
tag

Szuper köszönöm! Lehet akkor majd benevezek egyre ha a random 5.1es logitech helyett ujitok majd egy jobb sztereot. :R

meg azt kell majd kitalalni hogy nincs e a szabad pci-e x8 tul kozel a videokartya alatt hogy rontsa a huteset

@FID: :DD

[ Szerkesztve ]

(#16214) FullGas


FullGas
aktív tag

Sziasztok!
Az alaplapi Realtek ALC892-től nem vagyok elájulva, ezért szeretnék valami komolyabb hangkártyát.
Jelenleg egy Superlux 668B fülesem van vegyes felhasználásra(zene, játék, film).
Mit lenne érdemes venni 10-20 ezer forint között?
Ezeket néztem:
Asus Xonar DGX
CREATIVE Sound Blaster Audigy Fx
Asus Xonar DSX
CREATIVE Sound Blaster Audigy Rx

(#16215) Goldmen75 válasza FullGas (#16214) üzenetére


Goldmen75
őstag

olvass kicsit viszább:) Én is ezé veszek most egy Creative Z-t:)

(#16216) varmi2 válasza FullGas (#16214) üzenetére


varmi2
nagyúr

a dsx-ben nincs füles erősítő, így az nem ajánlott fejhallgatóhoz.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#16217) Dorien válasza FullGas (#16214) üzenetére


Dorien
veterán

Az én tippjeim:
10k alatt Xonar DG / DGX
20k felett én csak külsőt vennék: Xonar U7 (7.1) vagy Creative X-Fi HD USB (2.0)
Ezek mind fejhallgatóerősítős cuccok és játékokhoz is jók. (Xonar: Dolby Headphone, X-Fi: EAX)
Ha nem tervezel 5.1 / 7.1-et, akkor én az X-Fi HD USB-t venném. Olcsóbb is és alacsony impedanciás fejeskimenete van, ami jó damping-et ad a 668B-nek. Jóval kontrolláltabb lesz a membrán és így az összes hangtartomány.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#16218) FID


FID
őstag

Téves!

[ Szerkesztve ]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#16219) Dorien válasza Dorien (#16217) üzenetére


Dorien
veterán

Na, kivadásztam a kimenő impedancia értékeket:

Xonar U3 / U5 / U7: ~23 ohm
SB Z: ~22 ohm
Xonar DG / DGX: ~10 ohm
X-Fi HD USB: ~7 ohm

Én az utolsó 2 közül választanék Superlux 668B-hez (56 ohm).
150+ ohmos fejesnél már szinte mindegyik jó, ha van elég hangerő.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#16220) FullGas válasza Dorien (#16217) üzenetére


FullGas
aktív tag

Lehet akkor maradok a DGX-nél, szeretnék 20 ezer alatt maradni.
A Creative SB Audigy RX 7.1 18689 Ft esetleg megéri a plusz felárat?

(#16221) PuMbA válasza FullGas (#16220) üzenetére


PuMbA
titán

Nem, Audigy kártyákat nem szabad venni, mert nem támogatják natívan a 44.1kHz-et :) Plusz Xonar-okon legalább nincs THX TruStudio és társai hangrontó szoftverek, mint egy Creative kártyánál, szóval még véletlenül se lehet bekapcsolni ilyeneket :)

[ Szerkesztve ]

(#16222) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Úgy látom itt jó kis vita alakulhatna ki xonar vs creative:)
A hangjavító dolgokat meg nem kell bekapcsolni s akkor nem rontja el a hangot:) De valaki meg szereti a "kiemeléseket" extrákaT:)

(#16223) FullGas válasza PuMbA (#16221) üzenetére


FullGas
aktív tag

Akkor marad a DGX :)
Lehet hülye kérdés lesz, de Asus játékhoz írja, gondolom azért filmeknél, vagy zenehallgatásnál is jobb minőséget produkál mint a gyári ALC892.

[ Szerkesztve ]

(#16224) -FLY->


-FLY->
őstag

Hali!

Olyan hangkártyát keresek amihez van fizikális asztali potméter portokkal, stb, vagy már maga az asztali egység a hangkártya is egyben. Csak fejhallgatóhoz kellene, zene és játék a felhasználási terület. Valami ötlet az Asus rog és u szérián kívül?

(#16225) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Hát nagyon bízom benne hogy 20-ért a Z nem lesz csalódás

(#16226) szivacs1987


szivacs1987
aktív tag

Sziasztok!

Abban szeretném a segítségeteket kérni, milyen hangkártyát ajánlatok.
Lehet pci-e és pci is. Habár pci-e-s jobb lenne.
A keret olyan 15k.

Amim van.
Házilag összeállított 4.2-es rendszer:
2db Jamo 210 sub
1db márkáját nem tudom ( front 2.0: 2x(1db 20cm mélyközép, 1db 10cm közép, 1db 1" dóm) )
1db márkáját nem tudom ( surround 2.0: 2x(1db 13cm mélyközép, 1db 5cm közép) )

Mindegyik aktív!

Fülhallgatót nem használok.

Előre is köszönöm.

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#16227) Dorien válasza Goldmen75 (#16225) üzenetére


Dorien
veterán

Biztos nem lesz az. :) Ahhoz a Genius 5.1 szetthez szerintem jó választás. Meg az is sokat tud számítani, hogy milyen táp van a gépedben.

FullGas: Zenéhez, filmekhez is jó, persze. :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#16228) Goldmen75 válasza Dorien (#16227) üzenetére


Goldmen75
őstag

Be-quiet pure power széria.

(#16229) DarthSun válasza Goldmen75 (#16225) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Sztem nem fogsz csalódni, Creative jó cuccokat gyárt, külső X-Fi- m van, szépen szól.

(#16224) -FLY-> : Creative Omni, X-Fi HD, X-Fi Surround 5.1 Pro, Xonar U7, mindegyiken van poti és külsők, kézreállnak, az X-Fi ráadásul távszabis, viszont ebben nincs fejhallgató-erősítő de kellően hangosan és szépen szól nagyimpedanciás fülessel is.
Az X-Fi HD stereo a többi 5.1/7.1 is.

(#16230) FullGas válasza Dorien (#16227) üzenetére


FullGas
aktív tag

Szuper, Köszönöm :R
Még egy utolsó kérdés a DG és a DGX között csak a csatoló felületben van különbség?

(#16231) -FLY-> válasza DarthSun (#16229) üzenetére


-FLY->
őstag

Köszi! Omni tetszetős tudásra. Talán egy kicsit vérpistis, de a poti nagyon jó helyen van és van rajta minden port ami nekem kell. Ára is jónak mondható, lehet meg van az igazi.

(#16232) DarthSun válasza -FLY-> (#16231) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

"vérpistis" :D , jó kifejezés rá, én olyan punk- os stílusúnak neveztem eddig.

(#16233) Dorien válasza Goldmen75 (#16228) üzenetére


Dorien
veterán

Azok tudtommal jó tápok, szerintem nem lesz gond. :)

FullGas: Igen.
DG - PCI
DGX - PCI Express

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#16234) FullGas válasza Dorien (#16233) üzenetére


FullGas
aktív tag

Akkor jó lesz nekem a DG, olcsóbb is 1-2 ezer forinttal :)

(#16235) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!
Végül az U5-öt rendeltem meg,holnap meg is lesz.
Szerintetek rosszul döntöttem?
Jobb lett volna az U7?
Már ez is a határ volt,amit kiadnék egy hangkariért.
Egy HyperX Cloud fejes lesz rákötve legtöbbször,meg egy Genius hangfalpár.

(#16236) Tartály


Tartály
csendes tag

Sziasztok!

Pár napja vettem egy Genius SP-HF 1250B hangfalpárt. Szerintetek érdemes venni hozzá külön hangkártyát zenehallgatáshoz, az alaplapi Realtek ALC850 helyett? A gépem kb "özönvíz előtti", úgyhogy csak sima PCI foglalat van az alaplapon. 8-10 ezer körül szánnék rá. Az itt olvasottak alapján eddig egy használt X-Fi XtremeMusic-ot néztem ki. Ahogy utánanéztem, a maga idejében is jókat írtak róla, a driver problémákat leszámítva. Esetleg még külső USB-s jöhetne szóba, de nem tudom van-e ebben az árkategóriában azokból valami normális.

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#16237) FullGas válasza Tartály (#16236) üzenetére


FullGas
aktív tag

Szerintem ezzel jobban járnál: ASUS Xonar DG
Én is mostanában tervezem megvenni

(#16238) eszakas válasza Tartály (#16236) üzenetére


eszakas
senior tag

Szia.

A X-Fi XtremeMusic tökéletes választás. USB-s kártyát régi gépekbe nem nem nagyon vennék. Asus meg ebben a kategóriában nem sokkal jobb az alaplapinál.

[link]

[ Szerkesztve ]

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#16239) Tails111 válasza Tartály (#16236) üzenetére


Tails111
aktív tag

Xfi Extreme music nyugodtan megveheted.

(#16240) Tomacko válasza eszakas (#16238) üzenetére


Tomacko
senior tag

Az Asus konkrétan nemhogy nemsokkal jobb, hanem tapasztalatból mondnom, hogy sokkal rosszabb. Egyetlen plusz dolog a Xonar DG-ben hogy van fejes erősítője, ha viszont a fejes nem szempont vagy nagyon ritkán van használva akkor értelmesewbb egy Xonar DS amin cserélhető az OPA, annak cseréje párszáz forint és akkor viszont már élvezhető jó hangot produkál, de elesni nem kell tőle úgy sem.

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#16241) -FLY->


-FLY->
őstag

Hali!

Kezdek az usb-s helyett rendes beépített hangkártyában gondolkodni, végül is a logi g15-ön van mindig elérhető hangerő gomb, hely is van a gépben bővel, csomó pci-e, stb. Creative SB Z (oem) jó választás lenne vagy van jobb így 25-ig?

[ Szerkesztve ]

(#16242) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Na megjött a Z!
Hát gyerekek, brutális!
Olyan hangokat hallok amiket eddig sose!
Egészen jól paraméterezhető, állítható!

(#16243) Tails111 válasza Goldmen75 (#16242) üzenetére


Tails111
aktív tag

Én mondtam Creative az isten!

Úgy 40.000ft tól meg az Asus. :DD

(#16244) FullGas válasza Tomacko (#16240) üzenetére


FullGas
aktív tag

Nincs az Asus DG/DGX-el tapasztalatom, csak azért mertem mondani mert, nekem is itt ajánlották.
Most már viszont elbizonytalanodtam megint :DDD Akkor tudnátok mondani nekem 15-20 ezer forint körül valamit, amit érdemes megvenni. Vegyes használatra lenne(Zene, játék,film), jelenleg egy Superlux HD668B fejhallgatóm van.

[ Szerkesztve ]

(#16245) eszakas válasza FullGas (#16244) üzenetére


eszakas
senior tag

Egy kicsit teszel hozzá és legyen ez.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#16246) FullGas válasza eszakas (#16245) üzenetére


FullGas
aktív tag

Szemeztem már vele, csak az OEM kiszerelés miatt rágódom. Jelent az valamilyen hátrányt?

(#16247) eszakas válasza FullGas (#16246) üzenetére


eszakas
senior tag

Nincs rajta led, nincs rajta EMP pajzs és nem kapsz telepítő CD-t hozzá.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#16248) Goldmen75 válasza eszakas (#16247) üzenetére


Goldmen75
őstag

gyári telepítő jár hozzá! Meg egy spéci mikrofon!:D

Csak ajánlani tudom!!!!

[ Szerkesztve ]

(#16249) Nestor16


Nestor16
senior tag

Hali.
Megszületettek a feltételeim és igényeim a hangkártyával kapcsolatban, ebben kérnék segítséget, hogy mi a legjobb választás.

- legyen külső hangkártya, laptophoz fogom elsősorban használni, de így lehetne TV-hez is akár
- legyen jó minőségű, tehát csak egyszer kelljen megvenni és szolgáljon ki sokáig ( és jó lenne, ha élvezettel tudnék végre zenét hallgatni :B )
- jobban preferálom a használtat vagy az ebayt (jobbat olcsóbban alapon)
- előreláthatólag csak 2.0-s rendszeren fogom használni, tehát nincs igényem se 5.1-re se fejhallgató erősítésre, se komplex szoftverre, mert alapon szeretném használni a tiszta hang érdekében
- és végül a lélektani határ 30k

Előre is köszönöm a tanácsokat!

Üdv, Dávid

(#16250) Tails111 válasza Nestor16 (#16249) üzenetére


Tails111
aktív tag

Asus U5
AsusU7
Creative Xfi HD

Hiába hogy te csak sima 2.0 akarsz használni. A hangkártyák része ma már a sorrund hangzás. Ebben az árszegmensben a fejhallgató erősítő rész is. Azt hogy használod vagy nem ezeket a funkciókat te dolgod.
Ha nem akkor sztereo módban használod és kész. Ausus U5 és U7 között nem tudni van e hang minőségi eltérés vagy csak az 5.1 és 7.1 az eltérés. Ha csak ebben térnek el akkor elég lehet az U5 is.
Én is 2.0 használom XFi HD-t igaz és fejest is szoktam. Ha nem akarod a szoftvereket használni akkor csak drivert telepítesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.